Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Małżeństwa homoseksualne w całej Unii Europejskiej. Wiceszef KE idzie za przykładem USA.

Posted by Marucha w dniu 2015-07-02 (Czwartek)

Frans Timmermans uważa, że małżeństwa homoseksualne powinny być uznawane przez wszystkie państwa członkowskie UE


Wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej powinny zaakceptować małżeństwa homoseksualne. Tak uważa pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Timmermans, były minister spraw zagranicznych Holandii, który związany jest z tamtejszą Partią Pracy, poparcie dla instytucji małżeństwa homoseksualnego wyraził pod koniec czerwca w Brukseli, podczas gali zorganizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów (ILGA).

>Mówiąc o państwach członkowskich, które nie uznają małżeństw jednopłciowych, Timmermans oznajmił, że powinny one przynajmniej respektować decyzje tych państw członkowskich, które takie małżeństwa akceptują.

Brak uznania postanowień innych państw to duży problem np. dla tych par homoseksualnych, które muszą przeprowadzić się ze względów zawodowych do kraju nieakceptującego jednopłciowych małżeństw. [To niech postawią miłość wyżej i się, k…a, nie przeprowadzają. – admin]

ILGA uważa, że brak wzajemnego uznania homoseksualnych małżeństw narusza zasadę swobodnego przepływu osób.

Timmermans, prywatnie ojciec czworga dzieci, odniósł się także do kwestii posiadania dzieci przez homoseksualnych małżonków. Według niego dzieci potrzebują wyłącznie kochających rodziców. – Kogo to obchodzi, czy tymi kochającymi rodzicami są dwie kobiety, czy dwóch mężczyzn? – zapytał komisarz ds. lepszej regulacji, rządów prawa i Karty Praw Podstawowych. [Może obchodzi to dziecko? – admin]

Aktualnie małżeństwa homoseksualne są uznawane przez dziesięć państw członkowskich Unii Europejskiej: Belgię, Danię, Francję, Luksemburg, Holandię, Hiszpanię, Maltę (honoruje małżeństwa zawarte w innych państwach, ale sama ich nie udziela), Portugalię, Szwecję i Wielką Brytanię (z wyjątkiem Irlandii Północnej). Od 2017 roku takie małżeństwa akceptować będzie formalnie Finlandia.

W miniony piątek Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uznał, że zakaz zawierania małżeństw homoseksualnych narusza zawartą w konstytucji zasadę równego dostępu obywateli do ochrony prawnej. Za sprawą orzeczenia małżeństwa jednopłciowe zostały zalegalizowane we wszystkich stanach.

Źródło: EuObserver.com
http://natemat.pl/

Komentarzy 18 to “Małżeństwa homoseksualne w całej Unii Europejskiej. Wiceszef KE idzie za przykładem USA.”

 1. RomanK said

  Przed chwila dokladnie o 8:15 sasiadka zawolala -zeby patrzec na niebo….
  Na niebie pilot mysliwca na duzej szybkosci :pisal: Nie jestem pewien pierwszego slowa, bo juz bylo rozwiane w wiekszosci ale..wyglada, ze bylo to slowo…. Mission… Kaboom 7/3…….. i narysowal happy face..czyli usmiechnieta twarz…

 2. Kojak said

  Nie! dla zboczencow pederastow i ich odrazajaczch zgnilkow i smieci z Juni Jewropejskiej skupiajacej oszalale i zwyrodniale zydowstwo . Te smieci ludzkie prowadza w przepasc! Nie mozna budowac przszlosci stojac na gruncie zdegenerowanej zgniilizny

 3. ... said

  małżeństwa jak małżeństwa oby tylko nie doszło do sytuacji,że dzieci będą adoptowane.W tym temacie uważam,że dzieci mają prawo do życia w naturalnym środowisku czyli K+M.

 4. Kojak said

  Timmemans ? Bezczelnosc tego bydlaka budzi wymioty ! Dzieci pedrastm bo je kochaja ? A co, dzieci wedlug tego bydlaka juz nie maja prawa do ojca i matki ? Moze ten bydlak odda swoje dzieci pederastom i pokaze przyklad ! Jak to sie dzieje ze takie smiecie i odpadki ludzie sprawuja wladze ? Horror !

 5. Moher49 said

  Biblia i Tradycja
  Stary Testament jednoznacznie potępia homoseksualizm:„Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!” (Kpł 18,22) oraz: „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli” (Kpł 20,13). Do powyższych deklaracji Pięcioksięgu [hbr. Tory] odwołują się dzisiaj Żydzi i chrześcijanie.

  Wygląda na to, że ci co w dzisiejszych czasach sprawują władzę i ustanawiają obrzydliwe prawa, są jakimiś kosmitami, bo posłowie żydzi i posłowie chrześcijanie powinni głosować przeciw takim uchwałom.

  Lucyferianie. Ludzie opętani. Pozbawieni duszy.
  Admin

 6. Boydar said

  Zbytek łaski Jaśnie Pani, naprawdę.

 7. Moher49 said

  @ 5 Pan Admin.

  Czas panowania Lucyfera na Ziemi, zgodnie z objawieniem papieża Leona XIII powinien się już zakończyć w poprzednim stuleciu. Dlatego pozwolę sobie pomodlić się do Świętego Michała Archanioła, aby diabłu kopa dał i umieścił go tam gdzie jego miejsce.

  Święty Michale Archaniele!
  Wspomagaj nas w walce,
  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
  Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
  a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
  które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
  mocą Bożą strąć do piekła.
  Amen.

 8. Boydar said

  Święty Michale Archaniele, a ja Cię jeszcze proszę, nie zapomnij o Gdańsku …

 9. ... said

  5. Ściągnięcie na siebie śmierci to nic innego jak choroby śmiertelne przenoszone drogą płciową.Cóż natura sama dokonuje segregacji.

 10. outsiderR said

  Powoli,powolutku dochodzimy do ściany…
  Znaczy, że ten „EUropejski bękart traktatu lesbońskiego” pierdyknie w kalendarz. Czy to za przyczyną Grecji, czy też kroplą która przeleje czarę będzie dalsze, nachalne wprowadzanie demoralizacji, a może coś zaiskrzy na styku autochtoni-imigranci afrykańscy?

  W każdym razie – temperatura w kotle się podnosi…
  Już widzę światełko w EUROtunelu
  (mam nadzieję, że to nie pociąg;) )

 11. ojojoj said

  Panie Gajowy, dziecko nie ma glosu, nie to co piesek albo rybka w akwarium, czasami maja wiecej glosu niz nawet dorosly!

  Poza tym sprawdzil bym tego Timmermans, napewno w niejednym pedalskim barze „pianke” spijal.

 12. Rokitnik said

  No cóż, w trudnych czasach Jewropy, może łatwiej IM będzie koniec z końcem związa?

 13. Maciej z Wyspy said

  Natura, Matka nasza zrobi z nimi porządek – jakiś syfek czy nowy hivek się pokaże i zaczną padać jak muchy. Czekamy z niecierpliwością:-)

 14. Jack Ravenno said

  @5 Mocher – Nowy Testament też potępia sodomię – niby dlaczego grzech w ogóle miałby być popierany?

 15. Moher49 said

  @ 14, Panie Jack,
  Jak podaje artykuł „Aktualnie małżeństwa homoseksualne są uznawane przez dziesięć państw członkowskich Unii Europejskiej: Belgię, Danię, Francję, Luksemburg, Holandię, Hiszpanię, Maltę (honoruje małżeństwa zawarte w innych państwach, ale sama ich nie udziela), Portugalię, Szwecję i Wielką Brytanię (z wyjątkiem Irlandii Północnej). Od 2017 roku takie małżeństwa akceptować będzie formalnie Finlandia.”

  Przecież to jest wbrew Staremu i Nowemu Testamentowi. A wszystkie te kraje podobno w Chrystusa wierzą. Diabeł je opętał, bogactwo uderza do mózgu.

 16. Premizlaus said

  Obrzydliwe, a ciągłe wałkowanie tego tematu już mdli. Także w nurcie kościelnym non stop się rozprawia o legalizacji zboczeńców, a przecież Kościół ma poważniejsze problemy, jak paktowanie z innowiercami, głoszenie herezji przez hierarchów najwyższego szczebla, swawolne niszczenie liturgii, utrudnianie życia i działalności katolikom prawdziwego zdarzenia, którzy chcą podążać za Tradycją Apostolską. Legalizacja dewiantów i rozwodników to tylko wierzchołek góry lodowej Vaticanum Secundum.

 17. Premizlaus said

  PS: Witam po pewnym okresie nieobecności.

 18. Boydar said

  Sie ma z rana, Panie Premizlaus; tutaj wszystko po staremu 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.