Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Orban: Polska jest silna jak nigdy

Posted by Marucha w dniu 2015-07-27 (Poniedziałek)

„Polska powinna być liderem Środkowej Europy. Polska jest silna jak nigdy w historii. Polska popełniła najmniej błędów spośród państw Europy Środkowej. Tworzy się pole do znakomitej współpracy” – mówił Viktor Orban w czasie corocznego spotkania w Transylwanii.

Słowa węgierskiego premiera cytuje na swoim blogu obecny na miejscu dziennikarz Igor Janke.

Choć polski watek był poboczny w jego wystąpieniu to o żadnym innym kraju nie mówił tak wprost i tak długo – pisze Janke. Co ciekawe, Orban zaczął mówić o Polsce po tym gdy ktoś zadał mu pytanie o… Ukrainę.

„Kiedy rozmawiamy o tej części świata, musimy mówić o Polsce” – powiedział. Chwalił Polskę za postępy w rozwoju gospodarki. Zwrócił uwagę, że nasz kraj się odradza, pomimo tego, że w katastrofie smoleńskiej zginęła znaczna część polskich elit. „Teraz polskie elity się odradzają. Polska przeżywa swój renesans.. (…) Partia, która straciła najwięcej swoich ludzi, prowadzi w sondażach, pokazuje nowych liderów, a o przywództwo w kraju walczą dwie kobiety” – mówił, dając sygnał, że jest gotowy do współpracy z każdą z dwóch największych partii w Polsce.

Orban nie unikał też w swojej wypowiedzi kwestii, które dzielą nasze kraje, np. stosunku do Rosji w kontekście konfliktu ukraińskiego. Powiedział, że rozumie nasze stanowisko, „ale niezależnie od tego, czy się to podoba Polsce czy nie, Węgry muszą dbać o mniejszość węgierską na Ukrainie” – przekonywał.

http://www.kresy.pl

Nie potrafię odebrać słów Orbana inaczej, niż ironię i kpiny.
Admin

Komentarze 34 to “Orban: Polska jest silna jak nigdy”

 1. RomanK said

  Jak pan zna Wegrow…wie pan, ze potrafia:-))))))zartowac:-))))

 2. anATOM said

  Oczywiście że drze łacha z prostytutek politycznych wolski:) brawo baćka!

  Nie Baćka, ale Orban…
  Admin

 3. kfakfa said

  http://joemonster.org/p/533690

 4. Boydar said

  Jest jeszcze opcja (moja), że pomaga naciągać sprężynę. Jeżeli zaczął zdecydowanie nie na temat, to znaczy, że TO JEST temat. Czasem trzeba wspierać ślepy los 🙂

 5. NICK said

  Było. Wielokrotnie. (4).
  EKSPERYMENT. unych, Na Węgrach. Orban kosztem dawnej Polski, kosztem innych, kupił sobie lat parę „wolności”. Sprzedał swój NARÓD. Jak niejaka Lejba uczyniła ponad 20 lat temu w dawnej Polsce. Czas na Węgry… .

 6. NICK said

  No i Igor Janke.
  Pewnie znowuż będzie mało.
  Ja już nie wiem. Jak pisać i do kogo.

  Zatracenie.

 7. RomanK said

  Przeczytajcie panowie artykul brata Olesia Muzyczko..znaczy kuzyna…: znaczy kto umie:-)))

  http://cont.ws/post/104043

 8. Tekla said

  Orban Viktor powiedziała tak :Polska dynamicznie sie rozwija i jej elity też. Jak chcemy wspólnie działać w Środkowej Europie to Polska powinna przewodniczyć,Wprawdzie Polak -Wegier to dwaj dobrzy przyjaciele ,ale nie oznacza to tego,ze mamy podobne zapatrywania i ineteresy w światowej polityce.

  Węgry nie wyrzekna sie swojej mniejszości narodowej na Zakarpaciu ,i wpierac będa jej dążenia do zachowania języka i autonomii., postaramy sie tak zrobic ,aby uratowac naszą historyczna przyjażn polsko- węgierską na na przyszłość.

  http://viktororban.com/

 9. Tekla said

  Słuchałam wystapienia Premiera V. Orbana cos niezwykłego,ze polityk tak chce bronic swego narodu przed zalewem emigrantów i swiatowa lichwą!

 10. Zbyszko said

  Hahahaha…. Polska popełniła najmniej błędów:-) Hahahaha
  Orban chyba kolaboruje z GW/GP

 11. Przecław said

  Igor Janke jest autorem rzetelnej biografii Wiktora Orbana wydanej przed ok. trzema laty, zna on osobiście Orbana conajmniej od 20 lat.
  Ocena Polski przez Orbana napewno jest zbyt optymisyczna i na wyrost, jednak trudno posądzać go o ironię. My też nie zdajemy sobie spawy z głębi upadku Węgier, które odziedziczył Orban w spadku po rządach naddunajskiej michnikowszczyzny.
  Dla Orbana autorytetemni nauczycielem był Polak, profesor Wacław Felczak.

 12. Przecław said

  A swoją drogą te dwa babiszony, mierne ale wierne, z których jedna uważa, że Polska przystąpiła do UE w r.1996, to kompromitacja. Skąd oni je biorą ?

 13. Marucha said

  Re 5:
  Jak to „kosztem dawnej Polski”?
  Nie rozumiem.

 14. marta15 said

  z Orbana to niezly satyryk..
  „..Zwrócił uwagę, że nasz kraj się odradza, POMIMO tego, że w katastrofie smoleńskiej zginęła znaczna część polskich elit. „Teraz polskie elity się odradzają. Polska przeżywa swój renesans.. (…)
  Partia, która straciła najwięcej swoich ludzi, prowadzi w sondażach, pokazuje nowych liderów, a o przywództwo w kraju walczą DWIE BABY” ..”

 15. wi42 said

  „Nie potrafię odebrać słów Orbana inaczej, niż ironię i kpiny.
  Admin”
  Orban jest politykiem i tego typu wypowiedzi są grą polityczną.

 16. wi42 said

  #7 RK – dobry skrót historii Ukrainy

  A oto dobry komentarz

  Лазарь Каганович – украинизитор малороссиян тогда; Вальцман со капеллой – сегодня: как они похожи на „украинцев”, что осталось только там второй Израиль и организовать – благо синагогами отстроились на века, а паппеле Ротшильд (сейчас скорее уж – мамма миа) долги поскупал и к великому переселению готов!

 17. NICK said

  Gospodarzu, „dawnej Polski” bo Polski już, de facto, nie ma. Rządzą nami obcy od ponad ćwierć wieku, mamy resztki przemysłu i rolnictwa, większość w obcych rękach, wtórny analfabetyzm, masową emigrację, akcję Wisła II, przymiarki do imigracji innych ras i narodów, szabesgojstwo, judaizację, w tym większości duchowieństwa, resztki armii w obcych rękach i wiele innych(…).
  Z tego to Polska się nie podźwignie.
  Pozostał Nam Bóg i modlitwa.

  A „kosztem”?
  Zgodnie z zasadą działania jewropejskich naczyń połączonych.
  Bratni Naród węgierski jawił się możnym jako bardziej niebezpieczny. Fizycznie i duchowo.
  Tymczasem więc, pozwolono mu na to i owo.
  Tymczasem a więc nie ma co kpić z upadku Polski, forując na „lidera”.
  Chyba, że…
  jest już czysta judeopolonia, która rzeczywiście liderować w tym rejonie może… .

 18. Tekla said

  Dziennikarz Igor Janke,chyba gdzies na ,,osobnosci” rozmawiał z V.Orbanem ,nigdzie nie znalazłam w zadnym zródle oficjalnej prasy to co napisał na swoim blogu.
  Poza tym ten pan jest wielbicielem PISu..nie czytałam biografii Jego autorstwa,ale V.Orban jest mi znany od 27lat! To wówczas poraz pierwszy zobaczyłam odwaznego i błyskotliwego młodego polityka w telewizji wegierskiej ,był to rok 89-ty!Oficjalny pogrzeb Nagy Imre-go och jak wtedy On przemawiał!

  V.Orban to rasowy polityk zdaje sobie sprawę jak osamotnione są Węgry ,więc próbuje zachowac tą starą przyjażn polsko-węgierską..napewno zdaje sobie sprawe jaki jest tutaj rząd!

  Premier v.Orban na tych spotkaniach w Siedmiogrodzie powiedział ,że na Węgry ze strony Serbii przeszło tysiace młodych męższczyzni-emigrantów…

  Więc moze być ,że panstwo islamskie przepycha swoich ,,bojowników” w ten sposób do Europy!!!!!!!!!!!

  Słuchałam tez dramatycznego wystapienia V.Orbana i Morvai Kriszti-ny w Brukseli dotyczacej uchodzców -niestety ,,cudowna ”unia siedzi cicho .
  Dlatego podjeto decyzje o budowie muru na grancy z Serbią.

 19. AQQ said

  Orban, wypromowany przez te same (promotor jelt – Zbig Pełczyński, kolega Zbiga Be.) osoby co klinton, zdRadek i wielu rasowych” polityków na czelnych*
  ” Wśród studentów, którzy uczęszczali na jego zajęcia byli późniejsi członkowie parlamentu brytyjskiego, senatorowie amerykańscy, premier Węgier – Viktor Orban oraz Bill Clinton.”

 20. https://marucha.wordpress.com/2015/07/27/orban-polska-jest-silna-jak-nigdy/

  Jeśli tak mówi to ja mu powiem Lepiej. Mam wydaną we Lwowie w r. 1912 książkę, w której czytamy, że Narodowy Skarb Rumuński jest GEPIDZKI. W r. 454 Gepidzi z Płocka opowiedzieli się po stronie Wandalów, za co otrzymali po Hunach ziemię między Karpatami a Cisą – ale ponieważ NSRu został znaleziony w Mołdawii to raczej gepidzkim nie jest. Według mnie jest to Majestatyczny Skarb Attyli z pałacu Habsburskiego w Budzie, który podczas ewakuacji na Wschód został Zagrożony przez Wandalów i zakopany.
  MSRu ma ponad 30 ton a wykupiony przeze mnie od Bawarów za Polskiego Bobra Kasztelańskiego Majestatyczny Skarb Czyngis Chana ze Środy Śląskiej ma również 30 ton, co można tłumaczyć normą Pomieszczenia w dużym pałacu monarszym. NSRu nie tłumaczy jednak Imperialnego Skarbu Attyli, o którego losie powiadano różne BZDURY, ale wiadomo tylko, że ISAt nie mógł być ewakuowanym na Wschód, gdyż ważył WIELE tysięcy ton, toteż mógł być ewakuowany tylko flotyllą dunajska, która mogła być przechwycona przez Bizantyjczyków, ale przesłanek na to Brak.
  Jeśli zaś ISAt nie został zagarnięty przez Bizantyjczyków to powinien być zagarnięty przez Wandalów, którzy skierowaliby flotylle Dnieprem i Prypecią do Warszawy, REAKTYWUJĄC tym Skarbiec Metalurgii Powiślańskiej w Modlinie. Jeśli więc mam rację – a Logicznie inny system nie wchodzi w grę – to ów NAJWIĘKSZY Skarbiec Imperialny Attyli powinien być w Polskim Skarbie Imperialnym z Modlina, który Hitler MUSIAŁ znaleźć – i może wiedział o nim z I WŚ – ale pozostawił go Rusom, żeby się Udławili i Otruli NIM.
  Żeby się więc nie Otruć Polskim Skarbem Imperialnym to trzeba Imperialny Skarb Attyli dać Węgrom.

 21. Boydar said

  @ Pan NICK

  Pisz Pan na Berdyczów, ja odbieram pocztę w miarę leguralnie 🙂

 22. NICK said

  Pan też niech pisze na Berdyczów. Ja, TEJ poczty nie odbieram wcale.
  Wraca do piszącego. Bumerangiem.
  (następny, hi, hi)
  Nieustające coś tam, coś tam, dla Pana.

 23. Boydar said

  I ja Panu przecież źle nie rzyczem 🙂

 24. Czołgista said

  @10
  Igor Janke prawdopodobnie podkoloryzował przekaz.

 25. jowram said

  za: http://3obieg.pl/i-pieniedzy-kupa

  …i pieniędzy kupa

  Tadeusz Jasiński
  Nieprawda, że państwo polskie nie jest opiekuńcze. Jest. W stosunku do banków. Gdyby się przyjrzeć zarobkom ludzi pracujących na prawdziwych posadach w sektorze prywatnym – okaże się, że największą kasę trzepie się w bankowości. Prezesi banków zarabiają po parę baniek rocznie. Inni finansowi oficjele też dają sobie ponadprzeciętnie radę. Nadzór nad bankami sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Jej wierchuszka składa się zaś z ludzi, którzy pracowali lub będą pracowali w bankach. Dla sektora finansowego są oni niezwykle apetyczni. Wiedzą bowiem wszystko o wszystkich. Mają informacje, za które poszczególne banki, w celu dowalenia konkurentom, gotowe są zapłacić każde pieniądze.
  Stać je na to. W tamtym roku banki zarobiły na czysto 16,2 mld zł, a towarzystwa ubezpieczeniowe – 6,8 mld zł.

 26. NICK said

  Alerz niechże tak wygląda… .
  Ciii.

 27. Tekla said

  Możemy powiedzieć Spar i Philip Morris, że jeśli nie zapłacicie akurat tego podatku, to i tak zapłacicie inny, ale możecie być pewni, że zapłacicie” – powiedział na wieść o dochodzeniu szef kancelarii premiera Janos Lazar – „Możecie narzekać i skarżyć się Unii Europejskiej, ale wtedy będziecie płacić po prostu więcej. I taka droga zostanie obrana wobec każdej firmy, która skieruje oskarżenia wobec kraju, w którym chce zarabiać”.

  http://nowyobywatel.pl/2015/07/26/zelazna-reka-orbana/

 28. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/07/27/orban-polska-jest-silna-jak-nigdy/ […]

 29. Moher49 said

  Panie Premierze Orban, ale Polska ma 3 bln zł długu, który rośnie z prędkością ponad 200 mln na dzień. Polska ma rządy, które mimo to obdzielają się hojnie nagrodami w d.. mają Polskę i Polaków. Ktoś panu Premierowi pewnie przemówienie Kopaczowej przetłumaczył i niezależnej polskiej prasy pan Premier nie czyta.

 30. Echo z Węgier said

  Przeczytałem pełny tekst przemówienia Viktora Orbána na trzech stronach

  Orbán Viktor teljes beszéde
  http://mno.hu/tusvanyos/orban-viktor-teljes-beszede-1239645

  Nie znalazłem nic na temat Polski.

 31. Boydar said

  A co na to Ambasada Węgier ?

 32. NICK said

  P. Boydarze. (21). Teraz dotarło do mnie Pana przesłanie. Jak mniemam. 🙂 .
  A, co, pomyśleliby inni.?. .

 33. Tekla said

  Ad.30

  A kormányfő azt mondta, hogy Lengyelország kirobbanó erőben van, és ez politikai elitjére, annak versenyképességére is igaz. Rámutatott: ha közép-európai együttműködést akarnak, márpedig a magyarok azt akarnak, akkor azt Lengyelországnak kell vezetnie. Bár a lengyel-magyar „két jó barát”, de ebből nem következik az, hogy minden világpolitikai kérdésben egybeesnek a gondolataik, meg az érdekeik.

  Magyarország nem fog lemondani a kárpátaljai magyarság törekvéseinek támogatásáról, ideértve nyelvi jogaikat és az autonómiát is – jelentette ki Orbán Viktor, hozzátéve: ezt úgy kell nyilvánvalóvá tenni, hogy közben a lengyel-magyar történelmi barátságot át- és megmentsék a jövőre nézve.

  http://www.orbanviktor.com/

 34. Boydar said

  Dokładnie tak, Panie NICKU, dokładnie 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.