Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy to już rewolucja?

Posted by Marucha w dniu 2015-07-25 (Sobota)

Jeden z wielu Żydów, którzy bezkarnie okradali Polskę i Polaków. Zadowolony z siebie sukinsyn i złodziej.

Kilka dni temu w telewizji usłyszałem, ze Jan Krzysztof Bielecki, kiedyś premier rządu po Mazowieckim a od lat bankier nad bankierami, powiedział, że po raz pierwszy od 1989 roku boi się tego, co może się stać w historii. Była to jego reakcja na „kryzys grecki” i nie ukrywam, że sprawiła mi ona wielką przyjemność.

Jak widać Bielecki nie bał się ani jak Balcerowicz rozwalał gospodarkę, jak neoliberalny amok demolował polską tkankę społeczną i zamieniał kraj w bezmózgiego wasala Stanów Zjednoczonych, aż po wysyłanie wojska na wojny kolonialne i organizowanie w Polsce ośrodków tortur CIA.

Tak sobie myślę, że jak Bielecki się cieszy, to porządni ludzie powinni się bać, a jak Bielecki się boi, to porządni ludzie powinni się cieszyć. A już lewica socjalistyczna zwłaszcza. Podobnie jak nie ma nic piękniejszego jak widok pieniącego się z wściekłości i bezsilnego Balcerowicza. No chyba, że Balcerowicz w kajdankach.

Czego się boi Bielecki?

Otóż boi się nieporządku, chaosu i zagrożenia kapitalistycznego porządku w Europie, symbolizowanego dla niego przez porządek UE, Banku Światowego, Funduszu walutowego i całej tej ponadnarodowej kapitalistycznej bandy, której jest wiernym parobkiem.

Czy ma rację?

W każdym razie uświadomić sobie musimy na początek, że greckie referendum ujawniło już nie tylko jako hipotezę naukową/koncepcję polityczną, ale jako społeczną i polityczną moc i siłę sprawczą obywateli zorganizowanych na poziomie całego państwa i to państwa będącego członkiem Unii Europejskiej i posługującego się walutą-uosobieniem wszelkich cnót kapitalistycznych – euro, ujawniło dobitnie raz jeszcze, że wszelkie wieszczenie „końca historii” i niekończącego się już panowania neoliberalnego kapitalizmu i amerykańskiego imperializmu jest szaleństwem i głupotą.

Syriza swym politycznym zwycięstwem pokazała w warunkach europejskich, że istnieje systemowa polityczna alternatywa dla neoliberalnej Unii Europejskiej i że tą alternatywa jest socjalistyczna, solidarna, socjalna i lewicowa fala, która narasta i walka z którą będzie stanowiła istotę europejskiej polityki następnych dziesięcioleci.

Wprawne oko bankiera Bieleckiego wychwyciło grozę sytuacji i jej historyczny wymiar. Gdy przyjrzymy się bowiem sytuacji gospodarczej i społecznej w UE, to jasnym się stanie, że nie ma „problemu Grecji”, a jest problem Unii i problem kapitalizmu.

Aktualne zadłużenie Grecji to 172% PKB długu publicznego i 217% PKB w długu zagranicznym. Ale zadłużenie Irlandii to odpowiednio 127% i 815%, Wielkiej Brytanii to 93% i 316%, Włoch 136% i 126%, Portugalii 130% i 235%, Hiszpanii 98% i 160%, Francji 95% i 202%… samych zaś Niemiec 80% i 160%. Ruina dotyczy więc nie tylko Grecji, lecz całej neoliberalnej polityki prowadzonej od lat w UE.

Jej istotą jest maksymalizacja zysków na drodze wykorzystania mechanizmu zadłużania państwa. Nie wystarcza sam nacisk na spadek płac, na kolejne ulgi i zwolnienia od podatków dla kapitału, oficjalnie uprawiana polityka „rajów podatkowych”, szantaż wywiezieniem kapitału na rynki azjatyckie, nie wystarczają też dla ratowania kapitalizmu liczne grabieżcze wojny. Wieloletni kryzys współczesnego kapitalizmu nie daje się też zlikwidować na drodze obniżania podatków i tworzenia specjalnych stref ekonomicznego wyzysku i zawieszenia prawa.

Żarłocznemu kapitalizmowi wcale nie chodzi o likwidację kryzysu. Kryzys to najlepszy okres do zarabiania i pomnażania kapitału. Szybko rosnące dysproporcje społeczne są tego dowodem. Ale współczesny kapitał walcząc o obniżenie dotyczących go podatków i nadzwyczajne warunki do realizacji wyzysku sięgnął śmiało po długi państwowe jako najskuteczniejszą formę realizacji zysków.

Żądając „taniego państwa”, wymuszając prywatyzację własności państwowej i społecznej, a także demontując „państwo opiekuńcze” i społeczne gwarancje bezpłatnego szkolnictwa, służby zdrowia, tanich mieszkań, etc., zmusza z jednej strony do oddawania państwowych źródeł dochodu, a z drugiej do przekształcania „świadczeń społecznych” w pole gry rynkowego kapitału. Opór społeczny przeciwko „cięciom”, przy ograniczonych wpływach budżetowych, łatanych pospieszną i byle jaką prywatyzacją, wymusza zadłużanie państwa i czyni go dłużnikiem rodzimego – a przede wszystkim międzynarodowego wielkiego kapitału.

Rządy narodowe staja się więc w istocie nadzorcami własnego społeczeństwa, wymuszającymi różnymi dostępnymi państwowo środkami spłacenie przez społeczeństwo długów wobec kapitału. Można nawet powiedzieć, że im bardziej zrujnowane państwo wpędzone jest w taka pułapkę, tym zyski są większe i pewniejsze. Ustalany rating kredytowy /dekretowana przez odpowiednie instytucje wiarygodność kredytowa np. państwa, określająca koszt zaciąganych długów/ w przypadku jakichkolwiek problemów gospodarczych, społecznych czy politycznych radykalnie zwiększa opłacalność papierów państwowych. O ileż to łatwiejsze niż walka na rynku wynalazków, technologii, czy wydajności pracy!

Kapitał współczesny bajki o „wolnym rynku” opowiada peryferyjnym kmiotom, aby ich rozbroić gospodarczo, zrujnować miejscowy przemysł, przejąć go za pół darmo, zawładnąć rynkami i wprowadzić monopolowe ceny. Ale to nie wystarcza. Trzeba zaprząc państwo do wtórnego mechanizmu wyzysku realizowanego przez budżet i podatki wyciągane z biednych mas. Tu kłopot polega tylko na nadzorze politycznym nad pojawiającymi się i znikającymi rządami, na których żywot łatwo jest mieć wpływ poprzez ambasady, rynki i media masowej komunikacji opanowane przez światowe giganty „informacyjne”. W gruncie rzeczy cały mechanizm powinien chodzić bez zarzutu w wyniku hegemonii kulturowej, wtłaczaniu „demokratycznych” i neoliberalnych wartości.

I oto cały ten globalny mechanizm zostaje poddany negacji w wyniku masowych ruchów społecznych i politycznych… cały czas możliwe są następne ruchy społeczne i polityczne, bo wyzysk poprzez eskalację cięć budżetowych, prywatyzację, zadłużenie państwa trwa i kapitał za żadną ceną nie chce z niego zrezygnować!

To dopiero początek!

A jak jest u nas w Polsce, na „zielonej wyspie” darmowego szczawiu i i mirabelek!?

Były premier – obecny bankowiec – Bielecki wie, że w Polsce jest strasznie i będzie w następnych latach jeszcze straszniej.

Masowa emigracja zarobkowa to nie tylko rozpacz i stres. To także drenaż mózgów. Młodych, wykształconych za nasze pieniądze obywateli RP, którzy będą wzbogacać nowe ojczyzny, a nie łożyć na solidarnościowy system emerytalny. W Polsce jest to jeden z czynników prowadzących do katastrofy demograficznej. Podstawowym jednak czynnikiem jest w tym przypadku wysokie bezrobocie w kraju, brak pomocy dla bezrobotnych i upowszechnienie się „pracy śmieciowej”. W tych warunkach bycie ojcem czy matką to heroizm, a posiadanie dziecka to luksus, bądź ofiara z własnego życia.

Cały system emerytalny to w tej chwili jedna wielka i wciąż rosnąca bomba. Ci, którzy dostają do domu informacje o spodziewanej wielkości emerytury, uświadamiają sobie równocześnie, że kilkaset złotych emerytury czyni ich automatycznie masowo klientami opieki społecznej. Zazdrościć im mogą pracownicy „śmieciówek”, bo ich nie wspomoże nawet te kilka setek emerytury. Spokojnie czują się ci, co są już emerytami. Myślą, że nikt im już tych świadczeń nie zabierze. Przykład Grecji pokazuje jednak, że redukcja emerytur czy rent o 20-30% może być normą! Tu nie ma nic raz na zawsze danego. Kapitał każe sobie płacić.

Wyobrażenie o „zielonej wyspie” spłowieje jeszcze bardziej, gdy Polska przestanie dostawać fundusze unijne na rozwój i infrastrukturę i stanie się społeczeństwem, które więcej wpłaca niż dostaje ze wspólnej kasy. Tak będzie już za kilka lat. Przez te kilka lat pojawią się nowi emeryci. Problem biedy i głodu… a co za tym idzie przestępczości, marginalizacji, wykluczenia, demoralizacji i coraz bardziej drastycznego rozwarstwienia społecznego będzie narastał. Gdy dodamy do tego fale uchodźców ze zrujnowanych przez imperialne wojny Zachodu społeczeństw Afryki i Bliskiego Wschodu, może Ukrainy… to obraz wyłania się wręcz dramatyczny. Na taką tragiczną perspektywę ani Bielecki, ani europejski kapitalizm nie ma sensownej odpowiedzi! Rzeczywiście wyłania się przed nami nie „koniec historii”, ale koniec kapitalistycznego świata czy też „nowe barbarzyństwo”.

Czy jest inne wyjście? Jest! To wyjście ujawnia właśnie tendencja, która prześwituje przez alternatywę Syrizy, Podemos… przede wszystkim partii socjalistycznych, komunistycznych, zielonych. Chodzi o Europę solidarną i społeczną, świadomie konstruującą równość, pokój, bezpieczeństwo i dobrobyt w całej UE, ale i poza nią. Zamiast organizowania sobie przez kapitał „bliskich kolonii” z biedniejszych krajów UE, z biedniejszych warstw własnych społeczności narodowych, trzeba szybko i radykalnie wyrównywać dysproporcje, nierówności i likwidować dziki wyzysk. Dla dobra także „starych” państw UE potrzebna jest powszechna akceptacja pakietu praw socjalnych Europejczyka, scentralizowana redystrybucja bogactwa w demokratycznej wspólnocie europejskiej. Nie może być tu miejsca na raje podatkowe i miliardowe zarobki na spekulacjach giełdowych, na imperialne wojny wywołujące fale emigracji, z którymi muszą sobie potem radzić państwa. Kapitał nie może dalej zarabiać na wojnie, na trupach i na emigrantach, uciekinierach, ofiarach kolonialnych podbojów.

Ale kapitał bez takiego zarabiania po prostu w dzisiejszej Europie i dzisiejszym świecie nie może istnieć. I tak ledwo dyszy i z przerażeniem patrzy na zbliżający się koniec. Kosmopolityzuje się i ucieka gdzie tylko może. Bez wahania porzuci Europę i Amerykę, jeśli tylko przedłuży mu to życie, lub pozwoli przepoczwarzyć się w coś innego.

Na początku dwudziestego pierwszego wieku wraca idea z początku wieku dwudziestego, idea Socjalistycznych Stanów Zjednoczonych Europy. Kapitał międzynarodowy wywołał dwie wojny światowe, żeby tą ideę zniszczyć, choćby odwlec… Problemu Grecji, ale też problemu Polski, całej Europy nie da się bez niej rozwiązać! Istnieje jednak znane już z historii niebezpieczeństwo, że w obronie kapitalistycznego wyzysku kapitał znów sięgnie się po krwawy nacjonalizm i faszyzm. Jest ono bardzo realne!

Jerzy Kochan
http://www.socjalizmteraz.pl

Komentarzy 41 to “Czy to już rewolucja?”

 1. kuba said

  Jest z wielu agentow uspionych .Ktorzy przyjechali do POLSKI na Radzieckich czolgach po 1945.Pysk specjalnie nie wyglada na zyda.Tylko na jakiegos glupka z
  reionow kaukazu.Tylko taki przemielony.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Jan Krzysztof Bielecki [Izaak Blumenfeld] urodził się w 1951, a więc nie przyjechał do Polski na radzieckich czołgach.

 3. czarny kanarek said

  Szabesgoje są niebezpieczniejsi od nasich, poniewaz zakamuflowani od zewnątrz.

 4. Jakub said

  Bielecki to chyba druga liga. Obernadzorcą w Polsce jest od dawna Balcerowicz. Nieważne kto by rządził w naszym kraju, on ze swoją „Fundacją Obywatelskiego Rozwoju” będzie zawsze krytykował, pouczał i strofował durnowatych tubylców.
  Nie daj Boże, aby ten człowiek uzyskał jeszcze kiedyś jakiś realny wpływ na to, co się w Polsce dzieje.

 5. Radzieckie czołgi przywiozły agentów sowieckich. O agentach rosyjskich na razie nie słyszeliśmy. A agentura, jak to agentura, pracuje dla tego, kto trzyma agenturę w garści.

 6. Jakub said

  A tak oftopikowo, to sami solenizanci tutaj dzisiaj piszą:)
  Dwóch Jakubów i pan Krzysztof! Wszystkiego najlepszego i oby na bogato dzisiaj było! U mnie będzie (^_*)

 7. JG said

  Jan Krzysztof Bielecki jest żydem, bo jego matka jest żydowka, ojciec natomiast byl przodownikiem pracy. Zaraz po wojnie byly modne takie zwiazki: ona żydowka agitator żydokomunistyczny, a on przodownik pracy prawdopodobnie pobil rekord w położeniu cegieł.
  Do polityki Bielecki zostal wciagniety przez rodzine matki, ktora ma powiazania żydomasonskie. Przeszkolenie masonskie przeszedl we Francji, gdzie mieszkal jeden z czlonkow rodziny matki, mason.
  Bielecki studiowal ekonomie, ale byl kiepskim studentem. Przepchnieto go przez studia. Nieciekawa postac. Ma twarz debila i takim jest.

 8. maniek said

  Gierek to wszystko przewidział:

  Przed ponad 30-laty E.Gierek mowil:
  Wiem czym jest kapitalizm.W odroznieniu od wiekszosci Polakow zylem w nim i poznalem jego zalet i wady.Kapitalizm jest jednak zaprzeczeniem etosu rownosci spolecznej i sprawiedliwosci.Czeka nas straszne rozwarstwienie spoleczne,bezrobocie i niestety raczej nie europeizacja, lecz latynizacja,czyli kapitalizm nedzy.Ludzie jeszcze nie uswiadamiaja w pelni ,ze nie tylko zyskali wiele dzieki ostatnim zmianom,lecz takze wiele stracili.Boje sie ,ze czeka nas obecnie dekada eksperymentowania i niepewnej reformy.Oby wokol naszych miast nie pojawily sie slumsy, a sklepy nie byly pelne drogich towarow niedostepnych dla nedzarzy snujacych sie po ulicach.Boje sie tez, ze gdy siegniemy dna,pomoc ,ale nie bezinteresowna ,nadejdzie z Zachodu.Oby nie powrocila sytuacja sprzed wojny,gdy zarzady fabryk nalezaly do cudzodziemcow,a Polacy byli robolami.Nigdy nie zrozumiemy wlasnnych bledow,nie wyjdziemy z zakletego chocholego tanca,nie patrzac prawdzie w oczy.Komunizm na tej ziemi nie wziol sie z niczego, btl formacja,przez ktora Polska chcac nie chcac ,musiala przejsc i sprawa do rozliczenia jest,czy komunisci przeprowadzili Polske przez ten okres gorzej czy lepiej.
  Osadzcie sami.

  Jest to z ksiazki J.Rolickiego -Przerwana dekada wydanej na poczatku lat osiemdziesiatych.Wywiad rzeka.

 9. Plausi said

  „prześwituje przez alternatywę Syrizy”

  akurat Metoda 2 wg Chomskyego, jak mogliśmy się w ostatnich dniach o tym przekonać, zastosowana zresztą wg. wszystkich reguł sztuki zarządzania stadem. Ślepcom będzie ciężko to dostrzec.

  „Ale kapitał bez takiego zarabiania po prostu w dzisiejszej Europie „, nam też się zdarzają takie lapsusy, że dajemy się zwieść semantyce okupanta, ale kapitał nigdy nie „zarabia”, jedynie rabuje i u nas chrześcijan obowiązuje zakaz lichwy czyli procentu. Dodajmy, że ważnym instrumentem tego rabunku jest państwo , z jego aparatem przemocy, któremu my tak chętnie zawierzamy nas los, na dodatek stawiając na jego czele
  samych bohaterów narodowych, oddając się w opiekę równie godnych zaufania kapłanów.

  Ale co robić w takim razie ? Odpowiedź przy inne okazji.

 10. maniek said

  Po upadku PRL w latach 90, Polacy biednieli prawie najbardziej w świecie.

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/biedni-pozostana-biednymi/
  — W latach 90. Polska zanotowała największy wzrost ubóstwa w stosunku do rozwoju gospodarczego spośród wszystkich 175 państw sklasyfikowanych przez UNDP (ONZ-owski Program Rozwoju) —

 11. maniek said

  Tak stało „wikipedia” zanim uny pejsate to skasowały jako niewygodne

  pl.wikipedia.org/wiki/Bieda
  […]Mimo że w 2004 roku PKB w Polsce wzrósł o 5,3%, większość wskaźników ubóstwa uległa pogorszeniu.
  Według GUS w zeszłym roku poniżej minimum socjalnego żyło prawie 60% Polaków.
  W 2003 roku było to 59%, w 2002 58%, w 2001 57%, w 1996 47%,
  a w 1989 wskaźnik ten wynosił tylko 15% !!!! […]


  Dziś po uciecze milionów 70-80% poniżej zaniżanego minimum socjalnego a poniżej nędzy minimum egzystencji ~30%

  PRL poniżej minimum socjalnego liczone jak dziś 5% w 1979/80 i 15% w 1989 po latach rewolt sponsorowanych, embarga itd.. a poniżej nędzy promil

 12. galaszek@googlemail.com said

  Aaaaaajjjjj!!!! (d)wwwwwaaaaaaaajjjjaaaaaajjjjjjjj!!!! …jak ja sie bojam sze tego białeckie tak sze boja!!! …jak ja sze boja sze tego białecki moszy z tego stracha moszy sie zmiienic na jakie czarnieckie i dopiero wteda moszy dojsc do polinskie tragedia greckie

 13. kfakfa said

  Te „gemby” …
  Trzeba pamiętać ,ze w uzgodnieniach miedzy strona izraelską i polska /Gołda Meir/- zawsze wskazywano ,by do Izraela nie przysyłać chorych ,zapewne pokrzywionych i pokręconych .Zostali przymusowo w Polsce ,mimo pozorowanej ucieczki w 1968r. Kupa mongołów najechała wraz z operacją Most .

 14. aaaaaaaaa said

  @4

  bo zasada małżeństw mieszanych w Polsce powinna być prosta :

  żenisz się z kolorowym – wypad z kraju …………i po sprawie , jeśli drugie państwo miałby podobne zasady to pozostaje banicja……..

  …….a tak połowa polskich kretynów wyhodowała sobie żmije na własnym podwórku …….

 15. aaaaaaaaa said

  @4

  przepraszam za błąd – chodzi o nawiązanie do wpisu #3

 16. Galernik said

  Zadłużenie w zagranicznych bankach powinno być renegocjowane. Rząd powinien zaprosić do rozmów największych wierzycieli. A żeby rozmowy przebiegały sprawniej, to dzień przed spotkaniem paru członków zarządów i kilku udziałowców tych banków lub innych podmiotów będących udziałowcami powinno zostać odnalezionych we własnych wychodkach z urżniętym łbem wciśniętym w dupę.
  Wtedy można spokojnie renegocjować zadłużenie. I tak po ludzku – pożyczyliśmy od was 10 miliardów i oddaliśmy już te 10 i drugie tyle w odsetkach, dlatego sprawę długów uznajemy za niebyłą w związku z czym pozwoliliśmy sobie przygotować odpowiednią umowę i nalegamy na pozytywne rozpatrzenie. Po czym przedłożyć odpowiednią umowę o uregulowaniu wzajemnych wierzytelności i innych roszczeń etc…
  Rozmowy można z czasem rozszerzyć na mniejszych wierzycieli. Wtedy już samo zaproszenie do rozmów powinno wywołać odpowiednią i pożądaną chwilę zadumy i refleksji…
  Tylko jest jeden problem. Brakuje nam odpowiedniego rządu. Pech. Biednemu zawsze wiatr w oczy.

 17. Bardzo podoba mi się said

  ad 14 Galernik

  Bardzo podoba mi się taki scenariusz 🙂

 18. maniek said

  czytanka:


  PIERWSZA SOLIDARNOŚĆ
  Trzydzieści lat temu masowe strajki robotnicze wstrząsnęły biurokracją rządzącą PRL i pojawiła się nadzieja, że można kulawy system podpierający się kredytami z Zachodu skierować na drogę autentycznego socjalizmu, gdzie władzę sprawowaliby robotnicy zrzeszeni w radach bądź komitetach a nie podlizujący się Zachodowi partyjni oficjele, tym samym uratować socjalne zdobycze PRL-u przed restauracją kapitalizmu rodzącą się w łonie nomenklatury, spółek polonijnych itp..
  Niestety fakt braku rewolucyjnego kierownictwa, zadecydował, że we władzach „Solidarności” znalazły się sprzedajne kurewki na pasku imperialistów takie jak Wałęsa, bądź pro-kapitalistyczni liberałowie.
  To między innymi doprowadziło do sytuacji, w której sztandar Solidarności- sztandar ruchu robotniczego został wykorzystany jako sztandar kontrrewolucji. Państwo ułomnego socjalizmu, zdeformowane państwo robotnicze, zostało zastąpione bandyckim neoliberalnym kapitalizmem. Poniżej znajdują się teksty na ten temat

  Zbigniew Marcin Kowalewski: Solidarność zachodniej lewicy z „Solidarnością”
  Niewiele jest precedensów takiego załgania historii „pierwszej Solidarności”, jakiego jesteśmy dziś świadkami. Całe rozdziały tej historii przeinacza się nie…
  http://www.1917.net.pl/node/6416

  Jan Malanowski: Klasa robotnicza i jej partia
  Partia zaczęła zatracać charakter ruchu robotniczego. W coraz mniejszym stopniu była partią robotniczą, w coraz większym – partią urzędniczą
  http://www.1917.net.pl/node/4345

  Bogusław Ziętek: Pozostała tylko gorycz oszustwa
  Bezrobocie, fatalne warunki pracy, ograniczone uprawnienia socjalne – to wszystko jest dokładnym przeciwieństwem celów robotników Sierpnia 1980 roku
  http://www.1917.net.pl/node/2818

  30 lat po pierwszej „Solidarności” – nie ma czego świętować
  Trzydzieści lat temu masowe strajki wstrząsnęły biurokracją. Pojawiła się nadzieja, że można kulawy system skierować na drogę autentycznego socjalizmu
  http://www.1917.net.pl/node/2808

  Co zostało z 19. postulatu „Solidarności”?
  Mimo spadku cen mieszkań w niektórych miastach, możliwość zakupu własnego lokum na kredyt jest coraz mniejsza. Mieszkania są niedostępne dla większości społeczeństwa
  http://www.1917.net.pl/node/969

  Solidarność 1980-81 r. – Porażka na progu zwycięstwa
  W sierpniu 1980 roku, potężna fala strajków wstrząsnęła rządzącym Polską stalinowskim reżimem. Hasła i formy współpracy, które wyłoniły się w toku walk 1980 r., były…
  http://www.1917.net.pl/node/478

 19. RomanK said

  Panie Maniek…to zostalo z Pierwszej Solidarnosci…
  po 25 latach…nie wiem tylko dlaczego spikerka uzywa pojecia ,,opozycja:-))ci co tam sa kazdy jeden bez wyjatku to zwiazkowcy….wlacznie z Michalem Strekiem, ktory byl nauczycielem zwiazkowcem , jako jeden z pokazanych odegral jakas role po Przewale …. zostal Szefem Urzedu Ochrony Panstwa w Regionie Podkarpackim w rzadzie Mazowieckiego

  W roku chyba 87 albo 88..zupelnie prywatnie brat znajomej, profesor pracujacy w jednym z najwazniejszych Think Tank USA, na BBQ wyciagnal z kieszeni kartke i podal mi pytajac ..znasz ich???
  Byla to lista nazwisk ok 40 ludzi..z ktorych jedno bylo mi znajome Frasymiuk…Mowie mu znam tylko jednego…a co to za ludzie…
  Popatrzyl na mnie i powiedzial ……ci ludzie beda duzo znaczyc w Polsce….zapmietalem pare nazwisk miedzy innymi wlasnie Bielecki, Kolodko, Sikorski,Rokita…
  Podstawowy element historii- PRZYPADEK- jak widac- planuje starannie i z wyprzedzeniem:L-)))

 20. BANITA IV RP said

  Za numer z PZU i PKO SA, temu cw….i sciana.

 21. re1truth2 said

  Złodziejstwo, zawsze będzie złodziejstwem.
  Sam o sobie zamieszcza informacje „Spółka Art-B (skrót od „Artyści Biznesu”) została założona w 1989 w Cieszynie i działała do 1991 r. Po wybuchu afery obaj właściciele wyjechali do Izraela. Bagsik został aresztowany w 1994 r. w Szwajcarii i skazany na 9 lat więzienia. Gąsiorowski wrócił do Polski po 23 latach i usłyszał zarzut, jednak nie za oscylator. – Andrzej Gąsiorowski istotnie pozostawał pod zarzutem zagarnięcia mienia społecznego wielkiej wartości na szkodę „polskiego systemu bankowego” w oparciu o działania publicystycznie nazywane „oscylatorem”. Prokuratura Okręgowa w Warszawie ostatecznie uznała tej treści zarzut za pozbawiony podstaw prawnych i po zmianie kwalifikacji prawomocnym postanowieniem z dn. 07.02.2014 r. w sprawie sygnatury akt VI Ds. 48/14 śledztwo zostało umorzone – poinformował portal faktykaliskie.pl adwokat Wojciech Koncewicz, obrońca Andrzeja Gąsiorowskiego. Tym razem prokuratura zarzuciła jego klientowi przywłaszczenia mienia spółki w wysokości 71,7 mln zł. Andrzej Gąsiorowski nie przyznaje się do winy” https://agasiorowski.wordpress.com/2014/11/08/fakty-kaliskie-afera-art-b-na-wokandzie-kaliskiego-sadu/
  Patrz Pan te same [gemby] co w 187 i https://marucha.wordpress.com/2015/07/23/wolne-tematy-57-2015/#comment-500753

  Co on tam z tej teczki wyjmuje, chyba te czeki. Wykonawca z tyłu pod mapą

  Na mapie już wszystko poustawiane, teraz diengi.

 22. Zwązek partnerski said

  Grzegorz „Szcześćboże” Braun i Zbigniew „Wypierdalać” 100noga

 23. Plausi said

  N.p. UE

  „PRZYPADEK- jak widac- planuje starannie i z wyprzedzeniem”

  http://balder.org/coudenpo

  istotnie.

  Albo, aby umożliwić finansowanie I Wojny powstał FED już w 1913, inne banki centralne także w czasie.

  II Wojna była kolenym wyzwaniem dla świata finansowego, w lutym 1930 roku powstał BIS

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bank_Rozrachunk%C3%B3w_Mi%C4%99dzynarodowych

  na czas przed przekazaniem władzy w Niemczech nazistom w 1933 roku, którzy otrzymali szczególne zadanie.

  III Rzesza płaciła lichwę od zagranicznych kredytów praktycznie do końca wojny, BIS pośredniczył.

 24. Plausi said

  Plausi, 21 dotyczy naturalnie RomanK, 19.

 25. re1truth2 said

  Czekając na moderację – cytat „Co pan robi w Izraelu?
  – [Gąsiorowski] Jestem biznesmenem. Zajmuję się też działalnością charytatywną na rzecz ocalałych z Holocaustu, pomagam imigrantom.”

 26. re1truth2 said

  Ad Plausi
  cytat [W XVII w.w papieskim Rzymie czynnych było około 50 banków żydowskich, chronionych ze względu na czerpane stąd korzyści, przez Kamerę Apostolską.]…[W nowym Kodeksie prawa kanonicznego z 1983 r. kanon z 1917 r. o legalnym zysku w ogóle pominięto, jako przestarzały. Tak zniknął cichaczem ostatni ślad czynnej do 1830 r. kościelnej tamy przeciwlichwowej, od dawna wielce przepuszczalnej.]
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CC0QFjACahUKEwj3l7GB6fbGAhUFVxQKHWb5C5w&url=http%3A%2F%2Fjazon.hist.uj.edu.pl%2Fzjazd%2Fmaterialy%2Fkracik.pdf&ei=KMmzVffjFoWuUebyr-AJ&usg=AFQjCNElmB2QNCDzKzBzlbu51iCvNFbTGQ&sig2=ZiblNZOOc6HV9GtdqrMs-A&bvm=bv.98717601,d.d24&cad=rja

 27. Lily said

  Re13;Kfakfa
  Tak samo bylo po roku 1991 r,gdy ich transportowano z Rosji do Izraela,to starych,chorych wyslano na Antypody .Wydalo sie to dopiero,kiedy jeden z dziennikarzy
  ,zyczyl im pierwszych na australijskiej ziemi”zdrowych i wesolych swiat wielkanocnych”.
  Pozniej po ich interwencji,musial ich publicznie
  przeprosic,za przeslane im zyczenia,bo oni takowych nie obchodza.
  Facet mial szczecie,ze go antysemita nie nazwali,bo wtedy… chociaz kto to wie…
  Tu i tam padala,liczba 300 tysiecy.

 28. NICK said

  Kazali. Braunowi? squrvielem być? No to JEST.

 29. maniek said

 30. Kiedy Polacy nauczą się rozpoznawać wilka w owczej skórze?

 31. re1truth2 said

  [Enigmatyczna informacja, że proces w sprawie Art B odbędzie się w Kaliszu nie wywołała specjalnego wrażenia. Ot, ciekawostka. Podobno decyzja była wynikiem bardzo dobrej oceny kaliskiego wymiaru sprawiedliwości pod kątem zagrożenia korupcją. A biegłym sądowym w zakresie spraw finansowych jest między innymi Jan Frąszczak… były dyrektor oddziału Art B w Kaliszu.]…[Zapewne to tylko zbieg okoliczności i ten biegły na pewno nie będzie powołany do oceny materiału dowodowego, ale też trochę wypada to wszystko na kpinę z prawa. Artyści Biznesu (stąd skrót Art. B) – Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski w latach 1989-1991 oszwabili polski system bankowy na niewyobrażalną wtedy kwotę 4,5 biliona starych złotych (420 mln nowych złotych). Wyliczenie jest bardzo ostrożne. Ich holding składający się z 3 tysięcy spółek, którego współwłaścicielem mógł być znany polskim służbom izraelski biznesmen, przeprowadził chamską operację, zwaną oscylatorem, która dziwnie łatwo wymykała się bankowym organom kontrolnym. Po odkryciu afery ale po opieszałych działaniach, obaj artyści zwinęli żagle i wyjechali do Izraela, gdzie łatwo uzyskali obywatelstwo. Nawet prezydent Lech Wałęsa, który buńczucznie zapowiadał, że obu panów puści w skarpetkach, okazał się „cienkim Bolkiem”. ]
  http://www.7dnikalisza.com/?dzial=14&numer=839
  3 lipca umorzono sprawę ~ 70 mln przeciwko Gąsiorowskiemu…

 32. maniek said


  Edward Gierek od czternastu lat kwateruje na Cmentarzu Sosnowiec Środula, a my, żyjący, wciąż w blokach zbudowanych za jego rządów. 25 lat kapitalizmu, a nadzieję na własne mieszkanie daje głównie spuścizna socjalizmu. Co będzie za kolejne 25 lat? Chatki z gówna?

 33. fx27 said

  Z innej beczki, ale myślę, że ważne. https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/07/25/pis-to-nwo-prawo-i-sprawiedliwosc-za-obowiazkowym-szczepionkowym-holokaustem-polakow-zobacz-imienna-liste-glosowania/#more-7999

 34. SAP said

  Są trzy rodzaje ludzi: owce, wilki i obrońcy owiec. W Polsce tylko owce i wilki.
  American Sniper – sheep dog

 35. Kojak said

  Nadzieja bo sa ,Komunisci socjalisci ,zieloni ? idea rownosci ,sprawiedliwosc dzielenia bogactw ? Niestety nie podzielam idiotyzmu byc moze szlachetnego ale idiotyzmu autora ! Z milosnikow pederastow- zboczencow ,gender i wscieklego lewactwa ktory pluje na wszelkie normy moralne normy moralne ,ma wariacka i debilna wscieklizna na religje nic dobrego nie moze wyniknac ! Te wsciekle i idiotyczne lewactwao tylko moze spowodac kryminalne i wariackie wynaturzenia ! Nigdzie i nigdy na swiecie wariaci lewacy nie zrobili niczego dobrego ! Tam sa wczesniej czy pozniej trupy krew lzy i wynaturznia ! Nie widze powodu zeby jednych zlodzieji i bandytow zastapic jeszcze gorszymi bo sfanatyzowanymi lewackimi bandytami ktorzy beda przeprowadzac wariackie i debilne ekserymenty w imie psychicznych zboczen i wynaturzen powstalych w ich chorych umyslach !

 36. Kronikarz said

  – )

 37. Plausi said

  Izrael jako baza wypadowa

  re1truth2, 31

  Jeśli sobie uświadomimy, że organizacja synagogi jest po prostu organizacją przestępczą, to łatwo zrozumieć, że przy obecnej obsadzie administracja w Polsce tworzy konstrukcję PPZ. To może nie byłoby jeszcze takie niebezpieczne, problem jest jednak, że te struktury mają charakter globalnej sieci zbrodni, przy której słynna Al Kaida wypada jak skromna ściereczka do kurzu.

  Naturalnie udział w pospolitej mafii jest też znany, weźmy choćby Mayera Lanskiego, zresztą jest to jedynie wierzchołek góry lodowej, jest rzeczą mało prawdopodobną, że tzw. „włoska” mafia powstała bez wsparcia logistycznego i finansowego „starszych braci” naszego kochanego papieża.

  Dla tej globalnej sieci zbrodni został stworzony Izrael, jako baza wypadowa i zaplecze, do którego żydowscy zbrodniarze zawsze mogą się wycofać, jak to wspomniani Art-yści uczynili. Izrael pełni poza tym funkcję jednego z głównych węzłów tej sieci zbrodni.

 38. Andrzej. said

  Mógł jednak przyjechać bo przywiozła go matka w swym łonie.ojciec też.

 39. Joannus said

  Solidarnościowy drugi premier, następca ”pierwszego niekomunistycznego” podrzucał ludowi swe hasło – nie bój się jutra.
  Czas zweryfikował oszusta, tylko nie może zniwelować spowodowanych szkód.
  Za jego działania ponosi związek zawodowy S, rozkładający parasol ochronny nad rządem, jak się tłumaczyli i objaśniali.

 40. Joannus said

  Errata do 39
  Zgubiłem słowo – ponosi

 41. Pitagoras said

  Może ktoś jest w stanie wskazać różnicę między rokiem 1898 a czasem dzisiejszym w materii TEJ:

  ” Lecz talmud nie poprzestaje na wzywaniu żydów do unikania chrzescijan, talmud wklada na żydów obowiazki nierównie gorsze, bo zabrania im chrzescijan wspierac, owszem nai(azaje szl(odzic chrzescijanom, a nawet ich zabijac. W tem tkwi najwieksza róznica miedzy moralnoscia żydów a chrzescijan, to jest jadro kwestyi zydowskiej, to sa najsmutniejsze, najczarniejsze karty talmudu. Doprawdy, wierzyc się nie chce, aby cos podobnego moglo istniec na swiecie i zeby chrzescijanie tak byli obojetni na ten straszny los, jaki im grozi ze strony żydów, mianowicie w Polsce, a szczególnie w Gralicyi. Chrzescijanie, otwórzcie oczy! Polacy przebudzcie sie, bo ten rozbiór Polski, jakiego żydzi na was dokonaja, bedzie okropniejszy i sromotniejszy od wszystkich innych! Oczywiscie tego rodzaju zarzutów nie mozna czynic żydom goloslownie, ale trzeba dokladnie przytoczyc , co i gdzie talmud w tym kierunku żydom przykazuje. Szukajmy a znajdziemy

  Zydzi uwazajac się za trzymanych w niewoli chrzescijanskiej, marza o tem, zeby się z niej wydostać.”

  http://pppolsku.blogspot.com/2015/01/tajemnice-zydowskie.html

Sorry, the comment form is closed at this time.