Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Unia Europejska ponosi znaczne straty z powodu antyrosyjskich sankcji

Posted by Marucha w dniu 2015-07-30 (Czwartek)

W świetle informacji uzyskanych z nowego projektu międzynarodowej agencji informacyjnej i radia Sputnik „Sputnik.Fakty”, w ramach którego publikowane są dane na aktualne tematy polityczne i społeczne – w wyniku wprowadzenia sankcji wobec Rosji gospodarka Unii Europejskiej ponosi znaczne straty.

Jest to zupełnie inny przekaz niż to do czego przekonują nas oficjalne media na Zachodzie. Niedawno słyszeliśmy, że sprzedaliśmy wszystkie jabłka i w ogóle nie ma żadnego problemu z żadnym kryzysem, a rosyjskie embargo na pewno nie przekłada się na żaden kryzys i już z absolutną pewnością nie jest dla nas żadnym obciążeniem, w tym znaczeniu, że nie generuje strat.

Informacje „Sputnik.Fakty” opierają się na statystyce krajów i organizacji (ONZ, MFW itp.), a także prognozach głównych ośrodków badawczych.

W materiale [Źródło: tutaj (dostęp płatny)] analizowane są prognozy Austriackiego Instytutu Badań Gospodarczych (WIFO – Österreichisches Institut für Wirtschaftsforschung Wien – Austrian Institute of Economic Research Vienna), który wyjaśnił, że w wyniku sankcji wobec Rosji w Unii Europejskiej prawdopodobnie zniknie około 2,5 miliona miejsc pracy, a gospodarki krajów unijnych poniosą straty w wysokości szacowanej na około 109 miliardów euro.

To szokująca kwota, porównywalna do kwot „greckich” w zależności oczywiście od tego, na jaki pakiet pomocy byśmy się zdecydowali. Jednak jeżeli mówimy o 109 mld Euro, to musi mieć już swoje polityczne znaczenie, ponieważ to jest o wiele więcej niż cała polityka spójności, czy też siedmioletnie wsparcie dla Polski w nowym budżecie Unii Europejskiej. Głównie dlatego ponieważ najwięcej ucierpią główni płatnicy tj. Niemcy.

Niemcy w świetle dostępnych szacunków najbardziej dotkliwie odczują negatywne konsekwencje sankcji i kontrsankcji ze strony Rosji – 500 tysięcy osób straci pracę, a gospodarka – 29,9 miliarda euro. Mówimy o pół milionie ludzi, których ekonomiczny byt jest zagrożony, tylko dlatego ponieważ Unia Europejska wierzy w nie do końca wiadomo czyją propagandę [wiadomo, wiadomo… – admin] i ogranicza handel z Rosją w imię Ukrainy, która sama przez cały czas z Rosją handluje, w tym i z Krymem i z Donbasem.

W Polsce i we Włoszech szacowana liczba zredukowanych miejsc pracy jest mniej więcej taka sama – 302 tysięcy i 300 tysięcy. W tym samym czasie straty gospodarcze będą się znacznie różnić: we Włoszech w świetle szacunków wyniosą one 16,3 miliarda euro, a w Polsce – 5,4 miliarda euro. Ponieważ jednak wartość dodana włoskiej gospodarki jest o wiele większa niż nasza.

W tym kontekście bardzo trudno o pozytywne wnioski, w zasadzie nie są one możliwe. Całość informacji powinna w znacznej mierze przyczynić się do ponownego przeanalizowania faktów i co najważniejsze, do rozpoczęcia dyskusji na temat kosztów społecznych niezrozumiałej i nielegalnej polityki Unii Europejskiej wobec Federacji Rosyjskiej. Musimy bowiem pamiętać, że tych strat nie odrobimy nigdy, to znaczy nie da się ich odrobić na pewno w znacznej części, ponieważ na rynek rosyjski wchodzą w tym samym czasie firmy z całego świata, w tym głównie z Dalekiej Azji, które zajmują tam miejsca do tej pory świetnie opanowane przez dostawców europejskich.

Oznacza to ryzyko trwałego upośledzenia naszej wymiany handlowej, ponieważ wraz z trwaniem tych niesprawiedliwych sankcji, rosyjski konsument nabywa nowych zwyczajów konsumpcyjnych. Dodatkowo, co jest poważnym plusem dla rosyjskiej gospodarki, rośnie krajowa produkcja w całym szeregu branż, w których do tej pory rosyjskie firmy zmagały się z konkurencją europejską.

Wniosek jest jeden – należy jak najszybciej skończyć z tą chorą i szkodliwą polityką nielegalnych sankcji i próbować zaprosić naszych rosyjskich partnerów do rozmów. Całość jest o tyle pilna, że cały czas trwa handel ukraińsko-rosyjski i jakoś nikomu to nie przeszkadza, że w imię źle rozumianej solidarności europejskiej z Ukrainą, pracę ma stracić ponad dwa miliony osób w Unii Europejskiej.

Źródło informacji: Opracowano na podstawie informacji z Biura prasowego „Sputnik”, MOSKWA 28 lipca 2015r. Oryginalna informacja [tutaj]. Wszelkie prawa do infografiki zastrzeżone na rzecz autora. Copyrigths „Sputnik” (info tutaj).

https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 9 do “Unia Europejska ponosi znaczne straty z powodu antyrosyjskich sankcji”

 1. Sowa said

  Jeden traci, to inny zyskuje. A kto? Nasze najlepsze frends. No, to już wszystko wiemy.

 2. ojojoj said

  Unia dopiero bedzie tracic, jak rosjanie otworza rury z gazem na poludnie i wschod.

 3. Kazek said

  Spadek cen ropy wywołany po to aby osłabić Rosję spowodował to ,że wydobycie z dna morskiego przestaje być opłacalne .
  W tej chwili na zatrudnienie czeka 155 statków z załogami oraz 51 statków jest zdemobilizowanych ale gotowych na uruchomienie razem 206 jednostek tylko w UK i Norwegii .
  dane za http://www.westshore.no/
  Statki te przynoszą gigantyczne straty dla armatorów. (lekko licząc około 100.000 USD na miesiąc na jednostkę). Załogi również polskie tracą wysoko płatne zatrudnienie.

 4. Sam said

  Niech szlak trafi ta diabelna unie.

 5. marta15 said

  a Unia tak w ogole to przynosila kiedykolwiek jakies zyski??

 6. Boydar said

  Komu ?

 7. RomanK said

  ad 5. Pani Marto …zapytac pana Korwina MIkke i innych deputowanych….im w Niebie nie bedzie lepiej…
  I zastanowcie sie nad jednym..dlaczego Eurodeputowany zarabia tyle samo co inny Eurodeputowany…a murarz w Plsce trzy razy mniej niz w Niemczech????

 8. NICK said

  Goldberg? Prosto do Nieba. Dobre.

 9. jazz said

  Kurs rosyjskiej waluty spadł dzisiaj obniżeniu przez Bank Rosj głównej stopy procentowej o 50 pkt bazowych do 11 proc. Bank poinformował, że ryzyko znacznego spowolnienia gospodarki przeważyło zagrożenia związane z inflacją.

  Bank Rosji poinformował też w piątek, że ze względu na drastyczny spadek krajowego popytu w pierwszej połowie roku, konieczne może się okazać skorygowanie w dół prognoz gospodarczych. W poprzednich raportach Bank Rosji przewidywał, że w roku 2015 PKB skurczy się o 3,2 proc.

  Według najnowszych danych banku centralnego, inflacja w Rosji wzrosła z 15,3 proc. w czerwcu do 15,8 proc. pod koniec lipca.

  Kurs rubla spadł znacząco już w czwartek, nazajutrz po tym jak bank centralny Rosji przestał kupować dewizy; za dolara płacono 59,2 rubla.

  Bank Rosji podał w czwartek, że rezerwy walutowe Rosji wzrosły do 358,3 mld USD, gdyż bank skupował ostatnio na dużą skalę obce waluty, by powstrzymać spadek wartości rubla.

  http://biznes.interia.pl/waluty/news/bank-rosji-obcial-glowna-stope-procentowa-kurs-rubla,2142673,1023

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: