Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Unia prze do wprowadzenia tej…
  revers o Wolne tematy (45 – …
  rycho08 o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Dr,Ga, o Unia prze do wprowadzenia tej…
  bryś o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Sołtys. o Perz Się Likwiduje (w skrócie:…
  nipies o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Sara o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Opinia: Kijów ogłosi bankructwo i wystawi państwo na sprzedaż

Posted by Marucha w dniu 2015-07-03 (Piątek)

Rozmowy pomiędzy komitetem międzynarodowych kredytodawców, przedstawicielami MFW i władzami Ministerstwa Finansów Ukrainy, które odbyły się we wtorek w Waszyngtonie nie przyniosą Kijowowi nic dobrego w sensie fnansowym, uważa ukraiński politolog Denis Denisow.

We wtorek 30 czerwca w Waszyngtonie odbyły się rozmowy pomiędzy komitetem międzynarodowych kredytodawców, przedstawicielami MFW i władzami Ministerstwa Finansów Ukrainy.

Minister finansów Natalia Jaresko postanowiła nie jechać do Stanów Zjednoczonych. A jej stanowisko wyrażone zostało w oświadczeniu, które kilka dni temu pojawiło się na oficjalnej stronie ministerstwa. Głosi ono, że władze Ukrainy poszukują możliwości intensyfikacji rozmów z komitetem kredytorów odnośnie restrukturyzacji zadłużenia.

Jednak według jej słów, rząd rozumie, że kredytorzy mogą nie mieć na celu osiągnięcia porozumienia, a zamiast tego będą nadal blokować rozwiązanie tej kwestii.

„W takim przypadku rząd gotów jest wykorzystać istniejące prawo do tego, aby zaprzestać spłat międzynarodowych kredytów zagranicznych, aby chronić gospodarkę Ukrainy i zachować jej zasoby finansowe do tego czasu, aż porozumienie z kredytodawcami zostanie osiągnięte” – powiedziała minister finansów.

Dyrektor Ukraińskiej Filii Instytutu Spraw WNP Denis Denisow nie oczekuje od rozmów w Waszyngtonie przełomu i dość pesymistycznie ocenia perspektywy ukraińskiej gospodarki.
„Najprawdopodobniej, według tych tendencji, które można obserwować, rzeczywiście zostanie ogłoszone bankructwo. Do tego wszystko zmierza. Zaplanowane zostało spotkanie w USA. Jednak według ostatnich danych, tam nawet nie mogą ustalić schematu obrad, dlatego, że istnieją wzajemne pretensje u stron odnośnie samego formatu rozmów. A wychodząc z tego, że na to spotkanie ze strony Ukrainy był wysłany drugorzędowy urzędnik, to nie ma co oczekiwać jakiegoś przełomu, ani tego, że sprawa zadłużenia zostanie uregulowana” – poiwedział Denis Denisow dla radia Sputnik.

Jego zdaniem, bankructwo Ukrainy raczej pogorszy sytuację ukraińskich władz, a zwykłym obywatelom będzie jeszcze gorzej.

„Jak pokazuje praktyka, po bankructwie bardzo często dewaluuje się waluta narodowa. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że ludność Ukrainy po raz kolejny zbiednieje. Możemy założyć również to, że restrukturyzacja długu będzie silna i zostanie on spłacony z pomocą aktywów państwowych. To może być infrastruktura, albo obiekty strategiczne. I to oczywiście będzie dodatkowym obciążeniem dla zwykłych obywateli. To znaczy, że o ile teraz jeszcze mogą sobie oni pozwolić na bezpłatne poruszanie się po drogach w państwie, to bardzo możliwe, że jeśli infrastruktura zostanie oddana za długi, to takiej możliwości już więcej nie będzie” – zauważył ekspert.

W pełni możliwe, że ludność będzie sprzeciwiać się takiej sytuacji. Ale to niczego nie zmieni.
„Protesty będą. Inna sprawa, że za wcześnie jest, moim zdaniem, mówić o majdanie, który w rezultacie mógłby doprowadzić do zmiany władzy lub obalenia obecnej. Nie ma w tej chwili na Ukrainie takiej politycznej albo społecznej siły, która mogłaby pokierować tego typu akcjami prostestu. Obecna władza z Poroszenko i Jaceniukiem na czele uczyni wszystko, aby na Ukrainie nie było realnej alternatywy” – powiedział Denis Denisow

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Opinia: Kijów ogłosi bankructwo i wystawi państwo na sprzedaż”

 1. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

 2. Joannus said

  ” Nie ma w tej chwili na Ukrainie takiej politycznej albo społecznej siły, która mogłaby pokierować tego typu akcjami prostestu.”

  Będzie, kiedy znajdą się sponsorzy tak jak niedawnego srajdanu.
  Może nie tak szybko, kiedy fanty zostały rozdane, a kolejny wydatek zdaje się bezcelowy.

 3. Trak said

  Jaka sprzedaż? To chyba paserstwo w międzynarodowym wydaniu. Złodzieje kradzione fanty sprzedają.
  Trzeba podejść, wybaczyć i poprosić o wybaczenie, i korzystając z konsternacji dać w mordę, aż się kopytami nakryją.

 4. Rokitnik said

  Pomijając to,ze tam juz NIE ma co sprzedać bo MAJDAN(ek) się Ukrom samospełnił – trzeba by SZALEŃCA kto chciałby pozostac w firmie na UPA-dlinie którą;
  – w kazdej chwili moga odwiedzić Mafiozi z Tryzubami
  – padla cała siec dystrybucji
  – desperacja ludności jest olbrzymia / co grozi LINCZEM społecznym /
  – brakuje na wschodzie ETOSU pracy
  – Kraj jest WCIĄŻ w fazie w o j n y ze swoim narodem na wschodzie
  – Chrywna to śmieć, a w sklepach ” golizna ”
  ===================================================================================

 5. Po wypowiedzi p. Traka (3) „usmialem sie jak norka”…. ale czy to po chrzecijansku?.Rada chyba sciagnieta zywcem z Talmudu:-))) ? Warto sprawdzic czy zadziala w obie strony.

 6. Rzecznik Praw Gojów said

  Właśnie rządząca Grecją Syriza zgodziła się na wielką wyprzedaż tamtejszego majątku narodowego:

  „Szef eurogrupy: Grecja przekaże mienie do funduszu na spłatę długu

  O szczegółach porozumienia ws. pomocy dla Grecji poinformował szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem. Jak podał, porozumienie przewiduje, że Ateny przekażą majątek wart do 50 mld euro do specjalnego funduszu, który spróbuje sprywatyzować ten majątek albo zarządzać nim tak, by na tym zarabiać. Te pieniądze trafią na zmniejszenie długu, a także na spłatę kosztów rekapitalizacji banków – wyjaśnił…”

  http://www.rmf24.pl/fakty/news-jest-porozumienie-ws-grecji-pomoc-ale-i-powazne-reformy,nId,1850611

Sorry, the comment form is closed at this time.