Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
  Dziadzius o Step we krwi?
  Rokitnik o Step we krwi?
  Alina@Warszawa o Step we krwi?
  revers o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o Eksperci ONZ: „Aborcja podstaw…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Siekiera_Motyka o Wolne tematy (60 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 497 obserwujących.

Jaceniuk nie na próżno mówi o „kamikadze”. Ukraina stacza się w przepaść.

Posted by Marucha w dniu 2015-07-26 (Niedziela)

Głębię upadku ukraińskiej gospodarki charakteryzuje to, z jaką intensywnością z ust premiera Arsenija Jaceniuka pada słowo „kamikadze” w odniesieniu do jego rządu. Zdaniem analityka „The New York Observer”, Kijów znajduje się w agonii.

Cudu nie będzie: ukraińska gospodarka znajduje się w głębokim kryzysie. Takiego zdania jest komentator „The New York Observer” Michaił Klikuszin.

Rezygnując z rosyjskich inwestycji i importu na rosyjski rynek, porewolucyjny Kijów nagle odkrył, że nie ma prawie nic do zaoferowania światu. Wysokich europejskich standardów poziomu życia Ukraina jeszcze długo nie będzie w stanie osiągnąć biorąc pod uwagę to, w jakim stanie znajduje się obecnie przemysł. Nawet podstawowy produkt eksportowy – sól, używana w zimie do oczyszczania dróg ze śniegu – w Europie uważany jest za zbyt „brudny” z powodu wysokiej zawartości minerałów.

W sektorze finansowym, zdaniem komentatora, sytuacja nie wygląda lepiej. Rezerwy Narodowego Banku Ukrainy wynoszą nieco ponad 10 miliardów dolarów przy całkowitym zadłużeniu zagranicznym (państwowym i prywatnym) w wysokości 125 miliardów dolarów lub 110,5% PKB kraju. Dla porównania, w momencie rozpadu Związku Radzieckiego i proklamowania niepodległości Ukraina nie była zadłużona.

Każdy Ukrainiec jest dziś winien międzynarodowym wierzycielom 3200 dolarów. Plus 350 dolarów za kredyty przyznane w tym roku, czyli dwa razy więcej niż średni miesięczny dochód obywateli tego kraju. Najbardziej są bezbronni emeryci, których miesięczny dochód wynosi jedynie 43 dolary, nie mówiąc już o emerytach z Donbasu całkowicie odciętych od systemu emerytalnego. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tzw. klasy średniej (osoby z dochodem w wysokości od 400 dolarów miesięcznie).

Według danych TNS, w sumie klasa średnia liczy jedynie 9% ogółu społeczeństwa. Jednak, jeśli kurs dolara wyniesie 30 hrywien, przestanie ona istnieć. Autor artykułu przypomina, że zaledwie dwa lata temu za „skorumpowanej władzy” średnie miesięczne wynagrodzenie na Ukrainie wynosiło 500 dolarów przy cenach towarów o połowę niższych niż obecnie.

Do tego nikt nie odwoływał sezonu grzewczego. Jeśli Kijowowi nie uda się namówić międzynarodowych partnerów do tego, aby udzielili mu kolejnych kredytów w wysokości miliarda 300 milionów dolarów na zakup gazu i węgla, mieszkańcy Ukrainy mogą tej zimy zamarznąć.

Klikuszyn pisze, że ukraiński rząd obwinia o wszystko wojnę na wschodzie kraju i skorumpowany poprzedni rząd. Jest w tym, jego zdaniem, zarówno ziarno prawdy, jak i polityczna obłuda.

Tym nie mniej nie każdy Ukrainiec ledwo zwodzi koniec z końcem. Nowy gubernator obwodu odeskiego Michaił Saakaszwili otwarcie oświadcza, że za jego wygodnicki styl życia płacą amerykańscy podatnicy, a minister finansów Natalia Jaresko, przekonująca Ukraińców z ekranów telewizorów, że nie grozi im bankructwo, przychodzi do studia od stóp do głów obwieszona złotą biżuterią, wyrażając w ten sposób swoją „solidarność” z rodakami. Główna postać w państwie – Petro Poroszenko – jest realnym miliarderem.

W tym samym czasie, zdaniem komentatora „The New York Observer”, ukraińskie elity nie znalazły lepszego wyjścia z kryzysu, jak spróbować wyegzekwować od Rosji, za pośrednictwem międzynarodowych sądów, 100 miliardów dolarów za „aneksję Krymu”. Jest za tym i premier Arsenij Jaceniuk, i były pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow. Jaceniuk jest niezadowolony z wysokości pomocy finansowej udzielanej przez europejskich wierzycieli Grecji (Ukraińcom obiecano 25 miliardów dolarów w ciągu czterech lat, podczas gdy Grecy, których jest cztery razy mniej, już otrzymali 300 miliardów dolarów i proszą o więcej).

– Jak niesprawiedliwe jest życie wobec pana Jaceniuka – ironizuje komentator. — Jego (Jaceniuka – przyp. red.) depresyjne nastroje — Zygmunt Freud mógłby je nazwać nawet agonią – można przeanalizować choćby na podstawie tego, jak często używa słowa „kamikadze” w stosunku do samego siebie – pisze Klikuszyn.

Komentator pisze, że ukraińskim politykom dużo obiecano, ale najlepsze perspektywy roztoczyła przed Ukrainą asystentka sekretarza stanu Stanów Zjednoczonych Victoria Nuland w jednym z wywiadów dla krajowej telewizji: „cudu nie będzie” i „opatrunek od rany najlepiej oderwać szybko i boleśnie, a nie powoli”. Ale, jako polityk, Nuland zapomniała dodać, ile czasu zajmie leczenie.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Jaceniuk nie na próżno mówi o „kamikadze”. Ukraina stacza się w przepaść.”

 1. Marcin said

  Bo taki był plan.

 2. Jeżeli ktoś kocha zwierzęta, a chce zobaczyć, jak wygląda zbity pies, to niech popatrzy na Jaceniuka.

 3. maasteer said

  W Turcji trwa ofensywa przeciwko bojownikom Partii Pracujących Kurdystanu. Nie żyje dwóch tureckich żołnierzy

  Turcja kontynuowała wczoraj ofensywę przeciwko bojownikom Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) w północnym Iraku. PKK przyznała się z kolei do przeprowadzenia samobójczego zamachu, w wyniku, którego zginęło dwóch tureckich żołnierzy w prowincji Diyarbakir.
  ———————————–
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-turcji-trwa-ofensywa-przeciwko-bojownikom-partii-pracujacych-kurdystanu-nie-zyje/e0g5e5

  A skoro Turcja napierd..la mniejszość kurdyjską (łamiąc oczywiście prawa człowieka) poza swoimi granicami, bombarduje cele (z wieloma ofiarami śmiertelnymi) w Syrii bez zgody władz ww. krajów, naruszając integralność terytorialną tych krajów — to dlaczego Rosja nie ma prawa przeprowadzić misji stabilizacyjnej na upadlinie w celu walki z terrorystami z prawego sektora (m.in. Odessa, o Donbasie nie wspominając) i innych noenazistwskich organizacji bojówkarskich oraz w celu obalenia faszystowskiego rezimu w Kijowie?
  Dlaczego polskojęzyczne mendia nie oburzają się na takie działania turków, jednocześnie prowadzać rusofobiczną kompanie medialną?
  Turcja ponadto po dziś dzień okupuje północną część Cypru gdzie całkowitej degradacji ulegają chrześcijańskie zabytki i kultura.
  ps Arabia Saudyjska również dokonała agresji na Jemen i jest ok.

 4. Czołgista said

  @3
  O to od początku chodziło. Pod płaszczykiem walki z ISIS, czy jak tam teraz zwą Al. Kaidę, który sami wyhodowali (przyznał to nawet Joe Biden wymieniając kraje, które sponsorują Państwo Islamskie), Turcy i inni wrogowie Syrii mogą bezkarnie naruszać jej granice, a przy tym nie będą wyglądać jak okupanci tylko wyzwoliciele. Dlatego nikt się nie oburza.

 5. Joannus said

  ”Ukraina stacza się w przepaść.”

  Padlina ma to do siebie, że będzie bardzo cuchnąć, a i dawać zarzewie epidemii.

 6. Ad. 5

  Tylko Ukrainek szkoda… 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.