Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Emilian58 o W kierunku głębi
  Emilian58 o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (68 – …
  minka o Anglosaski „mordplan” gospodar…
  Yagiel o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o Wolne tematy (68 – …
  Olo o W obronie Sikorskiego
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Mietek o W obronie Sikorskiego
  Peryskop o Wolne tematy (68 – …
  Ale dlaczego? o Co powiedział Prezydent Federa…
  NICK o Wolne tematy (68 – …
  minka o Co powiedział Prezydent Federa…
  Mietek o W obronie Sikorskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 619 obserwujących.

Porozumienie w sprawie Grecji – „Bydło ma służyć i milczeć”

Posted by Marucha w dniu 2015-07-14 (Wtorek)

Z ostateczną oceną wydarzeń w Grecji wstrzymajmy się, dla pewności, jakiś czas.
Admin

Premier Grecji Cipras okazał się zwykłym oszustem i cokolwiek by teraz nie zrobił tym oszustem pozostanie. Jeśli bowiem zaakceptował program narzucony Grecji przez międzynarodowe organizacje finansowe, a wszystko na to wskazuje, wówczas jest oszustem, bo oszukał własny naród.

Jako lider Syrizy szedł do wyborów z hasłami zmian i uwolnienia Grecji z kleszczy finansowych internacjonałów, tymczasem okazało się to wielkim blamażem. Chyba tylko minister finansów Warufakis zachował w całej tej sytuacji resztki twarzy podając się w porę do dymisji, by nie musieć firmować dłużej tego oszustwa.

Ale oszustem będzie Cipras również wtedy, kiedy ogłosi, że przyjmuje „program reform” narzucony przez ośrodki zewnętrzne – zwłaszcza Niemcy, a po jakimś czasie, gdy przekazane w ramach „pakietu pomocowego” środki przeje, zrobi tym ośrodkom ku-ku. Ktoś, kto nie wywiązuje się z umowy też jest oszustem. O ile dotąd Cipras mógł się bronić twierdząc, że to nie on zawierał wcześniejsze umowy, o tyle teraz taka wymówka byłaby żałosna.

Ale jest jeszcze inny dodatkowy aspekt, który wprowadza w grecką tragedię więcej kolorytu. Otóż Niemcy zażądały, by grecki rząd przekazał pod zastaw majątek wart 50 mld euro na wypadek, gdyby nie wywiązał się z przyjętych postanowień. Znaczy to, że jeśli Grecy znów przejedzą otrzymaną „pomoc”, a za jakiś czas znów staną na granicy bankructwa (właściwie to cały czas są bankrutem!), wówczas Grecja rozdrapana zostanie przez wierzycieli niczym padlina przez stado sępów.

W kontekście tego wyjątkowego zabezpieczenia majątkowego wpisanego do umowy zgodnie z życzeniem Niemiec, słowa kanclerz Merkel, że nie ma powodów by nie wierzyć Grekom, iż teraz to już na pewno wprowadzą „pakiet reform”, brzmią jak kiepski dowcip. Ale widać teraz już jak na dłoni, kto w całej maskaradzie pod tytułem Unia Europejska i strefa euro, gra pierwsze skrzypce.

Rabunek na Grekach trwa w najlepsze. Ich pieniądze już od kilkunastu dni zaaresztowane są w bankach, a teraz dodatkowo, majątek wart 50 mld euro rzucony zostanie na pastwę finansowych grandziarzy. W imię ratowania socjalistycznej iluzji.

Pytanie czy Grecy w ogóle dostrzegają fakt, jak bardzo są upokarzani i poniewierani, czy też ich protesty to już tylko nieśmiałe pohukiwania parobków domagających się nieco większych przydziałów ochłapów z pańskiego stołu. Socjalizm czyni w ludzkiej mentalności potworne zniszczenia. 34 lata obecności Grecji w Unii to wystarczający czas, by zatracić instynkt samozachowawczy i by stać się wiernym sługą swego pana. [Czy to aby jest „socjalizm”? – admin]

W „Przygodach dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej” pojawia się postać oberlejtnanta Kvajsera. Zwykł on mawiać do swoich podwładnych, że „żołnierz to tylko bydło, które skarb państwa karmi, daje mu żreć, poi go kawą, nabija mu fajkę tytoniem i za to musi to bydełko służyć i milczeć”. Obecna sytuacja pokazuje, że maksyma oberlejtnanta Kvajsera odnosi się już nie tylko do wojska, ale i do dumnych niegdyś narodów Europy.

Paweł Sztąberek
http://prokapitalizm.pl

Komentarze 22 do “Porozumienie w sprawie Grecji – „Bydło ma służyć i milczeć””

 1. Kojak said

  Cipras oszukal wlasny narod ? To przeciz idiotyzmy ! Cipras jest oblesnym zydziskiem ! Wiec nie oszukal Grekow ! Wykonal kryminalna robote dla swojego zydowstwa ! Gdy o nim przeczytalem informacje absolutnie i zdecydowanie wiedzilem ze dokona kryminalno -bandyckiej wolty i zara bezczelnie i chamsko Grekom na nosie ! I tak tez sie stało, nie ma tu zadnego przypadku i oszustwa jego strony ! Typowo kryminalna zydowska volta i zydowskie oszustwo !

 2. AlexSailor said

  @Admin

  „[Czy to aby jest „socjalizm”? – admin]”

  Tak, to właśnie socjalizm w pełnej krasie.
  Okłamać, oszukać, dać perkal i koraliki, zadłużyć i uczynić niewolników na wieki.

  Bo socjalizm to nie zasiłki, przedszkola, „darmowa służba zdrowia”, państwowe środki produkcji, itp.
  Socjalizm, to system zorganizowanej kradzieży, gdzie tuczą się bogaci i ustawieni, a reszta spija szampan ustami wybrańców tyrając bez nadziei aż do śmierci.
  A wszystko dla dobra … , itd.

 3. Easy Rider said

  Ad 1.

  O tym ostrzegali wcześniej niektórzy komentatorzy i sprawdziło się, że to wielka ustawka. Dziwne, że Grecy dali się nabrać na naiwno-wolnościowe hasełka, widać musieli nad tym solidnie pracować specjaliści od socjotechniki, mający doświadczenia od czasów „Solidarności”. Słaba to pociecha dla nas, że jednak nie jesteśmy jedynymi oszukanymi przez żydobanksterów. Natomiast jak to się może skończyć w Grecji – tutaj już nie opierałbym się na analogiach w stosunku do Polski.

 4. Easy Rider said

  Ad 2 – AlexSailor, @ Admin.

  W warstwie ekonomicznej, to może jest socjalizm, ale dla bogatych – inaczej zwany liberalizmem. Przecież do tej sytuacji w Grecji doprowadził skorumpowany system polityczno-oligarchiczny, a nie zwykli ludzie, poprzez nadużywanie socjalu.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/grecje-rozkradli-oligarchowie-2015-07

  Natomiast skutki tego socjalu dla bogatych, oczywiście ponoszą od lat ci biedniejsi, stąd też obwinianie tych ludzi przez autora artykułu o jakieś socjalistyczne zboczenie – uważam za zwykłe łajdactwo.

 5. wi42 said

  @2 AS @3 ER
  AS- „Socjalizm, to system zorganizowanej kradzieży,” ER-….”nie jesteśmy jedynymi oszukanymi przez żydobanksterów…”
  To co to jest „socjalizm” czy „rządy żydobanksterów”?
  Czy może to jest to samo?
  Czy wynika stąd, że nie żyjemy w „kapitaliźmie”?
  Czy jest to pomieszanie pojęć?

  Jednak „żydobanksterzy” chyba pasuje lepiej, definicje AS są zbyt naciągane i sztuczne.

 6. revers said

  Co am admin sie wstrzymywac od komma?, trojka nie wypusci ptaszka greckiego z pokaznym dlugiem, Droghi tez mowi ze Rosja nie ma pieniedzy na ratowanie Grecji, a po Grecji przyjdzie trojka z TTIP do kazdego kraju unijnego i beda egzekucje komornicze pod banki i korporacje, calych panstw z ich infrastrukturami i narodkow europy, jaka historia nowozytna i starozytna nie znala, z wspolczesnym niewolnictwem wylacznie i praca za kromke cienkiego, spulchnionego chemicznymi emulatorami chlebcia lub korporacyjne obozy pracy ala FEMA.

  Tylko dziwie sie trollkom pod artykulami o Grecji z ksywkami Marcin waleso wastaty, zeby wzieli sie do roboty bo Niemcy nie beda za nich placic albo Polacy, ja by nie znali aktualny tygodniowy czas pracy narodkow europy, gdzie Grecy obok Holendrow stoja w czolowce wielogodzinnej pracy na tydzien.

 7. 15vagabunda said

  Sytuacja w Grecji jest w tej chwili trudna do interpretacji. To co się stało,warunki na jakie zgodził się Cipras to całkowita kapitulacja i przyzwolenie na zgięcie Grekom karków do ziemi.
  I to mnie właśnie zastanawia bo na zdrowy rozum Unia powinna teraz właśnie pokazać się jako dobry pan i rzucić Grekom ochłapy żeby się uspokoili.
  Z własnego doświadczenia wiemy że aby w pełni wykorzystać lud do projektu należy tym ludem walnąć o glebę. Niech postoją w kolejkach, niech nie mają sraj-taśmy, niech matki martwią się o mleko dla niemowlaków, emeryci o leki a młodzi o modne ciuchy.
  I tak upodlonemu ludowi wystarczy dać iskierkę nadziei i przewrót polityczny gotowy.
  Czego najbardziej bał się zachód, co go uwierało – tzw. socjalizm , że musieli równać do krajów socjalistycznych i niestety dzielić się z chołotą zyskiem. Odkąd zniszczyli blok wschodni już nie muszą się dzielić więc pokazali – socjalizm dla polityków i bankierów, niewolnictwo dla leszczy.
  Dzielenie się ze społeczeństwem zyskiem z pracy tego społeczeństwa nie stanowi problemu finansowego, taką emeryturę roczną Polaka dziwka zachodniego polityka wydaje w tydzień u kosmetyczki.
  Chodzi cały czas o zabezpieczenie sobie tyłów [ czyli brak ryzyka bankructwa, jak coś to system ściągnie z roboli ] i chorą talmudyczną satysfakcję że goj leży i kwiczy.
  Pół świata jednak jest zniewolone bardziej niż inni i dąży do zmian.
  Gdybym miał zarazić tym dążeniem dalsze kraje, zwłaszcza te w paszczy bestii czyli pod bezpośrednim władztwem Unii lub USA to zrobiłbym taki właśnie eksperyment grecki – pod warunkiem że mam w tym kraju duże wpływy i udziały w biznesie.
  Najpierw „czasy kartkowe”, a potem pi-arowe rozegranie „reformy finansów” czy tam gospodarki z naciskiem że to my Chiny, Rosja pomagamy Grecji stanąć na nogi.
  I wtedy USA żadnym Majdanem nie namówi Greków do powrotu do swojego obozu, odwrotnie, mogą się zacząć antyamerykańskie Majdany w innych krajach. Nastroje antyamerykańskie obejmują już pół świata, potrzebna podpałka.
  W przypadku tych krajów nawet Watykan będzie bezużyteczny, nie zagoni baranów do zagrody bo są to kraje chrześcijańskie – Grecja jeszcze nie zgnieciona watykańskim walcem ekumenizmu – Ameryka poł.z silnym synkretyzm religijnym który ich spaja z tradycją w duchu wspólnoty chrześcijańskiej więc ekumenizm jednym uchem wpuszczają drugim wypuszczają. Chiny – konfucjanizm forever !

  Na razie o Grecji można powiedzieć na pewno tylko tyle że jest ofiarą eksperymentu politycznego, która strona rozgrywa w tej chwili jeszcze nie widać. Równie dobrze może to być skutek jednorazowej szajby pani Merkel.

 8. Darth Vader said

  Vader wyjasnia negocjacje greckie:

  http://www.zerohedge.com/news/2015-07-13/weekends-greece-negotiations-explained-60-seconds-darth-vader

 9. pytek said

  2
  @ tak, to to wlasnie socjalizm w pelnej krasie. oklamac, oszukac dac perkal i koraliki zadluzyc i uczynic niewolniokow na wieki

  To w USA jest socjalizm? Czy tylko w Polsce?

 10. Lena said

  Dzisiaj kolejna rocznica rzezi chrześcijan, którą Francuzi obchodzą jako swoje narodowe święto: http://wpolityce.pl/historia/259177-pamietajmy-dzis-o-ofiarach-rewolucji-francuskiej

 11. gość said

  Premier Grecji nie miał mandatu do przyjęcia warunków wierzycieli, więc nie wejdą w życie?

  Szef greckiego rządu Alexis Cipras, który w imieniu Grecji wyraził zgodę na żądania wierzycieli, w tym przede wszystkim Niemiec, po powrocie do kraju stanął przed zadaniem przekonania do realizacji zobowiązań nie tylko opozycjonistów, lecz również swojej własnej partii, która zdecydowanie innych decyzji spodziewała się po swoim liderze.

  Aby zadośćuczynić żądaniom eurokratów Grecja będzie musiała przyjąć sześć nowych ustaw, na co ma zaledwie tydzień. Tymczasem partyjni koledzy Ciprasa wcale nie są chętni w zaspakajaniu apetytów finansistów.

  I tak minister ds. energii Panayiotis Lafazanis, stojący na czele najbardziej lewicowej części posłów Syrizy powiedział dziennikarzom, że nie zagłosuje za przyjęciem wspomnianych legislacji, ale z funkcji w rządzie również nie zrezygnuje. Koalicyjny partner Panos Kammenos, pełniący funkcję ministra obrony, przyjął dokładnie takie samo stanowisko. Kammenos oświadczył, iż niezależni Grecy nie zagłosowaliby za tym porozumieniem, ale kontynuowali wspieranie rządu w jego oporze wobec eurokratów.

  Cipras ma twardy orzech do zgryzienia, ponieważ składając za zamkniętymi drzwiami obietnice kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi, czynił to samowolnie, nie mając żadnego wsparcia ze strony swojego własnego rządu, o zwykłych Grekach nie wspominając.

  Teraz zatem, jeżeli chciałby wprowadzić wspomniane obietnice w życie, musiałby dokonać zmian w rządzie, a na to ma po pierwsze zbyt mało czasu, po drugie – nie ma chętnych do przekazania Grecji w niemiecki zarząd powierniczy.

  Wprawdzie Cipras dwoi się i troi w retorycznych formach, aby tylko przeforsować uzgodnienia, są jednak niewielkie szanse na to, że przejdą one w parlamencie. Jeżeli zatem Niemcy będą chciały zmusić Greków do implementacji tego, do czego zobowiązał się Cipras, będą to musiały zrobić zupełnie niedemokratycznymi metodami.

  Anna Wiejak

  Źródło: ekathimerini.com

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10043-premier-grecji-nie-mial-mandatu-do-przyjecia-warunkow-wierzycieli-wiec-nie-wejda-w-zycie

 12. Easy Rider said

  Ad 5 – Wi42.

  To co to jest „socjalizm” czy „rządy żydobanksterów”?

  I jedno, i drugie, przy czym jest to socjalizm dla bogatych. Tam, gdzie rządzi lichwa, nie ma mowy o socjalizmie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

  Ad 7 – 15vagabunda.

  Również zastanawiam się nad możliwością rozegrania kryzysu greckiego przez kraje BRICS. Chodzi o scenariusz, w którym Chiny wykupują długi greckie za amerykańskie obligacje rządowe, których mają circa about $bilion i których chcą się pozbyć jak najszybciej, aby nie stracić wszystkiego. Może być jeszcze ciekawie (dla niektórych – raczej nieciekawie).

 13. Halszka said

  „Jeśli Grecy znów przejedzą otrzymaną pomoc” – nie, no już nie trawię tego aroganckiego powtarzania jak papuga argumentów niemieckich Herrenmenschów prosto z Bild Zeitung.
  Grekom od tej rzekomej „pomocy” dochód narodowy spadł do granicy ubóstwa. Utuczyły się banki, głównie zagraniczne.

  Już widzę, jak niemieckie brukowce naigrawają się niedługo z polskich lotnisk w każdym Pikutkowie za pożyczone unijne pieniądze, z naszych akwaparków, stadionów, które nijak nie zarobią na swoje utrzymanie. I z polskiego długu.
  I usłyszymy wtedy przecież, że Polacy „przejedli” te pieniądze… Co będą chcieli w zastaw?

 14. Mendrek z Zadupia said

  Ja to myślę, że już nic gorszego niż utrata możliwości czerpania z krynicy mądrości tołażyszki Spasowskiej spotkać nas nie może.

 15. Guła said

  „Bydło ma służyć i milczeć”
  Oczywiście, bo gdyby było inaczej to te wszystkie dotacje – nie tylko w Grecji, ale i w Polsce – miały by swoje rozliczenia wraz z udokumentowaniem obiegu tego w euro na sposób księgowy. I podane do wiadomości.

 16. wi42 said

  @12 ER
  „To co to jest „socjalizm” czy „rządy żydobanksterów”?

  I jedno, i drugie, przy czym jest to socjalizm dla bogatych…”

  Dla bogatych to raj na ziemi….poza tym, że bogatych kontrolują jeszcze bogatsi …

 17. I tak od nowa. Za 3 lata będzie nowa awantura w temacie Grecji i kolejne upokorzenia.

 18. NICK said

  Za trzy lata… .

 19. Easy Rider said

  Wypowiedź Farage’a jak zwykle ciekawa, ale chciałbym zwrócić uwagę na migawkowo ukazywaną minę Ciprasa, jakże odbiegającą od jego medialnego wizerunku z ostatnich miesięcy. Można zrozumieć, że nie ma powodów do zadowolenia, ale żeby tak zaraz stracić godność osobistą? A może jej wcale nie miał?

 20. markglogg said

  Przypominam:

  Stary Testament podaje taką oto zasadę stosowania lichwy: “Obcemu możecie pożyczać na lichwiarski procent, ale twemu bratu nie będziesz pożyczał na lichwiarski procent” (V Mój. 23, 21). Zakaz pożyczania „swoim” na wysoki procent, a także zasada umarzania długów co 7 lat, gwarantowała wewnętrzną spójność, oraz względną materialną równość wśród członków żydowskiej gminy. Zezwolenie na lichwę w stosunku do „obcych” było wręcz genialnym środkiem podboju Ziemi przez „Naród wybrany” – co zresztą w Biblii jest wyraźnie powiedziane: „gdyż Pan, Bóg twój, błogosławić ci będzie, jak ci obiecał, abyś wielu ludziom pożyczał w zastaw, ale ty sam nie będziesz się zapożyczać i dawać zastawu. Będziesz panował nad wieloma ludami, ale one nie będą nad tobą panować.” (V Moj. 6, 11); (gdyż przysiągł Pan, Bóg twój) „dać tobie domy pełne wszelakich dóbr, których nie gromadziłeś wykute studnie, których nie wykuwałeś, winnice i sady oliwne, których nie sadziłeś” (V Mój. 6, 11)

  (Z mini eseju „Chrześcijański etos lichwy” – http://job.blox.pl/2010/01/Marek-Glogoczowski-Chrzescijanski-etos-lichwy.html)

  No i w Grecji dzisiaj mamy piękną ilustrację, jak ta starotestamentowa zasada BUDOWY NARODU WYBRANEGO działa: Grecy, potomkowie „bezbożnych” Hellenów, będą musieli się zamienić w naród pariasów, pozbawionych nawet własnej ojczyzny, a „pobożna” ŻYDOWSKA MDZYNARODÓWKA LICHWIARSKA (Niemcy są tutaj tylko podwykonawcami jej planów) będzie sobie urządzała co piękniejsze wille oraz hotele (by się w nich nudzić) na tym skalistym półwyspie.

  Nazywanie lucyferiańskich skurwysynów „pobożnymi” to, mam nadzieję, sarkazm?
  Admin

 21. Zenek said

  12
  Easy Rider
  Rosja i Chiny 5 razy sie zastanowia czy placic zydowskim bankom za greckie dlugi. Rosja proponuje wspolprace rurociagu gazowego co pomogloby grecji a rownoczesnie nie napelniloby kieszeni banksterow.
  Widac wyraznie przeciaganie linii na terenie Grecji.
  Osobiscie nie mam zielonego pojecia jak sie zakonczy cala ta tragedia grecka na miare Antygony z chorem.
  I nie mam pojecia jakie jest rozwiazanie.
  ALe zalby mi bylo greckich wysp i greckiego pysznego jedzenia ktore zydy przerobia na zawszony gnoj jak wszedzie gdzie sie za bardzo usadowia.
  Jugoslawianskie firmy zywnosciowe ktore zostaly przejete przez firmy zydowskie smierdza parchami i depopulacja globu.

 22. Lily said

  Re 19;Easy Rider
  Nie wiem jak kto,ale ja nie moge zdzierzyc tego J.K z tym jego mlaskanem,drapaniem,robieniem dziwacznych min.
  Przeciez ten osobik,jak wszyscy pozostali nigdy nie mial,ani nie ma na celu interesu Polski,ani Polakow,dlaczego?,bo kiedy dwaj Kaczynscy mieli calkowita wladze w III R.P,to dowiedli tego.
  Zmarly L.K, odznaczyl kilku naszych bohaterow
  medalami i to wszystko.Swoje zainteresowanie,skierowal na…innych.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: