Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

MH 17: upadek faktów

Posted by Marucha w dniu 2015-07-29 (Środa)

W dniu dzisiejszym [29.07.2015] odbędzie się głosowanie nad rezolucją ONZ w sprawie uznania katastrofy malezyjskiego Boeinga MH-17, za akt zbrodni przeciwko ludzkości. Jeżeli Rada ONZ przyjmie rezolucję to będzie ona stanowiła podstawę do ścigania ewentualnych sprawców tragedii za winnych zbrodni wojennej.
(Novorossia.Today)

Kilkukrotnie już pisałem o tej katastrofie, zasadniczo jest kilka “najprawdziwszych” wersji i każda ma na swoją obronę niepodważalne dowody.

Dla mnie najważniejsze jest to co się działo po katastrofie, jak media jednogłośnie oświadczyły, że ataku dokonali powstańcy- kiedy samolot jeszcze płonął i żadne śledztwo się nie zaczeło (i jeszcze nie zakończyło właściwie). Analogicznie do katastrofy smoleńskiej, tam w pięć minut po upadkuTupolewa władza/telewizja już wiedziała, że zamachu nie było. Zlikwidujmy organy śledcze, skoro mamy TVN-y i inne … media.

Podobnie świat się nie przejmował, że kiedy wyjeżdzano do wraku to nadlatywały ukrainskie pociski, natomiast kiedy jechał tam konwój, aby zaczać zbierać części samolotu to ukroTV poinformowała, że powstańcy ten konwój ostrzelali. Cóż, ja w tym konwoju jechałem i żadnego ostrzału nie było.

MH 17 będzie jeszcze długo budził kontrowersje i bez względu na wynik śledztwa każda ze stron nie zrezygnuje ze swojej wersji.

Dawid Hudziec
http://tragediadonbasu.net    (tamże więcej zdjęć)

Komentarze 4 do “MH 17: upadek faktów”

 1. Zbyszko said

  Polacy czekają na to, by ONZ w końcu wzięło pod swoje głosowanie Rzeź Wołyńską. Skoro zamach na samolot jest zbrodnią przeciw ludzkości, to czym jest bestialstwo na Wołyniu?!

 2. Joannus said

  Ad 2
  Może też doczekają się głosowania nad zbrodnią transformacji z pozbawienieniem rodaków dorobku, kolosalnym zadłużeniem, oraz utratą zdrowia i życia najbardziej bezbronnych ofiar.

 3. revers said

  http://www.heise.de/tp/artikel/45/45580/1.html

  jest tez odpowiedz Czurkina, ze wczesniej byly odstrzaly samolotow cywilnych lini lotniczych Iranu przez niszczyciel US marine, czy cywilny samolot lini lotniczych Moskwa-Tel Aviv przez ukrow, te zdarzenia jednak nie niszczyly miedzynarodowego pokoju na swiecie, jak to probowal przedstwic podstawiony minister transportu Malezji – sm jeszcze wyjaniajac lotu MH370.

  Jest za to rezolucja Rosji 2166 wzywajaca do powolania niezaleznej miedzynarodowej komisji w tej sprawie, ktora i tak z racji uplywu czasu, zatartych dowodow, roznych postaw sluzb specjalnych nie maszans na nie upolitycznienie wydarzenia typu Gladio.

 4. z frontu said

  Temat który niemal rozgrzewa do czerwoności na rządowych portalach tutaj przeszedł jakby niezauważony.Czy przypadkiem nie jest tak że ci którzy sympatyzują z wolnym Donbasem nawet nie próbują bronić ich racji bo ponad roczna propaganda dopięła swego?Wtrącę swoje trzy grosze bo uważnie śledzę wątek na twiterze.W ostatniej swojej wypowiedzi śledczy z Holandii przyznał że badają cały czas 2 wątki ale głowny to rakieta z terenów separatystów.Zastanawiam się dlaczego przez ponad rok nie odrzucili wątku z ukraińskim samolotem skoro dysponują amerykańskimi zdjęciami sat,pociskami znalezionymi w ciałach ,rozmowami kontrolerów lotów i innymi bezpornymi dowodami.Jeśli faktycznie latały wtedy ukr SU 25(nie biorąc udziału w zestrzeleniu) to jak określić % winy Ukrainy i powstańców.Kolejna sprawa to zachowanie Rosji.Mogli wystawić 10-15 kozłów ofiarnych i bez sankcji ,bez przepychanek z zachodem poświęcić ich dla dobra milionów.Ci twardo i uparcie bronią swojej wersji.Kolejna ciekawostka to relacja Donbas-Ukrainy od chwili zestrzelenia.Pierwsze dwa tygodnie wydawało się że już po powstańcach ,separatystach i Noworosji.Później kompletny odwrót i do dzisiaj mamy chyba 80% zwiększony obszar kontrolowany przez powstańców.Tak jakby coś ważnego znaleźli i zaangażowanie Rosji się zwiększyło.
  Tutaj wszystko może się jeszcze zdarzyć,zaczekajmy.

Sorry, the comment form is closed at this time.