Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Polska wystąpiła do Wielkiej B…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Zagraniczne koncerny płacą w Polsce 2-krotnie niższe podatki. Rabunek kapitałowy trwa w najlepsze, a władze nie robią nic, aby temu zapobiec!

Posted by Marucha w dniu 2015-07-14 (Wtorek)

Okazuje się, że 500 największych firm z kapitałem zagranicznym, które w latach 2011-2013 działały na terytorium Polski, odprowadziło ponad dwa razy mniej podatku CIT niż 500 największych firm z polskim kapitałem.

Z raportu organizacji Global Financial Integrity (GFI) wynika, że Polska jest liderem w UE jeśli chodzi o drenaż kapitału przez zagraniczne podmioty. Oficjalne statystyki NBP na temat bilansu płatniczego Polski również nie napawają optymizmem. W ciągu ostatnich 10 lat zagraniczne koncerny, rządy czy instytucje unijne wytransferowały poza granice naszego kraju równowartość ok. 540 mld zł!

Skala problemu transferu kapitału z Polski została nie dawno dostrzeżona przez Najwyższą Izbę Kontroli. Przypomnijmy, że NIK opublikowała raport, z którego wynika, że nadzorowane przez Ministerstwo Finansów urzędy skarbowe zupełnie nie radzą sobie z transferowaniem gigantycznych dochodów przez zagraniczne podmioty poza polski system podatkowy.

Osiągane w Polsce dochody są najczęściej transferowane do tzw. rajów podatkowych (Luksemburg, Cypr, Bahamy). Powyższe nie powinno nas jednak dziwić. NIK ustaliła, że urzędy kontroli skarbowej i urzędy skarbowe – zamiast skupić się na podmiotach z udziałem kapitału zagranicznego – koncentrowały się, zgodnie z zaleceniami Ministra Finansów, na łupieniu i gnębieniu kontrolami małych przedsiębiorców z polskim kapitałem. Duże zagraniczne spółki i koncerny mogły w tym czasie spokojnie transferować dochody poza granice Polski.

Efekty takiego stanu rzeczy są zatrważające. Zgodnie z oficjalnymi statystykami NBP w latach 2005 – 2014 z naszego kraju wypłynęła bezpowrotnie równowartość 540 mld zł! Owoce polskiego wzrostu gospodarczego były bezlitośnie drenowane przez zagraniczne spółki i przedsiębiorstwa.

Z raportu organizacji Global Financial Integrity (GFI) wynika, że Polska jest niechlubnym liderem w Unii Europejskiej jeśli chodzi o transfer kapitału przez zagraniczne podmioty. Zdaniem ekspertów z GFI z naszego kraju co roku wypływają gigantyczne kwoty dywidend i nieopodatkowanych zysków zagranicznych koncernów, które traktują Polskę przede wszystkim jako rynek zbytu dla swoich dóbr i usług. Przy okazji tworzą u nas montownie, magazyny czy centra usług wykorzystujące Polaków jako tanią siłę roboczą. Płacą nam 3, 4-krotnie niższe pensje niż pracownikom zatrudnionym w swoich krajach.

Gdy do tego doliczymy kosztujące naprawdę ciężkie pieniądze różnego rodzaju opłaty licencyjne za możliwość używania przez lokalne oddziały zagranicznych przedsiębiorstw znaków firmowych i towarowych swoich właścicieli, to mamy jasną odpowiedź dlaczego w Polsce nadal na wszystko brakuje pieniędzy.

Swoją cegiełkę dorzuca także rząd, który konsekwentnie powiększając zadłużenie naszego kraju sprawia, że z roku na roku musimy płacić zagranicznym wierzycielom coraz większe odsetki za pożyczone pieniądze. Co gorsze – ekipa rządowa coraz więcej pożycza za granicą. O ile w 2007 roku udział zagranicznych wierzycieli w całkowitym długu Skarbu Państwa wynosił zaledwie 37,8 proc., to w ciągu kilku kolejnych lat wzrósł do poziomu 59,1 proc. (stan na styczeń 2015 r.).

W ten sposób spełniła się wizja nakreślona na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia przez „liberałów”, powiązanych dziś ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej. Polska stała się największą neokolonią w Europie, swoistym „Bantustanem” uzależnionym od zagranicznych wierzycieli, którego bogactwa i zyski są szerokim strumieniem transferowane za granicę. By wiodło się lepiej… Innym gospodarkom Europy i świata.

Czytaj także: NIK o kontroli firm z udziałem kapitału zagranicznego (NIK.gov.pl)

http://niewygodne.info.pl/

Komentarzy 50 do “Zagraniczne koncerny płacą w Polsce 2-krotnie niższe podatki. Rabunek kapitałowy trwa w najlepsze, a władze nie robią nic, aby temu zapobiec!”

 1. RomanK said

  Prowde pise i …..co z tego?????
  POplujta se za to w Gajowce…spoza wegla..i wom ulzy:-)))) I westchijta do Bozi ..a PonBucek juz som wie co mo wom zalatwic..sziast-prast i bedzie ho ho ho alebo jesce lepi:-))))

 2. Boydar said

  cytat:

  „… i pierwszego dnia powieszono jednego tylko sędziego, drugiego tylko dwóch, trzeciego czterech a czwartego jedynie ośmiu postępując zgodnie z zasadą i prawem. Po dwóch tygodniach sytuacja w Państwie zaczęła się się poprawiać; obywatele z większą ufnością podchodzili do decyzji władz, a wyroki w czynnych jeszcze sądach o dziwo, zaczęły odpowiadać i prawu i sprawiedliwości …”

 3. NICK said

  Pozostali sędziowie, zaś, gdy nastał moment stosowny, we czwórnasób łamali prawo i sprawiedliwość, gładząc naród.

 4. Kojak said

  Wladze nic nie robia ? a co maja robic ? W Polsce w 1989 roku dokonal sie zydowski przewrot i oni objeli totalna i calkowita wladze ! Z tym przewrotem byl zapoczatkowany kryminalny napad rabunkowy na Polske najwiekszy w histori istnienia panstwa polskiego ! pod pozorem tzw palny Balcerowicza Straty wieksze niz spowodowala druga wojna swiatowa ! Tysiace fabryki ,szkol,szpitali poczt dworcow i wszelkiego mienia zostalo bezceremonialne ukradzioone l;ub zniszczone ! Stada zydowskich pismakow dzien i noc praly Polakom mozgi ze to reforma ! To byl kryminalny rabunek ! Trwa on do dzis ! Bedzie trwal w nieskonczonisc do chwili ukradzenia wszystkiego cokolwiek ma jakakolwiek wartosc. Tylko odsuniecie ich od wladzy i objecie jej przerz Polakow moze cokolwiek zmienic ! Liczenie ze oni sie zmienia jest paranoja polaczona ze schizofrenia !

 5. snag said

  Koncerny nie placa podatkow koncerny obciazaja nimi konsumenta, pozatym koncerny kreuja miejsca pracy a zatrudnieni placa podatki – Nie rozumie dlaczego concern kojarzy sie ze zlem skoro, np. taki Boeing zapewnia ponad 160 tys. dobrze platnych miejsc pracy i tylu rodzinom dostatnie zycie ,…

  Pozatym, koncerny to akcjonariusze ktorzy zamiast trzymac szmal w sejfach banksterow i nabijac im kabzy inwestuja i kreuja cos co inni potrzebuja ,…

 6. Kojak said

  Od 5 .Snag ! Kogo pan tu kolejny raz reprezentujesz ? Nie mozna czytac tych wierutnych bzdur ktore pan tu wypisuje ! Czy pan cokolwiek moze napisac konkretnego o dzialalnosc i finansach koncernow w POlsce anizeli te prymitywne agitki propagandowe ! ? Dane odnosnie zyskow ,transferowanego kapitalu ,podakow ,niezliczonych wszelako nazywanych dotacji i ulg , ladowanycvh przez Polske w nich pieniiedzy ? Oszustw i szwindli podatkowych ? Prosze podac konkretne liczby a nie wypisywac propgandowych glupot ! Nawet ministerstwo finansow przyznalo oficjalnie ze ono same nie ma tak naprawde inforamcji miarodajnych o dzialalnosci koncernow w Polsce ! ! ! Pana zadaniem jest chyba robienie kreciej roboty na tym portalu !

 7. AQQ said

  To bankowo się p.Snag spodoba. 😀

  W latach 2004-2013 w Polsce powstało prawie 200 000 projektów o łącznej wartości ponad 600 miliardów złotych, z czego ponad 350 miliardów złotych pochodziło z dofinansowania poprzez Fundusze Europejskie. Zobacz, jak Polska zmieniła się dzięki Funduszom Europejskim.

  Czytaj więcej na http://funduszeue.interia.pl/galeria/zobacz-jak-polska-zmienia-sie-dzieki-funduszom-europejskim-zdjecie,iId,1751455,iAId,152835#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Gdzie tu są konkretne rozwojowe miejsca pracy np. fabryki, kto się na tym obłowił???

 8. Ale PKB i PKB (PSN) na osobę im się zgadza i jest cacy.

 9. AQQ said

  PKB – pięknie kretyni pięknie.

 10. Zbyszko said

  Nie powinniśmy się obrażać na zagraniczne korporacje (tych tzw strategicznych inwestorów, jak mówiła taka jedna rzeczniczka) i kazać im płacić podatki, bo oni się obrażą i wyjadą z Polski i polska gospodarka się załamie, bo my Polacy nie potrafimy sami u siebie gospodarować

  Jak się obrażą, to przestaną nas okradać…
  Admin

 11. Zbyszko said

  AQQ @9… niestety Klika (kabareciarze) należy do… Kliki.

 12. AQQ said

  a są jacyś sławni i bogaci nie z tej kliki*?

 13. marta15 said

  „..Rabunek kapitałowy trwa w najlepsze, a władze nie robią nic, aby temu zapobiec..”
  A czemu by mialy to niby zapobiec??
  przeciez wladzom o TO wlasnie chodzi. A Polacy niech nadal trzymaja glowy w piasek i wypinaja swe siedzenie do walenia na prawo i lewo.
  tak trzymac. od dobrowolnego, niewolnika we wlasnym kraju niewiele wiecej sie wymaga.

 14. „…a władze nie robią nic, aby temu zapobiec!”

  Władze mają gorsze problemy i ważniejsze zadania:

  „CBA szpieguje Polaków

  Przed Centralnym Biurem Antykorupcyjnym nie ukryje się żaden użytkownik komputera. Biuro zakupiło najwyższej klasy oprogramowanie szpiegowskie, które pozwala śledzić nawet zakodowane kanały komunikacji cyfrowej oraz przeszukać zdalnie twardy dysk komputera. O zakupach CBA pierwsza informowała „Gazeta Polska”. Teraz potwierdził to portal WikiLeaks, publikujący m.in. tajne dokumenty rządów różnych krajów świata.

  Już w lutym tego roku „Gazeta Polska” alarmowała, że Centralne Biuro Antykorupcyjne kupiło oprogramowanie szpiegujące Remote Control System (RCS) od włoskiej firmy Hacking Team. Teraz WikiLeaks udostępniło korespondencję funkcjonariusza CBA z przedstawicielem spółki we Włoszech, z której można ustalić przebieg współpracy w tworzeniu programu do inwigilacji Polaków.
  RCS – nazywany także „Da Vinci” – to wyrafinowane oprogramowanie szpiegowskie (spyware), służące do atakowania i monitorowania komputerów oraz smartfonów. W przeciwieństwie do innych tego typu programów za pomocą RCS można nadzorować nawet zakodowane kanały komunikacji, takie jak Skype, tzw. bezpieczne skrzynki e-mail i narzędzie Pretty Good Privacy do szyfrowania korespondencji. Jak chwalą się twórcy programu, Remote Control System umożliwia śledzenie (w czasie rzeczywistym!) przeglądanych stron internetowych, kasowanych, zamykanych i otwieranych programów, a także uderzeń w klawiaturę.
  Już na początku 2014 r. „GP” ujawniła fakt kupna trzy lata wcześniej przez CBA szpiegującego oprogramowania, powołując się na kanadyjski raport

  http://gpcodziennie.pl/41729-cba-szpieguje-polakow.html#.VaWI6bVwXTQ

 15. snag said

  Jeszcze jedno na temat koncernow, potrafia utrzec nosa skorumpowanym politykom – Dla przykladu Boeing mimo naciskow przeplatanych obietnicami olal senatorow i zamiast odpalic fuche Izraelowi skumal sie z Moskwa i zrobil co chcial, zamiast w Izraelu ulokowal Boeing Design Center w Moskwie a rosyjscy specjalisci wspolpracuja w projekcie 777X pierwszego pasazerskiego odrzutowca z carbon fiber skladanymi skrzydlami ,…

  http://www.flightglobal.com/news/articles/boeing-spreads-777x-design-work-to-charleston-moscow-defence-392371/

 16. RomanK said

  Panie SNAG…nie znam ani jednego concerny ktory w ststut mnialby wpisana dzialalnosc harytatywna….kazdy jeden pracuje na ZYSK….i tego oczekuja akcjonariusze.
  Jako taki ma te same prawa i obowiazki wobec panstwa w ktorym dziala jak kazdy inny podmiot gospodarczy dzalajacy na tym terenie….i podatki placi wg stawki dla osob prawnych…. w USA wg stanow…np w Texasie nei palci sie..ale kazdy operujacy w Texasie placi Fereral;ny podatek… duze corporacje placa od 10.mln…

  http://www.tax-rates.org/corporatetax.php?state=Texas

 17. […] za:    https://marucha.wordpress.com/2015/07/14/zagraniczne-koncerny-placa-w-polsce-2-krotnie-nizsze-podatk… […]

 18. arcybolesnaprawda said

  Nie po to żyd zagościł w naszym kraju by teraz przestał nas łupić.

 19. arcybolesnaprawda said

  ad. 4 Święta racja!!! Dopóki w Polsce rządzi żyd NIC się nie zmieni.

 20. Sowa said

  Re 10 Zbyszko:
  Polacy potrafią się gospodarzyć, potrafią. Tylko im w tym nie należy przeszkadzać.
  To żydowska propaganda bardzo intensywnie po 1989 roku wmawiała Polakom, że są leniami, bałaganiarzami, że nie potrafią nic dobrze zrobić, i najlepiej będzie, jak wszystko sprzedadzą tzw. „zachodnim inwestorom” (najlepiej – koszernego pochodzenia).

 21. Zenek said

  5
  Snag
  Wielkie koncerny zalatwily nam juz umowy smieciowe i bezrobocie.
  Nigdy nie zrozumiem dlaczego wsrod niektorych teoretykow ekonomii panuje przekonanie ze Polak nie moze dac pracy Polakowi i ze Polacy sami sobie nie sa w stanie zapewnic miejsc pracy (kiedys mogli) i inwestowac w polski przemysl przez Polakow – a musza sluchac tlumaczen, ze obcy inwestor otworzy im wrota do raju.
  Pewnikiem otworzy. I to przedwczesnie.

  Nie znam tez polskiego biznesmena, ktory pracujac w Niemczech, Anglii czy USA dba o to zeby te kraje rosly w potege i mialy ucieche.
  Przeciez kapitalizm wyraznie uczy ze kazdy pracuje dla siebie.

  Znam tez i takich rodakow, ktorzy wrocili do Polski bo nie chca placic podatku w krajach do ktorych kiedys wyemigrowali. Pokupili mieszkania w Warszawie i w Gdansku – jezdza wszedzie tylko nie do kraju w ktorym otrzymali obywatelstwo bo ich tam zlapia za podatki..

  Platon pewnikiem byl na dopalaczu jak stwierdzil ze czlowiek rodzi sie nie dla siebie tylko dla swojego kraju.

 22. Boydar said

  W nawiązaniu do (15) – Pana Romana

  Oczy – wiście ! „Jak dają to bierz, jak biją to uciekaj”.
  Robienie „wroga” z koncernów jest bardzo na rękę prawdziwemu wrogowi – „… „…a władze nie robią nic, aby temu zapobiec! …” – RPG (14)

  „… Jak się obrażą, to przestaną nas okradać …” – Admin 🙂 Une nie są takie bardzo obrażalskie, niestety …

  Niestety nie są. Ale tak właśnie wyglądają argumenty zwolenników rozpierdolenia resztek Polski.
  Admin

 23. Yah said

  Ad 7

  Piękne pomniki …. pychy głupoty rządzących ku przestrodze przyszłych pokoleń …. jak będą ….

 24. Siekiera_Motyka said

  Ad. 15 – Oto oni, „i tego oczekuja akcjonariusze.”

  http://www.forbes.com/sites/bruceupbin/2011/10/22/the-147-companies-that-control-everything/

  http://planetsave.com/2011/08/28/who-runs-the-world-network-analysis-reveals-super-entity-of-global-corporate-control/

  Nawet się specjalnie nie ukrywają z tym faktem !!! No i nie trudno zgadnąć czemu nie 🙂

 25. Zenek said

  22
  Boydar
  Jak tak sobie mysle, zeby sobie te „inwestory’ poszly gdzie indziej. A my sie bedziemy martwic bez ich pomocy.
  Najlepiej i najjaskrawiej wygladaja teraz te obce inwestycje na Ukrainie;
  Rotszyldy i Ukraina:
  Agent Rotszyldow wykupuje Ukraine:

  http://fortruss.blogspot.com.au/2015/03/the-rothschilds-and-ukraine.html

  Ukraina rzadza cudzoziemcy ktorych sie nazywa ukrainskimi oligarchami – wszyscy albo na obcych paszportach albo uprawnionych do obcego obywatelstwa – plus „swojak” Szakaszwili
  i jego ekipa z Gruzji placona z USA.

  http://uspeacecouncil.org/?p=2580

  I to wszystko zostalo starannie zaplanowane. Ktory kraj nastepny?

  http://freeukrainenow.org/2015/05/25/ex-mp-ukraines-default-is-a-culmination-of-a-plan/

 26. Boydar said

  „… Agent Rotszyldow wykupuje Ukrainę …”

  A niech wykupuje, Panie Zenku. Takiej rzezi jak żyd żydowi, to my nigdy, nigdzie i do końca świata 🙂

 27. Boydar said

  Przepraszam, tu nie ma śmiacia 😦

 28. snag said

  RomanK @ 16 ,…

  Niezbyt orientuje sie z polityka podatkowa Polski po wejsciu do Unii, wiem tylko ze jest zagmatwana i jest ich [podatkow] do jasnej, nawet wiecej niz w Kanadzie. Tu jest jak pan piszesz od federalnego nie uciekniesz natomiast lokalne czesto sa ‚darowane’ czy zanizane zeby zwabic korporacje i miejsca pracy i jak pan wiesz governors (wojewodowie) zachowuja sie czesto jak na licytacji a korporacje z kolei zeby governors nie obrosli w piotka i wtykac nosa w nie swoje sprawy na wszelki wypadek lokuja zaklady w kilku miejscach i maja spokoj – To zrobil Boeing jak jeden z governors wetknal nosa w przepychanki korporacji ze zwiazkami znaczy przeniosl kilka oddzialow, 30 tys miejsc pracy do innego Stanu i ma spokoj ,…

 29. snag said

  Zenek @ 21 ,…

  „(kiedys mogli)” – Kiedy?

  Przed wojna i teraz Polska byla i jest exporterem gastarbeiterow a pomiedzy byla komuna, jeszcze raz … kiedy? ,…

 30. RomanK said

  ad 28. Jak pan wiesz, bos pan uczony- co widac z daleka…gdzie Polacy mieli sie nauczyc gospodarzyc- jak juz od XV wieku palcem nie ruszyli majac Arendarzy,,,
  Gospodarzyc moze jak sama nazwa wskazuje gospodarz….a nie pan…ktory umie na koniu jechac, ale nie wie co kon je. Pan najwyzej moze sprzedac konia…oczywiscie za posrednictwem Arendaza ….stad takie duze transkcje gastarbaiterami…. kiedy panowie udaja ze gospodarza.

 31. Zenek said

  26
  Boydar
  Zanim my sie doczekamy ze sie taka nam gratka trafi to nie wiadomo czy nas przy okazji nie uszczkna. Bo sa takie tez i mocarne nie-zydy co lubia zydkow bronic.

  Kto jest wlascicielem ziemi na Ukrainie?

  http://www.globalresearch.ca/who-owns-agricultural-land-in-ukraine/5449457

 32. Boydar said

  Panie Zenku, jest takie przysłowie starożytnych Gumisiów, mówiące – „kto ma potężnych wrogów, zazwyczaj ma i potężnych Przyjaciół, nawet jeśli o tym nie wie”. Tak że spoko majonez.

  A co do własności tam; ja mam wysoce notarialny akt na most Poniatowskiego. W gratisie była Kolumna Zygmunta; też wziąłem. Panu mogę Syrenkę i Smoka Wawelskiego tanio spuścić.

 33. NICK said

  A cegieł Pan nie ma? Kupię! 🙂 .
  Byleby nie z rozbiórki dawnego Collegium Maius, na Lubartowskiej.
  Żelkowego betonu z warszawskiej „opatrzności” nie skupujemy.

 34. Zenek said

  28
  Snag
  Una rondine non fa la primavera – jak mawiali starozytni Rosjanie.
  Taki jeden Boeing co z desperacji chowa sie po roznych Stanach nie stanowi dla nas zadnej otuchy.
  I nawet nie tyle chodzi o prace co o wynagrodzenie za prace.
  Nas przed obcymi ( ani wlasnymi) kapitalistami nie chroni zadne prawo pracy bo praca stala sie przywilejem a nie prawem.
  A zwiazki zawodowe rozpedzilismy na 4 wiatry zeby nam nie przeszkadzaly w zawieraniu umowy o prace.
  A na litosc albo rozgrywki miedzy obcymi korporacjami nie ma co liczyc.
  Kiedys Huta Lenina (teraz Slomka powinien ja podpalic za sama nazwe choc sie juz inaczej nazywa) – zatrudniiala 35 tysiecy ludzi – wszystkich wykwalifikowanych.
  I bylismy potega stalownicza i walcownicza w Europie i swiecie.
  Teraz bedziemy liczyc az przyjdzie do nas Boeing i sie nad nami zlituje?
  A jeszcze mielismy stocznie i pare innych zakladow, ktore diabli wzieli – za to pejsy urzadzily sobie z Polski meline zydowska; nie pozwola na wielki przemysl w Polsce bo dbaja o ochrone srodowiska. Przemysl im szkodzi na pluca.
  Wola pohandlowac. I przehandlowac co sie da.
  A znowuz nasze miejsca pracy zajmuja bracia Ukraincy ktorzy pracuja w Polsce za frico.
  Zastanawiam sie kto ma pierwszenstwo pracy teraz: Polak czy nie Polak bo oni sa tansi.

 35. snag said

  RomanK @ 30 ,…

  No to jesteśmy na tej samej stronie, tutaj dodam gdyby nas nie ‚przekonano’ że nadstawianie drugiego policzka jest cnota a nie kalectwem być może było by inaczej … tu się wstrzymam od dalszego mielenia językiem żeby nie nadepnąć nikomu na odcisk i byc odesłanym do czyśćca na dezyfekcje ,…

 36. snag said

  Zenek @ 34 ,…

  Z trzech wymienionych okresow przed wojna by lo usprawiedliwienie zabory i panstwo w powijakach, za komuny ktora pan stawiasz jako przyklad produkty (oprocz polskiej szynki) wlacznie ze ze stala i statkami z polskich stoczni upychano w krajach obozu bo nie odpowiadaly jakosci czy wymaganiom technologii – Dzis mozecie winic sami siebie glosujac na rzad ktory do tego doprowadzil.

  >>> BREDNIE TOTALNEGO OGNORANTA. – admin

  Dajcie se spokoj z gnojeniem zagranicznych inwestorow, pamietam jak Japs kupili PanAm wiezowiec, Mitsubishi, Rockefeller Center w NYC czy Sony Disneyland, amerykanski swiat sie zawalil i rzekomo wali do dzisiaj ,…

  Ten ‚porzadek’ nie jest nowoscia nazywa sie plutokracja gdzie 1 procent wysluguje sie 10 ma procentami a reszta jest po to zeby na nich pracowac ,…

  Definicja

  Plutokracja (od gr. plutos – bogactwo i kratos – władza) to nieformalne rządy w państwie sprawowane przez grupę najbogatszych obywateli za parawanem jakiegoś ustroju politycznego jak demokracja, monarchia lub arystokracja.

 37. Boydar said

  Cegły mam ale nie sprzedam. Papiery na nie nie są trefne.

  A z tymi Collegium Maius to czemu mnie NICK w trąbę robi ? Przecież une tylko remont zrobiły, nic nie rozbierały.

 38. NICK said

  Toż nie robię w trąbę. 😦 .
  Ja tylko nawiązałem do (32), które, po swojemu, zrozumiałem.
  Buuu.
  Aaa. A my powinniśmy rozebrać. Bez zysku unych. Więc nie kupię. A kto jest najbliższym „rozbiórkowym”. Hę.

  Szanowny Adminie. Bo to takie choroby są. Remisja? Zaostrzenie! Dookoła Wojtek… . Albo: wkoło Macieju.

  Dobra. Cicho vena. Precz.

 39. Boydar said

  Rozebrać to nie. Solidne, historyczne. Zrobimy tam Sąd, prawdziwy, a potem jesień średniowiecza, a potem muzeum. Albo Wyższe Studium Pedagogiczne Obrony przed Jewrejami. Obecnie na rynku szkolnictwa są w tym temacie poważne niedobory.

 40. NICK said

  Ja bym rozebrał i zaorał. Ugorem zostawił. Co najmniej tak, jak une to czynią. Ku niepamięci Naszej. To tylko budynek przecież ale symbol Naszej niewoli. Nowy postawimy. Obok.
  [Miałem tam biochemię.]

 41. Boydar said

  Pan NICK jest stary dewastant. Może i za żydowskie pieniądze (taki ch.j jak za żydowskie, wydarte gojom) ale z polskiej gliny i rękami polskiego murarza. Przecież jewrej się ciężką pracą nie hańbił i nie hańbi. Mówię, że trzeba Sąd a potem szkołę albo muzeum. Kiedyś chciano palić Komitety (zamiast Sportów), to ktoś mądry powiedział, że może jednak na szkołę, boć to przecież z polskiej ziemi powstały i polskimi rękami.

 42. NICK said

  Nie! Lubelaku. Przychodzę na ziemię. Zdziczałą, zaniedbaną. Zaoruję, nawożę, sadzę.
  Zresztą. Tak trzeba było dawniej. Za 1981/1982. Teraz? (…)

 43. snag said

  Admin @ 36 ,…

  Czyzby? Wrzuc pan na google „historia stoczni i przemysłu okrętowego w Polsce” i zobacz sam – Nieliczne statki ktore wysylano na ‚zachod’ konczono (wyposazano) w niemieckich i francuskich stoczniach, glownymi odbiorcami statkow wyprodukowanych kompletnie w kraju byli sowieccy i polscy armatorzy Do trawlerow czy przetworni sprowadzalismy sprzet z zachodu zeby konkurowac, Na statkach z zachdnim sprzetem dla Sovietow wychodzilismy jak przyslowiowy Zablocki na mydle bo za zachodnia elektronike trzeba bylo placic waluta zarobiona na szynce.

  Pozatym pamietam co widzialem wyjezdzajac z Polski i co zastalem na zachodzie mowiac o sprzecie gospodarstwa domowego, elektronice czy przemysle motoryzacyjnym, jednym slowem nie ma porownania nie wspominajac o psich zarobkach i pustych polkach ,…

  Nie widze duzej roznicy miedzy tym co bylo wtedy I co jest dzisiaj z jedna wtedy mielismy ‚pieniadze’ I puste polki a dzis mamy pelne polki I puste kieszenie ,…

  Ja wiem jedno, gdybym zostal w kraju to gryzl bym ziemie 25 lat temu a ze mialem szczescie znalezc sie w kraju gdzie rzekomu ludzie zdychaja na ulicy, to zyje i ciesza sie wzglednym zdrowiem ,…

  Ciesz się Pan, że znalazłeś się w wymarzonym kraju i ODPIERDOL się raz na zawsze od gajówki i od Polski – admin

 44. snag said

  Wchodzę na gajówkę bo widzę kilku piszących z sensem od których można się coś nauczyć tudzież licząc że sam coś przekaże otwartym na wiedzę. Jestem na ‚liście’ bo nie boję się poprawić samego gospodarza kramu jak widzę że nagina fakty bo tak mu wygodnie, wracając do tematu, podciąganie osiągnięć komuszej Polski do poziomu zachodu licząc że każdy to strawi i przytupnie to obraża inteligecji gajowkowiczow, przynajmniej niektórychj. Rzeczywistość była taką że jak dla polskiech sasiadow na wschodzie Polska tak dla Polaków NRD było zachodem ,…

  Trochę oglądy w słownictwie też nie zaszkodzi choć osobiście nie drażni mnie to tyle co disinformacja ,…

  Czasami odnoszę wrażenie że gajówkę prowadzą dwie osoby 😉 ,…

  Panie Snag, nigdzie nie napisałem, że „komusza” Polska miała poziom zachodu, zwłaszcza w gadżetach, błyskotkachi i pierdółkach.
  Bo o to Panu chodzi, nieprawdaż?
  Pan niewiele wie i o teraźniejszości Polski, i o jej historii.
  W ogóle Pana nie lubię, choć czasami pisze Pan sensownie. Nie lubię m.in. za Pańskie „Wy”, gdy mówi o Polakach.
  Admin

 45. snag said

  ‚Wy’ bo choc jestem sercem w kraju to tam nie mieszkam, nie glosuje i nie place podatkow, pozatym co czesto wyrzucam zydom na ich stronach nie wierze w dual lojalonosc.

  W Polsce sie urodzilem i wyksztalcilem za co jestem wdzieczny, mieszkalem tam dostatecznie dlugo i obracalem sie w srodowisku zeby miec jakis obraz zanim wyjechalem i porownac z dzisiejsza rzeczywistoscia bo zagladam tam co 2-3 lata i nie podoba mi sie co widze, co jest potwierdzone exodusem wyksztalconej mlodziezy z talentem i inicjatywa co nie buduje patrzac w przyszlosc.

  Panie Gajowy ja tez wielu rzeczy nie lubie ale nie spedza mi to snu z oczu i nie zarywam nocy.bo delikatnie mowiac serdecznie olewam. czy jak kiedys pewien Clark Gable w ‚przeminelo z wiatrem’ skomentowal: ‚Frankly, my dear, I don’t give a damn’ na szczescie w przeciwienstwie do angielskiego i amerykanskiej mentalnosci po przetlumaczeniu na polski nie moge bys posadzony o teczowe zapedy z czego raczylem skorzystac ,…

  I tego ,…

 46. Marucha said

  Re 45:
  Panie Snag, zbyt często przebija w Pana komentarzach ton – wy głupsi Polacy, a ja mądrzejszy Amerykanin, mnie się udało a wam nie i mogę na was patrzeć z wyższością… religią się specjalne nie przejmuję, a i tak mam pełne kieszenie zielonych

 47. Boydar said

  Może Pan Snag, jak odkurzacz, „skłoni” swoich pobratymców do wyjazdu; ja bym tam nie przeszkadzał 🙂

  W ogóle, ruszanie tematu „kto z Polski emigruje” jest jeżdżeniem po bandzie; przynajmniej jeszcze na razie. Nie można generalizować, wiem, różne okoliczności są, ale np. mnie, musieli by w dybach z Ojczyzny wywieźć. I takie przypadki rozumiem.

 48. Zenek said

  36
  Snag
  To pan jest tez specjalista od przemyslu stalowniczego? Pracowal pan w Hucie Lenina, Hucie Katowice czy w stoczni? Ma pan pojecie gdzie sprzedawalismy blache karoseryjna?
  Prawda jest ze Sowieci kupowali od nas takze i kazde barachlo. Teraz Rosjanie nie chca nawet naszych pysznych jablek.
  Ale zarowno przemysl ciezki jak i ” milanowek” i polskie na przyklad nie tylko koszule sprzedawalismy na Zachod.
  Zydzi sami przyznali, ze trzeba bylo zamknac polskie zaklady bo stanowily za duza konkurencje dla Zachodu.
  Polskie maslo bylo sto razy lepsze od dunskiego.
  I polskie bary mleczne byly milion razy zdrowsze od KFC (Kentucky Fried Chicken) czy McDonaldsa.
  Takich zachorowan na raka, cukrzyce, otylosc i choroby spowodowane stresem w Polsce nie bylo nawet w czasach okpacji.
  I Polacy wyjezdzali z kraju za pieniadzem. Ale nie za chlebem. Chleba nam nie brakowalo. I byl zdrowy. Zebrakow tez nie bylo. Ani bezdomnych.
  Polska byla na bardzo dobrej drodze do dobrobytu. Trzeba bylo zaatakowac i nie dopuscic do gospodarki narodowej, tak jak w Jugoslawii, Libii czy Syrii.

  Przyklad USA jest troche nietrafiony. Polska nie zyje z wojen i rabunku. A centrum Rockefellera nam jest tak potrzebne jak pieskowi drugi siurek.

  Plutokracja zas starogrecka ma sie tak do obecnej plutokracji jak demokracja atenska do demokracji wspolczesnej.
  I jak starogreckie ruiny do Detroit.

 49. Zdziwiony said

  Re. 45, 47
  A propos plutokracji z mojego podwórka.

  Mam za sąsiada milionera, rotarianina przedstawiącego siebie jako obywatela świata,mającego się za dziecko Ziemi żywicielki i obnoszącego się mantrą: „we make a living by what we get; we make a life by what we give!”. W tym jego towarzystwie są również tacy jak znany hierarcha, nie napszę KK, bo przez to, co niektórzy mogliby stracić wiarę w Boga Trójjedynego. I wiesz co Snag powiem ci, że miałem tę przyjemność, że wyrzuciłem go ze swojej posesji na zbity pysk i jego zielone (choć już były moje, jako zapłata) tylko za to, że dociążył w sposób niezgrabny grzbietu mojego konia. Wku*wił mnie już zaraz na początku, gdy powiedział, bym mu konia ubrał, bo on się spieszy i „ma obowiązki”, to tak jak gdyby my Polacy nie mamy swoich obowiązków (w domyśle samodyscypliny). Ów „obywatel świata” korzysta z przejażdżek konnych, ale 20 km od miejsca swego pobytu.

  @ Boydar: „ale np. mnie, musieli by w dybach z Ojczyzny wywieźć”.
  Jestem tego samego zdania, dziękuję Panu.

 50. Zdziwiony said

  przedstawiącego – przedstawiającego

Sorry, the comment form is closed at this time.