Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Łgarstwa Ligi Muzułmańskiej, przemilczane przez G*** Wyborcze

Posted by Marucha w dniu 2015-07-25 (Sobota)

Tytuł oryginalny: Co przemilczała „Gazeta Wyborcza”?

Moment otwarcia meczetu na warszawskiej Ochocie traktować należy jak symboliczny początek jawnego działania fundamentalistów islamskich w Polsce.

O uwikłaniu działaczy Ligi Muzułmańskiej w ruch islamskich fundamentalistów nie sposób dowiedzieć się z poprawnie politycznych mediów. „Gazeta Wyborcza” wątek ten woli przemilczeć, a komentarze krytyczne usunąć.

Skala kłamstwa

Skala kłamstwa w sprawie meczetu jest porażająca. Budowniczy muzułmańskiej świątyni wielokrotnie okłamywali opinię publiczną na temat charakteru inwestycji, sponsorów oraz swoich związków z Bractwem Muzułmańskim. Były przewodniczący Ligi Muzułmańskiej Samir Ismail w wywiadzie dla „Gazety” odżegnywał się od związków z Bractwem Muzułmańskim. „Nie mamy związków z Bractwem” – oświadczył w rozmowie z red. Grzegorzem Szymanikiem.

Tymczasem raport prestiżowej organizacji badawczej PEW Research nie pozostawia złudzeń. Inwestor meczetu jest zrzeszony w Federacji Islamskich Organizacji w Europie (FIOE). Organizacja ta znajduje się pod ideologicznym wpływem Braci Muzułmanów. Podobne kłamstwa rozpowszechniał Ismail, mówiąc, że polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zna „kwoty przelewów i nazwiska sponsorów”. Rzeczniczka MSWiA oświadczyła, że resort spraw wewnętrznych nie gromadzi takich informacji.

Kim są Bracia Muzułmanie?

W Europie działacze Bractwa Muzułmańskiego przede wszystkim przeciwstawiają się integracji muzułmanów ze społecznością lokalną. Aktywnie wspierają Hamas oraz chętnie sięgają po antysemicką retorykę. Motto tej organizacji brzmi: Allah jest naszym celem. Prorok naszym przywódcą. Koran naszym prawem. Dżihad naszą ścieżką. Śmierć na ścieżce Boga jest naszą jedyną nadzieją.

Jednocześnie stosują podwójne standardy w komunikacji z mediami i społeczeństwami zachodnimi. Kiedy pali się światełko kamery chętnie mówią o pokojowym obliczu islamu, w rzeczywistości jednak ukrywają swój prawdziwy cel, jakim jest wprowadzenie porządku szariackiego w Europie. Wcześniej działacze Ligi skupieni byli w Stowarzyszeniu Studentów Muzułmańskich w Polsce. Stowarzyszenie to wydawało pisma ojców fundamentalizmu islamskiego, takich jak Said Qutb czy Mawlawi.

Czego nie mówi red. Zając?

Trudno oprzeć się wrażeniu, że „Gazeta Wyborcza” z życzliwością odnosi się do meczetu na warszawskiej Ochocie. Jednoznacznie po stronie Ligi Muzułmańskiej opowiedział się krytyk teatralny Roman Pawłowski. W ciepłym tonie wypowiedziała się także Katarzyna Zając w artykule „Meczet na Ochocie otwarty. Może do niego przyjść każdy”.

Z tej relacji nie dowiemy się o związkach Ligi Muzułmańskiej z Bractwem Muzułmańskim. Nie poznamy także powodów, dla których Stowarzyszenie Europa Przyszłości protestowało przeciwko budowie meczetu. Dziennikarka zostawia bez słowa komentarza informację, że w meczecie powstanie wystawa „Powrót do serca islamu”, mówiąca o pielgrzymce do Mekki. To właśnie idea powrotu do źródeł islamu stanowi jedną z części składowych fundamentalistycznego poglądu.

Red. Katarzyna Zając informuje o tym, że imam warszawskiego meczetu nie mówi po polsku, lecz nie ujawnia kraju, z którego pochodzi. Wspomina jedynie o sponsorach z krajów Zatoki Perskiej. Dodajmy, że na Zachodzie trwa debata na temat kształcenia imamów. By zapobiec rozwojowi ideologii fundamentalistycznej, Austria wprowadziła obowiązek kształcenia imamów w duchu poszanowania kultury europejskiej oraz nałożyła na nich obowiązek znajomości języka niemieckiego.

Podkreślić należy, że meczet sponsorowany jest przez wahabicką Arabię Saudyjską, w której odejście od islamu karze się śmiercią, a wyznawanie jakiejkolwiek innej niż islam religii jest zabronione. W tym kontekście pointa artykułu, że każdy ma prawo do własnego wyznania, brzmi groteskowo. Owszem, w Polsce każdy ma prawo do własnego wyznania, lecz w Arabii Saudyjskiej już nie.

Zadać można pytanie, czy redakcja „Gazety Wyborczej” wie o fundamentalistycznych inklinacjach działaczy Ligi Muzułmańskiej? Bez wątpienia tak. Na jednej z debat zorganizowanej przez fundację Geremka [o k…a, to jest coś takiego??? – admin] specjalista od fundamentalizmu islamskiego prof. Basam Tibi potwierdził, że Liga Muzułmańska wydaje pisma fundamentalistów. Odpowiedź tę słyszał zastępca redaktora „Gazety Wyborczej” Jarosław Kurski.

Zanikające komentarze na forum

W mojej opinii artykuł Katarzyny Zając ma jedną zaletę. Dał internautom okazję od wyrażenia wielu interesujących komentarzy. Niestety w większości usuniętych. W jednym z nich ktoś chciał, żeby pod tekstem red. Zając dopisać dwa słowa: „artykuł sponsorowany”. Ten wpis także redakcja ocenzurowała. Może lepiej było w ogóle zablokować forum?

Piotr Ślusarczyk
http://www.euroislam.pl

Komentarze 24 to “Łgarstwa Ligi Muzułmańskiej, przemilczane przez G*** Wyborcze”

 1. Re: Artykul..
  A mnie interesuje ile te zydowskie k…rwy z kneSejmu „skasowaly” kasy za pozwolenie na budowe tego muzulmanskiego obiektu na Ochocie???….
  (a czy muzulmanie sa sklonni na budowe kosiciola katolickiego w swoim panstwie???) (obawiam sie ze takiej ewentualnosci dla muzulmanow byc nie moze)…
  ===================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. Metro said

  Artykuł to morze parszywych kłamstw i przekłamań. Trudno do tego podejść w komentarzu.

  Faktem jest że imigracja muzułmanów jest od dziesiątek lat aktywnie wspierana przez żydomasonerię w Europie. Celem było i jest zniszczenie Europy.

  W tym celu oczywiście należy utrzymywać kraje-źródła potencjalnych imigrantów w ubóstwwie. Jak Polskę czy raczej Europę Wschodnią, choć tutaj raczej chodziło o sztuczne wykreowanie ubóstwa („Plan Balcerowica”).

  Faktem jest że ideologia wahabitów jest parodią islamu. Osoby bardziej zorientowane wiedzą że Saudowie są kryptożydami, dokładnie jak ich prawie-rówieśnicy, Młodoturcy. Arabia Saudyjska i inne kieszonkowie monarchie w tamtym rejonie świata powstały na skutek zniszczenia Imperium Osmańskiego przez Międzynarodowych Żydów i ich narzędzia (np. żydomasoneria). Wywiad brytyjski wydał sto lat temu 5 milionów funtów na instalację Saudów w Rijadzie. To jest wskazówka bezpośredniego podporządkowania Międzynarodowym Żydom. Saudowie zostali wykreowani przez tych samych panów co trep Piłsudski. Koniec.

  Faktem jest że imigranci islamscy nie chcą się integrować w Europie. Trudno się im dziwić biorąc pod uwagę stan kultury europejskiej. Kto chce by jego dziecko uznawało zboczenia za „orientacje seksualne”?

  Faktem jest że wśród imigrantów działają różne organizacje kreujące kraje gospodarzy na wrogów. Tak w sumie często jest bo imigranci islamscy są często dyskryminowani.

  Eksperyment z masową imigracją ludzi z radykalnie innej kultury (w dzisiejszych europejskich realiach raczej wyższej niż niższej) nie mógł się udać.

  Ten artykuł to parzywe kłamstwa. Cytat:

  „W Europie działacze Bractwa Muzułmańskiego przede wszystkim przeciwstawiają się integracji muzułmanów ze społecznością lokalną. Aktywnie wspierają Hamas oraz chętnie sięgają po antysemicką retorykę.”

  Parch łże. Bractwo Muzułmańskie nie może sięgać po antysemicką retorykę. Większość tych muzułmanów to semici. Chodzi zapewne o antyjudejską retorykę. To co innego!

  Żydomasoneria wykreowała problem imigracji islamskiej aby tworzyć w Europie zarzewie wojny. To jest problem trudny do rozwiązania ale antyislamskie nastroje to jest dokładnie to, o co parchom chodzi.

  Polacy też musieli masowo emigrować i to nie była wina muzułmanów. Oni emigrują nie dlatego, że tak im się podoba. Emigrują bo muszą – jak Polacy.

  Ludzie – nie dajcie się sprowokować. To parszywy spisek!

 3. Anzelm said

  Muzułmanie nie emigrują!

  Otrzymują dotacje na przesiedlenia, aby tam organizować przyczułki szatańskie.

  To forma ukrytego kolonializmu w imię religii sztana.

  Jeszcze raz, onie nie emigrują! – są wysyłani do boju, a ich oręż to np. ich zakichane „kebaby”!

  Na razie smakują, ale jak myślicie co w nich znajdziecie, gdy padnie rozkaz: ścinać im łby?!

  Naiwność jest gorsza od trądu . . .

 4. AlexSailor said

  @Metro

  Ludzie nie dajcie się sprowokować, jak wam córki i żony będą gwałcić, jak wam i waszym synom będą łby obcinać.
  Nie dajcie się sprowokować, gdy pozwolą wam oddychać i nakażą płacić specjalny podatek tak, żebyście zawsze byli niewolnikami.

  Nieprawdaż @Metro???

  Po co nam Polakom meczet w Polsce.
  Polscy Tatarzy mają swój i nikomu to nie przeszkadza, ale następne???
  Zanim wybudują swój misyjny meczet w Polsce, niech zgodzą się na wybudowanie kościoła w Rijadzie.
  Skoro tak bardzo chcą tolerancji.

  Poza tym łżesz człowieku pisząc o „dyskryminacji muzułmanów”, która jest bajką w porównaniu z dyskryminacją katolików czy choćby Polaków w Europie.
  O państwach muzułmańskich tylko wspomnę.

 5. Marucha said

  Re 2:
  Pan Metro pisze o „morzu kłamstw”.
  Jednak jego argumenty mają wartość bździn komara. Morza nie widać, za to widać głupotę Metro. W ogóle cała wypowiedź nadaje się do G*** Wyborczego jako opłacona przez redakcję „spontaniczna” wypowiedź typowego Polaka.

  Rozbawiło mnie stwierdzenie o biednych muzułmanach którzy „muszą” emigrować. Może i muszą, bo tak im kazano… zagnieździć się w obcym kraju jako ukryci bojownicy Allaha czy ch,,, tam wie kogo.

  Metro, jesteś zwykłym gawnojedem.

 6. z sieci said

  Według informacji dostarczonych przez Puls Biznesu, szejkowie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich planują gigantyczną inwestycję nad Wisłą. W jednym z polskich miast ma powstać superluksusowa dzielnica o powierzchni 20 hektarów. Jeśli te plany wejdą w życie, będzie to największa inwestycja zagraniczna tego kraju, która miałaby pochłonąć ponad miliard dolarów.
  http://pl.blastingnews.com/warszawa/2015/07/dubaj-w-warszawie-czy-w-polsce-powstanie-arabska-dzielnica-00469657.html

 7. czarny kanarek said

  Spoko. Przyjada do Polin osadnicy (którzy znów skądś musza uciekać) i całe to zakutane w kołdry towarzystwo szlag trafi.

  Czy to jest stwierdzenie optymistyczne, czy pesymistyczne, nie chce mi sie dywagować.

  (pesymista widzi tunel, optymista widzi światło w tunelu, realista widzi nadjeżdżający pociąg, a maszynista widzi trzech idiotów na torach)

 8. Rafał Z said

  Parę ładnych lat temu wszedlem na jedną z głównych(możliwe że największą) stron antyislamskich prowadzonych w języku polskim. Niestety nie pamiętam nazwy portalu. Bylo to dosc dawno. Poza tym od tamtego czasu te strony przeszły lifting i zmieniły nieco strategię…

  Dawniej ta strona była skrajnie antyislamska i skrajnie… prosyjonistyczna. BAA oprócz banerow, artykułów popierających ostoję demokracji na bliskim wschodzie ludzie tworzący to środowisko wzięci pod włos na ichnim forum okazali się również znawcami tematów typu projekt judeopoloni itd. I pomimo tej wiedzy wciąż największym zagrożeniem był dla nich islam a największym poparciem cieszył się Izrael…

 9. W 2004r. została zarejestrowana Liga Muzułmańska RP. O dziwo jej członkami nie są przedstawiciele mniejszości muzułmańskiej (15tys. – 30tys.) zamieszkujący Polskę od kilku stuleci. Członkami Ligi są imigranci z krajów arabskich (nie wiadomo z jakich). Liga patronuje budowie meczetów w Polsce, ale ich budowę sponsorują bogaci obywatele Arabii Saudyjskiej. Arabia Saudyjska jest ściśle politycznie powiązana z USA i z Izraelem. Czy trzeba jeszcze coś wyjaśniać -?
  Międzynarodowy Żyd szykuje w Polsce terrorystyczny desant – tak na wszelki wypadek, gdyby Polska wyszła z żydowskiego kolonializmu Międzynarodowego Żyda.

  ============
  Nie trzeba nic już wyjaśniać. Jest prawdopodobnie tak, jak Pan opisał.
  A idioci chrzanią coś o „biednych prześladowanych” muzułmanach, którzy nie mają się gdzie schronić.
  Admin

 10. anonim said

  Strony Euroislam i Forum żydów Polskich są w pewnym sensie siostrzane.
  Jedni straszą terroryzmem drudzy płaczą o nietolerancji i antyszmityzmie tylko w swym cynizmie nie chcą pokazać jak razem kupują mięso halal w koszernym sklepie…
  To ich łączy bo my dla nich jesteśmy gorsi dla jednych Goi a dla drugiego Kafir.

 11. JO said

  Ad.9. Tak wlasnie jest.

 12. RomanK said

  DOkladnei jak pisze pan Dariusz…dodac tylko nalezy ze kto sponsoruje ten ma pozytek i cel…
  Dlaczego do Ligi nie naleza Polacy Muzulmanie???? poprostu Polacy Muzulmanie potomkowie Tatarow nie sa Wahabitami…. Meczet jest placowka Wahabitow…i jako taka bedzie prowadzic taka dzialanosc z jakiej slyna Wahabici….

 13. u said

  i ten szatanski rytual piszczeli i kosci ma stac na naszej ziemi, jak dlugo jeszcze? Że też nie pochłonie tego pietna piorun z jasnego nieba? Kogo my zesmy wybrali do wladz chyba najgorszy pomiot diabelskiego rozsiewu na swiecie. Ja juz nie mam nerwow do zapoznywania sie z taka rzeczywistoscia, bo nadzieja na lepsze jutro – zgasla.

 14. RomanK said

  ad13 POjawila sie nikla..ale szansa panie U..niech pan sie jej zlapie,.,.,.

 15. NICK said

  Przestań trollować, natręcie. (14).
  Mądrzy wiedzą.

 16. […] za:    https://marucha.wordpress.com/2015/07/25/lgarstwa-ligi-muzulmanskiej-przemilczane-przez-g-wyborcze/ […]

 17. ALI BABA said

  ad 3..”a ich oręż to np. ich zakichane „kebaby”. A TAK POWAŻNIE…JEDEN Z ICH PRZYWÓDCÓW WYRAŹNIE POWIEDZIAŁ /chyba w Londynie/ PODBIJEMY EUROPĘ MACICAMI NASZYCH KOBIET..!!

 18. kuba said

  Zniszczyc te meczety Tylko kto to zrobi jak wszyscy przerobieni sa W mase oglupialych tzw.Lemingow poprawnoscia polityczna.I ludzie daj sie na to naprac.
  POPRAWNOSC POLITYCZNA haaah aaaaahhaaa

 19. Zerohero said

  „…oraz chętnie sięgają po antysemicką retorykę. ”

  Kto stosuje taką retorykę poza szabesgojami i Żydami? Nikt. Strona eurosilam to najwurażniej Eskimośki groniące króliczka. A raczej…zapędzające gojów do gonienia.

 20. Zerohero said

  tzn. chodzi o retorykę doszukiwania się wszędzie antysemityzmu (w sensie antyżydzizmu), a nie że antysemicką retoryke stosyja szabesgoje i Żydzi. Oni o o jednej retoryce, ja o innej. I jakoś tak wyszło niejasno.

 21. cykuta said

  Ciekawe informacje z youtube o muzułmanach
  w Polsce i Europie

 22. Catolicus said

  Rozpoczęła się ostatnia bitwa Szatana.
  Zapowiedziała to Niepokalana w Fatimie, a wcześniej w La Salette i Quito. W Quito powiedziała, że zgaśnie wieczna lampka. W Fatimie, że Szatan szykuje się do ostatecznej rozgrywki. Katolicy otrzymali od Królowej Nieba i Ziemi najpotężniejszą broń do tej walki. Broń z gwarancją zwycięstwa. Stało się jednak coś, co się po prostu w pale nie mieści. Rewolucja, jaką przeprowadzili t.zw. pasterze zamieniła owce w głupie barany, prowadzone na postronkach pod nóż.
  Różne patologie TEGO ŚWIATA mają więc swoje źródło i są tylko skutkiem, owocem!
  Cóż z tego, że będziemy się oburzać na to czy tamto. Cóż z tego, że będziemy wskazywać zło. Na nic nasze oburzenie, jeżeli nie weźmiemy BRONI do ręki i nie zaczniemy wspólnie walczyć!
  Człowiek sam z siebie nic dobrego nie może uczynić. „Beze mnie nic czynić nie możecie” (Jan. 15, 5).

 23. JO said

  Ad. 22. Wspolne Dzialanie.
  …w tym, przyklad z Donbasu…
  Nikt za Nas wolnosci dla Dzieci naszych nie odzyska. Przeciwnie, oni czekaja by bie tylko JE bardziej zniewolic, ale gwalcic i na koncu zabic.

 24. HDKK said

  To jak to będzie? Obrzucili ten meczet świńskimi ryjami i wciąż funkcjonuje? Znaczy się to mimo wszystko polityka, a nie religia, czyz nie mamy racji?

Sorry, the comment form is closed at this time.