Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Co po Noworosji?

Posted by Marucha w dniu 2015-07-06 (Poniedziałek)

Wojna w Donbasie jest już skończona. Oczywiście, wzdłuż linii frontu nadal rozbrzmiewają strzały i wybuchy, od pocisków wciąż giną żołnierze i cywile, i może to trwać jeszcze długo, ale w sensie politycznym konflikt się skończył. Przeszedł w stadium stacjonarnego, powolnego wykrwawiania i taki stan, tzw. wojny pełzającej, bez żadnych wyraźnych rozstrzygnięć, będzie się przeciągać, dopóki blok zachodni i Moskwa nie zawrą „zgniłego kompromisu”.

Wydawałoby się, iż nie jest on tak odległy, jak twierdzą media. Petro Poroszenko odgraża się głośno, że prowadzi wojnę z Putinem, jednak fabryki Poroszenki zlokalizowane w Rosji spokojnie produkują czekoladki, a jego handlowe imperium na Ukrainie rozrasta się mimo wojny.
Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oskarża rząd w Kijowie o eskalowanie walk w Donbasie i podkopywanie porozumienia, lecz równocześnie Rosja sprzedaje stronie ukraińskiej gaz po korzystniejszej cenie niż Polsce. I ani jedno, ani drugie nikomu nie przeszkadza.

Według stanowiska Moskwy Donbas musi pozostać w składzie Ukrainy, ale powinna nastąpić federalizacja państwa ukraińskiego. Kreml chce wprowadzić donbaskie Republiki Ludowe do sfederalizowanej Ukrainy, aby przeobrazić je w wygodne narzędzie pozwalające wywierać z zewnątrz nacisk na politykę Kijowa bez brania odpowiedzialności za los Donbasu czy tym bardziej całego ukraińskiego państwa.

Moskwa zastosowała więc jako metodę presji wobec Ukrainy ulubiony chwyt Stanów Zjednoczonych: poparcie antyrządowego buntu zbrojnego, by następnie realizować wobec państwa-celu taktykę powolnego wykrwawiania, dopóki nie przyjmie przedstawionych mu warunków. Amerykanie od kilku lat postępują podobnie z Syrią.

Z punktu widzenia opisywanej taktyki przewlekły konflikt zbrojny, charakteryzujący się chwiejną równowagą operacyjną i niemożnością rozstrzygnięcia go przez stronę rządową – co zmusza rząd do ciągłego wydatkowania zasobów i środków oraz utrzymywania permanentnej mobilizacji sił ludzkich – jest stanem pożądanym. Dlatego nie będzie żadnego „wyzwoleńczego marszozrywu” ze wschodu na zachód, o który w podnieceniu wołali zeszłej wiosny nadwiślańscy entuzjaści polityki zagranicznej Kremla. Moskwa sama storpeduje każdą próbę przejęcia inicjatywy przez powstańcze wojska z Donbasu, bo ich zwycięstwo na Ukrainie oznaczałoby koniec zależności powstańców od wsparcia Rosji.

Donbaski rok 2014 rozbłysnął, po czym wypalił się, pozostawiając ruiny i gorzkie popioły. Powstańcza epopeja ludowych merów i gubernatorów, Kozaków i brazylijskich wikingów, ochotników z Francji, Hiszpanii, Serbii i Czeczenii, obrona Słowiańska przez Igora Striełkowa i Gorłowki przez Igora Bezlera – były autentyczne, a nie sterowane przez Moskwę, jak chcieliby polscy wyznawcy antyrosyjskiej monomanii.

Ale administracja Kremla umiała to wszystko przeistoczyć w kartę w swojej rozgrywce z Zachodem, któremu z kolei trudno ukryć, że kijowski rząd „euromajdanu” to jego agentura, mająca pod sobą administrację naszpikowaną cudzoziemcami z nadanym pospiesznie ukraińskim obywatelstwem i armię naszpikowaną zagranicznymi najemnikami.

Ukraiński konflikt nieustannie odsłania swój zoologiczny poziom, od zbiorowego mordu na „prorosyjskiej opozycji” w Odessie, przez serię zabójstw dziennikarzy krytycznych wobec rządu w Kijowie, po coraz trudniejsze do ukrycia przed światem przypadki torturowania ofiar przez ukraińskie jednostki pacyfikacyjne.

Próbując wskazać sposób zakończenia tego konfliktu, trzeba brać pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, jeżeli obóz „majdanu” wygra i ukraińskie bataliony pacyfikacyjne, rekrutowane głównie z szowinistycznych neobanderowców, wejdą do bronionego przez powstańców Donbasu, urządzą tam powtórkę z Wołynia albo Rwandy. Po drugie, jeżeli nie nastąpi żadne rozstrzygnięcie, a pełzająca wojna na dobre wejdzie w stadium przewlekłe, pociski będą powoli niszczyć kolejne dzielnice mieszkalne miast, infrastrukturę i obiekty użyteczności publicznej, aż w końcu w Donbasie pozostanie tylko pustynna strefa przyfrontowa.

Po trzecie, Noworosja jako projekt polityczny nie ma szans dalszego rozwoju w żadnej wersji – carskiej, pansłowiańskiej, eurazjatyckiej, socjalistycznej – bo nie pozwoli na to Moskwa, która jest zainteresowana nie rewolucją polityczną na Ukrainie, tylko narzuceniem ukraińskim oligarchom współistnienia na swoich warunkach, jak wcześniej uczyniła to z oligarchami rosyjskimi.

Demokratyzacja państwa ukraińskiego forsowana przez Zachód i jego federalizacja forsowana przez Rosję nie mają najmniejszego sensu. Najlepszym wyjściem wydaje się reintegracja Ukrainy (z Donbasem) pod rządami autorytarnego kierownictwa państwowego, suwerennego politycznie zarówno w stosunku do Zachodu, jak i do Rosji, zdolnego zlikwidować potęgę biznesowych oligarchów i mafijnych klanów.

Model ten sprawdził się w kilku innych byłych republikach sowieckich: w Azerbejdżanie, Kazachstanie, Uzbekistanie, Turkmenistanie, a przede wszystkim na sąsiedniej Białorusi. Pozwala on na zachowanie podmiotowości państwa w polityce międzynarodowej i względnej niezależności od mocarstw, na realizację własnej ścieżki rozwoju. Gwarantuje wewnętrzną stabilność polityczną, umożliwiając sukcesję władzy (Turkmenistan), nawet dynastyczną (Azerbejdżan).

W przeciwnym wypadu będziemy obserwować na Ukrainie postępujący regres cywilizacyjny – na wschodzie Europy znów otworzą się „dzikie pola”.

Adam Danek
http://xportal.pl/?p=21530

A jak będzie naprawdę – zobaczymy…
Admin

Komentarze 34 do “Co po Noworosji?”

 1. NICK said

  Lepiej nie ekscytować się zbytnio wzajemnymi powiązaniami tzw. ukrainy i Rosji.
  One BYĆ muszą, taki świat… .
  Są też ORĘŻEM.
  Alternatywa? Nuklearka?

 2. Józef Piotr said

  Autor artykułu ma trochę trafnych spostrzeżeń.
  Załatwienie problemu z ludnością rosyjskojęzyczną co do terminu to Rosja przegapiła .
  Rozwiazać sprawę nalezało natychmiast po złamaniu przez Zachód (NATO , USA ) chociażby jednego podpisanego porozumienia w sprawie Ukrainy jak również rozszerzenia NATO na byłe Demoludy.
  Czas działa na niekorzyść Rosji chyba że stratedzy na Moskwie liczą na wejście na Ukrainę sił militarnych USA i Izraela i wplątanie się ich w beznadziejną walkę wręcz.
  Można sądzić że strona zachodnia kombinuje to samo.

 3. akej said

  Trudno przewidziec jak sprawy sie potocza. Jest chaos wsrod banderowcow oraz jakies jakby uspienie w Donbasie i Lugansku. Kiedys myslalem, ze po kilku tygodniach wschod Ukrainy polaczy sie z poludniem i wszystko potoczy sie szybciej. Dzis prawia nam opowiastki o Ukrainie jako federacji. Teraz zaczynam miec powazne watpliwosci.

 4. revers said

  Tak z Samanta Power , Timoszenko i Klintonowka jak najbardziej

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/9937-hillary-clinton-zapowiada-ze-usa-zaatakuja-iran

 5. RomanK said

  Nie wierze piszacym ktorzy nigdzie nie byli, nic nie widzieli, troszke poczytali …i maja najwiecej do powiedzenia:-))) bo mu sie tak wydaje:-)))
  Latego zaskoczenie bedzie kompletne, kiedy nastapi a nastapi okolo pazdziernika, zaraz po wymianie dollara.Kto chce sledzic sprawy Ukrainy polecam pana Zygmunta Bialasa i Trojanke na Neonie 24….
  MUsimy pamitac ze Noworosija to nie tylko DOnbas i Luhansk….i ze Ukraina bez roznicy na jezyk jakim sie posluguja to zdecydowana wiekszosc milych, madrych i dobrych ludzi…Polan, ktorych zlodziejski rezim Synkretykow zepchnal na dno tablicyt narodow swiata.

 6. NICK said

  Daj Panu Panie Romanie zdrowia, jak październik się ziści.
  A jak nie? To też.

 7. Jabo said

  Na mój głupi rozum, w całej awanturze wywołanej przez Usrael na Ukrainie chodziło o przejęcie baz na Krymie, lecz Putin jednym genialnym posunięciem [referendum na Krymie] pozbawił Amerykanów konfitur. Dla USA Ukraina bez Krymu nie ma wartości. Próbują różnymi sposobami zwrócić sobie koszty operacji „majdan”, głównie przez podrzucenie śmierdzącego ukraińskiego jaja Europie. Jak znam życie to Europa podrzuci „zbuka” Polsce. Przecież nasi rządzący nie wyobrażają sobie istnienia Polski bez Ukrainy. Moim zdaniem czas działa jednak na korzyść Rosji. Putin wie, że Ukraina bez Rosji sobie nie poradzi. Europy nie stać, żeby przebudować gospodarkę Ukrainy. Nie może sobie poradzić z Grecją, a co dopiero kilkukrotnie większą Ukrainą. Twierdzenie, że Rosja przegapiła moment, żeby podporządkować sobie Ukrainę też mija się z prawdą. Putin doskonale wie, że na przejęcie Ukrainy w dzisiejszym stanie Rosji nie stać. Musieliby walczyć banderowską zbrojną opozycją, mieliby przeciw sobie zwykłą ludność, której zachodnia propaganda wmawiałaby, że Putin pozbawił europejskiego raju. A tak, popróbują sobie europejskiego raju jeszcze trochę i sami poproszą o powrót na łono matuszki Rosji. Noworosja to spontaniczny projekt, który na dłuższą metę nie ma racji bytu. Putin wykorzystuje ją, żeby Ukraina szybciej dojrzała do ponownego przejścia pod kuratelę Rosji.To, że ludność Donbasu ponosi ogromne koszty nie jest problemem. W swojej historii Rosja nigdy nie liczyła z kosztami, by osiągnąć swe strategiczne cele. Tak jest i teraz.

 8. RomanK said

  Prosze panowie poczytajcie to:
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/123951,co-sie-dzieje-na-ukrainie-06-07-2015

  tu zobaczycie roznice pomiecdzy kim kto wie o czym pisze, a tym co pisze co wie.

 9. RomanK said

  POsluchajcie tego Ukrainca…..zaraz za zwiastunem filmu..zreszta tez ciekawego:

 10. Yah said

  Ad 7

  Tak niestety koszty ponosi ludność Donbasu, gdyby potoczyłoby się tak jak chcieliby Amerykanie koszty poniosłaby Rosja, Polska i cała Europa. Właśnie dlatego musimy pamiętać o Donbasie to oni przez swój opór i śmierć uratowali Europe przed wojna, przynajmniej dotychczas. Gdyby aneksja Ukrainy poszła jak z płatka Ukraina już by była w UE i NATO, a nad granica Rosyjska już byłyby amerykańskie wojska. Jakie byłyby tego konsekwencje – szkoda gadać. Czapki z głów przed opłotczykami i mieszkańcami Donbasu.

 11. RomanK said

  Prosze patrzec i widziec tez to co w cieniu…Z Donbasu wysiedlono cal ludnosc ponad 2 mln ludzi z ktorych wiekszosc przesiedlono na Daleki Wschod do Birobidzianu..gdzie byly i przygotowane tereny i mieszkania i ,,praca i miejce wylo o ludnosc….
  CI co zostali to rzeczywiscie uparci bohaterowie…i zolnierze…jacy zolnierze!
  Cierpi cala ludnosc Ukrainy, ktopra jest jak stado krow zapedzone do rzezni…i czeka patrzac na starjk rzeznikow , ktorzy targuja sie o cene….majac tego pelna swiadomosc.,.,.,.
  Dzis ponad 80% Ukraincow bo to obejmuje cala etnicznosc Ukrainy jest swiecie przeknana i uswiadomiona, ajki jej przeznaczono los. Wiedza ze pozwolili bandzie kompradorskiej odegrac role elity Ukrainy i na sprzedaz w otwartej aukcji~!
  Od POlski rozni sie tylko forma i tym , ze nie znalal sie w Polsce zaden region taki- jak Donbas.
  Malutki przyjklad… polskie smieci kompradorskie wykupily prawie wszystkie PGR z masa ziemi uprawnej…nbei majc najmniejszego zamiaru splacac zaciagnietch kredytow, ewxploatujac resztowki i porzycajac kredyt… Otoz okazuje sie ze praktycznei calosc tej operacji kredytowal Deutche Bank….nie placa, bank przejal zastawy czyli PGRy…..
  Prosze dokladnie jakjw spiwce o Stefce co to zgodzila sie za cukierek , ale dala za papierek….

 12. NICK said

  Pojmuję to podobnie, P. Romanie (11).
  A mord donbasowy? I los Nasz?
  Czyliż niedługo?
  TO SAMO?

 13. Yah said

  Ad 12

  I czemu ta wysoka umieralność jest akurat tam?

  https://www.google.pl/search?q=umieralno%C5%9B%C4%87+na+nowotwory&biw=1366&bih=578&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=1ZCaVYzzGeHQygOMv76ABw&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=umieralno%C5%9B%C4%87+na+nowotwory%2C+mapa&imgrc=Msp2jmdKSb1rsM%3A

 14. Yah said

  Miało być to:

 15. NICK said

  Podobno „czernobyl” II. Jeszcze gorszy. (13).
  Zresztą, pierwszy dalej działa. Nuklidy we Serbii też.

  DO NAS TO NIE DOTRZE???
  Dociera. Dotarło!
  Jest błogo. U mnie też koperek, sałata… się rozsiewają.
  Ja nie po złości, P. Yah. Generalnie uważam podobnie jak Pan.

 16. NICK said

  Tak czy siak, P. Yah. Pan ma rację, ja mam rację, inni mają rację. Przyczyn umieralności jest multum. Na dzisiaj niech to tak się ostanie.
  Bo zaczynamy rozdrabniając, rozmemływać.

 17. RomanK said

  UMieralnosc i zachorowalnosc na raka czy inne choroby cywilizacji to nie jest powod do zmartwien… 118 zgonow na 100tys..czy 236 na 100tys to w sumie duza ale neiznaczaca roznica tym bardziej ze zachorowalnosc na raka praktycznie obejmuje spolecznosci powyzej 50 lat…
  Prawdziwym problemem natmiast jest,..ROZRODCZOSC….
  2.1 opcja zero…a aktualna 1.1…..to wyrok!
  http://www.worldbank.org/en/news/opinion/2012/06/14/poland-aging-and-the-economy

 18. Yah said

  Ad 17

  236 na 100 tys. to 2,4 promila , przy wskaźniku zgonów na poziomie 10 promili to nie mało ale …… ma Pan racje najważniejsza jest rozrodczość. Ja podchodzę do tego tak – w dużej części na dzieci nie decydują się osoby ( przynajmniej ja takie znam) dla których liczy się tzw. wolność osobista, chęć zrobienia kariery, dorobienia się, zabawienia się czyli powiedzmy jednostki egoistyczne. Społeczeństwo funkcjonuje normalnie gdy jednostek egoistycznych jest mało, a altruistycznych zdolnych do poświeceń dużo. W Polsce te proporce się posypały i mamy to co mamy. Jak przywrócić równowagę? Sama się przywraca, niestety kosztem wyludnienia kraju. Ale jak Pan zachęci finansowo egoistów do posiadania dzieci to co z tego wszystkiego będzie ?

 19. Apolinary said

  Pomimo ciekawych rozważań większości dyskutantów (wliczając także p.Z.Białasa) dot. celów polityki zarówno amerykańskiej jak i rosyjskiej nie można jednak całkowicie pomijać kwestii politycznej ceny jaką za tę pełzającą wojenkę płaci zarówno USA jak i Rosja. Jak dotąd bowiem pomimo zaangażowania znacznych środków żaden z nich nie osiągnął założonych celów. Ukraina nie przybliżyła się do Zachodu, Faszystowski ‚majdanowy’ przewrót nie przyniósł spodziewanego blitzkriegu. Opór zbrojny w części południowo-wschodniej p-ko nowej majdanowej władzy był masowy. Amerykanom nie udało się – jak dotąd – kordonem militarnym zamknąć Rosję. Świat (z wyjątkiem polskich mędrków) zaczyna coraz wyraźniej dostrzegać imperialną amerykańską interwencję w Kijowie. To w sumie jest jednak wysoka cena niedopracowanej strategicznie amerykańskiej agresji. Ale cenę w wymiarze strategicznym płaci także Rosja. Dopuszczono do obalenia Janukowycza. Moim zdaniem od momentu obalenia Janukowycza, w trakcie trwającej już walk, Moskwa zmieniła swe polityczną koncepcję dot. ukraińskiego problemu. Zaraz po przewrocie przejęła (słusznie zresztą) Krym, ale pomimo sprzyjającej jej ludności zrezygnowała z lądowego przebicia się na półwysep, stąd obecnie dostęp do Krymu ma tylko drogą morską lub powietrzną. Dwuznaczne zachowanie się Putina de facto odcinającego się od koncepcji NowoRosji, wynikające z jego strategicznego politykierstwa przysporzyło mu sporo krytyków spośród głęboko rozczarowanych i zawiedzionych jego postawą nie tylko bojowników Noworosji. Natomiast pomoc (przecież niezbędna) udzielana bojownikom walczącym z ukrami „zaowocowała” bolesnymi sankcjami wymierzonymi w celu osłabienia Rosji. Cenę Moskwa płaci więc także wysoką. Tak czy inaczej imperializm amerykański prze do wojny. Do zagłady kawałka świata!! Być może Putin przestraszył się tego widma, tego amerykańskiego zdeterminowania. Ciekawe czasy.

 20. NICK said

  P. Romanie.
  Rodzic świadomy, zastanowi się. Rodzić czy nie. Jak mu wyjdzie, że tak, to zda sobie sprawę, że dziecko poświęca – na pohybel. Piszę o rodzicu świadomym. Tak to jest nam zapodane. To jest czynnik, z powodu którego dzietność spada. Jeden z wielu.

 21. NICK said

  Post scriptum.
  Nowotwory złośliwe, wśród dzieci i do 50-tego roku życia, wzrastają podobnie jak u starszych.

 22. RomanK said

  Rodzic…jak sama nazwa wskazuje ma rodzic….nie zastanawiac sie….. czy rodzic:-))))
  CO by pan zrobil????- majac tak lebska krowe zastanawiajaca sie- czy dac mleko dzis ..czy tez nie, a jak tak- to za ile????
  Jesli ten swiadomy rodzic dojdzie do wniosku- ze poswieca dziecko na pohybel…no niech sie powiesi natychmiast ..na pohybel…. ALbo zamknie dziob i od tego momantu neich tylko gwizdze , jak p[tak niebieski moze g za taliego wezma….blizni ktorym, sie- i tak i tak -wydaje, ze jak gwiozdze to ptak,,,,a ptak to piekny ssak!

 23. Taktyka prezydenta Putina w zaistniałych okolicznościach jest prosta. Pożywiom uwidzim. Czas wykaże pustosłowie banderoreżymu i wtedy gdy do garnka nie będzie co włożyć, do głosu dojdzie zdrowe i wciąż żywe (daj Boże) centum. Wtedy oszołomy z POlski już będą na emeryturach, co znacznie ułatwi manewr zmiany.

 24. Boydar said

  „… 118 zgonów na 100 tys..czy 236 na 100 tys to w sumie duża, ale nieznacząca różnica …” – Pan Roman (17)

  Dziennie ?

 25. revers said

  ad9

  tu tez piekne zdjecia i wypowiedz mieszkanca Szirokino, zadnego zolnierza w miejscu ostarzalu przez ukrow, ale zniszczyc, zabic trzeba cos bylo mimo minska 2

 26. z frontu said

  Wg mnie projekt Noworosją jest nadal aktualny.Uważam że oprócz rozgrywki Rosja-USa zwoje znaczenie będą mieć m.in sprawa Boeninga,mocna postać Zacharczenko,zaangażowanie rosyjskich oligarchów.Wszyscy rozmawiamy o oligarchach z Ukrainy a zapominamy że rosyjscy też widzą w Donbasie dobry interes.

 27. RomanK said

  Rocznie panie Boydar statystyk pan nie umie czytac??? !00tys na dzien moze umrzec od bomby,,,,pisze o normalnym stanie rzeczy.

 28. RomanK said

  Panei Janek Gajos….Prez Putin to nei polska klasa polityczna..co zyje zeby widziec…
  On wie po co zyje i na co czeka…WIE..co do minuty….nie musi pan wierzyc oczywiscie , ale to i tak na nic nei wplywa.

 29. wi42 said

  B. ciekawe komentarze 7 -J, 19 A I 26 Z F – aczkolwiek oceny i wnioski są bardzo dyskusyjne.
  Wydaje się, że Putin chce grać o jeden poziom wyżej (walka z dolarem tj. podstawą potęgi USA) niż angażowanie się w konflikt zbrojny. Zobaczymy jak mu się powiedzie….

 30. RomanK said

  Zachorowania na raka w Polsce maja zwazek z alkoholizmem przynajmniej 70% rakow u mezczyzn i 50 u kobiet…
  Rak gardla , krtani przelyku , piersi iwatroby , sleddziony m, jeli odbytu..wize sie z tym ze w kazdym alkoholu znajduje sie ethanol, ktory jest rozpuszczalnikiem i rozpuszcza rozne carcirogenne zanieczyszczenia jakei dostaja si edo organizmu i bez rozpuszczeni ustruj je wydala …rozpuszczone wchodza w krew…u obiet dodatkowa spraw sa srodki antyconcepcyjne..z papierosami i alkoholem zapewniaja raka piersi i jajnikow,,…
  Zywnosc tzw komercyjnie przygotowywan ai opakowana jest stalym dostarczyciele carcirogennych zanieczyszczen…a sluzba sanitarna w Polsce zyje z lapowek jak cala reszta,,,,

 31. RomanK said

  ad 29..Dokladnie sprawa jest juz przesadzona.
  W pazdzierniku najprawdopodobnie we wtorek 2o IMF oglosi, ze nastepna nowa waluta rezerwowa swiata staje sie renminbi czyli yuan….
  Spowduje to w swiecie finansow cos co tylko mozna porownac do przebiegunowania kuli Ziemskiej…nastapi takie przesuniecie finansowe, ze ani oko, ani ucho….
  Bedzie to ogromna zmiana stosunkow wlasnosciowych bo transfery przekrocza wrtosc calego Stock Market wielokrotnie…i cale fortuny poprostu znikna i pojawia se nowe.
  DO tego byloby nei doszlo gdyby nie utworzenei BRICK i postawienie przed faktem dokonanym…ale glownym powodem jest niebywaly rozwoj CHin i stanie sie pierwsza ekonomia gospodarka na swiecie…
  POniewaz jedynym parytetem kazdego pieniadza jest produktywnosc ludzka..yuan stanei sie waluta preferowana..jako roaliczeniowo rezerwowa.
  Spowoduje to grozne reperkusje w Polsce -jaka wszystkie swoje rezerwy walutowe trzyma w dollarach lub euro…w tej sytuacji znajdzie sie wiele panstw Europy…i prosze sobie wyobrazic sytuacje Ukrainy..gdzie rozlegnie sie ryk silnikow i oligarchowie znikna razem z rzadem …a reszta zajmie sie samosadem….

 32. Plausi said

  No proszę, funkcjonuje

  „Wojna w Donbasie jest już skończona. Oczywiście, … będzie się przeciągać, dopóki blok zachodni i Moskwa nie zawrą „zgniłego kompromisu”.”

  https://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

  Realizacja planu wymaga jednak odpowiedniej inscenizacji, nie można takich zmian dokonoć bezdusznie, aby publiczność nic z tego nie miała, nie miała żadnej rozrywki i zaczęło co gorsza podejrzewać, że to zostało nagrane. Trzeby przecie zapewnić publiczności trochę emocji. Na sczęście zarówno Zachód jak i Moskwa mają swoje żelazne zasady sprawiedliwości i prawa międzynarodowego, co ułatwiło inscenizację

  http://pppolsku.blogspot.com/2014/04/teksty.html#Geneza

  nie bez pozytywnych zresztą zmian dla systemu.

  Nie sposób wyreżyserować taką inscenizację bez znakomitych mediów tzw. gównego nurtu.

  Co prawda jesteśmy odosobnieni, ale stwierdzamy, że współpraca Rosji z Zachodem odbywa się cały czas wg. ustalonych reguł, także w/w meidia w Rosji są odpowiednio dopasowane do tych na Zachodzie, zbliżone nazwenictwo i wybór materiału ze stopniowo postępującymi modyfikacjami po obu stronych. Na Zachodzie n.p. nikt nie wspomina więcej o jakichś terorystach w Donbasie.

 33. Boydar said

  Coś mi się zdaje, że USmaniakom zbrakło do czegoś czasu. I utargowali go za stosowną opłatą u Władimira 🙂 Dobrze, przynajmniej kawałek będzie posprzątany.

 34. aa said

  trudno sie z tym zgodzic: Ukry sa juz bankrutem, na terenie Ukrandli tli sie coraz wiekszym ogniem ogolne powstanie, wojsko ukrowskie-zdemoralizowane i bez zadnej motywacji. Tymczasem na Donbasie sytuacje sie normalizuje,armia -dozbrojona i wyszkolona-z latwoscia odpiera sporadyczne i chaotyczne ataki polskich-i innych najemnikow, Rosja sle transporty z pomoca jedne za drugim. Rosja potrzebuje Donbas jako zaczatek nowej Ukrainy po upadku faszystowskiej hunty i ich protektorow-eu +USA. Jeszcze przyjdzie czas ze wszystkie byle republiki ustawia sie w kolejce aby przylaczyc sie do macierzy gdyz nie ma dla nich innego wyjscia: czy takie wygniotki jak Lotwa lub Litwa moga byc panstwem? Przeciez juz tam prawie nie ma mlodych-pracuja w Rosji i w d.. maja „rzady” sprzedajnych kurw. Tylko czekaja aby pognac to dziadowstwo do Berlina. I to tez jest jedyna perspektywa dla narodu Polskiego i innych wschodniej Europy. Trzeba tylko sie modlic aby Rosja wytrwala…

Sorry, the comment form is closed at this time.