Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  carlos o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  RED IS GOOD o Wolne tematy (54 – …
  Piskorz o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  beznazwy o List przełożonego generalnego…
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  UZA o Jeszcze o Gierku…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Znajdźmy adekwatne miejsce dla „elit” III RP!

Posted by Marucha w dniu 2015-07-28 (Wtorek)

elity iii rpOd dawien dawna, a z polskiego punktu widzenia, od zawsze, na procesy społeczno-polityczne w poszczególnych państwach przemożny wpływ miała żydowska diaspora, której strategicznym celem było zawsze zawładnięcie światem, darowanym im (według mniemania tego plemienia) przez samego Boga.

Stąd też obecni byli oni po „obu stronach barykady” w każdym państwie i każdym bez wyjątku procesie społeczno-politycznym. Mogli oni wpływać na te państwa i procesy, w większym lub mniejszym stopniu, w zależności od epoki i sytuacji państwa, lub całego regionu.

Nigdy jednak nie osiągnęli oni tego, co mają dziś w tzw. „świecie zachodu”, który skrótowo nazywam Euroatlantyckim Imperium Zła (US&EU), a mianowicie pełnego uzależnienia „elit” od swej woli. Jest to swoisty fenomen, który po ewentualnym zgnieceniu nieposłusznej Rosji i rosnących w potęgę Chin, dałby im niepodzielne panowanie nad światem (NWO), czyli osiągnięcie wspomnianego strategicznego celu.

Sytuacja ta tłumaczy obłędną zaciekłość, z jaką atakują Rosję, a w szczególności Putina. Bowiem czasu pozostało im już niewiele. Piętrzące się przed USA i Unią problemy, nie dają się rozwiązać bez całkowitej zmiany systemu, która to oznaczałaby utratę przez nich władzy.

Nie znaczy to jednak, że sprawowana przez „elity” władza funkcjonuje bez zgrzytów. Mieliśmy niedawno przypadek greckiej Syrizy, co prawda stłumiony brutalnie przez unijną administrację, ale kosztem ukazania społeczeństwu prawdziwego oblicza UE.

Z krótką wizytą na Krymie przebywali też przedstawiciele francuskich parlamentarzystów [i], którzy skonstatowali, to czego jedynie można było się spodziewać, a mianowicie społeczeństwa wdzięcznego Rosji za wyrwanie go z ukraińskiego piekła. Ku wściekłości „rządu francuskiego” i „niezależnych mediów” głównego nurtu, parlamentarzystom nie udało się natknąć na „okupacyjne” wojska rosyjskie dławiące opór „podbitego” społeczeństwa.

Głos krytyki, w odniesieniu do uległości obecnego prezydenta Francji, Hollanda, w stosunku do Waszyngtonu, podniósł również były prezydent, a zarazem kandydat w kolejnych „wyborach”, Sarkozy. Biorąc pod uwagę zmieniające się nastroje społeczne w stosunku do Rosji, deklaracje takie mogą mu pomóc w odzyskaniu władzy. Oczywiście wtedy będzie on równie, jak obecnie urzędujący, posłuszny woli USA (czytaj: światowej oligarchii finansowej).

Nie inaczej jest w Polsce. Przykładem, czego może być najnowsza publikacja w Naszym Dzienniku [ii] dotycząca zagrożeń płynących z Ukrainy. W wywiadzie dla tego pisma, dr Andrzej Zapałowski zauważa neo-banderowskie niebezpieczeństwo dla naszego państwa i społeczeństwa. Takie nagłe „olśnienie” może zadziwić, ponieważ NDz można obecnie bez przesady uznać za pismo partyjne PiSu, a jeszcze przed rokiem prezes Kaczyński pod czarno- czerwonym sztandarem Bandery, zagrzewał Ukraińców na majdanie do rozprawy z Rosją. Nie on jeden zresztą, bo robili to „politycy” wszelkich „opcji” z większości krajów unijnych.

Pan Kaczyński, jeszcze parę miesięcy temu bagatelizował problem banderowskich bandytów, a dziś jego organ partyjny „przejrzał na oczy”? Czemu to przypisać? Przyczyn może być wiele, ale dwie narzucają się automatycznie. Pierwsza, to przedwyborcza potrzeba „dołożenia” PO, cytuję:

W związku z wydarzeniami tuż przy naszej wschodniej granicy dziwnym trafem brakuje jakoś stanowiska rządu PO – PSL. Czy i jaka powinna być reakcja rządu w Warszawie?

Druga, wynika z faktu zwaśnienia banderowskich bandytów (Prawy Sektor) z żydowską oligarchią administrującą obecnie Ukrainą (Poroszenko). „Gubernator” Ukrainy, „ambasador” USA w Kijowie, Geoffrey Pyatt [iii], specjalnie wybrał się na Zakarpacie, by poinformować przywódców Prawego Sektora, że USA popierają obecnego „prezydenta” Ukrainy i nie będą tolerować aktów przemocy w stosunku do jego administracji.

Co prawda dzisiejsza polityka Stanów polega na popieraniu wszystkich przeciw wszystkim, czego przykładem jest bliski wschód: ISIS, Turcja, Irak, Syria, Kurdystan, czego wynikiem jest totalny chaos, ale na terenie Ukrainy, USA nie pragną jeszcze podobnego rozwiązania. Potrzebny jest im przecież ukraiński „taran” przeciw Rosji. Stąd też zapewne wynika zmiana „postrzegalności” u amerykańskich agentów w Warszawie, która musi się teraz „zestroić” z percepcją ich kijowskich odpowiedników, a w końcowym rozrachunku, skutkowała omawianymi tezami z NDz .

Trzeba przy tym przyznać, że pan Zapałowski artykułuje wiele sensowych uwag, cytuję:

Wygląda na to, że na razie neobanderowcy są większym zagrożeniem niż Rosja. W końcu front jest kilkaset kilometrów od naszej granicy, a działania zbrojne bandytów z Prawego Sektora mają miejsce tuż przy granicy z Polską… – Rosja jest zagrożeniem dla Polski w przypadku konfliktu globalnego. Może oczywiście próbować destabilizować politycznie lub gospodarczo nasz kraj, ale zagrożenia w postaci ataków zbrojnych nie ma. Natomiast na Ukrainie są dziesiątki tysięcy sztuk broni poza kontrolą, jest ideologia, która porywa młodzież na zachodzie tego państwa.

Ten oczywisty nie od dzisiaj fakt, prowadzi do prostego wniosku. Jeśli Ukraina jest, a Rosja nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla Polski, to w imię, czego „nasi politycy” wszelkiej maści cały czas wspierają Ukrainę, a równolegle ciągłe drażnią Rosję, próbując skłonić ją tym do rozpoczęcia „konfliktu globalnego”? Przecież nie w interesie Polski, ale obcych mocodawców. Takie postępowanie, to z definicji, zdrada stanu, a za to w każdym praworządnym i suwerennym państwie grozi stryczek. Tak, więc miejsce naszych „elit”, wszelkiego autoramentu, nie jest na świeczniku, ale na szubienicy!

Na ich szczęście III RP nie jest ani praworządna, ani suwerenna, ale to się może zmienić, więc niech o tym nie zapominają!

[i] http://www.nytimes.com/2015/07/25/world/europe/france-lawmakers-visit-crimea-russia.html
[ii] http://naszdziennik.pl/polska-kraj/140917
[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Ambassador_to_Ukraine

Ignacy Nowopolski
http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl

Komentarze 23 do “Znajdźmy adekwatne miejsce dla „elit” III RP!”

 1. Boydar said

  Panie Nowopolski.

  Wydźwięk pańskiego artykułu jest jakiś taki … głuchy. Że niby co, to wszystko co daje się zaobserwować na scenie to gra ? W sumie tak, bo niby po to sceny są budowane, jednak są byty grą nie będące. Np. scenopis, rekwizyty i kostiumy, scenografia i reżyseria. One wszystkie są bardzo prawdziwe. I właśnie mam na myśli reżyserię. Wcale pan o niej nie wspomina, w przeciwieństwie do całej masy innych, „znakomitych publicystów” obecnego czasu. Czyżby zorientował się już pan, że to ma być największa niespodzianka dla oniemiałych widzów ?

  PS. fotokompilacja Pana Gajowego budzi moje szczere uznanie

 2. Kojak said

  Nawet uzycie w cudzyslowie slowa ,,elity ,jest grUba przesada ! To zwyczajne bandziory zlodzieje i mordErcy ! Tak mordercy ! Za duzo bylo tajemniczych smieci smiedzacych mordami aby tak nietwierdzic ! Mordow dokonali zbrodniarze ze sluzb specjalnych tworzace zwyczajne szwadrony smierci Dariusz Ratajcza ,Andrzej Lepper,Filip Adwent ,FrAnciszek Pieczka (Komitet Ratowania stoczni gdanskiej )i dziesiatki innych zamorodwanych przez zbrodniarzy ze sluzb specjanych tworzacych szwadrony smierci ! Tak wiec nazwanie tych zdegenerowanych bydlakow nawet w cudzyslowie ,,elita ,,jest nieludzkie ! To zwyczajne śmieci ludzkie i odpadki ludzkie !

 3. oko said

  W obecnym czasie nic nie wskazuje ‘na to’,że obecna Rosja ma jakieś pretensje terytorialne wobec Polski (ciekawe stanowisko Putina w tej sprawie – Lwów).Jednak licho nie śpi,skoro należymy do NATO to sprawa bezpieczeństwa Polski powinna być poważniej potraktowana.
  Ale wojna z Rosją,to jedyna szansa zachowania,lukratywnych stanowisk w przyszłym rządzie,parlamencie i w administracji.
  Czy można się dziwić,kto wywołuje taki nastrój zagrożenia naszego kraju ze strony Rosji.
  O ile coś wyjdzie nie pomyśli to:

 4. Witek said

  Nasz Dziennik upadł podobnie do Radia Maryja.
  Oni ani ” nasi” ani katoliccy.
  Niestety.

 5. Boydar said

  Czcionka, Wiciu. Nic nie upadło, coś co jest „stamtąd” nie może już upaść. Może ewentualnie się zapaść, głębiej nieco.

 6. anucha said

  Panie Szanowny Marucha wracaj Pan do kraju, bo już mi. czy dla mnie bo nie kumam ale wartość ta sama,umiem się bronić przed okupantem,głosuję na Pana

 7. Boydar said

  Nic Pan zmieniaj, Panie Gajowy. Nie wiem gdzie Pan jest i mnie to nieszczególnie interesuje, w przeciwieństwie do Pani Anuchy. Jeśli jest Pan już tyle czasu, to znaczy że to bezpieczne miejsce. Niech każdy robi to, co mu najlepiej wychodzi.

  Wyobraża sobie Pani Anucha Gajowego Maruchę z dubeltówką, na Wiejskiej, krzyczącego na Boydara – „nie pier.dol synku, podawaj naboje !” ?

 8. Sam said

  Ta banda z wiejskie jedyne miejsce .PLUTONY EGZEKUCYJNE zlozone z prawdziwych POLAKOW (Slowian).I likwidacja tej BANDY zlodzieji I mordercow

 9. Marucha said

  Re 7:
  Wie Pan, jeszcze bym się zdobył na załadowanie dubeltówki i oddanie strzału w wiadomą stronę.
  Tylko…
  Czy dla naszego narodu warto jeszcze coś robić?
  Przecież jemu jest dobrze tak, jak jest.

 10. revers said

  sa juz historyczne rewelacje z tego powodu

  http://prostozmostu.net/historiaikultura/ukrainski-historyk-zrownal-armie-krajowa-z-banderowcami

 11. NICK said

  A we ‚wolnych’ taki jeden jest coraz śmielszy. Mykoła.

 12. Boydar said

  Eeee tam, Panie Gajowy, to nie tak.

  Po pierwsze primo, to jak najbardziej sobie Pana wyobrażam z dubeltówką na Wiejskiej. Zupełnie nie natomiast, krzyczącego jak we (7), bo Pan jesteś kulturalny człowiek i takich brzydkich wyrazów na spokojnie Pan nie używa.

  Po drugie zaś, szturchanie tego Naszego Narodu żeby wreszcie wylazł z katakumb i wychynął z anabiozy jest zupełnie niecelowe; budzenie borsuka czy innego niedźwiedzia w środku zimy to normalnie faux pas jest. Jeżeli jest (naród, rzecz jasna), i tyle już czasu i jeszcze jest, to znaczy tylko, że owa anabioza jest genetycznie uwarunkowana, jedyna słuszna i przeszkadzać nie ma potrzeby; przyjdzie czas, to się sam wybudzi albo Pan Bóg Anioła z trąbą pośle, spoko. Gdyby teraz się ocknął, znów by się we krwi utopił, i to to pewnie własnej, jak zwykle. Poczekajmy momencik, już niedługo pogoda się zmieni. Mówią że ocieplenie idzie, globalne nawet. Ja tam uważam, że raczej oziębienie, przynajmniej w kwestii klimatu, ale w tej pierwszej wersji też „coś” być może; une jak łżą, to nigdy do końca, taki zakon 🙂

  To Pan kiedyś określił, te trzydzieści milionów, nie ja. Ja dam połowę, Klub Rzymski też 🙂 I trudno, niech się dzieje Wola Nieba. Tym co ma zostać, czyli Narodowi Polskiemu, wcale dobrze nie jest. A to co widzimy, żadnym narodem nie jest; czym jest, to ja się na kanalizacji aż tak dobrze nie wyznaję, choć już trzecie szambo w życiu wykopałem zeszłej jesieni.

  A’propos złudzeń aptecznych, to zadziwiającą rzecz wczoraj jadąc przez jakąś wieś zaobserwowałem – śpiące bociany, dwa. Wyglądały jak strusie, stały naprzeciwko siebie w gnieździe a głowy, właśnie jak strusie, na dole, tak, że nie widać, jak w piasku. Oko ludzkie omylne jest.

 13. Plausi said

  „Elity” w formacie międzynarodowym

  http://balder.org/coudenpo

 14. revers said

  uspac insulinowo,szczepionkowo, reszta sie sama uspi slodzikowo-asfatowo, glysofatowo made in Monsanto.

  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/60937-zabijaja-dzieci-morduja-lekarzy

  elity zmieniaja sie w popiersia z brazu, zblizaja sie wybory i czyms trzeba zajac gawiedz, lemingow, z injatywy PiSu powstanie w Sz-nie kolejny pomnik Lecha K. na placu Ofiar Grudnia 70-roku, przy stoczni ktorej juz nie ma, a takze bez robotnikow zlikwidowanego juz przemyslu stoczniowego.

 15. RomanK said

  Pytanie do pana Ignacego.???
  CO to jest „polski punkt widzenia” o ktorym pan wspomnial????? i Nie moze pan pisac dla Polakow tak- jak pan pisze..panskie skroty myslowe powoduja, ze czytaja to- jak alfabet Mores’a i wychodzi im kociokwik.
  Ukraina panie Ignacy jest jak intrest od kredytu..niby to nie istnieje…a potrafi pana zniszczyc….
  I roznie ciezko wytlumaczc blizniemu jak to dzialal…bo zdaje sie ze juz pojal, kiwa lbem…i lezie do banku po kredyt na cos , co mu wogole neipotrzebne ..ale sasiad ma:-))))

 16. Witek said

  Ad5
  Szanowny panie Boydar

  Pan albo nie słuchał RM w dawnych czasach
  Nie czytał ND lata temu
  Bo ja słuchałem, wspierałem i kupowałem ND
  I widzę różnicę!

  Proszę posłuchać Święczkowskiego i ojca Drążka, który albo udaje kretyna albo nim jest?!
  Jeśli ktoś mówi mi, o wspaniałych bojownikach czeczeńskich to mnie się nóż otwiera…

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/polska-celem-dzihadystow-z-is/#comment-240719

 17. Janka said

  Pierwszy z prawej w drugim rzędzie – wygląda najbardziej odje…nie ! 🙂


  Ty jesteś królewskim ministrem, boś głupi.
  (..)
  A ty, drugi (…) z oczkiem bystrem,
  Błaznem; śmiesz mię, łajdaku, aż z radości pęknę.

  Juliusz Słowacki, Balladyna

 18. ojojoj said

  Bez sensu troche ten artykul.
  „…Bowiem czasu pozostało im już niewiele. Piętrzące się przed USA i Unią problemy…ble ble ble”
  Czasu jest bardzo duzo, a nawet powiedzialbym ze nieskonczonosc – chyba ze wsadzimy w ten wzor koniec swiata i sad ostateczny.
  Pejsy tak jak tworza problemy, tak samo moga je usunac. Moga wsadzic kogos a nawet cale panstwa w spirale dlugow, tak samo moga te dlugi zlikwidowac jak im sie zacznie ogon palic. Zawsze jest wyjscie i miekkie ladowanie (czytaj, mniej rozkradania niz wczoraj, za to jutro sobie odbija).

 19. A tak naprawdę to goofno im zrobicie.

 20. revers said

  Tu nie islandia? za chiny ludowe bez wala.

 21. Jawamdam said

  ZOO w Warszawie.

 22. as said

  Jedyne miejsce dla tych łże -elit jest na krześle elektrycznym,a potem spalić te ścierwa i prochy porozsypywac w miejscu nieznanym.

 23. jowram said

  List Otwarty do Państwowej Komisji Wyborczej

  My, niżej podpisani obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, wyrażamy nasze najwyższe oburzenie z powodu treści Wyjaśnienia PKW nr ZKF-833-1/15, dotyczącego zasad prowadzenia kampanii referendalnej, które pojawiło się dzisiaj na stronach internetowych PKW.

  Wyjaśnienie to zawiera następujące słowa:
  „(…) prowadzenie kampanii referendalnej w taki sposób, że będzie ona zawierała elementy agitacji wyborczej, np. przez rozpowszechnianie w jej ramach treści niezwiązanych ściśle ze sprawami poddanymi pod referendum czy też eksponowanie w tej kampanii wizerunków kandydatów na posłów i senatorów, mogą zostać ocenione jako naruszające wyłączność komitetów wyborczych na prowadzenie kampanii wyborczej, objęte sankcją karną określoną w art. 499 Kodeksu wyborczego. Ocena w tych sprawach nie będzie jednak należała do organów wyborczych, lecz do organów ścigania i sądów”.

  Wyrażanie woli narodu, do czego mamy konstytucyjne prawo, nie może być krępowane przez przepisy niższej rangi.

  Zamykanie nam ust, w jakimkolwiek czasie i z jakiegokolwiek powodu, jest sprzeczne z Artykułem 19 Deklaracji Praw Człowieka ONZ: „Każdy człowiek ma prawo wolności opinii i wyrażania jej; prawo to obejmuje swobodę posiadania niezależnej opinii, poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania informacji i poglądów wszelkimi środkami, bez względu na granice”.

  http://jow.pl/list-otwarty-do-panstwowej-komisji-wyborczej/

Sorry, the comment form is closed at this time.