Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zdesperowany rząd Ewy Kopacz powiększa zadłużenie w szalonym tempie! Właśnie podpisał kolejną gigantyczną umowę kredytową!

Posted by Marucha w dniu 2015-07-26 (Niedziela)

Tak źle nie było jeszcze nigdy: Według całkowicie oficjalnych danych, do których można się dokopać przeglądając stronę internetową Ministerstwa Finansów, dług naszego kraju w maju powiększał się z prędkością… 273 MLN ZŁ DZIENNIE!

Uwzględniając dane z pierwszych pięciu miesięcy tego roku zadłużenie Polski powiększyło się o gigantyczną kwotę 30 mld 302 mln zł. Jeszcze nigdy w historii III RP dług nie przyrastał w tak szalonym tempie jak obecnie! Tymczasem rząd Ewy Kopacz właśnie podpisał z Bankiem Światowym kolejną gigantyczna umowę kredytową…
Rząd Ewy Kopacz właśnie podpisał z Bankiem Światowym kolejną umowę kredytową, zgodnie z którą Polska otrzyma pożyczkę w wysokości 912,7 mln euro (co stanowi równowartość ok. 3,78 mld zł). Pożyczka ta wpisuje się niestety idealnie w dotychczasowe działania ekipy rządowej.

Z danych dostępnych na stronie Ministerstwa Finansów wynika, że w okresie od stycznia do maja b.r. zadłużenie Skarbu Państwa powiększyło się o gigantyczną kwotę 30 mld 302 mln zł. W samym tylko maju odnotowano wzrost wysokości długu o 8 mld 197 mln zł, co oznacza, że dzienny (podkreślam – DZIENNY) przyrost kształtował się na poziomie 273,2 mln zł!

Niestety rząd Kopacz nie ma koncepcji jak uzdrowić finansową sytuację naszego kraju. Na ten rok przyjął mało ambitny budżet. Zakłada on utrzymanie wysokiego deficytu, wysokich obciążeń podatkowych i rosnącego zadłużenia. Niestety wiele wskazuje na to, że rok 2015 będzie rekordowy pod tym ostatnim względem.

Źródło informacji: Polska dostała 912,7 mln euro pożyczki od Banku Światowego (PolskieRadio.pl)
Źródło informacji: Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja ’15 r. (Finanse.mf.gov.pl)
Czytaj także: Eurostat potwierdza: Dług Polski znowu rośnie w zastraszającym tempie! W maju b.r. przybywało go z szybkością… 273 mln zł DZIENNIE! (Niewygodne.info.pl)

Wpis z dnia 26/07/2015
http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 40 to “Zdesperowany rząd Ewy Kopacz powiększa zadłużenie w szalonym tempie! Właśnie podpisał kolejną gigantyczną umowę kredytową!”

 1. plasibo said

  No nie mogę patrzeć na te ryje widoczne na tym zdjęciu.

  Bywały momenty, że z bezradności czepiałem się Gajowego ale przyznam, że chwała mu za to, że wyciąga istotne informacje podczas gdy nasz „rzont” z premedytacją przemilcza ważne dla naszego kraju tematy.

 2. żaden Brat w WIERZE said

  GRECKI SCENARIUSZ to pikuś w porównaniu do tego co czeka POLSKĘ.żydy naciskają na swoich tu sztadlanów,folksdojczów,swoje psy,aby na koniec gnoić gnoić gnoić.Wejdą tu jak do siebie może nawet z pomocą ustawy 1066.CÓŻ przyjdzie zginąć znów za ojczyznę,ale koniecznie kazdy z nas powinien zabrać ze sobą co najmniej kilku parchów.Zwłaszcza że analiza GRZEGORZA BRAUNA traktuje o oddaniu przez US-rael,Polski na pożarcie jako rekompensatę za układ z IRANEM przeciwko CHINOM.Trzeba odpowiedzieć ”od dołu”kurwom chazarskim”,np.jak zrobiła to ISLANDIA,A PRZY OKAZJI NALEZY WYŁAPAĆ PARCHÓW W RODZAJU kłapacz,ABY NIE SPIERDOLILI.Lichwa swiatowa daje ”papierowo wartościowy””pieniądz przez siebie wykreowany,a będzie chciała zań naszego terytorium…

 3. ERROR 404 NSZ said

  Jeżeli do władzy nad Wisłą dojdzie wreszcie jakaś polska opcja, to za przykładem Putina , wypowiemy wszystkie niekorzystne umowy wstecz…

  ERROR 404 NSZ

 4. RomanK said

  Qui? Quae? Quis ut seruiat ??? Qui, pensent ???

 5. RomanK said

  TO jest pozyczka polityczna jaka ma spowodowac kryzys na zamowienie…dla nowego rzadu:-)))
  I usprawiedliwic okres doskonalych rzadow PO….w razie czego usprawidliwic oszustwa wyborcze i referendalne…..

 6. Plausi said

  Rząd na ostatniej prostej
  Rząd na ostatniej prostej

  Łupem demokratycznie wybranych przedstawicieli narodu jest sam naród, no bo co innego może być tym łupem ? Grabież, a właściwie organizacja grabieży, jest głównym zadaniem demokratycznie wybranego rządu i parlamentu. Obecny rząd w Warszawie otrzymał na pewno od służb wskazówkę, że znajduje się na ostatniej prostej swej kadencji, to też stara się w tym czasie tyle złupić, ile się tylko da.

  „od stycznia do maja b.r. zadłużenie Skarbu Państwa powiększyło się o gigantyczną kwotę 30 mld 302 mln zł ” to nie jest żaden problem prawny  w tej demokracji łupieżczej, rząd w Warszawie tworzy istotny element przestępczości zorganizowanej w Polsce. To stwierdzenie wyda się może komuś nieco mentorskie i zbyt fantazyjne, ale proszę się przyjrzeć uważniej działalności tych rządów demokratycznych. Dla przypomnienia, granicę 1 biliona zł długu publicznego przekroczyły rządy w Polsce jakoś przed rokiem. Po doświadczeniach Grecji chyba mało kto ma wątpliwości, poza kompletnymi młotami, że żyrantami tego długu jest każdy z nas, ok. 30 tys. zł na łebka.

 7. Mordka Rosenzweig said

  re 5

  Szanowny pan Roman,

  W jezyku businessu to sie nazywa „Poison Pill”

 8. Guła said

  Własnie: na wybory ale i na odprawy.

 9. SAP said

  Na co ona liczy? Na eliksir młodości? Na przeszczep mózgu do innego ciała? Na życie z wysoką emeryturą plus honoraria za pier… wykładów? A Polska? Ma w d…..ie.

 10. RomanK said

  Szanowny panie Mordka ,,wiem ..ale wie pan- nie moge tak szastac kariera:-)))) jeszcze podpadne:-))))
  Tz rzygac sie chce jak podaja na co to to:-))) na wzmocnienie , ulepszenie , podtrzymanie…miliard euro….przeliczcie to panowie per capita…. oczywiscie nie swoje ale tych co sie licza a takich jest ok 16 tys w Polsce..co maja rocznei ponad milion….dochodu…chchehehehe hrmmmm….uparcie zapytowywujac:

  Qui? Quae? Quis ut seruiat ??? Qui, pensent ???

 11. Toni said

  Nie dość, że sk*ny nas zadłużają, że nawet nie zipniemy, to na koniec dostali jeszcze sraczki z przyjmowaniem jak leci wszystkich wrednych, lewackich ustaw, co to w oczach patologicznych lewaków uchodzą za wyznacznik „postępu”… Patologiczni lewacy nigdy nie przyjmą do wiadomości, że jest to „postęp” w stronę piekła. Patologiczni lewacy i ateusze nigdy za swego nędznego żywota nie przyjmą, że piekło istnieje, dopóki się w nim razem z innymi nie znajdą…

 12. NC said

  Na co Kopaczowej ten kredyt?

 13. NICK said

  NC. (12).
  Na to abyś Pan go spłacał.

 14. Sam said

  Zrobic liste obecnych zdrajcow gdzie mieszkaja.I to dokladna.

 15. aaaaaaaaaaaa said

  „Niestety rząd Kopacz nie ma koncepcji jak uzdrowić finansową sytuację naszego kraju”

  ………..kutasy z NIEWYGODNEGO INFO , które oczywiście sympatyzują z drugą stroną jak dostały ode mnie dwa maile w sprawie zepsutej wody i opieszałości SANEPIDU w tej sprawie – to nawet się nie odezwali .

  …..po mojej osobistej interwencji w sprawie zbadania wody i po badaniach SANEPIDU wycofano całe partie ‚”zapleśniałej” wody z marketu
  ……..tak ci pierdoleni hipokryci martwią się o zdrowie Polaków ……….

  ……..co do „braku koncepcji” ..hehehehehe śmiech na sali …..wystarczy ,że żydostwo ma pomysł jak zadłużyć step i podzielić go w ramach spłaty ,…….bo co do rozbioru „Polski” to chyba nikt już nie ma wątpliwości ,że prędzej czy później nastąpi ………………..
  ………

 16. Kronikarz said

  Co ten RomanK tu robi ?

  Pan Mordka może mnie rozjaśnić ?

 17. Zbyszko said

  Oczywiście, że pożycza się zwykłe punkty w komputerze a zabiera cały kraj. Pani Premier, Pani nie pełni należycie swojego urzędu. Proszę zobaczyć co czeka ludzi, którzy nie pełnią należycie swojego urzędu.

 18. Kazek said

  forsa potrzebna jest np na tkieprogramy
  „Władze powiatu ciechanowskiego w ramach walki z „cyfrowym wykluczeniem” rozdały najbiedniejszym mieszkańcom 1600 sztuk drogich komputerów. Jak się okazało później część osób, która otrzymała sprzęt od razu go sprzedała.

  Na projekt „walki z cyfrowym wykluczeniem”, który realizuje powiat ciechanowski przeznaczono ogromną sumę 20 mln złotych. W ramach projektu m.in. wybudowano 5 sal informatycznych, z których mogą korzystać najbiedniejsi oraz niepełnosprawni (w tym niewidomi) a także rozdano 1600 komputerów wartych ok. 6 tys. złotych za sztukę.”

  za http://pikio.pl/rozdali-komputery-najbiedniejszym-a-ci-je-sprzedali/

 19. AV said

  Jak to jeden z tych bandytów kiedyś powiedział: „PO nas choćby POtop…”

 20. ot to ot said

  jak POznac POwca jakim jest lisia wiara PO nienawisci do wszystkiego co polskie

 21. Jan Rokicki said

  @14 Panie Sam, na początek lista „mendiow”

  http://pikio.pl/niemieckie-media-w-polsce-lista/

 22. Jan Rokicki said

  Ciąg dalszy list.

  http://suwerennosc.blogspot.com/2008/04/lista-poselska-zdrajcw-narodu-i-pastwa.html

  http://hej-kto-polak.pl/wp/?page_id=2972

 23. Re: Artykul..
  Zrozumialbym dalsza dzialalnosc „rzondu”, „kneSejmu” i zydowskich „szczekaczek” gdyby w Polsce brakowalo benzyny, butelek i kijow basebolowych….
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. bolton said

  zydzi syjonisci talmud David Duke pl lektor https://www.youtube.com/watch?v=Ag3k0_RV_5Y zna ktos tego pana

 25. Joannus said

  Należy zauważyć jak ciążący do dna jest system dwupartyjny.jedno ugrupowanie obrzuca błotem i rejestrem win poprzednie, a robi to samo. Oba wzajemnie się uzupełniają, o rozliczeniach poza czczą retoryką nie może być mowy. Oba nie mają koncepcjii wykraczającej poza limit czasowy ograniczony farsa wolnych wyborów. Oba nie są zainteresowane tym samym, nabruzdzić, zrobić swoje zalecone zadania, a następni niech się martwią co dalej.
  Najważniejsze, że nikt z następców ich nie rozliczy, a paplaninę przedwyborczą lud zapomni, kierując się krótkowzroczną koncentracją na tym co obecne.
  Zamiana jednopartyjnego systemu na dwupartyjny /wzór z USA/ to jak sucha kiełbasa dana bezzębnej babce

 26. Marek55 said

  To nie Kopacz, Kopacz jest tylko marionetką
  Największym zagrożeniem dla Polski byli i są Niemcy, od zarania dziejów wróg Narody Polskiego. Nie zapominajmy również o roli Rosji i planach Putina wobec nas
  Polska w zasadzie już jest podzielona wzdłuż Wisły NRF-Rosja
  Można zadać sobie pytanie, czy aby Sikorski nie miał racji ?

 27. Marucha said

  Re 26:
  Czy Pan zjadł coś nieświeżego? A może jakiegoś grzybka?

 28. Joannus said

  Ad 26
  Może zechce Pan podzielić się wiedzą o planach JE Prezydenta Federacji Rosyjskiej.
  Bo jakoś się przestraszyłem mocno, wszak trzeba by uciekać za Wislę bliżej strategicznego partnera, cywilizowanego nie tak jak dzika barbarzyńska Rosja

 29. Marek55 said

  Panie Gajowy, nie jadam grzybów, ale od pana mogę zrobić wyjątek 🙂
  krótką ma pan pamięć, jak widać
  Nie chce być złym prorokiem, ale myślę że niebawem się przekonamy

 30. revers said

  Na ta okazje, jak rowniez sprywatyzowanie, oddanie miedzynarodowej lichwie ostaniego banku pod kontrola RP „BOS”, podejscia pod energetyke PKP, rzond Kopaczowej wyplacil sobie grube premie, wielocyfrowe nagrody pieniezne, traktujac RP jak prywatny folwark dla bydla lub podobny orwellowski folwark zwierzecy..

 31. Plausi said

  Racja i błąd

  @Marek55,26

  „To nie Kopacz, Kopacz jest tylko marionetką” tu ma Pan absolutną rację, ale to już jest naszym zdaniem błędne: „Największym zagrożeniem dla Polski byli i są Niemcy”, Niemcy bowiem mają dokładnie tyle samo do gadania co Polacy, a właściwie nawet mniej. Różnica między Polską i RFN jest między innym ta, że Polska jaką ma, taką ma, konstytucję, tego okupant odmówił RFN, do dziś obowiązuje Grundgesetz (Ustawa podstawowa) nadana RFN przez okupanta. Potencjał ekonomiczny to nie potencjał polityczny.

  Nie wiem czy Pan poza tym zauważył, że w II Rzeczypospolitej było ok. 10% ludności koczowniczej, podobnie jak polska „elita”, wyspecjalizowanej w eksploatacji ludności rodzimej, która w ciągu siedmiu wieków narosła do tej liczby, taka „V kolumna”, która na dodatek wg. Heinego były spowinowacona z polską „elitą”/szlachtą, no i jest spowinowacona do dziś, jak by potwierdzały wydarzenia ostatnich dziesięcioleci.

  Tu ma pan znowu rację „Nie zapominajmy również o ROLI Rosji”, istotnie, Rosja otrzymała rolę od MWF do wypełnienia w tym systemie, ale znowu opowiada Pan dość naiwnie o „planach Putina”, chociaż rozpoznał Pan przecie, że „Kopacz jest tylko marionetką”. Otóż Putin też. Putin ma tylko takie plany, na jakie mu MWF zezwoli, poza tym nie chodzi tu o jakiegoś Putina, tylko o zespół specjalistów wyszkolonych przez służby, którzy po zupełnym rozkładzie ZSRR przejęli funkcje zarządzania Rosją, Putin jest mało więcej jak ich maskotką.

 32. Boydar said

  Panie Plausi

  Ciekawa koncepcja, i historycznie dobrze ugruntowana. W sumie, to przecież nie Niemcy na nas napadli i nas mordowali, tylko ss, wehrmacht, gestapo i ogólnie hitlerowcy oraz naziści.

  Władimir sam się z panem rozliczy, więc nie mam co bić piany.

 33. revers said

  Wldimir mial pomoc Grecji, pozyczka 10 mld., skonczylo sie blitzkriegiem finansowym, Grecja wrocila do rozmow z trojkaa i juz grzecznie bierze pod zastaw kolejne miliardy z lombardu IMF, 7 mld. z ECB na obsluge dlugow, i tak sie kreci kolejna demokracja lodow i profitow dla wysokiej finansjery, miedzynarodowej lichwy, elitarnych marionetek Grecji.

 34. Plausi said

  @Boydar, 32

  Nie śmielibyśmy podważać Pana głębokiej wiary, naszym zdaniem wypracowanej mozolnie wg. znanych metod. My przytaczamy jedynie dane, wcale nieźle udokumentowane, także w internecie, które wydają nam się wiarygodne i istotne. Wspomniane wyżej metody można Pan teraz z zweryfikować w Grecji, my czynimy fajki przy każdej zastosowanej tam metodzi, dla lepszego przeglądu, już mamy parę.

  Nie dziwi nas Pańska głęboka wiara, w końcu ta ewangelia jest wbijana do głowy od przeszło 70 lat. Mamy tylko nadzieję, że Pana wiara w 6 milionów ofiar holokaustu jest równie głęboka, bo za wątpliwości to można trafić do pierdla w całej UE, tak zgodnie przewidują wszystkie kk.

  A propos zbrodni Niemców, oto ich wspólnicy, powinien Pan ich znać i szanować.

 35. Boydar said

  Panie Plausi.

  Ja tak mniej więcej kumam w co Pan gra, tylko musi Pan zyskać większą wprawę. Tu bez gruntownej skrobanki się nie obejdzie. Jeśli chce Pan bronić normalnych ludzi istniejących (jak prawie wszędzie) w społeczności Niemców przed i w czasie II WŚ, to nie tymi metodami. Gów.no należy wykarcherować (Karcherem, Jasiu, Karcherem) i ocenić ewentualną szansę pozostałych na przeciwstawienia się walcowi okoliczności. Potem zdało by się przedstawić obiektywnie autonomiczne postawy ludności czy nawet tylko ich reprezentantów, sprzeciwiających się totalitaryzmowi czasów Hitlera. A nie pier dolić o jakichś „nieźle udokumentowanych danych”. Bo żaden z Pańskich komentarzy takowych nie zawiera. A przecież w sieci (również) one są. I ta właśnie „nieobecność argumentów ” stawia pod znakiem zapytania Pańskie prawdziwe intencje.

  Słowa „Ewangelia” też bym nie zalecał nadużywać. Z czasem może odbić się Panu czkawką, nadużywanie, znaczy.

 36. Marucha said

  Re 31:
  Wystarczy popatrzeć na to, jak Putin odróżnia się od zachodnich polityków – intelektem, wiedzą, spontanicznością (nie jest sterowany teleprompterem…), wreszcie ogładą – aby uznać teorie, iż jest sterowany przez jakąś tajemniczą grupę za mało wiarygodne, o ile nie za typowe żydowskie podkładanie świni każdemu, kto nie idzie na ich pasku.

 37. Plausi said

  Panie Marucha, 36

  Pan ma absolutną rację, Putin wyraźnie odcina się od poziomu takich wypierdków jak dr. A. Merkel, Holland, czy ten błazen Obama (z dwoma zabawnymi atrybutami: czarny muzułmanin), o Bunga-Bunga z Włoch nawet nie wspominając. Piszemy wyżej z uznaniem „zespół specjalistów wyszkolonych przez służby”, mogę dodać znakomicie wyszkolonych, Putin jest jednym z nich. Czy to Pana zadowala ? Z reguły rekrutuje się kadry, jakie najlepiej mogą wypełnić postawione im zadanie.

  My wyciągamy z tego inne wnioski niż Pan, nasze przekonanie jest, że nie można personifikować władzy, to służy do zaciemnienia obrazu, jak każdy kult jednostki, n.p. to jest bardzo wygodne zwalić wszystko na Hitlera, ale oto mamy wskazówki, że naprawdę wielu ma być może daleko większe zasługi i mało kto o nich słyszał.

  Panie Boydar, 35

  „Ja tak mniej więcej kumam w co Pan gra,” My jesteśmy prości ludzie i nie wiemy co Pan kuma. Zwracamy tylko uwagę na pewne znane dane, nawet nie mówimy fakty, bo kto to wie, które naszym zdaniem należy uwzględnić, aby uzyskać w miarę racjonalny wniosek, bowiem jak obowiązuje w implikacji, jedynie z prawdy wynika prawda, z fałszywych założeń może wynikać prawda ale nie musi.

  Zgadzam się z Panem, że jest rzeczą niebywale wygodną znaleźć kogoś, kogo można obciążyć całą odpowiedzialnością za I i II Wojnę, ale czy wyjaśniliśmy w ten sposób cokolwiek ? W gruncie rzeczy można by też to wstawić do kk tę niepodważalną odpowiedzialność Niemców za I i II Wojnę, jak holokaust, o którym gajowy wyszukał takie rzeczy, to kto jest odpowiedzialny za ten holokaust ?

  Ale to funkcjonuje, i bez kk, (prawie) wszyscy wierzą w to o holokauście czy Niemcach, bo takie jest obowiązujące gusło, jak by powiedział Michalkiewicz. Przypomnę Panu gadanie starej baby, my bierzemy jej wyjaśnienie całkiem poważnie, i proszę zauważyć, że się całkiem obeszła bez Niemców, tych kanonicznych zbrodniarzy wojennych, bez których żadnej wojny nie da się wytłumaczyć. Nam nie chodzi o to, czy Niemcy są odpowiedzialni za wszystkie wojny, tylko czy taka interpretacja jest w stanie wytłumaczyć zjawisko wojny.

  Dam Panu inny przykład odpowiedzialności narodu. weźmy polski, Polacy są odpowiedzialni wg. wszystkich obowiązujących reguł za przeszło 1 bilion długu, a to z tego względu, że wybrali ten rząd w wolnych, demokratycznych i niezależnych wyborach, my zaliczamy ten rząd do prawda do PPZ i uważamy go za bandę uzurpatorów, ale wg. obowiązującego gusła, Polacy są żyrantami tego długu, bowiem ten rząd podjął kredyty pod zastaw ok. 40 milionów Polaków. A jak Pan sądzi, są Polacy za ten dług odpowiedzialni czy nie ? Niech Pan się dobrze zastanowi, bo następne pytanie będzie, czy Grecy, Niemcy są odpowiedzialni … i.t.d. Nawiasem mówiąc mają Niemcy ok. 8 razy tyle długów co Polacy i jest ich tylko dwa razy tyle.

  Linki są niezbędne, aby należycie zrozumieć wypowiedź.

 38. Boydar said

  Ja widzę, że ma Pan Plausi zdrowo wykształcony instynkt samozachowawczy, i bardzo dobrze. A ja, mimo że chacheł po Babce, wcale „aż taki mściwy to nie jestem” (to jest cytat z kawału o Bacy). Ale pamiętać to pamiętam jeszcze co nieco, zwłaszcza wrażenia płynące z ekranu.

  Rozpatrywanie, czy Polacy są odpowiedzialni (za dług) jest bez sensu; rzeczony „dług” ma wady prawne od samego poczęcia i w kategoriach „winien – ma” rozpatrywany być nie może. Prawdą jest natomiast inna ludowa mądrość upowszechniona swego czasu przez tow. Wiesława – „tak krawiec krai …”. I une dobrze tą metodę znają. W ramach doświadczeń na skalę jedynie kliniczną pozwolono poznać ją także Islandczykom. O dziwo, operacja się udała a pacjent przeżył.

 39. revers said

  Anna Mucha, Mossad Wahabicki pomoze

 40. revers said

  – Nigdy do tego nie dopuszczę , do oczerniania tak uczciwej kobiety, na samochód warty raptem 300 tys. Ewa Kopacz odkładała lata – Komentuje rzecznik prasowy.

  http://www.zaborcza.pl/zaborcza-ewa-kopacz-400-tys-premii/

  Bedzie wiecej pieniedzy z Banku Swiatowego pod kontrola zydow hamerykanskich na drogie szczepionki depopulacyjne HPV, a takze na ochrone srodowiska polegajaca na frakcyjnym wydobyciu gazu i przeganianiu z miejsca na miejece tubylcow, w afryce to juz przerobiono praktycznie

Sorry, the comment form is closed at this time.