Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Marucha o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Duda: Jesteśmy państwem i naro…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  NICK o Parlamentarna głupota ma się…
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  NICK o Portki w dół?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Sataniści dopięli swego. W USA odsłonięto posąg diabła. Makabryczna orgia na złość chrześcijanom.

Posted by Marucha w dniu 2015-07-30 (Czwartek)

W USA działacze organizacji Szatańska Świątynia z Detroit postawili posąg Baphometa. Z relacji świadków i amerykańskich mediów wynika, że po odsłonięciu monumentu impreza przerodziła się w istną orgię. – Szatan wciska się w każdą lukę i szczelinę. Szerzy kłamstwo i zło często pod pozorem dobra.

Ktoś może wykorzystał jakieś lobby i szkodzi – komentuje to wydarzenie portalowi niezalezna.pl. ks. Jan Sikorski, ojciec duchowny kapłanów Archidiecezji Warszawskiej.

Działacze Szatańskiej Świątyni już od jakiegoś czasu zawzięcie walczą o rozdział państwa od Kościoła. Aktywistom udało się już m.in. rozdać w okolicznych szkołach broszurki „Wielka księga satanistycznych gier i zabaw dla dzieci”. Cała akcja stanowiła odpowiedź amerykańskich satanistów na wcześniejsze rozdawanie uczniom Biblii przez organizacje kościelne.

Społeczność przed takimi bluźnierstwami powinna się bronić i chronić też innych swoich obywateli, bronić przed obrazą przeżyć religijnych. Propagowanie zła powinno być ograniczone – mówi ks. Sikorski.

Wcześniej przed budynkiem władz stanowych w Oklahomie stanęła tablica z dziesięcioma przykazaniami. Okazuje się, że to właśnie dlatego członkowie Satanic Temple tak gorączkowo zabiegali o możliwość postawienia tam swojego posągu. Choć władze odmówiły, sataniści znaleźli dla rzeźby inne miejsce. Jak informują amerykańskie media [wstęp] na odsłonięcie posągu kosztował 25 dolarów, a cała impreza przerodziła się w orgię.

Sam posąg przedstawia wyobrażenie demona z głową kozła i skrzydłami, który siedzi na tronie z wyrytym pentagramem. Przed demonem stoi dwójka dzieci, wpatrujących się w Baphometa.

– Ubolewam nad tym. Spotykałem satanistów w swoim życiu, choć bardzo rzadko. Tacy ludzie jednak są i będą. Biada człowiekowi, który sieje zgorszenie. Szatan działa w sposób bluźnierczy. Zdrowa część społeczeństwa powinna się temu przeciwstawić. Jak jest zło to później jest też praca dla egzorcystów, aby zgorszenie nie szerzyło się w świecie – podsumowuje ks. Sikorski.

http://niezalezna.pl

Komentarzy 40 to “Sataniści dopięli swego. W USA odsłonięto posąg diabła. Makabryczna orgia na złość chrześcijanom.”

 1. NICK said

  A czemuż to x. Sikorski taki łagodny jak baran, hę?
  GRZMIJ księże!

 2. Zerohero said

  Nie zmieni to ciepłego wizerunku niezaleznej do USA. Niezalezna wypatruje w nich zbawienia. Szatan czy nie szatan – ważne, że może wybić miliony Moskali. A może właśnie dlatego, że szatan. A tak nawiasem….w co wierzą Wildsteinowie? Fronda i GP to ich poletko, a oni tam działają jako kto? Katolicy mojżeszowi, wolnomyśliciele, niewierzący judeochrześcijanie, polscy narodowcy? 😀

 3. Sowa said

  Bolek już dawno powiedział, że on z diabłem będzie paktował dla dobra Polski.

 4. Rokitnik said

  Detroit to najbardziej znszczone miasto w całej Ameryce, Kupienie od miasta kamienicy za 1 $ nie jest żadnym ewenementem.! Ale chętnych BRAK. Miasto BANKRUT, z największą skalą przestępczości, w 90 % czarne jak Afrykąńska dzika noc !! Doprowadziły do tego wieloletnie rządy lewaków ( demokratów ) ktorzy wymusili nadmierne przywileje socjalne dla mniejszości pasożytniczej, która niczego nie potrafi TWORZYĆ, za to doskonale pasożytuje na rozsypującej się wobec skali problemu administracji Stanowej>! To miasto może uratować tylko powrót do kanonów Cywilizacji białego czlowieka..ale to jak wiadomo jest NIE wykonalne, jest u t o p i ą ze względu na zidiocenie i patalogię całej tej koślawej amerykańskiej demokracji kapitalistycznej.
  Detroit w amerykańskich newsach NIE istnieje!! Wiadomośc o pomniczku belzebuba też nie jest nagłaśniana. Chyba podobny LOS za ileś tam lat czeka w przyszłości New York?
  Wystarczy, żeby stąd wybyli ŻYDZI zamieszkający licznie Boro Park i Brooklyn? A tak może się stać, – albowiem wyrażnie bardziej pachnie unym powrót z naciskanego przez Arabów Israela do ” judeoPolonii „, którą w zasadzie juz mają opanowaną?

 5. Czołgista said

  @2
  Wierzą w boga Mamona.

 6. Joannus said

  ”bronić przed obrazą przeżyć religijnych.”

  Obraza przeżyć to dopiero nieszczęście. Jak rozumiem sataniśći też mają przeżycia jakieś religijne, które analogicznie należało by bronić.
  Lepiej Księdzu pomyśleć o sposobie ekspiacji za bluzniących Panu Bogu, niż troszczyć się o przeżycia religijne – tak uważam

 7. joasia said

  Niemrawość „wypowiedzi” księdza poraża !!! Cóż za obrona chrześcijaństwa i katolicyzmu Żałosne !!! A swoją drogą owe Detroit to jakieś koszmarne gnojowisko !!!

 8. aaaaaaaaaaa said

  nie ma się czym podniecać – to prowokacja !

  …………….kogo stać na tak wykonaną precyzyjnie rzeźbę z brązu ???
  ……

  …………….normalny gang satanistów ?

  „a colossal bronze statue of Baphomet, „

 9. marta15 said

  przeciez ta pieprzona sekta watykanska 2 od dawna naucza ze wszystkie relgie sa rowne i maja byc sznowane, to czego polactfo chce?

 10. marta15 said

  hinduska dobra jest, muzulmasnska tez, a i zen wspaniala??
  Nie mowiac o tao, shinto, prawoslawiu, 30,000 tysiacach odnogach protestantyzmu?
  A judaizm to w ogle super duper, nawet ich guru Franciszek aka mason/poganin i marskista sie im klania do pasa?
  czego Polactfo chce? satanizm im sie nie podoba?

 11. Boydar said

  Nie naucza, i w tym problem, Pani Marto. Robi natomiast wszystko, abyśmy myśleli że naucza. I Pani się dała na to złapać.

  To wszystko jest tylko „wordplay”, gra słów; żeby daleko nie szukać – ja odpowiadając na Pani komentarz, poniekąd potwierdziłem Pani tezę o sekcie watykańskiej, wręcz się zidentyfikowałem z Pani postawą. A to też jest tylko złudzenie apteczne.

 12. marta15 said

  satanista Franciszek ( maja stado wyznawcow w Polsce) umiejscawia satanistyczo-bolszewicki „krzyz” z sierpem i mlotem przed figura Matki Bozej.
  Durne polactfo nie potrafi dodac 2 + 2 ,oraz faktu ,ze bolszewia wyjatkowo zaciekle i krwawo walczyla z religia . Polactfo nadal wielbie swego guru Franka i bedzie chodzic do jego kibucow ( zrobionych z kosciolow kiedys katolickich) i je utrzymywac.
  http://www.mostholyfamilymonastery.com/news/francis-communist/

 13. marta15 said

  ad 11 pan jest wyjatkowo zaklamany.

 14. Boydar said

  Nic chyba nie stoi na przeszkodzie aby uzasadniła Pani to przypuszczenie. Ewentualnie ktokolwiek inny, mnie tam bez różnicy, kto mnie „rozpracuje”. Osobiście i szczerze pogratuluję zwycięzcy.

 15. marta15 said

  „…Uznanie „modlitwy” do szatana, Buddy, węża i zrównanie ich z modlitwą do Boskiego Serca Pana Jezusa albo do Jego niepokalanej Matki jest głęboką obrazą chrześcijaństwa a przede wszystkim Chrystusa ukrzyżowanego. Takie spotkania z różnymi religiami zawsze były w przeszłości potępiane przez papieży…”
  http://www.ultramontes.pl/Asyz.htm

 16. marta15 said

  „….Bazując na tych fałszywych naukach Jan Paweł II uczestniczył często w obrzędach fałszywego kultu innych religii, a czynił to tak wielokrotnie że tym sposobem domyślnie (implicite) zaprzeczył pierwszemu Bożemu przykazaniu – „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”. Jak inaczej można wytłumaczyć zwołanie przez niego „spotkania modlitewnego” w Asyżu w 1986 roku, w którym 150 przywódców religijnych różnych religii światowych zostało zaproszonych do modlenia się do ich fałszywych bogów o pokój na świecie? Jakiego innego wyjaśnienia tego postępowania można udzielić poza tym, że Jan Paweł II uznał wartość modlitw do fałszywych bogów i wprowadził tego typu „obrzędy” do kościołów Asyżu?

  A zatem, już sama myśl o „kanonizacji” człowieka, który rażąco naruszył prawo Boskie i radykalnie odstąpił od wiary katolickiej jest odrażająca dla każdego, kto posiada minimalny zmysł katolicki…”
  http://www.ultramontes.pl/pivarunas_jp2.htm

 17. marta15 said

  „..Jeszcze bardziej alarmujący od tych oraz innych herezji, które wygłosił Bergoglio jest fakt, że nikt się tym nie przejmuje.
  W Stanach Zjednoczonych aprobuje Bergoglio 95% praktykujących wyznawców Novus Ordo.
  Nie spodziewamy się po nich, że będą się przejmować dogmatem albo ortodoksją. Już dawno temu przestali sobie zaprzątać głowę obiema tymi sprawami.
  W rzeczywistości, jedynym przypadkiem, gdy kwestie dogmatyczne wywołują u nich gniew jest sytuacja KIEDY KATOLIK mężnie trwa przy dogmatach Kościoła katolickiego.
  Wyznawcy religii Novus Ordo, na ogół, kochają swoją nową religię i są zjednoczeni nie jednością wiary, ALE W JEDNOSCI nienawiści do dogmatów sprzed Vaticanum II…..”
  http://www.ultramontes.pl/sanborn_kolejne_herezje_bergoglio.htm

 18. marta15 said

  bardzo wazne zdanie
  „…Wyznawcy religii Novus Ordo, na ogół, kochają swoją nową religię i są zjednoczeni nie jednością wiary, ALE W JEDNOSCI nienawiści DO dogmatów sprzed Vaticanum II…..”
  wyznawcy Bergolgio oraz innych anty-papiezy sekty V-2 nienwidza Kosciola przedsoborowego. Czyli inaczej nienawidza KK.

 19. marta15 said

  „..Te 5% – konserwatyści Novus Ordo – uwalnia się od winy cierpieniem.
  Zaliczają się do tych 5% właśnie dlatego, że wciąż zachowują cnotę wiary i ta cnota kuli się w nich ze strachu, gdy słyszą, jak z ust Bergoglio bluzgają zuchwałe herezje.

  Jak sobie radzą z tymi wewnętrznymi sprzecznościami?
  Już wiele lat wcześniej zaniechali wszelkich prób zrozumienia tej sytuacji.
  Katolicki papież głoszący herezję – to w ogóle NIE MA SENSU .
  Katoliccy papieże mają utwierdzać ludzi w wierze, A NIE niszczyć ich wiarę. ..”

  http://www.ultramontes.pl/sanborn_kolejne_herezje_bergoglio.htm.

 20. marta15 said

  a tu przyklad braterskiej milosci miedzy sektami
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2015/07/pharisee-dolan-celebrates-28-year.html

 21. Boydar said

  W (15) i następnych, podała Pani przykłady nagannej, bluźnierczej wręcz postawy, ale nie nauczania nieomylnego !

  To było nauczanie, owszem, lecz z definicji mogące być błędnym. Zaś z planu, błędnym na pewno. Czy na przykład ma Pani świadomość, że taki JP2, który w ilości dyskusyjnych wypowiedzi jeszcze długo przez Franciszka prześcignięty nie zostanie, wypowiedział się „nieomylnie” tylko jeden raz ? W dodatku miał rację !

  Rozróżnienie pomiędzy wypowiedziami papieży obowiązującymi katolików a gadaniem co im ślina na język przyniesie, zaistniało dopiero pod koniec XIX wieku. I zostało zrobione właśnie po to, aby Pani Marta się podniecała, jak nie przymierzając, stonka w wykopki.

 22. marta15 said

  Abe Foxman , zwolennik aborcji, rozwodo, sodomii, zatwardzialy talmudysta i chrzescijano-zerca uhonorowany medalem przez sekciarzy z V-2 ,
  ktorzy przejeli archidiecejze krakowska i odgrywaja tam role ksiezy katolickich.
  a durne polactfo to kupuje .
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/

  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/

 23. marta15 said

  ad 21 dla mnie jest pan klasycznym przykladem kontrolowanje opozycji,
  wyjatkowo paskudny okaz.
  cos w stylu Judasza.

 24. Boydar said

  Tu przyznam Pani rację, sympatyczny to ja nie jestem, nawet kleszcze i komary mnie nie lubią. Jednak co do pierwszej części (23) to się Pani myli; praktycznie wszyscy którzy próbowali mnie kontrolować, dziwnym trafem już nie żyją 🙂

 25. zawisza said

  Panie Boydarze,

  a przed XIXw
  to wszystkie wypowiedzi papieża dot. wiary i moralności obowiązywały katolików
  czy wszystko było to gadaniem co im ślina na język przyniesie?

 26. Mordka Rosenzweig said

  Tanczenie z Diablem.

  Dancing with the Devil

  Swieta Katarzyna ze Sieny, miala objawienie od Boga, sze podczas nienaturalnego aktu seksualnego (pedalstwo, pederastia, pedophilija) Szatan, ktory chociasz naklania do tego aktu, to podczas samego aktu, z obszydzeniem ucieka.

  Co moszna zatem powiedziec o krajach, kture otwarcie propaguja pedalstwo i inne zboczenia, a na kture nawet szatan patszy z obszydzeniem.

  http://www.churchmilitant.com/video/episode/micd-updancing-with-the-devil

 27. Filomena said

  Dla mnie ostatecznym autorytetem jest zawsze Chrystus. Jesli papiez mowi cos, co jest niezgodne z nauka Chrystusa to, wybaczcie, autorytetem on dla mnie nie jest. Nie papiez bedzie sadzic ludzi po smierci a Bog.

  Chrystus dal nam cenna wskazowke: Po owocach ich ich poznacie.

  A teraz cos do tematu. Satanisci z ukrainskiej armii pala ikony w miasteczku Szyrokino na Donbasie.
  http://rusdozor.ru/2015/07/30/v-shirokino-bojcy-vsu-sozhgli-pravoslavnye-ikony/

 28. Zig said

  A ja myślę, że powinno im się wysłać część z wielopowstałych pomników JPII
  http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=436266&page=62
  Może zejdą ze złej drogi..
  a i w kraju estetyka się poprawi

 29. ai said

  Detroit miasto zbankrutowane przez lewactwo. Pomnik więc jest jak najbardziej na miejscu.

  Lewactwo? Jakie lewactwo?
  Admin

 30. revers said

  ad26
  Po paleniu hanuty w Knesejmie palenie chrzescian i muzulmanow

  http://www.bbc.com/news/world-middle-east-33729281

  lub samych siebie po szabacie

 31. revers said

  ad29

  Szatanska swiatynia na Florydzie, zapytaj sie tam swojego prawego Walese, czy Drzewieckiego czy nie za czesto modlil sie tam o mamone, i zdrowie dla lgbtq

 32. revers said

  prawicza swiatynia S.S. w Seatlle

 33. revers said

  SS w Indiach Kerala

 34. revers said

  a po za tym organy embrionow, osseskow dobrze sprzedaja sie

 35. Pablo said

  Religia, jak religia, katolizm też święty nie zawsze był wystarczy przypomnieć, jak w średniowieczu za sprawa kościoła palono, niewinnych ludzi na stosie,ale o tym, się nie mówi!
  temat TABU, tym czasem. kościół oskarzal, ludzi o konczachty, z diabłem, za co palono na stosie..
  umieją, tylko mówić o np zbrodniach hitlerowskich, ale o swoich, nie powiedza…

  CO TY CHUJU, IGNORANCIE PIERDOLISZ?
  JAK BYM CI PRZYJEBAŁ W TEN TĘPY RYJ, TO BY CI ZĘBY DUPĄ WYLECIAŁY.
  Powtarza kutas jakieś brednie z Gówna Wyborczego.
  Admin

 36. RomanK said

  ad35. Pablo..prosze wymien kilka palen na stosie z wyroku Kosciola Katolickiego ..moze przynajmniej jeden lub dwa????
  Kosciol a w sume jego Urzad Sw INkwizycji bardzo dokladnei rejestrowal kazdy taki przypadek.Stad mimo, ze uwazasz -ze sie nie mowi , kto chce dokladnie wie- ile bylo takich przypadkow i czy ludzie byli winn,i czy nie winni- a nawet moze przeczytac protokoly, jak oskarzano tych ludzi i o co i jak ci sie bronili….
  Nie uwierzy pan..ale kazda nawet najmiejsza klinika aborcyjna na zadupiu w ciagu tygodnia – bije na leb cala historie Kosciola w procederze rzniecia niewinnych

  Pan ma czasami cierpliwość do gnojów…
  Admin

 37. Mordka Rosenzweig said

  re 35

  Ja pan Mordka muwi, sze pan Gajowy i pan Roman dzialaja zbyt pochopnie bo moga nie miec racja.

  Jesli moszna znalezc holocaust survivors to tesz na pewno moszna znalezc Swieta Inkwizycja survivors.

  a wtedy co?

  Tszeba bedzie pan Pablo bardzo pszepraszac!!!

 38. mgrabas said

  do 36,

  „RomanK said – 2015-07-31 (piątek) @ 14:08:49 – „ad35. Pablo, proszę wymień kilka paleń na stosie z wyroku Kościoła Katolickiego. Może przynajmniej jeden lub dwa? (…)”

  „Hus znajdował się pod wpływem angielskiego reformatora religijnego Johna Wyclifa i przeszczepił jego wyprzedzającą ruch protestancki naukę do Czech. Hus dostrzegał zepsucie na każdym szczeblu religijnego życia i pragnął to wyeksponować. Mówił głośno o chciwości i ambicjach mnichów, kardynałów, a nawet papieża, opisując ich pożądliwość, luksusy i lenistwo. Nic zatem dziwnego, że hierarchia kościelna zwróciła się przeciwko niemu i obwołała go heretykiem. Kiedy Hus został rektorem uniwersytetu w Pradze, jego nauczanie zaczęło docierać do tysięcy ludzi. Fakt ten ułatwił papieżowi Janowi XXII rozpoczęcie otwartej walki. Przywódca Kościoła ekskomunikował Husa i ogłosił, że nikt nie może udzielić mu pomocy. Tylko stając przed obliczem Trybunału w Konstancji miał otrzymać szansę obrony i odzyskania wolności. W ten właśnie sposób zmuszono Husa do odbycia owej podróży i pojawienia się przed obliczem swych oskarżycieli, co skończyło się jego zdradzieckim uwięzieniem. Podczas pierwszych dwóch posiedzeń Trybunału oskarżyciele bezustannie nalegali na Husa, by odwołał swoje wypowiedzi. On jednak niezmiennie odmawiał podporządkowania się Trybunałowi, uparcie twierdząc, że żadna z jego nauk nie znajduje się w sprzeczności ze słowem Bożym. Hus nigdy nie wyparł się swych przekonań. Okrutna egzekucja nie rozwiązała problemu Jana Husa. Przeciwnie – jego idee w połączeniu z rodzącym się czeskim ruchem narodowym doprowadziły do wybuchu w roku 1619 krwawych wojen husyckich, które trwały aż do roku 1634. Nigdy nie warto przeciwstawiać się zwierzchności.”

  źródło: http://www.kombinat-artystyczny.com.pl/historia-swiata/polozyc-kres-herezji-jana-husa

  „Po ponad stu latach wypraw krzyżowych wyruszających do walki z muzułmanami w Ziemi Świętej, w roku 1208 Kościół ogłosił swą pierwszą krucjatę skierowaną przeciw współwyznawcom – heretyckim albigensom z południa Francji. Ruch albigensów, albo katarów, szerzył się we francuskiej Langwedocji, zyskując stronników nawet wśród warstwy szlacheckiej. Wzbudził on jednak sprzeciw Kościoła, gdyż głosił, że kościelna hierarchia jest skorumpowana, uznawał ścisłą ascezę, negował realność ludzkiego ciała, odrzucał Stary Testament, chrzest, kapłaństwo i sakramenty Kościoła rzymskokatolickiego. Długa walka o wykorzenienie tej herezji środkami pokojowymi zakończyła się z chwilą zabójstwa legata papieskiego w Tuluzie, który ekskomunikował feudalnego władcę hrabiego Raymonda VI za jego sprzyjanie albigensom. Papież Innocenty III winą za morderstwo obarczył Raymonda i ogłosił regularną krucjatę przeciw tej sekcie. Szlachta z północy kraju w większej swej części poparła wezwanie, przekształcając tę krucjatę w inwazję Francji Północnej na Południową. W czerwcu 1209 roku dowodzona przez francuskich baronów z północy armia najemników zgromadziła się, by wyruszyć na rzeź heretyków. Tymczasem Raymond ogłosił swą skruchę i sam przyłączył się do krzyżowców, którzy na ulicach Beziers wyrąbywali sobie drogę mieczami, zabijając każdego, kto stanął na ich szlaku. Pewien krzyżowiec, który zapytał, jak ma odróżnić heretyka od prawowiernego katolika, usłyszał w odpowiedzi: Zabijaj wszystkich, a Pan już będzie wiedział, który należy do Niego. Zarówno katolicy, jak katarowie próbowali chronić się w kościołach, ale bezwzględni krzyżowcy wchodzili do świątyń i tam kontynuowali swe mordercze dzieło. Zarzynali każdego – nawet kobiety, niemowlęta i księży – w jednym tylko z kościołów zabijając siedem tysięcy osób. Masakra w Beziers pochłonęła ogółem dwadzieścia tysięcy ofiar.
  Kampania terroru wobec albigensów trwała przez kolejne lata. W Bram krzyżowcy poodrąbywali nosy i wyłupili oczy stu żołnierzom. Tylko jednemu z nich zostawili jedno oko, żeby mógł zmaltretowanych albigensów doprowadzić do najbliższego zamku jako ostrzeżenie przed stawianiem dalszego oporu. Obrońcy poddali się natychmiast.”

  źródło: http://www.kombinat-artystyczny.com.pl/historia-swiata/chrzescijanie-kontra-chrzescijanie-krucjata-przeciw-albigensom

  „Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.

  Mt5,38-48

 39. Marucha said

  Re 38:
  Panie mGrabas, znalazł Pan JEDEN przykład heretyka spalonego na stosie ZGODNIE z ówczesnym prawem. Niestety, nie znano jeszcze wtedy praw, jakie wymyślono 500 lat później.
  Dostał wiele szans, aby uniknąć wyroku. Nie skorzystał.

  Hus głosił potrzebę rezygnacji z dóbr ziemskich przez Kościół, głosił powrót do Kościoła ubogiego – ale sam nie wyrzekł się ani swoich dochodów, ani godności, ani beneficjów. Spłonął na stosie jako bogaty człowiek, domagający się od wszystkich ubóstwa, gdy w tym samym czasie jeden z jego zwolenników, Jakub ze Stŕibra, wyzbył się wszelkiej własności i żył w biedzie.

  Wiele poglądów zaczerpnął od żydowskiego konwertyty Wycliffa. Wyclif był zwolennikiem nieuniknionej predestynacji; twierdził, że i Bóg i ludzie nie są wolni; negował transsubstancjację, spowiedź, używanie krzyżma i olejów w udzielaniu sakramentów. Zaprzeczał potrzebie istnienia hierarchii kościelnej, twierdząc, że została ona stworzona przez ludzi i nie posiada władzy duchowej, od czasów Konstantyna wszyscy papieże są potencjalnymi antychrystami, posiadanie dóbr przez duchowieństwo świeckie i zakonne jest wykroczeniem przeciwko ewangelicznej zasadzie ubóstwa. Król i szlachta powinna Kościołowi odebrać wszelkie dobra, a dawanie zakonnikom jałmużny zawarowane winno być ekskomuniką.

  Długo by o nim pisać: Hus był typowym mącicielem społecznym i żadna władza nie może takich osób tolerować.

 40. Boydar said

  Panie Zawiszo, akurat w tej kwestii poruszam się intuicyjnie. Jednak jeśli do 1850 nie było konieczności wytłumaczenia wiernym, że papież może się mylić w trakcie nauczania, to znaczy faktycznie takiej potrzeby nie było. Coś zmieniło się później. Być może odczekano czas jakiś, nawet i prawie sto lat, kiedy to stało się istotne aby JP2 czy F1 mogli „różne” rzeczy mówić, a niby jednak nie kłamać.

Sorry, the comment form is closed at this time.