Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Birton o Maski opadły
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Jutro włączymy telewizor a z terytorium Ukrainy dojdą kolejne złe wiadomości

Posted by Marucha w dniu 2015-07-27 (Poniedziałek)

Czy w związku z rozkładem ukraińskiej państwowości powinniśmy już myśleć o Ukrainie w kategoriach postpaństwowej przestrzeni postukraińskiej?

W Donbasie wojna przeciwko rosyjskojęzycznym obywatelom. Na Zakarpaciu w tzw. złotym trójkącie pojawiły się oddziały partyzanckie członków organizacji radykalnych mających cele polityczne i reformatorskie (walki z korupcją). W Odessie władze powołały zagranicznego gubernatora, byłego prezydenta jednego z państw, które prowadziło wojnę z Federacją Rosyjską, a tenże mianował swoją zastępczynią córkę jednego z premierów Rosji. Zachodniej granicy celnej mają pilnować specjalnie wynajmowane firmy zagraniczne, ponieważ rząd nie ufa własnej administracji.


Jednak to nikomu nie przeszkadza w handlu masowym na olbrzymią skalę z Federacją Rosyjską, w tym z nieuznawanym formalnie za rosyjski Krymem oraz z uznawanymi formalnie za terrorystów Powstańcami Donbasu. Na to wszystko ludzie głosują nogami i najwięcej Ukraińców schroniło się przed próbą wcielenia na siłę do armii – w Federacji Rosyjskiej.

Organizacje radykalne mówią o konieczności przeprowadzenia referendum, ale nie chcą brać udziału w wyborach samorządowych. Są gotowi nawet stworzyć własne ciała wyborcze, alternatywne do państwowych. Lider jednej z organizacji radykalnych ogłosił, że prezydentowi Poroszence nie uda się uciec z kraju tak, jak udało się prezydentowi Janukowyczowi.

Równolegle w kraju już funkcjonują zachodnie wojska (kontyngenty szkoleniowe) i z dużą dozą prawdopodobieństwa – co uwaga – nie jest potwierdzone z wielu źródeł pozwalających na obiektywizację, a jedynie pochodzi z mediów rosyjskojęzycznych – także wyspecjalizowane organizacje w dostarczaniu zaawansowanych usług w zakresie bezpieczeństwa. Pogłoski wskazują, że te siły mają zabezpieczyć kontrolę nad kluczowymi ukraińskimi obiektami jądrowymi, wszędzie tam gdzie władze ukraińskie nie byłyby w stanie tego przeprowadzić lub gdzie doszłoby do końca władzy państwowej – wówczas międzynarodowi doradcy ds. bezpieczeństwa objawiliby się na obiekcie jako osoby odpowiedzialne za jego bezpieczeństwo.

Ceny prawie wszystkiego na Ukrainie zwariowały, siła nabywcza waluty krajowej gwałtownie spadła, Ukraina zapłaciła bardzo, ale to naprawdę wysoką cenę za rewolucję. Kraj jest de facto bankrutem, funkcjonującym dzięki wsparciu z międzynarodowych instytucji finansowych. Zarządzono prywatyzację, która zapowiada się jako jedna wielka wyprzedaż w kłopotach, która jeszcze bardziej pogrąży ukraińską rzeczywistość.

Obecność obcokrajowców w rządzie niepokoi wielu Ukraińców, albowiem nie ma żadnych gwarancji, że ci zagraniczni fachowcy będą lojalni wobec ukraińskiego narodu a nie wobec swoich oligarchicznych możnowładców, którzy dali im dobrze płatne zatrudnienie oraz dokonali naturalizacji, żeby wszystko było zgodnie z ukraińskim prawem. „Nowi” Ukraińcy mają się na Ukrainie bardzo dobrze, w przeciwieństwie do „autochtonów”, którzy dzielą się na dwie kategorie – tych posługujących się ukraińskim, oraz tych niechcianych, którzy mówią po rosyjsku.

Wcześniejsze decyzje prezydenta – oligarchy, w wyniku których wielu oligarchów zostało szefami administracji regionalnych (podlegały im lokalne służby), spowodowały generalne cofnięcie części stosunków wewnętrznych do czasów feudalnych.

Całość wraz ze wzrostem przestępczości zaczyna wyglądać coraz bardziej przerażająco, zwłaszcza dlatego, ponieważ wojujące ze sobą frakcje – ścierają się na różnych płaszczyznach, polityka jest jedynie górną czapką przykrywającą sieci powiązań gangsterskich, przemytniczych i zwykłych bandyckich. Na Ukrainie nie tylko ludzie wypadają sami z okien, jak również płoną w budynkach lub są wywożeni w kontenerach na śmieci. Tam dochodzi do skrytobójstw dziennikarzy i innych ludzi próbujących informować opinię publiczną o niegodziwości nowych władz.

Najgorsze jest to, że stopniowa radykalizacja stosunków powoduje, że zaczynają wybuchać bomby, które są podkładane na komisariatach, czy też w samochodach dowódców oddziałów paramilitarnych różnej proweniencji. Władze o wszystko oskarżają „rosyjskich agentów”, ponieważ rzekomo Rosji ma zależeć na destabilizacji Ukrainy. jest to bardzo wygodne, bo można na Rosjan zrzucić odpowiedzialność za wszystko, zwłaszcza jak się poluje na byłych rosyjskich żołnierzy, którzy przyjechali z troski do rodzin na Ukrainie, tylko po to żeby ich skatować i zmusić do opowiadania przed kamerami, jakimi to są groźnymi „agentami” lub „dywersantami”.

Włączając telewizor można bardzo często zobaczyć bójkę w ukraińskim parlamencie, ale telewizja państwowa stara się nie pokazywać zwykłych mieszkańców największych miast, protestujących przeciwko szokowemu wzrostowi cen za usługi komunalne.

Można wiele zrozumieć, bo wiadomo że rewolucja rządzi się swoimi prawami, jednak nie można powiedzieć, żeby na Ukrainie były warunki do tworzenia się społeczeństwa obywatelskiego. Całość zasmuca, w szczególności troską o los zwykłych ludzi, którzy jako patrioci chcieli jak najlepiej dla siebie i swojego kraju, a skończyło się przejęciem władzy przez oligarchów. [Tak, dobrze wiemy, do czego zdolni są patrioci, a zwłaszcza patridyoci… – admin]

Trudno orzec jaki dalszy los czeka Ukrainę, czy grozi jej rozpad? Czy powtórzy się Majdan? Z punktu widzenia przeciętnego Ukraińca, widać dzisiaj że na Ukrainie nie dzieje się dobrze, w zasadzie można mówić o braku państwa, a zatem trzeba myśleć o Ukrainie w kategoriach postpaństwowych. Ponieważ retoryka nowego reżimu była w znacznej części ksenofobiczna z ukierunkowaniem nacjonalistycznej nienawiści na Wschód, to mamy do czynienia ze zjednoczeniem się mniejszości narodowych i w wielu miejscach – jak w Donbasie, w przypadku ludności rosyjskojęzycznej, czy też na Zakarpaciu w przypadku ludności węgierskiej. To może się przełożyć w głowach części dna myślenie kategoriami przestrzeni postukraińskiej. Robi to coraz więcej zwykłych Ukraińców. Wielkie europejskie marzenie, zastąpił zupełnie nieracjonalny strach przed Rosją, który karmi rusofobię.

Jutro znowu włączymy telewizory, a z terytorium Ukrainy dojdą kolejne złe wiadomości? Kolejny europejski aktor, szanowany w Rosji będzie zakazany na Ukrainie, ponieważ powiedział prawdę o naturze relacji pomiędzy Ukrainą a Rosją? Może będzie się strącać pomniki, albo palić książki?

Jeżeli próba budowy państwowości ma polegać na pluciu na groby własnych przodków, którzy przelali krew, żeby wyzwolić Ukrainę spod władzy faszystów [Co to za przodkowie, co wyzwalali Ukrainę spod wladzy faszystów? Gdzie oni? Na jakimś filmie? – admin], to jedyną stabilizację na terenie nieudanego eksperymentu na postpaństwowej przestrzeni postukraińskiej w długiej perspektywie czasowej może zagwarantować tylko odnowienie przynależności całego tego obszaru do państwowości Rosyjskiej.

Przez 300 lat Ukraina kwitła na łonie Rosji, stanowiąc istotną część ruskiej cywilizacji. Odwracanie tego trendu, czy też szerzej rozumiane próby westernizacji, nawet poprzez sięgnięcie do skrajnych nacjonalistycznych ideologii są sztuczne i jako takie powodują chorobę całego systemu, który jak organizm pragnąc się oczyścić dąży do odrzucenia tego powodującego gangrenę państwowości elementu.

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 7 do “Jutro włączymy telewizor a z terytorium Ukrainy dojdą kolejne złe wiadomości”

 1. Boydar said

  Wyrazy współczucia, panie Krakauer; widzę, że coraz mniej od wiersza.

  I proszę nie zaliczać Szewczenki do żadnej cywilizacji, nie tylko ruskiej. Bo się cywilizacja w końcu wqurwi i zwróci baczniejszą uwagę na Krakauera.

 2. Przecław said


  „My Polacy mamy większe prawa do Odessy niż Ukraina”… Faktycznie Odessę od samego początku, tj od r.1794 budowali Polacy. Rosja,Jekateriny wykonując politykę pruskich i niemieckich masonów zablokowała Polsce już rozwijające się projekty zagospodarowania wybrzeża Morza Czarnego.
  Ks.Natanek nawołuje do nie występowania przeciw Słowianom,

 3. Easy Terran said

  „własnych przodków, którzy przelali krew, żeby wyzwolić Ukrainę spod władzy faszystów”
  Hmmm… tworząc faszystowskie formacje pod rozkazami faszystów walczyli z faszystami.
  Baaardzo ciekawa retoryka.

  Jutro dołączę do bandy okradającej osiedlowe sklepy, a potem będę się chwalił, ze walczyłem z bandyckim złodziejstwem osiedlowym, bardzo ofiarnie zresztą, bo strasznie rozbolą mnie plecy od samodzielnego dźwigania ukradzionego 60-cio calowego telewizora.

 4. KOR said

  Krakauer nie ma aktualnej mapy Ukrainy, więc jest niedoinformowany i w programach telewizyjnych.

 5. markglogg said

  „Ukraina zapłaciła bardzo, ale to naprawdę wysoką cenę za rewolucję”. Warto by dodać ZA REWOLUCJĘ AMERYKANSKĄ na swym terytorium: na http://www.neon24.pl pokazane już są dokladnie amerykańskie ubiory nowej policji w Kjowie. ponoć maja one wzbudzać zaufanie oraz sympatię kijowian do tej „importowanej ale samostojatielnej” formacji para-militarnej.

  No i przyszło coś intersującego z Ukrainy, którą PAN ŚWIATA (Oranus/Żopogław czczony przez APA) zamierza także zamienić w „uprawne pole” nie tylko zbóż GMO, ale i zdrowych narządów do transplantacji, oczywiście transplantacji w krajach bogatych.

  cytuję za http://www.km.ru/world/2015/07/10/verkhovnaya-rada-ukrainy/761313-ukraintsev-razberut-na-zapchasti

  Украинцев разберут на запчасти
  11:12 10.07.2015 , Светлана Гомзикова
  © РИА Новости, Григорий Сысоев
  Материалы по теме:

  Władza „niezależnej” planuje legalizować rynek handlu organami ludzkimi.

  ministerstwo zdrowia Ukrainy wniosło (na forum parlamentu) sprawę ekspertyzy projekt prawa „O transplantacji organów i innych anatomicznych ludzkich materiałów”

  Pod projektem znajduje się podpis ministra zdrowia importowanego z Gruzji, Aleksandra Kwitaszwili, współpracownika byłego gruzińskiego (wyszkolonego z USA) prezydenta Michaiła Sakaszwili, obecnie gubernatora Odessy. (…) Kwitaszwili (nazwisko „bankowe” samo mówi za siebie) już wcześniej zlikwidowal sanitarno-epidemiologiczną służbę Ukrainy. Teraz proponuje legalizację rynku ludzkimi organami. Jako że w nowej redakcji to prawo znosi konieczna zgodę każdego Ukraińca na pozyskanie organów po jego śmierci. To znaczy – chcesz czy nie, po waszej śmierci twoje organy komuś tam się przydadzą.

  Do transplantacji będą dopuszczone nie tylko państwowe centra medyczne ale i prywatne kliniki – ze wszystkimi, wynikającymi stąd konsekwencjami. (…) Nowe prawo zezwoli wystawiać na sprzedaż organy, każdemu kto je zamawia. (…) Jak z propozycji tego prawa wynika, bogaci emeryci w Ameryce i Europie otrzymają rynek tanich organów do wymiany z „bratniej Ukrainy” o której los oni obecnie tak bardzo się niepokoją.

  Jak stwierdza jeden z ukraińskich komentatorów tego planowanego „prawa wolnego rynku”, „to, że „transplantologia na czarno” istnieje na Ukrainie, to szczera prawda. A (celowo nie kończąca się) wojna stwarza bardzo dobre warunki dla takiego biznesu…

  (To przecież właśnie z tego powodu, niedawno „zamordowany” dr Bradstreet z USA umieścił bardzo dobrze prosperującą filię swej, zwalczającej autyzm, kliniki – wykorzystującej do przeszczepów „tkanki macierzyste” neuronów – na Ukrainie, gdzie nie tylko łatwo pozyskuje się „wyskrobane” płody, ale prawdopodobnie także i „z jakichś przyczyn zmarłe bezpośrednio po porodzie” niemowlęta…)

  O dokonywanych w klinice dr Bradstreet przeszczepach tkanek macierzystych neuronów, pobranych z abortowanych płodów, читать полностью: https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/07/20/autyzm-koltuna-mundi-i-jego-wplyw-na-swiadomosc-ztechnicyzowanych-mas/

 6. Joe said

  Re 3….Tacy sami „bojownicy” byli w „AK” w czasie II wojny.U nas nad Wisla nazywano ich” A kury A kaczki” Byly to hordy… tawe bilskiego…POdszywajacy sie POd prawdziwe AK.Bandy zlodziejii zydowskich ktorzy uciekli do lasu z miast…Moja rodzina przez tych s…synow o malo nie zostala stracona pod sciana egzekucyjna.

 7. NICK said

  Mapa? Nieaktualna.
  „300 lat ‚UPA-iny'”. Bez komentarza.
  Wiele, wiele, innych.
  Ale jest lepsze przebicie: „rewolucja rządzi się swoimi prawami”. Czyżby?

Sorry, the comment form is closed at this time.