Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

USA: Nie będzie baz w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2015-07-23 (Czwartek)

Polska klasa polityczna…

Na szczycie NATO w Warszawie w lipcu 2016 r. nie zostanie podjęta decyzja o utworzeniu stałych baz wojskowych na terytorium Polski. Stanowisko Waszyngtonu w tej sprawie jest pewne i nie ulegnie zmianie.

Poinformował o tym polską prasę John Heffern, zastępca szefa Biura Spraw Europejskich i Eurazjatyckich w amerykańskim Departamencie Stanu.

– Pozostaniemy z wami tak długo, jak tylko to konieczne. – dodał dwuznacznie Heffern, chcąc podnieść na duchu niepocieszonych Polaków.

Źródło: rp.pl

Komentarz Redakcji [Xportal.pl]: No i na nic się zdało „zrobienie laski Amerykanom” (jak wyraził się doświadczony w tej materii Radosław Sikorski). W tej historycznej chwili, wieńczącej długotrwałe wysiłki Tuska, Sikorskiego, Kopacz i Schetyny przypomnijmy też buńczuczne przechwałki otoczenia Andrzeja Dudy, że ten po objęciu urzędu „odblokuje” (nieistniejącą) kwestię baz w Polsce. Teraz sprawa jest jasna, więc dalej, panowie politycy: lance do boju, szable w dłoń i hajże na Putina. (A.D.)

Za http://xportal.pl

Komentarz admina gajówki: Po pierwsze – kto wierzy Amerykanom i ich zapewnieniom o „trwałości” jakiegokolwiek stanowiska, jest kompletnym idiotą. Po drugie – jeśli istotnie USRael zrezygnuje z budowy baz wojskowych w Polsce, to tylko dla nas dobrze. Najlepiej niech się w ogóle odp… od Polski ze swoją „pomocą”, „obroną” itp. kłamstwami. 
Admin

Komentarze 23 do “USA: Nie będzie baz w Polsce”

 1. Mariusz said

  Oj tam, oj tam… Przecież polskie politykierstwo nie dlatego „domagało się” jakichś tam amerykańskich baz że tak sobie „suwerennie” wymyśliło w ramach jakiejś tam „racji stanu”, a dlatego że miało taki prikaz żeby podbijać bębenek i się domagać… Amerykanie w końcu zdecydowali że stałych baz nie będzie, ale za to zapewnią… „permanentną obecność rotacyjną” – tak słyszałem wczoraj w TVP Info – co mniej więcej daje to samo i „sukces” polskiej polityki tak czy inaczej zostanie odtrąbiony.

 2. Zbyszko said

  Widocznie do pilnowania amerykańskich interesów w Polsce wystarczy już tylko PIS, Gazeta Polska i inne tam śmieci (przejęzyczyłem się… W Sieci)

 3. Jacek said

  Trafił Pan w dziesiątkę. Wystarczy Mossad i kooperujące służby w kondominium. A pacyfikacji może w każdej chwili dokonać iv reich.

 4. RomanK said

  TO tylko swiadczy, ze Amerykanie uwazaja za pewnik ,ze Polska wyjdzie z ich strefy wplywow o wlasnych silach w ciagu najblizych 5 lat.
  Stad ucieczka i odwrot lachociagow…za sie pieniadze.

 5. Doktryna wojenna nie uległa zmianie, obszar pomiędzy Bugiem a Odrą pozostanie strefą buforową, i nic tu nie znaczy polska racja stanu. W przypadku konfliktu wsch-zachód teren buforowy będzie gorący , i stąd nie ma i nie może być mowy o stacjonarnych bazach naszych „sojuszników”.
  Gdyby nie tak ułożony porządek rzeczy to logicznym jest że bazy USA dawno powinny zostać przeniesione z Niemiec do Polski. Wszystkie inne domniemania żartem są i kpiną z rzeczywistości, albo czystym idiotyzmem.

 6. RomanK said

  Psi Dedektywie… wytlumacz panom co znaczy strefa buforowa w dobie platform bojowych orbitalnych….plissssss!

 7. Pierdu, pierdu panie Romanie, kpisz waść czy o drogę pytasz. A ogórki kupiłeś?

 8. NICK said

  Tylko niektórym. Panockom. Umundrowanym.

 9. kfakfa said

  Blekot o bazach miał na celu wyłudzenie przez chazarów kasy z budżetu .Powsinogi i pochwalił się dzisiaj ,że na łapówki i dostatnie życie chazarom – zajomał mld zł rocznie.

 10. Guła said

  Jeden już starał się zapaskudzić ten kraj wyrzutniami antyrakietowymi. Jeszcze żyją ludzie którzy to pamiętają. Takie rzeczy są nie do przyjęcia, żeby tak z deszczu pod rynnę. Ochrona tyż musi być na słusznym poziomie.

 11. Marucha said

  Re 7:
  Tym wpisem zupełnie mnie Pan przekonał. Precyzyjna argumentacja.

  Swoją drogą wolę czytać Romana K, choć pisze z błędami i czasem nie ma racji, niż niektórych jego krytyków.

 12. Janka said

  Z amerykańckimi bazami to jest tak: niejaki Lem Stanisław, spolszczony ‘uny’ napisał kiedyś felieton, że protestujący młodzi Niemcy pod amerykańskimi bazami w czasach zimnej wojny to pożyteczni idioci, ponieważ ww. bazy są elementem stabilizującym równowagę sił w Europie, ergo bez nich mielibyśmy Armię Czerwoną w Paryżu we dwa tygodnie.
  ‘Uny’ zapomniał dodać, że ww. bazy są 100% procentowym celem pierdulnięcia atomowego (wtedy) ZSRR, no i jeśli jaki kraj chce mieć takich ‘celów’ u siebie więcej, to i owszem może bazy W(ch)uja Sama stawiać.

  Co do baz w Polin, nieobecność amerykańców oznacza tyle, że USrańcy dalej zostawiają pole do dyplomatycznego nakłonienia Rosji to skierowania się przeciw Chinom, ergo Rosja w zamian zapewne dostanie z powrotem wschodnią Europę w swój protektorat (w 5-15 lat ?). Oczywiście jak tylko Polin wypłaci te drobne 60 mld USD roszczeń ‘unych’ – wtedy tak wydrenowany kraj stanie się pustynią cywilizacyjną i Rosja może sobie taki (k)raj zabrać z powrotem. Trzeba mieć nadzieję że Putin lub jego następca pozbędzie się przy okazji etnicznej kasty zarządczej pozostawionej tu w spadku po Jakubie Bermanie i Hilarym Mincu, która się już raz sqvrviła gładko obracając doopę ze wschodu na zachód.

 13. AlexSailor said

  Brak obcych wojsk w Polsce jest niewątpliwie korzystny dla nas.

  Po pierwsze, takie wojska są wysoce zawodne i nawet gdyby miały nas bronić dziś (przed kim???) to jutro ich przywództwu może się odwidzieć.

  Po drugie, obce wojska zawsze realizują obce interesy aż do okupacji kraju, w którym się znajdują.
  Najczęściej jednak przez wpływ na sytuację wewnętrzną.

  Po trzecie, jeśli doszłoby do konfliktu ograniczonego, to w takim razie rozegrałby się on na naszym terytorium niszcząc zasoby materialne i osobowe narody, co jest już klęską niezależnie od ostatecznego zwycięzcy.

  Po czwarte, lepiej jest, żeby obce państwa realizowały swoje interesy na naszym terytorium i wobec naszych sąsiadów przy wykorzystaniu sił zbrojnych polskich.
  Bo muszą takie siły zostać stworzone i zdolne do akcji, a na dodatek same w sobie stanowić będą namiastkę polskiego ośrodka władzy.
  I, np. po stworzeniu, uzbrojeniu i przeszkoleniu, odmówią wykonania samobójczych rozkazów związanych np.
  z prowadzeniem działań wojennych na naszych granicach lub naszym terytorium w interesie państwa, które nas zdominowało.
  To jest, obce państwo musi wówczas uwzględniać w jakimś stopniu nasze interesy.

 14. Zerohero said

  @5, 6,7

  Ujął mnie pan Roman wizjonerstwem. Też to lubię. Tak, bojowe stacje orbitalne będą. Już mogą być, ale…to trochę za straszne – np. setki bomb jądrowych krążących jako satelity. Z orbity jest ze 200km – 1000km w linii prostej wspomaganej grawitacją. Traktaty zabraniają. na razie.

  Sytuacja wygląda tak, że:

  1. z bliska atakują samoloty i rakiety samosterujące. Może być ich od pyty, np. 1200 samolotów, 4000 Tomahawków. Mogą zakraść się znienacka lecąc nisko, omijając strefy radarów…

  2. z daleka rakiety balistyczne. Te międzykontynentalne są dość drogie i trzyma się ich max. kilkadziesiat, kilkaset…. a lecąc przez 7000km dają kupę czasu na przygotowanie kontrataku.

  Ładunków jądrowych jest za to od groma, po kilka tysięcy, więcej niż potrzeba.

  a więc nie ma racji pan RomanK. Bufor jest bardzo wskazany by nie dać się zasypać bronią krótkiego zasiegu. Europejska część Rosji nie ma bufora a USA mają bufor wielkości oceanów. Mimo to USA mają chciece skrócić bufory rosyjskie tam gdzie one jeszcze są.

  po co?

 15. Nie bardzo rozumiem czego ameryka miała by bronić w Polsce. Tutaj jest ładnie i lasy i pola i jeziora, ale tak naprawdę to samo jest w montanie, albo gdzie indziej. Teren oczyszczony z npla przygotowany ewentualnie do jakichś operacji lądowych i już. Taka zielona odmiana pustyni.

 16. Marek said

  Skoro usraelici nie chcą baz w polin, to może dlatego, że mają być na upanie. Zawsze to bliżej celu. Zgadza się?

 17. parva said

  Nareszcie jakas dobra wiadomosc!!

 18. Zen said

  Moze I dobra ale te menty tak latwo Nie odpuszczaja , Dalej beda truc ,,klimat,, w Polsce, zeby Nie stracic , obecnie ,,38mln,, frajerow. ( Nie wiem ilu naprawde Polakow mieszka w Polandii)

  Zgaduję, że ok. 30 milionów.
  Admin

 19. Sołtys said

  Co z tego że nie będzie baz w Polsce?Jak jankesi latają sobie po naszym niebie samolotami bojowymi jak chcą i kiedy chcą.Ostatnio cztery sztuki A 10 Tunderbolt przelatywały nad powiatem przysuskim przez dwa dni z południa na północ i z powrotem .Trzy dni temu widziałem też na niebie dwie sztuki F18, że nie wspomnę o Herkulesie przylatującym do Gdańska z tajemniczymi przesyłkami.Co oni knują?

 20. NICK said

  U mnie też, ostatnio, latały F 18-nastki Sołtysie.
  Bory Tucholskie.

 21. […] https://marucha.wordpress.com/2015/07/23/usa-nie-bedzie-baz-w-polsce/ […]

 22. A zatem reżimowe władze III Żydo-RP muszą się zadowolić stworzoną przez siebie armią i samodzielnie najechać Rosję. Armia III Żydo-RP jest profesjonalna, nowoczesna, świetnie wyszkolona i dysponuje najwyższą techniką bojową – o armii z czasów PRL nawet wstyd wspominać.


  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/03/1394121705_dbuwex_600-e1425748169658.jpg https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/03/ministerstwo-obrony-narodowej-planuje-dozbrojenie-polskiej-armii-e1425748131452.jpg

  Jest tylko jeden mały szkopuł: minister MON, T.Siemioniak, nie wie jeszcze, kiedy armia III Żydo-RP powinna suwerennie najechać Rosję. Albowiem ambasada Wlk.Brytanii nie raczyła go o tym poinformować – niewykluczone, że jest to jednak element zaskoczenia w strategii III Żydo-RP. Możliwe także, że nastąpiło jakieś przypadkowe przeoczenie, ponieważ o niedawnych ćwiczeniach NATO w III Żydo-RP T.Siemioniak dowiedział się właśnie przy okazji rautu u Brytyjczyków w ich ambasadzie, a kolejnego rautu nie było.

 23. Czołgista said

  Trzymamy za was kciuki towarzysze z Polski, rzucili na odczepnego Amerykanie. Teraz ktoś będzie musiał się obetrzeć z wazeliny.

Sorry, the comment form is closed at this time.