Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  Listwa o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  Piskorz o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Czas na mówienie prawdy obywatelom III RP

Posted by Marucha w dniu 2015-07-23 (Czwartek)

Problem w tym, że obywatele PRL nie chcą słuchać. Nie interesuje ich prawda. Zaledwie potrafią czytać, niekoniecznie ze zrozumieniem.
Admin

Obecnie, kiedy dosłownie przez cały świat przetacza się fala destabilizacji, wojen, kryzysów i napięć; kiedy rozpadają się państwa i w drogę wyruszają miliony uciekinierów, u wielu zmienia się paradygmat, przez który dotychczas postrzegali nasz glob. W szczególnym stopniu dotyczy to Europy, wokół, której toczą się wojny, a której jądro, w postaci UE, pogłębia się w coraz większym kryzysie politycznym i gospodarczym, a zwłaszcza moralnym.

Ostatnie wydarzenia wokół Grecji zdzierają ostatnią zasłonę kłamstwa, szczelnie okrywającą dotąd projekt pod nazwą „Unia Europejska”. Sam pisałem o tych sprawach od lat, cytując przy okazji opinie wielu „dysydentów”, „oszołomów” i „malkontentów” [i].

Dziś pragnę zacytować prominentnego przedstawiciela amerykańskiego establishmentu, Paula Krugmana, który kilka dni temu na łamach New York Times, na kanwie greckiego kryzysu, napisał następujące słowa [ii]:

The European project — a project I have always praised and supported — has just been dealt a terrible, perhaps fatal blow.

Projekt europejski, który zawsze chwaliłem i popierałem, otrzymał właśnie okropny, być może śmiertelny cios.

Sposób, w jaki Unia (Niemcy) potraktowała Grecję nosi wszelkie znamiona brutalnej kolonialnej agresji, a nie „solidarności”, jaką chełpiła się zawsze unijna propaganda. Pomimo to, kraj ten, zanim popadł w finansowe tarapaty, wykorzystał dotacje do podniesienia dobrobytu swych obywateli. Przez wiele lat był mekką polskich emigrantów i nawet dziś po solidnym zaciśnięciu pasa, może poszczycić się znacznie wyższą od polskiej stopą życiową.

Polska nigdy nic od Unii nie otrzymała. Każdy cent „unijnych dotacji”, stanowi zaledwie cząstkę tego, co Polacy wpłacają do unijnej kasy i gigantycznych dochodów uzyskiwanych (po zniszczeniu polskiej realnej gospodarki) przez rozwinięte kraje Unii z bezcłowej sprzedaży swych towarów na naszym rynku.

Pomimo to Polacy dumni są ze swej „europejskości”, którą opłacają nędzą, poniżeniem i agonią państwa i Narodu. Nikt z „elit” nie informuje o tym społeczeństwa, absorbując Jego uwagę żałosnymi gierkami politycznymi. Milczy o tym kościół katolicki, dbając jedynie o to by konający naród pozostał do końca „katolicki”.

W ostatnią niedzielę, usłyszałem w krakowskim kościele, ewenement, modlitwę za emigrantów! Cytuję: „Módlmy się za emigrantów, by mogli brać udział w niedzielnych mszach świętych”. To jest jedyne, czego życzą polskim emigrantom polscy „duszpasterze”!

No, niezupełnie! Jedna z „owieczek Ojca Dyrektora” przesłała mi niedawno link [iii] do homilii wygłoszonej przez arcybiskupa Dzięgę podczas pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę pt.: ”Naród polski stać na to by powiedzieć nie”, w której to bohaterski hierarcha wytyka naszym władcom brak zainteresowania problemami rolnictwa i „zbrodniczą ustawę in vitro”.

W momencie, kiedy Polska jest o krok od wojny z nuklearną Rosją, gdy załamują się resztki gospodarki, gdy emigruje ostatnie młode pokolenie III RP, gdy do naszej Ojczyzny Unia Europejska kieruje masy uchodźców z Afryki i Azja, a samemu krajowi grozi zalanie potokiem uciekinierów z rozpadającej się Ukrainy, Jego Ekscelencja dojrzał tylko wspomniane wyżej problemy. Jak w takiej sytuacji może ujrzeć prawdziwą sytuację przeciętny obywatel? Nie może! I o to właśnie chodzi w „porozumieniu ponad podziałami” krajowych „elit”. Nic nieprzeczuwające „stado” ma być sprawnie zagnane do rzeźni! Szarpanina przy tym nie jest wskazana.

O diametralnej różnicy pomiędzy rzeczywistością, a stereotypem myślowym polskiego społeczeństwa pisałem bardzo niedawno[iv] Dziś pragnąłbym zacytować innego zachodniego prominenta, amerykańskiego oligarchę Donalda Trumpa[v], prezentując w tym miejscu „mapę globu”, która obrazuje jego postrzeganie dzisiejszego świata.

Kliknij aby powiększyć

Abstrahując od zwyczajowej arogancji i pogardy dla drugich, ukazuje on jednak wizerunek w znacznym stopniu zgodny z rzeczywistością. Obszar, na którym znajduje się III RP, określony jest, jako miejsce pozyskiwania kobiet. Nazwijmy rzecz po imieniu – prostytutek! Tyle „mocy eksportowych” pozostało jeszcze w Polsce! No nie liczę niewolników na unijnych zmywakach. Tych z łatwością mogą zastąpić uchodźcy z basenu morza śródziemnego. Za to polskiej prostytutce nie dorówna nikt. I taka jest PRAWDA, czy się ona komuś podoba czy też nie. Dziwi tylko milczenie kościoła w tym temacie, który przecież tak bardzo zainteresowany jest moralnością swych „owieczek”.

Jakkolwiek by się sprawy Polski i świata nie potoczyły, do końca należy głosić prawdę, nawet najhaniebniejszą! Tym bardziej, że ci do jej głoszenia powołani tego nie czynią, zadowalając się, co najwyżej półprawdami, czyli najgorszą formą kłamstwa.

[i] http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/
[ii] http://krugman.blogs.nytimes.com/2015/07/12/killing-the-european-project/?_r=0
[iii] http://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-abp-a-dziega-narod-polski-stac-na-to-by-powiedziec-nie/
[iv] http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/658351
[v] https://en.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump

Ignacy Nowopolski
http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl

Komentarzy 10 do “Czas na mówienie prawdy obywatelom III RP”

 1. kuba said

  Polak jak nie bedzie mial co wzucic do gara.To zatrznie najpierw oczki przecierac.Potem piwko sobie rabnie po wczorajszej libacji.Potem zatrznie myslec.
  Ale to juz bedzie jak zwykle zapuzno.W niedziele pojdzie do kosciolka pospiewac sobie.BOZE COS POLSKIE.itd.Potem do Galerii z rodzinka kupic sobie jakies tandetne ciuszki robione w Malezii czy Sirylance itd.Niechce myslec perpektywicznie.Ojczyzna wszystkich polakow jest BRZUCH.

 2. NICK said

  Prawda?
  Pobudka.
  Tu jest judeopolonia.

 3. Maciejasz said

  ad.1 Nie wszyscy Polacy są zainteresowani tylko własnym brzuchem. No chyba, że Panu chodzi o „polakuf”…

 4. revers said

  Meskich prostytutek rowniez przybywa, kto wie czy nie gorszych od kobiecych, chetnie pozujacych i utrwalajacych sie na zdjeciach z owinieta polska flaga, gdy zamienia sie na teczowa.

  A afrykanie coraz lepiej daja sobie rade w europce, jak nie pracka, to sprawne obchodzenie sie z kompem na forach spolecznosciowych, ogladanie horrorkow, i pornolkow to juz przewilej nie tylko bialasow, przy kpiacych kommentarzach w mediach glownego scieku przez okupantow polski , ze przyjezdzaja do polski i europy fizycy jadrowi z afryki.

 5. NICK said

  „Terra deflorata”‚
  Czesław Niemen.

 6. Boydar said

  – „… zdzierają ostatnią zasłonę kłamstwa …”,
  – „… Każdy cent „unijnych dotacji”, stanowi zaledwie cząstkę tego, co Polacy wpłacają do unijnej kasy i gigantycznych dochodów uzyskiwanych (po zniszczeniu polskiej realnej gospodarki) przez rozwinięte kraje Unii …”,
  – „… kraj ten, zanim popadł w finansowe tarapaty, wykorzystał dotacje do podniesienia dobrobytu swych obywateli …”,
  – „… W momencie, kiedy Polska jest o krok od wojny z nuklearną Rosją …” …

  Panie Nowopolski, czy to Pan jest nienormalny, czy to raczej nas uważa Pan za idiotów. Przecież ten artykuł to ogórkowa mieszanka bredni, jawnych kłamstw i wyświechtanych sloganów. Kto płaci Panu za takie wymiociny ??? Czy Pańscy sponsorzy muszą posługiwać się aż taką tandetą w przygotowaniach do przejęcia znamion władzy w Polin ?

  Jest z „tego” jednak i pożytek (dobry gospodarz ma pożytek i wtedy, gdy mu się krowa na środku podwórka zesra). Otóż można „z tego” wylistować wasze priorytety –

  – kłamstwa wyekspirowanie obnażyć, pozostałe i wszystkie nowe ukryć, „żadnych więcej kłamstw już nie ma”,
  – wrogiem Polski są państwa (narody ?), nie banki ponadnarodowe i żydomafia bankstersko – terrorystyczna,
  – kredyty oferowane przez junię należy brać bez względu na okoliczności, gdyż służą podnoszeniu dobrobytu obywateli,
  – przy każdej okazji należy pamiętać że wrogiem ludzkości i cywilizacji jest Putin.

  Dupek ! 🙂

 7. ALI BABA said

  …”Nie interesuje ich prawda..” LUDZI GENERALNIE NIE INTERESUJE PRAWDA…Bez znaczenia czy mówią po polsku, niemiecku, szwedzku czy rosyjsku.!!

 8. KOR said

  @ Kuba said: Polak jak nie bedzie mial co wzucic do gara.To zatrznie najpierw oczki przecierac
  Drogi Jakubie pisz zamiast: wzucić – wrzucić, zamiast zatrznie – zacznie, lub nagraj wideo. Język polski nie jest trudny dla tych, którzy ukończyli szkołę podstawową.

 9. NICK said

  Ja tam już nie wiem.
  Kto jest ‚nowopolski’ a kto ‚starozakonny’.
  A może i wiem, bojąc się wyrazić… .

 10. TezPolonus said

  Niech Polacy sie zastanowią czy stoja przy Prawdzie i czy są chrześcijanami.

  Jezus Chrystus
  Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,31-32)

  Bonaparte
  Tylko prawda obraża.

  Albert Camus
  Ale zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, co ośmiela się powiedzieć, że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią.

  Mark twain
  Zanim prawda włoży buty, kłamstwo obiegnie Ziemię

  Talleyrand
  Jest bron straszniejsza niz oszczerstwo: to PRAWDA

  Walter White
  Prawda jako taka nie ma wartości dopóki nie jest wykorzystana lub zastosowana

  Terencjusz
  Ustępliwosc rodzi przyjaciół, szczerość – wrogów.

Sorry, the comment form is closed at this time.