Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Łapówki za oddanie majątku polskiego za bezcen

Posted by Marucha w dniu 2015-08-07 (Piątek)

Jeden z najgorszych skurwieli i złodziei III RP. Żyd Janusz Lewandowski.

Anna Wiejak w portalu Prawy.pl: Tysiąc osób wzięło ok. 500 mln łapówek za oddanie polskiego majątku za bezcen.

Przez ostatnie 25 lat straciliśmy 5 mln miejsc pracy, 50 proc. sektora przemysłowego i 85 proc. sektora bankowego, co zostało sprzedane w ręce kapitału zagranicznego za 4,5 -5 proc. wartości odtworzeniowej i, według szacunków prof. Kazimierza Poznańskiego z Washington University, poszło to za ok. 400-500 mln łapówek dla ok. 1 tys. osób – powiedział dr Wojciech Błasiak podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Chrześcijańskiego Ruchu Społecznego.

Zwrócił uwagę, że wynikłe z tego zadłużenie państwa powoduje utratę suwerenności ekonomicznej.

– To, co decyduje o niemożności naprawy tego państwa to jest to, że ordynacja nie pozwala podporządkować klasy politycznej wyborcom, ani wymienić tej klasy w sposób istotny – zauważył. – Dzięki takiej jakości elit mamy państwo, które ja nazywam miękkim państwem, które jest strukturalnie wysoce niesprawne, mało praworządne i wysoce skorumpowane – skonstatował.

Wydaje się szczególnie interesujące, że mimo istnienia w Polsce służb mających czuwać nad przestrzeganiem prawa, żaden z owych łapówkarzy nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Otwartym pozostaje pytanie, czy stosowne służby zwróciły się do wspomnianego wyżej prof. Poznańskiego z prośbą o dokonanie analizy oraz przekazanie informacji, w posiadaniu których ów się znajduje?

Anna Wiejak
Źródło: prawy.pl


Czy to te osiągnięcia ostatniego ćwierćwiecza świętowaliśmy czekoladowym „możłem” (od „ożeł morze”) w gejowskich okularach? Ciekawe, kto się wyróżniał wśród paserów majątku narodowego, czy czasem nie święty z St.Moritz, któremu tak zaszkodził niedawno wiedeński sznycel?

Kto pamięta takie tuzy prywatyzacyjne za złotówkę jak Janusz Lewandowski, Wiesław Kaczmarek, Emil Wąsacz, Jan Krzysztof Bielecki (temu ostatniemu wszystkie życiorysy rozpoczynają się po roku 80). A nasz niedoszły noblista Balcerowicz, największy słup grandziarza Sorosa w Europie (słup w takim samym sensie, jak młody-wykształcony z dużego-miasta Mariusz Plichta był słupem w Amber Gold).

Nad Polską, prócz wielu mitów i klątw (np. mit popularnego wciąż niedorzecznika Jerzego Giedroycia, który powinien był spaść z cokołu w tym samym czasie, co Lenin i Dzierżyński), ciąży coś, co nazywam przekleństwem wojny trzynastoletniej.

Chodzi o to, że kiedy Stany Pruskie wypowiedziały posłuszeństwo Zakonowi przejmując większość zamków i warowni i wystąpiły do króla Kazimierza Jagiellończyka o inkorporację Prus do Korony Polskiej, król, owszem, inkorporację podpisał i wojnę Zakonowi wypowiedział, ale Jagiellon nie byłby Jagiellonem, żeby przyjąć wszystko podane jak na tacy. Zwłoka goniła zwłokę, Krzyżacy przy pomocy najemników odbili większość zamków, a przywódców Stanów Pruskich powywieszali i dopiero jak lokomotywa z wiesza Tuwima, „Najpierw — powoli — jak żółw – ociężale”, przez 13 lat, kosztem niebywałych ani wcześniej ani później nakładów finansowych, szastając przywilejami szlacheckimi na lewo i prawo, a i tak rezultat zwycięskiej wojny był połowiczny w porównaniu z tym, co można było uzyskać na początku za darmo.

Podobnie jest i teraz. Mamy Deusche Bank Polska, Deutsche Presse Polska, już wkrótce będzie Deutsche Bahn Polska i teraz dopiero będziemy repolonizować (tu polecam artykuły p. Cezarego Miecha o repolonizacji ale z głową. Osobiscie uważam, iż sensowniejsze byłoby zbudowanie polskiego sektora bankowego na nowo w oparciu o SKOK-i, no ale też i nie bez przyczyny rząd PO robi czarny pijar SKOK-om, zas min. Szczurek – ten od opodatkowania prezentów pierwszokomunijnych – nazywa je „piramidą finansową” itd.).

Gdzie bylibysmy teraz, gdyby przez ostatnie 25 lat MSZ-tem zarządzali Polacy, gdyby zamiast rozbijać Polonię, zaproszono ją do udziału w odbudowie Kraju, gdyby zamiast wyprzedaży wszystkiego, co można za 5% wartosci odtworzeniowej przeprowadzono powszechne uwłaszczenie, gdyby miliony Polaków nie musiały w desperacji szukać nisko płatnej pracy za granicą, zaś w magazynach niemieckiego Lidla pracowały dzieci dzisiejszych prominentów PO, a na angielskim zmywaku dzisiejsze autorytety oralne z GW i kuźniary z TVN?

PS
W kwestii rocznicy Powstania Warszawskiego oraz wydarzeń bieżących, mój rozwój przebiega nieco podobnie do kol. Matki Kurki – wolałby z Powstańcami z ostatnim nabojem iść do kanałów niż z obecnymi elitami siedzieć wygodnie w pociągu pancernym i zamawiać ładnie pachnące kiełbaski.

Pierwsze wypowiedzi i gesty prezydenta Dudy napawają nadzieją [??? – admin], podobnie jak optymizmem napawają przestraszone popierdywania niemieckich i żydowskich mediów. Dlatego uważam, że z jednej strony należy udzielić mu początkowego wotum zaufania (odpuśćmy już te komentarze o Kornhauserach), ale z drugiej strony pomóc i nie zostawiać samego na pastwę agentury „ruskiej, pruskiej i rakuskiej” oraz banderowskiej, bo może być z nim tak, jak z księdzem proboszczem – jakiego sobie parafianie wymodlą, takiego będą mieli. [Taaaa… szczególnie agentura ruska jest groźna. Wystarczy spytać np. takiego Mariusza Cysewskiego. – admin]

To nie sztuka siedzieć i czekać z założonymi rękoma na pierwsze potknięcia. Duduś póki co zbiera plusy (por. Pomoc Polakom na wschodzie dziejowym zadaniem państwa polskiego) i jakim będzie prezydentem w dużym stopniu zależy od nas samych. I nie pozwólmy na odrodzenie się przemysłu pogardy i nienawisci, bo różne Tomasze syfi-Lisy Lisienki czy palikoty już przebierają nogami, żeby zafundowac nam powtórkę z rozrywki.

[Duda żadnych plusów nie zebrał. Chyba, że zaliczymy mu na razie puste słowa i obietnice – podobnie jak Obamie zaliczono pokojowe obiecanki przyznając mu Nobla – admin]

http://macgregor.neon24.pl

Komentarzy 28 do “Łapówki za oddanie majątku polskiego za bezcen”

 1. mgrabas said

  Reblogged this on 7777777blog.

 2. RomanK said

  Wspaniali ,dobrzy Ludzie,

  Którym do dziś dnia
  …NIKT nie postawił ŻADNYCH zarzutów…..
  wg Prawa..są to ludzie niewinni,
  zasłużeni, błyskotliwi, spolegliwi
  i bez żadnych obiekcji
  wybieralni na swoje urzędy….

  Zarzuty postawiono niepełnosprawnemu chłopcu,
  który złakomił sie na mały batonik,
  na który nie było stac jego rodziców..
  Za co sprawiedliwe sądy
  słusznie postawiły mu zarzut –
  kradzieży- złodziejstwa…
  Komendant więzienia,
  nie wiadomo dlaczego
  zapłacil za chłopca grzywne..
  .i został przykladnie ukarany..
  postawiono mu zarzut ..
  Że ma ludzkie serce…
  i posługuje sie nielegalnie rozumem..

  RomanKafel
  Dallas 8.07.2015

 3. Mariusz said

  „Wydaje się szczególnie interesujące, że mimo istnienia w Polsce służb mających czuwać nad przestrzeganiem prawa, żaden z owych łapówkarzy nie został pociągnięty do odpowiedzialności.”

  O święta naiwności…

 4. gosc said

  REDUTA ORDONA-Nam strzelac nie kazano ,wstapilem na dzialo i spojrzalem po polu;tysiac harmat grzmialo… Dzis;7.08-spotkanie spolecznikow w obronie REDUTY ORDONA/ul Przy Bateryjce-Ochota/ przyjechala corka P. gen.Andersa,-zlozyc wieniec. Dzialki okoliczne wywlaszczone pod budowe/ blokow?/ Mieszkancy maja akty kupna z 1944r.! Zasypano 3 studnie,-sa upaly – ludzie nie maja WODY ! Miasto z premedytacja szykanuje ludzi ! Wybuch Reduty Ordona -to-setki zabitych Powstancow Listopadowych-w tym ponad 100 zolnierzy Rosyjskich . Archeolodzy wydobyli kosci -szczatki ubran- guziki etc, Urzednicy sa bezwzledni;budowa na cmentarzu bohaterow wojskowych ,POWSTANCOW- planowana na poczatek wrzesnia .

  Murzyni by wiedzieli, co zrobić…
  Admin

 5. maniek said

  A gdzie mój wpis?

 6. maniek said

  Czym się taka neoliberalna qu Goldberg -Kurwin różni od Bucholtz-Balcerowicz czy parcha Lewandowskiego i reszty parchów neoliberalnych typu Michalewicz którzy służą bogaczom oligarchom typu Chodkowski-parch czy Kulczyk

  Tamci sprzedali wszystko a parch Kurwin chce sprzedawać to co im się nawet nie udało :

 7. revers said

  Kto z Warszawki, ma szanse w dn. 10.08.2015 roku odprowadzic do aresztu kolejna ofiare prawa i sprawiedliwosci, falandyzacji, olirgachizacji z surowym prawem dla maluczkich.

  Areszt Śledczy Warszawa Grochow, ul. Chłopickiego 71a

  Klaudia Żelazna mieszka z matką i trzema siostrami w mieszkaniu komunalnym ogrzewanym energią elektryczną. Pomaga matce w płaceniu horrendalnych rachunków za prąd pracując w gastronomii. Nie zawsze jednak ma pracę. Kiedy była bezrobotna zdarzało jej się jeździć bez biletu. Prawo, które karze ludzi więzieniem, którzy szukają pracy jeżdżąc na gapę jest głupie i okrutne. Odprowadzając Klaudię do aresztu zaprotestujemy przeciwko takiemu prawu.

 8. matirani said

  Szanowni. Polska jest pod okupacja. Policja-gestapo, sady antypolskie, prawo antypolskie, gadzinówki antypolskie, kinowe kicze antypolskie, itd… Okupacja.
  Zgoda?
  Macko

 9. Re: Artykul.
  Majatek nie jest az taki wazny niz swiadomosc Narodowa, bowiem wszystko jest do odebrania, odbudowania i odzyskania, ale warunek jest tylko jeden: Trzeba wiedziec w jaki sposob wrocic ma nasz Narodowy majatek, bo tylko „wlasciciele” sie zmienili i w dalszym ciagu czuja sie dosc bezpiecznie… Czy nie warto stworzyc „im” warunki by czuli sie mniej bezpiecznie???…
  Czy nie jest ku temu pora i okolicznosci majac na uwadze rosyjsko-chinskie powiazania ku nieszczesliwosci zydowskich oligarchow finansowych w USA???…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. quinto said

  @6

  A czym niby mają się różnić to ta sama sitwa która od 25 lat pierd… od rzeczy brednie o socjalizmie w neoliberalnej wynędzniałej Polsce kiedy w niej jest już tyko socjalizm został ale dla bogaczy w postaci koncesji patentów itd. lud zaś żyje w nędzy neoliberalnej.

  Michalkiewicz z tumanem qurwinem bredzą tak od lat choć widać dokładnie na przykładzie ojczyzny jak te szmaty kłamią i jak od ich idiotyzmów rodem z pejsatej GW kraj upada ale im mało oni widzą socjalizm w meksyku zwanym PL.

 11. Ani said

  @matirani

  Pod okupacją żydostwa neoliberalnego które tłumaczy idiotycznie bezczelnie jest socjalizm , tumany gubią się w zeznaniach ale co tam wszystko można kupić za nic za kolorowe papierki drukowane nic nie warte

  @matirani podziwia bo on kocha unych i kapitalizm

 12. Mariusz said

  6.

  Korwin to nie tyle polityk, ile ideolog neoliberalizmu i „wychowawca młodzieży”. On tylko „wskazuje kierunek”. Bardzo pożyteczny dla władzy w kraiku takim jak Polska.
  Jego rolą jest mieszanie gówniarzom pod czapkami, opowiadanie o utopii pod nazwą „wolny rynek” który oczywiście nigdy i nigdzie nie będzie całkowicie „wolny” ale w/g Korwina jak najbardziej może być, i wychowywanie „nowego człowieka”, który zamiast wieszać wyzyskiwaczy na latarniach czy choćby dryfować w kierunku jakichś postaw „lewackich” czy nie daj Boże „roszczeniowych” będzie pokornie zapieprzał na nich na umowie cywilnoprawnej za 5 zeta / h, psiocząc na państwo, na „złodziejskie” podatki, na „socjalizm”, użalając się nad tym że umowy śmieciowe są zbyt mało śmieciowe i że wokół niego jest zbyt mało liberalizmu w liberalizmie. Bo gdyby w końcu osiągnąć „ideał” o którym naucza Korwin, odwołując się często do przykładów sprzed 200 albo 300 lat, jak to wspaniale i beztrosko żyło się np. chłopu pańszczyźnianemu lub robolowi w fabryce, to każdy młody korwinista byłby oczywiście szlachcicem, ewentualnie fabrykantem… Wcześniej czy później każdy się z tego leczy, ale najczęściej nie do końca… 🙂 I o to chodzi zarówno Korwinowi, jak i wymieniającym się władzą kolejnym neoliberałom.

 13. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/08/07/lapowki-za-oddanie-majatku-polskiego-za-bezcen/ […]

 14. Mały_kinol said

  lewatywowski i van rompuy mają ryje jakby wytrysneli z pyty tego samego listonosza

 15. Sam said

  Kalach musi isc w ruch.

 16. matirani said

  ad 11. Ani .. Nie rozumiem… blizej moze? Zarty czy co?
  Unych nie kocham a kapitalizm ma wiele wad… jest o tyle lepszy od socjalizmu, ze jeszcze nie wymordowal 200 milionów ludzi kulami, glodem i nozami tylko ich morduje delikatnie truciznami przewmyslowymi a nawet pozwala placic za leczenie… drogo.

 17. jestpodpis said

  Panie kazimierzu, oraz wojciechu; nazwiska pliizz .marginalnie, wiemy o, i kuroń też o tym mówił, iż polskę sprzedano. To ” po czemu” , ta propaganda? Istota sprawy: możemy zorganizować się w niezależnej partji (ji) Skoro podsłuchy u sowy, to i w partiach!
  No i … Beezkarni urzędnicy, to Kto wypisze mandat policji! Za przestępstwa drogowe oraz służbom specjalnym? Nietykalni piraci drogowi? Dla Sędziów, posłowie chcą mandatów!

 18. revers said

  http://menoragate.blogspot.com.au/2013/05/dowod-drugi-okragy-sto-dzielenie-polski.html

 19. aaaaaaaaaaaa said

  @15

  …….musi i pójdzie….. to kwestia czasu ,…….oczywiście ,że będą to pojedyncze jednostki

  bo reszta będzie zajęta oglądaniem nowej ramówki TVN …………”zbyt nowoczesną telewizję za którą nie wszyscy nadążają”- jak to stwierdził główny szef ……..

 20. Akej said

  Panie autorze – te autorytety z PO, GW czy PiS to nie autorytety oralne. To sa autorytety analne. One juz dawno z geby d..e zrobily

 21. ALI BABA said

  ad 7 A W SALONIKACH /25 lat temu ponad/ na nasze pytanie dlaczego nie musimy płacić za przejazd autobusem w godzinach rannych…Grek odpowiedział…”Rano o tej porze to ludzie jadą DO PRACY..!!

 22. JO said

  Ad. 19. Prosze sprawdzic swoja poczte…

 23. NC said

  Jeden tysiąc?
  Spisać wszystkich.
  Swoją drogą, jeden pluton egzekucyjny nie da rady.

 24. marta15 said

  „.., co w Polsce jest ostatnio najbardziej widoczne, to brak dobrych książek dla dzieci.
  Mimo tysięcy tytułów, w ogromnej ilości zagranicznych autorów, gór różnego kolorowego dziadostwa, wyrażającego niezrozumiały bełkot chorej wyobraźni autorów, nie ma książek mądrych, wesołych, interesujących, uczących jak niegdyś prawidłowych zachowań, rozwijających w sposób prawidłowy dziecko. Dzieci są przyzwyczajane do bezwartościowej szmiry, tak jak dorosłych przygłupów karmi się tasiemcowymi serialami o niczym, by zniszczyć indywidualizm i szerzyć bezmyślność.
  Dzieje się tak, ponieważ polskie wydawnictwa można policzyć na palcach.
  Te które są, mają stałe kłopoty finansowe.
  Drukują w Polsce, mają problemy ze zbytem, a żydowskie hurtownie płacą im tylko ok. 50% ceny detalicznej książki.
  A więc polskie wydawnictwo musi zapłacić honorarium autorowi i ilustratorowi, za druk, wynajem lokalu i podatek, od którego obce wydawnictwa są zwalniane. Czyli musi zmieścić się w wydatkach 50% z ceny detalicznej.
  Duże wydawnictwa w łapskach Chazarów, są z założenia antypolskie. Promują obcych autorów kupując drogie licencje zagraniczne, nie przyjmują prac nawet wysokiej wartości literackiej polskich autorów.
  Chodzi o całkowite UNICESTWIENIE POLSKIEJ TWORCZOSCI I KULTURY jako takiej.
  Swoje książki drukują za granicą, głównie w Chinach, co doprowadziło dziesiątki polskich drukarni do bankructwa.
  Mają również dotacje ministerstw i takich sponsorów jak TV, Gazeta Wyborcza, Fundacja Batorego i innych antypolskich ośrodków……………..”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/gender-dyzurny-psychiatra-kraju-2015-08

 25. marta15 said

  „…Dzwoniłem do niektórych wydawców i usiłowałem dowiedzieć się dlaczego odrzucają moje propozycje, które przyniosłyby dochód, a drukują szmirę. Odpowiedź jakiej udzieliła mi redaktorka jednej z oficyn, była taka: – Proszę pana, nie wydamy pańskich bajek, bo są mało nowoczesne. Zbyt staroświeckie…- Jak to – zapytałem. Przecież w moich bajkach są samochody, telewizory, noktowizory nawet! – Możliwe – powiedział głos w słuchawce, ale to nie ten trend.
  Pisze pan nieźle, rytmicznie, więc mam dla pana propozycję – jeśli napisze pan bajkę o dziewczynce, którą wychowują DWIE MAMUSIE TO MY DOBRZE zapłacimy! A dalej, jeśli będzie pan pisał w tym stylu dla nas, to my pana wypromujemy.
  Będzie pan częstym gościem w telewizji, otrzyma pan Order Uśmiechu, w sumie będzie pan sławny i bogaty!

  W maju br., będąc na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, znalazłem wydawnictwo Tako z Torunia, do którego kilka razy wysyłałem swoje bajki (bez odpowiedzi).
  Nim podjąłem rozmowę, zauważyłem serię książeczek jakiegoś zachodniego oczywiście autora.
  Tytuł pierwszej, to: „Czy Julka ma siurka?”, opatrzonej obrzydliwymi ilustracjami na poziomie malowideł sztuki ludowej w niektórych gminnych wychodkach. Druga książeczka nosi tytuł „Julka chce mieć dzidziusia”.
  Instrukcja jak się robi dzidziusia jest dość jasna i precyzyjna, a czysto pornograficzne ilustracje rodem, dopełniają kwintesencję wiedzy, jaką powinien uzyskać przedszkolak.
  Podobnych dzieł literacko – szkoleniowych z tej dziedziny było tam znacznie więcej, ale zapamiętałem tylko te dwa tytuły.
  Na moje pytanie – kto te świństwa kupi, pan z działu handlowego odpowiedział, że książeczki są DOTOWANE PRZEZ Ministerstwo Edukacji i Ministerstwo Kultury, więc on się NIE martwi. To MUSZA wziąć przedszkola i NIE MA GADANIA!!!..”

  czyli inaczej OKUPACYJNY, anty-polski rzad, wybierany, utrzymywany i oplacany calkowicie przez Polakow w akcji….
  niszczenia Polski i Polakow. Tak trzymac..a Polacy ??
  niech nadal ogladaja debilne szoly, robia szmal , kupuja tania toksyczna chinszczyzne i czytaja dzieciom ksiazeczki typu:
  ” Czy Julka ma siurka”.

 26. marta15 said

  „…Moich książek Ministerstwo Edukacji na pewno dotować nie będzie. Ministerstwo Kultury też.
  Bo moje książki uczą zupełnie czego innego.
  Gloryfikują dobro pod wszelką postacią, przyjaźń i miłość, a napiętnują zło (w znaczeniu chrześcijańskim). Są wesołe, więc dzieci uwielbiają słuchać tych bajek. Jednakże w wielu bajkach popełniam zbrodnię niewybaczalną.
  Przemycam wartości chrześcijańskie, a co gorsza patriotyczne.
  To straszne.- On śmie uczyć miłości do Boga, a co gorsza do Ojczyzny! Takiego to wsadzić do pierdla, albo w szabas ukatrupić! W każdym razie nie wydawać pod żadnym pozorem ,
  ani pretekstem!..”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/gender-dyzurny-psychiatra-kraju-2015-08

 27. revers said

  d20 w tzw. realnym socjalizmie bilety za darmo dawano na sluzbowe wyjazdy lub rozpisywano bloczki i jeszcze zle bylo.

  W relnym kapitalizmie z niewolnictewm na przejazd nie zarobisz lub pieniedzy nie zobaczysz, predzej meczet postawia w miejscu zatrudnienia, jak mulek do konca twojego zycia bedzie przesylal przez swoje sekretarki pieniadze i nigdy nie dojda do Instanbulu bo to Bank w Konstantynopolu byl.

 28. […] za:   https://marucha.wordpress.com/2015/08/07/lapowki-za-oddanie-majatku-polskiego-za-bezcen/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: