Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Oczyszczony z zarzutów pedofilii ksiądz domaga się zadośćuczynienia

Posted by Marucha w dniu 2015-08-01 (Sobota)

„Oskarżenie o pedofilię zniszczyło życie wspaniałego młodego księdza” – to fragment pozwu sądowego, jaki adwokaci pochodzącego z Chin kapłana przekazali do sądu w Saint Louis w Stanach Zjednoczonych.

Ks. Xiu Hui Jiang został oskarżony o to, że w latach 2011-2012 roku w łazience katolickiej szkoły podstawowej molestował 12-letniego chłopca.

Jednak w czerwcu br. miejscowy prokurator umorzył całą sprawę. Chłopiec przyznał się bowiem do wysunięcia zarzutów pod wpływem swojego ojca, któremu powiedział, że chyba jest gejem. Ojciec zasugerował mu wówczas, że jest to konsekwencja molestowania seksualnego. Rodzice chłopca już wcześniej na podstawie fałszywych oskarżeń usiłowali wymusić pieniądze od Kościoła katolickiego.

Pozew ks. Jianga dotyczy Stowarzyszenia Ofiar Księży Pedofili, które prowadziło przeciw niemu kampanię w mediach. Oprócz rodziców oskarżeni są też dwaj miejscowi policjanci, którzy natychmiast aresztowali kapłana, zamiast sprawdzić zasadność zarzutów.

„Jiang doświadczył prześladowań z powodów religijnych w swoich ojczystych Chinach, a teraz musiał się zmierzyć w Ameryce z taką samą bezprawną dyskryminacją z powodów religijnych i rasowych” – czytamy w oświadczeniu adwokatów.

KAI
KRaj
http://www.bibula.com

Komentarze 2 do “Oczyszczony z zarzutów pedofilii ksiądz domaga się zadośćuczynienia”

 1. Czołgista said

  Teraz powinien dostać publiczne przeprosiny w lokalnych gazetach i serwisach internetowych.

 2. Joannus said

  Nie dajmy się ogłupiać księżmi pedofilami. Na pewno tacy też i są, żle przygotowani w rodzinach i Seminariach, zwiedzeni fałszywym powołaniem, albo ludzie słabi uwikłani w grzech liczący na to że Kapłaństwo utnie jak za czarodziejską różdżką przeszłość wyjątkowo podatni na kuszenie.
  Któż policzy ile było sfingowanych oskarżeń w USA, aby wyłudzać kolosalne odszkodowania, aby oszpecać wizerunek Kościoła.
  Jak to ma się do siebie, propagowanie sodomii na wszelkie sposoby, zwane dla niepoznaki obroną sodomitów przed rzekomą nietolerancją, a z drugiej strony dokopywanie za to samo właśnie ludziom Kościoła.
  To jest czysta w formie taktyka z piekła rodem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: