Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (61 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-08-09 (Niedziela)

Zanim żydowski rabin zostanie już całkiem oficjalnie nuncjuszem papieskim w Polsce – wpisujmy tutaj luźne uwagi i piszmy na tematy, nie omawiane gdzie indziej.

Carbonara

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/08/05/wolne-tematy-60-2015
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/08/15/wolne-tematy-62-2015

Gajowy Marucha

Komentarzy 249 to “Wolne tematy (61 – 2015)”

 1. AQQ said

  Bardzo ważny film! p.t Śladowe ilości
  Film dokumentalny, którego motywem przewodnim jest tiomersal, antyseptyczny konserwant oparty na rtęci, opracowany przez naukowców z firmy farmaceutycznej Eli Lilly w 1927 roku, który nie ma wpływu na skuteczność szczepionek. Firma Eli Lilly przeprowadziła eksperyment na ludziach, w trakcie epidemii zapalenia opon mózgowych w Indianapolis w stanie Indiana. Wybrano podgrupę 22 osób i podano im jednoprocentowy roztwór tiomersalu. Jest to dawka, która zabijała zwierzęta w laboratorium. Podano go dożylnie. Wszystkie 22 osoby zmarły. Nie zauważono toksycznego działania, jednak stwierdzono, że chorzy zmarli na zapalenie opon mózgowych oraz to, że tiomersal ma bardzo niski poziom toksyczności dla ludzi. Jest to jedyne badanie bezpieczeństwa tiomersalu, jakie przeprowadzono. Wbrew powszechnym przekonaniom, nadal jest podawany dzieciom i kobietom w ciąży.

 2. https://marucha.wordpress.com/2015/08/07/w-uszkujnik-paradoksy-historii-tajna-historia-rosji-europy-i-swiata/

  Z książki Albina Siwaka pt. „Syndrom gotowanej żaby”[i]:
  (strona 32) „… tenże Żukow obalił też trzeci mit. Żydzi po drugiej wojnie głosili na cały świat, że władzy nigdy nie oddadzą. Mam na myśli władze NKWD w Moskwie. Do dziś można znaleźć opisy modłów dziękczynnych w synagogach na Zachodzie. Dziękowali Bogu, że mają w ZSRR władzę i rozszerzą ją na cały świat. Jak Żukow zastrzelił Berię na posiedzeniu Biura Politycznego i zamknięto Kaganowicza, a Kulikow wybił dwa garnizony moskiewskie NKWD, to Żydom na świecie zrzedła mina…”.

  Złamaniem monopolu władzy SYNAGOGI nad Światem, którą zdobyła w wyniku II wojny światowej, było nie Zamordowanie Stalina, ale ZASTRZELENIE PRZEZ BERII. Można się z tym zgodzić w tym sensie, że Stalin Przegrał w Kijowie a Beria był lepszym technikiem władzy od Stalina. Gdy HOLOKAUSTYCZNY zamach na USA nie udał się to Żydzi odwrócili się od Stalina na rzecz Berii – wobec czego Stalin musiał Odbudowywać Samowładztwo przez Rewolucję Antysemicką, w trakcie czego został OSKALPOWANY.
  Polski ambasador w Meksyku biadolił na żydowskim weselu w Legnicy, że DOPÓKI ŻYŁ STALIN TO WSZYSCY ŻYDZI SZPIEGOWALI DLA STALINA A TERAZ KAŻDY NA SWÓJ STRÓJ. Strój to przysmak z bobrowego ogona.
  Za Berią stanęła Golda Meir, która sformułowała miast Dyktatury Holokaustycznej PRZEMYSŁ HOLOKAUSTYCZNY. Polega na tym, że Niemcy płacą Żydom za Holokaust czyli ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL a Żydzi odpłacają koncesjami amerykańskimi. Żydzi bowiem, dzięki wybronieniu przez Stalina USA przed Rotszyldami-Piastami, opanowali USA, za co w synagogach odprawiano Modły Dziękczynne z Przysięgami, że WŁADZY NAD ŚWIATEM NIE ODDADZĄ. Ale Bydlęta zastrzeliły Berię, co zrazu zdawało się być wypadkiem przy pracy.
  Ponieważ Beria powołał Trybunały Antynacjonalistyczne, które wydawały czasami dziennie SETKI Wyroków Śmieci, to pojawił się pomysł Przymusowego Leczenia Psychiatrycznego Antysemitów i Nacjonalistów, co dałoby Ojczyźnie Proletariatu wiele milionów Niewolników. Najbardziej zagrożeni tym byli Bolesław Piasecki, Tadeusz Mazowiecki i Nikita Chruszczow jako funkcjonariusze Des Antikomunistischbefehls Wehrmachtu, więc przebywający wówczas we Wrocławiu Mazowiecki jako redaktor naczelny WIĘZI ogłosił artykuł O ANTYSEMITYŹMIE LUDZI ŁAGODNYCH I DOBRYCH, co wywołało Konsternację.
  TM wykazał, że wprowadzenie Prawa o Przymusowym Leczeniu Psychiatrycznym Antysemitów i Nacjonalistów byłoby Zanegowaniem Cywilizacji Europejskiej, gdyż najpierw trzeba byłoby wciągnąć na Indeks Woltera, Goethego, Fichtego, Staszica i Prusa, bez których Cywilizacja Europejska OBYĆ SIĘ NIE MOŻE.
  Wczoraj pojawił się nowy wymiar tej sprawy. Otóż w związku z ogłoszeniem przeze mnie, że Karol Wojtyła przewiózł w samolocie ze Lwowa do Włoch sporządzone w klasztorze tynieckim mikrofilmy Najważniejszych Dokumentów Hitlera, które Anders kazał mu zawieść do Anglii, gdzie nowicjant z Tyńca poznał wysokiego oficera brytyjskiego, który odwiedził go jako Jana Pawła II – niejaki ROLA ogłosił, że czyta mnie z uwagą jako przykład Polskiego Zydijocenia.
  NARÓD, KTÓRY TOLERUJE TAKIE RZECZY NIE GODZIEN JEST ISTNIENIA, z czego wniosek, że powinienem być przymusowo leczony psychiatrycznie. ROLA deklaruje się narodowo: Pierwszy urodzony z gojki Rola wziął udział w Powstaniu Styczniowym a potem Role były rodzone tylko przez Polki – ale z takimi Idiotyzmami się nie spotkały.
  Mam nadzieje, że nie jest to Rola, który wziął w Kijowie do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi 25 tysięcy ton złota na wykupienie przez Holokaustów USA? Ten Rola przysłał do nas na Ofiar Oświęcimskich Osóbkę-Morawskiego, żeby się dowiedział czegoś o Szymonie Wiesenthalu, którego Stalin przysłał do nas jako komisarza tajnych kont szwajcarskich dla wykupywania czerwonoarmistów. Gdy Niemcy złapali tego komisarza to zaraz obcięli mu bez znieczulenia paluch u nogi, którym sygnował czeki szwajcarskie.
  Ojciec śmiał się, że Osóbka tarmosił mnie, ale ja się obudzić nie dałem a potem niczego nie pamiętałem.

 3. gość said

  W Japonii wydano książkę o Witoldzie Pileckim

  Na japońskim rynku wydawniczym ukazała się książka o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Autorem publikacji, o tytule „Człowiek, który na ochotnika zgłosił się do Auschwitz”, jest Koji Kobayashi, którego zafascynowała historia rotmistrza gdy kilkukrotnie odwiedził Polskę. Ponadto warto zaznaczyć, iż jej wydawcą jest Kodansha, jedno z największych wydawnictw w Japonii.

  Książka liczy 274 strony, na których oprócz biografii Witolda Pileckiego przedstawione zostały losy Polski od napaści hitlerowskich Niemiec we wrześniu 1939 roku aż po trudną sytuację polityczną i sowiecki terror jaki zapanował w Polsce po 1944 roku. Kobayasi nie skupia się wyłącznie na działalności rotmistrza przez 948 dni pobytu w niemieckim obozie śmierci Auschwitz, ale opisuje również jego udział w Powstaniu Warszawskim, powrót do kraju oraz walkę z sowieckim okupantem i ostatnie dni przed śmiercią. Co ważne autor przedstawia również nieudaną próbę jaką podjęli komuniści w celu wymazania nazwiska Pileckiego z historii Polski.

  Bohaterskie czyny oraz walka Pileckiego już po raz drugi została zauważona poza granicami Polski. Jak pisaliśmy miesiąc temu we włoskiej miejscowości Vicoli w Abruzji powstał miejski park, którego patronem został Ochotnik do Auschwitz.

  Czytaj dalej:

  http://www.nowastrategia.org.pl/w-japonii-wydano-ksiazke-o-witoldzie-pileckim/

 4. gość said

  Zając gigant przestraszył mieszkańców Sankt – Petersburga

  http://tylkoprzyroda.pl/wideo/zajac-gigant-przestraszyl-mieszkancow-sankt-petersburga?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

 5. gość said

  Nominacja dla Sroki podpisana. Jakie filmy stworzy PISF pod kierunkiem orędowniczki LGBT?

  Kiedyś chciała stworzyć z Krakowa centrum homoseksualnej turystyki. Teraz Magdalena Sroka pokieruje Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Instytucją kultury z budżetem prawie 150 milionów złotych będzie zarządzała osoba deklarująca, że lubi… kicz. Jej nominację właśnie podpisała minister kultury Małgorzata Omilanowska. Sroka rozpocznie pracę 3 października.

  O wyborze Magdaleny Sroki na funkcję dyrektora PISF zadecydowało jury powołane przez ministra kultury. Zasiedli w nim między innymi Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Olgierd Łukasiewicz i Agnieszka Holland. Wybór dotychczasowej wiceprezydent Krakowa zapadł jednogłośnie. Funkcję sprawować będzie od 3 października, gdy zastąpi Agnieszkę Odorowicz.

  W piątek, 7 sierpnia, Centrum Informacyjne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że minister Omilanowska podpisała nominację dla byłej wiceprezydent Krakowa.

  Czytaj dalej:

  http://www.pch24.pl/nominacja-dla-sroki-podpisana–jakie-filmy-stworzy-pisf-pod-kierunkiem-oredowniczki-lgbt-,36643,i.html

 6. gość said

  List ofiar ludobójstwa do papieża Franciszka ws. arcybiskupa Szeptyckiego

  Metropolita lwowski Andrzej Szeptycki nie reagował w ogóle na ludobójstwo dokonywane przez ukraińskich nacjonalistów wyznania greckokatolickiego na ludności polskiej. Był to akt zdrady wobec nauki kościoła, był to pakt poparcia czynów szatańskich” – piszą autorzy listu

  Czytaj dalej:

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/list-ofiar-ludobojstwa-do-papieza-franciszka-ws-arcybiskupa-szeptyckiego

 7. KOR said

  Kraje chrześcijańskie przodują w demokracji i prostytucji o czym można się przekonać tutaj:

  http://chartsbin.com/view/snb
  The Legal Status of Prostitution by Country

  Number of countries prostitution is Illegal: 109
  Number of countries prostitution is restricted: 11
  Number of countries prostitution is Legal: 77
  Number of countries with No laws for prostitution: 5

  Israel Legal
  Poland Legal
  Uruguay Legal
  South Australia restricted
  United States Illegal
  Sweden restricted
  Czy zbyt dużo demokracji, czy to wiara w grzechów odpuszczenie, a może to skutki medialnego ogłupiania.
  Po-zdrówko

 8. Rubaszny Rubens said

  Pod kamienną płytą znalezioną pod ołtarzem tego kościoła na Lubelszczyźnie odkryto potłuczone naczynia rytualne kultury pucharów dzwonowatych.Według pana Wandaluzji dzwonowaci to starożytni Egipcjanie,ciekawe co tam za obrzędy odprawiali:

  http://photo.bikestats.eu/zdjecie/219836/kosciol-w-krasniku

  Naziści i bomba atomowa:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/549-nazisci-i-bomba-atomowa

  Dziwne i tajemnicze miejsca w Polsce.W tym także Czarny Las,którego pilnuje duch nazisty:

  http://poznajpolske.onet.pl/z-dreszczykiem/tajemnicze-miejsca-w-polsce/y3ftv

  Szkocja ma potwora z Loch Ness a Polska również ma swoje tajemnicze stwory:

  http://www.paranormalne.pl/topic/40551-polskie-potwory/

 9. re1truth2 said

  Cytat syn Berii [„Sergei Nazarov Glushkov pamięta rodzinną posiadłość na Vspolny Lane 1/28, gdzie mieszkali po przeprowadzce z Tbilisi do Moskwy w 1938 roku, jako oazę „cywilizowanej rozmowy”. Goście, powiedział, między innymi szpieg Cambridge, Kim Philby, amerykański naukowiec jądrowy, Robert Oppenheimer i Golda Meir, ambasador Izraela w Moskwie. Częstym rozmówcą był córka Stalina, Swietłana, którą wspomina z rozrzewnieniem, jako zagubioną dziewczynkę,]…[„Mam dość czytania bzdur o moim ojcu”, mówi. „On nie był potworem. Był inteligentny. On był miękki.]?
  Jasne miękki w domu, a dla innych zbrodniarz i nic tego nie zmieni.
  http://www.independent.co.uk/news/world/a-son-emerges-from-the-shadows-sergo-beria-comes-out-of-41-years-of-anonymity-and-tells-andrew-higgins-in-kiev-about-his-father-stalins-dreaded-henchman-1411967.html
  Cytat komentarza [Re: Mord katyński – fałszerstwa – cui bono? Hanys, 2014.12.08 o 17:18
  Nie wszyscy to wiedzą. Ja osobiście zaliczam się do tych, co nie wiedzą.
  Anglosasi (też nie moi przyjaciele) wcale nie kwapią się z wyjaśnieniem mordu katyńskiego, a jeśli już, to wykorzystują go do doraźnych celów politycznych. Zrobili to np. przed wojną koreańską. Tam gdzie jest b.dużo trupów, prawda jest zazwyczaj zupełnie innna, niż uważa tzw. opinia publiczna. Taką sprawą jest np. Srebrenica i wiele innych.
  Prawda jest schowana w mogiłach pod stosami trupów, a nie w mediach. Ażeby choć trochę do tej prawdy dotrzeć, to niestety trzeba samemu „grzebać” w trupich dołach.
  Pozdrawiam]
  http://polacy.eu.org/5178/mord-katynski-w-swietle-rosyjskich-dowodow-archiwalnych-/

 10. anucha said

  ‚Jak Żukow zastrzelił Berię na posiedzeniu Biura Politycznego i zamknięto Kaganowicza, a Kulikow wybił dwa garnizony moskiewskie NKWD, to Żydom na świecie zrzedła mina…”.
  Panie Prawdzic pięknie pan pisze i wreszcie zrozumiałem Pana teksty, po tylu latach he he. Czyli żydzi piszemy przez dużą bukwę

 11. re1truth2 said

  Kiedy byl proces beatyfikacyjny?

 12. maniek said

  „Raport z żelaznej góry” scenariuszem dla NWO
  http://www.monitor-polski.pl/raport-z-zelaznej-gory-scenariuszem-dla-nwo/

 13. maniek said

  William Engdahl: amerykański plan załamania cen ropy naftowej może odbić się USA czkawką
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150809/795247.html

 14. maniek said

  Ronald Lasecki: Nigdy więcej Hiroszimy!

  Przypadająca w ostatnich dniach kolejna rocznica amerykańskiego ludobójstwa w Hiroszimie i Nagasaki w Polsce pozostała w zasadzie niezauważona. Nie dziwi to, gdyż w państwach klienckich Waszyngtonu nie mogą dać się słyszeć głosy, mogące podważać moralną legitymizację Pax Americana. Nawet, gdy takie głosy padają, są ignorowane i wszyscy udają że nikt nic nie słyszał, sygnalizowana zaś kwestia nie istnieje. Problem jednak nie został rozwiązany, choć zmienił się charakter i znaczenie składających się na niego elementów. Warto zmiany te zidentyfikować i zastanowić się, co dziś możemy zrobić, aby tragedia Hiroszimy i Nagasaki już się nie powtórzyła.

  –> http://www.geopolityka.org/analizy/ronald-lasecki-nigdy-wiecej-hiroszimy

 15. maniek said

  Polacy protestują przeciwko amerykańskim lotniczym bazom wojskowym
  Wideo tu : http://pl.sputniknews.com/wideoklub/20150808/790843.html

 16. maniek said

  „Skandal! Policja w Przemyślu rozważa współpracę z ukraińskimi nacjonalistami.
  http://prawy.pl/z-kraju/10305-skandal-wspolpraca-przemyskiej-policji-z-ukrainskimi-nacjonalistami-mozliwa

  Tzw. ukraiński zespół parlamentarny okazuje się być kolejną agenturą obcych interesów, zaraz po powstałym wcześniej proizraelskim lobby. Co ciekawe, tworzą go nie tylko z Ukraińcy i osoby pochodzenia ukraińskiego z regionów tradycyjnie przez nich zamieszkałych, ale także dość rozpoznawalny poseł z powiatu puckiego.
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=300

  Tu o tym zespole: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polska-powstal-ukrainski-zespol-parlamentarny-

 17. maniek said

  Iran oskarża Stany Zjednoczone i ich sojuszników o wspieranie terroryzmu
  http://autonom.pl/?p=13092

 18. maniek said

  Powstrzymać III Wojnę Światową, Część I

  Świat zmierza do globalnej katastrofy, niezależnie od tego, czy spowoduje to wyczerpywanie zasobów, czy zatrucie środowiska, czy poprzez ludobójstwo ekonomiczne w efekcie skupiania ogromnego bogactwa w rękach nielicznych, czy poprzez trującą medycynę ( w tym szczepionki), zatrutą żywność, w tym genetycznie modyfikowaną, czy poprzez opryski chemtrails, czy poprzez militarną III wojnę światową. Przyczyną tego jest brak rozwoju duchowości i upadek systemów wartości poprzez rosnący egoizm, zwłaszcza bogatych i konkurencję czyli bezwzględną rywalizacje: w polityce, biznesie, ..

  CZYTAJ CAŁOŚĆ http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/leslaw-michnowski-powstrzymac-iii-wojne-swiatowa-czesc-i/

 19. maniek said

  Prezydent Czech: Ameryka odpowiada za imigracyjny kryzys w Europie
  http://autonom.pl/?p=13088

 20. maniek said

  71. ROCZNICA BITWY POD STUDZIANKAMI

  Tu więcej +Foto + Wideo : https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/08/09/bitwa-pod-studziankami-9-16-08-1944-r/

 21. maniek said

  TAK WYGLĄDAJĄ ZAPOMNIANE I CELOWANE DEWASTOWANE GROBY POLSKICH ŻOŁNIERZY POLEGŁYCH POD STUDZIANKAMI…

 22. maniek said

  Państwo wymyśliło dwa szkodliwe, populistyczne programy – najpierw „Rodzinę na swoim”, potem „Mieszkania dla młodych”. Oba były oparte na tym, że państwo ułatwia wzięcie komercyjnego kredytu na mieszkanie zbyt małe, żeby pomieścić wymarzoną przez państwo rodzinę dwa plus dwa.
  Oba powodują transfer pieniędzy z budżetu do biznesu – do deweloperów i do banków. I biznes okazuje się największym beneficjentem tych programów.


  Prawo do mieszkania już nam nie przysługuje. ”Ludzie uwierzyli, że nie mają gdzie mieszkać, bo za słabo się starają. To nieludzkie”
  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,18505826,prawo-do-mieszkania-juz-nam-nie-przysluguje-ludzie-uwierzyli.html#TRwknd

 23. Guła said

  Gościu do tej pozycji potrzebny jest aneks napisany przez Tomasza Sommera; „Operacja Anty Polska 1937 – 1938”

  „Książka to zwieńczenie trylogii poświęconej ludobójstwu dokonanemu na Polakach w ZSRS w latach 1937-1938. W wyniku sowieckiego terroru zginęło ok. 200 tys. spośród prawie miliona tamtejszych Polaków. Operację zleciło Biuro Polityczne KC WKP(b) pod przewodnictwem Józefa Stalina, a przeprowadził ówczesny szef NKWD Nikołaj Jeżow przy pomocy ściśle tajnego rozkazu 00485. Operacja polska NKWD była drugą pod względem ilości ofiar częścią sowieckiego Wielkiego Terroru. Książka jest najbardziej wyczerpującym opracowaniem na ten temat dostępnym na rynku europejskim! …”

  Jednym „szrajbnienciem” na papierze pozostawiono poza linią Curzona na zatracenie prawie milion Polaków. Ale zgodnie z ideą fixe.

 24. maniek said

  7 sierpnia 1961 r. rozpoczęto prace przy budowie Ściany Wschodniej ulicy Marszałkowskiej.
  W roku 2003 Ściana Wschodnia została wpisana na listę dóbr kultury współczesnej. Wzorowana na rozwiązaniach urbanistycznych w Rotterdamie i Sztokholmie.
  Ściana Wschodnia do dzisiejszego dnia stanowi ulubione miejsce spotkań mieszkańców Warszawy. Charakteryzuje się dużymi witrynami sklepowymi, nowoczesnymi podcieniami chroniącymi przed deszczem i słońcem, niebanalną formą.
  Znalazły się tu 4 domy towarowe oraz trzy punktowce mieszkalne. Na tyłach powstał Pasaż Śródmiejski (pasaż Wiecha) – kameralny, pieszy ciąg komunikacyjny.
  W skład Ściany Wschodniej wchodzi charakterystyczna Rotunda PKO.
  Trudno nie zauważyć zasadniczej różnicy między architekturą i urbanistyką Ściany Wschodniej a współczesnymi, blaszanymi, zamkniętymi na miasto centrami handlowymi, takimi jak np. Galeria Mokotów czy Złote Tarasy w Warszawie.

 25. maniek said

  https://www.facebook.com/partia.zmiana

 26. maniek said

  Polacy na Wyspach będą strajkować przeciwko politycznym planom brytyjskiej prawicy. Polacy chcą protestować przeciwko obwinianiu ich za złą kondycję gospodarczą Wysp, a także przeciwko zaostrzaniu polityki antyimigracyjnej. To pierwszy taki strajk poza granicami Polski…
  http://biznes.onet.pl/praca/bedzie-strajk-tysiecy-polakow-w-wielkiej-brytanii/rjlbnl

 27. maniek said

  NASA musi nadal korzystać z pomocy Rosjan

  http://www.geekweek.pl/aktualnosci/23834/nasa-musi-nadal-korzystac-z-pomocy-rosjan

 28. Siggi said

 29. maniek said

  Anne Applebaum „Nacjonalizm jest dokładnie tym czego potrzebuje Ukraina.”

  https://0internetu.wordpress.com/2015/08/08/anne-applebaum-nacjonalizm-jest-dokladnie-tym-czego-potrzebuje-ukraina/

 30. Po co się ukrywać? Przecież każdy banderowiec to brat Polactwa.
  Niech każdy z was robi to co ja: SPISUJCIE NAZWISKA TYCH KANALII! Spisujcie ich adresy, numery telefonów, miejsca pracy, archiwizujcie ich wystąpienia na mównicy Sejmowej, przekopujcie ich korzenie… Róbcie to samo z innymi politykami, urzędnikami, sędziami, prokuratorami, policjantami, wojskowymi, dziennikarzami, a nawet bywalcami internetu. Na samym pejsbuku macie cały wysyp informacji o tym, kto w Polsce jest wnukiem banderowskich ścierw, kto staje w obronie Polskiego Sektora, kto krzyczy „Śmierć Polakom, Chwała Izraelowi”. Sami publikują dane osobowe, zapisujcie zatem wszystko, róbcie screeny, drukujcie, kopiujcie na pendrive i dyski zewnętrzne, ukryjcie gdzieś.
  Pewnego dnia przyda się nam ta lista z udokumentowanymi zbrodniami na Narodzie Polskim.

  A oto informacja:

  W polskim parlamencie powstał zespół złożony z posłów i jednego senatora, który oficjalnie stawia sobie za cel dbanie o interesy Ukraińców i Ukrainy w Polsce.

  Jak napisano w Regulaminie Zespołu dostępnym na stronie Sejmu, do jego zadań należy w szczególności:
  1) wspieranie działań na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego Ukraińców w Polsce
  2) promocja i upowszechnianie wiedzy o historii, tradycji, kulturze i języku ukraińskim, oraz wspieranie szkolnictwa ukraińskiego w Polsce
  3) monitorowanie wprowadzania w życie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym
  4) współpraca z organizacjami społecznymi mniejszości ukraińskiej w Polsce
  5) wspieranie inicjatyw związanych z reformami w Ukrainie
  6) współpraca z deputowanymi Rady Najwyższej Ukrainy i lokalnymi samorządami
  7) podejmowanie inicjatyw i występowanie z wnioskami do organów Sejmu i Senatu w sprawach wymienionych w pkt. 1-6.

  W skład zespołu wchodzi 12 osób (11 posłów i jeden senator). Zdecydowana większość (11) członków pochodzi z Platformy Obywatelskiej. Jedyny wyjątek to posłanka Urszula Pasławska z PSL.

  Pełny skład zespołu:

  Sycz Miron /PO/ – przewodniczący

  Czechyra Czesław /PO/ – wiceprzewodniczący

  Pasławska Urszula /PSL/ – sekretarz

  Cichoń Janusz /PO/

  Kaczor Roman /PO/

  Konopka Marek /PO/ (senator)

  Nykiel Mirosława /PO/

  Pahl Witold /PO/

  Plocke Kazimierz /PO/

  Sosna Aleksander /PO/

  Van der Coghen Piotr /PO/

  Woźniak Małgorzata /PO/

 31. maniek said

  Illuminati wykorzystują raka by trzymać nas jako zakładników. Stephen Coleman
  Dr Ryke Geerd Hamer odkrył, że nie tylko nowotwór, ale wszystkie choroby wywołuje szok i trauma. Pojawiły się zbiry i zagrozili mu, że jeśli nie zrezygnuje z przedstawienia wyników swoich badań, spotkają go nieprzyjemności.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/illuminati-wykorzystuja-raka-by-trzymac-nas-jako-zakladnikow-stephen-coleman-2015-08

 32. maniek said

 33. maniek said

 34. maniek said

 35. maniek said

  Ukraińcy chcą w WARSZAWIE nazwać ulicę imieniem banderowskiego Majdanu!!!!!

  https://prowly.com/1617-petycja-zmiana-nazwy-odcinka-ulicy-spacerowej-w-warszawie-na-ulice-bohaterow-majdanu

 36. maniek said

  Ocalmy Piękno Słowiańskiego Dziedzictwa

  Trwa planowa zagłada Słowiańskich Narodów oraz naszego kulturowego dziedzictwa. Niszczona jest rodzina, podstawowa komórka naszych społeczeństw. Ośmieszana jest tradycja, wyszydzane wzorce patriotyczne i bohaterskie.
  Postępuje zaśmiecanie ojczystej mowy i wulgaryzacja zachowań społecznych. Propagowane są jak najniższe wartości, promuje się egoizm i kult pieniądza.
  Dumnego niegdyś Słowianina, sprowadza się dziś do roli upodlonego niewolnika, harującego za uwłaczające wynagrodzenie.
  Rozbijane są rodziny i więzi społeczne, przyjmowani są imigranci z obcych nam kulturowo kręgów cywilizacyjnych.

  Dokąd zmierzamy, Słowianie?

 37. maniek said

  Prawdziwa pierwsza wojna światowa

  Tortury chyba nigdy nie wyszły z mody

  Europejska tzw. „Wielka Wojna” z lat 1914-1918 nie zasługuje na miano „pierwszej wojny światowej”. Tytuł ten należy się pierwszemu prawdziwemu globalnemu konfliktowi – ludobójczej inwazji Europy na inne obszary, która rozpoczęła się w ostatniej dekadzie XV wieku. Historycy europejscy próbowali bagatelizować jej okrucieństwo oraz rozmiar i znaczenie tego wcześniejszego konfliktu, traktując go jako rozciągnięty w czasie i rozproszony proces historyczny. Jeśli jednak zaakceptujemy taki pogląd, stracimy szansę na zrozumienie wszystkiego, co się od tamtego czasu wydarzyło.

  Ponieważ o tym, co się właściwie stało, mogą sporo wiedzieć tylko nieliczni Indianie, pozwólcie mi zarysować niektóre zasadnicze punkty.

  Dziesięć lat po wylądowaniu Kolumba na Hispanioli w 1492 roku rdzenna ludność wyspy wyginęła. Ci ludzie niczym nie zasłużyli sobie na ten los. W liście do swoich królewskich sponsorów w Hiszpanii Kolumb opisał ich jako „niezwykle przyjacielskich, niepożądliwych ludzi” o „dobrych cechach i pięknych oczach”, którzy „ani nie noszą broni, ani nie rozumieją, jaki z niej pożytek”. Jednak wielu z nich zostało zamęczonych na śmierć w daremnej próbie wymuszenia, żeby ujawnili nieistniejące zapasy złota; inni, zmuszeni do morderczej pracy, zmarli z wyczerpania albo zostali doprowadzeni do samobójstwa. Ten nieuzasadniony gwałt wciąż się utrzymywał, kiedy Europejczycy rozbudowywali swoje królestwo w „Nowym Świecie”.

  Los Arawaków z Hispanioli (obecnie Haiti) podzieliło następnie wiele mniejszych plemion, które zupełnie wyginęły, podczas gdy populacje większych grup spadły aż o 85 procent, nie tylko wskutek aktów przemocy na masową skalę, ale i sztucznie wywołanego głodu oraz przywleczonych chorób, na które nie miały odporności. Rozprzestrzenianie się ospy poprzez koce rozdawane rdzennym Amerykanom oraz bezsensowny ubój ogromnych stad bizonów, od których zależało jedzenie, ubranie i schronienie Indian z Wielkich Równin Ameryki Płn., były najbardziej skandalicznymi przypadkami ludobójstwa. Szacunki dotyczące liczby zabitych sięgają 100 milionów osób.

  DALEJ -> https://pracownia4.wordpress.com/2015/08/07/prawdziwa-pierwsza-wojna-swiatowa/

 38. Guła said

  A do tej sterty makaronu znajdzie się jakiś ci gulasz? Ewentualnie rosół z udkiem na ten przykład.
  Tak na sucho?

 39. wanderer said

  Brakuje sosu 🙂

 40. No proszę. Tu nazywają ulicę, tam książkę wydają.

  Ale ja o czymś innym. Czymś, co umyka. Możliwe, że kiedyś już zamieszczałem przepiękny wywiad z Andrejem Tarkowskim:

  Dlaczego raz jeszcze? Bo wzrusza mnie. Z każdym słowem. Ale! Tylko pozornie zrozumiecie. Ja żeby zrozumieć – pięć lat.

 41. zolo du said

  To potrawa włoska,więc sos „carbonara” jest, ale z umiarem

 42. AniaK said

  Nasza „Celine Dion” – Lara Fabian (głos bardzo podobny), z koleżanką i z dzieciaczkami.

 43. AniaK said

 44. re1truth2 said

  Gościu cytuje
  [Jak potwierdzają źródła archiwalne, nie istniała wówczas żadna sfera życia społeczeństwa, w której bezpieka sowiecka nie dopatrywałaby się „polskich agentów”.]
  http://ipn.gov.pl/publikacje/ksiazki/wielki-terror-operacja-polska-19371938

  A teraz z mendioteki i nie tylko:
  1. http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/i-ty-mozesz-zostac-ruskim-agentem-czyli-fronda-na-tropie
  2. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/masakra-na-majdanie-francuski-dyplomata-strzelali-rosyjscy-snajperzy,543326.html
  3. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kto-zamordowal-dziennikarza-w-kijowie-jednak-heroje-z-majdanu/2y0wsg
  4. http://niezalezna.pl/51030-snajperzy-z-kijowa-zidentyfikowani-do-ludzi-strzelaja-rosyjscy-najemnicy
  5. http://www.mysl-polska.pl/node/14 – [Do grona rosyjskiej agentury wpływu i użytecznych idiotów należy dodać dotychczasowego ulubieńca PiS, premiera Węgier Viktora Orbána, który zamiast wspierać czerwono-czarną rewolucję w Kijowie oświadczył, że „Węgry nie są stroną tego konfliktu”, wezwał Unię Europejską do „pragmatycznego” ułożenia relacji z Rosją i wziął z Moskwy dużą pożyczkę na budowę dwóch nowych bloków energetycznych w węgierskiej elektrowni atomowej w Paks.]
  z zachodniej nie będę cytowal

 45. Siggi said

  Nie do zburzenia

  Sebastian Wierzbicki – członek Zarządu Pałacu Kultury i Nauki Sp. z o.o.

  Rząd podarował urlopowiczom bezpłatny przejazd nad morze autostradą. Może warto z okazji urodzin Pałacu zafundować dzieciom – np. podopiecznym ośrodków pomocy społecznej – darmowe bilety na taras widokowy?

  – My to robimy nie tylko z okazji urodzin. Każdego roku fundujemy co najmniej 1,2 tys. biletów na wjazd windą na taras widokowy dzieciom z placówek wychowawczych i opiekuńczych, ze wsi i małych miejscowości. W tym roku, przewidując, że jubileusz wywoła dużo większe zainteresowanie Pałacem, wystąpiliśmy do właściciela – miasta st. Warszawy – o zwiększenie tej puli. Chcemy, by jak najwięcej dzieci – niezależnie od zamożności i miejsca zamieszkania – mogło zwiedzić Pałac, obejrzeć panoramę stolicy.
  dalej;………..
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/nie-do-zburzenia/

  Więcej foto PKiN
  https://www.google.com/search?q=pa%C5%82ac+kultury+warszawa&biw=1315&bih=746&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCwQ7AlqFQoTCOmQ86rSnMcCFYWSDQod1zMPdQ&dpr=1.25

 46. maniek said

  Ukraina: pracodawcy wykorzystują wojnę, by nie płacić wynagrodzeń
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150809/796144.html

 47. maniek said

  Martin Summers: Zachód w 2008 r. przećwiczył obecne wydarzenia na Ukrainie
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150809/795978.html

 48. maniek said

  Pieśń Syryjska – Ojczyzna, Honor, Szczerość (Napisy PL)

 49. maniek said

 50. czarny kanarek said

  Carbonare ma cos w rodzaju sosu, a na pewno widać jajko zsiądnięte na gorących kluchach. Niektórzy bełtaja jajko ze śmietaną i serem parmiggiano albo romano i bazylia i tym zalewaja gorące kluski, a inni nie używaja śmietany w ogóle. Ideą karbonare jest to właśnie gotowanie jajka na gorącycym makaronie prosto z gara, bez dodatkowego podgrzewania. Podejrzewam, ze na obrazłku widnieje zwyczajny, swojski makaron z boczkiem. I jeszcze brakuje na wierzch kruszonego twarożku.

 51. essik said

  Prawdziwa pierwsza wojna światowa


  https://pracownia4.wordpress.com/2015/08/07/prawdziwa-pierwsza-wojna-swiatowa/

 52. NICK said

  „Orliki” trują.
  Dziwne?

 53. Siggi said

  GREXIT

  Grecję rozkradli oligarchowie, czyli Sowa Ateny i Przyjaciele

  Hubert Kozieł,
  04.07.2015

  Grecy muszą się obecnie nasłuchać, że są „nierobami”, bo ich sektor publiczny jest niewydolny i przeżarty korupcją. Tyle tylko że winni temu nie są zwykli obywatele, lecz oligarchowie, na których działania europejski establishment długo przymykał oczy.
  dalej:…………
  http://www4.rp.pl/Plus-Minus/307039927-Grecje-rozkradli-oligarchowie-czyli-Sowa-Ateny-i-Przyjaciele.html

 54. Boydar said

  Nie Orliki jako takie, tylko mielona guma. Mielona guma z opon (w szczególności) zawsze truje.

 55. essik said

  W 7-ą rocznicę napaści Gruzji( z inspiracji USA) na Pd. Osetię. parch zapleczem PIS duda itd.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/08/w-7-a-rocznice-napasci-gruzji-z-inspiracji-usa-na-pd-osetie/

 56. NICK said

  Jest jej dużo. W tym kadm. Sygnalizuję TEMAT.
  Są ofiary.
  „zatem na łączki, tłuściuchne pączki” – to nie do Pana.
  Inne elementy, w tym ropopochodne, też trują… .
  „tylko mielona guma” – Pan to musisz?

 57. essik said

  ROTHSCHILDOWIE PRZEJĘLI KONTROLĘ NAD POLSKĄ
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/07/rothschildowie-przejeli-kontrole-nad-polska/

 58. snag said

  A Mańka wypuscili czy znowu uciekl? 😉 ,…

 59. orso said

  Mańkowi możesz lizać pięty co najwyżej

 60. Siggi said

  Ukraina była, jest i będzie częścią Rosji

  Ukraina była zawsze, jest i będzie częścią Rosji, ponieważ w dominującej większości tak postrzegają miejsce swojego kraju sami obywatele Ukrainy, którzy nie wyrzekli się mowy Ojców, jak również są dumni z wkładu w wysiłek obronny cywilizacji przed hitlerowskimi hordami, którzy pozostają przede wszystkim sobą i nie dają się zmanipulować propagandzie nowego rodzaju, wmawiającej ludziom na Ukrainie, że ludzie w innych częściach Wszechrusi to ich wrogowie.
  dalej to tu:…………….
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34094

 61. Siggi said

  Marek Zatorski

  Rokosowo – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gostyńskim, w gminie Poniec.

  Miejscowość należała niegdyś do rodu Czaszów, starego polskiego szlacheckiego rodu herbu Glaubicz. Pierwsza wzmianka o tym rodzie pochodzi 1396 roku. Ród Czaszów otrzymawszy te ziemie zmienił nazwę swojego rodu na Rokossowski. Ród Rokossowskich jeszcze na początku XIX wieku liczył się w sferach ziemiańskich. Stopniowo jednak ubożał. Dziadek przyszłego marszałka- Wincenty Rokossowski nie miał już ani własnej ziemi, ani dworu. Był rządcą majątku Stok (w powiecie Ostrów Mazowiecka). Ożenił się z Konstancją Cholewińską (córką Heleny Cholewickiej, pierwszej primabaleriny opery warszawskiej).Z zachowanych dokumentów rodzinnych wynika, że Rokossowscy dzielnie walczyli o odzyskanie niepodległości Polski. Ojciec Wincentego, Józef (pradziad marszałka), był porucznikiem 2 Pułku Jazdy Księstwa Warszawskiego, co w dokumencie potwierdzał własnoręcznym podpisem minister wojny, książę Józef Poniatowski 12 listopada 1811 roku. Sam Wincenty za udział w ruchu niepodległościowym, Powstaniu Styczniowym na długo trafił za kraty warszawskiej Cytadeli. Ksawery Rokossowski (syn Wincentego) zdobył atrakcyjny zawód jak na tamte czasy- inspektora warszawsko-wiedeńskiej kolei. Swą żonę- nauczycielkę z Pińska, Rosjankę, dobrze mówiącą po polsku- Antoninę Owsiannikową poślubił w wieku czterdziestu lat. Takie mieszane, polsko-rosyjskie małżeństwa nie były wówczas na kresach niczym nadzwyczajnym. 21 grudnia 1896 urodził się im syn, któremu dano imię Konstanty. Konstanty zapisał się na kartach historii jako wybitny dowódca wojskowy okresu rewolucji rosyjskiej i II wojny światowej. „Marszałek Dwóch Narodów” ZSRR i Polski…

  We wsi znajduje się piękny pałac, zaprojektowany przez Friedricha Augusta Stülera w latach 1849-1854, który był dawną rezydencja rodziny Mycielskich. Po Józefie Mycielskim właścicielem pałacu został książę Adam Konstanty Czartoryski, a potem jego syn Zygmunt Czartoryski i wnuk Jan Roman Czartoryski (od 1930). Obecnie pełni rolę Ośrodka Integracji Europejskiej i należy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
  https://scontent-lax1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/11825961_153165931683786_2766887082204253711_n.jpg?oh=fee002a76d7a310f623ca9761f905aa3&oe=563B2723

 62. NICK said

  Raczej, przykładowo, Gospodarz Snaga przepuścił.
  Snag to ma i tak dobrze – lepiej niż Rysio.

 63. Siggi said

  Rosja: Powstał Komitet Ocalenia Ukrainy

  on 4 sierpnia 2015 12:04

  Były premier Ukrainy Mykoła Azarow ogłosił wczoraj w Moskwie powstanie Komitetu Ocalenia Ukrainy, mającego pełnić funkcję ukraińskiego rządu na wygnaniu. Podczas konferencji prasowej w moskiewskim hotelu Ukraina Azarow tak określił cel utworzenia KOU – „Zapadła decyzja o włączeniu w skład Komitetu wszystkich ludzi, którzy swoim praktycznym doświadczeniem, wiedzą są w stanie wyprowadzić kraj z kryzysu, zakończyć bratobójczą wojnę i zapewnić krajowi rozwój”.

  Azarow zdystansował się jednocześnie od byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i stwierdził, że w skład komitetu nie powinni wchodzić ludzie związani z nim w przeszłości.

  Podczas konferencji prasowej Mykoła Azarow stwierdził także, że odchodząc ze stanowiska nie przypuszczał, iż „siły, które przejęły władzę poprzez zamach stanu, rozpętają krwawą wojnę, zaczną prowadzić politykę unicestwiania własnego narodu, będą burzyć gospodarkę, a także w krótkim czasie doprowadzą kraj do stanu chaosu”. Były premier Ukrainy chciałby odbudować partnerskie relacje z Rosją. Nie zgadza się także na obecność cudzoziemców w nowym rządzie – „Wypędzimy z rządu wszystkich cudzoziemców. Ich obecność jest policzkiem i poniżeniem dla każdego Ukraińca”.

  Powstanie Komitetu Ocalenia Ukrainy zostało już skomentowane przez posłankę ukraińskiego prezydenckiego Bloku Petra Poroszenki Irynę Friz. Uznała ona, że „utworzony przez Azarowa rząd na wygnaniu jest sprawką Kremla, którzy przygotowuje się do do utworzenia organu zarządzającego organizacją działań wywrotowych na Ukrainie”.
  Ostre słowa M.Azarowa na konferencji prasowej,z udziałem bardzo wielu dziennikarzy.

  Bardzo dobrze,że powstał taki Komitet,którego głos będzie słuchany.

 64. Boydar said

  Skoro już zeszło na Komitety, Panie NICK’u, nie palę i nie zalecam. Przecież to NASZE pieniądze. Nie trzeba dodawać jedynie tej gumy.

 65. Diana said

  „Sueddeutsche Zeitung”: Duda narusza kompromis z Newport.

  Polski prezydent, który otrzyma być może niebawem wsparcie od nowego narodowo-konserwatywnego rządu, uważa, że kroki podjęte przez NATO mogą okazać się w obliczu rosyjskiego ataku niewystarczające. Obecny rząd, który też życzyłby sobie większej obecności NATO, zdaje sobie sprawę z tego, że w Sojuszu obowiązuje zasada jednomyślności i nawet szczególna rola USA nie jest w stanie tego zmienić – czytamy w „SZ”.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sueddeutsche-zeitung-duda-narusza-kompromis-z-newport/cknbcq

 66. maniek said

  9 sierpnia 1943 roku – w okolicy wsi Borów (powiat kraśnicki) oddział NSZ pod dowództwem Leonarda Zub-Zdanowicza dokonał mordu na 26-28 partyzantów Gwardii Ludowej z oddziału im. Jana Kilińskiego oraz na 5 mieszkańcach okolicznych wsi. Dowództwo AK potępiło ten mord.


  Oddział GL na krótko przed wymordowaniem.

  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/08/09/mord-pod-borowem/

 67. maniek said

  „Niech żyje wódz Hitler”, „Sława Banderze”

  Ukraińska brama powitalna w Oleszycach na Roztoczu

  Dalej –> http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz%2Fniech-zyje-wodz-hitler-slawa-banderze

 68. maniek said

 69. revers said

  Rosyjscy prawnicy chca postawic pod trybunal amerykanskich siepaczy za Wietnam i Hiroszyme, gdzie europejscy obroncy praw nadczlekow?

  http://www4.rp.pl/Historia/308079870-Rosja-chce-sadzic-USA-za-Wietnam-Hiroszime-i-Nagasaki.html

  http://sputniknews.com/politics/20150806/1025476157.html

 70. maniek said

  Relacja z pikiety ZMIANY pod ambasadą USA w 70 rocznicę bombardowania Hiroszimy.

  https://www.facebook.com/partia.zmiana

 71. maniek said

  18 naruszeń zawieszenia broni
  on: Sierpień 10, 2015

  Zastępca Ministra Obrony Donieckiej Republiki Ludowej Edward Basurin oświadczył, że w przeciągu ostatniej doby ukraińskie siły zbrojne naruszyły zawieszenie broni 18 razy.

  Złamanie obowiązującego zawieszenia obroni odnotowano w Gorłówce, Staromichałówce, Żabiczewie, Łozowoje, Zajcewo, Spartak i Nikołajewce.

  Ponadto wskutek ostrzału Kujbyszewskiej dzielnicy Doniecka, zniszczone zostały trzy budynki mieszkalne, a w Gorłówce jedna osoba zgineła.
  http://novorossia.today/18-naruszen-zawieszenia-broni/

 72. maniek said

  Kradzież świadczeń socjalnych
  on: Sierpień 10, 2015

  Przedstawiciel Donieckiej Republiki Ludowej Andrij Purgin oświadczył, że władze Ukrainy wykorzystują konflikt w Donbasie do tego, aby zabierać środki finansowe przeznaczone dla mieszkańców rejonu.
  Obecnie władze Ukrainy nie wypłacają należnych świadczeń około 200.000 ludzi zamieszkującym DRL i ŁRL, jednocześnie zdaniem Purgina środki te nie są zamrażane,lecz wykorzystywane na bieżące potrzeby władzy w Kijowie.
  Może dochodzić do paradoksalnej sytuacji, że pociski spadające każdego dnia na miasta Donbasu są kupowane za pieniądze mieszkańców tychże miast.
  http://novorossia.today/kradziez-swiadczen-socjalnych/

 73. AQQ said

 74. AQQ said

  Maniek tego s-syna wlec 5km z szybkością 100/h!!!! szok!!!!

 75. ? said

  W „Newsweeku”: Rosyjski kapitał w Polsce? Prawie nieobecny

  Gaz, ropa, metale, wódka i troszkę informatyki. Rosyjski kapitał w Polsce można porównać do leku homeopatycznego: minimalna dawka, zerowa skuteczność, za to dużo hałasu.

  http://biznes.newsweek.pl/rosyjskie-inwestycje-w-polsce-newsweek-pl,artykuly,285428,1.html

 76. Niemożliwe stało się możliwe. LOT, narodowy przewoźnik, który w 2012 r. był na krawędzi bankructwa i przeżył dzięki 527 mln zł pomocy publicznej, a w tym roku kończy ponad dwa lata restrukturyzacji, zainteresował inwestora. I to nie byle jakiego: fundusz inwestycyjny Indigo Partners.

  Indigo Partners to fundusz założony przez znanego w branży lotniczej William Franke, który był szefem American West Airlines. Niemal dekadę temu fundusz zainwestował w amerykańską linię, którą — na wzór Ryanaira — przekształcił w ultrataniego przewoźnika. Indigo Partners jest inwestorem Wizz Aira, wywodzącej się z Węgier taniej linii, która w Europie konkuruje z irlandzkim Ryanairem, a w tym roku weszła na giełdę w Londynie.

  — Fundusz chce zainwestować w LOT i sfinansować rozwój spółki. Jeśli Ministerstwo Skarbu Państwa podpisze z funduszem list intencyjny, zaczną się negocjacje ostatecznej umowy inwestycyjnej. Jej przedmiotem nie będzie sprzedaż akcji, lecz podniesienie kapitału. Indigo jest gotowy zainwestować w LOT w różnej formie nawet kilkaset milionów złotych — twierdzi źródło „PB”.

  W negocjacje zaangażowani są: MSP, zarząd LOT-u i doradca — firma Rothschild.

  — Nie komentujemy — ucina Carol Makovich z agencji Owen Blicksilver Public Relations obsługującej Indigo Partners.

  — MSP prowadzi analizy, które mają na celu zdefiniowanie ścieżki przekształceń własnościowych PLL LOT i znalezienie optymalnego z punktu widzenia skarbu państwa scenariusza rozwoju spółki, którego elementem powinno być pozyskanie partnera strategicznego — tak sprawę komentuje resort skarbu.

  — Inwestor planuje, by Warszawa stała się głównym portem przesiadkowym dla Europy Środkowej i Wschodniej, lotniczym centrum regionu. W ciągu pięciu lat w przedsiębiorstwie LOT i spółkach okołolotniczych może powstać kilka tysięcy miejsc pracy — przekonuje jeden z negocjatorów.

  Zgodnie z unijnymi przepisami — większościowy pakiet akcji musi pozostać w rękach podmiotów unijnych.

  — Dlatego w transakcji oprócz Indigo Partners weźmie udział współpracujący z funduszem podmiot europejski. Inwestorzy chcą objąć większościowy pakiet. Skarb państwa na razie pozostanie udziałowcem, choć inwestorzy zagwarantowali sobie w umowie opcję wykupu pozostałego pakietu akcji, a MSP ma prawo do wezwania inwestorów do ich odkupienia — twierdzi źródło „PB”. Firma jest podobno gotowa wyłożyć na swój pakiet 70 mln USD.

  Negocjacje z Indigo Partners trwają od kilku miesięcy. List intencyjny miał zostać podpisany do końca czerwca. Sprawa się przeciągnęła.

  Za: http://www.pb.pl/4249008,83411,lot-skusil-inwestora

  Kto odgadnie? Podpowiedź: jest ukryte w tekście.

 77. Siggi said

  Rosjanie niszczą spychaczami nasze pomidory i marchew a my spalamy ich gaz i ropę!

  To się nazywa sankcje! To się nazywa embargo! Skończyły się żarty, skończył się raj dla spekulantów w Federacji Rosyjskiej, przemytnik już nie zarobi, na zachodniej żywności wwożonej do kraju. Służby sanitarne i administracja, dzielnie radzą sobie z niszczeniem spychaczami bezbronnych pomidorów z Polski, mięsa z Niemiec lub Kanady itd.

  W zamian za to, my – każdy indywidualnie – spalajmy w naszych piecykach łazienkowych i kuchennych ich gaz, a następnie w komorach spalania silników naszych samochodów ich ropę! Właśnie na tym polegają nasze sankcje wobec Rosji, właśnie tyle możemy im zrobić, tak bardzo im zaszkodzić, że Rosjanie rzeczywiście – jak się uprą, a potrafią, to będą z zaciśniętymi zębami ładować do rowów najlepszy ser na świecie i rozjeżdżać go spychaczami, ale w Europie nadal będziemy musieli spalać gaz i ropę z Rosji.
  dalej;……….
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34086

 78. Ad.77

  Skoro w Rosji zakazano całkowicie GMO, a polscy rolnicy ochoczo stosują produkty Monsanto, to równie dobrze cała ta żywność może być zmodyfikowana genetycznie i nie ma tym samym prawa umożliwiającego sprzedaż, ani rozdanie jej ludziom.

 79. maniek said

  Eskalacja konfliktu
  on: Sierpień 10, 2015

  W ciągu ostatniej doby ukraińska armia wystrzeliła tylko na terytorium DRL
  – 306 pocisków artyleryjskich 122 mm i 152 mm
  -140 pocisków czołgowych 125 mm
  – 217 min moździerzowych kalibru 82 mm i 120 mm
  – 160 rakiet systemu artyleryjskiego BM-21 “Grad”.

  Ministerstwo Obrony Donieckiej Republiki Ludowej alarmuje o zwiększonej aktywności wojsk ukraińskich.

  http://novorossia.today/eskalacja-konfliktu/

 80. maniek said

  Ludzkość będzie musiała zweryfikować prawa fizyki? NASA potwierdza istnienie silnika, który nie powinien działać
  http://innpoland.pl/119327,ludzkosc-bedzie-musiala-zweryfikowac-prawa-fizyki-nasa-potwierdza-istnienie-silnika-ktory-nie-powinien-dzialac

 81. maniek said

  Genetyk, prof. Tomasz Grzybowski o etnogenezie Słowian

 82. maniek said

  Prokuratorzy skierowali do USA wniosek ws. usunięcia akt afery taśmowej

  Prokuratorzy zwrócili się do USA z wnioskiem o usunięcie przez koncern Google treści ze śledztwa ws. nielegalnego nagrywania polityków i biznesmenów. Chodzi o materiały zamieszczone przez Zbigniewa Stonogę na początku czerwca na serwisie społecznościowym Facebook oraz w serwisie YouTube.

  http://www.wprost.pl/ar/515955/Prokuratorzy-skierowali-do-USA-wniosek-ws-usuniecia-akt-afery-tasmowej/

 83. maniek said

  „Wsadźcie sobie w du… te wszystkie ordery i uroczystości. Lepiej dajcie powstańcom godną opiekę w szpitalu”

  http://metrocafe.pl/metrocafe/1,145524,18461667,wsadzcie-sobie-w-du-te-wszystkie-ordery-i-uroczystosci.html

 84. maniek said

 85. maniek said

  Żydzi spalili żywcem palestyńskie niemowlę

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10246-zydzi-spalili-zywcem-palestynskie-niemowle

 86. maniek said

  Izraelskie władze okupacyjne zwolniły w poniedziałek z więzienia wszystkich izraelskich ekstremistów, którzy zostali zatrzymani pod zarzutem spalenia 18-miesięcznego palestyńskiego dziecka oraz jego ojca (zmarłego w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń).
  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10365-mordercy-18-miesiecznego-dziecka-na-wolnosci

 87. maniek said

  Izraelska armia rekrutuje żołnierzy spośród przestępców
  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10364-izraelska-armia-rekrutuje-zolnierzy-sposrod-przestepcow

 88. Lam said

  W mediach wiadomości o zapowiedzianym na 20 bm. strajku Polaków w Anglii. Strajk? A właściwie o co i przeciwko komu? Demonstrowanie w Anglii to jeden z atrybutów wolności cywilnych w tym kraju. Ale bez odpowiedniej uprzedniej zgody władz to zwykła burda, która Anglikom po prostu nie mieści się w głowie i jest karalna. Już samo rozdmuchanie tego idiotycznego pomysłu przez darmowy londyński tygodnik polonijny Polish Express bez zgody władz, nawet jeśli do demonstracji nie dojdzie, bardzo zaszkodzi wizerunkowi polskiej społeczności w Anglii. Negatywne opinie o Polakach w Anglii wzięły się głównie z masowego napływu z Polski pijaków, dzikich kierowców, złodziei i innych kryminalistów po przyjęciu Polski do Unii Europejskiej w roku 2004. To oni niemal całkowicie zniszczyli szacunek i sympatię Anglików dla Polaków, którzy pozostali w Anglii po wojnie wraz z armią gen. Andersa. Wobec nasilania się polskiej przestępczości w Anglii, przed kilku laty polskie władze delegowały do Anglii specjalny oddział polskiej policji do pomocy policji angielskiej w wyłapywaniu polskich przestępców, zaś kilka razy w miesiącu przybywa do Anglii specjalny polski samolot wojskowy zabierając deportowanych polskich kryminalistów. Prasa angielska wielokrotnie publikowała zdjęcia wnętrza samolotu wypełnionego tymi deportowanymi.

 89. https://marucha.wordpress.com/2015/08/09/wolne-tematy-61-2015/
  http://photo.bikestats.eu/zdjecie/219836/kosciol-w-krasniku
  :Ad. 8: Rubaszny Rubens said – 2015-08-09 (niedziela) @ 11:05:57
  „Pod kamienną płytą znalezioną pod ołtarzem tego kościoła na Lubelszczyźnie odkryto potłuczone naczynia rytualne kultury pucharów dzwonowatych. Według pana Wandaluzji dzwonowaci to starożytni Egipcjanie, ciekawe co tam za obrzędy odprawiali:
  *****
  Znaczy to, że Przed Założeniem Ołtarza w tym pięknym kościele w Kraśniku Lubelskim EGIPCJANIE raczyli się OPIUM. Potem naczynie, z którego wdychali napar, wrzucili do dołu fundamentowego, na którym posadowili OŁTARZ.

 90. maniek said

  Dziennik „Sueddeutsche Zeitung” opublikował komentarz, w którym stwierdzono, że prezydent Andrzej Duda domagając się rozlokowania w Polsce większych sił NATO narusza kompromis z Newport.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/niemiecka-prasa-duda-podwaza-kompromis-z-newport-jego-deklaracje-godza-w-sojusznikow-z-nato

 91. maniek said

 92. maniek said

  Gmerając wczoraj w jednym ze śmietników znalazłem świeżą gazetę, a w niej ogłoszenie:

  „Firma XY zatrudni zamiatacza podwórza. Listy motywacyjne i CV nadsyłać do końca bm.”

  Gały mi z lekka wyszły i uśmiałem się szczerze. To już nawet dla tak „eksponowanych” stanowisk konieczne są te wszystkie bzdurne procedury papierowe, cała ta mitręga urzędnicza? Świat zidiociał do reszty. Jednak ponieważ etat to etat, sporządziłem naprędce dwa dokumenty i wysłałem gdzie trzeba.

  „List motywacyjny. Szanowni Państwo. Moim jedynym motywem by pracować u Was na stanowisku zamiatacz podwórza, jest uzyskanie stałej pracy, a więc i stałego wynagrodzenia. Dość mam już bowiem siedemnastoletniego grzebania po śmietnikach, liczenia na to co tam znajdę, ciągłej niepewności egzystencjalnej. Z poważaniem.”

  I dokument drugi.

  „Curriculum vitae. Szanowni Państwo. Sądząc, mając pewność, iż nie ma na świecie czynności mniej skomplikowanych niż te, jakie musi wykonywać etatowy zamiatacz podwórza, nie rozpisuję się zbyt szeroko o mojej przeszłości zawodowej ― uważam to za bezcelowe Mam sprawne ręce, nogi, oraz chęć do natychmiastowego, od teraz, wykonywania powierzonych mi czynności. Miotła jakaś też się znajdzie. Z poważaniem.”

  Nie spodziewałem się żadnej reakcji ― ot, nie chciałem pominąć żadnej szansy na zarobek, a przecież większość firm umieszcza w prasie takie ogłoszenia tylko dlatego, żeby spełnić wymogi formalne. Wakaty i tak są od dawna obsadzone przez pociotków i znajomków. A jednak…

  Błyskawicznie, bo tydzień później, otrzymałem z XY pisemko.

  „Szanowny Panie. Doceniamy Pańską ironię i zwięzłość, jednak jeśli naprawdę zależy Panu na stałej posadzie, powinien Pan zmienić ton nadsyłanych do nas, proceduralnie przecież koniecznych pism, dostosowując się do wszelkich wymogów obowiązującego w naszej Firmie rozporządzenia RW489/4309/13 z dnia: 03―27―2012, opublikowanego w Dz. U. Nr: 13/8478/ER poz. 34/A z dnia: 03―29―2012, wydanego przez nasze Ministerstwo Resortowe. Radzę więc sporządzić nowe dokumenty i wysłać je do nas ponownie przed upływem terminu komisyjnego otwarcia ofert konkursowych, czyli do dnia: 06―30―2013 r., do godz: 12:00. O wynikach powiadomimy Pana oddzielnym pismem. Z poważaniem: Koordynator Kadrowy ds. naboru konkursowego na st. „zamiatacz podwórza”, Przewodniczący Komisji Konkursowej – Mgr Jerzy Kopuła ― Ćwirz.”

  Cholerka ― pomyślałem. ― To nie byle co.

  Przygotowałem więc ponownie dwie czyste kartki, jeszcze lepiej naostrzyłem ołówek kopiowy i strzeliłem następne teksty:

  „List motywacyjny. Szanowni Państwo. Szczęśliwie nie przeoczyłem w prasie lokalnej tak ważnego, umieszczonego przez Was ogłoszenia. Oto otworzyła się przede mną niepowtarzalna szansa życiowa na istotny w mym marnym życiu rozwój zawodowy, krok milowy kariery pracowniczej. Stać się etatowym członkiem wspaniałej załogi XY na stanowisku zamiatacz podwórza ― oto moje marzenie, tak wyraźnie, z taką mocą uświadomione dopiero teraz. Żyłem dotąd w grzechu ciemności i godnej potępienia niewiedzy, co z okropnym bólem i wstydem pojąłem w tym jednym przebłysku zrozumienia. Proszę więc o łaskawe wybaczenie. Nadrobię z nawiązką te zmarnowane tak głupio lata poza XY. Nie jestem obciążony rodziną i każdą wolną chwilę mojego marnego życia poświęcę na doskonalenie się w tym wspaniałym fachu. Mimo znacznego doświadczenia, rozglądam się już intensywnie za literaturą przedmiotu ― chcę być wstępnie przynajmniej przygotowany do objęcia wymarzonego wakatu. W onieśmieleniu swem, liczę na przychylność Wysokiej Komisji. Z poważaniem.”

  I następne pismo.

  „Curriculum vitae. Ukończyłem z wyróżnieniem studia politechniczne na wydziale mechanicznym, uzyskując dyplom mgr inż. mechanika, w specjalności kriomechanika. Bezpośrednio potem zostałem zatrudniony w Instytucie Problemów Technicznych, gdzie przez dwadzieścia lat doskonaliłem się zawodowo. Jako czynny naukowiec, pracownik renomowanej placówki badawczej, podróżowałem często służbowo, uczestnicząc w przeróżnych sympozjach, spotkaniach naukowych. Publikowałem sporo w specjalistycznej prasie światowej ― wyniki moich prac cytowane są przez wszelkie sławy i autorytety branżowe. Osiemnaście lat temu, zaraz po moim szczęśliwym doktoryzowaniu się, w uznaniu dorobku zostałem szefem placówki, uzyskując jednocześnie ministerialny, unikatowy certyfikat specjalisty kriomechaniki w zakresie tytanowych przegubów skrętnych posuwiście zwrotnych, ze specjalnym uwzględnieniem pracy w kwaśnym środowisku niskotemperaturowym. Niestety ― w rok potem Instytut rozwiązano z powodów niejasnych, a ja, wraz z całą kadrą badawczą, staliśmy się strukturalnie bezrobotnymi i bez prawa do zasiłku. Od tej pory imam się przeróżnych zajęć dorywczych, a w celu prozaicznego przeżycia buszuję po śmietnikach. Niemniej, jestem właścicielem pięćdziesięciu trzech patentów i niezliczonej ilości wzorów użytkowych. Znam perfekcyjnie, w mowie i piśmie, siedem języków żywych i dwa martwe ― łacina, sumeryjski. Z wyglądu zupełnie nikt ― wzrost średni, lekko tylko łysiejący świński blondyn. Wzrok jeszcze dobry, grupa krwi AB Rh minus, rozmiar buta słuszny ― 49, co ma znaczenie w zachowaniu tak istotnej tu i ówdzie stabilności wertykalnej. Nie piję, nie palę, nie seplenię. W rozmowie kontaktowy, wyrażam się jasno, zwięźle. Stolec regularny. Mając nadzieję na spełnienie Waszych wymagań i kryteriów stawianych kandydatom na etat zamiatacza podwórkowego, pozostaję w radosnej nadziei na szczęśliwe, przedmiotowe zatrudnienie. Z poważaniem.”

  Puściłem ponownie poprawione pisma na tydzień przed terminem, i łażąc teraz bez celu po okolicy, cały w nerwach, czekam na reakcję. I oto nareszcie jest.

  „Szanowny Panie. Zobligowany naszymi procedurami, z przykrością informuję, iż niestety odpadł Pan z listy kandydatów na wakat zamiatacz podwórza, z powodu zakwalifikowania się do dalszego etapu szczęśliwszego niż Pan konkurenta, a mianowicie prof. dr hab. Jerzego Gnoma ― uznanej sławy światowej w dziedzinie ekonomii wirtualnej, również władającego biegle siedmioma językami żywymi, ale za to aż trzema martwymi ― łaciną, suahili oraz celtyckim. Dla porządku dodam, iż w przyszłym roku, z powodu wieku emerytalnego naszego wieloletniego pracownika stołówki zakładowej, planujemy konkurs na równie intratne stanowisko ― wyrzucasz odpadów kuchennych. Jeżeli do tego czasu podciągnie się Pan zawodowo, to uprzejmie prosimy o ponowne zgłoszenie. Szczerze współczujący: Koordynator Kadrowy ds. naboru konkursowego na st. „zamiatacz podwórza”, Przewodniczący Komisji Konkursowej – Mgr Jerzy Kopuła ― Ćwirz.”

  Zdruzgotany wewnętrznie, pełen rozpaczy, zapłakałem nad sobą nie mniej, niż nad umęczoną, totalnie i beznadziejnie zbiurokratyzowaną Ojczyzną. Następnie podarłem pismo na drobne strzępy, po czym zżarłem je metodycznie ― kawałek po kawałku, popijając łykiem żółtej kranówy z municypalnego ujęcia. Nie takie rzeczy trawiłem z powodzeniem.

  Jutro zdefekuję wszystko oczyszczająco.

  KONIEC
  http://kochanezdrowie.blogspot.ru/2015/08/przytulone-curriculum-vitae.html?view=timeslide

 93. maniek said

  Dwa scenariusze na zimę dla Ukrainy – zły i bardzo zły
  http://sptnkne.ws/9zB

 94. AQQ said

  http://film.interia.pl/telewizja/news-sonda-fenomen-programu,nId,1865142

 95. NICK said

  20 stopień zasilania w energetyce ‚polskiej’.
  Poważne zamieszki w Turcji.
  Putin ściska Orbana.

 96. Siggi said

  @-94,Te 20 stopni F, czy to chodzi o gaz zaazotowany,bom ja w tej branży ciemny jak…tabaka w rogu?
  Pozdrawiam w związku z tem …

 97. NICK said

  P. Siggi. (96). Nie był Pan, za Gierka w Polsce?
  Po prostu brak energii elektrycznej, wiążący się z istotnymi ograniczeniami jego dostaw dla przemysłu. To najkrócej.
  Być może upały… . Państwo normalne jest na upały przygotowane. Energetycznie. Podobnie jak na mrozy.

 98. Pitagoras said

  Ten filmik powinni zobaczyć faszyści.

 99. maniek said

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/124801,madagaskar-nierozwiazany-problem-europy

 100. maniek said

  Trucie dzieci [roundupem] pestycydami – dr J. Jaśkowski
  http://kochanezdrowie.blogspot.ru/2015/08/trucie-dzieci-roundupem-pestycydami-dr.html

 101. gość said

  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A638-Martina.htm

 102. janek said

  Komentarz Ambasady Federacji Rosyjskiej w RP dot. wypowiedzi ministra Marka Sawickiego
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150810/801516.html

 103. Siggi said

  #-97,p.NICK,szacun dla Gierka.Wyłączanie ,to „moda”po 1980r.Eda ,sprzedawał wolty/watty nawet ma zachód.Najwięcej elektrowni budowało się za „Wiesława”. Wielka chwała im za to,bo dzięki temu mamy obecnie jeszcze …światłość.Yes?

 104. Siggi said

  Zmierzch Angeli Merkel?

  Komentator brytyjskiego dziennika „The Guardian” Neil Clark pisze: „Jak wszystkie dekoracyjne pieski Wujka Sama, [Angela Merkel] popiera sankcje wobec Rosji, choć wyraźnie szkodzą one niemieckiej gospodarce. Jego zdaniem obecnie antyniemieckie nastroje w Europie prawdopodobnie utrzymują się na najwyższym poziomie od 1940 roku. „Właśnie Merkel jest temu winna. Nie tylko oddaliła od siebie Greków, ale i inne narody” – pisze brytyjski dziennikarz.
  (…)
  Myśl Polska, nr 33-34 (16-23.08.2015)

 105. snag said

  Facet ktory wepchnal Moskwiczanom do gardla zydowskie museum ma problem ze swoim gardlem – Ruscy wiedza co robic jak widza ze za duzo i zbyt bezczelnie

  Moscow’s Jewish museum chief shot in the neck
  ——————————————————————-
  Sergei Ustinov, vice president of the Russian Jewish Congress, seriously injured in possible anti-Semitic attack

  By Times of Israel staff and JTA July 17, 2015, 10:27 am

  http://www.timesofisrael.com/director-of-moscow-jewish-museum-shot-by-assailant/

 106. ot to ot said

  cala pierwsza strona gadzinowki onanoneta to peany POlamancow i ich usluznych trolli jak napluc jak zniechecic Narod Polski do odbudowy tego co spaprali sknocili zepsuli unurzyli w blocie pytacie co lemingi powiem wam co Polske i na to nie ma zgody i nigdy nie bedzie aby POpaprancy ostali sie w jakiejkolwiek formie nawet robactwo ma jeszcze jakies wzgledy wy nie …wy jestescie gorsi od robactwa

 107. NICK said

  (103). P. Siggi. No!
  Pozostając ze względnym szacunkiem dla Gierka; on to, rozwijając wysoce energochłonne przemysły, nieco „zapomniał” o energii elektrycznej. Już wtedy to się działo a zwłaszcza wtedy. Pozdrawiam.

  Będzie w Polsce klęska nieurodzaju. Kolejny czynnik do przełomu jesiennego.
  Odświeżane są przepisy ‚wyjątkowo-wojenne’. Nie tylko w Polsce. W większości państw.

 108. ot to ot said

  koniem trojanskim z pewnoscia jest Tusk na uslugach grubej Makreli w POzycji greckiego chlopca taki lizodup zrobi wszystko co ta rzydowa mu kaze sam jest niemieckim rzydem szwargocacym polskojezycznie takich jak on jest cala masa plan Niemiec byl prosty zniszczyc wszelki przemysl i gospodarke Polski i im sie to udalo rzadami POlamancow POddanych szwabom rzydy rzucily sie na Rosje ujadajac jak psy przyPOmialy im sie czasy jak mordowali cara a teraz chca przejac po Europie Srodkowej caly Wschod i tu jest problem dla niemieckich rzydow bo Rosja ma swoich rzydow a oni nie POzwola na przejecie kon na ktorego ja postawilem ma na imie Polska niech biegnie Wiecznosc Cala Nikt Jej nie zatrzyma

 109. AniaK said

  Gdzieś tam słyszałam, że pani Krupa Doda i Herbuś wybierają się do Papieża 😉

 110. KOR said

  @ 101 Francis receives pop star Martina Stoessel
  Martina Stoessel, aka Violeta, an Argentine actress, dancer and pop singer, was received by Pope Francis on September 1, 2014, at the Vatican. Violeta told the press that the Pope kissed her, but no photo is available. Miłe dziewczę to pocałowania było warte. Na stronach internetowych nie można znaleźć jej argentyńskich przodków, a znaczące jest zastrzeżenie o ochronie danych osobistych przez U.E. (Niemcy). Podejrzewać, zatem, można, że coś się kryje za ochroną przodków podobnie jak w przypadku JPII. Przypuszczać można, że dziadziusiem Mariny był Alfredo Stroessner świetny ekonomista, którego osiągnięcia są nieosiągalne dla naszych noblistów.
  https://www.google.pl/search?q=images+for+Martina+Stoessel&client=ubuntu&hs=Vcb&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCYQsARqFQoTCLDB1f20n8cCFeWEcgod_h8EUg&biw=1819&bih=961

  Pozdrawiam z upalnego rana

 111. re1truth2 said

  Być może

  http://www.losandes.com.ar/noticia/internacionales-204361
  Jueves, 17 de agosto de 2006

 112. Yah said

  Ad 97

  Jak każdy używa klimatyzacji zamiast …… zejść do piwnicy. U mnie na wsi w piwnicy przyjemny darmowych chłodek 😉

  Ad 103

  Bo i Wiesław i Ed przeżyli kapitalizm i działalność „wolnych związków” i myśleli rozsądnie. Później przyszli idioci, którzy wiedze na temat kapitalizmu czerpali z amerykańskich filmów. Jak się czyta wspomnienia Wiesława to to co jest teraz nie odbiega specjalnie od okresu międzywojennego w zakładach pracy. No jest lepiej bo są Chiny i chińska taniocha.

  A co do prądu to są przecież zakusy żeby jeszcze to kupować od Szwabów. Nastawiać wiatraków, policzyć moc, pozamykać bloki cieplne ( bo Franciszek każe) a później 20 stopień zasilania i …. trzeba kupić w Niemczech.

 113. KOR said

  Oto co napisano o przypuszczlnym pra- i dziadku:

  Ojcem przyszłego generała był Hugo Strößner, który wyemigrował do Paragwaju z rodzinnej Bawarii (gdzie był księgowym w browarze), jego pradziadek był oficerem kawalerii. Matka Alfreda, Heriberta Matiauda była bogatą[1] Indianką z plemienia Guarani. W wieku lat 17 Stroessner wstąpił do armii. Brał m.in. udział w wojnie z Boliwią o rzekomo bogaty w złoża ropy naftowej obszar Chaco. W 1947 r. wziął udział w wojnie domowej w Paragwaju po stronie Federico Chaveza[2]. Systematycznie piął się w górę i w 1948 otrzymał promocję na stopień generała brygady, zostając tym samym najmłodszym generałem w całej Ameryce Łacińskiej. W wyniku wojny domowej prezydentem kraju został Chavez a w 1951 r. Stroesnner został głównodowodzącym wojska[3]. W 1954 został generałem dywizji i naczelnym wodzem paragwajskich sił zbrojnych.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfredo_Stroessner

 114. gość said

  Na Ukrainie becikowe 6-razy wyższe niż w Polsce!

  Wprowadzone w Polsce w 2006 roku becikowe nie było w ogóle waloryzowane – obecnie wynosi 1 tys. zł. Na Ukrainie jest 6-krotnie wyższe!

  Na biednej i pogrążonej w kryzysie gospodarczym Ukrainie zapomoga państwa dla matki z tytułu urodzenia pierwszego dziecka wynosi obecnie 30-krotność tamtejszego minimum socjalnego (30 x 1.176 hrywien). W przeliczeniu na polskie złotówki (1 hrywna = 0,18 zł) daje nam to kwotę 6.350,00 zł. W Polsce zielonej wyspie, na której dokonał się cud gospodarczy becikowe wynosi 1 tys. zł i od 2006r. utrzymuje się na tym samym poziomie.

  Ale to nie koniec – za urodzenie drugiego dziecka na Ukrainie matka otrzymuje od państwa równowartość 60-krotnego minimum socjalnego. To z kolei odpowiada kwocie 12.700,00 zł. Za trzecie i każde kolejne dziecko obywatelka Ukrainy otrzymuje – 120-krotność minimum socjalnego, czyli równowartość 25.400,00 zł! To jest 25-razy wyższa kwota becikowego niż wypłacana w Polsce.

  ONZ prognozuje, że w wariancie pesymistycznym Polskę czeka totalna katastrofa demograficzna. Nie dalej jak za 30 lat liczba ludności naszego kraju zbliży się do około 30 mln, a w 2100 roku na terytorium Polski pozostanie zaledwie 12,8 mln Polaków.

  http://parezja.pl/na-ukrainie-becikowe-6-razy-wyzsze-niz-polsce/

 115. http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/549-nazisci-i-bomba-atomowa//

  Artykuł jest bardzo ciekawy, gdyż Zupełnie oryginalny w temacie Niemieckiej Bomby Atomowej, Moim zdaniem wynika to stąd, że dotychczas był mowa i bombie atomowej Goeringa i Hitlera robionej przez Ottona Hahna i Lise Meitner w Wałbrzychu, oraz bombie atomowej Himmlera robionej przez Wernera Heissenberga w Stuttgarcie, a tu nagle pojawia się III niemiecki ośrodek nuklearny w Turyngii, kierowany przez Hansa Kammlera.
  Dotychczas pisano, że Niemcy dokonali 2 eksplozji TAKTYCZNEJ bomby atomowej: na Ławicy Odrzańskiej, co obserwowano z wyspy Uznam i raportowano Mussoliniemu, oraz na poligonie w Turyngii, a tu jest mowa, że w Turyngii było DWIE. W Ziębicach chłop o nazwisku Szczęch, polski podoficer artylerii, mówił memu ojcu, że był świadkiem ZNIKNIĘCIA z bitej drogi w Galicji Wschodniej 2 czołgów sowieckich po ich STRASZNYM WYBUCHU – że po prostu Wyparowały.
  W artykule czytamy: „Kammler był jedną z nielicznych osób która bezpośrednio podlegała Hitlerowi. To on był odpowiedzialny za wyścig zbrojeniowy który miał doprowadzić do rozszczepienia jądrowego. Jeden z projektów opracowywany był w dolinie Jonas w Turyngii we wschodnich Niemczech. Według dostępnych danych to miejsce było wykorzystywane przez nazistów do rozwijania projektów nuklearnych jak i kosmicznych. Rząd USA informację o projektach jakie toczyły się w tej dolinie objął tajemnicą która może być ujawniona dopiero 100 lat po zakończeniu wojny. Dopiero po tym okresie dowiemy się co się działo w tunelach wykutych przez robotników.
  To ograniczenie powoduje, że powstają różne teorie spiskowe na temat nazistowskiego UFO czy tego co tak naprawdę żołnierze USA znaleźli w wydrążonych tunelach. Mowa tu o niewyobrażalnych skarbach zrabowanych z Polski i innych okupowanych krajów.”
  Artykuł jest zrozumiały w tym względzie, że po zbadaniu przez Amerykanów i Sowietów niemieckiego ośrodka nuklearnego w Turyngii został on UTAJNIONY na Sto Lat, toteż nazwisko Hansa Kammlera wypłynęło dopiero teraz. Chodziły słuchy o ośrodku nuklearnym Wehrmachtu w Berlinie, pod administracją Poczty Rzeszy, która była zmilitaryzowana.
  PRz jest tu zrozumiała jako instytucja Bogata, mogąca finansować badania nuklearne, ale w artykuł tłumaczy potencję finansową HKa daniem mu przez SS 175 tysięcy niewolników na budowę schronów Przeciwatomowych oraz „niewyobrażalnymi skarbami wywiezionymi z Polski i innych okupowanych krajów” – co mogło być powodem UTAJNIENIA przez Aliantów sprawy na sto lat.
  Przyjmując, że HKa kierował onym III niemieckim ośrodkiem nuklearnym pod jurysdykcją Wehrmachtu, należy zwrócić uwagę, że twierdza MODLIN, gdzie był polski skarb Imperialny, była pod jurysdykcją Wehrmachtu i o żadnej Komendzie Adolfa Hitlera, jak na LabirynTHOSIE-Athosie, mowy nie było.
  Ponieważ Pentagon, który SKONFISKOWAŁ bombę atomową Nikoli Tesli, odtworzyć jej nie umiał – prawdopodobnie dlatego, że Tesla uważał niektóre rzeczy za OCZYWISTE a dla naukowców amerykańskich były NIEZROZUMIAŁE – to w programie Manhattan użyto do eksplozji doświadczalnej i bombardowania Japonii 3 TAKTYCZNYCH bomb atomowych Kriegsmarine, jakich Wielki Admirał Doeniz miał KILKANAŚCIE.
  Bomby te do bombardowania Nowego Jorku, Londynu czy Moskwy nie nadawały się, toteż Prezydent Truman, który BRZYDZIŁ się autentycznie bronią atomową, mówił o Zbombardowaniu Kremla. To okazało się jednak niepotrzebne wobec wzięcia w Kijowie do niewoli przez marszałka Role-Żymierskiego Generalissimusa, który postawił mu się na Śląsku Cieszyńskim.

 116. KOR said

  Niepodważalne osiągnięcia ekonomiczne rządów prezydenta Alfredo Stroessnera

  Data i miejsce urodzenia: 3 listopada 1912, Encarnación, Paragwaj
  Data i miejsce śmierci: 16 sierpnia 2006, Brasília, Brazylia
  Kadencja prezydenta: 15 sierpnia 1954 – 3 lutego 1989 After the coup, Stroessner fled to Brazil, where he lived in exile for the next seventeen and a half years.

  The USA helped General Stroessner in many ways: https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Paraguay

  Stroessner was known for several positive economic policies, including the building of the largest hydroelectric power plant in the world in Itaipu Dam, developing Paraguay’s economy: although Paraguay received only 15% of the contracts, it was a major factor allowing the country to have the highest rate of growth in Latin America for most of the 1970s.[18]
  Stroessner was also known for many projects that improved the country’s infrastructure. Amongst these were the improvement of highways and the issuing of 15–20 hectare land grants to military personnel upon completion of their service, provided that the land would be used for farming purposes.<—– Over 10,000 soldiers took up this offer.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Alfredo_Stroessner

  https://www.google.pl/search?q=images+for+paraguay,+industry&client=browser-ubuntu&channel=fe&hl=en&biw=1844&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCAQsARqFQoTCIuDq57unMcCFUxZLAod8DoIZg#channel=fe&hl=en&tbm=isch&q=images+for+paraguay%2C++Itaip%C3%BA+Hydroelectric+Power+Project%2C+Brazil+and+Paraguay – Itaipú Hydroelectric Power Project, Brazil and Paraguay
  http://www.solar.coppe.ufrj.br/itaipu.html
  https://www.google.pl/search?q=images+for+paraguay&client=browser –ubuntu&hs=fAs&sa=G&channel=fe&hl=en&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0CCEQsARqFQoTCKvNgI_SnMcCFciJLAod8PQKeg&biw=1844&bih=961#channel=fe&hl=en&tbm=isch&q=images+for+paraguay%2C+asuncion – images for paraguay, asuncion
  a tam jest i taka bieda:
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/Pai_Tavytera_Indians.jpg – przydałoby się becikowe @112

 117. kwiat lotosu said

  http://wiadomosci.czecho.pl/18075-protest-przeciwko-sprzedazy-zakladu

 118. NICK said

  P. Yah (112).Trzy dni temu w mej ‚ziemiance’ było 12 stopni ‚C’ gdy na zewnątrz 36 w cieniu. 🙂 .
  Do zimy zaizoluję ją dodatkową warstwą 50cm ziemi.

  P. Gość (113).
  Te prognozy są fałszywe. Nawet na zdrowy, chłopski rozum.
  Będzie nas znacznie mniej. 😦 .

 119. re1truth2 said

  http://roswell.greyfalcon.us/pictures/paperroswell.jpg lipiec 1947

  Generał Dr Hans Friedrich Karl Franz Kammler (Szczecin 26 August 1901 – April 1945?)
  http://bell.greyfalcon.us/Kammler.htm

 120. maniek said

 121. maniek said

 122. maniek said

  Podniesienie kwoty wolnej od podatku uwolni od PIT miliony Polaków

  [..]Według danych Ministerstwa Finansów aż 4 mln mieszkańców Polski osiąga dochody mniejsze niż 8 tys. zł.[..]
  http://polskiepiekielko.pl/podniesienie-kwoty-wolnej-od-podatku-uwolni-od-pit-miliony-polakow/

  Ale to jeszcze nic ~150 tys rodzin nie uzyskuje żadnego dochodu (rodzin czyli ~ ponad pół miliona osób)

 123. maniek said

  Początek Nowego Kościoła-Kościoła XXI wieku.

  Ziemia z tajnego archiwum watykańskiegoZjudaizowane neokonserwatywne, liberalne i neoliberalne elity polityczne, gospodarcze społeczne i dziennikarskie, wrogie chrześcijaństwu i faktycznej podmiotowości obywatelskiej, wraz z liczącymi się przedstawicielami Episkopatu Polskiego Kościoła Katolickiego ponoszą wspólną współodpowiedzialność za transformację ustrojową i kolonizacje Polski przez Zachód oraz jej skutki po 26 latach, w postaci:

  Dalej -> http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/poczatek-nowego-kosciola-kosciola-xxi-wieku/

 124. maniek said

  W obwodzie kaliningradzkim został odsłonięty pomnik Mickiewicza
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150811/804923.html

 125. maniek said

 126. maniek said

  Jak doszło do chrystianizacji Polski

  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/08/11/jak-doszlo-do-chrystianizacji-polski/

 127. maniek said

  Dziennikarze na froncie, płonące wozy OBWE
  Dawid Hudziec

  Dowiedziałem się dzisaj, że po ostatnich “wypadkach” dostanie się w pobliże frontu, czy Aleksandrówki/Oktabryjska na których ponownym pokazaniu mi cholernie zależy, z bardzo trudnego zeszło w stronę niemal niemożliwego. Przynajmniej nie przy tym budżecie. Wszystkie media trąbią jak oszalałe, kiedy ich dziennikarze dostają się pod ostrzał– w części wypadków są to historie zmyślone, a w […]

  READ MORE → http://tragediadonbasu.net/dziennikarze-na-froncie-plonace-wozy-obwe/

 128. maniek said

  Odparty ukraiński atak
  on: Sierpień 11, 2015

  Korespondent wojenny Giennadij Dobovoj informuje, że w dniu wczorajszyw wojska ukrainskie przeprowadziły nieudany atak na pozycje obronne powstańców pod Białą Kamionką. W wyniku czego ponieśli straty: 7 zabitych i 11 rannych, spalony BMP-1, oraz przechwycony czołg T-64, który od teraz będzie służył w armii DRL. Na liniach obronnych w tej części frontu walczą żołnierze Brygady Zmotoryzowanej “Wiking”.
  Atak odparto bez strat własnych.
  O godz 17.00 rozpoczął się ukraiński ostrzał rakietowy miejscowości Telmanowo i Nowołaspy, jeden cywil zginął.
  http://novorossia.today/odparty-ukrainski-atak/

 129. maniek said

  Grupa Akwałazy – Południowy Wschód [Chwała bohaterom Noworosji!] (Napisy PL)

 130. j21 said

  http://www.mpolska24.pl/post/9339/a-gdyby-nie-bylo-alimentow

 131. outsiderR said

  ad 98 Pitagoras

  REWELKA ;)))

 132. Bez Chwili Zwątpienia said

  http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,18517246,archeolodzy-znalezli-pacior-skarabeusza-sprzed-dwoch-tysiecy.html#Prze

 133. marrkerr said

  ad 126

  Kiedyś widziałem bardzo pouczający film o Serbach Łużyckich i corocznych Wielkanocnych procesach konnych. Na Łużycach nazwy ulic i miast są dwujęzyczne: słowiańskie (serbołużyckie) i niemieckie.
  Z Niemcami mają ciągle pod górkę.

  Procesja konna
  http://gloria.tv/media/imgtx3Dvwdk

 134. re1truth2 said

  No to, Tell pisze i mówi prawdę [- Może pochodzić z Egiptu, ale raczej jest naśladownictwem egipskich skarabeuszy wykonanym na terenie cesarstwa. To już ustalą egiptolodzy – mówi Krzysiak. – Jest to piąty egzemplarz skarabeusza w Polsce, najlepiej zachowany oraz znaleziony najbardziej na północ.]
  http://www.nwl.pl/index.php/aktualnosci,1769

 135. maniek said

  Dziewięć oznak dysonansu poznawczego u polityków w Polsce
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/dziewiec-oznak-dysonansu-poznawczego-u-politykow-w-polsce/

 136. maniek said

  POLSKA UREGULOWAŁA ROSZCZENIA ŻYDOWSKIE PONAD 50 LAT TEMU.
  http://narodowcy.net/polska/11327-polska-uregulowala-roszczenia-zydowskie-ponad-50-lat-temu

 137. maniek said

  Nowołaspa w ogniu
  on: Sierpień 11, 2015

  Wczoraj wojska ukraińskie przystąpiły do ataku na pozycje powstańcze pod Białą Kamionką. To nie tyle co punkty obronne, ale raczej placówki obserwacyjne. Dookoła znajdują się niewysokie wzniesienia bez żadnej osłony terenowej, niemal bez drzew i budynków. Obie strony robiły z tych terenów pas ziemi niczyjej naszpikowany minami.
  Ukraińcy w trakcie natarcia stracili 7 zabitych i 11 rannych, zniszczony BMP i uszkodzony czołg T-64. Skąd tam się wziął rzekomo wycofany czołg, na to pytanie w telewizji nie ma odpowiedzi. Naturalnie powstała historia wzięta nie wiadomo skąd, że to powstańcy zaatakowali siły ATO, uderzenie odparto,zajęto Nowołaspę, po czym się wycofano. Na takie opowieści jak się okazuje nie wpadł tym razem nawet sztab ATO.

  Zmechanizowana Brygada Wiking (bo to ona tam stacjonuje) nigdzie się nie wycofała i dalej przebywa na swoich pozycjach, które od wczoraj znajdują się pod ostrzałem z artylerii i rakiet typu GRAD, które naturalnie wycofano i teraz Kijów grozi, że je przywróci na front. Czyli podjadą jeszcze blizej? ….

  Czytaj dalej –> http://novorossia.today/nowolaspa-w-ogniu/

 138. maniek said

 139. maniek said

  „Nocne Wilki” z przyjaciółmi z Europy w drodze do Sewastopola

  http://sptnkne.ws/9Ff

 140. maniek said

  SPRZEDAJĄC POLSKĘ, TUSK ZROBIŁ INTERES ŻYCIA

  http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/03/sprzedajac-polske-tusk-zrobil-interes-zycia-00315853.html

 141. maniek said

  Żydowska hucpa w Jedwabnem
  http://www.radiownet.pl/publikacje/kurek-zydowska-hucpa-w-jedwabnem

 142. maniek said

  Hm..

 143. maniek said

 144. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys-w-rosji-koncza-sie-zapasy-rosyjskiego,238,0,1877998.html

  Plansza: ROSJANIE ZMUSZENI DO JEDZENIA WŁOSKIEGO KAWIORU. CO SIĘ STAŁO?

  Pisanie o tym sprawia mi dużą przykrość, ale Spróbuję:
  Gdy w latach 70. przeczytałem, że Anglicy wymyślili Łososia Przemysłowego to pomyślałem, że może by tak ZNISZCZYĆ tego Łososia Angielskiego trocią Wdzydzką ??? Mój wniosek Polskiego Łososia Przemysłowego trafił na biurko Towarzysza Gierka, który skierował go do Państwowego Gospodarstwa Rybackiego KONIN, gdzie opracowano – na moim Pomyśle – KAWIOR PRZEMYSŁOWY.
  Opatentować tego jednak nie można było, gdyż zagrażało to Sowieckiemu Monopolowi Kawiorowemu, wobec czego produkowano tym Kawior Ekologiczny dla partyjniaków. Ale po roku 1990 sytuacja się zmieniła, więc prostytutka poznańska przywiodła do Konina Niemca a Berlina, który zakupił wiadro ikry MROŻONEJ i powołał – na na tym WIADRZE Światowy Monopol Kawiorowy – wobec czego Rosjanie muszą JEŚĆ kawior Włoski.
  PROSTYTUTKA POZNAŃSKA SPRZEDAŁA KONIN NIEMCOM.

 145. as said

  http://www.sstanislaus.pl/pl/index.php?id=18

  Bractwo Świętego Stanisława to szlacheckie stowarzyszenie o charakterze patriotycznym i międzynarodowym

  Pojednanie i wspólne działanie;
  Nieważne, czy kot jest czarny czy biały, byle łowił myszy.

 146. as said

  http://pl.blastingnews.com/felietony/2015/08/andrzej-duda-wygral-wybory-dzieki-czarom-00512109.html

  http://pl.blastingnews.com/felietony/2015/08/obietnice-wyborcze-andrzeja-dudy-a-ich-realizacja-manipulacji-pis-u-ciag-dalszy-00509925.html

  Andrzej Duda wygrał wybory dzięki czarom
  Obietnice Andrzeja Dudy nie mieszczą się nawet w granicach iluzji, a raczej oscylują wokół mitomanii

  Społeczeństwo jednak tym się różni od od świadomych „czarodziejów”, że jest podatne na magię wyborczą. Gro głosujących w trakcie kampanii prezydenckiej na kandydata PiS zostało omamione i oślepione jego wizjami jak Indianin ognistą wodą. Jego obietnice nie mieściły się nawet granicach iluzji, a raczej mitomanii. Brak jakiejkolwiek edukacji obywatelskiej, świadomości funkcjonowania państwa, jego struktury oraz zasad doprowadziły do tego, że przeciętny Polak zwrócił się do magii. Wzmacnianie zaś przez kościół słuszności czarodziejskiej drogi nadało jej realnego charakteru. Jak się okazuje już teraz – czar prysł pozostawiając z jednej strony uśmiechnięte lico zwycięzcy, z drugiej zaś tradycyjnie okłamanego i zgorzkniałego Polaka.

  Obietnice wyborcze Andrzeja Dudy a ich realizacja – manipulacji PiS-u ciąg dalszy
  Obietnice to nie tylko sposób na wygraną Dudy w wyborach prezydenckich, to część większego planu PiS-u.

  Tymczasem „ci państwo chyba nie chcą tej współpracy”. Na jakiej podstawie został wyciągnięty taki wniosek, tego Andrzej Duda już nie powiedział. Słowa: „Abym mógł zrealizować to, co obiecałam, trzeba zmienić rząd na PiS-owski z premierem Beatą Szydło” nie padły, ale trzeźwo oceniający polityczną rzeczywistość widzą, co jest na rzeczy. Tuż po zaprzysiężeniu Andrzej Duda jeździ po kraju i prowadzi kampanię wyborczą na rzecz swojej partii. Czy obywatele to znowu kupią?

  http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/08/andrzej-duda-decyduje-sie-na-obnizke-wlasnej-pensji-ile-bedzie-zarabial-nowy-prezydent-00508577.html

  Ze względu na objęcie urzędu Prezydenta RP Andrzej Duda zdecydował się na znaczne obniżenie swojej pensji. Dotychczas jako poseł w Parlamencie Europejskim dostawał wynagrodzenie w wysokości około 8 tysięcy euro, co przy dzisiejszym kursie stanowi kwotę 33500 złotych miesięcznie. Dodatkowo europosłom przysługuje miesięcznie 85 tysięcy złotych na prowadzenie biura poselskiego oraz 17 tysięcy na poszczególne biura w Polsce. Andrzej Duda decydując się na rezygnację z kadencji poselskiej w Parlamencie Europejskim, nie otrzyma pełnej emerytury europosła. Świadczenie, które uzyska, wynosi zaledwie 17,5 proc. miesięcznej pensji. Warto jednak zauważyć, że Kancelaria Prezydenta RP zapewnia darmowe garnitury oraz kreacje dla pierwszej damy. Co więcej, para prezydencka ma do swojej dyspozycji samolot, helikopter i limuzyny. Dodatkowo w każdej chwili może skorzystać z państwowych rezydencji na Helu i w Wiśle.
  Ile otrzyma Bronisław Komorowski?

  Warto zaznaczyć, iż ustępujący prezydent Bronisław Komorowski po zakończeniu swojej kadencji otrzyma jednorazowo aż 60 tysięcy złotych odprawy oraz emeryturę w wysokości 6 tysięcy złotych. Dodatkowo co miesiąc przysługuje mu kwota 12 tysięcy złotych na prowadzenie biura poselskiego oraz dożywotnia ochrona zagwarantowana przez członków Biura Ochrony Rządu.

  http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/08/niemcy-duda-doprowadzi-do-konfliktu-zbrojnego-z-rosja-i-rozwiazania-nato-00511347.html

  Niemcy: Duda doprowadzi do konfliktu zbrojnego z Rosją i rozwiązania NATO!
  Jakie działania nowego prezydenta Polski według niemieckiej prasy mogą wpłynąć na konflikt z Rosją?

  Autor powyższej opinii dotyczącej Andrzeja Dudy, Daniel Broessler, wyjaśnia, że nowo wybrany prezydent Polski na przyszłorocznym szczycie NATO swoimi działaniami może wykroczyć poza decyzje szczytu w Newport z ubiegłego roku. Niemiecki dziennikarz uważa, że takie zachowanie Dudy ma na celu sprowokowanie konfliktu w szeregach organizacji. Komentator uważa, że narodowo-konserwatywnemu politykowi przeszkadzają postanowienia zawarte w Walii, które dotyczą dwóch różnych obozów. Jeden z nich obawia się agresji ze strony Rosji i pragnie wzmocnić siły zbrojne NATO, drugi natomiast opowiada się przeciwko nowej spirali zbrojeń. Daniel Broessler twierdzi jednak, iż w przypadku stosunku do Rosji nie istnieje jedna, słuszna postawa. Rację mają zarówno Ci, którzy pragną traktować naszych wschodnich sąsiadów z wielką ostrożnością, oraz Ci, którzy nie chcą zwiększania uzbrojenia państw członkowskich.

  http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/07/poznalismy-pierwsze-plany-andrzeja-dudy-to-spore-zaskoczenie-00495675.html

  http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/07/imigranci-z-polski-rozczarowani-slowami-szydlo-mamy-wracac-ale-do-czego-00491255.html

  Posłanka PiS nawołuje: „Młodym ludziom, którzy zastanawiają się, czy nie wyjechać za granicę, proponuję pakt: zaufajcie nam, chodźcie z nami”. Te słowa Szydło rozwścieczyły imigrantów z Polski. Jak donosi Polish Express, Polacy mieszkający za granicą ostro skrytykowali kandydatkę na premiera. Uznali bowiem, że Szydło, zamiast przedstawić alternatywę dla wyjazdów za granicę, po raz kolejny wystosowała apel, który nie ma żadnego pokrycia w realnych działaniach. „Kpina. Nic się nie zmieni. To bez znaczenia, kto rządzi w Polsce. Kluczowe jest to, dlaczego to robi – a prawda jest taka, że wciąż wszyscy pchają się na Wiejską dla hajsu” – napisał jeden z internautów.
  Politycy drwią z imigrantów

  Beata Szydło odniosła się do planów rządu PO, który nie wprowadził długo oczekiwanych zmian, mających pomóc polskim rodzinom. „Praca i godne zarobki. Tego chcą dzisiaj Polacy i nad tym będziemy pracować” – obiecała posłanka. Niestety, jej słowa nie spotkały się z poparciem imigrantów z Polski, mimo że za granicą nie zawsze jest kolorowo. „Chodźcie z nami? Niech idzie, gdzie chce. Ja zostaję tu, gdzie mogę normalnie żyć.

  http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/07/manny-pacquiao-poprosil-andrzeja-dude-o-spotkanie-00495487.html
  ?!

 147. KOR said

  My tu gadu gadu o pllityce i czarach, a poważne pańswa inwestują ;

  Solar Energy
  ————
  1) Germany: 6,526 MW
  2) Spain: 5,504 MW
  3) Japan: 2,347 MW
  4) The United States: 1,488 MW http://www.cbsnews.com/htdocs/energy/renewable/images/map_solar_concentrated.gif

  5) China: 223 MW

  Hydro Energy
  ———–

  1) China: 200 GW
  2) Canada: 89 GW
  3) USA: 80 GW
  4) Brazil: 70 GW
  5) Russia: 45 GW

  Wind Power
  ———

  1) Germany: 22,247 MW
  2) The United States: 16,819 MW
  3) India: 7,850 MW
  4) France: 2,455 MW
  5) The United Kingdom: 2,389 MW

  Geothermal Energy
  —————–

  1) The United States: 3,086 MW
  2) The Philippines: 1,904 MW
  3) Indonesia: 1,197 MW
  4) Mexico: 958 MW
  5) Italy: 843 MW

  Biomass Energy
  ————-

  1) The United States: 10.4 GW
  2) Brazil: 7.8 GW
  3) Germany: 4.9 GW
  4) China: 4 GW
  5) India: 3 GW

  http://gogreencyclopedia.blogspot.com/2012/01/renewable-energy-hotspots-where-they.html

  Sources: Solar Power Panels, Green Chip Stocks, Beaver Dams, E Notes, Green World Investor, EOI, Green World Investor, Green World Investor, KNOL, Discovery, Energy Digital, REN21

  Dobranoc

 148. Boydar said

  Wątek podniesiony przez Re1truth2 (9) – http://polacy.eu.org/5178/mord-katynski-w-swietle-rosyjskich-dowodow-archiwalnych-/
  jest zaiste fascynujący. Szczególnie w części komentarzy pod. Podobne pomruki burzy dały się słyszeć w Gajówce już kilkakrotnie, aczkolwiek nigdy aż tak wyraźnie.

 149. Siggi said

  &-97, NICK.
  Panie NICK ,no jak tam z zasilaniem ,jaki stopień obowiązuje?
  Historia zatoczyła koło-kurde.
  Będziem wyłączać,wyjadać z lodówek itd.itd.itd.
  Pozdrawiam …

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18535132,cala-polska-czeka-na-energie-prof-swirski-ostrzega-przyzwyczajajcie.html#BoxNewsImg

 150. SAP said

  Polecam ciekawą rozmowę o miłości.

  Porady pedagoga i psychologa: Zagubieni w miłości
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/porady-pedagoga-i-psychologa-zagubieni-w-milosci/

 151. SAP said

  na dobranoc
  Swietliki – Filandia

 152. snag said

  re1truth2 @ 111

  Patrze na fotke i date pod nia – Papiez zmartwychwstal czy durny fotomontaz kogos na bakier z historia ? ,…

  [Albo literówka… też się zdarza. – admin]

 153. Ad. 9, 10:
  Ja tak nie pisze tylko CYTUJĘ. Syn Berii stwierdza, że jego ojciec zginął 6 miesięcy PRZED oficjalną datą Egzekucji na Wigilię 24 XII 1953: http://www.independent.co.uk/news/world/a-son-emerges-from-the-shadows-sergo-beria-comes-out-of-41-years-of-anonymity-and-tells-andrew-higgins-in-kiev-about-his-father-stalins-dreaded-henchman-1411967.html //.
  Znaczy to, że ciało Berii przywieziono z budynku KC KPZSb do jego Domu, skąd zabrało je KGB, które aresztowało domowników w tym tegoż Syna Berii, robiąc wcześniej rewizję w postaci OPUKIWANIA ścian z pistoletu maszynowego.
  Der Spiegel pisał dokładnie o Egzekucji SOBOWTÓRA Berii Mirczulawy, co Tylko Wołoszański bierze za dobrą monetę. AKTORA rozstrzelano w przytomności Kilkudziesięciu osób, żeby było WIELU świadków, choć ten przed śmiercią PRZYSIĘGAŁ, że Berią Nie Jest – czego nie wymyśliłby nawet Makiaweli.

 154. Siggi said

  Zdjęcie Ziemi krzywo przybite do ściany.

  https://scontent-lax1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11880407_876172169085020_2113539738937565032_n.jpg?oh=ec1815e9ff21ebde875c1869c5d68be0&oe=56795EC5

 155. Haller said

  Zdaniem prof. Szahaja, nie zbudowaliśmy ani przyzwoitego kapitalizmu, ani przyzwoitego społeczeństwa. Badacz, twierdzi, że neoliberalny model kapitalizmu łączy się z „kulturą upokarzania” i z wszechobecnym, nagradzanym społecznie narcyzmem, znanymi m.in. z pracy

  polskieradio.pl/9/396/Artykul/1425407,Upokarzanie-jedna-z-najwiekszych-polskich-tradycji

  Po dość jednostronnej, dotychczasowej praktyce w doborze prelegentów – głównie ulubieńców „Krytyki Politycznej”, tym razem Teatr Polski zaproponował debatę z intelektualistą z prawdziwego zdarzenia, z profesorem belwederskim, dziekanem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i kierownikiem Zakładu Filozofii Współczesnej w Instytucie Filozofii UMK Andrzejem Szahajem.

  Andrzej Szahaj wyjaśnił, że tytuł jego książki nawiązuje do „drobnego druku” umów bankowych, w których dopisuje się niekorzystne dla klientów klauzule właśnie drobnym drukiem. Profesor mówił, że czuje się w Polsce jak ktoś, kogo nieustannie próbuje się oszukać i wystawić do wiatru. Polska bowiem wybrała drogę kapitalizmu nieetycznego, wrogiego ludziom i zawierającego mechanizmy samozniszczenia. W 1989 roku Polacy zdecydowali się na przyjęcie kapitalizmu anglosaskiego – agresywnego i antyspołecznego. Po latach jego praktykowania mamy zatomizowane społeczeństwo oraz oszustwo jako normę relacji międzyludzkich. – Polakom przez lata wmawiano, że nie ma alternatywy dla takiego neoliberalizmu – mówił Szahaj. – A mnie się ten polski kapitalizm nie podoba.

  Profesor zwrócił uwagę na to, że realizowany w Polsce neoliberalizm sprzyja patologiom i przestępczości gospodarczej. Eliminowanie państwa z procesów gospodarczych i społecznych jest zarzewiem społecznych patologii. Nikt w Polsce nie podjął dyskusji o tym, jakiego kapitalizmu chcemy, a kapitalizmów jest na świecie wiele: anglosaski, skandynawski, niemiecko-austriacki, azjatycki itd.

  Podążanie Polski i Europy dziś szlakiem kapitalizmu anglosaskiego doprowadzi współczesne kraje Zachodu do kolejnych kryzysów i katastrof finansowych groźniejszych od tych, które się nam przytrafiły w 2008 roku. Wiara w samoregulujący się rynek jest zdaniem profesora złudzeniem i intelektualną łatwizną. Powierzenie życia społecznego, kulturowego i duchowego ludzi wyłącznie prawom ekonomii jest wręcz barbarzyństwem wobec cywilizacji i ambicji współczesnej Europy i Polski. Nasz kraj u zarania niepodległości uległ presji wielkich instytucji międzynarodowych, które narzuciły Polsce model zdehumanizowanego kapitalizmu anglosaskiego. Zaowocowało to daleko posuniętą atomizacją społeczeństwa. Polacy nie czują dziś wspólnoty, więzi między ludźmi i pokoleniami. Kapitalizm anglosaski wywołał zachowania – ratuj się kto może!
  Zdaniem Szahaja doszło do niesłychanego w dziejach Polski wyobcowania ludzi, samotności wobec kapitału i wspólnoty. Staliśmy się społeczeństwem ludzi opuszczonych w świecie globalnych procesów. Wiara w to, że im mniej państwa, tym lepiej, w opinii Szahaja, zaowocowała dzikim kapitalizmem.

  Odpowiadając na pytania uczestników debaty Szahaj skrytykował koncepcje wolnorynkowe polskiej prawicy. Powiedział, że politycy tacy jak Janusz Korwin-Mikke odwołują się do socjaldarwinizmu – czyli niech przetrwają najsilniejsi, a najsłabsi (proszę wybaczyć) – niech zdechną. Taką koncepcje życia społecznego i cywilizacji Zachodu, profesor odbiegając nieco od wyważonego tonu swej prelekcji nazwał – wstrętną.

  http://bydgoszcz24.pl/mobile.php/artykul/prof-andrzej-szahaj-mnie-sie-ten-polski-kapitalizm-nie-podoba


  http://www.kopernikanska.pl/prod_305191_Kapitalizm_drobnego_druku.html

 156. marrkerr said

  „Podsłuchy ujawnione przez tygodnik „Wprost” są legalne! Rząd nas oszukuje. Spisek kelnerów to była działalność jak najbardziej zgodna z prawem i spokojnie obronią się oni w sądzie.
  W dwóch najsłynniejszych poprzednich aferach podsłuchowych ci, którzy podsłuchiwali, a zatem Renata Beger, która potajemnie nagrała posła Lipińskiego i jej zleceniodawcy, czyli dziennikarze Sekielski i Morozowski oraz władze TVN-u, oraz Adam Michnik, który potajemnie nagrał Lwa Rywina, nie ponieśli za to żadnej odpowiedzialności karnej. Bo to nagrywanie było legalne! Wtedy to było oczywiste.
  Bardzo jasno wynika to z: Ustawy o dostępie do informacji publicznej”
  […]
  „Art. 1. 1. Każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy i podlega udostępnieniu i ponownemu wykorzystywaniu na zasadach i w trybie określonych w niniejszej ustawie.”
  „Art. 3. 1. Prawo do informacji publicznej obejmuje uprawnienia do: (…) 3) dostępu do posiedzeń kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów.”

  „Widać, że to działania prokuratury i ABW są nielegalne. Ścigają niewinnych ludzi. Szykanują kelnerów i biznesmenów, którzy żadnego prawa nie złamali, którzy postępowali jak najbardziej zgodnie z ustawą, wypełniali swój obywatelski obowiązek. Należy im się za to nagroda i pochwała, a nie kara.
  Kochajmy kelnerów i biznesmenów, to jedyna ostoja praworządności w tym teoretycznym państwie!”

  Grzegorz GPS Świderski

  całość tutaj:

  http://gps65.salon24.pl/593032,podsluchiwanie-poslow-i-ministrow-jest-legalne

 157. revers said

 158. KOR said

  @ 120 maniek said: …egoizm jest ludziom szczepiony przez wychowanie….

  Tutaj: dla korzyści, gotów był zarżnąć swojego syna…

  http://nonpossumus.pl/ps/Rdz/22.php
  A po tych wydarzeniach Bóg wystawił Abrahama na próbę. …..

  15 Po czym Anioł Pański przemówił głośno z nieba do Abrahama po raz drugi: 16 „Przysięgam na siebie, wyrocznia Pana, że ponieważ uczyniłeś to, a nie oszczędziłeś syna twego jedynego, 17 będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie swych nieprzyjaciół. 18 Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia [takiego, jakie jest udziałem] twego potomstwa, dlatego że usłuchałeś mego rozkazu”.

  https://www.google.pl/search?q=Image+for+Moria&client=ubuntu&hs=mv&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCLaE4M2uo8cCFWWScgodQZAM0g&biw=1813&bih=961#channel=fs&tbm=isch&q=Image+for++Abraham+ofiarowuje+Izaaka&imgrc=y-5mRN-t06ygqM%3A

 159. outsiderR said

  Sezon ogórkowy w pełni, wklejam więc błahe i mało znaczące informacje z
  eleganckiego świata imigrantów :

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10385-imigranci-dokonali-zbiorowego-gwaltu-na-szefowej-urzedu-imigracyjnego

 160. Bodzio said

  ad. 158 @KOR
  To był taki test czy kandydat nadaje się na żyda.

 161. revers said

 162. Bodzio said

  ad. 148 @Boydar
  Powiadają, że teren na którym znajdowały się groby w Miednoje Niemcy okupowali przez około dwa dni tocząc w tym czasie zacięte walki z Armią Czerwoną. Jeżeli faktycznie tak było, to wszelkie dywagacje na temat autentyczności wspomnianych w artykule dokumentów są dla meritum sprawy nieistotne.

 163. KOR said

  @154 http://wiadomosci.onet.pl/top5-ladowanie-na-ksiezycu-to-zwykle-oszustwo/f2fe1
  TOP5: lądowanie na Księżycu to zwykłe oszustwo?

  http://gadzetomania.pl/2528,program-apollo-to-sciema-a-ladowania-na-ksiezycu-nie-bylo-i-to-wszystko-przez-stanleya-kubricka
  Program Apollo to ściema, a lądowania na Księżycu nie było. I to wszystko przez Stanleya Kubricka!

  http://www.geekweek.pl/aktualnosci/19866/ladowanie-na-ksiezycu-w-rezyserii-kubricka
  Lądowanie na Księżycu w reżyserii Kubricka

  https://www.youtube.com/watch?v=Ug0mE3Rkx-k 3:39:48 What Happened on the Moon? Irrefutable Evidence of a Lunar Landing Hoax! Published on Dec 12, 2014 FBI Warning
  https://www.youtube.com/watch?v=yo5w0pm24ic 2:13:13 What Happened On the Moon? – Analysis of the Lunar Photography Published on Nov 5, 2010 FBI Warning
  https://www.youtube.com/watch?v=MalYSn_qIU4 1:31:40 What Happened On the Moon? Part 2 – Environmental Dangers & The Trouble with Rockets Published on Nov 6, 2010
  https://www.youtube.com/watch?v=bErXth9UFG0 1:35:18 Illuminati Moon Landing Hoax Exposed!! 2015 [Full Documentary] Published on Apr 9, 2015
  https://www.youtube.com/watch?v=52a0Xjuaixo 36:48 Space Documentary 2015 | The moon landing hoax full BBC documentary, SPACE & UNIVERSE Published on Jul 1, 2015

  https://www.google.pl/search?q=Stanley+Kubrick&client=browser-ubuntu&hs=FoB&sa=G&channel=fe&hl=en&tbm=isch&imgil=w8FlAQivJZSK-M%253A%253BHsYKmLKlCF6vpM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fcinearchive.org%25252Fpost%25252F32348266265%25252Fall-the-essential-documentaries-on-stanley&source=iu&pf=m&fir=w8FlAQivJZSK-M%253A%252CHsYKmLKlCF6vpM%252C_&usg=__E2s6cDQFOgfNHGef6qm25D2mpvs%3D#channel=fe&hl=en&tbm=isch&q=Stanley+Kubrick – Stanley Kubrick

  https://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Kubrick
  http://www.imdb.com/name/nm0000040/bio – Stanley Kubrick

  http://shatteringthematrix.com/profiles/blog/show?id=2127676%3ABlogPost%3A700730&xgs=1&xg_source=msg_share_post#.Vcsyz4_PHVM – My Husband Directed The Fake Moon Landing Says Stanley Kubrick’s Widow.
  Posted by Christopher STM Admin on June 26, 2011 at 12:00pm

  https://www.youtube.com/watch?v=SFPiwnVL9ic 6:26 Moon landing FAKE …Neil Armstrong talks Published on Jan 5, 2013

  Top comments:
  nobby styles
  So Nasa has admitted they don’t know (to this day) how to fly a space craft through the Van Allen radiation belts without that radiation destroying an UN-MANNED craft, and yet here’s Armstrong who apparently flew through it TWICE and is in his later years with a full head of hair and no cancer from the radiation, not even a cataract. what a load of shit.

  https://www.google.pl/search?q=Van+Allen+radiation+belts&client=ubuntu&hs=5kW&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CDwQsARqFQoTCMS8yp6_o8cCFSPVcgodirkI1g&biw=1813&bih=961 – Van Allen radiation belts
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pas_Van_Allena
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pas_Van_Allena#/media/File:Van_Allen_radiation_belt_pl.svg

  https://en.wikipedia.org/wiki/Van_Allen_radiation_belt
  https://en.wikipedia.org/wiki/Van_Allen_radiation_belt#/media/File:Van_Allen_radiation_belt.svg

  https://www.nasa.gov/content/goddard/van-allen-probes-spot-impenetrable-barrier-in-space
  Nov. 26, 2014 NASA’s Van Allen Probes Spot an Impenetrable Barrier in Space

  https://www.nasa.gov/sites/default/files/styles/full_width/public/plasmaspherev5-01_3.png?itok=0vdB9nxM

 164. re1truth2 said

  Ad 9
  [To raport prof. Hajeka z 1945/46 roku, gdy w Czechach jeszcze rządził Benesz, a nie komuniści.

  Na początek krótka deklaracja dobrych intencji Autora:

  Mezi usneseními obou komisí je podstatný rozdíl a proto pokládám za svou povinnost, abych přednesl své zkušenosti nyní, v době, kdy se již o věci může volně mluviti. Snad někdo namítne, že moje úvaha nemá také významu, poněvadž z vděčnosti k Rusům, kteří náš národ osvobodili, nemohu jinak mluviti. Mně však jde o to, aby historik, který by chtěl otázku katynskou řešiti, měl podklad v důvodech, které uvedu. Kdybych mlčel, zdálo by se, že souhlasím s Němci a že tedy trvám na svém podpisu, t. j. na tom, že popravy polských důstojníků byly provedeny na jaře 1940.

  Fragment błyskotliwej analizy czeskiego specjalisty patomorfologa:

  Na největším počtu mrtvol chyběly měkké části jen na temenech, jinak všechny kryté i nekryté části těla byly zachovány, klouby nebyly uvolněny, mrtvoly bylo možno zdvihati, obrátiti, posaditi i boty zouti, aniž by se mrtvola rozpadávala.

  Ba, Hajek’owi Niemcy pozwolili nawet zrobić sekcję dwóch dowolnie wskazanych i wydobytych w jego obecności z grobu ciał polskich żołnierzy:]…
  [Sformułowanie „kilku miesięcy” pochodzi z cytatu, który zakończyłem trzema kropkami.
  Kropeczki oznaczają, że to tylko część zdania. Jego reszta brzmi tak:
  „a vzhledem k menšímu množství vzdušného kyslíku a zleněnému procesu oxydačnímu, že jam ležely nejvýše 1.5 roku.”]…[I jeszcze jedną rzecz Pan łaskawie przeoczył, a mianowicie moje skromne podkreślenia, o co oczywiście nie mam pretensji.
  W moim artykule na samym wstępie (1. i 4. akapit) posłużyłem się dwoma skromnymi podkreśleniami: (wiosna 1940) i (jesień 1941).

  Gdybyśmy koniecznie chcieli odnieść te „kilka miesięcy” do jednej z dwóch (podkreślonych przeze mnie) dat, wniosek powinien być całkiem różny od tego, który akurat Pan tutaj wyciągnął. To kwestia elementarnej logiki.]
  [František Hájek (ur. 30 listopada 1886 w Čertyně, zm. 15 marca 1962 w Pradze) – czeski profesor medycyny sądowej, jeden z dwunastu lekarzy, którzy w kwietniu 1943 r. udali się w składzie Międzynarodowej Komisji do Katynia, aby osobiście dokonać sekcji zwłok zamordowanych polskich oficerów i ustalić czas popełnienia zbrodni.
  Życiorys

  František Hájek urodził się w 1886 r. w Čertyně. Od 1937 r. był profesorem medycyny sądowej na Uniwersytecie w Pradze. W zw. ze swoim udziałem w pracach Komisji Międzynarodowej w Katyniu w 1943 r., został aresztowany przez komunistów w 1945 r. i poddany przesłuchaniom. W wyniku aresztowania i oskarżenia prof. Hájka o kolaborację z hitlerowcami, zmuszono go do odwołania swojego podpisu pod protokołem katyńskim. W latach powojennych współpracował z reżimem komunistycznym biorąc udział w sekcji zwłok przeciwników reżimu, którzy zmarli w podejrzanych okolicznościach (m. in. Jana Masaryka). Zmarł 15 marca 1962 r. w Pradze.]
  1. https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CC0QFjACahUKEwiD3e6_w6PHAhWDXBQKHYqUA6Y&url=http%3A%2F%2Fwww.ustrcr.cz%2Fdata%2Fpdf%2Fpamet-dejiny%2Fpad1004%2F005-021.pdf&ei=nznLVcORBYO5UYqpjrAK&usg=AFQjCNFyh_hmfMr5hXl-F7iQ39ubq_JbSQ&sig2=aCrWHyvVwkaBEiE_K8T78g&bvm=bv.99804247,d.d24
  2. http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/165953-doktora-subika-zahubila-pravda-o-katyni/
  3. https://books.google.pl/books/about/Franti%C5%A1ek_H%C3%A1jek_%C4%8Cesk%C3%BD_profesor_soudn.html?id=Lh0VtwAACAAJ&redir_esc=y

 165. KOR said

  @ 160 chciwość, oszustwa i obłuda istniały zanim wymyslono kapiatalizm i stanowiły cechę plemienną.

 166. Siggi said

  My tak kiedyś mieli …

  http://sekrety-zdrowia.org/niesamowite-to-male-rodzinne-gospodarstwo-produkuje-ponad-27-tony-zywnosci-rocznie-na-niecalych-400-m2/

 167. revers said

  Prezydent na miare fartuszkow i syjonistycznej gwiazdy davida

 168. re1truth2 said

  Cytat [ Bogactwa naturalne Afganistanu są warte co najmniej 3 biliony dolarów, trzykrotnie więcej, niż oszacowali to niedawno Amerykanie – oświadczył w czwartek afgański minister górnictwa Wahidullah Szarani.
  Geolodzy wiedzą od dziesięcioleci, że w Afganistanie znajdują się ogromne złoża rudy żelaza, miedzi, kobaltu, litu, złota i innych cennych surowców kopalnych. Minister Szarani, który udaje się w przyszłym tygodniu do Wielkiej Brytanii z misją pozyskania inwestorów dla eksploatacji złóż rudy żelaza, powiedział, że widział ekspertyzy geologiczne, w których wartość surowców kopalnych w Afganistanie oszacowano na co najmniej 3 biliony dolarów.
  Od roku 2001 zginęło w Afganistanie niemal 100 tys. ludzi
  NATO postanowiło utrzymać obecność w Afganistanie
  USA obiecują utrzymanie finansowania afgańskich sił zbrojnych

  „New York Times” informował w poniedziałek, że amerykańskie służby geologiczne rozpoczęły badanie z powietrza afgańskich zasobów surowców mineralnych w 2006 roku, wykorzystując dane zebrane przez radzieckich badaczy w latach 80. Dalsze prace zaowocowały w tym roku dokładniejszym opracowaniem. W 2009 roku do Afganistanu przybyli eksperci Pentagonu, którzy przyjrzeli się ustaleniom geologów, a także specjaliści z branży górniczej. W ostatnim czasie powiadomiono o odkryciu władze afgańskie, w tym prezydenta Hamida Karzaja.]

  [Robert Schafer, wiceprezes kanadyjskiej spółki wydobywczej Hunter Dickinson, który oglądał zarówno mapy geologiczne z okresu radzieckiej okupacji z lat 80. jak i ostatnie publikacje Instytutu Geologicznego Stanów Zjednoczonych potwierdza, że bogactwa mineralne mogą stać się fundamentem nowego Afganistanu. Ewentualne uruchomienie przemysłu wydobywczego dokonałoby rewolucji w gospodarce kraju i odejście od produkcji narkotyków jako jednego z głównych źródeł dochodu.]…[W trakcie rozmów spółka Hunter Dickinson otrzymała kilka propozycji złożenia bakszyszu, czyli po prostu łapówek, które miałyby zagwarantować przyznanie kontraktu.
  Okazało się przy okazji, że w Afganistanie nie istnieje coś takiego jak tajemnica negocjacji.]

  http://swiat.newsweek.pl/amerykanie-nie-kwapia-sie-do-eksploracji-bogactw-afganistanu,60861,1,1.html
  No i wtedy nie będzie mozna „divide et impera” wiadomo kto wziął, a kto ile dał…

 169. NICK said

  P. Siggi (149).
  Ja Wam tylko zasygnalizowałem nadchodzący problem.
  Sama energia elektryczna, dla jakości mego życia, nie ma większego znaczenia. Wiem jak przeżyć bez ‚prądu’.
  Nie obserwuję, tymczasem, stopni zasilania.

  Przyzwyczajają Nas do wszelkich, ważnych ograniczeń, poświęceń, ewentualnych strat wojennych, terytorialnych, służalczości i śmierci… .

  Należy się rozczłonkować – uciec z gett miejskich.
  Co innego zniszczyć np. W-wę, co innego zrównać z ziemią całą Polskę.

 170. snag said

  Przepisy porządkowe, limity czasu czy inne bzdury? No sir, nie dla Żydów w Polsce – Swoją droga ich network ‚nagłaśniania’ rzekomych krzywd i naginania faktów warto przestudiować.,…

  Polish-Jewish activist appears in court over pro-Israel demonstration
  —————————————————————————————–
  August 11, 2015 12:44pm

  Apropo’s naginania faktow, w niemiecko-jezycznym Algemeiner [zydowska szmata] zamieszczony tytul informuje ze wladze miasta wytoczyly sprawe Zydowi za pro-izraelska demonstracje a nie za naruszenie ustalonego czasu ,…

  Polish Jewish Man Indicted for Holding Pro-Israel Rally in Warsaw
  ——————————————————————————————
  http://www.algemeiner.com/2015/08/04/polish-jewish-man-indicted-for-holding-pro-israel-rally-in-warsaw/
  http://www.jns.org/news-briefs/2015/8/4/polish-jewish-man-charged-for-holding-pro-israel-rally-in-warsaw#.VcDGZ62D7IU=

 171. snag said

  Widze ze nie tylko Polakow Zydy truja – Tu musze dodac ze nie tylko Indianie brytyjskiej kolonii sie zbuntowala, tudziez Ameryka 200 lat wczesniej.

  Journalist makes Israeli conspiracy theories in regards of vegetables
  ————————————————————————————-
  Russia / 05-08-2015

  Following Arab riots on the Temple Mount, journalist Maxim Shevchenko wrote in his Facebook page that „insulting Al-Aqsa, and Russia itself – a country where tens of millions of Muslims live – has become the norm of the racist Israeli policies”.

  In addition, he stated that Uri Ariel, Israeli Agriculture Minister, who accessed the Temple Mount, is responsible for the flooding of Russia with genetically modified waste raised in the occupied territories.

  He then continued and attacked Putin, who allows such things to happen. He argued that Europe does not allow to import such products, and that India rebelled against the British because of less than this, but it seems that Russia is a kind of colony.

 172. outsiderR said

  Przysłowia mądrością narodów…

  W kontekście biskupa Stanisława przypomniało mi się następujące:
  „im bardziej wchodzisz komuś w doopę, tym bardziej cię w doopie mają”.
  Dość logiczne stwierdzenie, rzec by można.

  Skąd to skojarzenie? Otóż:
  w 2013 roku w Polsce (tak,tak) biskup Stanisław pokornie zszedł ze sceny (dosłownie)
  na życzenie sporej grupy ludzi (UWAGA! nie byli to Polacy, ani katolicy).
  Stanisław spokojnie podwinął ogon i się schował…

  Wszystko na filmie.

  Przebieg nagrania:

  0.09 — Dziwisz wzywa do odśpiewania Shema Israel (powtórnie, bo jeden raz nie wystarczy).

  0.29 – Dziwisz zdejmuje stułę (1) jako symbol godności kapłańskiej i siada z powrotem.

  0.43 – ksiądz – po prawej ręce Dziwisza — otrzymuje sygnały od dr h.c. KUL Kiko mówiące, że Dziwisz ma wyjść całkowicie, następuje pewna chwilowa konsternacja i Dziwisz pokornie wychodzi.

  1.02 – drugi ksiądz po lewej ręce nie bardzo wie, co on sam ma ze sobą zrobić, ale wkrótce i on wychodzi.

  1.18 – wszystko jest już koszerne i następuje śpiew Shema Israel.

  3.34 – po zakończeniu śpiewu ksiądz z asysty Dziwisza wraca na swoje miejsce.

  3.40 – Dziwisz pozdrawia wszystkich słowem Shalom — zebrani odpowiadaj chórem: Shalom.

  WNIOSEK : biskupa Stanisława koszerni mają głęboko w doopie.

  Mijają lata (dokładnie dwa). Biskup Stanisław odznaczył dyrektora ADL Złotym Medalem Jana Pawła II.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowy-jork-kard-dziwisz-odznaczyl-dyrektora-adl-zlotym-medalem-jana-pawla-ii-2015-07

  Tak sobie myślę, że chłop już dawno minął jelito grube…
  Gdzie jest teraz. Dokąd chce dojść?

  Guzik by mnie to obchodziło, gdyby nie był przedstawicielem kościoła,
  zwanego dla niepoznaki rzymskokatolickim.

  Quo vadis, Ecclesia!

 173. KOR said

  https://www.google.pl/search?q=strogonow+danie+obiadowe&client=ubuntu&channel=fs&biw=1813&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CEcQsARqFQoTCO3eh5mBpMcCFWEpcgodHQYNrA – strogonow danie obiadowe, którego nie pokazał, jak dotąd, pan Marucha

  http://www.wikiwand.com/pl/Stroganowowie

 174. NICK said

  Byyyło. P. KOR. (173).

 175. Siggi said

 176. KOR said

  @ 174 to preludium do podboju Syberii przez kozaków Jermaka, wynajętych przez bankierów Strogonow

  https://www.google.pl/search?q=images+for+podb%C3%B3j+Syberii+przez+kozak%C3%B3w+Jermaka&client=ubuntu&hs=Wov&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCJSAxov-o8cCFWNncgoduXwAlg&biw=1813&bih=961
  http://warfiles.ru/show-16972-boy-na-chuvashevom-mysu.html
  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/01/19/jermak-timofiejewicz-zdobywca-syberii/

 177. mały said

  Witamy w Polsce!!!!!!!
  Kraj,w którym kierowcy muszą oświetlać drogę w dzień.
  Kraj,w którym możesz oglądać pornosy od 18 lat,a uprawiać seks od 15.
  Kraj,w którym za wydrukowanie 6 banknotów 100 zł. grozi 25 lat więzienia ,a za morderstwo 15.
  Kraj , w którym obywatele mogą zebrać milion podpisów,a ich rząd i tak ich olewa.
  Kraj, w którym stawką 23% objęte są kołyski , a stawka VAT na trumnę wynosi 8%.
  Kraj, w którym „sponsorujemy” budowę autostrad,a potem płacimy za jazdę po nich.Mamy jeden z najwyższych podatków drogowych na świecie zawarty w cenie paliwa , a mimo to autostrada A2 do Poznania jest najdrożej płatną drogą na świecie.
  Kraj,w którym bardziej opłaca się zniszczyć niesprzedaną żywność niż oddać na dom dziecka.
  Kraj,w którym głównym towarem eksportowym są obywatele.
  Kraj, w którym można odebrać dziecko normalnej,troskliwej rodzinie ,ponieważ metraż mieszkania jest za mały albo ponieważ matka jest zbyt otyła.
  Kraj, w którym skazany za morderstwo więzień dostaje lepsze posiłki niż chory w szpitalu.
  Kraj, w którym w urzędzie do każdego okienka musisz zanieść odrębne dokumenty,ponieważ w dobie komputeryzacji urząd nie jest w stanie wprowadzić wszystkich danych przez jeden komputer.
  Kraj , w którym w dziale „kultura” prasa informuje o dokonaniach piosenkarek popowych.
  Kraj, w którym program telewizyjny „Sprawa dla reportera” jest skuteczniejszy od prokuratury.
  Kraj,w którym ,mimo niżu demograficznego ,od lat żłobki,przedszkola i poprawczaki są przepełnione.
  Kraj, w którym pociągi jeżdżą wolniej niż przed wojną.
  Kraj,w którym kolejki do lekarzy-specjalistów sięgają do kilku lat.
  Kraj, w którym nauczyciel zarabia podobnie do babci klozetowej i cieszy się mniejszym szacunkiem.
  Kraj z największym odsetkiem skretyniałych celebrytów ,dziennikarzy i polityków.

 178. gość said

  Chińska lekcja dla Polski?

  Dlaczego Chiny są dziś jedną z największych gospodarek świata, Polska natomiast jest biedną skolonizowaną prowincją Unii Europejskiej?

  To przecież Polska weszła na drogę demokracji, która to demokracja miała nam, jakby z urzędu – jak nas przekonywano – doprowadzić do dobrobytu. Chiny natomiast nadal są państwem autorytarnym, które – jak twierdzą demokraci – skazane jest na biedę i upadek.

  Można się czuć nieco zdezorientowanym, widząc, że Polska przypomina kraj, który się zwija, Chiny natomiast wydają się, mimo wielu trudności, rozkwitać. Ten fenomen stara się wyjaśnić p. Józef Białek, prywatny przedsiębiorca, właściciel Wydawnictwa WEKTORY, który już wiele lat temu jeździł do Chin i obserwował rozwój tamtejszego kapitalizmu. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Józefem Białkiem.

  http://prokapitalizm.pl/chinska-lekcja-dla-polski.html

 179. snag said

  outsiderR @ 172 – Rzygac sie chce ,…

  Pozwolisz ze skopiuje i puszcze dalej, znam tu kilku ktorzy moze przejrza na oczy ,…

  Thanks

 180. gość said

  Jestem Szwedką, ale żyje w Absurdystanie!

  Szwedzka dziennikarka z powodu imigranckiej przestępczości nie poznaje swojej „starej, dobrej Szwecji”, gdzie swobodnie mogła pisać o problemach swojego kraju. Założyła gazetę, która ma walczyć o wolność słowa i jako jedyna pisać prawdę o imigrantach. Tłumaczymy jej przemówienie.

  „Panie i Panowie. Nazywam się Ingrid Carlqvist i urodziłam się w Szwecji w 1960 roku, kiedy socjaldemokracji mieli rządzić na zawsze, a nasz kraj był najpiękniejszym, najbezpieczniejszym i najbardziej postępowym na świecie. Teraz żyję w Absurdystanie – kraju, który ma najwyższą liczbę zgłaszanych gwałtów na świecie, setki tzw. „stref wykluczenia”, gdzie ludzie żyją poza szwedzkim społeczeństwem, a gazety ukrywają wszystkie te przerażające fakty przed ludźmi.

  Czytaj dalej:

  http://prostozmostu.net/swiat/jestem-szwedka-ale-zyje-w-absurdystanie

 181. Marucha said

  Re 178:
  Dlaczego Chiny są dziś jedną z największych gospodarek świata, Polska natomiast jest biedną skolonizowaną prowincją Unii Europejskiej?
  Dlatego, że w Chinach biją kurwów i zlodziei.

 182. NICK said

  I, „eliminują”. Wedle nowomowy. Kara. Śmierci. WINNA ISTNIEĆ ! We prawodawstwach.
  ZŁO. Czuje się BEZKARNIE.

 183. revers said

  Podobizna Putina nad Nowym Jorkiem uformowany z grupy ptakow wzbijajacych sie nad ziemie – znak na niebie?

 184. gość said

  Syndrom ugotowanej żaby, czyli schyłek III RP

  Grecki dramat związany z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym i społecznym, wywołuje w światowych mediach wiele uwagi. Nawet publikatory głównego nurtu ze współczuciem odnoszą się do cierpień Greków.

  Niewątpliwie brutalne traktowanie przez UE problemów spłaty zadłużenia zasługuje na krytykę i to pomimo faktu, że sami Grecy też ponoszą częściową winę za swą sytuację, poprzez rozwiązłość kredytową i życie ponad stan, w poprzednim „złotym” okresie ich unijnego członkostwa.

  Z powyższym ostro kontrastuje sytuacja w III RP. Nawet po „zaciśnięciu pasa” przez Grecję jej stopa życiowa jest w przybliżeniu dwukrotnie wyższa niż w Polsce. Jednak, nikt w świecie nie interesuje się polskim problemem, samo społeczeństwo biernie akceptuje tą katastrofalną sytuację, a „polskie władze” ignorują ten stan rzeczy.

  Czytaj dalej:

  http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/662987,syndrom-ugotowanej-zaby-czyli-schylek-iii-rp

 185. gość said

  O kobietach III RP i nie tylko

  Władza światowej oligarchii, na obszarze krajów cywilizacji łacińskiej, osiągnęła obecnie swe dotychczasowe apogeum, ale jej przemożne wpływy na społeczeństwa tego kręgu kulturowego datują się na wieki.

  Najważniejszym narzędziem w rękach oligarchów były i są pieniądze. Aby jednak złamać i w pełni zamienić gojów w niewolników, należy ich odczłowieczyć. Dopiero wtedy triumf plemienia żmijowego będzie zupełny i trwały. Ponieważ fundament każdego narodu stanowią kobiety, odpowiedzialne za prokreację i rodzinę – podstawową „cegiełkę” każdej społeczności, nie należy się dziwić, że to przeciw nim skierowane było i jest główne uderzenie.

  Tłumaczy to, dlaczego od wieków Żydzi parali się na wielką skalę handlem żywym towarem i prostytucją. Do dnia dzisiejszego dostarczają oni do domów publicznych zachodniej Europy, Izraela i krajów arabskich setki tysięcy kobiet, głównie z krajów słowiańskich. Asystują im przy tym gorliwie, inni Semici, Arabowie, oraz pozostała reszta muzułmanów. Izrael i Arabia Saudyjska są największymi centrami „przemysłu seksualnego”, choć o ironio w Arabii jest on prawnie zakazany.

  Truizmem jest stwierdzenie, że kobiety w znacznym stopniu różnią się od mężczyzn cechami fizycznymi i umysłowymi. Nie ma wątpliwości, że nie jest to dzieło przypadku, ale świadome działanie Pana. Z sobie tylko znanych powodów poskąpił on kobietom rozumu i analitycznej inteligencji, nie zawsze też obdarza je urodą czy wdziękiem, nigdy jednak nie skąpi im naturalnego ciepła, opiekuńczości i delikatności.

  Co więcej każda próba „przebudowy” kobiet i dostosowania ich do „nowych wymogów cywilizacyjnych”, powodowała patologię, w postaci wytworzenia kobiet-potworów, wyzbytych jakichkolwiek hamulców, niebezpiecznych dla otoczenia i samych siebie, nie wspominając już o całkowitej ich bezużyteczności do celów zaplanowanych dla nich przez naturę. Żaden, nawet najbardziej zdegenerowany mężczyzna nie dorówna nigdy „wyzwolonej” kobiecie w tworzeniu zła i patologii.

  Czytaj dalej:

  http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/663161,o-kobietach-iii-rp-i-nie-tylko

 186. revers said

  O IS i ISIS w PL, i bez kontroli

  wpolityce.pl/polityka/262093-gadowski-komorki-panstwa-islamskiego-sa-w-polsce-ich-celem-moga-byc-swiatowe-dni-mlodziezy-sluzby-sa-nieporadne-nasz-wywiad

 187. snag said

  gość @ 178 – Nie przesadzajmy, dla porownania, w Chinach kilkadziesiat tysiecy zyje w luksusie 1/3 spoleczenstwa (zatrudnionych) ponizej polskiego minimum a reszta (ponad milliard) w skrajnej nedzy.i taka jest prawda.

  International Labour Organisation (ILO) statistics

  The average wage, calculated by the International Labour Organization (ILO), a United Nations agency dealing with labour issues, particularly international labour standards and decent work for all, 185 of the 193 UN member states are members of the ILO. It’s a rough figure based on data from 72 countries, omitting some of the world’s poorest nations. All figures are adjusted to reflect variations in the cost of living from one country to another. According to ILO the World average wage in Purchasing Power Parity dollars is $1,480.

  Rank Country Monthly average wage in PPP dollars, 2009

  1 Luxembourg $4,089
  2 Norway $3,678
  3 Austria $3,437
  4 United States $3,263
  5 United Kingdom $3,065
  ————————————————
  57 China $656

 188. revers said

  W chinskim Tinjan po wybuchu, gore

  http://nzpublic.info/novosty/v-kitayskom-megapolise-tyantszin-progremel-moshhnyiy-vzryiv/

 189. KOR said

  @ 188 http://news.xinhuanet.com/english/photo/2015-04/01/134114464_14278453232561n.jpg
  Nie ma łatwego życia w Chinach. W zmotoryzownej Polsce każdy ma „karo na stricie”, a w wypadkach codziennie umierają ludzie

  Dobranoc

 190. Bodzio said

  Pan Ławrow „wyszedł z nerw”
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wpadka-szefa-rosyjskiej-dyplomacji-k-debile-na-konferencji-prasowej-video#

 191. amelinium said

  [img]http://paczaizm.pl/to-je-kondominium-tego-nie-pomalujesz-amelinium-grzegorz-braun/[/img]

 192. snag said

  Polski Assange? Zarty na bok w cywilizowanym kraju po takiej deklaracji facet bylby na obserwacji w pokoju z pikowanymy scianamy a nie w wiezieniu czy sejmie.

  Stonoga: Jak nie skasują wyroku, to włożę sobie granat do ust.

 193. Siggi said

  Cuba – si, Yanquis – tambien*

   autor Lech Miodek ,  Sierpień 11, 2015
  Bracia Castro są razem z nami
  Podczas tradycyjnego, bo organizowanego od 1914 r., dorocznego obiadu (26 maja) z korespondentami akredytowanymi przy Białym Domu, w którym obok urzędującego prezydenta bierze udział komik, Barack Obama pozwolił sobie zażartować na temat swojej polityki wobec Kuby. Obiektem żartu byli bracia Castro.
  – Spójrzcie, jak wygląda moja polityka wobec Kuby. Bracia Castro są tej nocy razem z nami. Witamy was w Stanach Zjednoczonych, przyjaciele. Pytacie, o co chodzi? – mówił Obama po hiszpańsku. – Są wśród nas bracia Joaquin i Julian Castro z Teksasu.
  Są to bliźniacy meksykańsko-amerykańscy, z których pierwszy jest członkiem Izby Reprezentantów, a drugi – sekretarzem ds. urbanizacji w administracji Obamy.
  dalej……………………..
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/cuba-si-yanquis-tambien/

 194. z sieci said

  Zespołowi Regionalnej Pracowni Digitalizacji nie straszne są tropikalne upały. Korzystając z dobrych warunków do skanowania w terenie systematycznie wyruszają na poszukiwania kolejnych warmińskich kapliczek.

  Kapliczki przydrożne występują w naszym regionie bardzo licznie. Najwięcej powstało ich w okresie 2. poł. XIX w.
  – Wznoszono je głównie z fundacji całych społeczności wiejskich, chociaż wraz ze wzrostem zamożności gospodarzy, pojawiały się także fundacje „prywatne” – wyjaśnia Urszula Jatkowska, starszy referent ds. digitalizacji. – Zawsze jednak stanowiły one wspólną strefę sacrum, namiastkę świątyni, punkt organizacji życia religijnego wspólnoty, który po mimo upływu lat szczęśliwie w wielu przypadkach nadal cieszy się należytym szacunkiem.
  http://www.portel.pl/artykul.php3?i=84089

 195. Boydar said

  Ławrow, jako jeden z nielicznych pokazywanych w mediach, prezentuje się (i trudno domniemać że udaje) jak normalny człowiek w każdym aspekcie. Aż się chce powiedzieć Mu dzień dobry !

 196. revers said

 197. revers said

  Ad195

  w przeciwienstwie – Duda i s-ka za bazami NATO w PL – czytal co 4+2 podpisali w Monachium? lub kolejny wysoko funkcyjny wtorny analfabeta.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-w-polsce-powinny-powstac-polsko-amerykanskie-bazy-wojskowe/vw98hk?utm_campaign=lps&utm_source=fb&utm_medium=share&utm_content=99a694da-f85e-5957-b0eb-395c0c6ac4a1%2C5e3ae02a-5464-4f3d-9d5a-08064654d168

 198. AK, NIEMCY ZAROBIŁY FORTUNĘ NA GRECKIM KRYZYSIE, Fakt, 12 VIII 2015, s. 24

  Zdaniem instytutów finansowych Grecka Tragedia to dobry interes dla Niemiec, które ustawiły się w roli Bankiera Grecji, finansując ją z Europejskie Pieniądze, i przygotowując się do „przejęcia Grecji kontynentalnej” i oddania wysp greckich Izraelowi.
  Sprawa zaczęła się w roku 1957, gdy kapitał grecki chciał Zaszantażować Niemców inwestycją w Górnośląską Metalurgię dla Wymuszenia ZWROTU Największego Skarbu Świata, jakim jest Biblioteka Ptolemeuszy z Athosu. Grecy nie wiedzieli tylko, że hitlerowcy, którzy kupili tą bibliotekę za GRECKIE pieniądze wywieźli ją nie do Niemiec a Hajfy??? za co Izraelczycy chcą Wysp Greckich, na ile ocenia się wartość tej Biblioteki.
  W 1957 r. Niemcy zaoferowali Grekom takie warunki, że opłaciło się im przejście z Garnuszka angielskiego na niemiecki, czego skutki trwają do Dziś. Grecy wstydzili się i wstydzą mówić o Bibliotece Ptolemeuszy, gdyż wygląda to na KOLABORACJĘ, ale zdawało się być dla Greków dobrym interesem. Jeśli hitlerowcy kupili tą Bibliotekę za GRECKIE pieniądze to wiadomo było, że po zmikrofilmowaniu ją ZWRÓCĄ, a wówczas przechodziła ona spod jurysdykcji Benedyktynów Słowiańskich, którym ją dał zdobywca Konstantynopola Bolesław Srogi, pod jurysdykcję Rządu Greckiego.
  Ta Jurysdykcja Słowiańska to nie było w Kij Dmuchał Fryderyka II, bo Bułgarzy zabezpieczyli się utworzeniem Klasztoru Ruskiego pod protektoratem polskim a potem ROSYJSKIM. Dubrownik np. zabezpieczył się przed wojnami z Wenecją bijąc do XVIII wieku monetę polską zwaną Polską Babką, gdyż Wenecja musiała się liczyć z Polską. – Czarna Madonna była aktem HOŁDOWNICZYM.
  Podobna sprawa jak z Biblioteką Ptolemeuszy była z Polskim Skarbem Imperialnym czyli Złotem Włastów w twierdzy MODLIN. Amerykańskie śledztwo w/s Bomby Atomowej Wehrmachtu i Kriegsmarine mówi, że była finansowana za NIEWYOBRAŻALNE skarby wywiezione z Polski i innych krajów okupowanych, co suponuje USZCZKNIĘCIE Złota Włastów, których Niemcy się BALI jako Kanclerzy.
  Wydaje mi się, że nie tyle hitlerowcy co Niemcy postanowili wykorzystać Złoto Włastów dla rozpętania III wojny światowej: gdyby bowiem Sowieci próbowali wywieść Złoto Włastów – a nie byliby sobą, gdyby tego nie próbowali – to Polacy broniliby go zbrojnie a Amerykanie dokonaliby ataku nuklearnego na Moskwę. Wobec jednak wyciągnięcia przeze mnie SZCZURA z Biblioteki Ptolemeuszy Niemcy postanowili zlikwidować armię polską i wywieść Polski Skarb Imperialny do USA, gdzie został ZAREJESTROWANY przez Fed jako 750 tysięcy ton złota.
  Dlatego ja jestem poddany jurysdykcji Saskiej Akademii Nauk: Wsadza się naukowca do klatki i traktuje gorącym żelazem – a inni PŁACĄ ZA JEGO GÓWNA ZŁOTEM, co Anglicy ponoć praktykowali w Indiach? – Ja byłem rabowany pod flagą AMERYKAŃSKĄ.

 199. NICK said

  „Losy świata nie leżą w naszych rękach”.

  KLĘSKA. Hydrologiczna.
  Średni poziom wód wiślanych osiągnął poziom NAJNIŻSZY z notowanych. W znacznej części biegu (nurtu) Wisły i Bugu, można przejść, wodą, najwyżej do pasa. Wkrótce będzie gorzej. Wysychają pomniejsze dopływy. Wysychają studnie wiejskie – zgroza.
  Późniejsze odmiany ziemniaków gotują się w ziemi. W sadach gotują się jabłka – nie będzie problemu z durnymi sankcjami.
  Ekosystem bardzo cierpi. Bliżej wieczora, moje pszczółki robią ‚zwisy’ chłodzące.

  Ten, jak i wiele innych czynników, może modyfikować plany wojenne. Na bardziej ostre.
  Jesteście przygotowani?

  P.S. Cyklop daje radę.

 200. volviak19 said

  Bruno Bruno
  Kursk pokazywał możliwości nowej torpedy chińskim ofijelom, którzy byli chętni na nie. Wszystkiemu z bliska przyglądali się hamerykanie
  „atak nastąpił kiedy dwie amerykańskie łodzie podwodne, „Toledo” i „Memphis”, potajemnie śledziły „Kursk” w trakcie swoich ćwiczeń wojskowych. Następnie „Toledo” zderzyła się przypadkowo z „Kurskiem” przy czym rosyjska łódź podwodna otworzyła swoje komory torpedowe co doprowadziło do ataku ze strony „Memphis”, która broniła uszkodzonej „Toledo” w czasie wycofywania się jej na wstecznym biegu.”
  „są zdjęcia „Kurska” podniesionego z dna, na których wyraźnie widać okrągły, równy otwór w prawej burcie łodzi. Ponadto krawędzie otworu są wyraźnie wgięte do wnętrza łodzi co zgadza się z hipotezą ataku z zewnętrznej strony łodzi podwodnej. taki otwór jest „firmową pieczęcią” działania amerykańskiej torpedy MK-48, która możliwość przechodzenia przez stalowe poszycie jak przez masło, dzięki specjalnemu mechanizmowi na nosie torpedy, który rozpala i topi miedź”

  Już na drugi dzień w Moskwie był na tajnym spotkaniu dyrektor CIA by zapobiec III wojnie światowej, kilka dni później umorzono 10 miliardów $ długu rosyjskiego u amerykanów.

  Kursk leżał na głębokości 108m, gdyby Kurska postawić pionowo przy jego długości 155m jeszcze by wystawał nad wodą… ale nie pozwalano innym krajom, które miały łodzie w pobliżu na ratunek, niby ze względu na „tajemnice wojskowe” i trudności techniczne…. chodziło tylko o to by świadkowie na okręcie sobie „pomarli”..

  No coż interes państwowy jak zawsze ważniejszy niż życie ludzkie….
  komentarz ze sputnika
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150812/812680.html

 201. marrkerr said

  Reforma emerytalna była już przygotowana pod koniec lat 80tych, ale trzeba było odpowiednio ludzi przygotować. W istocie chodziło o to, by móc przejąć pieniądze (prywatyzacja + reforma emerytalna), które stworzą i odrodzą giełdę warszawską, czyli w uproszczeniu o spekulacje finansowe (i w istocie pewnego rodzaju piramidy finansowe) cudzymi pieniędzmi. Czyli o zasadzenie się na de facto cudzym majątku, który pozostał po komunie. A nam dali po 20 zł za akcje.
  Wiedzieli, że nikt się na tym nie zna to w istocie zrobili, co chcieli.

  http://tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-12082015
  o reformie ok. 15-16 minucie filmu

 202. revers said

 203. KOR said

  @ 189 ma być w tej kolejności, to się pokaże, jak pracuje się na miskę ryżu i … superkonstrukcje

 204. revers said

 205. revers said

  ad203

  zeby tak w rp 5 latkowie za..lali to by bylo 10% przyrostu PKB rocznie a tak unijne 0.5% PKB UE, czyli nic

 206. Dzonyy said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/rosja-mowi-nie-dla-swiatowego-rzadu/

  =======
  … a Klub Inteligencji Polskiej wziął to z Maruchy 🙂
  Admin

 207. Pietia said

  Dlaczego to Polacy najbardziej nienawidzą Rosjan?
  Najnowsze amerykańskie badania wykazały, że może i Rosja budzi obecnie strach, ale za to nie cieszy się dużym społecznym szacunkiem. Wschodniego mocarstwa nie darzy sympatią ponad połowa ankietowanych z różnych krajów świata. Najbardziej zaś nie lubią Rosji Polacy.
  Amerykańska sondażownia Pew Research Center opublikowała wyniki ostatnich badań, w których przeanalizowała nastroje społeczne względem Rosji. Przepytano 45 tysięcy osób z 40 krajów. Między innymi Polaków. Wśród naszych rodaków aż 80 proc. wyraziło niechęć wobec Rosji, a jedynie 15 proc. wciąż darzy mocarstwo zza wschodniej granicy sympatią.

  Ilość rusofobów wśród Polaków zmienia się wraz z coraz bardziej napiętą sytuacją geopolityczną. Zgodnie z badaniami CBOS-u w 1993 było ich 56 proc., jeszcze rok temu podobnie, bo 54 proc. Obecnie jest ich niemal 30 proc. więcej. Z czego to wynika?
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Dlaczego-to-Polacy-najbardziej-nienawidza-Rosjan,wid,17772375,wiadomosc.html

 208. Siggi said

  @-200.Volviak19

  https://www.google.com/search?q=kursk+tragedia&biw=1315&bih=746&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0CDgQsARqFQoTCPnWjOGTpscCFUjUgAodMMIKCQ&dpr=1.25

  Zwykle,wg umowy,strony:NATO – Rosyjska Federacja informują się o przeprowadzanych manewrach.Wtedy pojawiają się tzw.obserwatorzy,którzy śledzą… Dlatego pojawiły się łodzie ameryk.
  Celem manewrów był pokaz działania super torped,które nazywane są „zabójcy lotniskowców”,którymi żywotnie są zainteresowane Chiny Ludowe z oczywistych powodów.Torpedy te rozwijają prędkość do prawie 600km/h ,są niewykrywalne i b.skuteczne.
  Było bardzo grożnie !!!

  Biblijne „oko za oko,ząb za ząb” z powodu „Kurska” jeszcze się spełni?

 209. re1truth2 said

  Re 203
  Z cyklu radio je’Rewań powiedziało, pytając 1000 osób…

 210. re1truth2 said

  Ups 207

 211. re1truth2 said

  Uzupełnienie do 207
  Dwa eksperty z wielkim dorobkiem naukowym [Odbył staże w uczelniach amerykańskich: Kent State University (1985), Pittsburg University (1994), University of California, San Diego (1997).] -Haliżak i Raś kończący ten sam instytut ISM https://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Hali%C5%BCak
  w 1999 profesura i tyle lat prawie nic – stosunkuje…

 212. Duszyczka said

 213. Ode mnie Izrael wykupujący wodociągi, LOT, stocznie, kopalnie, Niemcy, imigranci i inne rzeczy…

  https://rgrunholz.wordpress.com/2015/08/13/gorace-lato/

 214. http://tragediadonbasu.net/dariusz-lemanski-jedyny-oficjalny-polski-ochotnik-w-armii-noworosji/

  A ilu walczy po drugiej stronie?

 215. Siggi said

  Киев составил список украинских силовиков, перешедших на сторону ополченцев

  Подробнее на НТВ.Ru: http://www.ntv.ru/novosti/1464217/?fb#ixzz3iizhivu1

  В Киеве признали, что тысячи украинских милиционеров и военных перешли на сторону ополченцев. 1611
  У Главной военной прокуратуры Украины есть список из 8 тысяч фамилий — все эти люди приняли решение сражаться на стороне ополченцев ДНР и ЛНР.

  Анатолий Матиос, главный военный прокурор Украины: «У нас есть полный список тех, кто перешел на сторону сепаратистов. Осуществляется сбор доказательств относительно пяти тысяч правоохранителей и около трех тысяч военных».

  Матиос пообещал, что все они будут привлечены к ответственности и пойдут под суд, передает ТАСС.

  Подробнее на НТВ.Ru: http://www.ntv.ru/novosti/1464217/?fb#ixzz3ij056Wa0

  ——– tłum.—–

  Kiev sporządził listę ukr.siłowików,którzy przeszli na stronę ruchu oporu.
  W Kievie ujawniono,że tysiące ukr.milicjantów i wojskowych przeszło na stronę ruchu oporu.
  W Gł.Prokuraturze wojskowej Ukrainy jest spis 8tyś nazwisk-wszyscy ci ludzie postanowili walczyć w szeregach ruchu oporu DRL i ŁRL.
  Anatoli Matius,gł prokurator wojskowy Ukrainy:”U nas jest pełny spis tych,kto przeszedł na stronę ruchu oporu.Zgromadzono materiał dowodowy dot. pięć tysięcy pracowników organów ochrony prawa i około trzech tyś wojskowych”.
  Matius obiecał.że wszyscy oni będą pociągnieci do odpowiedzialności i trafią do sądu.
  ———-

  Ale im się oberwie,za coś takiego.Nie ujdzie na sucho.Problem,żeby tylko ich połapać.

 216. re1truth2 said

  Nie wiedziałem, że zestrzelono wtedy dwa malezyjskie samoloty. Podają w TVP Info o zestrzeleniu z dnia 17 sierpnia 2014 roku – to chyba, nie propaganda? Tylko co!

 217. Siggi said

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/przez-kompromitujace-zdjecie-skresla-senatora-bogdana-peka-z-listy-pis_658239.html

 218. ot to ot said

  nePO tyzm inaczej polskojezyczna mafia sitwa ograniczajaca rozwoj osobowy jesdnostek utalentowanych zmuszajacy je do podjecia falszywej decyzji o opuszczeniu ojczyzny gdy rodzinne struktury obsadzaja swoimi i tylko swoimi czlonkami obrzezanymi i nieobrzezanymi nePOtyzm to plan wyniszczenia narodu POzastawiacy glupcow przy wladzy ,,,,,jesli czytasz to a oplatuja ciebie macki tego parszywego systemu wiedz ze dotarla do ciebie prawda ktora od dzis zmieni twoje zycie walcz z niesprawiedliwoscia wyjdz na barykady swego zycia POwiedz glosne Nie dla mafii sitwy zla im jest dobrze w swojej niewiedzy zrob cos co pomoze Tobie i innym zniszcz nePOtyzm

 219. Przed miesiącem zostałem zaproszony przez wydawnictwo KUJAWY w/s KRUSZWICY. Oto co mam na tren temat do powiedzenia.

  Po kapitulacji pod Poznaniem w 1005 r. przeniesiono metropolię kościelną do Bydlnego kościoła w Gieczu, który nazwano Gnieznem Wielkopolskim, z którego ludność przesiedlono do zgniłego miasteczka, które nazwano prestiżowo GIECZEM, a Szczecin-Gniezno oddano synom Ody – Tej Bardzo Dumnej Pannie, która Pogardzała Królem. Stolicą WOJENNĄ został Wrocław, ale podjęto budowę stolicy Imperialnej w GOPLE, tj Sokolim lub Orlim Gnieździe, a ponieważ Gopłem nazywał się też zamek Imperialny AMAZON w Płocku, to Gopło nad Notecią zaczęto zwać od Skarbca KRUSZWICĄ.

  Kruszwicę ZAŁOŻYŁ – a właściwie Rozbudował Popiel I, Co Bał Się Hunnów czyli Turków. Zbudował on pałac Królewski na Łagiewnikach oraz MUSIAŁ zbudować świątynię Imperialną ma Świątnikach, którą znamy historycznie jako Świątynię Koronacyjną Chrobrego pod wezwaniem Świętego Wita – bo Chrobry w Bydlnym kościele w Gnieźnie Wlkp, obecnej Archikatedrze, Nie Koronował.

  Po śmierci Chrobrego Mieczysław II musiał jednak urzędować w Poznaniu ze względu na wojnę na Łabą więc STOŁECZNOŚĆ Kruszwicy przywrócili dopiero Bezprym z Emerykiem w r. 1030. Na Nowy Rok 1031 Podstali i Podczaszy Frankensztajn otruł jednak Bezpryma i Emeryka, i uciekł do Ottona we Wrocławiu, którego też otruł zostając czeskim palatynem Śląska. Potem przyczynił się do okrutnej pacyfikacji Czech przez Ekkeharda II z Erfurtu, aby oddać Śląsk Kazimierzowi Mnichowi za zwrot dóbr kujawskich, które uzyskał od Bezpryma. W kolegiacie Łęczyckiej stał jego granitowy sarkofag, o który wycierano buty.

  Kruszwica chciała rządzić Polską, jak londyńska City Anglia. W tej racji mieszczanie kruszwiccy załatwili we Wrocławiu osadzenie na stolcu kruszwickim seniora Zbigniewa. Dokonał tego Zbrojnie w 1093 r. palatyn wrocławski Magnus Włast, na Złość palatynowi płockiemu i Kanclerzowi Sieciechowi. W 1096 r. Sieciech spacyfikował jednak Kruszwicę, pomimo że na Pomoc przybyło tysiące rycerzy, którzy trzymali pieniądze w bankach kruszwickich. Pamiątką tego są SIECIECHY, bite z zarekwirowanego srebra kruszwickiego, którego król Brzydził Się jako SKRAWIONEGO.

  To wywołało reakcję Wrocławia, który ponownie wystąpił ZBROJNIE. Sieciech został Przepędzony, co zalegalizowano Aktem Wygnania a kanclerzem został Magnus. Magnus zażądał jednak od Węgrów, którzy okupowali Kraków, Wydania Sieciecha, który został postawiony w Płocku przed sądem Królewskim i – pod naciskiem Kanclerza – skazany na Oślepienie. Potem Magnus rozprawił się z Połowcami czyli Turkami seldzuckimi, którzy zostali rozgromieni pod Przemyślem i już nigdy Polsce NIE ZAGROZILI..

  Wschodni bok przebudowanego na Folwark pałacu Popiela I w Kruszwicy: https://www.google.pl/maps/place/%C5%81agiewniki/@52.6678439,18.3197502,3a,75y,284h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1ss0DNHqIVegiE6tH0o0va6Q!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Ds0DNHqIVegiE6tH0o0va6Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D284.32584%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x4703558c3fb16f77:0x554c720f36e0b7d2//. Zdjęcia przebudowanego na Folwark pałacu: VI, XVI, XXI.

 220. k29 said

  Wśród szerokiego grona republikańskich kandydatów na prezydenta, którzy pojawili się na pierwszej debacie w czwartek wieczorem, Donald Trump może mieć największe powiązania z żydami.

  Trump pochodzi z Nowego Jorku i pracuje w zawodzie, gdzie pełno jest żydów, jak również długo był słownym zwolennikiem Izraela. Jego córka i dwoje wnucząt są Żydami, wiceprezes jego organizacji jest Żydem.

  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/08/13/ze-wszystkich-kandydatow-republikanskich-donald-trump-ma-najwiecej-zydowskich-powiazan/

 221. k29 said

  Głoszenie tez przez Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna, masońskich agentów i zawodowych zadymiarzy, zakończyło się katastrofą. Wolnościowe postulaty obniżenia podatków, własności itd. nie mają żadnego znaczenia i są niemożliwe do realizacji tak długo, jak Naród Polski nie ma prawnej możliwości emisji własnej waluty.

  Konstytucja Kwaśniewskiego vel Stolzmana z 1997 r. oddała emisję złotówki w ręce żydowskiej lichwy. Art. 220 konstytucji zabrania finansowania deficytu budżetowego przez „zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa”. Innymi słowy Narodowi Polskiemu odebrano możliwość emisji pieniądza i oddano ją w ręce żydowskie.

  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/08/13/o-emisji-pieniadza-odnosnie-tez-korwina-i-brauna/

 222. snag said

  Hmm, hej Kowalski, a ten ma pryszcza ,…

 223. Siggi said

  ISIS zaprezentowało mapę swojego imperium. W tych krajach chce przejąć władzę do 2020 roku
  Państwo Islamskie pokazało nową mapę, na której możemy zobaczyć, jakie kraje chce opanować w ciągu następnych pięciu lat.

  dalej…………………….
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/isis-zaprezentowalo-mape-swojego-imperium-w-tych-krajach-chce-przejac-wladze-do-2020/7q9l4m

 224. revers said

  JKM jedzie na Krym, a to wylom , gradka przed wyborami do Knesejmu, gdy wszyscy ida murem za Kopaczowa pariti PO i Dudowo-Kaczkowa partia PiS lub Nowa Prawica w kolejnej krymskiej odslonie.

  http://rusvesna.su/news/1439524457

 225. Yah said

  Ad 207

  Takie badania sondażowe to sobie można …..

  Inna sprawa , że tzw. rusofobia jest zawsze wykorzystywana przeciwko ….. Polakom. A tylko potwierdza ponadczasowe , że Polak przed szkoda i po szkodzie głupi. Nie mniej warto prześledzić kiedy i przez kogo Polacy sa straszeni Rosja i dlaczego tak się dzieje na przestrzeni powiedzmy ….. 500 lat ….

 226. revers said

 227. doktore said

  Kukiz i Piersi – Mietek Żul

 228. Prof. Shaun Breslin z Chatham Hause, POJEDYNEK ŚWIATOWY WAGI NAJCIĘŻSZEJ, Rzeczpospolita, 13 VIII 2015, s. 1

  Rzplita zamieszcza na str. 1 mapę „Zasięg chińskich roszczeń na Morzy Południowochińskim”, co jest nie Roszczeniami a ZAWŁSZCZENIAMI. Jest to Straszne MEMENTO: Ile Kosztuje Ignorowanie Mnie. Państwa Nusantary zdawały się na USA, jako administratora Doktryny Teodora Roosevelta, tylko że prezydentami USA byli jezuici czyli Holokauści Adolfa Hitlera, którzy – jak twierdził hrabia Kurowski – SPRZEDALI USA CHIŃCZYKOM i zadeklarowali się jako Latynosi.
  Złamanie doktryny Teodora Roosevelta była skutkiem WYBICIA Apaczów przez Kitany w Albanii, wobec czego Pekin dokonał aneksji morza Południowochińskiego, co pociągnęło złamanie doktryny Monroego pokerem Burdelowym. Siostry Alvarado, z których młodsza miała reprezentować Honduras na Miss Świata w Londynie, zamówiły u KAMAZA mego Aerobusa i wysłały rosyjskie bombowce nuklearne na Zatokę Meksykańską – wobec czego USA były Bezbronne po SKATOWANIU mego pełnomocnika w NASA.
  W tej chwili krajom Azji Południowo-Wschodniej pozostaje powrót do doktryny Saddama Husajna, który zlecił Swissairowi utworzenie Bliskowschodniego Rynku Lotniczego na moim Aerobusie, który SA zamówił u ANTONOWA w Dniepropietrowsku.
  Ja proponowałem, aby załatwić to Kontrybucją stu milionów $, na co nie zgodził się.

 229. gość said

  „Multi-rodzicielstwo” po holendersku. Pięcioosobowa homoseksualna „rodzina” oczekuje dziecka

  Pomieszanie pojęć i zwyrodnienie relacji w Holandii osiąga surrealistyczne wyżyny absurdu. Pięcioosobowa „rodzina” złożona z trzech homoseksualistów i dwóch lesbijek oczekuje dziecka poczętego metodą in vitro. Wszystko w majestacie liberalnego „prawa”.

  Holenderski sąd podjął trudną do uwierzenia decyzję o przyznaniu praw rodzicielskich pięcioosobowej „rodzinie”, w skład której wchodzą dwa połączone związki homoseksualne – jeden złożony z trzech mężczyzn, drugi z dwóch kobiet. – Pięciu rodziców z równymi prawami i odpowiedzialnością, podzielonymi pomiędzy dwa gospodarstwa domowe – takie są warunki porozumienia, które wszyscy podpisaliśmy i uwierzytelniliśmy – komentuje jeden z homoseksualistów.

  Homoseksualny pięciokąt cieszący się prawami związku partnerskiego tworzą mężczyźni Jaco i Sjoerd, do których dołączył Australijczyk Sean oraz dwie lesbijki, Daantje i Dewi, z których jedna została zapłodniona metodą in vitro.

  Podobny model „rodziny” został określony w anglojęzycznych mediach jako „multi-parenting”.

  http://www.pch24.pl/multi-rodzicielstwo-po-holendersku–piecioosobowa-homoseksualna-rodzina-oczekuje-dziecka,37547,i.html

 230. revers said

 231. A-a said

  This was posted on „Non Possumus” website today:

  Thursday, August 13, 2015

  SECRET SPECIAL CHAPTER OF NEO FSSPX
  RELIABLE SOURCES ADVISED THAT WE HAVE TAKEN PLACE (IN THIS AUGUST IN Menzingen), an extraordinary chapter of the SSPX who treated MAINLY ABOUT Doctrinal Preamble.

  In late July we received information about it from a source located in North America, but we refrained from publishing for lack of confirmations. Today we have received from Eastern Europe, new information completely consistent with the former.

 232. http://historia.wp.pl/strona,2,title,Hans-Marseille-jeden-z-najlepszych-pilotow-mysliwskich-w-dziejach,wid,17771980,wiadomosc.html//

  Hans Marseille zginął w Tunisie. Tego dnia Niemcy stracili tylko 2 samoloty, oba zestrzelone przez Polaków. Niemieckie radio zaraz podało wiadomość o śmieci Marseillesa informując, że zestrzelił go polski as myśliwski Jan Skalski i zawyżając ilość zwycięstw do 360, co czyniło go Asem Wszechczasów.
  U mego ojca w Białej Prudnickiej pracował Nowotny, który miał 160 Zatwierdzonych Zwycięstw. Mówił, że inni mieli Więcej, ale dlatego, że walczyli na froncie Wschodnim, gdy on walczył tylko z Anglikami i Amerykanami. Mówił dobrze po polsku.

 233. Siggi said

  No,Mularczyk staje na przeciągu,ma odwagę wytknąć dawnemu pryncypałowi fundamentalne błędy.
  Kaczyzm-pisizm na śmietnik historii.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dramatyczny-blad-polski-to-decyzja-jaroslawa-kaczynskiego/k4f1d

 234. https://filozoficznykrakow.wordpress.com/

  Byłbym wdzięczny za interpretację aksjometryczną tego malunku Krakowa i Wawelu, który wg mnie pochodzi z Oświadczyn syna księcia opolskiego Mieszka, który zajął Kraków po bitwie nad Mozgawą, dla Jadwigi Meranki.

 235. re1truth2 said

  Re 234
  Ten niżej widok od Kleparza – Hardmann Schedel z 1493 roku, dziwne bo obydwie wieże Mariackiego są równe, a północna od 1478 miała być wyższa i pełnić funkcje strażnicze [nie moje informacje tylko na ..dopedia]

  A na tamtym malunku widok od strony Starego Podgórza – skrzyżowanie Kotlarska i Podgórska i faktycznie widać wieżę północna wyższą i pokrytą hełmem.

 236. re1truth2 said

  Uzupełnienie Cracovia Metropolis Regni Poloniae – 1657 Jan Jansson

 237. re1truth2 said

  My tu, gadu, gadu o malunkach i historii, a tam zebranie

 238. Ad. 235, 236.
  Miedzioryt Schedla przedstawia miasto PRZED przebudową gotycką przez kanclerza Szczepanowskiego za kontrybucję bizantyjską z roku 1064, natomiast KRAKÓW Janssona jest jednym z kilku rysunków Mikołaja Kopernika w roku 1505.

 239. outsiderR said

  http://www.prawy.pl/wiara/10411-synod-zagraza-calej-strukturze-katolickiego-nauczania-alarmuja-organizacje-zrzeszajace-rodziny

 240. Siggi said

  Zupełnie do rzeczy wypowiedz Litwina.

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150814/824779.html

 241. Nihil novi said

  31 lipca ordynariusz Chur w konferencji na temat rodziny powiedział, że w czasach Starego Testamentu zachowania takie karano śmiercią i zacytował dotyczące tej kwestii zdanie z Księgi Kapłańskiej. Słowa te wywołały falę oburzenia w środowiskach homoseksualnych.

  więcej:

  http://www.prawy.pl/wiara/10397-biskup-pojdzie-do-wiezienia-za-przypomnienie-biblijnego-nauczania-o-homoseksualizmie

 242. snag said

  Z cyklu ‚anty’ ,…

  Nie mogl bys strzelac troche szybciej nie widzisz ze spiesze sie wprowadzac? ‚siedze na walizkach’ bylo by bardziej trafne

 243. Ad. 9, 10, 23, 66, 153:

  Komuś SILNEMU bardzo zależy, żeby odwieść mnie od SZALEŃSTWA, abym Uznał, że Berię zastrzelił Żukow ma Posiedzeniu KC. To jednak jest Ahistoryzmem, gdyż Żukow nie mógł przebywać w Moskwie w czasie Dyktatury Berii, tj. podczas Podwójnych Garnizonów NKWD w Moskwie i Leningradzie. Bułgarzy zestrzelili samolot lecący z Ułan Ude do Belgradu, gdyż sądzili, że leci w nim Żukow, ale było w nim tylko kilku generałów Żukowa.
  GRA jest o Dwie Największe Tajemnice XX wieku: ZABÓJSTWO STALINA I BERII. Beria był faworytem Goldy Meir, która bywała w domy syna Berii Sergo Hreczkohorego w Kijowie, gdzie spotykała się z zabójcą Generała Sikorskiego Palbym i twórcą SOWIECKIEJ bomby atomowej Jacobem Robertem Oppenheimerem, agentem Ławrentego Berii.
  Atak na sztab NKWD w Borownie wymógł na Radzie Politycznej Szańca mój ojciec, gdyż Grzegorz Korczyński denuncjował na Gestapo działaczy narodowych. Korczyński UCIEKŁ i powiadomił o tym Stalina, który wydał Rozkaz WYMORDOWANIA ŻYDÓW, aby oskarżyć o to Paderewskiego i Hitlera. Kilkuset Żydów Kowalski z Gomułką zamordowali, co było potem przedmiotem Najbardziej Makabrycznego Śledztwa. Kowalskiego ZAKATOWANO, ale Gomułce nie można było nic zrobić, gdyż był komisarzem 500 miliardów $ jakie Stalin obiecał Goldzie Meir za złamanie w JEDWABNEM Planu Barbarossa wyznaczając na płatnika Polskę.
  Rozkaz WYMORDOWANIA ŻYDÓW wydali więc nie Paderewski z Hitlerem, ale Józef Stalin Kowalskiemu i Gomułce.

 244. Siggi said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/08/13/wojna-domowa-na-ukrainie-13-08-2015r-175-dzien-od-nowego-rozejmu/#more-2290

 245. Siggi said

  Niemcy: spłonął kolejny ośrodek dla uchodźców

  2015-08-14 18:07
  W Niemczech trwa seria podpaleń obiektów dla uchodźców oczekujących na rozpatrzenie ich wniosku o azyl. W nocy ze środy na czwartek spłonął budynek w Niederstedem w Nadrenii-Palatynacie. Z atakami muszą się też liczyć osoby pomagające imigrantom.

  Zakwaterowani w budynku azylanci znajdowali się w czasie, gdy wybuchł pożar, poza obiektem – podała w piątek agencja dpa. Podczas akcji ratunkowej jeden ze strażaków zatruł się dymem. Obiekt zamieszkany był przez cudzoziemców od kilku tygodni. Policja

  W miejscowości Jamel pod Wismarem na północy Niemiec spłonęła w czwartek stodoła należąca do pary artystów zwalczających silne w tej części kraju wpływy neonazistów. Rzecznik prokuratury poinformował w piątek, że w zgliszczach znaleziono ślady substancji wspomagającej ogień, co świadczy o celowym podpaleniu.

  Artyści – Birgit i Horst Lohmeyer – angażują się od lat na rzecz tolerancji i demokracji. W szopie miał się niebawem odbyć koncert z udziałem artystów sprzeciwiających się rosnącym wpływom neonazistów. Lohmeyerowie podejrzewają, że sprawcami podpalenia są prawicowi ekstremiści mieszkający w wiosce. Artyści otrzymywali wcześniej pogróżki. Jak pisze „Der Spiegel”, mieszkańcy wioski są terroryzowani przez neonazistów.

  W pierwszej połowie tego roku w Niemczech doszło do ponad 200 ataków na ośrodki dla uchodźców, niemal tyle samo co w całym ubiegłym roku. W lipcu nieznani sprawcy położyli ogień w ośrodkach dla uciekinierów w Remchingen w Badenii-Wirtembergii oraz w Reichertshofen w Bawarii. W czerwcu do podpaleń doszło m.in. w Lubece na północy kraju oraz w Miśni w Saksonii. Przed ośrodkami organizowane są pikiety i demonstracje.

  W zeszłym roku o azyl w Niemczech wystąpiło 200 tys. obcokrajowców. Władze spodziewały się, że w tym roku ich liczba będzie dwukrotnie wyższa, jednak z najnowszych prognoz wynika, że może ich być ponad 600 tys.

  Dużą część uciekinierów stanowią obywatele Albanii, Kosowa i Czarnogóry. Nie mają oni żadnych szans na uzyskanie statusu uchodźcy politycznego, a pomimo to masowo przyjeżdżają do Niemiec. W okresie, gdy władze rozpatrują ich wnioski, co trwa kilka miesięcy, otrzymują na utrzymanie 216 euro miesięcznie oraz „kieszonkowe” w wysokości 143 euro miesięcznie. Jak podkreślają niemieckie media, otrzymywane przez azylantów świadczenia odpowiadają miesięcznym poborom policjanta w Kosowie.

  Aby zniechęcić obywateli tych krajów do przyjazdu do Niemiec, niemieckie MSW rozważa możliwość zastąpienia świadczeń pieniężnych świadczeniami rzeczowymi i bonami. Szef MSW Thomas de Maiziere ma nadzieję, że zmniejszy to atrakcyjność pobytu w Niemczech dla Albańczyków czy mieszkańców Kosowa. (PAP)
  żródło:…………
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy-splonal-kolejny-osrodek-dla-uchodzcow-3394158.html

 246. KOR said

  @ 244. Siggi said: W zeszłym roku o azyl w Niemczech wystąpiło 200 tys. obcokrajowców. …jednak z najnowszych prognoz wynika, że może ich być ponad 600 tys.

  Dodajmy do tej liczby, obcokrajowców którzy dostali już azyl i niemieckie obywatelstwo, to uzbiera się kilka milionów mięsa armatniego dla europejskiego skrzydła IS walczącego w koalicji natowskiej z put-inem. Norwescy chrześcijanie (jak na zdjęciu) również dołączą do IS przeciw Rosji.

 247. KOR said

  @245 Norwescy chrześcijanie (jak na zdjęciu) również dołączą do IS przeciw Rosji.

 248. KOR said

  @246 Szwedzcy chrześcijanie (jak na zdjęciu) również dołączą do IS przeciw Rosji.

 249. revers said

  i co z tego panie KOR? niektorzy na codzien maja do czynienai z ta szarancza, i trzeba takiemu mulkowi lub niemcowi raz mowic ja jestem z Moskwy, lub z Bayeru, z pod Monachium jak chce wcisnac oponentowi swoj kit lub bajer, bo reszta jest zla tylko mulek w niemieckiej limuzynie i na tureckiej faji z marycha jest dobry.

Sorry, the comment form is closed at this time.