Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  irtur o Skąd pochodzą Polacy? „Jesteśm…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Rząd w Polsce jest bezradny wobec zmian zachodzących w Europie i Unii Europejskiej

Posted by Marucha w dniu 2015-07-15 (Środa)

Rząd w Polsce jest bezradny wobec zmian zachodzących w Europie i w Unii Europejskiej, okazuje się że, nie tylko potrafimy być co najwyżej narzędziem cudzej polityki i reprezentować nie wiadomo czyje interesy, ale przede wszystkim nie umiemy się odnieść do zmieniającej się sytuacji.

Nawet posłowie partii rządzącej przyznają w licznych wywiadach i rozmowach publicznych, że na naszych oczach zmienia się Unia Europejska, jak również i kształtuje się nowy ład europejski w znaczeniu geopolitycznego ładu regionalnego, a ich rząd na to nic! [Czy taki stan rzeczy wynika z nieudolności rządzących, czy z ich agenturalności i przynależności plemiennej? – admin]

Być może lepiej nie mieć w ogóle stanowiska i patrzeć na zmieniającą się sytuację niż popełniać kolejne katastrofalne błędy i wprowadzać się w sytuację, z której ciężko będzie się przez pokolenie lub dwa pokolenia wydostać, chociaż nikt tego od nas nie oczekiwał i nie było to w naszym interesie.

Jednakże problem polega na tym, że zarówno Grecja jak i Ukraina oraz sprawy małe i duże, jak umowa o wolnym handlu z USA, czy też kwestia hańbiących, nielegalnych i szkodliwych a przede wszystkim łamiących prawo międzynarodowe sankcji wobec Federacji Rosyjskiej – to tematy, których konsekwencje ponosimy i będziemy ponosić przez pokolenia.

Jeżeli chodzi o problem Grecji, to jakoś tak się to złożyło, że na jej nieszczęsnym przykładzie pewne sprawy w Unii Europejskiej nabrały przyśpieszenia i przez to, nasza dotychczasowa pozycja – bocznego obserwatora, pewnego swoich fundamentalnych interesów, uległa zachwianiu, co więcej może zostać w każdej chwili poddana procesom negacyjnym. Tymczasem rząd w Rzeczpospolitej w ogóle nie potrafi się odnieść do tego problemu, na dobrą sprawę nawet w warstwie emocjonalnej!

Wielka szkoda, że przykład Grecji – bez odpowiedniego wyjaśnienia kontekstu i przedstawienia głębi problemu jest banalnie wykorzystywany w konflikcie politycznym z wyborami w tle. Straszenie wyborców Grecją, nie pomoże partii rządzącej, nie ma na to szans i to najmniejszych.

Nie można udawać, że nie dostrzega się zmieniającej się roli Niemiec w Unii Europejskiej i modyfikacji niemieckiego sposobu postrzegania interesów europejskich. Jeżeli dzisiaj rząd w Polsce zaniecha w ogóle myślenia na tym kierunku i w tych kategoriach, to jutro możemy obudzić się z ręką w potrzaskanym kiblu. TU NIE MA ŻARTÓW. Jeden błąd, może zdecydować o naszym być, albo nie być.

Niemcy są co do zasady zasadniczy, Rosja może nie zauważać naszej rusofobii, ale Niemcy wykorzystają każdą okazję dla redefiniowania naszych relacji, jeżeli będą mieli na to ochotę.

Jeżeli chodzi o problem Ukrainy, czy też patrząc szerzej na problem polityki wschodniej Unii Europejskiej, to niestety nie jest dobrze, tutaj problemy rodzą kolejne problemy i nie ma rozwiązania, ponieważ przelano za dużo krwi. Pewne sprawy poszły za daleko i nie da się ich cofnąć lub uznawać, że się nie wydarzyły. Przez pokolenia będziemy ponosili konsekwencje błędów dominującej większości naszej klasy politycznej, które poczyniono na kierunku wschodnim przez ostatnie półtorej roku! Nie mówiąc już o wcześniejszych przewinach. Niestety rozwój tych kwestii ma i będzie miał istotne przełożenie na postrzeganie naszego kraju także na Zachodzie.

Z polityką wschodnią ściśle związany jest problem nielegalnych i łamiących prawo międzynarodowe sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. To szaleństwo musi się skończyć, a nasz kraj nie może dłużej być wyrazicielem tej polityki, albowiem jeżeli możliwy jest handel pomiędzy Ukrainą a Krymem, czy też pomiędzy Ukrainą a rzekomymi terrorystami w Donbasie – to dlaczego Europa nie może handlować z Rosją? W czym jest problem?

Samochody ciężarowe stale przekraczają linię rozgraniczenia tzw. strefy operacji antyterrorystycznej, w Doniecku, Ługańsku i innych miastach wolnego Donbasu stale można kupić ukraińskie towary, a powstańczy węgiel i inne produkty głównie z firm należących do wielkich oligarchów, nie mają żadnych barier w przekraczaniu posterunków obu stron konfliktu.

Jak na tym tle – ukraińskiej hipokryzji można domagać się od Europejczyków polityki sankcji wobec Rosji, której nie udowodniono i nie da się udowodnić innego zaangażowania w konflikt w wojnie domowej na Ukrainie niż humanitarne, bo z kilku obserwatorów instalacji jądrowych nie ma co robić tematu. To normalne, że po katastrofie w Czarnobylu w obliczu wojny domowej na Ukrainie i zagrożenia jej obiektów jądrowych przez terrorystów – każdy jest zainteresowany tym, co się z nimi dzieje.

Natomiast pytanie o relacje handlowe z USA, to pytanie o przyszłość Europy i Euro jako waluty w ogóle. Europy w znaczeniu kontynentalnym, ponieważ jeżeli tą sprawę rozegramy w sposób nie uwzględniający interesów kontynentalnych, to może się okazać, że będziemy klientami wielkiego amerykańskiego sposobu rozumienia rzeczywistości, tu u nas w Europie.

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarze 4 do “Rząd w Polsce jest bezradny wobec zmian zachodzących w Europie i Unii Europejskiej”

 1. Kronikarz said

  Żydom na rękę pozycja wyczekiwania, jak widać.

 2. kanarek said

  [Czy taki stan rzeczy wynika z nieudolności rządzących, czy z ich agenturalności i przynależności plemiennej? – admin]

  Na ogół nie z przynależności. Ale szabesgoj to gorsza swołocz od……….

  Bo prawdziwek to sie nie kryje i wiadomo, czego od takiego oczekiwac.

 3. revers said

  i bezradny zmianom zachodzacym na swiecie, sluzyc slepo usraelowi do ostatniego grosza i kropelki krwi, nawet dziecka

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/pentagon_stwierdza_ze,p1411310348

  bo Pentagon stwierdza, że Ameryka nie jest bezpieczna dopóki nie podbije całego świata.

 4. RomanK said

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/zgniesc-kukiza-za-wszelka-cene

Sorry, the comment form is closed at this time.