Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (54 – …
  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Nie chcemy was tu

Posted by Marucha w dniu 2015-07-15 (Środa)

Polacy, znani jako naród sprawców, po raz kolejny okazali się niegodni członkostwa w wielkiej, tolerancyjnej rodzinie europejskich postępowych społeczeństw.

Dowiedzieliśmy się o tym, rzecz oczywista, z niezawodnych polskojęzycznych mediów. Tym razem jednak dla odmiany pretekstem do rytualnego samobiczowania stała się wyssana z mlekiem matki polska, ciemnogrodzka islamofobia.
Zaczęło się od tego, że jacyś nieznani sprawcy obrzucili świńskimi ryjami nowo wybudowany meczet. Daleki jestem od apologii profanacji – bądź co bądź miejsca kultu, jednak w tym przypadku sprawa jest co najmniej nieoczywista.

Nie chodzi przecież tylko i wyłącznie o konkretny meczet, który swoją drogą powstał wbrew wyraźnym sprzeciwom większości Polaków (więc przynajmniej nominalnie gospodarzy w naszym kraju). Nie chodzi nawet o to, że to meczet wahabitów – skrajnej islamskiej sekty, której wybitnym reprezentantem był Osama Bin Laden, a którą Francis Fukuyama nazwał „islamskim faszyzmem”. Odbieram to raczej jako symboliczny gest wyrażający brak zgody na ekspansję islamu. Religii, która kojarzy nam się dziś przede wszystkim z barbarzyństwem, budzi strach i odrazę. I są to uczucia w pełni uzasadnione.

W cyfrowym społeczeństwie informacja obiega świat w niespotykanym dotąd tempie. Jeszcze niedawno tradycyjne środki masowego przekazu poprzez dobór informacji, ich edycję oraz stosowny komentarz wpływały silnie na nasze postrzeganie. To jednak przeszłość. Dzisiaj wystarczy, że poszperamy w sieci a bez trudu dotrzemy do nieocenzurowanych materiałów. Na przykład filmików, na których islamiści z ISIS (tzw. Państwa Islamskiego) z zimną krwią mordują ludzi. Głównie chrześcijan, ale na dobrą sprawę wszystkich, którzy mieli pecha zostać uznani za wrogów islamu. W zbiorowych orgiach szaleństwa podrzynają gardła swoich ofiar, obcinają im głowy, topią, palą żywcem, mordują w najbardziej wyszukane i bestialskie sposoby. Widzimy i oceniamy. To co ja widzę na tych filmach to dzicz. Islamska dzicz.

Od dłuższego czasu przedstawiciele tzw. „społeczności muzułmańskiej” przekonują nas, że islam jest religią pokoju. Uważam, że to bzdura. I to w skali tak gargantuicznej, że w porównaniu z „islamem-religią pokoju” określenie komunizmu mianem „ustroju miłującego pokój” wydaje się ocierać o prawdę. Od tego są jednak propagandyści aby siać propagandę. Zawsze znajdzie się kilku pożytecznych idiotów, którzy grzecznie przełkną przedmiotowa papkę i dzielnie ja zmałpują.

Wróćmy jednak do istoty problemu. Mamy prawo bać się ekspansji islamu – jego wyznawcy dostarczają nam do tego aż nadto powodów. Strach świadczy wyłącznie o tym, że w przeciwieństwie do społeczeństw zachodu Europy nie wyzbyliśmy się jeszcze resztek instynktu samozachowawczego. Nie widzę nic dziwnego w tym, że nie podoba nam się budowa kolejnych meczetów. Ani w tym, że nie chcemy u siebie muzułmańskich emigrantów z Afryki. Mamy do tego święte prawo. Polska to nasz dom i urządzamy go po swojemu.

Przez setki lat współżyliśmy w zgodzie z naszą społecznością Tatarów. Szanowaliśmy dzielące nas różnice i nie narzucaliśmy sobie wzajemnie stylu życia. To dobry, sprawdzony model współistnienia różnych kultur. Tych, którzy taki model przyjmą i uznają za swój zawsze powitamy z radością.

Jednak sporo jest takich, którzy jeszcze nie nauczyli się poprawnie mówić po polsku a już piętnują polską, katolicką zaściankowość i nietolerancję. Nie brakuje i tych, którzy zwiali przed biednym, brudnym i śmierdzącym „rajem” w swoich islamskich państewkach a dziś marzą by ów porządek, przed którym ledwie co uszli, wprowadzić w nowym miejscu pobytu. Dla nich wszystkich mam prosty komunikat: Wracajcie skąd przybyliście. Nie chcemy was tu.

Przemysław Piasta
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 58 do “Nie chcemy was tu”

 1. Kar said

  uwaga do zdjecia: „przy oknie zakutany tabun”..to jest dobrze uchwycone/odzwierciedlone, poniewaz idac chodnikiem w Niemczech mozna zauwazyc, ze nadmiar islamskiego poglowia wylewa sie z okien (glownie partery) z mieszkan. Brakuje mieszkan dla tubylcow..A tych-zakutanych upycha sie noga na wcisk w standardowe mieszkania, ktore swoja kubatura nie odpowiadaja liczebnosci najezdzcow..

 2. AniaK said

  „Przez setki lat współżyliśmy w zgodzie z naszą społecznością Tatarów. Szanowaliśmy dzielące nas różnice i nie narzucaliśmy sobie wzajemnie stylu życia. To dobry, sprawdzony model współistnienia różnych kultur. Tych, którzy taki model przyjmą i uznają za swój zawsze powitamy z radością.”

  Bardzo ładne posumowanie. Wszyscy imigranci wybierając miejsce swojego nowego pobytu przede wszystkim powinni zapoznać się nie tylko z panującym tam klimatem, ale również z kulturą i zwyczajami ludzi z którymi chcą się asymilować. I nie zapominać kto jest gościem a kto gospodarzem. Ja bym w tym kraju chętnie niektórym rodakom dała porządnego kopa, takiego że nie tylko zmieniliby przystanki ale nawet granice, i przyjęłabym trochę ludzi o innej karnacji skóry, ale nie takich co we własnym kraju się ich boją, ale takich co potrafią tworzyć wspólnotę ze mną.

 3. AniaK said

  Takie sympatyczne panny bardzo chętnie bym gościła u nas.

 4. Kar said

  re:3

  ..poda Pani adres i przesle extra przesylka skolko ugodno ?

 5. Jack Ravenno said

  Islam religią pokoju – buahahahahahahaaaa – tak – ale ISLAMSKIEGO pokoju, w którym nie ma miejsca dla niewiernych. Przyjmuj islam albo giń! To jest pokój tych szatańskich sk…..synów. Islam nawet nie jest religią – to zwykła szowinistyczna, mordercza ideologia typu komunizm/nazim i tyle. Podbój, mordy, gwałty, rabunek – oto credo tego szatańskiego „wynalazku”

 6. Marucha said

  Re 2, 3:
  Ależ nie powinno być problemu. Zaprasza Pani do siebie imigrantów, daje im dach nad głową, pieniądze itd.

 7. Kronikarz said

  Wciskanie do Polski przez Żydów islamistów to po prostu DYWERSJA i ma na celu odwracanie uwagi Polaków od budowy JUDEOROZOLMY zaplanowanej przez Germanoprusaków w 1915 roku oraz powrotu do realizacji planów Himmlera na wzór osiedlania żydostwa w okolicach Niska.
  Tyle KROPKA

 8. Sowa said

  Re 6 Admin;
  Słusznie. Niech każdy członek partii okrągłostołowych oraz miłośnik RM niech dla przykładu przyjmie do swojego domu taką rodzinkę i niech ją utrzyma na własny koszt. A my będziemy się przyglądać. OK?

 9. Kronikarz said

  I zapomniałem dodać, że Aniak bredzi w chowbiznesowej gorączce.

 10. Boydar said

  „… W zbiorowych orgiach szaleństwa podrzynają gardła swoich ofiar, obcinają im głowy, topią, palą żywcem, mordują w najbardziej wyszukane i bestialskie sposoby …”

  Qurwa ! Skąd ja to znam ?!?! Przypadek, na pewno tylko przypadek …

 11. Kronikarz said

  @Sowa !!!
  Zasypać im ten meczet świnkimi łbami, bebechami tudzież knurzymi jajcami, bo nie ma tu miejsca na magdalenkowe kompromisy.

 12. Boydar said

  Panie Kronikarzu, Pańska (owszem, stara i sprawdzona) metoda działa jedynie na muzułmanów.

  Z nich tacy sami muzułmanie jak z biskupa polaka katolik 🙂

 13. AQQ said

  Koniec raju dla imigrantów? Skandynawia ma dość. Dania jako pierwsza zaczyna robić porządki
  Katarzyna Zuchowicz
  Katarzyna Zuchowicz
  3 dni temu
  2728
  Somalijczycy, jedna z największych grup uchodźczych w Skandynawii
  Somalijczycy, jedna z największych grup uchodźczych w Skandynawii • Fot. Shutterstock
  Jeszcze w zeszłym roku Dania należała do rekordzistów – tych krajów, które spośród wszystkich państw Europy przyjęły najwięcej imigrantów. Ale miarka się przebrała. Pojawił się nowy, prawicowy rząd i Duńczycy otwarcie mówią: ”Dość”. Na początek chcą ciąć zasiłki. Aż o połowę! Szwecja i Norwegia też coraz głośniej mówią ”Nie”. Czy Polacy mają się czego bać?
  ADVERTISEMENT

  – Tworzą getta, nie integrują się. Coraz więcej jest takich szkół, w których w klasach jest tylko kilku Duńczyków! Reszta to muzułmanie. Pobierają wysokie zasiłki, nie pracują i maksymalnie wykorzystują system – wymienia, niemal na jednym oddechu, znajomy Niels. W pobliżu mieszka somalijska rodzina. A właściwie dwie kobiety, mnóstwo dzieci i jeden mężczyzna.
  Czy chciałbyś mieć Internet za 1 zł miesięcznie?
  tak, chcę
  nie jestem zainteresowany

  – Załatwili sobie, że po dwoje dzieci, które chodzą do szkoły, codziennie przyjeżdżają dwie taksówki. Oczywiście na koszt państwa! – mówi. Imigranci w jego sąsiedztwie przejęli też mały, osiedlowy klub piłkarski. Zapisało się ich tylu, że przeforsowali wszystkie zmiany we władzach. I nowy regulamin, który mówi m.in. o tym, że podczas imprez nie można sprzedawać piwa, ani kiełbasy. A podczas Ramadanu w ogóle nic nie można sprzedawać. – To przerażające. Lata rządów socjaldemokratów do tego doprowadziły. Ale czemu się dziwić skoro w godle mają sierp i młot? – pyta retorycznie. Brytyjski nauczyciel, który kilka lat pracuje w Danii tak mówił niedawno portalowi thelocal.dk: – Ostatnio, gdy oglądałem wiadomości telewizyjne, na cztery główne tematy trzy były poświęcone temu, jak imigranci wszystko rujnują.

  Tysiące dolarów zasiłków
  Tu trzeba wyjaśnić skalę zjawiska. Dania liczy 5,5 mln mieszkańców. I tylko w ubiegłym roku przyjęła aż 15 tysięcy uchodźców. To praktycznie drugie tyle, co w 2013 roku. Za rok mogłoby być ich zapewne ponad 20 tysięcy. Porównajmy do Polski – 40 milionowego kraju, który nie jest w stanie przyjąć kilkuset uchodźców. Dużo? Nawet bardzo.

  Muzułmańska Dania
  Muzułmańska Dania•mc7720

  Imigrantów przyciągał fantastyczny socjal. 1600 dolarów miesięcznie dla jednej osoby. Albo ponad 4 tysiące dolarów dla rodziny, pod warunkiem, że rodzice są powyżej 30-tki. Ale właśnie to wkrótce może się skończyć.

  Nagroda za naukę duńskiego
  Nowy duński rząd działa zaledwie od niedzieli i już dziś widać, w którym kierunku pójdzie jego polityka. Tym bardziej, że na czele parlamentu stanęła kobieta, którą – jak przypomina ”Financial Times” – jedna ze szwedzkich gazet nazwała kiedyś ”Rasistą Roku”. To Pia Kjærsgaard, współtwórczyni nacjonalistycznej Duńskiej Partii Ludowej, kobieta niemal 70-letnia, wielka przeciwniczka multikulti i imigrantów.

  Jeśli parlament przegłosuje nowe prawo, wszyscy, którzy przyjadą do Danii po wakacjach dostaną o połowę mniej – odpowiednio 900 dol. i 2,5 tys. dol. Duński rząd nawet nie ukrywa, że cel takich cięć jest jeden – ograniczyć napływ imigrantów. Lub zmusić do integracji tych, którzy jednak zdecydują się na przyjazd. Bo, np. dodatkowy bonus w wysokości 225 dolarów miesięcznie mają dostawać ci, którzy zdadzą egzamin z języka duńskiego.

  Muzułmanie na ulicach Kopenhagi
  Muzułmanie na ulicach Kopenhagi•Fot. Screen/youtu.be/bkQ_0-x_qIM

  Czy jakiekolwiek zmiany mogą dotknąć również Polaków? – Jeszcze nic dokładnie nie wiadomo. Ale, niestety, nie można tego wykluczyć. Rząd obecnie się gimnastykuje, aby nie złamać praw unijnych – uważa Roman Śmigielski, Polak, który pracuje w duńskim NIK, ale na codzień pomaga też przybyszom z kraju.

  Strach przed Polakami też był
  To zupełnie inna kwestia, bo rodzaj imigracji jest inny. Ale swego czasu, przed wejściem Polski do UE, duńscy nacjonaliści straszyli, że przyjedzie do nich 40 mln Polaków. Dziś, owszem, pracuje ich wielu – podobnie jak wielu pobiera bardzo wysokie zasiłki – ale na razie protestów przeciwko nim dużych raczej nie ma. Kilka lat temu jeszcze się o tym mówiło, dziś raczej mało kto zwraca uwagę, że np. pobierają pieniądze na podróż do kraju. Pracują dwa tygodnie i chcą na weekend pojechać do Warszawy? Nie ma problemu. Jeden samochód, pięć osób, z czego każda pobiera swój zasiłek. Można sporo zaoszczędzić, ale nikt nie zwraca uwagi, gdyż – po pierwsze Polacy pracują, a po drugie sami Duńczycy przyzwyczajeni są do opiekuńczego państwa. Pytanie tylko, jak długo jeszcze?

  To ciekawe, gdyż to właśnie Polacy byli pierwszymi imigrantami, którzy dotarli do Danii – kraju, który zawsze trochę był odizolowany od reszty kontynentu. – Przyjechali w latach 20. ubiegłego wieku. Tysiące ludzi. Duńczycy zaczęli wtedy uprawiać buraki cukrowe i okazało się, że brakuje ludzi do pracy – opowiada naTemat Marek Kozoń, były szef Federacji Polskich Związków w Danii.

  Polacy nie trafili ani na dobre warunki, ani na przychylność Duńczyków, którzy obserwowali ich z nieufnością. Były niskie pensje, fatalne mieszkania i poczucie tego, że nikt ich nie lubi. – Wszystko zmieniło się, gdy Polacy włączyli się do ogólnokrajowego strajku. Wtedy zyskali sympatię. W życie weszło tzw. polskie prawo, które regulowało warunki pracy i określało minimalną pensję. Wielu Polaków zostało potem w Danii, kupili gospodarstwa. Zasymilowali się. Wielu zmieniło nazwiska na duńskie, porzuciło religię katolicką, przestało identyfikować się z Polską – mówi Marek Kozoń.

  – Czy wie pani, że do dziś w Danii zrozumiałe jest powiedzenie ”Żyć po polsku”?
  – Nie mam pojęcia.
  – To oznacza ”Żyć na kocią łapę. Wzięło się to stąd, że pierwsi Polacy długo musieli czekać ze ślubem, gdyż katolicki ksiądz przyjeżdżał tylko dwa razy w roku. Wielu nie było w stanie tyle czekać.

  Był podziw, jest zdumienie
  W porównaniu z tamtymi Polakami imigranci w Danii, ale też w Szwecji czy Norwegii, integrować się nie chcą. Dlatego antyimigracyjne nastroje nasilają się w całej Skandynawii, która przez lata postrzegana była niemal niczym uchodźczy raj.

  Imigranci wciąż ciągną do Szwecji
  Imigranci wciąż ciągną do Szwecji•Fot. Niklas Morberg / flickr.com / http://bit.ly/1k3c265 / CC BY-SA 2.0

  Kilka dni temu „Wall Street Journal” pisał o pewnym trendzie, który opanował państwa skandynawskie. Tam, gdzie przez lata rządziła socjaldemokracja, a nordycki model państwa socjalnego budził podziw za granicą, nagle wszystko zaczyna się zmieniać. Socjaldemokraci zanikają, do głosu dochodzą partie prawicowe i silnie antyimigranckie populistyczne. W Finlandii pojawiły się nawet głosy, żeby sterylizować imigrantów. Nawet w Szwecji, gdzie jeszcze rządzą, czuć już zupełnie inne tendencje.

  Szwecja i Norwegia – niechęć rośnie
  10-milionowa Szwecja w ubiegłym roku przyjęła ponad 30 tysięcy uchodźców. W całym kraju mieszka aż 200 narodowości. Tu również są całe dzielnice i szkoły zdominowane przez imigrantów.W siłę rośnie nacjonalistyczna partia Szwedzcy Demokraci. Dziś głosowałoby na nią ponad 14 procent Szwedów. Co jakiś czas pojawiają się głosy o zagrożeniu terrorystycznym.

  Wielokulturowa Szwecja
  Wielokulturowa Szwecja•InHocSignoVinces

  W Szwecji działać może Państwo Islamskie – informował kilka miesięcy temu władze i kontrwywiad szwedzki Urząd Pracy. Ludzie kierujący w kraju firmami ułatwiającymi znalezienie zatrudnienia przez imigrantów z Afryki, Azji i z Bliskiego Wschodu mieli namawiać ich do wstąpienia w szeregi terrorystów.

  A Norwegia? Co prawda zgodziła się przyjąć 8 tysięcy syryjskich uchodźców w ciągu trzech lat, ale nie obyło się bez wielkiej krytyki niemal wszystkich partii politycznych. Nacjonaliści już rok temu zaczęli domagać się zwołania referendum w sprawie ograniczenia napływu imigrantów. I ciągle się domagają. Jeśli do tego dojdzie, będzie to pierwsze referendum w Norwegii od 1994 roku, gdy cały naród opowiedział się przeciwko wejściu Norwegii do UE. Sam rząd zaczął ostanio głośno mówić o odsyłaniu imigrantów z Erytrei.

  Norweska Partia Postępu jest też cięta na Polaków. Nie tak dawno temu głośno potępiła zasiłki pobierane przez polskie rodziny.

  Erland Wiborg, Partia Postępu

  Są inne kraje w Unii Europejskiej, które również uważają za nieodpowiednie, aby komuś z Polski, kto tu przyjeżdża i ciężko pracuje – z czym całkowicie się zgadzam – płacić pieniądze na dziecko przebywające z pozostałą częścią rodziny w Polsce. Pieniądze z norweskich podatków nie mogą finansować życia rodzin mieszkających w Polsce. 1000 koron (480 zł) zasiłku na dziecko w Norwegii ma zupełnie inną wartość w polskich realiach. Czytaj więcej

  Na razie temat ucichł, ale kto wie kiedy wróci? Według oficjalnych danych w Norwegii mieszka ok. 83 tysięcy Polaków.

  Przyczyną wzrostu jest nie tylko napływ nowych przybyszy, ale też liczba dzieci rodzących się w polskich rodzinach już w Norwegii. W okresie 2010 – 2013 Polki urodziły w nowym kraju ponad 3400 dzieci. Zdaniem doktora Jona Horgen Friberga z FAFO, wszystko wskazuje na to, że można mówić o sukcesie polskiej imigracji w Norwegii. Polacy stosunkowo dobrze się w tym kraju asymilują i osiadają na całym jego terytorium. Czytaj więcej

  Nie chodzi o klopsiki
  – Myślę, że dla wszystkich państw w regionie jest już za późno. Owszem, uchodźcom trzeba pomóc. Nie mam nic przeciwko temu, żeby przyjeżdżali. Ale niech się integrują! Teraz absolutnie nie są zainteresowani jakąkolwiek asymilacją – mówi Niels. O tym samym mówiła niedawno duńska królowa. Gdy w lutym terroryści zaatakowali Danię, Małgorzata II powiedziała wprost, nie owijając w bawełnę: – Imigranci nie muszą zmieniać religii czy preferencji kulinarnych. Nie chodzi o klopsiki, tylko o przystosowanie się do warunków panujących w kraju, do którego przybyli. Nie mogą oczekiwać, że ich stare modele społeczne zostaną po prostu przewiezione do naszego kraju.

  napisz do autora:katarzyna.zuchowicz@natemat.pl
  http://natemat.pl/147397,koniec-raju-dla-imigrantow-skandynawia-ma-dosc-dania-jako-pierwsza-zaczyna-robic-porzadki

 14. kanarek said

  Nie chodzi o karnację skóry na facyjacie, tylk o to, jakiego koloru człowiek jest wewnątrz.

  (przepraszam za powtarzanie banałów)

  Ciekawe, jakiego wyznania i jakiej kultury sa uchodźcy z Syrii (pytanie podchwytliwe)

 15. Dzonyy said

  A TV grzmi o tym, że kiedyś Polacy emigrowali i też nas nie chcieli, nawet Grecy nas nie chcieli, ale ładnie przyjęli ileś tam tysięcy. A ci biedni islamy przecież uciekają przed wojną, bo chcą godnie żyć, a my tylko za chlebem. Do tego parę wstawek, „spontanicznych reakcji ludzi” na import islamów……
  Pomijam koszty tego importu – socjotechnika, manipulacja, że niejaki Terlecki by się nie powstydził. Jak powiada Redaktor, to tylko świadczy o tym i iż ciągłość PRLu z obecną RP jest nieprzerwana i kontynuacja jest „kontynuowana” przez synów i córki tamtych przedstawicieli okupantów.
  Trudno mu nie przyznać racji, w końcu widno jak na tacy.

  A naród wierzy, naród jest za. Wódz a za wodzem wierni.

 16. Boydar said

  Aż, nastroił mnie Pan Dzonyy …

 17. Dzonyy said

  Prawidłowo.

 18. AQQ said

  Jestem w moderacji, za ten art.? http://natemat.pl/147397,koniec-raju-dla-imigrantow-skandynawia-ma-dosc-dania-jako-pierwsza-zaczyna-robic-porzadki

 19. wanderer said

  Ponoć mają wpuszczać tylko Chrześcijan, więc sprawdzać ich na granicach czy nie obrzezani bo żydki i muslimy są. A skoro to chrzecijanie to po co zakutani w lachy? Przecież Chrześcijanie nie chodzą w lachach. Islam i żydostwo to jest to samo, islam powstał jako przeciwwaga do rozpowszechniającego się Chrześcijaństwa w krajach wschodu (semickich). Coś na wzór świadków jechowy którzy powstali przed wojna. Reżyserami jest ta sama nacja.

 20. AQQ said

  sprowadziła ich Fundacja ESTERA (katolicka,jak sama nazwa) a szefowa też po katolicku Miriam ma na imię. 😉

 21. Jack Ravenno said

  Muslimy będą kłamać jak najęci, że są chrześcijanami żeby tylko się wkręcić. Nauczą się modlitw a i tak w tym co będą robić lalach bedzie ich „rozgrzeszał” bo jest kłamcą – ojcem kłamstwa. Sprawdzić dokładnie a jak wynajdzie się oszustwo – wypędzić.

 22. Boydar said

  Trzeba im dyskretnie podpowiedzieć, że polskie władze imigracyjne to „Ojcze nasz” tylko po polsku akceptują 🙂

 23. Janka said

  Jestem za tolerancją – tolerowaniem różnej maści muslimów w Europie – natychmiast po tym jak w takim „demokratycznym kraju” i sojuszniku USrańców jak Arabia Saudyjska za noszenie krzyżyka nie będą zamykali do więzienia i pozwolą wybudować w swojej stolicy kościół katolicki, wprowadzą wolność religii, małżeństwa jednopłciowe itd itp. Czy słyszał kto, żeby króla Saudów ktoś za to wszystko krytykował ????

 24. obserwator said

  Ad 15
  to taka propaganda – gdzies widzialem cos w rodzaju statystyk z ostatnich lat, w/g ktorych Polacy na emigracji wygenerowali ilestam milionow jewro zysku a islamscy emigranci przyniesli dziesiatki milionow straty.

  Gdyby Pan to mógł odszukać… – admin

 25. ojojoj said

  Nurtuja mnie pewne rzeczy, ktore sa nielogiczne:

  1) Jezeli ma byc stworzona jakas judeo-polonia czy judeo-niemcy czy co tam jeszcze to po cholere to sprowadzanie afryki do europy przez rzadzacych judeo-europejczykow?

  2) Czy to ze araby czy czarni nie integruja sie z bialymi to zle? Czyli jakby sie integrowali i europejczycy stali by sie nie biali ani czarni tylko jakies mulaty czy brazowi (tak jak czarni w usa ktorzy nie sa czarni) to by bylo dobrze?

  3) Czy jakby w Polsce bylo 20% tatarow, to czy dalej byli by pokazywani jako wspaniali ludzie i przyklad do nasladowania pokazujac ze odrebne kultury moga zyc obok siebie?

 26. RomanK said

  Bardzo ładne posumowanie. Wszyscy imigranci wybierając miejsce swojego nowego pobytu przede wszystkim powinni zapoznać się nie tylko z panującym tam klimatem, ale również z kulturą i zwyczajami ludzi z którymi chcą się asymilować. I nie zapominać kto jest gościem a kto gospodarzem. Ja bym w tym kraju chętnie niektórym rodakom dała porządnego kopa, takiego że nie tylko zmieniliby przystanki ale nawet granice, i przyjęłabym trochę ludzi o innej karnacji skóry, ale nie takich co we własnym kraju się ich boją, ale takich co potrafią tworzyć wspólnotę ze mną.
  Pisze pani Ania K..no wlasnie przykladem niech bedzie Chicago z Jackowem, czy Hamtramck …gdzie ludosc przyszla i szast prast sie zamerykanizowala bez sladu,,,,
  Wiecie co… drodzy katolicy Polacy zalosne jest to, ze czytam takie pierdoly jakie wypisuje Kar i inni wiedzac ze pisza to przedstawciele jednego z czolowych na swiecie narodow ermigranckich….i jednego z dwoch, z ktorych wygania wlasnych obywateli sprawnosc jego rzadow:-)))))) wszyscy inni emigruja wskutek interwencji milosc i pokoj szerzacych akcji ONZ pod egida USrAela….

 27. Boydar said

  Wicie Janka (jak Kafel zaczynam, niedobrze), jak czytam takie wpisy – „… wprowadzą /…/ małżeństwa jednopłciowe itd itp. …”, to jestem jednak za aborcją w niektórych przypadkach.

 28. snag said

  Kilka detali na temat Fukuyamy i „islamskim faszyzmem” – Termin kreowany przez neo-conow w Stanach w agitacji do wojny przeciw krajom muzulmanskim a szczegolnie tym ktore podpadly zionistom w Izraelu z rezimem Saddam’a i Ba’ath do likwidacji.w pierwszym rzedzie od kiedy zaczal wyplacac renty rodzinom Palestynczykow ktorych synowie poswiecili zycie w samobojczych atakach na okupanta. W czasie kiedy Fukuyama uzyl tego okreslenia siedzial po uszy w PNAC The Project for the New American Century (PNAC) think tank neokonserwatystow ktory w listach otwartych do Clinton’a i Bush’a agitowal do wojny z Irakiem i dzielil lozko z Saudami skad Wahabisci pochodza i przez ktorych byli i sa finansowani. Fukujama byl jednym z nielicznych ktory przejrzal na oczy czyim narzedziem jest PNAC i zrezygnowal przed 9/11 ,…

  Kilkanascie nazwisk neokonow (ktore pamietam) sygnatariuszy listow otwarych do prezydentow Clinton’a i Bush’a. domagajacych sie wojny i likwidacji rezimu Saddam’a, 90% to Zydzi – Osama Bin Laden byl ich plodem i nie dal bym glowy ze nie byl ‚narzedziem’ ,…

  Charles Krauthammer, William Kristol, John Lehman, I. Lewis Libby, Tod Lindberg, Rich Lowry, Clifford May, John McCain, Joshua Muravchik, Michael E. O’Hanlon, Martin Peretz, Richard Perle, Daniel Pipes, Norman Podhoretz, Peter W. Rodman, Stephen P. Rosen, Donald Rumsfeld, Francis Fukuyama, Randy Scheunemann, Gary Schmitt, William Schneider, Jr., Richard H. Shultz, Henry Sokolski, Stephen J. Solarz, Vin Weber, Leon Wieseltier, Marshall Wittmann, Paul Wolfowitz, R. James Woolsey, Dov Zakheim, Robert B. Zoellick to name few ,..

 29. NICK said

  Aniu (2).
  Niedawno przeszliśmy ‚na ty’ a Ty mi takie teksty zapodajesz (2). Zwłaszcza: „przyjęłabym trochę ludzi o innej karnacji skóry, ale nie takich co we własnym kraju się ich boją, ale takich co potrafią tworzyć wspólnotę ze mną.”
  No wiesz co.?. .
  Napisz lepiej jak byłaś dziś ubrana.

 30. NICK said

  Aaa. Tylko misie nie śmiać mi się. 🙂 .

 31. snag said

  Nie chce byc posadzony o sympatyka imigracji obcych kultura i wyznaniem ktore jest odporne na asymilacje ale spojrzmy trzezwo kto te imigracje kreuje szczujac jednych na drugich na B. Wschodzie i Afryce – Liban byl Paryzem BW i przykladem pokojowego wspozycia Chrzescijan i Muzulmanow przed inwazja Chazarow dzis jest beczka prochu.

  Druga sprawa to sprawa proporcji, jesli wezmiemy pod uwage ‚rzekoma’ epidemie terroryzmu i liczbe Muzulmanow (1.3 miliarda) i porownamy z liczba Zydow (ok. 8 milionow bo ortodoksi to pacyfisci) ich terroryzmu i efektow ich judzenia to ci pierwsi w porownaniu z Zydami to raczkujace niemowlaki przy zbirach ,…

  Mimo wszystko niech siedza w domu i zaczna myslec zamiast pozwalac soba manipulowac.,…

 32. My wolimy sasiadow said

  Nasi sasiedzi znaja nasza kulture i latwo sie zaaklimatyzuja:

  Okolo 400 tysiecy Ukrow wyjechalo za praca do Polski

  http://novorossia.su/ru/node/20704

 33. NICK said

  Panie Snag. Te 8 milionów to we Polin? Czy dobrze zrozumiałem?

 34. Kronikarz said

  @snag % 8… pan poinformowany ?
  czy
  propagandowany ?

 35. Bogush said

  Czytam ten portal ( ukłony dla Pana Gajowego) od długiego czasu i dopiero teraz po raz pierwszy dokonuję wpisu. My (cała Europa) pod naciskiem żydowskich parchów, jesteśmy zmuszani do przyjmowania islamistów, którzy nigdy się nie zaasymilują, co gorsza wprowadzaja swoje zwyczaje i muzułmańskie prawa. Przeglądając raz you tube znalazłem filmik o Israelu, gdzie zarówno rząd jak i zwykli ludzie z oburzeniem protestują przeciw emigracji czarnych z Afryki, nawet mających zydowskie korzenie, twierdząc ( i słusznie), że po wymieszaniu nie będzie to już żydowska nacja. Proces ten ma na celu wynarodowienie Polaków. Oby jak najwiecej ludzi było przeciw

 36. […] Nie chcemy was tu […]

 37. NICK said

  Witamy P. Bogush.
  Co do tych ciemnej karnacji z Afryki. Najpierw ich obrzezali i przyjęli. Teraz protestują i wyganiają. Podobnie z niektórymi (?) „islamistami”.
  Teraz, do byłej Polski i w Naszym imieniu, chcą ichże sprowadzić. Tutaj zrobią rozpierduchę – Nam. Potem też ich wygonią.

 38. Boydar said

  Obrzezali ich dwieście lat wcześniej, albo i lepiej …

 39. Sowa said

  Re 35: Bogush:
  Można prosić o link do tego filmu? Chętnie oglądnę.

 40. SAP said

  Dedykacja dla pani Anik (biały śpiewa jak murzyn).

  John Newman – Come And Get It

 41. SAP said

 42. AQQ said

  Pikieta przeciw agresywnym imigrantom w Poznaniu, 18 lipca
  https://www.facebook.com/events/1014948551863457/

  Praga
  https://www.facebook.com/events/1026308327387526/

 43. snag said

  NICK @ 33 ,…

  8 milionow to czesc ktorej sie marzy kurna chata i Eretz Isroel … od Nilu po Eufrat, czesc ktora judzi, kradnie i probuje z nas zrobic proxy w porachunkach z Iranem i wszystkimi na B Wschodzie ktorzy stoja na drodze do ich hegemonii ,…

 44. Szejkowie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich robią podchody pod wybudowanie arabskiej dzielnicy w Warszawie:
  http://narodowcy.net/polska/11245-w-warszawie-powstanie-arabska-dzielnica

 45. RomanK said

  A KTO nie chce tych????

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/z-polski-moze-wyjechac-co-drugi-mlody-czlowiek

  Ponadto nastepuje zjawisko ,ktorego wczesneij nie bylo…dzis na masowa skale prawie regula..
  Na emigracji POlacy nie tylko nie wchodza w zwiazki malzenskie z Polkami i odwrotnie..nie wchodza w zadne zwiazki..nawet ci co lubili sie, jako dzieci…..
  Poza duzymi osrodkami – jak Chicago , czy New York..jest to nagminne..malzenstwa miedzyPolakami to raczej wyjkatek niz regula,
  Zjawisko niepokojace, ale mozna tylko je porownywac z podobnymi historycznie…i probowac wyjasniac…Te zjawiska zawsze zachodza przy tzw dyssypacji narodowej tozsamosci i samoidentyfikacji. S,miem twierdzic ,ze poza POlska widac to wyraznie, bo wlasnie tam sa sprzyjajace warunki..mozliwosc i duzy wybor wsrod obcego elementu.
  Znajomy twierdzi, ze to wynik skorduplenia feminizacji elementow meskich…spolecznosci.W zdecydowanej wikszosci Polki nie ucza swych miesanych dzieci anijezyka polskiego ani kultury ani nawet samoidentyfikacji nazywajac je imionami obcymi i przchodzace na wyznania mezow..bez najmniejszych oporow.

  Takie właśnie jest kurwopolactfo, jak opisał p. Roman.
  Admin

 46. Zaintrygowana said

  „Ja bym w tym kraju chętnie niektórym rodakom dała porządnego kopa, takiego że nie tylko zmieniliby przystanki ale nawet granice, i przyjęłabym trochę ludzi o innej karnacji skóry, ale nie takich co we własnym kraju się ich boją, ale takich co potrafią tworzyć wspólnotę ze mną.”

  Dałabym, przyjęłabym. Kto się teraz podpisuje RomanK?

  To był cytat!
  Admin

 47. Maciej z Wyspy said

  Dziękuję za usunięcie mojego wpisu. Widać skrajne podejście: kto myśli samodzielnie i wyciąga wnioski inne niż zaplanowane – do muszli i spłukać.
  Brawo. Kolejne forum „wolnych” ludzi

  Miłego dnia

  To nie jest forum dla antychrześcijan.
  Admin

 48. Maciej z Wyspy said

  I jeszcze wracając do powyższego – w zakładce „Cenzura” jest napisane o atakach na Kościół i religię katolicką, nawoływaniu do rzeczy nagannych i używaniu słownictwa powszechnie uznanego za obelżywe…czy mój wpis był atakiem z zastosowaniem pozostałych ? Nie. A jednak wpadł do muszli.
  Gratulacje i owacje:-).

  A usunięcie tegoż świadczyć dobitnie będzie o poziomie dyskusji.

 49. Guła said

  Może to i dobry pomysł. Bo, o ile imigranci dostaną tyle co p. Wojciechowski podał za adopcję, bo tyle dostają, to tubylcy będą mieli u kogo dorabiać. Nieprawdaż?

 50. AQQ said

  42 adn. akcji pikiety.
  Polacy są zadowoleni z systemu 😀

  126 chętnych w Poznaniu, a 1,9tys w Pradze!!!

 51. obserwator said

  Ad 24:

  Nie udalo mi sie odnalezc tego konkretnego zrodla (zbyt wiele stron przegladam, ogladam roznych reportarzy na yt). Ale o ile na temat mocno negatywnego skutku imigrantow islamskich/arabskich na gospodarki krajow je przyjmujacych i utrzymujacych napisane jest dosc jawnie sporo i wiedza ta jest w sumie powszechna o tyle na temat pozytywnego skutku i dodatniego bilansu emigracji Polakow dla przykladu proponuje ponizsze artykuly:

  http://www.economist.com/news/britain/21631076-rather-lot-according-new-piece-research-what-have-immigrants-ever-done-us

  http://blogs.spectator.co.uk/alex-massie/2013/02/the-myth-of-the-immigrant-benefit-moocher-part-two/

  http://www.polishexpress.co.uk/uk-zarabia-na-imigrantach-przyjezdni-z-ue-generuja-463-funty-zysku-co-sekunde/

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-zyje-dzieki-emigrantom-3109221.html

  pozdrawiam

 52. Bogush said

  Re.39 Panie Sowa będę sie starał go odszukać ale może to być trudne, w każdym razie spróbuję

 53. NC said

  Ilu muzułmańskich uchodźców przyjęło najbardziej demokratyczne państwo na Bliskim Wschodzie, zajmujące tereny Palestyny?

  „After 60,000 sub-Saharan Africans, Christian and Muslim, sought refuge in Israel from political persecution and ethnic cleansing, Prime Minister Benjamin Netanyahu launched a multi-pronged campaign to expel them all.”

 54. Anzelm said

  Ad. 53 – prozelityzm to nie lody na patyku – to żelazna reguła judaszystów!

  Ale , ale, katolicyzm jest beeeee!

  Więc prozelityzm katolicki jest Beeeee, po cyśKroć!

  Inne pro cóś tam są abrakadabra cuu d miód i powwidła,

  i konkretnie:

  w plecach masz widły . . .

  albo uśmiech i powidła . . .

 55. Zenek said

  Zdaje sie, ze jak to bywa tu i owdzie, rowniez na inncyh blogach dyskusja na temat emigracji przypomna ‚dog’s breakfast – all over the place: rozchlapana psia miske.

  Mnie sie osobiscie nie podoba, ze za emigracje czesto oskarza sie samych emigrantow.
  Emigracja kieruja wielkie koncerny i nawet nie bardzo domyslny obserwator moze zauwazyc pewne ‚trendy’.
  Niemcy potrzebowali odbudowac sie po wojnie i budowac infrastrukture. No wiec sprowadzali Turkow.
  Na ogol emigrantow w duzej masie sie przyjmuje z tzw. desperackich panstw gdzie jest duzo ludzi do pracy ale nie ma pracy i nikt im nie chce placic.
  Potrzebowali pomocy z zewnatrz bo sami niemieccy robotnicy nie daliby rady odbudowac panstwa. (W tym samym czasie Polacy sami odbudowywali kraj bo robili to za pol darmo a czesto z wlasnej nieprzymuszonej woli – jak np. odgruzowywanie ulic )
  Australia przyjmowala DIP-sow (tzw. displaced persons) glownie – ale nie tylko – Polakow z Niemiec gdzie zostali zeslani na roboty przez faszystowskie Niemcy). Ci emigranci byli wyslani konkretnie do obozow pracy w Australii i musieli ‚odpracowac’ dwa lata za przyznanie pobytu stalego.
  Australia potrzebowala ludzi do pracy. Tak to Polacy, Wlosi rozbudowali australijska infrastrukture i Snowy Mountain Scheme dziala do tej pory. Wiecej takich kolosow infrastruktury Australia nie zanotowala. Teraz wybudowanie drogi czy wodociagu z deszczowych terenow do bezwodnych jest problemem nie do pokonania.
  W latach 80-tych Zachod przechodzil wielka rewolucje komputerowa. Potrzebowal wielu fachowcow od programowania zeby przestawic caly system bankowy, biznesowy i przemyslowy na komputeryzacje.
  Emigracja z Europy glownie z rozpadajacego sie imperium sowieckiego byla bardzo mile widziana. Wizy wydawano w ciagu 2-3 tygodni, poniewaz te emigracje zawodowa objeto programem humanitarnym..

  Kiedy w Kongresie amerykanskim wybuchla awantura, ze jakies kongresmeny zatrudniaja do dzieci nielegalnych emigrantow z Meksyku, nikt inny tylko pani Pelosi tlumaczyla, ze nikt tak nie pilnuje i nie dba o amerykanskie dzieci jak meksykanskie nianki.
  Z jednej strony, nielegalna emigracje z Meksyku traktuje sie jak szarancze bo panstwo traci kontrole nad ruchem ludnosci, z drugiej strony tysiace nielegalnych emigrantow znajduje zatrudnienie i sciaga nastepnych czlonkow rodziny. Przy okazji kwitnie handel narkotykami po obu stronach granicy; przewaznie walcza ze soba amerykanskie i meksykanskie gangi o rynek zbytu. Jest to uboczny produkt emigracji na ktorym zeruja rozni dorobkiewicze.

  A kiedy po wielu latach po wojnie Europa sie odbudowala i RWPG stalo sie modelem ekonomii na zasadach wymiany handlowej niezaleznych i suwerennych panstw – emigracja wlasciwie stala sie niepotrzebna.
  Po roznych miedzynarodowych zydowskich konferencjach wymyslono, zeby nie sprowadzac sily nabywczej do bogatych krajow tylko zaczac zanieczyszczac srodowiskowo slabsze ekonomicznie panstwa i uzywac darmowej sily roboczej na miejscu. Tak powstala kolonia amerykansko-zydowska miedzy innymi na Filipinach.

  Dokladnie w tym samym tygodniu, w ktorym amerykanskie wojska opuszczaly Sajgon, firma sportowa Nike zanotowala milionowe dochody swojej fabryki w Wietnamie.
  Azja stala sie bardzo modnym rynkiem taniej sily roboczej, ktorej nie trzeba bylo karmic i ubierac na wlasnym terenie.
  Czego wielcy tego swiata zachodniego nie przewidzieli to wyzszego od sredniej poziomu IQ Azjatow.
  Chiny, Japonia, Korea Poludniowa a potem Singapur zawiazaly zmowe przeciwko Zachodowi.
  Chiny radosnie przyjely wszystkie mozliwe zachodnie fabryki nie zapominajac nigdy o wlasnych interesach.
  Okrutna i krwawa rewolucja kulturalna w Chinach przeorala to panstwo i przerobila w nowoczesna machine biznesowa. Pozwolilo to Chinom rozbudowac infrastrukture i wyksztalcic wlasnych inzynierow i innych fachowcow, ktorzy sluzac pokornie Zachodowi rozbudowywali swoj kraj. Podobnie robi to i Korea Poludniowa i Tajwan. Panstwo -miasto Singapur stalo sie potega finansowa i biznesowa.
  No i kiedy Japonia zaczela podbijac wszystkie rynki swiata nalezalo ja ‚przytrymowac’, to znaczy troszke przystrzyc. Na razie sie udalo wiec trzeba teraz przetrzebic Chinczykow.

  Ale wracajac do emigracji: Zachod stanal w nielada klopocie. Bo pozbywajac sie rynku pracy, przemyslu i pomyslu na rozwoj gospodarki postanowil przejsc w trzecia faze podboju swiata: okradania panstw z ich bogactw naturalnych.
  Podboj Bliskiego Wschodu stal sie katastrofa panstw zachodnich.

  Do podbojow potrzebne sa sily i srodki: armia i zbrojenie.
  Zachod wiec rozwinal te, jedyne zreszta, galezie przemyslu ktore potrzebne sa do rozboju i podboju.
  Inne galezie przemyslu ulokowali na Filipinach, w Chinach, Wietnamie, Korei Pd., Indiach itp.
  Niestety, nie przewidziano wielkiego eksodusu z Bliskiego Wschodu. I jest to niekontrolowany skutek rozboju.
  Niekontrolowany? Bzdura. Na tym tez mozna zarobic.
  Kiedys Kadafi utworzyl obozy uchodzcze i bardzo pomogl Europie wstrzymac fale uchodzcze.
  Kadafi okazal sie niewdziecznym partnerem biznesowym i do tego tepym, bo nie rozumial, ze na uchodzctwie mozna zarobi kupe forsy.
  Rozwinal sie przemysl przemytniczy. Przemytnicy zarabiaja miliardy dolarow tygodniowo. Jest to po wieziennictwie i zbrojeniach i narkotykach najwiekszy biznes na naszej planecie.
  (Niektorzy twierdza, ze jakos te biznesy sa ze soba powiazane)

  A prawda jest taka, ze ani Europa ani USA nie sa przygotowane na przyplyw emigracji poniewaz nie maja dla emigrantow zadnej propozycji oprocz zmywaka.

  Zrobil sie syf i balagan. Pora na blame game.
  Za ten caly burdel zwala sie wine akurat na ofiary tego bajzlu ludzkiego.
  Bandy islamskie na terenie Europy nie sa niczym nowym gdy chodzi o tak zwane skutki uboczne emigracji.
  Jeszcze do niedawna strach byl wielki przed Triadami chinskimi, ktore grasowaly ( a moze jeszcze grasuja) po calej planecie. Wietnamska mafia dala sie dobrze we znaki w krajach do ktorych masowo emigrowali Wietnamczycy – ofiary i kolaboranci wojny amerykanskiej.

  Europa nie potrzebuje emigrantow bo sama rzezi i przechodzi niespotykany kryzys.
  Polska nie potrzebuje emigrantow: ani z BW ani z Ukrainy.

  Gdyby Polsce dac szanse moglaby sama sie odbic od sciany i odrodzic gospodarczo.
  Niestety, mamy zdrowo niekontrolowana emigracje biznesow obcych i obcych duchowo i kulturowo oligarchow.
  Polska wydaje ponad 2 tysiace paszportow rocznie emigrantom z Izraela. Zasiedlaja Dolny Slask i okolice wielkich i malych miast. Korzystaja nie tylko z uslug socjalnych ale nie placa ani podatkow ani procentow bankowych. Wyciagaja ogromne ilosci pieniedzy z Polski.

  Emigracja jest kolosalnym problemem i nie nalezy jej upraszczac sprowadzajac tylko do jednej grupy etnicznej czy kulturowej. Jest to zaslona dymna dla prawdziwych przestepcow przeciwko narodom swiata.

 56. Boydar said

  „… Jest to zasłona dymna …”

  No właśnie ! Taka chmura. Iperytu.

 57. Maciej z Wyspy said

  @47 & 48

  Do przypisów Gajowego:
  Szanowny Panie!
  1. Natknąłem się w Gajówce na niejeden komentarz zamieszczony przez bywalców tchnący nienawiścią do Kościoła, JPII
  2. Te komentarze nie zostały usunięte, bo w chwili kiedy je czytałem były już co najmniej kilku – kilkunastodniowe
  Zakładam „przeoczenie” w natłoku informacji:-).
  I jeszcze raz bezczelnie napiszę – to nie był atak na wiarę w której również i mnie ochrzczono parę dekad temu, a jedynie pokazanie związku pomiędzy religiami i mechanizmów, które są identyczne, ALE NIE WYNIKAJĄ Z CHARAKTERU RELIGII!!!!! tylko z przywar gatunku Homo Sapiens Sapiens.

  Jeśli popatrzymy w około to nie dotyczy to tylko religii, ale i również otaczającej nas polityki, o której tak ochoczo tu rozprawiamy, w której niezależnie od głoszonych ideałów, zawsze wyłazi ten sam model postępowania.

  I tylko to zamierzałem wnieść do dyskusji, że „kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień” w szerokim rozumieniu tych słów.

  Życzę miłego dnia, klawisz DELETE po prawej, u góry:-)

 58. Boydar said

  Panie Macieju, „… wiarę w której również i mnie ochrzczono parę dekad temu …”. Pewnie (jak zwykle) chcieli dobrze, a wyszło jak wyszło.

Sorry, the comment form is closed at this time.