Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
  NyndrO o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Wiadomo, dlaczego niektórym tr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Donieck uczci pomordowanych Polaków

Posted by Marucha w dniu 2015-07-11 (Sobota)

11 lipca mijają 72 lata od pamiętnej dla Polaków na Wołyniu krwawej niedzieli, podczas której ukraińscy zbrodniarze spod znaku UPA wymordowali ze szczególnym okrucieństwem mieszkańców 99 polskich wsi na Kresach Wschodnich.

Nie szczędzili kobiet, starców, dzieci, a nawet niemowląt. Uzbrojeni w ostre i tępe narzędzia tortur, ideologicznie wyszkoleni przez banderowskich nazistów degeneraci wtargnęli do domów spokojnie śpiących Polaków o 3 nad ranem.

Nie miejsce tu na opisywanie ich bestialstwa – znakomicie czyni to od lat, nie szczędzący drastycznych opisów, odważny ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Dość powiedzieć tylko, że najnowsza historia Europy nie zna zapewne gorszego poziomu zbydlęcenia niż to, co wtedy zrobili oprawcy Polaków.

Dziś prezydent Rzeczypospolitej udaje, że nic się nie stało, ściskając się z oligarchą – cynikiem stojącym na czele parapaństwa ukraińskiego, wykorzystującym ideologiczną legitymację zbrodniarzy w budowaniu nowego polakożerczego projektu politycznego.

Premier i ministrowie rządu Rzeczypospolitej „dziękują” mu symbolicznie za plucie na ofiary UPA, odwdzięczając się pomocą pogrobowcom zbrodniarzy operującym dziś na Donbasie. Na szczęście, w odróżnieniu od Polaków na Kresach w 1943 roku – za wyjątkiem bohaterskich oddziałów Samoobrony – dziś Doniecka Republika Ludowa i Ługańska Republika Ludowa mają sprzęt i instrumenty, by godnie pogrobowcom UPA odpowiedzieć.

11 lipca jadę do Doniecka na zaproszenie ministra spraw zagranicznych nieuznawanej republiki Aleksandra Kofmana. Aleksander – w odróżnieniu od polskich władz – pamięta o krwawej niedzieli i zaprosił w tym dniu miejscowych i przyjezdnych Polaków, by wspólnie uczcić zadumą i ciszą polskie ofiary ukraińskiego nacjonalizmu.

Dlatego jeszcze raz powtarzam tezę, którą wygłosiłem już kilka miesięcy temu: wbrew pozorom, w sensie ideologicznym i aksjologicznym, tzw. separatyści dużo bliżsi są cywilizacji europejskiej niż ich banderowscy przeciwnicy.

Aleksander Kofman pamięta o Polakach i organizuje obchody ku czci ich pamięci w Doniecku. My powinniśmy pamiętać o ofiarach rzezi, jaką od ponad roku w obwodzie donieckim i ługańskim urządzają siepacze spod czarno-czerwonej flagi banderyzmu. Powinniśmy liczyć na to, że walczące republiki nie oddadzą im ani metra kwadratowego przesiąkniętej krwią tak wielu ofiar okrutnej wojny domowej ziemi Donbasu.

Mateusz Piskorski
http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/

Komentarzy 13 do “Donieck uczci pomordowanych Polaków”

 1. re1truth2 said


  Rozalia Wielosz z d. Bojko po 53 latach na miejscu rodzinnej kolonii Teresin, pow. włodzimierski w woj. wołyńskim. Gdy miała 8 lat, całą jej pięcio-osobową rodzinę wymordowała UPA. Miejsce zakopania rodziny nieznane.

  Cytat [Ludobójstwem jest którykolwiek z następujących czynów, dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych jako takich:
  a) zabójstwo członków grupy,
  b) spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy,
  c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich częściowego lub całkowitego zniszczenia fizycznego […].
  Art. II Konwencji o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa (uchwała Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 9 grudnia 1948 r.)

  Bilans: Ewa Siemaszko szacuje straty osobowe na 130 tys. Inni badacze podają liczbę 100-130 tys. Polaków zamordo-wanych przez OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce za to, że byli Polakami.] http://wolyn1943.pl/wystawa/to-bylo-ludobojstwo/

 2. Plausi said

  Wyklęte zdarzenia demokracji

  W mediach zachodnich nie wspomina się o bestialskiej masakrze na Wołyniu, szczekaczka systemu Wikipedia nazywa to zdarzenie
  GB. FR, SP i inni : masakrą
  DE: konfliktem
  RU: rzezią
  UK: tragedią

  Podobnie obeszły się media systemu z terminem Jasenovac okresie wojny przeciwko Jugosławii. Nagle nie sposób było wygooglować tego terminu z internetu, co jest zrozumieałe, jeśli uwzględnić, że Googel jest filią wywiadu USA, podobnie zresztą jak wszystkie wielkie tzw. „sieci społeczne”, chodzi naturlanie o siatkę wyiwadu do inwigilacji społeczeństw. Przypominamy to, gdyby miał się w gajówce trafić jakiś dureń, który określenia „sieć społeczna” dotąd nie pojął.

  Podobnie jest z innymi wyklętymi zdarzeniami czy faktami. Co wiemy o bandach demokracji zainstalowanych n.p. w Libii ? Administracja w krajach wolnego świata uważa społeczeństwo za zbieraninę jełopów, i ma co do tego w znacznej mierze rację.

 3. maasteer said

  Ad artykuł
  Polacy w podzięce za powyższy gest dozbroją i doszkolą najemników z ATO – antysłowiańskiej terrorystycznej organizacji i … będziemy kwita z Donbasem

  ps A Pan Mateusz niech lepiej uważa aby zza światów ś.p. A. Lepper nie wyciągnął po niego ręki. Bo Piskorski chce prowadzić podobną politykę – to i podobnie moga skończyć – obym sie mylił.

 4. RomanK said

  Jacy oni Polacy panie Maasteer…ci co niszcza pomniki, cmentarze tym- ktorzy oddali zycie w walce o wyzwolenie Polski.
  Niech pan pamieta..ze jesli nei znajdzi esie zaden uczciwy czlowiek na swiecie,m ktory by plunal na panski grob…znaczy ze pan byl ucziwym i dobrym czlowiekiem….

  A potwierdzi to ostatni SSyn, ktory przyjdzie, zniszczy panu grob i naleje na niego.

 5. maasteer said

  Ad 4 Pan Roman
  To był oczywiście skrót myślowy – miałem na myśli polskojęzyczny okupacyjny reżim.

 6. Mariusz said

  http://tragediadonbasu.net/doniecki-hold-dla-ofiar-oun-upa/

 7. RomanK said

  Pamietajmy o tym panie Maasteer…im takei skroty myslowe pozwalaja rzadzic bez przerwy przez 70 lat…komfortowo..ze niby maja legitymacje wladzy.
  TO doskonale podkresla pan Mateusz Piskorski..i chwalo mu za to!

 8. maasteer said

  Ad 8 Pan Roman
  A jeżeli jesienią w głosowaniu do kne-sejmu partia Zmiana będzie startować to iść na głosowanie i oddać głos czy olać te pseudowybory?

 9. Josek said

  CALY ESTABLISHMENT POLITYCZNY I INTELEKTUALNY jest w POLSCE DO WYMIANY.Ale kto to zrobi?

 10. NICK said

  Panie Re1… (1).
  Za to zdjęcie dziękuję Panu.
  A oprawcom, ludobójcom, polakobójcom… . Wie Pan co.

 11. Boydar said

  Pan Mateusz przy okazji wskazania kto szkolił baderowców, taktownie nie wspomina o funkcjonariuszach przebranych w stroje tzw. ‚grekokatolickich duchownych’. Zapewne wrodzony ekumenizm mu na to nie pozwala.

 12. Port Said said

  Dziwi mnie zachowanie sie AK -podobno najwiekszej podziemnej armii. Jeszcze bardziej Zachowanie WL Andersa dekorujacego banderowca Krzyzem Virtuti mil. gdzies tu jest sobaka zaryta.

 13. generał Anders był banderowcem said

  Anders zorganizował pod koniec II wojny światowej przerzuty żołnierzy Ukraińskiej Powstańczej Armii do Wielkiej Brytanii!

Sorry, the comment form is closed at this time.