Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Grecy wycięli numer Unii Jewr(op)ejskiej

Posted by Marucha w dniu 2015-07-06 (Poniedziałek)

Jak wiemy, przedwyborcze „sondaże” bez wyjątku wskazywały na zwycięstwo zwolenników „TAK” – czyli dalsze skazanie Greków na politykę drastycznych oszczędności socjalnych, która i tak nie działa. Liczby wahały się między mniej więcej 52:48 a 60:40 na korzyść eurotumanów.

Tymczasem okazało się, że wyraźnie zwyciężyli zwolennicy „NIE” – 61.5 :  38.5, co udowadnia:
– jak wiarygodne są „sondaże” (to nie był błąd rzędu ułamka procenta czy nawet paru procent);
– Grecy nie ulegli nachalnej propagandzie eurotumanów.
Admin

Paul Krugman, laureat nagrody ekonomicznej Nobla z 2008 roku twierdzi, iż wyjście z Eurolandu to dla Grecji najlepsza ze złych opcji. Jego zdaniem kredytodawcy prowadzili w stosunku do Grecji „kampanię zastraszania”, próbując wywołać wśród Greków przerażenie, odcinając dostęp do finansowania bankowego oraz grożąc chaosem. Niemal otwartym celem tego wszystkiego było zmuszenie lewicowego rządu Aleksisa Ciprasa do odejścia. „To był wstydliwy moment dla Europy, która utrzymuje, że wierzy w demokratyczne zasady. I byłby to straszliwy precedens, gdyby ich kampania odniosła skutek, nawet gdyby wierzyciele mieli rację” – podkreślił.

Ekonomista porównał unijnych technokratów do „średniowiecznych lekarzy”, którzy nalegali, by ich pacjenci wykrwawili się, a kiedy leczenie sprawiało, że stawali się jeszcze słabsi, domagali się jeszcze większego krwawienia. „Głosowanie na »tak« w Grecji skazałoby ten kraj na dalsze lata cierpienia w ramach polityki, która nie działała i – biorąc pod uwagę arytmetykę – nie może działać: surowe oszczędności prawdopodobnie kurczą gospodarkę szybciej niż redukują dług, więc całe to cierpienie niczemu nie służy – napisał Krugman. – Zdecydowane zwycięstwo »nie« daje przynajmniej szansę na wyjście z tej pułapki”.

Gdyby Grecja nie była w Eurolandzie, to w celu uzdrowienia swej sytuacji gospodarczej mogłaby teraz dokonać dewaluacji drachmy, by stymulować eksport i wyrwać się z cyklu deflacji. A ponieważ nie ma własnej waluty, to wielu analityków wskazuje na ryzyko kryzysu finansowego w przypadku wyjścia z euro. Tyle że kryzys finansowy już nastąpił i – zdaniem Krugmana – „najgorsze koszty wyjścia z euro już zostały zapłacone”. „Czemu więc nie skorzystać z korzyści?” – pyta retorycznie.

„Jeśli Grecja nie otrzyma znacznego umorzenia długu, a możliwe, że nawet i wówczas, to opuszczenie euro oferuje jedyną wiarygodną ucieczkę z niekończącego się gospodarczego koszmaru” – uważa Krugman.

Za http://biznes.onet.pl (nieco skrócone)

*                          *                              *

I jeszcze osobliwy artykuł z „Obserwatora Politycznego”…

Z powodu Grecji nie ma potrzeby panikować

Nawet, jeżeli Grecja zniknęłaby jednej nocy z mapy Europy, to również nie byłoby powodu do wpadania w panikę. Wynik greckiego referendum nie ma dla Europy żadnego znaczenia [? – admin], podobnie jak nie ma również żadnego znaczenia sama Grecja. Jeżeli Grecy nie wezmą się do pracy nad swoimi problemami, być może skończą, jako dyktatura wojskowa, albo jako państwo upadłe, na którego terenie ktoś wcześniej czy później proklamuje coś innego. To podobnie jak referendum – PROBLEM GREKÓW I TYLKO GREKÓW.

My powinniśmy przygotować się na konsekwencje, jakie mogą wyniknąć z destabilizacji Grecji. To Grecy mają problem jak spłacić zdaje się 326 mld Euro zadłużenia, a nie Europa. Jeżeli nie chcieli współpracować tak, jak proponowali im to wierzyciele, nie mogą oczekiwać, że pozostałe kraje Euro będą nadal się na nich składać. Nie bądźmy naiwni, wszystko ma swoją cenę, nawet jedność polityczna Unii!

Biorąc pod uwagę to, że Grecja praktycznie niczego nie produkuje na eksport poza niszową żywnością, a praktycznie wszystko w tym towary luksusowe importuje, ich bilans handlowy będzie się stale pogarszał. Jednak już nie na koszt krajów europejskich. W skali powiązań gospodarczych, nie stracimy niczego, czego nie moglibyśmy, jako Europa w Grecji kupić, za pieniądze, jakie Grecy są dłużni. Problem polega na tym, że oni nie chcą się wyprzedawać, podobnie jak to uczyniła Polska po 1990 roku. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, co to znaczy rabunkowa prywatyzacja, jeżeli wolą bankructwo i powrót do Drachmy, to ich wybór i należy im życzyć wszystkiego najlepszego.

Niech będzie ten Grexit, niech wyjdą nawet z Unii Europejskiej, jeżeli to im poprawi humor, przecież istotą Wspólnoty jest uczciwość, solidarność i dobrowolność [autor jest w dobrym humorze i sobie żartuje – admin]. O rządzie w Atenach można wiele powiedzieć, ale nie do końca uczciwie postępował przez lata ze sprawozdawczością.

Wyraźnie widać, że ktoś chciał, żeby Grecję bolało, żeby odbyła się prawdziwa grecka tragedia, w której wszyscy aktorzy popełniają zbiorowe samobójstwo w ostatnim akcie. Tego potrzebuje reżyser tego spektaklu, żeby licznie zgromadzeni na stopniach teatru, mieli świadomość, tego co spotka ich kraje, jeżeli odważą się podważyć fundamenty Wspólnoty.

Być może egzekucja Grecji ma być małym testem wobec tego, co może oznaczać Brexit? Tam będzie o wiele łatwiej, ponieważ Brytyjczycy nie zrezygnowali ze swojej postkolonialnej waluty, służącej głównie do spekulacji. Więc może, dlatego trzeba sprawdzić procedury wyjścia kraju z Unii Europejskiej?

Grecy dokonali wyboru, jaki uznali za słuszny, zgodnie z sondażami jest to odmowa przyjęcia planu pomocowego. Oznacza to w praktyce, że ich rząd może de facto dalej szantażować Komisję Europejską, nie licząc się ze skutkami swojej polityki. Mając poparcie Narodu, cały grecki statek może sobie zatonąć, pójść na dno i nikt nie będzie go żałował, ani nawet wspominał.

Trzeba pamiętać o tym, że referendum nie zdjęło z Grecji długu. Co więcej w przypadku przejścia na Drachmę, nie będzie mowy o przewalutowaniu długów na tą walutę. Po przewalutowaniu pieniędzy i spadku wartości Drachmy do Euro, dług liczony w Euro, wobec PKB liczonego w Drachmie proporcjonalnie się powiększy.

Jeżeli emocje nie będą decydowały o przyszłości Grecji, to ten kraj po krótkim okresie nieustalonym, bardzo szybko powróci do statusu państwa z poza Strefy Euro. Nie ma bowiem znaczenia, że nie ma procedur mówiących o wyjściu ze Strefy Euro. Po prostu trzeba będzie uznać nowy stan faktyczny, w którym w Grecji są dwie waluty. W istocie funkcjonowania Grecji, nie zmieni to niczego, poza tym, że kraj będzie mniej importował i poprawi swój bilans handlowy, ponieważ dochody z turystyki nie maleją, a to w zasadzie wszystko, co Grecy eksportują.

Dewaluacja waluty przyczyni się do zubożenia społeczeństwa, za Drachmy będą mogli kupić mniej, przy czym w pierwszym okresie do póki będą mieli jeszcze Euro – ich siła nabywcza może znacząco wzrosnąć. Co może przyczynić się do znacznego odbicia gospodarczego, albo wypłukania kraju z rezerw walutowych.

Całość jest bardzo ciekawym doświadczeniem, którego Strefa Euro się nie spodziewała, jest to cios polityczny, który nie ma innego znaczenia niż emocjonalno-wizerunkowe. Nie ma, po co panikować. Grekom życzmy wszystkiego najlepszego, kupujmy greckie produkty i jeździmy do Grecji na wakacje (do póki tam jest bezpiecznie), bo trzeba temu krajowi jak najbardziej pomóc, jak się tylko da.

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 38 do “Grecy wycięli numer Unii Jewr(op)ejskiej”

 1. Kojak said

  Dlug ,dlug .dlug i jeszcze sie powiekszy A moze pukna sie w glowe i duza czesc tego wiertualnego zydowskiego fikcyjnego dlugu zwyczajnie odmowia zaplaty ! Tak zrobila Islandia odmawijac uznania za dlug zydowskich szwindli, geszeftow, przekretow i ordynarnych zlodziejstw i zdecydowanie odmawiajac zaplaty ich ! Na dodatek miejcowych bandtyow wspolpracujacych z zydowstwem w osobie premiera i ministra finansow pakujac do wieziena na kilka lat i konfiskujac bandytom ich mienie !

 2. Budziwoj said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jan-Sowa-W-Polsce-juz-dzisiaj-jest-gorzej-niz-w-Grecji,wid,17677359,wiadomosc.html?ticaid=1152ce

 3. regina said

  Grecy popedzili kotka Merkeli i spolce.

 4. gość said

 5. aaaaaaaaaaaaaa said

  @1

  ……Grecy ich wydymają ….na bank nie spłacą wszystkiego …….

  ..jak już pisałem 3, 4 miesiące temu południowiec nie będzie siedział cicho tak jak u nas ……..

  …..w końcu trafiła kosa na kamień ……….

  ……może wreszcie ten euro żyd się rozpadnie krok po kroku…………

 6. Wyjsc z Euro, znacjonalizowac Bank of Grece i przekazac pod kontrole Parlamentu Greckiego (w tym wybor Rady Nadzorcza i Prezydenta Banku). Powrot do greckiej drachmy i pelna kontrola exchnage rate z limitami wymiany na inne waluty by zablokowac spekulantow….reszta jak z ksiazki .”Wspolczesna Economia Polityczna po „Wielim Krachu” 2008″…samego Warufakisa..W dupe dostana Niemcy i Francja…a dla Merkel (widac po buzi) i CSU to juz koniec. Przez ostanie dwa tgodnie Euro leci wdol….i bedzie trzeba ratowac Deutsche Bank z opalow….(za gwarencje 450 bl.udzielone na.derywatywy). Tak wiec szkopy zrobia wszystko by Grecji nie wypuscic jak goracego kartofla z lapy).

 7. Artykul..
  Czekam tylko, jak nasze „przwodctwo” odmowi zydowskich splat lichwiarskiego zadluzenia…..
  (ach, co ja pisze…”nasze” przywodstwo , to dokladnie ta sama k…wska mafia)…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. revers said

  jakto panie Jasiek, sa nowe zadania z meliny zymijek nowjorskich o 200 mld, list poszedl do Kerrego, a polacy i tak wejda w zad US NATO Army i pojda na wojne zeby zadluzyc sie i zarznac sie na smierc, o zwyciestwo na wschodzie do ostaniego polaka bez grosza.

 9. zawisza said

  http://independenttrader.pl/370,bail_in_-_uporzadkowana_likwidacja_bankow.html
  http://independenttrader.pl/369,idea_spoleczenstwa_bezgotowkowego.html

  http://www.zerohedge.com/news/2015-07-03/greek-banks-considering-30-haircut-deposits-over-%E2%82%AC8000-ft-reports

  According to FT, Greek banks are considering a depositor bail-in that could see deposits above €8,000 haircut by „at least” 30%.

  przymiarki banków na 30% strzyżenie kont bankowych powyżej 8000 euro w Grecji

 10. revers said

  poza tym Scheuble wczesniej uprzedzil ze bez zgody Niemiec, Referendum w Grecji jest niewazne – taka totalitarna demokracja Niemiecka z kontrola Usraela.

 11. marta15 said

  bardzo dobry artykul na temat.

  „…Something stinks very bad about Greek Finance Minister Yanis
  Varoufakis and the entire Greek mess that has been playing out since
  the election victory of the nominally pro-Greek Syriza Party in
  January. I am coming to the reluctant conclusion that far from being
  the champion of the hapless Greek people, Varoufakis is part of a far
  larger and very dirty game.
  The brilliant psychologist Eric Berne, author of the seminal book
  Games People Play, would likely call the game of Varoufakis and the
  Troika, „Rapo,” as in the rape of the Greek people and, ultimately of
  all the EU, Germany included. How do I come to this surprising
  conclusion?
  When the left-right coalition was elected by a Greek population
  desperate for change from the several years of austerity, pension
  cuts, health and education cuts demanded by the IMF in order to insure
  that Greek creditors be repaid their pound of flesh in terms of state
  debt, I was among many who held out hope that finally a government
  that stood for the interests of her people was in office in Athens.

  What we have witnessed since is what can only be called a clown show,
  one in which the laugh is on the Greek people and EU citizens as a
  whole. The ones laughing, as often is so, are the mega banks and
  Troika-ECB, IMF and EU.

  Behind the Troika, almost invisible, are the Greek oligarchs who have
  robbed the state coffers of hundreds of billions over the years,
  tucking it away in numbered Swiss and Lichtenstein secret bank
  accounts, avoiding paying a single penny tax
  to support their nation. And it is looking more and more as though
  the „leftist” economist, Varoufakis’s role is that of a Trojan Horse
  for the destruction of the entire Eurozone by the bankers and those
  Greek oligarchs.
  Next after Greece, Italy looks poised to become victim, and that will
  put the entire Euro in a crisis that is today unimaginable……..
  .
  SUSPICIOUS FRIENDS
  A man is known by the company he keeps, so goes the adage. By this
  measure Yanis Varoufakis keeps very bad company for a finance minister
  who claims to be defending the living standards of his people.

  Before becoming Greek Finance Minister in the January coalition
  government of Alexis Tsipras, Varoufakis spent time in the United
  States working for the Bellevue Washington video game company, Valve
  Corporation, whose founders came from Bill Gates’ Microsoft. In the
  late 1980’s he studied economics and game theory in the UK at
  University of Essex and East Anglia and taught at Cambridge. Then, he
  spent the next eleven years in Australia teaching and even taking
  Australian citizenship…

  He pretends to be against austerity but his record shows the opposite.
  Varoufakis was the adviser to Prime Minister George Papandreou and
  PASOK when Papandreou made the disastrous draconian austerity deal
  with the EU on behalf of Greece so that French and German banks could
  be bailed out.
  Varoufakis also has at various times heaped praise on Mario Draghi and
  the ECB, suggesting solutions for how to keep Greece in the EU, a
  track that pre-programs Greece for self-destruction under the current
  Troika regime of austerity….
  Varoufakis has repeatedly argued that Greece must „grin and bear” the
  measures imposed on it by the bankers and the German government as a
  member of the Eurozone. He has insisted that a Greek Euro exit is not
  going to take place.

  With official Greek unemployment over 30% of the workforce and
  economic losses because of Troika-imposed budget austerity the
  government’s tax-revenue shortfall in January alone was 23% below its
  €4.5bn target for the month.
  The government in Athens has levied crippling taxes on the middle
  class and made sharp cuts to government salaries, pensions, and
  health-care coverage.
  While ordinary citizens suffer under the weight of austerity, now
  Banks are closed at least until the July 5 referendum on more
  austerity.
  Greece is a human catastrophe..

  STRANGE ACTS
  Were Varoufakis the man he pretends to be before his Greek countrymen,
  he would have set forth a strategy of Greek exit from the Euro and a
  strategy akin to that of Iceland to declare a debt moratorium, freeze
  all debt repayments to the Troika-IMF, ECB and EU. Then he would put
  Greece on a national currency, impose capital controls and seek strong
  economic ties with Russia, China and the BRICS countries.

  Indeed, when Greek Prime Minister Tsipras was in St. Petersburg in
  mid-June to meet with Russian President Putin, Putin extended a very
  generous offer of prepayment of $5 billion towards the Greek
  participation in the Turkish Stream Gazprom pipeline..
  That would have given Greece breathing room to service debt repayments
  to the IMF. Brussels and Washington of course were not at all happy
  with that. Putin then offered Greece membership in the new BRICS
  development bank which would allow Greece to borrow to get out of the
  worst of the crisis without more savage austerity. That of course
  would bring Greece closer to Russia and also to China, something
  Washington and Brussels oppose with all their might. But rather than
  accept, Greece and Varoufakis walked away from a solution that would
  have avoided catastrophe as it is now unfolding.
  At this point it indeed looks as if Varoufakis’ role has been to act
  as the Western bankers’ Trojan Horse inside the Greek government, to
  prepare Greece and the Greek people for the slaughter, all the while
  posing as the tire-less fighter for Greek interests, all without a
  neck tie, of course..”
  http://www.henrymakow.com/

 12. re1truth2 said

  Nooooooooo, tylko krowa na rowie nie zmienia zdani:

  1. Cytat łan [[[08.06.2015 ]]] „W piątek premier Grecji ostrzegł międzynarodowych kredytodawców, by nie wprowadzali – jak się wyraził – poniżających warunków finansowych wobec jego kraju. Jego zdaniem, ich propozycje są oderwane od rzeczywistości. Proponują oni, by Grecja w zamian za pożyczkę w wysokości około 7,2 miliarda euro zobowiązała się między innymi do cięć w wysokości 3 miliardów. Ateny oferowały dotąd oszczędności na kwotę 1,8 miliarda.

  [[[08.06.2015 ]]] G. Kołodko: Grecy nabroili, są współwinni kryzysu, ale ich dług jest niespłacalny” http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1457299,Grecja-deklaruje-ze-wykorzysta-wszystkie-mozliwosci-do-osiagniecia-porozumienia

  2. Cytat tfu [[[publikacja: 05.07.2015 aktualizacja: 20:50]]] „– Za to, że Grecja została wprowadzona na równię pochyłą i zjechała, straciwszy ponad 25 proc. dochodu narodowego, odpowiedzialność ponosi trojka. Dzisiaj spór dotyczy tego, czy trojka to już zrozumiała. I zobaczycie państwo, co się stanie w następnych dniach, tygodniach, miesiącach.

  [[[05.07.2015 aktualizacja: 20:50]]] Nawet Międzynarodowy Fundusz Walutowy zgodzi się na to, co ja postuluję od lat – aby zasadniczo zmniejszyć dług grecki – tak prof. Grzegorz Kołodko komentował w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info wstępne wyniki referendum w Grecji.”
  http://www.tvp.info/20741127/mfw-zgodzi-sie-teraz-aby-zasadniczo-zmniejszyc-grecki-dlug-jesli-nie-to-grecy-i-tak-go-nie-oddadza

  3. Cytat free mam was Gdzieś: tylko 27 dni minęło i płynę jak

 13. KTO przebada i opisze MECHANIZM obrabowania Greków ?? said

  Przecież to OBRABOWANIE i zbankrutowanie instytucji państwa Grecja i greckich obywateli było STEROWANYM cynicznie wyrachowanym PROCESEM, która trwał wiele lat, o czym przecież DOSKONALE wiedzieli oraz organizowali ŻYDO-masoni i Niemcy z tzw. „unii europejskiej”.

  Przecież ROZWALENIE gospodarki i ekonomii pięknej Grecji NIE spadło z nieba lecz było organizowane oraz realizowane z zimną krwią przez WYNAJETYCH opłacanych złodzejo-oszustów w Grecji i ten proces bankrutowania Grecji przebiegał wg. zastosowanego logicznego MECHANIZMU !

  A jaki był MECHANIZM i KTO wcześniej zbankrutował państwo Argentynę ???

  Jest wiadome, że finanse Argentyny z pełnym cynizmem i wyrachowaniem celowo OKRADŁ a nastepnie zbankrutował żydowski network żydo-banksterów tych, którzy zakotwiczyli się w Argentynie oraz zmówili przeciwko Argentynie działający z zewnątrz.

  Czym się różniły i jakie PODOBIEŃSTWA mają MECHANIZMY i METDOLOGIE rozkradnięcia finansów Argentyny i Grecji ???

  KTO się zajmie ZDIAGNOZOWANIEM, przebadaniem i OPISANIEM zastosowanych metodologii OBRABOWANIA Grecji i Argentyny ?

  KTO zdiagnozuje i przebada MECHANIZM zbankrutowania USA przez ŻYDOSKĄ mafię okupującą i grasującą w USA !

  To USA NIE jest wolnym krajem lecz pod opresyjną faszystowską krainą pod zarządami TOTALITARNEJ krwawej dyktatury MAFII ŻYDOWSKIEJ z pozorowana FIKCYJNĄ tzw. „demokracją żydo-amerykańską”.

  Faktycznym zarządcą ludobujczo-złodzejskiego USA jest prawnie UPARZYWILIJOWANA żydowska egoistyczna agresywna KASTA, która nie identyfikuje się interesem większości społeczeństwa Ameryki i która się WYIZOLOWAŁA od reszty społeczeństwa amerykańskiego BRUTALNIE je OKRADAJĄC stając się też NAJBOGATSZĄ kastą na bazie ZALIGALIZOWANEGO złodzejstwa ale dozwolonego TYLKO dla specjalnie prawnie UPRZYWILIJOWANYCH żydów w Ameryce.

  Co ciekawego to tzw. „naukowcy amerykańscy” z żadnego uniwersytetu w tym bandycko-złodzejskim USA, gdzie rządzą nie podzielnie i nie przerwanie od 40 lat ŻYDOWSCY NEOKONI jakoś NIKT NIE CHCE przeznaczyc fainansów na zajmowanie się badaniem mechanizmów zbankrutowania i ROZKRADNIĘCIA finansów USA !!!

  Czy ktoś jest tym zaskoczony, dlaczego NIKT w USA oficjalnie nie bada MECHANIZMU zbankrutowania finansów w USA ?

  30 lat temu po przyjeździe na stałe do USA w centralnych „amerykańskich mediach” które są FAKTYCZNIE w szponach żydowskiej mafii można było zauważyć publikowane teksty drwiące o oczerniające teksty o państwie Grecja i od czasu do czasu przedstawionych greckich „czarnych charakterach” przeplatanych oskarżeniami o tzw. „antysemityzm” Greków.
  Otóż w XX wieku toczyła się w Grecji zjadła walka polityczna oraz też zbrojna etnicznych Greków z żydami BOLSZEWIKAMI zamieszkałymi w Grecji usiłującymi na siłę budowac żydo-bolszewicki komunizm w Grecji czyli IDENTYCZNIE jak to było w Polsce w XX wieku i teraz w XXI wieku.

  Jaką ROLĘ odegrali żydzi w zbankrutowaniu Argentyny, Grecji i Polski ???
  KTO sfinansuje przebadanie, zrobi na tym TEMACIE doktoraty, będzie się naukowo habilitował … itp. ???

  Przed 2004 rokiem, czyli przed wstąpieniem III RP do „unii jewropejskiej” żydowskie media w Europie pisały, że „unia europejska” jest TRZECIM filarem po Izraelu i USA.

 14. RomanK said

  Panie Gajowy..odnosnie panskiego komentarza do artykulu..jak powiedzial ustepujacy Mn Finasow ..referenum poszlo- jak poszlo bo zrobiono go za szybko:-)))) nei zdazyli zrygowac:-))))
  N awszystkie mondre artykuly expertow polskich…mam jedno pytanie….
  Jak zapobiegniecie temu w POlsce?????

  Jesli ktos pozycza komus cos , czego sam nie ma, a za pozyczke zada I/4 w naturze wszystkiego co pozyczajacy wyprodukuje….oczywiscie na rok….
  To co moze zrobic kiedy pozyczajacy po 4 latach powie- ze nic mu nei jest winien i najwyzej moze mu nalac do kapelusza…..
  Jemu nic ale moze przyjsc do Polski….i do innych….
  Jesli Credyt tak jak pieniadz oprzemy o dlug, zaberzpieczony pozyczajacego wlasnym podpisem i zobowiazaniem ze zarobi na dlug…TO od kogo pozyczajacy pozycza????
  Jesli zarobil na dlug..moze odpoczac nie charopwac na odsetki od swojego wlasnego dlugu:-)))

 15. RomanK said

  Prosba…zaginal mi program do spolszczania textow bez polskich znakow ,,ma pare starych ale bardzo aktualnych textow i …jesli ktos ma i moze pomoc…plissss!

  > http://www.spolszcz.pl/
  Admin

 16. wi42 said

  #13 RK
  Nie próbowałem, ale powinien działać. Proszę zacząć od krótszych tekstów. Powodzenia.

  http://www.spolszcz.pl/

 17. Peryskop said

  Konwulsje rozmaitych, także sprzecznych informacji i komentarzy, świadczą że po Greferendum banksteria nie ma już swobody działania jak poprzednio.

  Grecy udali Greka i naciągnęli naciągaczy 🙂

  A do tego mają jeszcze kilka atutów w rękawie :

  – mają na swym koncie ukształtowanie cywilizacji helleńskiej, całkiem udanej, więc przechwyconej;

  – doskonale znają okoliczności wrzucenia ich w eurozonę przez magików z Goldman Sachs – POMIMO niespełniania przez Grecję warunków jednoznacznie ustalonych przez władze EU !

  – mają zgłoszone lecz od dawna wciąż nieuregulowane roszczenia wobec IV Reich – tj następcy Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Teutońskiego – za krzywdy i straty wskutek II w.ś.;

  – znają od podszewki przekręt na wciskaniu im kredytów korupcyjnych pod Olimpiadę 2004;

  – znają po kil jak funkcjonuje światowy fracht morski, bo są właścicielami największych „bander”;

  – mają przećwiczone rządy „czarnych pułkowników” czyli dyktatury wojskowej, która ujawniła przedwcześnie jak się łamie demokrację przejmując władzę z obawy przed poprzednimi kolapsami;

  – jako insajder NATO znają kulisy mafijno-spiskowych akcji „humanitarno”-„stabilizacyjnych”;

  – wiedzą jak maskować baseny, żeby satelity ani drony nie mogły im domierzyć podatków od luxusu;

  – mają tę przewagę nad kłamcami z zewnątrz, że jak mówią im „NIE” to gestem głowy potakują na „TAK” – i vice versa – ale nie zawsze, bo czasem czynią odwrotnie ! i właśnie to jest ich unikatowym atutem w stosunkach z wybrańcami, którzy robią przekręty na jedną modłę;

  – no i mają Greka Alexa Zorbę, akuszera skonstruowanej z mozołem górskiej instalacji linowej, której runięcie za trzecim balem oznaczało katastrofę, utratę majątku ale i ocalenie życia :

  – który to Alex Zorba spytał w dramatycznym momencie z rozbrajającym uśmiechem :
  – Hey boss, did you ever see a more splendiferous crash?

  po czym zrelaksowany i rozpromieniony zatańczył z werwą i z Bazylim…

  Lepszą profetykę trudno było nakręcić pół wieku temu !

 18. marta15 said

  nadchodzi czas zaplaty, Europo za to, ze sie skoorwilas.

 19. Josek said

  POLACY zatrznijmy robic porzadek w POLSCE Gonimy ten pseudo establishment polityczny w diablo.To sa zdrajcy w kazdym calu.Przecie to widac jak na dloni.Ze poprostu nas ubywa I oto tym bandytom chodzi.Nie badzmy glupcami ktorzy daja sie rolowac .BRONIMY SIE POLACY.Przecie to nie grzech

 20. SZS said

  Ad.7 „Czekam tylko, jak nasze „przwodctwo” odmowi zydowskich splat”
  Pewnego razu uczeń zapytał mistrza: „Czy jeszcze długo trzeba czekać na to, by sprawy obróciły się na lepsze?“ Na co mistrz odrzekł: „Cóż, jeśli będziemy czekać, to bardzo długo.“

 21. aa said

  ciekawe ze „wolny swiat” uznal jakos wole narodu… Na krymie ponad 90% opowiedzialo sie na tak i do tej pory nie moga tego przetrawic. Podobnie na Dondbasie. Tak wiec trzeba czekac co z tego wyjdzie juz tam bogobojcy cos wykombinuja- na razie zajeli sie obwaleniem zydowskiej bursy (gieldy) w Chinach-prawie 30%-. to jakby 10 lat gospodarki Grecji w ciagu dnia. Bolek serwuje przejcie na Euro-pewno wykibzali go z reklam jachtow-a to bylby grob dla Polski tak wiec trzeba miec oczy otwarte i nie spoczwac na laurach-wszystkie rzady kapitalistyczne sa przeciwko narodom

 22. Trak said

  W przyrodzie są możliwe rozwiązania, o których żydowskim ekonomistom się nie śniło. Teraz będą próbować siłowych rozwiązań aby Grecja nie wpadła w objęcia rosyjskiego misia. Możliwy jest zamach stanu, który spowoduje burdel po którym nie da się posprzątać i unia spruje się dalej. Bardzo się spieszą.

 23. Re: 17…SZS..
  Ten zydowski bolszewizm lichwiarski w jewropejskim burdelu nie utrzyma sie juz dlugo. Mozna tylko popatrzec, jak zydowskie k…rwy zaczna s…ralac w podskokach…Pytanie tylko: Gdzie????…
  A III wojne swiatowa, to moze sobie zydostwo wytrzepac ze swych lbow po wsze czasy… Nic z tego.
  A jak zydostwo bedzie „majstrowac” , to i-sra-hell wyparuje w pierwszej kolejnosci…a ci co pozostana, to szukac beda „przesiedlenia” juz tylko na Marsa…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. Dziad Wernyhora said

  Autor artykułu naoglądał się telewizji chyba ….
  Ale jedna rzecz się zgadza – „Wyraźnie widać, że ktoś chciał, żeby Grecję bolało, żeby odbyła się prawdziwa grecka tragedia” – oczywiście, że wszystko odbywa sie zgodnie z planem. Rynki szaleją, waluty się chwieją a „filantropi” jak zwykle golą frajerów-gojów.
  A jak ogolą, wszystko się uspokoji, wisielca się odetnie, zreanimuje i przywróci do gry.

 25. Żydoski CIA organizuje ZAMACH stanu w Grecji !!! said

  Networki 2-o obiegu w żydo-bandyckim USA na swoich stronach internetowych informują, że żydoscy agenci CIA już od kilku tygodni panoszą się po Grecji, a zwłaszcza OSACZYLI sztab generalny armii greckiej, który jest ZMUSZANY do przygotowania oraz przeprowadzenia ZAMACHU STANU w Atenach.

  Agenci CIA przywieźli do Grecji podobnie jak na „ukrainę” skrzynie z kilkoma setkami milionów US dolarów oraz broń palną, za którą to forsę już WYNAJELI rzezimieszków w Atenach i większych miastach Grecji, którzy wywołają KRAWAWE zamieszki w Grecji.

  Następnie pod PRETEKSTEM tych krwawych zamieszek, ci greccy wojskowi mają OSKRŻYĆ konstytucyjny rząd Grecji, że dopuścił się „przestępstwa” ZEZWALAJAC na nie potrzebne referendum, którego wynikiem są krwawe zamieszki i dlatego „armia grecka” przejmuje władzę w Grecji broniąc interesów „współpracy” państwa Grecja ze Światem zewnętrznym.

  Całą obecną akcją dokonania ZAMACHU STANU jaki ma byc dokonany w Grecji kieruje BEZWGLĘDNA bandycka piratka Victoria Nuland, która jest Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs z żydowskiego ludobójczego Waszyngtonu.

  Victoria Nuland dzisiaj się pochwaliła że wydała w zeszłym tygodniu POLECENIE greckim generałom oraz Ministrowi Obrony Grecji aby oni tuż przed referendum wydali oświadczenie nawołujące Greków głosować „ZA” dalszą tzw. „pomocą” żydo-banksterów dla Grecji.

  Rzeczywiście najważniejsi dowódcy greckiej armii poddali się DYKTAOWI Victori Nuland i wydali takie oświadczenie w ostatni piątek następującej treści:

  „Number of Greek military officers publicly called for a “YES” vote. General Fragkoulis Fragkos, a former defense minister and one-time head of the Greek army general staff, called for a ‘LOUD YES’ on Sunday.

  Victoria Nuland z USA ZARZADZIŁA swoim agentom CIA wspólnie niemieckim NBD operującym w Grecji o ZMOBILIZOWANIE generałów, którzy są w „odstawce” przez obecny rząd, aby ci generałowie użyli swoich wpływów w PRZEJECIU przez nich władzy w Atenach identycznie jak to zrobili w Kijowie w lutym 2014 roku, a rząd USA poprze ten ZAMACH SATANU tak jak w Kijowie.

  Najważniejszym celem tej opercji w Grecji żydowskiego CIA jest to, ąby NIE dopuścic do współpracowania rządu greckiego z Rosją, która może pomóc w zachowaniu suwerennej Grecji:

  http://www.theguardian.com/world/2015/mar/17/deadlock-over-greek-debt-crisis-could-play-into-russias-hands

  http://www.infowars.com/us-preparing-coup-to-prevent-greece-from-falling-under-russian-influence/

 26. Janka said

  Germany has no standing to lecture other nations NIemcy nie mają żadnych praw do pouczania innych narodów, pisze francuski ekonomista Thomas Piketty

  http://uk.businessinsider.com/thomas-piketty-criticizes-germanys-position-on-greeces-debt-2015-7

 27. NICK said

  Makrela jednak słabo popuszcza.
  Grekom i zwieraczom. Swym.
  Może jednak… w końcu… .

  A gniot Krakauera? Skąd to to się bierze?

 28. Joe said

  re 25…Tez czytalem o tym ze Viktoria Nuland z zydowskim CIA…wycinaja numer Grecji identycznie jak na Ukrainie…
  Czy Putin z tym sobie POradzi?

 29. Boydar said

  @ Pan NICK (27)

  „Kasa Misiu, kasa !” 🙂

 30. Josek said

  W europejczykach jest zaduzo milosci I przebaczania tym co robia ten bajzel.Ciagle tylko slysze Bracia sorrelli milosc dobroc solidarnosc I dialog Powszechna sprawiedliwosc .Takie pusto slowie I usypianie cie Goiu Europejski.Ale dla ciebie niema milosci I przebaczania.Plac I charuj za 1.000 zlotych.Badz grzeczny I niestwiaj sie nam .Wladza to twoj wrog nr1.Obywatelu polski czy zagraniczny.

 31. akej said

  Krakauer pitoli porzadne androny w kilku miejscach. UE to cos w rodzaju naczyn polaczonych, a on wmawia nam, ze wyniki referendum w Grecji nie maja dla UE zadnego znaczenia. Autor kompromituje sie piszac skonczone glupoty o uczciwosci, dobrowolnosci oraz solidarnosci! Gdy spojrzy sie na mape UE, to wyraznie mozna dostrzec, ze rzadzi tu szkoplandia w asyscie Beneluxu i Francji. Potem mamy grupe „neutralnych” jak Dania, Finlandia… , wiecznie nizadowolona Anglie. Dalej ida kraje, ktore wskutek parszywej szwabsko – pejsatej polityki gospodarczej panstw „osi” dostaly juz porzadnie po tylkach – Portugalie, Hiszpanie, Wlochy lacznie z nieszczesliwa Grecja. Reszta to obskubani ze skory niewolnicy – czyli byle demoludy, ktore, o ile nie dojdzie do radykalnych zmian, wkrotce podziela los Grecji.

 32. Dziad Wernyhora said

  Jaki tam zamach stanu w Grecji organizowany przez CIA?
  Nie wiecie że Bundeswera może tam zupełnie legalnie wkroczyć i zrobić porządek na mocy traktatu lizbońskiego?

  Ale ok, dla zachowania pozorów – to może tak:
  Dochodzi do próby zamachu stanu, a rząd Grecji wzywa na pomoc Bundeswerę.
  Bundeswera, witana kwiatami, przychodzi na odsiecz, pacyfikuje puchystów i … pozostaje.

 33. Joe said

  Dziadu Wernyhoro…Wykonanie takiego nachalnego „majstersztyku” starymi dziadami generalami w Grecji …na pewno nie bedzie takie proste jak na DURNEJ UKRAINIE… I czy POwitaja Grecy w Majdanowym stylu „wolnosc i demokracje”?To tez zasadnicze pytanie.

 34. ojojoj said

  Podobno w Grecji juz ikony placza – czy bedzie kolejna wojna?

 35. NICK said

  No fucktycznie, Lubelaku.
  Troszku zapominam o tem, będąc na właściwym łonie. Znaczy: przyrody.
  Bo my tu wymieniamy się wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami i owocami natury. Letko przysposobionej do potrzeb Naszych.
  Dobry sołtys, ot co. A jak jeszcze Wójt. I Pleban? Samowystarczalność. Nawet dziesięcinę można płacić.

  Squsyny nie pozwalają.
  No to trwajmy. Pomijając tv.
  Pozdrowienia. 🙂 .

 36. posiadacz telewizora said

  @25 gówno prawda!

 37. akej said

  @ 34 i 35
  A wy skad te „natchnienie” poderwaliscie???

 38. NICK said

  Panie Akej.
  Nie tyle skąd tylko po co.
  Dla lekkiego rozluźnienie w czasach obecnych.
  Pyta Pan, że specyficzne?
  Ale mieści się w granicach definicji zdrowia.
  Pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.