Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Analityk: grecki kryzys symbolizuje zmierzch „ery Merkel” w Europie

Posted by Marucha w dniu 2015-07-10 (Piątek)

Kanclerz Niemiec uważa, że kara dla wyuzdanych Greków powinna być na tyle surowa, „aby nikt nigdy nie chciał jej doświadczyć”, lecz najbardziej wskutek kryzysu w Grecji ucierpią same Niemcy – pisze analityk australijskiego Instytutu Polityki Międzynarodowej im. Franka Lowy Matthew dal Santo na stronie organizacji.

Jego zdaniem, greckie referendum obnażyło fundamentalne sprzeczności członków UE w kwestii „europejskiej” wizji dyscypliny budżetowej i pieniężnej: Grecy zagłosowali przeciwko narzuconym od zewnątrz cięciom budżetowym, a Berlin i Bruksela osiągnęli to, na czym im zależało. Ich spojrzenie na europejską przyszłość to „nadzorowanie i karanie”. Są tego winne ambicje lidera Angeli Merkel.

„Grecja potrzebowała reform. Jednak Merkel w dalszym ciągu utrzymywała, że Grecy nigdy nie byli przygotowani do funkcjonowania w strefie euro. Według niej, kara dla wyuzdanych Greków powinna być na tyle surowa, aby „nikt nie chciał jej doświadczyć na własnej skórze” — uważa dal Santo.

Analityk przypuszcza, że to właśnie kanclerz Niemiec zaprowadziła Grecję i Europę na krawędź rozpadu, gdyż nie dostrzegła najważniejszego — cięcia wydatków budżetowych w czasie globalnej recesji w celu spełnienia żądań zagranicznych kredytodawców tworzą depresyjne warunki, które zawsze sprzyjały rozwojowi ekstremizmu politycznemu. Kiedy cięcia budżetowe są wprowadzane w Grecji na życzenie zagranicznego rządu, naruszane są zasady demokratycznego wyboru, na których opiera się UE.

Popularność Merkel częściowo związana jest z wizerunkiem głównego zwolennika surowości budżetowej i pieniężnej. Jednak kiedyś same Zachodnie Niemcy otrzymywały pomoc finansową — tak samo jak obecnie Grecja — i wówczas Wielka Brytania, Francja a nawet Grecja umorzyły część ich długu publicznego. W Strasburgu grecki premier przypomniał, że w 1953 roku Niemcy umorzyły 60% jej długu, co było przejawem europejskiej solidarności…

Zdaniem dal Santo, kluczowy błąd Niemiec polega na tym, że jej establishment wziął problem polityki zagranicznej za problem wewnętrzny. „Działaczowi państwowemu zawsze trudno jest osiągnąć prawomocność swojego kursu z powodu niemożności porównywania wewnętrznego i międzynarodowego doświadczenia jego kraju” — pisał Kissinger. W przypadku z Merkel Grecja pokazała, że Merkel oblała egzamin z zarządzania” — uważa analityk.

Od samego początku Merkel była przekonana, że wewnętrzne doświadczenie Niemiec w zakresie europejskich kryzysów to jedyna słuszna droga antykryzysowa na skalę całej Europy. Ta strategia byłaby skuteczna w polityce wewnętrznej, lecz doprowadziła do katastrofy, gdy zostały dotknięte długofalowe interesy Niemiec. Obecnie Berlin ma luki w tym, co wcześniej zawsze dobrze mu wychodziło — w powstrzymywaniu mastodontów strefy euro — Francji, Włoch i Hiszpanii.

„Greckie referendum stały się porażką dla niemieckiego przewodnictwa w Europie — podkreśla ekspert. Jaka by nie była nowa transakcja, Niemcy mimo wszystko „ukarzą” Grecję. Przewodnictwo Berlina pęknie w szwach, ponieważ wyjdzie na jaw, że opiera się nie na kompromisie lub dobrowolnym podporządkowaniu się Niemcom, działającym we wspólnych interesach, lecz na presji i groźbach gospodarczego Armagedonu”.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 19 do “Analityk: grecki kryzys symbolizuje zmierzch „ery Merkel” w Europie”

 1. Kojak said

  Zmierzch Merkel ? Nie t,yle Merkel tylko żydojewropy ! Tutaj widac calkowite bankructwo idei ,wizji i kryminalnych zydowskich,, norm moralnych, ,sluzacych wylacznie ich bandyckim celom !

 2. Krukowski said

  Bo kobiety nie powinny piastować takich urzędów! To dla facetów fucha 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

 3. NICK said

  Bo to są „kobiety”.

 4. Ateny sie poddaja? said

  Czy to znaczy ze Ateny sie poddaja?

  Ateny przyjmuja warunki zaciskania pasa:
  http://wakeupfromyourslumber.com/greece-debt-crisis-athens-accepts-harsh-austerity-as-bailout-deal-nears/

 5. Slazak said

  Na złość Merkel odmrozimy uszy i …kieszeń polskiego podatnika!
  Od kilku tygodni widzę nagły przypływ sympatii do postawy lewackiego premiera Grecji tylko dlatego, że stawia się Unii i całemu Złu uosobionego w postaci Merkel.
  Nagle prawicowym obserwatorom i blogerom przestało przeszkadzać TO, że On i jego najbliższe otoczenie ma wielkie sympatie do Putinowskiej Rosji.
  Nie przeszkadza że całe swoje życie Facet nasiąkał ideologią marksistowską – w 1990 r. gdy upadał mur w Berlinie i rozsypywał się ZSRR tow. Tsipras wstąpił do młodzieżówki komunistycznej Grecji- KNE. A trzeba wiedzieć, że komunista w Grecji znaczy Stalinista! nie wiem czy Pan wie, ale nawet TERAZ, gdy przestraszeni skutkami Grexitu przywódcy wszystkich partii podpisli list z poparciem dla Tsiprasa w negocjacjach z UE to KKE odcięla się od tego i atakuje Tsiprasa z pozycji …jeszcze bardziej na lewo!

  http://ryszardczarnecki.salon24.pl/658261,grecka-lekcja#comment_10478633

 6. Joannus said

  Ad 5
  ”Nagle prawicowym obserwatorom i blogerom przestało przeszkadzać TO, że On i jego najbliższe otoczenie ma wielkie sympatie do Putinowskiej Rosji.”

  Aha, aby być prawicowcem trzeba wylegitymować się antypatią do ”Putinowskiej Rosji”.
  Zaiste Slazak jest prawicowy.

 7. semperparatus said

  Re.5…Skąd się pan urwał?Chyba z choinki?Niezależnie od przeszłości premiera Tsiprasa…i jego niewątpliwych win…jak np.walka ze Złotym Świtem…robi on tzw.”dobrą robotę”…przeciwstawiając się dyktatowi antyludzkiej międzynarodówki i broniąc interesów Grecji i Greków…co jest pozytywnym wyjątkiem w dzisiejszym skurwionym świecie…Pame Ellada!

 8. Jacek said

  Rzewne żarty, makrela robi co jej każą. Używając greckiej nomenklatury p. Michalkiewicza, byki chowają się za krowa. Już chowanie się za pajacami nie wystarcza.

  Co do przepisu na niemcy, który od lat propagowałem, warto obejrzeć (znowu niestety nie zupełnie ścisła, np. prusy i luteranizm to twór całkowicie talmudyczny):

 9. akej said

  Gdybym byl obywatelem Grecji, to zadnych negocjacji z Niemcami by nie bylo dopoki nie wyplaca Grecji odszkodowani wojennych.

 10. Ateny sie poddaja? said

  Totalna bzdura.
  Angela dotad bedzie ‚najpotezniejsza kobieta w swiecie ‚(Jerusalem Post) dokad syjonowi sie to podoba.

 11. stefanovo said

  Szanowny Slazak,

  Jak można, czy można powoływać się na wypociny ,,koryciarza” politycznego jakim jest Rysio Czarnecki. Jest gorszym (Rysio) od lewaka nawet nie sprecyzowanego stopniem lewactwa. Ta polityczna ,,kukła” pomija niewygodne tematy, a pisze na zamówienie zgodnie z linią i trendem ,,mumi jewrepejskiej”.
  Aby nie być gołosłowny podam przykład. W marcu br. na sesji w Strasburgu nie brakowało polskich wątków.
  Dla zwolnionych pracowników z Zachemu (Polska) i przyznaniem rekompensaty zwolnionym w wysokości 115 250 euro odbyło się głosowanie. 37 polskich deputowanych głosowało za przyznaniem pomocy,

  Natomiast Robert Iwaszkiewicz (EWDB, KNP), Ryszard CzARNECKI (EKR, PiS) i Stanisław Żółtek (niezrzeszony, KNP) głosowali przeciwko przyznaniu Polsce pomocy w ramach Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji. Rysio CZARNECKI gorliwie dyskutował na temat śmierci BORUCH NEUMAN ,,Niemcow” i kolejnych sankcjach na Rosję i polskich exporterów. Ale kto Rysiowi zabroni.
  Ma gwarantowaną ,,kasę” z UE. czytaj kasę chorych

  Proponuję, abyś zmienił ,,idola-mentora” do tworzenia swoich myśli, ponieważ idol jest ,,popaprńcem” i krzyżówką osła z mułem za kasę.

 12. NICK said

  Osioł z mułem.
  Dobre.
  Bagiennym.

 13. Marucha said

  Re 5:
  Panie Ślązak, walnął żeś Pan jak łysy o beton.
  Po pierwsze – my tu od dawna nie dzielimy ludzi na lewaków i prawaków, tylko na uczciwych i nieuczciwych.
  Po drugie – sympatia do Rosji cechuje dziś ludzi samodzielnie myślących i nie poddających się terrorowi medialnemu PiS-PO-PSL i innych „niezależnych” ośrodków głupoty politycznej,

 14. Slazak said

  sputniknews.com

 15. krzysiek said

  Po drugie – sympatia do Rosji cechuje dziś ludzi samodzielnie myślących.
  Totalna bzdura,każdy myślący ma swój osąd na wszystko.Są tacy co sympatyzują z Rosją i są też jej zdeklarowani przeciwnicy.
  Ja uważam Putina za wybitnego przywódcę co wcale nie znaczy że uwielbiam Rosję.Niestety wyrządzili naszemu narodowi tyle szkód że nie dziwię się rusofobii w Polskim społeczeństwie.

  JAKIE TO BYŁY SZKODY?
  NAPISZ PAN.
  Admin

 16. semperparatus said

  A jednak Tsipras się poddał…sprzeniewierzył się danemu słowu i decyzji wyrażonej przez Greków w referendum…W ten sposób stracił mandat do reprezentowania swojego narodu…Chyba przekupili go albo zastraszyli…Pożałowania godne…no ale czego można się spodziewać po prześladowcy Złotego Świtu?…tfu…

  Prześladowanie Złotego Świtu to raczej zaleta, niż wada.
  Admin

 17. alosza said

  W 1953 roku a wiec pare lat po wojne Niemcy zaniechali placenia zadluzenia. Po prostu zapomnieli o dlugach i przestali je splacac. Nawet Grecji.
  Dlaczego Grecja nie moze tego zrobic? Po prostu srac na dlugi i zrobic to co Niemcy czy Islandia?.
  Zdaje sie, ze Korwin Mikke ma racje. Ta oczywista prawda ze Unia faszyzyje zabolala wszystkie syjon-media.

 18. alosza said

  5
  Slazak
  O tych greckich komunistach to warto sie doksztalcic bo pan Slazak zdaje sie tylko nasluchal sie wysoko platnej propagandy.

  W ogole to dobrze jest posluchac o czym rozmwiaja w Unii i potem wchodzic na forum i dyskutowac to co sie dzieje w Unii i kto co powiedzial.

  Guy Verhofstadtktory sie tak rzuca na Tsiprasa jest wnukiem hitlerowca, walonskiego SS.Teraz pelno takich zasiada w Unii. (vide: Tusk) Korwin Mikke ma racje.

  A to co Tsipras odpowiedzial wnukowi hitlerowca:

  A tymczasem Tsipras ma duze poparcie w Parlamencie europejskim:

  http://rt.com/news/272461-tsipras-euro-leaders-brussels/

 19. semperparatus said

  Re.16…A tu mnie Pan mocno zdziwił…dlaczego nie podoba się Panu Złoty Świt?Partia antyunijna i antyimigrancka?Dbająca o interesy greckiego narodu…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: