Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Skończyć z ukraińską hańbą

Posted by Marucha w dniu 2015-08-03 (Poniedziałek)

„Chcielibyśmy bardzo, aby Pan, jako Prezydent naszego Narodu, potrafił zachować się jak Prezydent Czech Milosz Zeman, który pamiętał o Polakach, ofiarach ludobójstwa, kiedy Ukraińcy napisali do niego list gloryfikujący Stepana Banderę. Uważamy, że po 72 latach od ludobójstwa, nastał najwyższy czas, żeby skończyć z ukraińska hańbą” – piszą do Andrzeja Dudy Kresowianie z Zamościa.

Zamość 28.07.2015 r.
List otwarty

Szanowny Pan
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Warszawa

Szanowny Panie Prezydencie

Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu, przyjęli z wielką radością wiadomość, iż to Pan wygrał wybory prezydenckie.
Składamy Panu serdeczne gratulacje, życzymy zdrowia i wytrwałości w osiąganiu założonych celów swojej działalności.

Mocno wierzymy, że doprowadzi Pan do uznania prawdy o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów spod znaku OUN-UPA i SS-Galizien podczas II wojny światowej na Wołyniu i kresach wschodnich naszej ojczyzny. W tej okrutnej rzezi zginęło około 200 tysięcy Polaków, a na samym Wołyniu 60 tysięcy. I nigdy nie doczekali się oni należytego upamiętnienia i sprawiedliwości.

10 lat temu były Prezydent Ukrainy, Juszczenko, Banderę rozpruwającego brzuchy ciężarnym Polkom, krzyżującego polskie dzieci na płotach, wyniósł do rangi bohatera narodowego Ukrainy. Z ogromną przykrością musimy zauważyć, że nie odbyło się to bez okazywanej radości ze strony niektórych naszych polityków, takich jak m.in. Paweł Kowal – sympatyk i gloryfikator Bandery w Polsce. Jako polski eurodeputowany skrytykował rezolucję Parlamentu Europejskiego z 2010 roku potępiającą odznaczenie Bandery tytułem bohatera Ukrainy. Jest z tego, co nam wiadomo, przeciwnikiem nazywania zbrodni, jakiej dopuścili się Ukraińcy na Wołyniu, ludobójstwem.

Podobnie pan Gowin twierdzi, że Polacy muszą zaakceptować fakt, iż Bandera jest dla Ukraińców bohaterem. Pan Waszczykowski powiedział 17.12.2014, że „dla Polski nie ma w tej chwili innego priorytetu niż ratowanie Ukrainy”. Podobne poglądy reprezentują byli i obecni posłowie: Zaleski, Protasiewicz, Czarnecki, Święcicki, Lipiński, Łopiński i inni.

Nie prosimy, lecz błagamy, aby w Pałacu Prezydenckim nie było ani jednego doradcy, który za swój priorytet będzie miał sprawy Ukrainy, a nie Polski. [Błaganie najlepiej poprzeć wycelowaną lufą nabitego rewolweru… – admin]

Petro Poroszenko z kombatantami

Problemami związanymi z ludobójstwem na Kresach powinni zajmować się rzetelni historycy i ludzie, którzy piszą obiektywnie, znają do głębi temat, ludzie którzy są wykładowcami, pisarzami, czy w końcu świadkami i autorytetami. Uważamy i prosimy Pana Prezydenta, aby w sprawach historycznych Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej wysłuchiwane były głosy takich ludzi jak: pani doktor, Lucyna Kulińska z Krakowa, pan profesor, Bogusław Paź z Wrocławia, pan doktor, Leon Popek z Lublina, pan doktor, Andrzej Zapałowski z Rzeszowa, pani Ewa Siemaszko – dokumentalistka zbrodni na Wołyniu z Warszawy, pan Stanisław Srokowski, pisarz, poeta, publicysta z Wrocławia, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski z Krakowa, pan profesor, Artur Śliwiński i innych, którzy kierują się prawdą historyczną, a nie poprawnością polityczną.

Chcielibyśmy bardzo, aby Pan, jako Prezydent naszego Narodu, potrafił zachować się jak Prezydent Czech Milosz Zeman, który pamiętał o Polakach, ofiarach ludobójstwa, kiedy Ukraińcy napisali do niego list gloryfikujący Stepana Banderę. Uważamy, że po 72 latach od ludobójstwa, nastał najwyższy czas, żeby skończyć z ukraińska hańbą.

Z wyrazami najgłębszego szacunku

Janina Kalinowska
Przewodnicząca
Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków
Pomordowanych na Wołyniu z/s Zamość

http://www.mysl-polska.pl.

Jak wskazuje krótka historia III RP, prośby, petycje i błagania są niezwykle skutecznym środkiem wpływania na decyzje władz. Tak będzie i tym razem.
Admin

Komentarzy 30 do “Skończyć z ukraińską hańbą”

 1. Jan Rokicki said

  Cyt. „Czas skończyć z ukraińską hańbą” , a młodzież pilnie uczyć banderowskiego hymnu. „Ukraina, Ukraina ponad wszystko”. Skąd my to znamy?

 2. maasteer said

  To będzie taki papierek lakmusowy dla „opozycyjnego” prezydenta. Nie chcę wyprzedzać faktów, ale chyba wszyscy wiemy jaki będzie finał tej petycji.

 3. ot to ot said

  Dajmy Dudzie czas do namyslu i pole do POPIS-u na kazdego przychodzi czas rozliczen pora na Narodowa sPOwiedz lepiej bedzie ten smrod klamstw wypuscic przez Narodowa Oczyszczalnie by POkoj wywietrzyc i zamknac go na wiecznosc cala sPOscic w kiblu historii i zaPOmiec na wieki wiekow amen …Polska skazana jest na zmartwychwstanie to wlasnie gloscie kazdemu i w kazdej chwili nie ma innej dla Nas Polakow alternatywy wybor jest jeden Polska

 4. maasteer said

  A może jednak jest cień nadziei w tej kwestii? Wcześniej jego spotkanie z Walcmanem zostało „przesuniete”. I ostatnio w przekaziorach (po banderowskiej rebelii) sprawy upadliny jakby przycichły.

 5. AlexSailor said

  „Polska skazana jest na zmartwychwstanie”
  Tak i jeszcze inne brednie.

  To od nas zależy co z Polską będzie.
  Wpływ sytuacji międzynarodowej jest wielki, ale dobry żeglarz płynie do celu w każdych warunkach, a gdy wichry i sztorm są tak silne, że się nie da poruszać do przodu, to tak kieruje statkiem, żeby doznać jak najmniejszych uszkodzeń.

  My zaś, My Polacy, postępujemy dokładnie odwrotnie.

 6. anonim said

  Nowy Prezydent i prawdopodobnie nowy rząd PiS powinien „wspierać” Ukrainę, są w trudnej sytuacji potrzebują pieniędzy dajmy im więc…za tanie surowce energię i projekty nie obrażać się tylko wycisnąć jak cytrynę. Rozsądek podpowiada że tak nie będzie, będzie wspomaganie „we walce z imperializmem” a o d-upa nie będzie się mówić będą jak te icki w Polsce cicho o nich ale każdy wie że są.

 7. revers said

  hehe, zaczyna sie … , gdy przyjaciele z NATO, CIA podsylaja Azow, ISIS, ISIL nowiutkie Tojoty, Mitsubischi pickuap-y, dozbraja jak morze …

  a Erdogan chce powolac rzad Tatarski na uchodzctwie w Ankarze, zglasza coraz bardziej stanowcze pretensje w spawie Krymu, mimo wspolnej rosyjsko-tureckiej gazorury pod Morzem Czarnym.

 8. Re: 5 AlexSailor…
  I tak dokladnie jest, ze postepujemy odwrotnie tylko dlatego, zeby byc lepszym od tego, ktory bylby (jest) de facto najlepszy z najlepszych…I tak wlasnie czynimy z przekory, zazdrosci, zawisci, zemsty…i nienawisci do samych siebie, ze to nie my (ja) nie jest najlepszy z najlepszych…Taki mamy my Polacy Problem…i to nie od wczoraj…
  ======================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pan Bog stworzyl roznorodnosc w roznorodnosci i kazdy z nas ma swoja misje w czasie swego zycia do wypelnienia w/g talentow jakie kazdy z nas od Niego otrzymal…
  No i dlatego jestesmy „ciekawym” Narodem…:)))

 9. Kojak said

  od 2 Maasteer ! Masz racje, jego stosunek do Ukrainy bedzie absloutnie rozstrzygajacy kim on jest i kogo tak naprawde reprezentuje ! Obawiam sioe niestety ze bedzie gorliwie popieral pogrobowcow zbrodniarzy i bandytow z UPA i bandziorow z Usarela ktorzy sa zajadlymi protektorami zbrodniarzy rzadzacych Ukraina .

 10. maasteer said

  A d 7 Revers
  „Erdogan chce powolac rzad Tatarski na uchodzctwie w Ankarze, zglasza coraz bardziej stanowcze pretensje w spawie Krymu, mimo wspolnej rosyjsko-tureckiej gazorury pod Morzem Czarnym.”

  Niech Erdogan się najpierw odpierd..li od północnej części Cypru i skończy z tą haniebna okupacją! A do tego dokonuje agresji na inne kraje (Syria, Irak) pod pozorem walki z isis i itp. a tak naprawdę prowadzi czystki etniczne na mniejszości kurdyjskiej.

 11. re1truth2 said

  Godzina „U” dla u’Padliny

 12. Zbyszko said

  Szanowny Panie Prezydencie, jeżeli otwarcie i stanowczo nie potępi Pan w imieniu swoim i wszystkich Polaków, Ludobójstwa naszych Rodaków na Wołyniu, postawi się Pan w jednym szeregu z tymi bestialskimi zbrodniarzami.

 13. NICK said

  Tak, Panie Zbyszko.
  A, takich, otwartych pytań, jest dużo więcej.

 14. wi42 said

  @9 K

  „od 2 Maasteer ! Masz racje, jego stosunek do Ukrainy bedzie absloutnie rozstrzygajacy kim on jest i kogo tak naprawde reprezentuje ! Obawiam sioe niestety ze bedzie gorliwie popieral pogrobowcow zbrodniarzy i bandytow z UPA i bandziorow z Usarela ktorzy sa zajadlymi protektorami zbrodniarzy rzadzacych Ukraina .”

  Jakie obawy – to pewne, został po to wybrany aby popierał Ukrainę – anty-Rosję i nie ma NIC do gadania. Przepraszam, coś tam powie do „tłumu”, ale zrobi to do czego został wybrany.

 15. kanarek said

  [Błaganie najlepiej poprzeć wycelowaną lufą nabitego rewolweru… – admin]

  Jak się go ma.

 16. revers said

  ad10

  Erdogan nalezy do wyzszego rzedu miedzynarodowej zlozonej z syjonistow, szejkow, masonerki, ze nawet Merkel mu mozna ustawic w pionie i poucza Merkel, o Ormianach zapomniales – ze sie wypial bo mu wyzej stojacemu masonowi orientu mozna z holograficznymi przemowieniami dla tureckiej i miedzynarodowej gawiedzi tez mozzna.

  Mi wystarczy ze platforme wiertnicza chcialy turki wcisnac i nozem zakluli smiertelnie wspolpracownika, ojca 2 dzieci w pracy u zyda.

 17. revers said

  Ciekawsze incjatywy lokalnych patriotow oddolne, byle nie za wczesniej, nie spacyfikowane odgornie.

  http://xportal.pl/?p=21938

 18. Zbyszko said

  Revers @17. bardzo mi się podoba pomysł ochotniczych patroli antybanderowskich. Wg mnie to powinny one jednak współpracować z WOPem, albo przynajmniej WOP powinien o nich wiedzieć. Jest to bardzo cenna inicjatywa.

 19. AlexSailor said

  Ad. 18
  WOP nie istnieje, tera jest SG.
  Takie lepsze wojsko, poza biurokratami oczywiście.
  Bardzo dobrze byłoby współpracować z SG, tylko czy oni będą mogli, czy im pozwoli probanderowska, antypolska władza.

 20. Czołgista said

  W Warszawie miała zdecydowana odpowiedź na gloryfikację banderowców.

 21. Joannus said

  Na nic błagania i zaklęcia, lis nie zastąpi owczarka pilnującego trzdy.

 22. Czołgista said

  Palenie flagi od 3 minuty 50 sekund.

 23. Zbyszko said

  Revers@17 poza tym niech ich Pan Bóg prowadzi (Który jest ponad tym wszystkim), bo ich pozycje z całą pewnością są namierzane przez amerykańskie satelity szpiegowskie i te dane mogą być przekazywane banderowcom. Chyba że, znowu zadziała jakaś rosyjska antyelektronika. W końcu banderowcy to nasz wspólny wróg

 24. Sam said

  Powszechny dostep do broni. Militaryzacja calego spolecznestwa.Patrole w kazdej gminie miastach I miasteczkach..CHCESZ MIEC POKOJ SZYKUJ SIE DO WOJNY.

 25. NICK said

  Jasne! (24).
  Skąd broń???

 26. Kazik said

  Na zdjęciu dobry pan Poroszenko ze swoimi protegowanymi wyelegantowanymi i obwieszonymi medalami . No , no . Z mojej wiedzy , to te straszne dziady wdziewały łachy zdarte z zabitych , skąd więc niby te mundury teraz na ich grzbietach ?

 27. maasteer said

  Ad 20 Grisza – filmik
  Bez racy nie zjaraliby tej banderowskiej ściery!
  Na filmiku był jednak widoczny transparent z przekreślonym sierpem i młotem – czy to mogło oznaczać jakąś niechęć do Rosjan, bo zazwyczaj sierp i młot kojarzy się z „ruskimi”?
  Ciekawi mnie stosunek tych ludzi do Rosjan, oprócz słusznej nienawiści do banderowców?

 28. Kaska said

  starsznei sie jednocze z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego tyel ze w powyzszym wypadku nie rozumiem tylko dlaczego flaga baderowcow byla palona a nie Niemiecka badz tez Rosyjska? Co miely banderowcy do Powstania w Warszawie? Za to Niemcy zrownali Warszawe z ziemia a Rosjanie czekali spokojnie po drugiej stronie Wisly az sie Powstancy wykrwawia ( Hanba!) ale jakos nie widze zeby palono flage niemiecka badz tez rosyjska a i czemi nie angielskiej albeo amerykanskiej chociaz wlasnie to oni zdradzili Polske jezeli chodzi o Powstanie Warszawskie. Palic flage banderowcow odnosnie Wolynia -to rozumiem….Przy okazji Powstania Warszawksiego oczekiwalabym innych flag palonych…ale jak widac opinii Niemieckiej czy Rosyjskiej sie boimy.

 29. Joannus said

  Ad 28
  Chyba brak świadomości o udziale banderowskiej swołoczy w pacyfikacji Warszawy. Warto z tym się trochę zapoznać. Relacje świadków są przerażające z jakim zapałem ”pomagali”Niemcom.
  Po drugie skala niemieckiego barbarzyństwa jest znana, ale trzeba też zwrócić uwagę kto wszczął awanturę i ponosi winę.
  U nas jakoś pokutuje od 1794 r schemat – wywołujemy powstanie bez szans powodzenia, na zamówienie obcych i przegrywamy, a za skutki jakże tragiczne dla Narodu obwiniamy tylko przeciwnika.
  Jest to typowe tylko dla dzieci awanturujących się z rodzicami, którzy to przebaczą kierując się miłością rodzicielską i dobrem dzieci.
  Jak obecnie widać i czuć przebaczyliśmy Niemcom i ukrom min. słynne ”przebaczamy i prosimy o przebaczenie” tylko Ruskim nielzia bo nie pomogli, a czy to było z nimi uzgodnione przed wybuchem.

 30. revers said

  ad23

  ich tych profanusow WP w ramch NATO, zeby nie strzelali do swoich

  http://www.dziennikwschodni.pl/chelm/n,1000165641,wzmacniaja-garnizony-na-wschodzie-chelm-szykuje-sie-na-przyjecie-wojska.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: