Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Martusia o Kościół w rękach predatora. Dr…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Banderowska rebelia na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2015-07-13 (Poniedziałek)

O tym nie dowiecie się z polskich mediów: „Na Ukrainie trwa zbrojny konflikt pomiędzy bojówkami neonazistowskiego „Prawego Sektora” a siłami rządowymi.

W wyniku strzelaniny, do której doszło w Mukaczewie (obwód zakarpacki) 11 lipca zginęły trzy osoby a jedenaście zostało rannych. Grupa około dwudziestu bojówkarzy „Prawego Sektora” wycofała się z w góry i nie zamierza poddać się wojskom rządowym.

Walki w Mukaczewie toczyły się z użyciem broni maszynowej i granatników. Po wycofaniu się z miasta bojówkarze zostali otoczeni przez siły rządowe. Prezydent Petro Poroszenko wezwał lidera „Prawego Sektora” Dmytro Jarosza, żeby skłonił swoich podkomendnych do poddania się. Obie strony ściągają na Zakarpacie posiłki i nawzajem blokują ruchy swoich kolumn. Wojska rządowe zablokowały ciężarówkami trasę ze Lwowa do Mukaczewa, zaś neonaziści utworzyli blokady przy drogach wyjazdowych z Kijowa i Lwowa.

– Zrobiliśmy to, żeby nie dać możliwości przejścia techniki wojskowej, żołnierzom Gwardii Narodowej na Mukaczewo – wyjaśniła liderka „Prawego Sektora Zachód” Jelena Żiwko.

W wielu miastach Ukrainy trwają manifestacje z udziałem bojówkarzy, którzy domagają się dymisji ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa. Deklaracje solidarności z „Prawym Sektorem” złożyli dowódcy innych skrajnie nacjonalistycznych formacji, m.in. batalionów „Ajdar”, „Donbas” i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Do mediów wyciekł rozkaz naczelnika 1. oddziału wywiadu „Prawego Sektora” „Lesnyka”, który nakazuje swoim podkomendnym stawić zbrojny opór „kryminalno-oligarchicznemu reżimowi na czele z Poroszenką”. Oddziały wywiadu i dywersji „Prawego Sektora” otrzymały polecenie opuszczenia baz i przejścia do stanu pochodu bojowego. Jednostki rządowe, które wystąpią przeciwko nim mają podlegać rozbrojeniu, a w razie sprzeciwu – likwidacji. „W przypadku prób zatrzymania lub rozbrojenia otwierać ogień” – głosi rozkaz. Jest w nim również wezwanie do gotowości „otwarcia zbrojnej walki powstańczej na pełną skalę”.

Rzecznik prasowy „Prawego Sektora” Artiom Skoropadski zapowiedział w razie konieczności wystawienie przeciwko siłom rządowym 20. neonazistowskich batalionów, z których tylko dwa znajdują się obecnie na froncie w Donbasie.

Nieznane są dokładnie okoliczności, w jakich doszło do walk w Mukaczewie. Prawdopodobnie miało miejsce starcie pomiędzy bojówkarzami a ludźmi lokalnego deputowanego Mychajła Łanio na tle konfliktu o kontrolę nad szlakami kontrabandy ze Słowacji i Węgier. W konflikt wmieszała się miejscowa milicja i doszło do eskalacji walk.

W związku z walkami w rejonie przygranicznym Ukrainy służby graniczne Węgier i Słowacji wzmocniły swoje siły przy granicy z Zakarpaciem.

Jacek C. Kamiński
http://mysl-polska.pl

Komentarze 33 do “Banderowska rebelia na Ukrainie”

 1. marta15 said

  Beda tworzyc ISIS na Ukraine.

 2. marta15 said

  „.. Ukraine’s post-coup regime is now melding neo-Nazi storm troopers with Islamic militants – called “brothers” of the hyper-violent Islamic State – stirring up a hellish “death squad” brew to kill ethnic Russians in eastern Ukraine, on Russia’s border, reports Robert Parry…………”
  https://consortiumnews.com/2015/07/07/ukraine-merges-nazis-and-islamists/

 3. falkonidas said

  Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. Najwyraźniej prawy sektor nie chce być murzynem.

 4. Walka o KORYTO władzy ! Dmytro Jarosz szykuje się do OBALENIA Poroszenki ! said

  Żydo-ukrainiec złodzej, bandyta oligarcha Kołomyjski, który wyniósł się tymczasowo z ukrainy do Izraela SFINANSOWAŁ Dmitro Jarosza, aby ten podpuścił nacjonalistyczny MOTŁOCH ukraiński, aby ten organizował następną zadymę na całej ukrainie w celu OBALENIA czekoladowego bandziora oligarchy Poroszenki.

  Czy żydo-nacjonalista ukraiński Dmytro Jarosz zostanie IDENTYCZNIE zabity przez „siły rządowe Poroszenki” jak Sasza Biełyj Muzyczko (Саша Белый, Музичкo) szef „prawego sektora” w miejscowości Równe 24 marca 2014r ?

  Cczy zabijaka Poroszenko zostanie OBALONY przez nazistów ukraińskich „prawy sektor” ??

  Szykuje się NASTĘPNA krwawa rzeźnia w rozdupconej sztucznej wirtualnej „ukrainie” o to kto się więcej NAKRADNIE przy przekupczeniu majątku byłej ukrainy łącznie z ziemią żydo-amerykanskim imperialistom.
  Potem to żydo-imperaliści „odsprzedają” Niemcom po 3-e większej cenie tak jak było i jest w III RP.

  W poniedziałek 12 lipca 2015r pod siedzibą Proszenki zebrało się ok. 500 członków nacjonalistów ukraińskich „prawego sektora” ubranych w mundury wojskowe uzbrojonych w AMERYKAŃSKĄ broń automatyczną i skandowało, aby Poroszenko podał się do DYMISJI !

  We Lwowie nacjonaliści ukraińscy z „prawego sektora” znoszą stare opony pod budynek Rady Miejskiej, aby PALIĆ te opony oraz znowuż zrobić ZADYMĘ „majdanową” ale w celu wywołania haousu, który doprowadzi do OBALENIA Poroszenki.

  Bandziory z „praego sektora” rozstawiają namioty z celu nocowania pod budynkami i ZABLOKOWANIA budynków administracji państwowej i zmuszenia Poroszenki, aby podporządkował się władzy Dmitro Jarosza SZEFA „prawego sektora”.

  Podobne akcje są szykowane przez banderowców zabijaków ukraińskich „prawy sektor” pod radami miejskimi w Dniepietrowsku, Czerkasach, Chmielnickim, Czernowcach, Hersonie, Iwano-Frankowsku i innych większych miastach nacjonalistycznej faszystowskiej „ukrainy” :

  Під Львівською ОДА знову шини

 5. KOR said

  Powtórka z historii 1846 roku mordowania szlachty polskiej, to współczesny etos ukraiński skierowany, tym razem, przeciw Rosjanom:
  Austriacy, chcąc doprowadzić do rozdźwięku w polskim społeczeństwie i tym samym zapobiec wybuchowi ewentualnego powstania, wykorzystali niezadowolenie chłopów i – rozpuszczając plotkę o tym, że szlachta planuje przeciwko chłopom akcję zbrojną, której celem ma być ich wybicie – pchnęli ich do mordów i plądrowania szlacheckich dworów. Za głównego inspiratora uważany był starosta tarnowski Joseph Breinl von Wallerstern.( za wiedzą i zgodą milusińskich władców wiedeńskich)

  Rzeź galicyjska rozpoczęła się 19 lutego, choć do pierwszych napadów na dwory doszło już 18 lutego. Zbrojne gromady chłopów zrabowały i zniszczyły w ciągu kilku dni w drugiej połowie lutego 1846 roku ponad 500 dworów w cyrkułach: tarnowskim (tu zagładzie uległo ponad 90% dworów), bocheńskim, sądeckim, wielickim, jasielskim. Chłopi oblegali również miasta, np. Limanową i Grybów. Zamordowano, często w bardzo okrutny sposób (stąd określanie tych wydarzeń terminem rzeź), od ponad 1200 do 3000 osób, niemal wyłącznie ziemian, urzędników dworskich i rządowych oraz kilkudziesięciu księży. Jak ustalił i podkreślał prof. Stefan Kieniewicz, mimo skali wydarzeń, ani jeden Żyd nie padł [ich] ofiarą. Nie atakowano również Niemców. Bandy atakowały także mniejsze oddziały powstańcze zmierzające do Krakowa.

  Chłopi z wyjątkowym bestialstwem mordowali swoich dziedziców, m.in. odpiłowywali im głowy. Austriacy wypłacali również nagrody pieniężne za głowy zamordowanych ziemian. Ponieważ kwota wypłacana za martwych była dwukrotnie wyższa od płaconej za rannego, wiele osób, przywiezionych jako ranne do siedziby starostwa w Tarnowie, zamordowano na progu tego budynku stojącego w centrum miasta. Było to tak masowe, że ulicami płynęła krew.
  W sumie zniszczono aż 470 dworów i pałaców. Dewastacjom i grabieżom towarzyszył wielki rozlew krwi. Zamordowano ok. 200 właścicieli dóbr i dzierżawców oraz kilkakrotnie więcej służby. Ogółem historycy doliczyli się co najmniej 1100 zabitych tylko podczas napadów na dwory.
  https://ptto.wordpress.com/2013/03/10/zydzi-rabacja-galicyjska-1846-zlote-zniwa-izaaka-luxenberga/

 6. amigo said

  Witam!
  Dlaczego polskie media milczą na temat banderowskiego samochodu z polskimi numerami rejestracyjnymi który brał udział w strzelaninie w Mukaczewie?

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/bojowkarze-prawego-sektora-uzywaja-samochodu-z-polski-video-foto

 7. Jarosz szef "Prawego Sektora" zapowiadał ZEMSTĘ za ZABICIE Саша Белый, Музичкo said

  Zabity 24 marca 2014 roku Sasza Biełyj – Muzyczko był szefem „Prawego Sektora” we wszystkich zachodnich obwodach Ukrainy. Ponadto Muzyczko utworzył w zachodnich obwodach skrajnie nacjonalistyczną partie ukraińskią o nazwie „Ukraińskie Zgromadzenie Narodowe-Ukraińska Samoobrona Narodowa UNA-UNSO, której był przewodniczącym.
  Sasza Biełyj teraz jest uważanym za „bohatera ukraińskiego” gdyż był rasowym zabijaką. W 1994 roku brał udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej, dowodząc ochotniczym oddziałem UNA-UNSO. Był także osobistym ochroniarzem prezydenta Czeczenii Dżochara Dudajewa.

  W lutym 2014 roku w czasie krwawego Majdanu w Kijowie sfinansowanego przez USA, ten że Saszka Biełyj dowodził ZBROJNYM ramieniem nazistowskiej banderowskiej partii ukraińskiej „prawego sektora”.
  Saszka Biełyj czyli Muzyczko wspierał znaną oszustkę Tymoszenko i złodzeja Jaceniuka, którzy Muzyczke wyznaczyli aby dowodził zbrojnym ramieniem przy zaprowadzaniu „porządku” wśród „niesłusznych” polityków na tej sztucznej tymczasowej ukrainie.

  Media centralnego ścieku w Unii Europejskiej, III RP i USA w lutym w czasie krwawego „majdanu” 2014 nazywały Saszke Biełogo bohaterem bojownikiem o „wolność i demokrację” …

  Gdy po ZAMACHU stanu w lutym 2014 roku ukonstytowała się „nowa” władza w Kijowie i ministrem spraw wewnętrznych został OLIGARCHA złodziej Arsen Awakow, który miał wcześniej spory z Saszką Biełym.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/454336,ukrainski-lider-prawego-sektora-oleksand-muzyczko-zastrzelony-przez-milicjantow.html

  Według Prawego Sektora, śmierć aktywisty Sazki Biełogo z Równego, który koordynował działalność tej skrajnie prawicowej organizacji w zachodniej części Ukrainy, to zabójstwo na ZAMÓWIENIE.
  Zleceniodawcą miał być osobiście minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow.
  Dmitro Jarosz zwracał uwagę, że Saszko Biełyj nie był wcześniej wzywany ani do prokuratury, ani do milicji i nic nie wiadomo o sprawach karnych dotyczących jego osoby.

  Po obławie i zabiciu Saszki Biełogo wszyscy aktywiści Prawego Sektora twierdzili też, że w momencie, gdy Saszko Biały był zastrzelony, miał związane ręce, a zatem nie mógł, jak twierdzą funkcjonariusze, do nich strzelać.

  Dlatego aktywiści „Prawego Sektora” razem z Jaroszem obiecywali, że czy prędzej czy później ZEMSZCZĄ się na centralnej „nowej” władzy w Kijowie ale nie wyjaśniali jak ma wyglądać ich ZEMSTA.

  Faktem jest, że jak Poroszenko został prezydentem „ukrainy” to Dmitro Jaroszowi zaproponował stanowisko wice ministra obrony ukrainy ale Jarosz ODMÓWIŁ, bo to było dla niego za niskie stanowisko.
  Dmitro Jarosz chce być co najmniej premierem lub prezydentem rozwalonej ukrainy o co teraz toczy się walka.

  „Саша Белый пришел на заседание Ровенского облсовета с АК”

 8. marta15 said

  ad 4
  ”Szykuje się NASTĘPNA krwawa rzeźnia w rozdupconej sztucznej wirtualnej „ukrainie” o to kto się więcej NAKRADNIE przy przekupczeniu majątku byłej ukrainy łącznie z ziemią żydo-amerykanskim imperialistom.//”
  Ukraina ma byc zarzewiem / pozoga /ISISem, ktore ma sie rozlac na cala wschodna ( i nie tylko) europe.

 9. marta15 said

  ad 6
  a gdzie to pan widzi te „polskie” media??
  Tam gdzie widzi pan Franciszka jako „katolickiego” papieza?

 10. błysk said

  Niech się leją.To bardzo dobra wiadomość ,ale istotnie ani o niej słowa w obecnej propagandzie.

 11. TG said

  ad 5W liście do Delfiny Potockiej z 20 marca 1848 roku Zygmunt Krasiński opowiada o spotkaniu politycznym, które odbyło się w jego mieszkaniu. Obecni byli na nim Adam Mickiewicz, Eliza Krasińska, Norwid i przyjaciel Krasińskiego Stanisław Małachowski. W liście tym opisuje Krasiński co powiedział owego wieczoru Mickiewicz:

  „Polski nie będzie już. Połączą się Czechy, Moskale i Polacy… Narodowości zaginą, stopią się. Zachodnia łacińska ogłada…przeklętą…rzymski język, rzymska literatura…i kościół odrzuconym jest. Szlachta Polska to najemcy!…Dziś ono plemię obce, ona szlachta musi się rozsypać, zaginąć, zniknąć….Wszelka przeszłość herezją, wszelka tradycja, jeśli nie jest pogańska, grzechem jest. Imię Polska nawet skazane jest na śmierć i zgubę…. Może to gorzkie prawdy, ale taka wola jest Boża, takie objawienie jej. Gorzkie przecież ojczyźnie żydowskiej było chrześcijaństwo….Szlachta….musi wykorzenioną być! Wszystko cokolwiek było, musi przestać być….o to przyszłość świata, oto zbawienie, oto życie!”

  Norwid w liście do gen Skrzyneckiego tak osądził TEN występ Mickiewicza:

  „ znalazłem go jako najpotężniejszym oszukańcem, jakiego przykładu dotąd nie ma.. Ten człowiek straszny jest dla Polski..”http://thot.neon24.pl/post/67307,adam-mickiewicz-czego-polakom-nie-wolno-wiedziec

 12. RomanK said

  To poczatek oficjalnego zakonczenia wolnego i bez zadnych limitow polowania na Banderowcow~!!!!!!
  Sciek wleje sie do Polski!

 13. NICK said

  Wlewa się, P. Romanie.
  Pierwsza fala to ‚akcja wisła’.
  Druga i ostatnia to teraz.
  Dołóżmy przypadek cypryjski i grecki, kurczenie się Rosji – terytorialne, narodowe i religijne no i Chiny na wschodzie. Nieco północnym.

  Ech… BRICKS… .

  A jak przyjdą? Pozostanie mówić: dzieci nigdy nie miałem.
  Tylko skąd dla nich tyle katakumb nieznanych znaleźć?

 14. 15vagabunda said

  nie prowokujcie z tym Saszką Biełym [ Aleksandrem Muzyczko ] bo PiSiory gotowe mu rondo wystawić obok ronda jego przyjaciela Dudajewa
  Filmik jak się masochista Muzyczko zabawiał kiedy nie walczył o ojczyznę oraz o demokrację

  „szczała Olo !”

 15. maasteer said

  Ad 14 15vagabunda
  Dobry filmik 🙂 🙂 Banderowcy to mają we krwi, tego qrwy leją po mordzie a bandere cwelili w pierdlu – tradycji musi stać się zadość!

 16. RomanK said

  Wszystkie…WSZYSTKIE zmiany geopolityczne dokonywaly sie i dokonuja i dokonywac beda za sprawa demografii.
  DLatego kolejnosc jest zawsze nastepujaca i nie ulega zmianie….
  Najpierw trzeba zmienic demografie..czyni sie to wieloma metodami i sposobami. Moga to byc zmiany od czlowieka niezalezne jako kataklizmy naturalne, pomory,nieurodzaje, glod, zjawiska kosmiczne i inne przez Czlowieka niekontroplowane…i przez ludzi kontrolowane takie jak, wojny, zniewolenie, wymusdzone przemieszczenie ludnosci, zakazy i nakazy prawne,akty ludobojstwa i etnicznych czystek…metody bardziej i mniej drastyczne.
  Od mniej wiecej 1960 roku zajmuje sie tym pseudonauka nazywana Sustainable development….pod ta nazwa kryja sie rozne programy, ktore maja za zadanie wplywac na procesy demograficzne w sposob planowany, ktorego ostatecznym celem sa zmiany geopolityczne ,ktorych efektem sa zmiany granic i stref wplywow, zmiana sytuacji pozycji sily roznych dedykowanych grup spolecznych , narodowych ras etc….
  Temu celowi sluza nauki na zamowienie z biologia , microbilogia medycyna, farmakologia na czele ale dzis to jest juz caly kompleks w tym agrarny, przemyslowy, transport i wiele innych.
  KIlka lat temu ukazal sie ciekawy artykol..nIcka udajacego Rosjanina….jaki zachowalem…

  Opublikowano: Czwartek, 24 stycznia 2013

  Mapa numer 1 – Europa Zachodnia

  Zmiany terytorialne w Europie rozpoczną się od Wysp Brytyjskich. W 2013 r., zgodnie z referendum, od Wielkiej Brytanii może odłączyć się Szkocja. To da impuls do wzrostu nastrojów separatystycznych w Ulsterze, co zakończy się zjednoczeniem całej Irlandii. I w ten sposób, samo określenie Wielka Brytania straci sens. Zwiększający się kryzys gospodarczo-finansowy już rozpoczął proces decentralizacji w Hiszpanii. Baskowie i Katalończycy uważają, że znacznie łatwiej będzie im wyżyć bez Madrytu. Wkrótce możemy być świadkami pojawienia się dwóch nowych państw – Kraju Basków i Katalonii. Wystąpienie tych dwóch obszarów nieuchronnie zmusi Hiszpanię do stania się państwem konfederacyjnym.

  Kryzys wielokulturowości dotyka już Francję. Państwo nie potrafiło przetrawić i zasymilować dzikiej kolorowej ludności ze swoich byłych kolonii. Z roku na rok sytuacja się pogarsza. Niewykluczone, że podobnie jak w filmie „13 Dzielnica” władze Paryża będą zmuszone do rozwiązania problemów etnicznych przez „odcięcie” części terytorium i późniejszej deportacji w to miejsce społeczności kolorowej. Taki obszar już tworzy się wokół Marsylii – Piemontu i części Południowej Burgundii. Możliwe, że, do 2035 roku pojawi się tam niejakie arabskie islamskie państwo. Część Akwitanii przypadnie Baskom, a ludność Lotaryngii z centrum w Strasburgu na zasadach federacji wejdzie w skład Niemiec. W tej sytuacji jest bardzo możliwe, że niepodległość uzyskają również Korsykanie.

  Jeszcze szybciej od Francji może rozpaść się Belgia. Kraj pokojowo podzieli się według różnic narodowościowych pomiędzy Flamandami i Walonami. Flamandowie dodatkowo wstąpią w sojusz z Królestwem Niderlandów.

  Mapa numer 2 – Europa Środkowa

  Zjednoczone Włochy podzielą się na dwie części. Pracowitym mieszkańcom północy znudzi się karmienie leniwych południowców i kraj przedzieli granica, która będzie przebiegała wzdłuż południowych krańców Toskanii i Emilii-Romanii. Biedne południe samo nie poradzi sobie z utrzymaniem Sardynii i Sycylii. Wyspy ogłoszą swoją niepodległość.

  Duże zmiany spodziewane są na Bałkanach.
  Z nasileniem się islamskiego czynnika w Europie powstanie lobby w celu likwidacji państwowości Bośni i Hercegowiny.
  Terytorium kraju może być rozdzielone między Serbię i Chorwację.
  W charakterze kompromisu dla Turcji dojdzie do politycznego zjednoczenia Albanii, która oprócz Kosowa najprawdopodobniej otrzyma zachodnie regiony Macedonii.
  Węgry również poszerzą swoje granice. Przy korzystnej koniunkturze politycznej odzyskają część rumuńskiej Transylwanii
  i terytorium współczesnej Wojwodiny na terenie Serbii – Północny Banat.

  Polskę, wręcz przeciwnie, czeka smutny los. Kraj straci terytoria dawniej należące do Niemiec – Pomorze i Śląsk, a w przypadku porozumienia między Moskwą i Berlinem – także jej północno-wschodnie regony. Rosja, wprawdzie, nie utrzyma Obwodu kaliningradzkiego i odda go Niemcom. Na rzecz Zachodniej Ukrainy Polska może utracić część terytorium współczesnego województwa podkarpackiego i lubelskiego. W to miejsce powstanie nowe państwo – Galicja ze stolicą we Lwowie.

  Z innych regionów współczesnej zachodniej Ukrainy niepodległość mogą odzyskać Karpatorusini , podczas gdy Obwód czerniowiecki w drodze kompromisu otrzyma możliwość przyłączenia się do Rumunii. Również Rumunia za utratę Transylwanii możne dostać Mołdawię bez Naddniestrza, która przypadnie Rosji, jak również południowa część Obwodu odeskiego.

  Mapa numer 3 – Europa Wschodnia

  W wyniku osłabienia europejskiej jedności terytoriów krajów bałtyckich z dominującą ludnością rosyjską – obszar Narwy w Estonii, wschodnia Łotwa z centrum w Dyneburgu – przyłączy się do Rosji.
  Białoruś jako państwo zniknie i stanie się prowincją przynależącą do Rosji.

  Poprzez dalszy rozłam polityczny Ukrainy, z Kijowa do Moskwy przejdzie Donbas, większa część południowej Ukrainy i Krym.

  Ogromne zmiany dotkną Kaukaz.
  Wątpliwe, czy Rosji uda się utrzymać Północnokaukaskie Republiki. W pierwszej kolejności tyczy się to Dagestanu, Czeczenii i Inguszetii. Pytanie tylko, w jaki sposób przyjdzie się z nimi rozstać i z czyjej inicjatywy. Najbardziej prawdopodobne, że oddzielenie może nastąpić – po stalinowsku – z odcięciem najgęściej zaludnionych rejonów górzystych, przy czym nie według istniejącego podziału administracyjnego granic, a na przykład, wzdłuż rzeki Terek.

  Abchazja, zważywszy na jej nieznaczącą populację, może zostać administracyjnie przydzielona do Kraju Krasnodarskiego. W przypadku ustanowienia w Gruzji reżimu marionetkowego, w drodze kompromisu kraj może odzyskać Osetię Południową.

  Rozwiązanie problemu karabaskiego jest możliwe tylko dzięki ustaleniu powszechnie akceptowanej granicy między Rosją i Armenią. W tym celu będzie trzeba utworzyć „korytarz transportowy”, który rozdzieli Gruzję na Zachodnią i Wschodnią, oddzielając przynajmniej Kachetię od Tbilisi. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę czynnik turecki. W sytuacji politycznego zrzeczenia się Karabachu Ankara potrzebuje określonych korzyści. Mogą to być terytorialne ustępstwa, na przykład w Bułgarii, gdzie znajduje się znacząca część tureckiej ludności.

  Eksperci, którzy opracowali mapę, radzą, aby nie brać jej zbyt poważnie i nie oczekiwać 100- procentowego prawdopodobieństwa. Szczegółowe zmiany terytorialne są możliwe tylko w przypadku zbieżności ogromnej ilości czynników. Jednak prawdopodobieństwo tego, że w 2035 roku, mapa polityczna Europy będzie przypominała powyższy model jest całkiem duże.

  Artiom Stockij

  „Ekspres Gazeta” / eg.ru

  Tłumaczenie: Aleksandra Bożyk
  .”

  Cały artykuł tutaj: http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz%2Frosja-wymieni-kaukaz-na-bialorus-i-ukraine

 17. maasteer said

  Ad 16 P. Roman
  Znowu wrzucił Pan przydługi tekst. Ale ciekawy i muszę czytać 😉

 18. 15vagabunda said

  ad.16 pokażmy może jak ma wyglądać Polska zgodnie z tą mapą opracowaną na podstawie informacji różnych wywiadów. Ja tę mapę wziąłem sobie do serca jakiś rok temu i okazuje się że wszystko zmierza ku takiemu scenariuszowi.

  link taki przypadkowy, wiele jest wypowiedzi na ten temat
  http://www.mpolska24.pl/post/6179/na-drodze-do-mitteleuropy

 19. Rzecznik Praw Gojów said

  Prawdopodobnie banderowcy połapali się wreszcie, że podczas gdy oni wykrwawiają się na wschodzie za integralność terytorialną swojego państwa, kijowska junta, czyli Żydzi, organizuje wielką wyprzedaż wszystkiego, co na Ukrainie jest jeszcze do sprzedania. Banderowskim tłukom dużo czasu zajęło, aby się połapać w tym, w czym każdy przeciętnie inteligentny człowiek połapał się już w początkach ukraińskiej zawieruchy.
  Prawdopodobnie wybuchnie teraz na Ukrainie wojna na linii banderowcy vs Żydzi. Będzie ciekawie.

 20. NICK said

  Nic nie wybuchnie. (19)
  My, tłuki polskie nie łapiemy przez lat około 30 i wcześniej.
  Obadwa „ugrupowania” znajdą resztki Polski do utłuczenia. Na podobieństwo kartofli. Parowanych drzewiej we kotle. Na drewno.

 21. maasteer said

  Ad 19 RPG
  „Prawdopodobnie wybuchnie teraz na Ukrainie wojna na linii banderowcy vs Żydzi.” – przecież to jedno i to samo. Mogą się tłuc poszczególne frakcje między sobą.

 22. Boydar said

  U nas inna mentalność, w każdej jednej grupie. U nich pierwsze „riezać” !

 23. „..wiatr siac bedą, a zbiora burze”…juz niedlugo

 24. RomanK said

  ad17 Maaster ja panu skroce:
  Bylo kiepsko , jest zle, bedzie jeszcze gorzej.
  Polska powinna zewrzec sie na dobre i zle..z Wielkim Ksiestwem ,, pardon Bialorusia….

 25. u said

  Moze to naciagana prawda i tak sie sklada, ze opublikowana na prawdzie. Dla nas bardzo niedobra wiadomosc, jesli to prawda. Komentator Petr Getsko komentuje ta sytuacje dla Pravdy.Ru i mam nadzieje, ze tylko przewiduje, ze walki banderowskie zblizaja sie go granic unijnych, i wkrotce rozprzestrzenia sie na naszym terytorium.

  http://english.pravda.ru/news/hotspots/13-07-2015/131313-poland-0/

 26. maasteer said

  Ad 24 P. Roman
  A przed wejściem do Eurokołchozu tak straszyli nas Białorusią. Ten tyran Łukaszenka tak ich ciśnie że już (kilkanaście lat) na Podlasiu nie widać Białorusinów tyracjących na budowach ani na bazarach. Teraz przyjeżdżają do Białegostoku najnowszymi furami wykupują w MediaMarktach najdroższe telewizory w ilości po kilkanaście sztuk. Tak samo w aptekach – biorą najdroższe produkty w ilościach hurtowych. W innych marketach jest podobnie. Ale tego samego nie można powiedzieć o ukraińcach. Po demokratycznej pomarańczowej rewolucji przyjeżdżają do nas (no, z małymi wyjątkami) zardzewiałymi wrakami i kupują najtańsze towary.

 27. ALI BABA said

  ad 26 ..”Teraz przyjeżdżają do Białegostoku najnowszymi furami wykupują w MediaMarktach ”
  HA HA TAKIE SOBIE PIEPRZENIE…BO JA SIĘ PYTAM..JAKI % SPOŁECZEŃSTWA BIAŁORUSKIEGO ROBI TAKIE ZAKUPY..?! NO JAKI?1 5%. może 10% może 15%…stać na takie zakupy..bo większość…to żyje skromnie i do końca m-ca na życie wystarcza..!!

 28. maasteer said

  Ad 27 ALI BABA

  A niech nawet 15% robi takie zakupy – to stanowią oni 90% klientów kupujących najdroższy sprzęt RTV i AGD, wielu Polaków tylko chodzi i ogląda bo ich nie stać.
  Na Białorusi byłem kilka lat temu i wcale nie powiem, że reszta narodu żyje skromnie. No oczywiście są i biedacy, ale poziom życia przeciętnego Białorusina zaczyna już przewyższać poziom życia przeciętnego Polaka. U nas wg znanej reklamy firmy pożyczkowej przeciętna rodzina bierze pożyczkę na wyjazd wakacyjny dziecka albo zakup lodówki.

 29. NICK said

  No bo P. Maasteer, ostatnio piprzy na różne tematy… .
  I nie czyta dokładnie Gajówki. I wniosków nie wyciąga.
  O Obecnej sytuacji na Rusi Białej pisaliśmy ostatnio. I dawniej.

 30. Eddie said

  Jeden z samochodów miał nasze polskie rejestracje z Kościerzyny link:http://koscierski.info/wiadomosc,22937,Auto-na-koscierskich-rejestracjach-w-walkach-na-Ukrainie.html

 31. maasteer said

  Ad 29 P. NICK
  Ja opisałem to co zauważyłem na podstawie własnych obserwacji, w tym z pobytu na Białorusi.

 32. NICK said

  Spoko, P. Maasteer.
  Zostańmy więc, każdy, przy obserwacjach własnych. Przyjmijmy, że nic Nas to nie kosztuje. Pozdrowienia.

 33. maasteer said

  Ja również pozdrawlaju P.NICK

Sorry, the comment form is closed at this time.