Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Быдлошевский Л.З. o Polski prawnik komentuje karę…
  prostopopolsku o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Z Polski może wyjechać co drugi młody człowiek

Posted by Marucha w dniu 2015-07-17 (Piątek)

Z badań Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami wynika, że aż 46 proc. studiujących Polaków myśli nad wyjazdem z kraju po zakończeniu edukacji. Nie wiadomo ile osób ostatecznie zdecyduje się na emigrację. Wedle analiz w najbliższych latach kraj może opuścić nawet 1,2 miliona osób.

Zdaniem specjalistów odsetek młodych Polaków wyjeżdżających z Ojczyzny za pracą utrzyma się na wysokim poziomie w ciągu najbliższych lat. Powodów decyzji o wyjeździe z kraju jest kilka. Dominuje brak perspektyw na stabilną i dobrą pracę. Na Zachodzie można także liczyć na zdecydowanie wyższe zarobki niż w kraju. Dla potencjalnych emigrantów nie bez znaczenia są też szanse na rozwój w krajach z długą tradycją kapitalizmu.

– Nasi rodacy wyjeżdżający poza Ojczyznę dobrze radzą sobie w nowych okolicznościach. Przedstawiciele pokolenia Y (urodzeni między 1984 a 1997 rokiem – red.) to osoby otwarte na nowe wyzwania, mobilne, dobrze odnajdujące się w międzynarodowym środowisku. Pewni swojej wartości nie mają oporów, by budować swoją karierę za granicą. A praca na emigracji kojarzy się z lepszymi perspektywami zawodowymi, wyższymi zarobkami i szansą na szeroko pojęty rozwój – mówi prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami Piotr Palikowski.

Niestety młodzi ludzie rzadko mają okazję by swoimi talentami ubogacać krajową gospodarkę. [A to Polska ma jakąś gospodarkę??? Pierwsze słyszę… – admin].
Nasze [chyba „nasie” – admin] firmy nie potrafią dorównać ofertom, jakie składają młodym ludziom zachodnie przedsiębiorstwa. Ponadto gospodarka Rzeczypospolitej kuleje pod względem innowacyjności. Dlatego 46 proc. studiujących Polaków rozważa emigrację z kraju po skończeniu studiów. Badania Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami wskazują także, że polska młodzież ceni sobie możliwość łączenia życia zawodowego i prywatnego. Krajowi pracodawcy nie wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom.

Raport „Migracje zarobkowe Polaków 2015” firmy Work Service donosi, że 1,2 miliona naszych rodaków poważnie myśli o wyjeździe z kraju w celach zarobkowych. Dwie trzecie spośród potencjalnych emigrantów to osoby poniżej 35 roku życia. Skutki utraty fachowców już dziś są fatalne dla gospodarki.

Spada liczba wyjeżdżających za chlebem na krótki okres i większość emigrantów planuje pozostać za granicą.

Źródło: www4.rp.pl / interia.pl
MWł
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 29 do “Z Polski może wyjechać co drugi młody człowiek”

 1. semperparatus said

  Narodowa klęska…nasi przodkowie w grobie się przewracają…

 2. JO said

  POD LEZACY KAMIEN SAMA WODA NIE PODPLYNIE
  – nie bedziemy wspolnie dzialac dla dobra Narodu ku chwale Bozej, to bedziemy popychani zydowskimi ideologiami i systemami, samotni, sami, zatomizowani BIEC w szczurzym wyscigu po kase:

  „Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca swoje pieniądze by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera tak na prawdę nie żyjąc.”…-Gajowy

  Nasze skarby sa na ojcow ziemi a nie po za nia. Naszym skarbem sa OBOWIAZJI wzgledem ojcowizny I ich spuscizny, DZIEDZICTWA, ktorym jest tez Swieta Tradycja.

  Wyjezdzajac z Polski…, pozwalajac wyjechac dzieciom, wyzekamy sie naszego Dziedzictwa , wyzekamy sie byc Polakami, Polskim Narodem.

  https://gajowka.wordpress.com/powiedzonkacytaty/
  https://gajowka.wordpress.com/
  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

  Dziekuje Tobie Panie Boze za Wspolne Dzialanie, w ktorym oddajemy Tobie nasze rece i serca.
  Dziekuje Tobie Ojcze z owocne spotkanie z JE B R W.

 3. Kar said

  ..wynalazek na parcha naszych przodkow daje dzisiaj szczesliwe owoce ….

 4. Agat said

  Jak ktoś myśli – i umie korzystać z możliwości, które daje Internet – to wcale wyjeżdżać nie musi, żeby tułać się gdzieś po świecie za pracą.
  A jak ktoś nie myśli, to trudno. To niech robi za „białego Murzyna”, dopóki nie zacznie myśleć.

 5. revers said

  jak Kopaczowa na swych objazdach przdwyboczych, w tym najwiekszym miescie najjasniejszej, w miescie Lodzi te zjawiska tlumaczy, objawia „wolnoscia wyjazdu”, to o co chodzi tubylcom? byl Dab Chrobrego, przypeta sie afrykanki heban lub arabska palma i bedzie git z cymesem, hebaniarnie lub palmarnie, swojej biomasy dumnego kiedys narodu niet.

 6. Marucha said

  Re 4:
  Istotnie.
  Prace budowlane, hydrauliczne, ogrodnicze… naprawa pojazdow itd. swietnie sie nadaja do wykonywania przez Internet.

 7. 0ro said

  Ludzie nie wyjeżdżają z 3RP (jakiej ‚Polski’?) tylko z niej UCIEKAJĄ.
  jak mają nie uciekać, kiedy sumaryczne pałowanie podatkami i haraczami na różnych monopolistów dochodzi do 90%? Codziennie można doświadczać chamskiej arogancji szumowin społecznych sadzanych na urzędach?
  taki drobiazg – jak policzyć przyrost zadłużenia kraju, to wychodzi że wyzysk fiskalny plus lichwa pod przyszłe dochody sięgają stu procent dochodów ludności.

 8. Marcin said

  Polaków już dawno Bóg opuścił. Wielka zasługa w tym Wielkiej Kremówki,który wmówił Polakom,że „bęndom” ewangelizować zgniły Zachód a to zgnilizna pochłonęła potencjalnych ewangelizujących – materialnie i duchowo. Nie mogę też pojąć,że w Polsce, w polskiej polityce nie ma NIKOGO którego obchodziłby los kraju i narodu? Przecież to się we łbie nie mieści,że na 35 mln kraj nie mamy NIKOGO kto mógłby zacząć porządki! Czy nie ma już ludzi z sumieniem? Czy wiedzą ale się boją – seryjnego samobójcy, o rodziny, pracę?

 9. Agat said

  @6 – jak ktoś upiera się wykonywać akurat takie prace, jakich nie da się wykonywać zdalnie – to już jego problem… co ja na to poradzę? Skoro ktoś twierdzi: „jestem hydraulikiem, i nauka niczego nowego mnie nie interesuje” – to sam sobie robi kłopot.

 10. 0ro said

  Marcinie drogi, ta ‚kremówka’ nie miała żadnego znaczenia.
  Cała, 100% tzw ‚polska’ polityka jest ściśle kontrolowana.
  Tu nie wystarczy ‚ktoś’. Przewaga przeciwnika jest absolutna
  i nie jest on głupi. Pozostaje czekać na cud, a w międzyczasie
  kolportować prawidłowe treści, aby Bóg znalazł tych dziesięciu
  w mieście, gdy się zacznie karmienie krokodyli.

 11. Kar said

  re:9

  byla..byla kontrolowana i jest scisle-bezwzglednie kontrolowana (polityka).. jednak dzisiaj robia te robote jako zakapiory/profesjonalisci z zimna krwia (nie pier..dola sie z klientem-lupia go bez skrupulow do nagiej kosci)

 12. RomanK said

  BLuznisz Marcinie…to nie PanBOG opuscil Polakow, ale odwrotnie….
  Pan BOG powiedzial..idz rozmnazaj sie i czyn sobie Ziemie poddana tzn pracuj..a Polacy to przetlumaczyli na siedz z otwartym pyskim, a i zyd cie bedzie karmil z naszego dopustu kremowkami… ano to siedz pan…..

  Panie Gajowy- pan jest zlosliwy na starosc:-)))) tak bestialsko obnazyc interes pani Agat’ ki :-))))

  Jak w tytule napisano …Moze…To czyta sie….. napewno wyjedzie….

 13. RomanK said

  NIgdy w Historii Ludzkosc nie bylo tak ogromnej ‚Wedrowki Ludow”.

 14. Marucha said

  Re 9:
  Zawsze będą potrzebne prace, których nie da się wykonać przez Internet, że pozwolę sobie uzmysłowić oczywistą oczywistość.
  Pan chciałby rozwiązać problem przez przekwalifikowanie się na wciskanie klawiszy w jakichś firmach wysyłkowych, albo na programistów (tylko b. niewiele osób się do tego nadaje).

  Lekarzu, nie bądź głupi, pierdolnij o ziemię 10 lat nauki i zostań sprzedawcą telefonicznym.

  Że też święta ziemia nosi takich pierdolonych kretynów, jak Pan Szanowny….

 15. Marucha said

  Re 12:
  Panie Gajowy- pan jest zlosliwy na starosc:-)))) tak bestialsko obnazyc interes pani Agat’ ki :-))))

  Niech Pan przeczyta jej odpowiedź – #9.
  Ręce opadają i wszystko.

 16. revers said

  ad12
  ktorys z patriarchow serbskich to przetlumaczyl, gdyby serbki nie skrobaly sie tak czesto jak liczba kazan w dekalogu, nie bylo by kosowa z koswarkami z licznym potomstwem – a tak rosna problemy demografi, problemy migracyjne wzrastaja bo ktos inny luki demograficzne zapelnia w rejgionie – to juz nawet wegrzy buduaj 175 km-we wysokie ploty i zasieki na granicy z serbia.

  a takie wyjazdy to czesto tragedie rodzinne gdy spotkasz mloda kobiete w kafejce ryczaca w placzu do matki przez pc z web kamerka na skayperze tuz przed trdycyjnymi swietami b.n. lub wielkiej nocyy

 17. Joannus said

  Kiedy nawet werbalne lub na transparencie hasło ”Polska dla Polaków” wywołuje atak histerii u zdzir rzeczniczek oficjalnego kursu rządzących, to znaczy jedno. Przeznaczona jest dla obcych, muslimów, osobników w odcieniach mahoniu i hebanu, ukrów i wszelkiej innej zbieraninyna wzór podziwianej Hameryki. Co już jest widać, czuć i slychać na ulicach Warszawy.

 18. Joannus said

  Ad 9
  Widzę w komentarzu przemożny wpływ przyswojonej demagogii Balcerowicza, Bieleckiego i im podobnych guru .

 19. Agat said

  Przepuszczam ten komentarz skończonego debila. jako dokumentację poziomu umysłowego polactfa.
  Nb. właśnie jestem informatykiem i akurat mnie pasowała praca z domu przez Internet.
  Admin

  ==================
  @14 @18
  Głupi jesteście obydwaj – jeden jak kapeć z mojej lewej stopy, a drugi jak jego „kolega” ze stopy prawej (wybierzcie sobie stronę). A w związku z tym nie będę silił się na tłumaczenia i rozwijanie tematu, bo i tak nie trafi do żadnego z panów hydraulików (jak się domyślam).

  Cóż – pojadę tekstem ze znanego kabaretu: „nie chciało się nosić teczki, trzeba ciągnąć dziś woreczki” (może za granicą, bo trochę lepiej zapłacą, ale dalej ciągnąć…). No, to ciągnijcie sobie, panowie, na zdrowie.

 20. SAP said

  Popek, objawiony wieszcz emigracji UK:

  B.A.D. POP – SAMO ZYCIE (VIDEO)

  Popek – Nie chce sie juz wkurwiac (Prod. Profus)

  Popek – Chroń Nas ( Bit : Edi, Skrecze : Dj Gondek )

 21. Joannus said

  Ad 19
  ”Głupi jesteście obydwaj – jeden jak kapeć z mojej lewej stopy, a drugi jak jego „kolega” ze stopy prawej ”

  Urządzony beneficjencie szatańskiego systemu, zapewniam, że zdechniesz w nędzy umysłowej i duchowej.
  Wszak – Pycha z Nieba spycha.

  Niech Pan nie dyskutuje z tym debilem.
  Admin

 22. RomanK said

  Tak trzymac Agat’ka…jedna nozka w lewo z kapciem ….druga w prawo…i ffff…rontem do klienta mam vnadzieje, ze nie pachnie’ sz- jak moj kapec:-))))
  Sprobuj podoic komputer:-))))) i zazadac za usluge zaplaty:-))))

 23. Maciej z Wyspy said

  Do komentarzy Agat
  Tak jak wcześniej przedmówcy pisali – pewnych rzeczy nie da się online załatwić, bo gwóźdź można klawiaturą przymusić w miękkie drewno, ale już w betonie myszką nie powiercisz.
  Powiadasz Pan, że jak ktoś chce być hydraulikiem to się nie edukuje … i tu obnaża się pańska niewiedza – mianowicie tenże głupi hydraulik co mu się edukować nie chce wedle pańskich słów ma do czynienia z zaawansowaną technologią – polecam instrukcje instalacji nowoczesnych kotłów dla otwarcia oczu.
  Albo taki usmarowany mechanik – zapewniam, że pańska informatyka jest zasraństwem, które codziennie spędza nam sen z powiek i zmusza do poprawiania waszych błędów, niestety.

 24. Zen said

  1.5 Mln wyjedzie z kraju Na zachod? I bardzo dobrze juz sie Nie mozemy doczekac na nowych , niewykwalifikowanych pracownikow, firmy zarobia na nich pokazne sumy , a co bystrzejsi niezle moga sie tu ustawic , zapraszamy !

 25. Joannus said

  Ad 24
  ” Nie mozemy doczekac na nowych , niewykwalifikowanych pracownikow, ”.

  Jak się doczekamy to szybko przybędzie kolorowych dzieci, co to będzie za radocha, i to nie tylko dla oczu.

 26. RomanK said

  Dzieci sobie kolorow nie wybieraja…sami popatrzcie:

 27. Re:26 RomanK
  A czy musimy byc skazani na kolorowe bajery we wlasnych szkolach, tylko dlatego,ze „polytycy” tak sobie zycza???…
  Czyz juz nie potrafimy zyc bez zewnetrznej ingerencji, ktora nas winna „uszczesliwiac???”..
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. Guła said

  Musimy skończyć z wyczynowym kapitalizmem, który uprawiamy w Polsce od 25 lat. Powinniśmy podnieść płace, opodatkować bogatych i przepływ kapitału – radzi Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego, w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

  Uważa, że model rozwoju, który mieliśmy do tej pory – wyczynowy kapitalizm – nie jest w stanie nas dalej pociągnąć.

  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/belka-koniec-z-wyczynowym-kapitalizmem-w-polsce,2140178,2156?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  …………..
  A co dopiero mówić o społeczeństwie które wyczuwa sprawę przez skórę (bez czytania GW). Pakuje się i wyjeżdża

 29. Emig said

  Mam 27 lat od 2,5 roku mieszkam w Anglii wraz z Zona i synkiem. Do wyjazdu zmusiły nas narodziny dziecka, z jednej pensji w wynajętym mieszkaniu jest bardzo ciezko. Moja tęsknota za ojczyzna jest przeogromna, kazdy powrót z wakacji wiąże sie z ogromnym bolem. Bardzo chciałbym wrocic, ale jak bedzie czas pokaze. Pozdrawiam serdecznie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: