Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Na Ukrainie jest 200 tysięcy rosyjskich żołnierzy – twierdzi Poroszenko

Posted by Marucha w dniu 2015-07-02 (Czwartek)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w rozmowie z włoskim dziennikiem „Corriere della Sera” stwierdził, że Rosja konsekwentnie zwiększa swoją obecność militarną na Ukrainie. Jego zdaniem w Donbasie znajduje się aż 200 tysięcy rosyjskich wojskowych oraz ogromne ilości sprzętu.

Poroszenko przekonywał dziennikarzy, że jego kraj jest gotowy do poważnych negocjacji pokojowych. Natomiast ukraińskie media zwróciły uwagę na fakt, że ostre słowa o aktywności Rosji zostały wydrukowane w czasopiśmie, które unika otwartej krytyki działań Kremla. „Corriere della Sera” na ogół przyjmuje bardziej ostrożne stanowisko – zauważyła internetowa gazeta „Ukraińska Prawda”.

Dupa Głowa państwa ukraińskiego mówiła w wywiadzie, że Rosja nie ustaje w powiększaniu swojego potencjału militarnego w Donbasie. Na wschodzie Ukrainy stacjonować ma w sumie 200 tysięcy rosyjskich żołnierzy oraz różnych najemników. Ponadto Moskwa dysponuje tam czołgami i pojazdami opancerzonymi, których ilość rośnie. Rozkaz w tej sprawie wydał Putin – twierdzi Poroszenko, który dodał także, że Kreml przeznaczył na destabilizację jego kraju miliard dolarów.

Dowódcy tzw. operacji antyterrorystycznej w Donbasie utrzymują, że ostatnio wzmogły się ataki separatystów na pozycje ukraińskich żołnierzy. W ciągu ostatnich czterech dni rebelianci atakowali nasze pozycje 360 razy. Najwięcej ataków przypuścili wtedy, kiedy Ukraińcy świętowali Dzień Konstytucji – stwierdził Anton Myronowycz, rzecznik sztabu ATO.

http://www.pch24.pl

Komentarzy 19 to “Na Ukrainie jest 200 tysięcy rosyjskich żołnierzy – twierdzi Poroszenko”

 1. awkzim said

  Merde. Nie warto czytać.

 2. Kojak said

  A czego mozna sie spodziewac po ordynarnym zlodzieju, oszuscie wielbcelu i goracym orędowniku pogrobowcow zbrodniarzy UPA ? Ta chodzca kanalia jest zdolna do kazdego lajdactwa i bandytyzmu !

 3. Budziwoj said

  Wypowiedzi i zobowiązania obecnego żydo-reżimu w Kijowie nadają się jedynie, jako nadruk na papier toaletowy do darmowego kabaretu w czasie posiedzenia.

 4. anATOM said

  Bardzo zaniżył liczby, tam jest już ze dwie bańki prawdziwego wojska 🙂

 5. revers said

  jak by blo 200 tys zolneirzy Rosyjkich, to juz dawno Poroszenka nie bylo by w Kijewie, jak I Szakaszwilego w Odessie, a tak robia zadymy I przymiarki do Transdnieprza I Donbassu, najlepiej obcym rekoma, czyli najemnicy, natowkie watahy szybkiego reagowania – docelowo 40 tys. eurossmanow, ussmani.

 6. Marucha said

  Co ciekawe, żydobanderowski bandzior Poroszenko nawet nie stara się uprawdopodobnić swoich łgarstw – wie, że żydomedia podadzą je dalej, ani słówkiem nie podważając ich wiarygodności, a publiczność przełknie je, jak każde g…o medialne.
  Nie ma znaczenia, że sam Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, gen. Mużenko, stwierdził iż w Noworosji nie ma żadnych oddziałów rosyjskich.
  Nie ma znaczenia, że nie istnieją żadne zdjęcia satelitarne, które mogłyby choć trochę uprawdopodobnić majaczenia Poroszenki. Amerykanie potrafią ponoć z satelity przeczytać leżącą na ziemi gazetę…
  Polactfo wierzy kłamcom, a prześladuje tych, którzy mówią mu prawdę.

 7. kresowiak said

  w tym żydowskim łbie ostatnia śrubka się poluzowała

 8. Zerohero said

  @6, Marucha

  To prawda. PCH24 dość beznamiętnie przytacza oczywiste nonsensy. Najwyraźniej wychodzą z założenia, że większość ludzi poza swoim fachem (np. lekarza) ma horyzonty babci klozetowej. Powiesz mu, że 200tys – nie ma problemu, będzie 200tys. Że to gigantyczny koszt, że nie ma sensu jej trzymanie, że taką armię widać, że jak już jest 200tys chłopa, to powinny być śmigłowce, samoloty i wsparcie pocisków samosterujacych….a co tam. Przecież przeciętny człowiek nie poświęci nawet 1 sekundy na krytyczną refleksję. Pół rosyjskiej armii chowa się w krzaczorach odpierane przez 30tys bosych Ukraińców. Bezmózgowiec Poroszenka tako rzecze, a PCH24 cytuje bezmózgowca jako autorytet.

 9. Boydar said

  „… że większość ludzi poza swoim fachem (np. lekarza) ma horyzonty babci klozetowej …”

  Powiedzieć, że Pan Zerohero ma od tej pory przerąbane, to mało 🙂

 10. revers said

  Za 1,8 mld EUR, mozna wszystkie rzondy jewroujni ku sobie przciagnac I propagowac wg. goebbelsowskiego sprawdzonegoi modelu zachodniego I zachodnich standardow wywlaszczania regionalnych narodow, za czym jest tez wierchowa rada chocholow.

  Reszte juz w PR przerabiano po masowe wyprzedaze za 10% wartosci majatku, od fabryk po lasy,wode, ziemie.

  http://rusvesna.su/news/1435830830

 11. Jeszcze trochę i powie, że ich milion jest, przy tej swojej retoryce.
  Coś się zapowiada na nową banderowską prowokację.

 12. jar said

  Zastanawiam się dlaczego Rosjanie nie odstrzelali łba temu katowi? Nie maja litości dla cywilów. Sa tak samo umoczeni jak ten psychopata Poroszenko.

 13. Ad. 12

  Tu nie ma co się zastanawiać. po prostu obawiają się reakcji USA na takie wydarzenie i tyle co ich powstrzymuje.

  Kogo i co powstrzymuje?
  Admin

 14. Marcin said

  Jeszcze 2 miechy temu Walcmaszenko podawal ze jest 9 tys ruskiego wojska a teraz juz 200 tys. Inwazja jak nic tylko gdzie tyle chlopa siedzi? Przeciez to trzeba zakwaterowac, wyzywic itd. Bzdura za bzdura.

 15. Siggi said

  Walcman -Czekolada fantazjuje,żeby se dodać animuszu jaki on generalissimus w panterce „walczący”.
  Wg moich obliczeń tam jest – 33,33%. Czego ?Sam nie wiem. Acha ,dezerterów z armii Kieva.

 16. Zerohero said

  @Boydar

  Nie chciałem obrażać babć klozetowych, a pisząc słowo „horyzonty” miałem na myśli świadomość na czym stoi świat. Zapewne wiele osób łykających brednie o 200tys żołnierzy jest znawcami opery albo interesuje się astronomią. A jednak…żeby dać sobie wcisnąć totalny kit trzeba mieć coś z idioty. Brakuje mi na ten stan świadomości odpowiedniego słowa. Coś jak „naiwność”, ale nacechowana bardziej negatywnie.

  Głupota, frajerstwo, naiwniactwo, bezmyślność… – admin

 17. Boydar said

  Ależ Kochany Panie Zerohero, ja nie zastrzegłem zdania odrębnego ! Pragnąłem jedynie zwrócić uwagę, że w domu powieszonego o sznurkach nie wypada. Zapewne jest Pan lepiej ode mnie zorientowany, że w zaciszu Gajówki przysiadły co najmniej dwa egzemplarze tej szacownej profesji, które jednak do Pańskiego werdyktu mogą odnieść się „z pewną taką nieśmiałością” … 🙂

 18. ojojoj said

  poroszka znowu sie wypasl na tych czekoladkach, podobno produkcja znowu ruszyla

 19. Ukraiński generał przeszedł na stronę powstańców:
  http://geopolityka.org/analizy/wybory/ukraina/info-ecag-ukrainski-general-przeszedl-na-strone-powstancow

Sorry, the comment form is closed at this time.