Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Doktryna bezpieczeństwa informacyjnego RP ochroni polskie umysły

Posted by Marucha w dniu 2015-07-27 (Poniedziałek)

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego rozpoczęło prace nad polską doktryną bezpieczeństwa informacyjnego. Na 15 stronach dokumentu słowo „propaganda” wraz z wyrazami pochodnymi występuje aż 19 razy.

„W związku z eskalacją zagrożeń hybrydowych, w tym o charakterze informacyjnym, jak propaganda, dezinformacja czy psychologiczne zastraszanie ze strony obcych państw i aktorów niepaństwowych (np. organizacji terrorystycznych), Biuro Bezpieczeństwa Narodowego rozpoczęło prace nad polską Doktryną bezpieczeństwa informacyjnego” — czytamy na oficjalnej stronie BBN.

[Śmiech pusty ogarnia, gdy słyszę o polskiej „doktrynie” bezpieczeństwa informacyjnego, czy jakiegokolwiek innego. Tym ludziom nie zleciłbym zorganizowania skupu butelek na wsi.
Admin]

Polskie Bezpieczeństwo informacyjne autorzy programu rozumieją jako przeciwdziałanie mediom, które wyrażają poglądy niezgodne z oficjalnym stanowiskiem władz RP. Owa doktryna przewiduje „stały monitoring przekazu propagandowego ukierunkowanego na Polskę” oraz „tworzenie silnej konkurencji dla mediów rosyjskich jako głównego przekaźnika informacji (propagandy)”.

Po pojawieniu się takich programów „bezpieczeństwa informacyjnego” już widać, że polskie organy państwowe wzięły się za oczyszczanie pola medialnego w kraju. Ostatnie ataki na radio Hobby, które retransmituje programy radia Sputnik, oraz na niezależnych dziennikarzy, takich jak na przykład Leonid Swiridow, to tylko pierwszy etap. Jednym z celów zawartych w programie, oprócz przeciwdziałania „propagandzie”, jest „angażowanie kluczowych komunikatorów w propagowanie jednolitego przekazu”.

Doktryna bezpieczeństwa informacyjnego RP, operując hasłami „polska racja stanu” oraz „polski interes narodowy”, w rzeczywistości ma na celu ograniczenie innych kanałów informacyjnych, których państwo nie jest w stanie kontrolować. Kiedyś już Polska przechodziła przez ten etap. Czy historia się powtarza?

http://pl.sputniknews.com/

Zastanawiam się, po ch… w Polsce istnieje jakieś biuro bezpieczeństwa narodowego?
Przecież nasze wszystkie tzw. tajemnice państwowe stoją otworem jak drzwi do stodoły dla NATO, USA, Izraela i Unii Europejskiej, gdzie, jak wiadomo, mamy „samych przyjaciół”.
Podobnie jest z tajemnicami gospodarczymi, podanymi na talerzu organom unijnym przy okazji składania podań o jałmużnę.
A zresztą słowa takie, jak „naród” czy „narodowy” są brzydkie i trącą faszyzmem. Przynajmniej, gdy chodzi o Polaków.
Admin

Komentarzy 17 to “Doktryna bezpieczeństwa informacyjnego RP ochroni polskie umysły”

 1. jazmig said

  Łatwo zauważyć, że oni pod pozorem bezpieczeństwa informacyjnego chcą przywrócić cenzurę z czasów PRL.

 2. RomanK said

  Srul…Srulowa..i Srulatka…maja pelno prawo do ochrony.!!!!:-)))))
  Nie wolno sie z nimi niezgadzac , a bron Boze pokazac gdzie i jak klamia:-))))
  Wszystkie poglady z dooopy wziete i z NiCzego….podlegaja ochronie….nazywa sie to ochrona polskich umyslow:-)))))))\
  Panei Jazmig przypominam ze za PRLu istnial caly potrzny aparat zwany Urzedem Kontroli Prasy i INformacji…to po przejsciu przeswitlenia tego Urzedu statystyki nabieraly mocy niepodwazalnej…i do dzis nic nei stracily na wlasnej sile:-))))
  O czym zapewni pana kazdy psijuch…pod wlasciwym Nickiem:-)))))

 3. NICK said

  Zapewne.

 4. zeniu said

  @1 & 2

  Neoliberalne głupki o czuba korwina gajówkę opentały?

 5. NICK said

  Nie wszystkich. (4).

 6. Marucha said

  Re 4:
  Panie Zeniu, gajówka to chyba nie dla Pana… osób z ujemnym intelektem raczej tu nie chcemy.

 7. RomanK said

  Pan Zeniu- panie Gajowy – jest czonkiem zspou:-))))przejmujoncego:-)))) To som wlasnie jego dziaaania wspomagajonce:-)))

 8. KOR said

  @1 Prawdziwa cenzure była w NRD. PRLowka cenzura była jakościowo podobna do polskiego komunizmu.

 9. wojak said

  W porównaniu do propagandy dzisiejszej to śmiem twierdzić że ta w PRL nie istniała , dziennik oglądano i zlewano dziś nawet na tym porlalu wiedzą co kto pisze mało tego agentura tu bazgroli.

 10. RomanK said

  Tia nie bylo… tu piszom gupoty o tym czego nie bylo i zaden czerwony dupek przypomnonc nie moze se:-))

  https://lustronauki.wordpress.com/tag/glowny-urzad-kontroli-prasy/

 11. Kojak said

  Im bardziej bandziory rzadzace sa sprzedajne i zlodziejskie tym bardziej uzywaja hitlerowsko -goebelsowskiej propagandy ! We wszystkich szumnych bandycjkich materialach propgandowych uzywano zawsze i ostentacyjnie ;narodowuy polski i tym podobnych okreslen odbieranych prze normalnych ludzi jak rzucaniem im gównem w twarz ! Zalgane i odrazajace lgatrstowa i niikczemne odrazajace klamstwo sa podstawa informacji zydowskich pismakow

 12. Prawie wszystkie media od początku III RP należą do ośrodków zagranicznych (ale tych „dobrych”, bo z zachodu), a te bydlaki po 26 latach od tzw. transformacji zaczynają „dbać” o bezpieczeństwo informacyjne.
  Polskojęzyczne zachodnie media przez 26 ostatnich lat zniszczyły polską kulturę w stopniu większym, niż zaborcy, naziści i komuniści razem wzięci przez 2 wieki, a szumowiny z BBN, które przez ostatnie ćwierćwiecze na to pozwalały, nagle zaczynają „troszczyć się” o „polski interes narodowy”…

 13. ojojoj said

  Jak w PRL-u byla taka cenzura przed zachodem to po kiego grzyba postawiono pewex prawie w kazdym miescie? Zeby obrzydzic zachod? W Sojuzie to byla prawdziwa cenzura, tych co wracali w 45-ym z Berlina (i za duzo widzileli), odrazu wyslylali na sybir, tak na wszelki wypadek, zeby im sie we lbach nie poprzewracalo.

 14. Mariusz said

  Śmiech pusty ogarnia… „Bezpieczeństwo informacyjne”… I pomyśleć że jeszcze relatywnie nie tak znów dawno temu człowiek kręcił gałką tranzystora z precyzją i wyczuciem kasiarza usiłującego otworzyć sejf żeby wyłapać jak najlepszy odbiór jakiejś RWE czy innego Głosu Ameryki, które zagłuszano na potęgę. 🙂
  Wraca stare.

 15. RomanK said

  Ojojoju ile macie lat????
  Pwexy byly do wymiany bonow towarowych na towary, ajkie za zlotowki nie byly dostepne…wodki, czekolada, mnaszynki do holenia lepsze alkohole..leki…TO byl elegancki sposob dzielenia sie dewizami jakie krewni przesylali bliskim , zeby nie zdechli z nudow….
  Tam bnei uprawiano zadnej propagandy tam poprostu legalnei rabowano POlakow z dewiz.
  Dzis zamiast RWE zwalczaja Sputynik i RT…

 16. „Dzis zamiast RWE zwalczają Sputnik i RT…”

  Nawet gorzej. Te odmiany RWE czy Głosu A. zwalczają RT. Hipokryzja do kwadratu.

  Jakoś nie wierzę, by w Polsce siłą można było zabrać teraz dostęp do informacji (tym, którzy potrzebują; masy i tak nie liczą się mocno).

  Ja tu raczej widzę zupełne oderwanie władz od realiów. Skojarzenie z działaniami na Ukrainie. Tam też wydawano księżycowe decyzje. Ci ludzie (i tam, i tu) mają silne skłonności psychopatyczne. Tu w szczególności BBN wydaje się przykładem instytucji, która zupełnie odeszła od rozsądku, dawno już. Pu ch*j takie coś?

 17. Schetyna będzie tworzył rosyjskojęzyczną telewizję do „uświadamiania” Rosjan o tym, jak bardzo są „uciskani” przez „reżim Putina”.
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150720/697557.html
  Czyli drugi k*rwa Biełsat skierowany przeciw drugiemu suwerennemu państwu, z którym graniczymy.

Sorry, the comment form is closed at this time.