Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Komorowski – doktor honoris causa za poklask ukraińskim nacjonalistom

Posted by Marucha w dniu 2015-07-03 (Piątek)

Wizytę prezydenta Bronisława Komorowskiego we Lwowie w rozmowie z korespondentem radia „Sputnik” Leonidem Siganem komentuje polityk Mateusz Piskorski.

Czy to zdjęcie nie jest jeszcze bardziej obrzydliwe, niż dwu całujących się „z języczkiem” pedałów?

Ustępujący prezydent Bronisław Komorowski udał się wczoraj do Lwowa, gdzie odebrał tytuł doktora honoris causa miejscowego Uniwersytetu. Moglibyśmy zbagatelizować ten fakt, jak to uczyniły dziś niektóre ważne polskie media, ale… Właśnie chodzi mi o to „ale”. Przecież Komorowski mógł przy okazji odnieść się do zniewagi, jakiej doznał podczas oficjalnej wizyty w Kijowie, jako głowa państwa polskiego. To właśnie wtedy Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę, uznającą za bohaterów działaczy OUN i UPA. Proszę o komentarz.

– Oczywiście prezydent Komorowski powinien w jakiś sposób odnieść się do tego, co stało się 9 kwietnia, ale on powinien był to uczynić zaraz po tym, jak do tego doszło. Czyli zaraz po tym, jak dowiedział się, że została przyjęta ustawa, de facto, heroizująca UPA i OUN i inne zbrodnicze organizacje ukraińskich nacjonalistów.

Dzisiaj widać wyraźnie, że prezydent Komorowski, odchodząc już na polityczną emeryturę, najprawdopodobniej, jest człowiekiem, któremu zależy na tym, aby zachować poprawne, ciepłe, serdeczne relacje ze swoimi ukraińskimi przyjaciółmi. Bo, jak powiedział na Uniwersytecie Lwowskim, zamierza w najbliższym czasie powołać fundację, instytut, który będzie się zajmował, między innymi, problematyką ukraińską.

Możemy domniemywać, że prezydent Komorowski liczy na to, że będzie sponsorowany również przez kapitał ukraiński, oligarchów ukraińskich, którzy będą stali za finansowaniem zapowiadanego przez niego instytutu. A w historii tak już było. Aleksander Kwaśniewski, również były prezydent, jest najlepszym przykładem tego, że ukraińscy oligarchowie finansowali polskie instytuty i polskie fundacje. Widocznie prezydent Komorowski właśnie na to liczy, i dlatego nie wypowiada się w sposób, który mógłby zniechęcić do niego ukraińskie elity polityczne, w tym te, które odwołują się do nacjonalizmu ukraińskiego.

I znowu ani słówka o ukraińskich zbrodniarzach, którzy zgotowali Polakom na Wołyniu prawdziwe piekło na ziemi. Przy czym, Uniwersytet Lwowski ma też coś na swoim koncie, szczególnie w 1941 roku właśnie „Nachtigall”, Sonderkommando niemieckie, składające się z Ukraińców, wymordowało polskich wykładowców, którzy byli nauczycielami na lwowskich wyższych uczelniach.

– Gdybyśmy uczciwie podchodzili do kwestii relacji i historii stosunków polsko-ukraińskich, powinniśmy otwarcie i głośno mówić o tym, że dzisiaj we Lwowie podobnie jak w innych regionach zachodniej części Ukrainy dochodzi do czegoś takiego, co można byłoby porównać tylko z próbami gloryfikacji Trzeciej Rzeszy we współczesnych Niemczech. I co w Niemczech byłoby absolutnie niedopuszczalne, na Ukrainie to się toleruje.

Widzimy wyraźnie, że polskie elity polityczne chyba niczego nie nauczyły się z ostatniej kampanii wyborczej i nie zauważyły, że jedną z głównych przyczyn przegranej prezydenta Bronisława Komorowskiego w drugiej turze było to, co wydarzyło się w Radzie Najwyższej 9 kwietnia, a także jego milczenie w sprawie tych faszyzujących interpretacji historii najnowszej, dokonywanych przez stronę ukraińską. Fałszywie rozumiana poprawność polityczna, fałszywie dokonywana kalkulacja, obliczona na budowanie relacji polsko-ukraińskich, sojuszu polsko-ukraińskiego w oparciu o zapomnienie historii najnowszej i w oparciu o lekceważenie ofiar ukraińskiego nacjonalizmu, w tym tych profesorów, którzy zginęli we Lwowie.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 16 to “Komorowski – doktor honoris causa za poklask ukraińskim nacjonalistom”

 1. Lily said

  Jak widac,swoi ciegnal do swoich i popieraja (wspieraja)swoich.
  Bo jak mozna to inaczej nazwac?.
  A ,ze tak jest,na to wskazuje sytuacja w Polsce po 1989r.

 2. adsenior said

  Taka kanalię, jawnego antypolaka wybraliśmy na prezydenta??

  Tak właśnie. I niewiele zabrakło, by został wybrany ponownie, gdyby nie jego głupota.
  Admin

 3. Dictum said

  To bydle ma najwyraźniej rozkaz założenia fundacji. Sam to sobie może założyć towarzystwo miłośników własnej głupoty.

 4. Joannus said

  Doktoróf namnożyło się jak psów, co i jeden to nikczemniejszy i głupszy od poprzedniego.
  Przedstawienie musi trwać dalej, do wielce wybitnych i zasłużonych ”doktorów” jak Wałąsa i Juszczenko dolączył Komorowski.
  Kto następny ciekawe.Może Tusk, Pwlo Kowal, Sakiewicz i Cysewski.

 5. wanderer said

  Polacy, patrzcie i zapamiętajcie tego osobnika..

 6. JO said

  Polacy…wstydzmy sie, ze taki osobnik chodzi po Polskiej Ziemi…

 7. RomanK said

  Skandal! Jeden z dowódców rosyjskich terrorystów uhonorowany tablicą pamiątkową w Polsce. Aleksiej Mozgowoj, jeden z dowódców rosyjskich terrorystów, zginął w maju w zamachu na wschodzie Ukrainy. Po koniec czerwca został uhonorowany tablicą na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Kleszewie pod Pułtuskiem (woj. mazowieckie). Nie wiadomo kto umieścił tablicę.
  Na cmentarzu żołnierzy armii radzieckiej w Kleszewie spoczywa 16643 poległych za wolność ziemi pułtuskiej w walkach z okupantem hitlerowskim w latach 1944 -1945 – głosi tablica informacyjna. Od czasów wojny nie było tu żadnych nowych pochówków. Teraz, nie wiadomo kto, umieścił tu tablicę honorującą rosyjskiego terrorystę – Aleksieja Mozgowoja.
  Na tablicy umieszczono jego portret i napisaną po polsku maksymę, którą się kierował: „Nie bój się o swoją skórę, bój się o swój honor”
  —informuje wyborcza.pl.
  Cmentarzem zajmuje się zarząd Dróg Powiatowych w Pułtusku. Potwierdza on, że tablica pojawiła się niedawno. Ostatnie prace porządkowe były prowadzone w połowie czerwca.
  Na polecenie przedstawiciela Wojewody Mazowieckiego dokonane zostanie zgłoszenie na policję oraz demontaż przedmiotowej instalacji
  —poinformował Artur Andrusiak z Zarządu Dróg Powiatowych w Pułtusku.
  Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie tablica zostanie usunięta.
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 62 03.07.2015 07:19:43

 8. JO said

  ad.7. Mazowsze ZAWSZE WIERNE!

 9. Marucha said

  Re 7:
  Jakoś tym gnidom nie przeszkadzają nielegalnie umieszczane tablice i pomniki ku czci bandytów z UPA/

 10. Boydar said

  To co napisał (6) Pan JO jest prawdziwe i wystarczające.

  Każdemu kto podejmie próbę naruszenia tej tablicy, uschną obie ręce !

 11. lam said

  PARTNERZY
  Gdy Poroszenko z Komorowskim
  Namiętnie się ściskają i całują
  Zaduch powstaje jakby trupi –
  I pytanie: „Co oni tam knują?”.
  13-04-2015

 12. wanderer said

  re.6
  Na to nie mielismy wplywu, Panie JO. Ale naszym obowiazkiem jest edukowac nastepne pokolenia by do takich bledow w przyszlosci nie dochodzilo.

 13. Maverick said

  Polskie presstytucyjne media są teraz zatroskane gdzie będzie mieszkał hrabia synek enkawudzisty Komorowski po 6 sierpnia.

  Był tak pewny zwycięstwa ze się nie zatroszczył.

  Moje sugestie pod mostami sporo miejsca, może powinien wylądować na Rakowieckiej, a może Ukraina da mu schronienie jak dała Saakaszwilemu ale Komorowski zostanie burmistrzem Lwowa dla UPA.

 14. Apolinary said

  Re 7:
  Protestuję p-ko używaniu terminu terroryści w stosunku do bojowników walczących o suwerenność polityczną na swojej ziemi i wyrwania się spod haniebnej, nielegalnie zdobytej władzy ukrofaszystów.. Terrorystami nie są Rosjanie lecz byli i są Ukraińcy, że w telegraficznym skrócie przypomnę choćby Hryhoryja Maciejko (zabójcę min. Pierackiego), całą formację SS Galizien, obalenie prezydenta Janukowicza, spalenie w ub.roku żywych kilkudziesięciu ludzi w Odessie itd, itd. Tablica poświęcona pamięci Aleksieja Mozgowoja nie może przeszkadzać Polakom, przeszkadzać może jedynie banderowcom i ich poplecznikom..

  Wiemy, wiemy…
  Admin

 15. hdkk said

  Doktóry chumoris całusa. (wide zdjęcie tytułowe).

  Nie będziemy sie powtarzać i odeślemy do poprzedniego wątku (napoleon 14).

  Wicie cio? Świat nie jest normalny. Nie ma co brać sobie w głowę. Tu trzeba elektrowstrząsów, ale tylko dla urozmaicenia, bo i tak nic nie pomoże. Róbmy swoje i nie traćmy nerw na roztrząsanie kto i po co.

 16. KUNDEL komorowski ZAWSZE KUPCZYŁ Polakami ! said

  W III RP najgłupszym MOTŁOCHEM są emeryci i renciści wsłuchani w kłamstwa anty-polskich bandytów z TVP, TVN którzy głosowali na tego przekupnego BŁAZNA komorowskiego.

  Emeryci w III RP te TĘPAKI są KOŁOWANI przez polskojęzyczne media do granic możliwości i dlatego „głosują” szczególnie na tych co działają na ich SZKODĘ jak ten pętak komorowski.

  Przecież ten ch*j złamany KUNDEL Komorowski razem z anty-polskimi gangsterami tuskiem i kopacz brali cichaczem KREDYTY na konto polskiego podatnika w „centralnych bankach” żydo-bankterów, a następnie rozdawali na prawo i lewo w PREZENCIE te nie ich pieniądze ukraińskim nazilom z Kijowa na przesranie i przepierdzenie…. lub na prześladowanie Polaków zamieszkałych na „ukrainie” których „odeszła” granica w 1944 roku za zgodą waszyngtońskich i londyńskich żydowskich masońskich bandytów ZAWSZE też kupczących Polakami.

  Ten przekupny PROSTAK i PRZYGŁUP komorowski NIE otrzymał „doktoratu honorowego” od rady naukowej Uniwersytetu Lwowskiego lecz od dyktatora LUDOBUJCY poroszenki jako „nagrodę” za poprawnośc polityczną wobec banderowców bandytów ukraińskich.

  Wcześniej ten BŁAZEN komorowski został wiele razy CELOWO poniżony przez banderowców i bezkarnych nacjonalistów ukraińskich na tej gównianej wirtualnej tzw. „ukranie”:

Sorry, the comment form is closed at this time.