Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja jest inna, niż sobie wyobrażamy

Posted by Marucha w dniu 2015-08-10 (Poniedziałek)

„Rosyjskie terytorium, klimat, historia, religia i mentalność radykalnie różnią się od Europy Zachodniej – pisze dyrektor Forum Niemiecko-Rosyjskiego Alexander Rahr.

Wie on, o czym mówi, bo: będąc Rosjaninem z pochodzenia, pozostaje człowiekiem Zachodu. W Niemczech uważany jest za znawcę Rosji, a w Rosji za eksperta ds. Niemiec.

— Na Zachodzie Rosja była lubiana tylko wtedy, gdy Gorbi (Michaił Gorbaczow – przyp. red.) rozwalił imperium radzieckie – twierdzi Rahr w artykule na łamach niemieckojęzycznej wersji Huffington post. – Rosja jakakolwiek byle nie komunistyczna. W ani jednym kraju nie ma tyle prywatnej własności, podatek jest najniższy w Europie, a klasa średnia zarabia mniej więcej tyle samo co w Niemczech”.

Według niego, europejskie media prezentują inny obraz Rosji: korupcja, przestępczość, bezprawie w sądach, dyktatura, dyskryminacja mniejszości, ksenofobia, alkoholizm, mrozy, upadek przemysłu, rozpadające się samoloty i zardzewiały sprzęt.

Dlatego obcokrajowiec, który przyjeżdża do Rosji, z reguły jest zdumiony: „To nowoczesne lotniska i dworce, wyposażone drogi, budzące zachwyt miasta, komfortowe osiedla mieszkaniowe i kolorowe place zabaw. To sklepy, różnorakie możliwości spędzania wolnego czasu i bogaty program kulturalny. To hotele w stylu zachodnim, doskonała obsługa i gościnność”.

Rahr twierdzi, że Rosjanie nie trzymają się za kieszeń i są gotowi rozstać się z rzeczami materialnymi dla podniesienia prestiżu kraju.

– Rosjanin utożsamia się w inny sposób niż człowiek z Europy Zachodniej. On w pełni identyfikuje się z tysiącletnią historią kraju. On domaga się od państwa nie możliwości samorealizacji, a stabilnej opieki społecznej i gwarancji bezpieczeństwa narodowego”.

Rahr pisze, że typową reakcją Rosjanina jest stwierdzenie „u nas tak się przyjęło!”. Rosjanie nie starają się, by ich zrozumiano. Oni chcą być szanowani.

Aby wyrobić sobie własne zdanie o Rosji koniecznie trzeba tam pojechać. Teraz, z powodu słabego rubla, Rosja jest bardziej dostępna – podsumowuje niemiecki ekspert ds. Rosji.

http://pl.sputniknews.com

Ale po co jechać do Rosji, skoro było się w ZSRR w roku 1972? Wiadomo, co tam jest: walonki, samogon i lampy naftowe.
Admin

Komentarzy 25 do “Rosja jest inna, niż sobie wyobrażamy”

 1. Anteas said

  „Ale po co jechać do Rosji, skoro było się w ZSRR w roku 1972? Wiadomo, co tam jest: walonki, samogon i lampy naftowe.”
  No i brak demokracji, zamordyzm i homofobia. Poza tym Rosja to nasz odwieczny wróg!

 2. Jawamdam said

  re 1

  Za to Niemcy i żydzi to nasi najwięksi przyjaciele. Szczególnie żydochazaria, które jest jedną wielką degrengoladą, szambem, ścierwem i Qrestwem.

  To właśnie Qrwy żydowskie obniżyli i obniżają wizerunek Rosji od zbrodniczej żydowskiej rewolucji. Nasz Polski też. Nie pleć więc bzdur Anteas. Tu dzieci nie wchodzą.

  Pan zupełnie nie chwycił ironii. Mnie też się to raz zdarzyło…
  Admin

 3. Dictum said

  ad. 2
  Nie zna Pan takiego środka wyrazu, jak ironia?
  Każde dziecko zna.

 4. Dictum said

  ad. Admin – zapomniał Pan? – i Lenin wiecznie żywy.

 5. Joannus said

  Ad 1
  Pominął Pan coś jeszcze – o zgrozo Rosja jest na czarnej liście krajów z nietolerancją dla zboczeńców.

 6. parva said

  I nie paralizuje ich mysl szalona , co o nich powiedza na zachodzie !

 7. Jawamdam said

  Przepraszam w takim razie admina i Pana Anteasa. Za karę stawiam walonki w pokoju na stole i menorę koło sedesu. 🙂

 8. 2walonki i czapka uszatka said

  Rosjanie wydali ponad miliard dolarow na odnowienie i unowoczesnienie Balszowo Teatru; odremontowali opere w S. Petersburgu i z wielkim rozmachem odbudowuja port we Wladywostoku paskudnie zaniedbanym za czasow Jelcyna.
  Mozna zobaczyn w internecie z jakim rozmachem rozbudowuje sie to miasto i port.
  Kiedys szpital dzieciecy mial 7% wyzdrowien chorych dzieci na raka.
  Dzis jest to najwiekszy w Europie szpital dzieciecy specjalizujacy sie w leczeniu raka u dzieci. Z 7% uzdrowionych maja teraz ponad 90 % wyleczen. Szpital nazwano imieniem malego chlopca, ktorego jeszcze 10 lat temu nie dalo sie wyleczyc. Wtedy Putin odwiedzil ten szpital i obiecal calkowicie przerobic te dziecieca klinike chorych na raka dzieci.
  Teraz szpital zatrudnia najlepszych specjalistow i ma nieprawdopodobne wyposazenie w najnowoczesniejsza aparature. Juz nie jezdza dzieci za uzebrane w TV pieniadze do Szwajcarii. Teraz Szwajcaria moze pozazdroscic.
  Moskwa jest najdynamiczniejszym obecnie miastem na swiecie.
  Prasa zachodnia nie pokaze najnowoczesniejszego uniwersytetu IT gdzie Rosjanie ksztalca sie bezplatnie.
  Niedawno odbylo sie uroczyste otwarcie Innopolis, calkowicie nowowybudowanego miasta akademickiego:

  http://russia-insider.com/en/innopolis-russias-new-city-future-video/ri8161

  To nie kampania wyborcza. To jest normalny roboczy dzien Putina:
  W Moskwie otwarto nowe oceanorium. Na otwarcie przybyli nie tylko oficjele. Przyszly i dzieci szkolne. Wyglada to troche inaczej niz w USA gdzie prezydent otoczony jest armia gorylii i nikt nie ma wstepu tam gdzie stapa czarny Barak z Bialego Domu. Zobaczcie tylko ten kontrast: W USA i w Polsce prezydenci pokazuja sie tylko ze swoimi wyfiokowanymi zonami i swoimi dziecmi. Reszta won. Nie dotykac.

  A tak Putin zwiedza nowowotwarte oceanorium:

  A poza tym Rosja to taki sam kraj jak kazdy inny. Ze wszystkimi problemami nowoczesnego spoleczenstwa.

 9. 2walonki i czapka uszatka said

  Putin zwiedza oceanorium:

 10. lolo said

  No to czas się ponarażać… Ja jestem sceptyczny co do tego, że Rosja to „inna drużyna” niż reszta światowego grajdołu. Tu mam taki link – biorąc pod uwagę, że portal jest przychylnie nastawiony do Rosji to tym bardziej jest to interesujące – do informacji poddającej nieco w wątpliwość niezależność Putina:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zgadnij-kto-prowadzi-bank-brics-2015-07
  Na tym portalu są też informacje o przywracaniu do łask Dzierżyńskiego czy o wprowadzaniu „elektronicznego koncłagru” w Rosji. Jednym z głównych atutów opowiadającym się „za” Rosją jest walka z dewiacjami. Ja jednak mam takie przekonanie, że Cerkiew rosyjska „władzy posłuszna jest” i jak władza by powiedziała, homo jest cool to Cerkiew by to zatwierdziła bez problemu i drobne bunty jednostkowych popów by tego nie zmieniły. Z tego wyłania się dla mnie pewien wniosek co do kierunku działań przeciwko KK: Cerkiew jest „cacy” bo walczy z dewiacją a KK jest „be”, bo obecnie w KK preferowany jest co najmniej niejednoznaczny stosunek – w kręgach zbliżonych do zarządu – co do wspomnianej problematyki dewiacyjnej. A do tego dochodzi jeszcze jedno… Osoby tu wypowiadające się – jak myślę w 100% – liczą się z wybuchem III wojny światowej. No przecież aby wybuchła wojna to jacyś wrogowie muszą być. I ci wrogowie czymś tam różnić się przecież muszą, bo inaczej „skakanie sobie do gardeł” byłoby pozbawione sensu. W każdym razie istnieje wspólna fotografia, na której zarówno obecny przywódca Rosji jak i przywódcy Chin i USA są ubrani w jednakowe suknie (do samej ziemi) koloru niebieskiego z symbolami masońskimi. Adresu nie pamiętam.

 11. KOR said

  https://www.google.pl/search?q=images+for+%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F+%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%8F+%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C&client=browser-ubuntu&channel=fe&hl=en-PL&biw=1853&bih=939&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCgQsARqFQoTCLeloKCH6sYCFWTDcgodiJwNmw – images for eврейская автономная область

  https://www.google.pl/search?q=images+for+%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F+%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%8F+%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C&client=browser-ubuntu&channel=fe&hl=en-PL&biw=1853&bih=939&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCgQsARqFQoTCLeloKCH6sYCFWTDcgodiJwNmw#channel=fe&hl=en-PL&tbm=isch&q=images+for+%D0%91%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%2C+%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F+%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%8F+%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C

  Uciekli, tylko skrzypek się ostał.

 12. 2walonki i czapka uszatka said

  10
  Lolo
  Nikt i nigdzie nie pisze ze Rosja jest rajem choc w ostatnich latach przyjela 11 milionow uchodzcow a teraz milion z Ukrainy..
  Nikt nie wmawia ze PRL to byla cud Kanada i raj na ziemi.
  My zyjemy w swiecie porownan. Idealnego panstwa nie ma.
  No wiec porownujac PRL i bardzo zamozny kraj zachodni w ktorym mieszkam od wielu lat stwierdzam:
  Finansowo bylo mi duzo gorzej w Polsce.
  Napewno nie mielismy wielkiego komfortu.
  Ale cholera mnie bierze, ze nawet na starosc, ze swoimi obecnymi zasobami nie moge mieszkac w Polsce. Nie stac mnie juz na brak komfortu psychicznego.
  Brakuje mi ‚starej’ Polski ale do ‚nowej’ mnie nie ciagnie.
  Do PRL-u wrocilbym natychmiast.
  Nie potrzeba byc bogatym, zeby byc szczesliwym. Ale na polska nedze w sasiedztwie galerii i okropnego blichtru patrzec sie nie da. transport do dupy. Edukacja do dupy. Telewizja – bzdura i syf.
  Jak mozna placic za uzywalnosc drog???? Krakow myckami wyslany. Itd itp. morderstwa polityczne na codzien! Poprawnosc polityczna i zamordyzm. Dranskie urzedy i wymiar sprawiedliwosci. przeciez nie ma zadnej ochrony obywatela. Niewyjasnione samobojstwa, ponad 3 tysiace dzieci rocznie ginie bez wiesci, narkotyki dopalacze, brak pracy i niepewnosc jutra.
  Brak satysfakcji z wykonywanej pracy i zebranie o robote za byle co i umowe smieciowa. Brak wyboru pracy – bo praca jest zarezerwowana dzla bylej i obecnej ubecji.

  Podobne porownanie Zachodu z Rosja.
  Rosja jest daleka od idealu. Wiadomo ze jest to kraj zbyt bogaty zeby go zostawic w spokoju. kreca sie po Rosji rozne mendy i cwaniaki. Zachod probuje upchac cale bandy nie tylko islamistow ale i handlarzy narkotykow i roznych przestepczych organizacji rzekomo pomocy.
  Prosze zwrocic uwage, ze polityka Rosji obecnie to jedno pasmo negocjacji i prob wspolzycia pokojowego w swiecie gdzie panuje kult Aresa, ropy i bankow.
  Nie jest latwo rzadzic Rosja i Rosja ma olbrzymie zaleglosci..
  Nie jest latwo rzadzic najwiekszym panstwem swiata i chronic granic, isc na komromisy i stawiac czola. Odgrazaja sie Rosji wszystkie niemal panstwa z NATO plus Izrael od czasu do czasu.
  Ale Rosja nie bombarduje innych panstw i wbrew propagandzie Lady Makbeth pani Samanthy Power Rosja jest bezpieczniejsza od USA a policja nie morduje inwalidow w wozkach inwalidzkich ani kobiet w ciazy. Policja w Rosji nie napada na bezbronnych. W ogole nie napada.
  Rosja nie rozbija sie po swiecie i nie bombarduje napalmem, fosforem, uranem ani w ogole zadnymi bombami miast i wsi panstw ktore sa politycznie Rosji obojetne.. Zadnych panstw nie napada.
  I wystarczy popatrzec teraz na kandydatow do rzadu W USA – rzygac sie chce: same zbiry i przestepcy, ktorzy powinni z wiezienia nie wychodzic.
  A dzis juz zapowiada Bill Clinton zupelnie publicznie ze tego Trumpa nalezy sie pozbyc bo za duzo glosow zbiera w opinii publicznej.

  Polski socjalizm byl bezpieczniejszym systemem dla dzieci i doroslych niz ten wsciekle monopolistyczny kapitalizm w ktorym chore dzieci odsyla sie ze szpitala do szpitala az sie wykoncza po drodze..
  pedofilia kwitnie. brak bezpieczenstwa na drogach a ogrodki osiedlowe zamienione na parkingi. Zycie osiedlowe zamarlo.
  Takiej przepasci spolecznej i kastowosci jak obecnie w Polsce nie bylo nawet za czasow magnaterii.

  A ja spotykam Ukraincow, ktorym marzy sie powrot do stanu Ukrainy przed Jelcynem.
  A co mnie najbardziej wnerwia do utraty tchu:
  AMerykanie maja czelnosc pociagac Japonczykow do odpowiedzialnosci za tzw. komfort ladies- kobiety do uzytku zolnierskiego. Dranstwo i przestepstwo.
  Ale jak moze USA sie czepiac o markietanki i zadac odszkodowania od drugiego pokolenia zolnierzy gdy jeden tylko samolot amerykanski spalil zywcem 140 tysiecy niewinnych cywilow???
  Tak sie wlasnie krytykuje Rosja i pomawia o agresje. Ile osob zginelo na Krymie?
  A ile przy ‚aneksji’ Libii, Iraku, Afganistanu, Haiti?
  Czego Zachod chcial od Kadafiego? przeciez w porownaniu z Obama to kadafi byl swietym Mikolajem
  Nie ciagnie mnie ani do Polski ani do USA. Syf i wieczne pieprzenie o napasci na coraz to inne panstwo.

  http://fortruss.blogspot.nl/2015/07/84-of-ukrainians-would-entrust-putin.html

  http://sputniknews.com/europe/20150809/1025565050.html

  Czego Amerykanie sie czepiaja Donbasu? Przeciez uznali niezaleznosc Donbasu juz wiele lat temu:

  http://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/

 13. RomanK said

  Czym Rosjanie roznia sie od Amerykanow?????
  Kto zna Ameryke..wie , ze najblizszy sasiad nie zyczy sobie wtykania nosa w jego sprawy. ustawiania mu mebli w domu… Chce ,zeby uszanowac jego i jego prywatnosc. Wtedy on szanuje nasza…jak trzeba zawsze sasiedzi sa pierwsi do pomocy..i mozna na nich liczyc. Oczywiscie, kiedy juz uznaja za „swoich”, zostawiaja klucze do domow przy wyjazdach szybkich i niespodziewanych..to take care o pieska, kota ,czy roslinki…o poczte…
  Czym zatem roznia sie od Rosjan???? To zachowanie poprostu ludzi…normalnych ludzi… widac Rosjanie nimi sa.
  ROsja,..dzis Google Maps…ma doskonaly serwis …mozna zagladac so kazdej dziury w Rosji…ja odbylem wirtualna podroz z Przemysla, przez Kijow, Rostow, Kujbyszew , Czelabinsk, Brack do Wladywostoku zabralo mi to 3 tygodnie…ale jechalem sobie myszka ogladajac wszystko po drodze…i namawiam kazdego…
  W sumie troche mi zal…ze raczej nie odbede takiej jazdy w realu… ciut za pozno….

 14. MatkaPolka said

  STRACHY NA LACHY

  Polaków straszy się agresją Rosji i zamienieniem Polski w popiół i kompletnym zniewoleniem

  A dlaczego Rosja ma w ogóle na Polskę napadać? A jeśli napadnie to, dlaczego ma zmieniać Polskę w Popiół i zgliszcza? Doświadczenie historyczne mówi zupełnie coś innego.

  Od ok. 15 lat wszystko się zmieniło

  Rosja – ZSRR była kiedyś imperium zła.

  Dziś Imperium Zła jest USA i NATO – na wszystkich napadają

  Dla Polski Rosja była opresorem – ale też opresora trzeba właściwie zdefiniować – prześladowcą Polaków było rządzone przez Żydów – NKWD, UB, SB.

  Trzeba pamiętać, ze z rąk żydowskich katów zginęło znacznie więcej Rosjan niż Polaków od rewolucji bolszewickiej aż po 1990 w Gułagach i katowniach NKWD
  Trzeba również pamiętać o tym, kto w istocie stworzył Komunizm – Komunizm stworzyli niemieccy żydzi – Marks Engels Lenin. (To Niemcy przysłali Lenina

  Rewolucje bolszewicką Finansowała Międzynarodówka Finansowa i przegrane w I wś. Prusy – 50/50
  Znacznie większym prześladowcą Polaków był zawsze Prusak/Niemiec – jakoś nie pamięta się dziś o planowej eksterminacji Polaków przez zbrodniczą, nazistowską III rzeszę niemiecką.
  Dziś „politycznie poprawnie” – mówi się o zbrodniach „nazistów” ale nie Niemców, o zbrodniach „Komuny” –ale nie „o zbrodniach żydokomuny” człon „żydo” zniknął w cudowny sposób z tego słowa – Żydów zastąpiono jakomś bezosobową „Komuną”.

  Stalin zażydził Polskę, tak jak zażydził Polskę Piłsudski. Po II wś żydzi całkowicie opanowali Polskę.

  Tendencje w Rosji jak pokazuje doświadczenie ostatnich 15 lat sa zupełnie inne. Przymus i zniewolenie z okresu komunizmu Związku Radzieckiego zastąpiono chęcią – Partnerstwa i współpracy – stąd tez idea Wspólnoty Niezależnych Państw – Związek Radziecki rozwiązał się sam i oddał podlegle republiki czyniąc je niezależnymi państwami licząc na dobrowolne partnerstwo z byłymi satelitami. Dobra wole Rosji państwa NATO – Niemcy i USA uznały za oznakę słabości i natychmiast przystąpiono do agresji. Wykorzystując resentymenty antykomunistyczne – NATO po prostu zajęły te państwa i podporządkowały.

  Tymczasem zagrożenie ze strony Rosji zupełnie nie ma.
  To Polska na sprowokować wojnę z Rosją. – To obca agentura – „rzont polski” pcha Polskę do wojny.
  Rosja jest mocarstwem i Polska w jeden dzień lub w dwa dni zostanie pokonana – celem tej prowokacji jest jednak zupełnie, co innego:

  1) spowodować jak największe straty w Ludziach – wybić jak najwięcej Polaków rekami Rosjan ( bo przecież nie żydowskimi, nie niemieckimi, nie amerykańskimi – to „najwięksi przyjaciele”
  2) Zacementować na wieki wrogość Polaków do Rosjan – bo a nuż Polska i Rosja się połączyły w jedna wielka słowiańską potęgę i stanowiły zagrożenie dla Niemiec i USA
  3) Terenem konfrontacji militarnej uczynić Polskę – tak, aby Polska już nigdy z dna gospodarczego się nie odbiła

  Rosja nie da się prowokować do wojny i wojny nie chce. Wojnę chce USA i Niemcy – czyli odwieczny agresor, a właściwie ich przywódcy ZOG – Zionist Occupied Goverment rządy opanowane przez Syjon. Społeczeństwa żadnej wojny nie chcą.

  Polska i Rosja zawsze była napadana przez Niemca jest to historycznie udokumentowane.

  Pan Gazowy Putin chce handlować gazem chcę współpracować z zachodem odbudować swój wielki kraj w oparciu o dobrosąsiedzkie stosunki, ale Międzynarodowy Żyd i Międzynarodowy Krzyżak nie chcą się na to zgodzić – chcą panować. – Chiński polityk nazwał to polityka 0 – 1 – ZERO – JEDYNKOWA – albo my albo zero.

  Polskę straszy się wojna i okupacją, a tymczasem już Polska jest pod okupacją. Na terenie Polski stacjonują wojska NATO – USA i Bundeswehry – wbrew Konstytucji RP.

  Polska już jest pod okupacją rządu ZOG- jest skolonizowana przez Międzynarodowego Żyda i Międzynarodowego Krzyżaka – z Brukseli, Berlina, Tel Avivu, Waszyngtonu
  Majątek polski został skradziony i znalazł się w ręku Szwaba. Polacy są zniewoleni – wszystkie profity z kolonii polskiej płyną na zachód przez system bankowy. Depopulacja i regres gospodarczy narodu jest większy niż w drugiej wojnie światowej.

  Świadomość narodowa, myślenie polityczne, jakikolwiek opór są miażdżone przez olbrzymią machinę propagandową Żydo Germana – 80-100% prasy i mediów jest w Polsce w rekach niemieckich.
  Polska ma pozostać kolonią i jakiekolwiek zbliżenie z Rosją jest niedozwolone; jedyne dopuszczalne formą zbliżenie z Rosją – to jako mięso armatnie lub żywa tarcza

  Agresja na Polskę jest Totalna przy użyciu totalny siły środków przymusu pośrednich i bezpośrednich.

  Żeby wyzwolić się spod ciężaru tej tak zmasowanej propagandy trzeba kompletnie zmienić sposób myślenia, który jest nam narzucony, tak jak narzucony jest wróg i pole konfrontacji.

  Nie Rosja jest wrogiem współczesnym Polski; – wrogiem i okupantem Polski jest Niemiec – i zawsze nim był – to przecież Polska jest dziś skolonizowana i okupowana i to przez Niemców, a nie przez Rosje.

  A wiec trzeba zwrocić karabiny przeciw okupantowi – Żydom i Niemcom okupującym Polskę

  Ciągle użalamy się, że jesteśmy ofiarami agresji i napaści Niemiec i Żydów. Może jednak włączyć myślenie i zacząć myśleć kategoriami kategoriami zwycięzcy a nie kategoriami przegranego, w kategoriach interesu polskiego, a nie obcego.

  Zastąpmy wiec koncepcje oporu przeciw „Drang nach Osten” koncepcja „Dragn nach Western” – „Marszu na Zachód”

  To była jedyna słuszna koncepcja wobec agresji Niemiec na Polskę w II wś – Niemcy zostały pokonane”.

  Wobec takiego stanu bezprecedensowy agresji można przeciwstawić się jedynie siłą.
  A jedyna siłą, która jest w stanie się przeciwstawić agresywnemu światowemu Syjonizmowi jest Rosja i Chiny

  Wojny boją się żydzi, a straszą wojną Polaków, bo wiedzą, że wyniku wojny skończy się ich okupacja i panowanie nad Polską i Polakami.

  Wojna zawsze jest nieszczęściem dla każdego narodu i społeczeństwa.

  Ale

  W czasie drugiej wojny światowej zbrodnicza, nazistowska III Rzesza niemiecka obróciła Polskę kupę gruzów.

  Rosja w czasie drugiej wojny światowej przepędziła niemieckiego okupanta i po zwycięstwie nad Niemcami i będąc w rosyjskiej strefie wpływów naród polski Polskę odbudował.
  Po drugiej wojnie światowej Rosja sowiecka Polskę podporządkowała, ale też i odbudowała z pożogi zostawionej przez Niemcy

  Po okresie opresji żydowskiego UB i NKWD Polska została odbudowana. Rosja była gwarantem stabilizacji politycznej i militarnej i nie tylko dla Polski, ale dla całego regionu. W okresie gierkowskim osiągnęła szczyt swego rozwoju. Polska gospodarczo była rankowana na 10 miejscu w świecie

  Po ponownym wejściu w sferę wpływów Niemieckich ponownie dla Polski nastąpił regres gospodarczy i polityczny

  Królestwo Polskie niegdyś było potęgą i Księstwo Moskiewskie również.
  Przypomnij to Prusy doprowadziły do upadku Polski wyrosły na trupie Polski, jak również uzależniły Rosję – zawsze to robią i zawsze to robili. Pod butem pruskim Polska była niszczona miażdżona – Prusy Polskę niszczyły, niszczą i będą niszczyć.

  Nawet w okresie Królestwa Polskiego pod protektoratem Rosji polska gospodarczą rozkwitała tymczasem Księstwo Wielkopolskie pod butem pruskim miał się znacznie gorzej.

  W okresie PRL-u namiestnicy Stalina i Bieruta wprowadzili do Polski terror. Zmieniło się to po 53 r po śmierci Stalina, aby pozostając w strefie wpływów Rosji

  Dzieci i wnuki Bieruta i Stalina Polski z rąk nie wypuścili – zastąpili innym rodzajem zniewolenia
  Oddali Polskę w ręce Niemców -w ręce nowego pana.

  Permanentny niedobór dóbr konsumpcyjnych zastąpiono „lizaniem miodu przez szybę”, dano wolność do podróżowania a nawet do stałej emigracji za chlebem. Nowy pan zamiast Polaków uwłaszczyć na dorobku życiowym ich rodziców to Polaków wywłaszczył – czyli okradł i przywłaszczył, przymus fizyczny zastąpiono przymusem bankowym…. itd. itp.

  Rosja i Chiny w czasie ostatnich lat przeszły olbrzymie przemiany; Chiny stały się największym mocarstwem gospodarczym na świecie. W Polsce pod butem niemieckim nastąpił wyraźny regres

  Wojny z Rosją boją się Niemcy i Żydzi, a nie Polacy, bo wyniku wojny mogą stracić nad Polską panowanie. A polska może zrzucić kajdany .
  Wystarczy zdefiniować właściwie wroga – Niemca i Żyda – i zwrócić karabiny przeciw nim.

  Rosji nie napadać, a z Rosją się dogadać. Dziś Rosja to zupełnie inny kraj niż 35 lat temu.

  Rosja poszła w ciągu ostatnich 15 lat do przodu, Chiny stały się największa potęgą przemysłową wyprzedzając USA.

  W Polsce nastąpił olbrzymi regres gospodarczy i demograficzny – wmawia się jednak Polakom, że Polska w 1990 r. stała na skraju przepaści –a dzięki naszym umiłowanym przywódcą i zrobiła wielki skok do przodu – „awans cywilizacyjny”, a dzięki napadowi na Rosję to już się tak wzbogacimy, ze nie będziemy mieli, co z pieniędzmi zrobić i będziemy opływać w luksusach

  CZAS WŁĄCZYĆ MYŚLENIE – postępować dokładnie odwrotnie niż nam podszeptuje okupant

  Polska ma szanse na powrót do pozycji mocarstwowej jedynie przy boku Mocarstwowej Rosji.
  Mocarstwowa Polska , Mocarstwowa Rosja, Mocarstwowe Czechy i Morawy – to jedyna alternatywa dla wielowiekowej historii ciągłych aktów agresji Krzyżaków, Prus i Niemiec na narody Słowiańskie Europy Środkowo Wschodniej. Unia Europejska jest przykrywką – mechanizmem prawno finansowym agresji Niemiec na Polskę i inne kraje Europy – TO NOWA FORMA NIEWIDZIALNEJ WOJNY

  Trzeba przywrócić właściwe proporcje i należne miejsce narodom słowiańskim w Europie.
  Jak to możliwe, ze tak nieliczne żydowskie żmijowe plemię i tak nieliczne organizacje krzyżackie ( obecnie masoneria) potrafiły ujarzmić tak potężne Słowiańskie narody?

  A wiec program polityczny wobec okupacji ŻydoGermańskiej i podszeptom do popełnienia popełnienia przez Polaków zbiorowego samobójstwa jest taki:

  Przyjdź Putinie -Polska ginie
  Powieś Żyda na kominie
  Nie zatrzymuj się w Berlinie
  Ani też na Ukrainie
  dla Szkopa wielkiego kopa
  Niech Szkop se za Łabą ginie.

  Latarni ci u nas dostatek
  Zawiśnie z Kne-sejmu gagatek

  Dla Polski nieszczęście minie

 15. RomanK said

  Matko Polko..mysli pani, ze da pan rade koniowi???? w kopaniu????

 16. RomanK said

  Nie da rady…pani sama popatrzy:

  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/pl.html
  Niech pani zwroci uwage na lata..najwiekszego przyrostu po liczebnosci populacji…
  Pani patrzy piramida demograficzna,,,najwiecej 33-34 latkow…dokladnei explozja w latach 198o
  1981….to lata nadzieji….na zaminy porownywalne tylko do lat 1957-1963…lqata nadzieji….

  Dzis w porownaniu …ponizej polowy….to ponizej zapasci…. jesli nei stanie sie cud…powtarzam cud…. za 30lat….ta projekcja bnedzie dolkadnie taka sama w takich samych rporcjach z tym ze obecna bedzi dwukrotnei wieksz aniz ta jak bedzie w roku 2050….
  14 mln narod…..bedzie mial problemy z utrzymaniem swojej poZycji narodu gospodarza na swojej ziemi…Warszawa i wieksz emiasta beda mowic w miedzynarodowej kminie…

 17. lolo said

  Czy ja gdzieś gloryfikowałem „Zachód” (w tym USA)? I czy gloryfikuję „naszą młodą demokrację? Natomiast zastanawia mnie – w moim przekonaniu – naiwność wiary w „nieskazitelność” Rosji. Jakoś jestem sceptyczny. Nie wierzę w powszechność „nawróceń św. Pawła” tak jak nie wierzę w powszechność „pojednań z Bogiem” polityków „z pierwszych stron gazet” na łożu śmierci. Zdaje się, że u nas to taka „nowa świecka tradycja”. Oni myślą, że co… że jak my będziemy myśleli, że tam spowiedź i zapewnienia brata – a może „brata” – kapłana (Małachowski) o nawróceniu to już nasze myślenie zapewnia im zbawienie, albo akceptację ich poglądów…?

 18. 2walonki i czapka uszatka said

  Dziesiec lat temu prezydent Putin obiecal bardzo choremu malemu chlopcu ze wybuduje porzadny szpital.
  Slowa dotrzymal.
  W Moskwie powstal supernowoczesny szpital dla rosyjskich dzieci chorych na raka.
  W Polsce podobny szpital nazwano by imieniem Jana Pawla II, czy im. Jana Kulczyka, Bohaterow Powstania Warszawskiego, Instytutem Lecha Walesy czy innej cholery.
  W USA taki szpital nazwanoby Instytutem Rockefellera, Reagana, Gatesa czy innego blazna.

  W Moskwie ten supernowoczesny szpital nazwano imieniem Dimy Rogaczewa, chorego chlopca, ktorego nie udalo sie kiedys uratowac.

  To taka jedna z tych subtelnych roznic..
  (Nikomu do glowy nie przyszlo, zeby szpital nazwac imieniem np. Putina czy Ally Pugaczowej)

  http://www.rt.com/news/children-hospital-cancer-putin/

 19. Boydar said

  @ Walonki również

  „… Ze wszystkimi problemami nowoczesnego społeczeństwa …”

  Moim zdaniem, rosyjskie społeczeństwo nie jest nowoczesne, Ono jest NORMALNE.

  Czy gdyby, jak za skinieniem czarodziejskiej różdżki (tfu!) zniknęły nagle wszystkie „komórki”, telewizory, rakiety kosmiczne i internet, co bez wątpienia stanowi przecież jakąś miarę „nowoczesności”, status społeczeństwa ulegnie zmianie ?

  Nie czepiam się, nawet Walonek; tylko kiedy ktoś mi mówi (a zdarza się częstokroć) że ja jestem nowoczesny, to zaczynam dyskretnie oglądać się za czymś ciężkim.

 20. 2walonki i czapka uszatka said

  17
  Lolo
  A kto kiedykolwiek wspomnial ze Rosja jest nieskazitelna???
  Ludzie chca zyc w spokoju i miec co do garnka wlozyc i zeby ich dzieci nie tulaly sie po swiecie.
  Zachod nie jest tego w stanie zapewnic. Nikomu. Nawet wlasnym obywatelom. Z Wloch wyemigrowalo juz 1/3 mlodziezy. Grecja padla. Portugalia i Hiszpania w kolejce. W Anglii Polacy na strajku. Francuscy farmerzy wylewaja megalitry mleka i niszcza plody rolne w ramach protestu przeciwko sankcjom nalozonym glownie na francuskie rolnictwo. Za Mistrale placi polski podatnik.
  Polska rzadzi oligarchia ubecka, ktora defrauduje pieniadze podatnika na zakup kolejnego szmelcu wojennego..

  Oczywiscie ze USA jak i caly Zachod zawsze bedzie punktem odniesienia. Bo skoro mamy pretensje do Rosji to trzeba uzasadnic, ze inne alianse sa dla Polski korzystniejsze.
  To chyba oczywiste.

  Co to za biznes zeby pluc na Rosje i do tego plucia doplacac ciezkie pieniadze.
  Najdrozsze plucie swiata.
  Rozumiem pluc na wiwat.

  Tymi sankcjami i bardzo kosztownymi prezentami dla Kjiowa nasralismy sobie we wlasne portki
  i zabralismy naszym dzieciom miske z jedzeniem. Odebralismy nastepnemu pokoleniu jakakolwiek przyszlosc w tym kraju.
  Nienawisc jest slepa i drogo kosztuje.
  Co nas w ogole obchodza Wyspy Kurylskie jak nie potrafimy zadbac o Lwow i los Polakow w Stanislawowie?? Troszczymy sie o ‚prawa humanitarne’ na spokojnym, znow kwitnacym Krymie ale popieramy ludobojstwo w Donbasie.
  Prawie pol miliona Ukraincow szuka pracy u zydowskich ‚biznesmenow’ w Polsce. Placimy bandom ukrainskim za studia w Polsce i kupujemy bron dla mordercow z Kjiowa..

  I mamy w Polsce taki dobrobyt i ten dobrobyt juz nam tak sie przejadl ze w ramach zabicia nudow ogladamy Rosje przez lupe bo a nuz sie tam cos zjadliwego pokaze.

  W Polsce jest kampania wyborcza. Dwie ropuchy lataja po Polsce jak wsciekle i opowiadaja androny; pustoslowie i polajanki z pogrozkami. Za nimi tlumy wielbicieli i klakierow.

  Nawet sceptykow zabraklo. Nie ma miejsca w tlumie.

  Z sieci:

  Mistral
  to takze nazwa silnego,porywistego i zimnego wiatru we Francji.Szczególnie daje się we znaki na moim terenie czyli Lazurowym.Spekulacje odnośnie Mistrali idą nawet do granicy 2 miliardów.Dochodzą sumy pobytu rosyjskich specjalistów we Francji.Suma ta nie była wliczana do kontraktu, obecnie jest juz wliczana.Chodzi o instalowanie urządzeń rosyjskich.Obecnie następna ekipa będzie to demontować za co oczywiście zapłaci Paryz.W sprawę urządzeń rosyjskich wchodzi takze ich jednorazowość, były przystosowane tylko i wyłącznie do Mistrali.Wszystko są to olbrzymie kwoty,zywa gotówka.Bo rosyjska kasa którą otrzymali Francuzi juz dawno się rozleciała.Trzeba więc kase ściągnąć bezpośrednio z budzetu.Inną przykrą wiadomość dla Francuzów to Indie.Rafale prawdopodobnie nie zostaną zaakceptowane przez Indie.Juz część kontraktu została odrzucona.Są to takze olbrzymie kwoty które nie wpłyną do budzetu.Jezeli doliczymy do tego straty rolników gdzie hodowcy wieprzowiny twiierdzą ze od czasu sankcji stracili prawie 800 milionów ,jest się czym martwić.
  http://litera.fr/category/news/

  No i w sumie juz pewna wiadomość.Kontrakt z Indiami anulowany.Miliardy za Rafale(az 128 sztuk) nie popłyną do Paryza a jak na ironie popłyną za 128 Migów do Moskwy.I na koniec jedno wazne pytanie.Kiedy Francja pójdzie śladami Grecji?
  http://litera.fr/category/news/

 21. 2walonki i czapka uszatka said

  19
  Boydar
  To jest zwykle czepianie sie.
  Zyjemy w nowoczesnym spoleczenstwie czy nam sie to podoba czy nie.
  Nie mylmy pojec i nie mieszajmy nowoczesnosci z liberalizmem i ‚trendowatoscia’ i osobista filozofia czy wlasnymi zapatrywaniami.. W tym samym spoleczenstwie zyja ‚trendowaci’ i ‚tradycyjni’: jezdza samochodami, tankuja benzyne na stacji, czytaja gazety, jedza koszerne zarcie, lecza sie u specjalistow i lykaja farmacje i pija wodke.
  I nie ma pan racji.
  Nowoczesne spoleczenstwo to spoleczenstwo wspolczesnego swiata i moze byc zupelnie normalne. Jeszcze do niedawna byly podejmowane takie proby..
  Nasze dzieci juz nie znaja kaligrafii a w ogole slabo pisza odrecznie. Czy to znaczy, ze sa nienormalne? Kiedyd tylko nienormalni podobno pisali milosne wiersze – teraz nikt takich wierszydel nie pisze – znaczy wszyscy normalni?
  Coraz mniej ludzi czyta ksiazki, chodzi do teatru i zachwyca sie Verdim czy Puccinim. Nienormalni?
  Czy ludzie ktorzy pracuja niewolniczo dla zyda, zeby utrzymac rodzine – to tez nienormalni?
  I ja tez nie popieram nowinkarstwa w sposobie bycia, w pseudo sztuce i substytutu edukacji. Ale jestem czlonkiem i swiadkiem wspolczesnych zdarzen; najlepszy dowod, ze je komentuje.
  No i mozna sie jeszcze spierac o definicje ‚statusu’ spolecznego’.
  Wszyscy rowno jestesmy niewolnikami oligarchii bez wzgledu na wlasne szalenie tradycyjne poglady. A podobno byt ogranicza swiadomosc. I tez nie u wszystkich.
  Zdrowko.

 22. Glos prawdy said

  Gotowa jestem wszystkich rozcalowac na tym blogu za LUDZKI stosunek do Rosji i ogolnie ruskiego narodu 🙂 Nie uwazam jednak, ze duze postepy tam wiele zmienili, wciaz duzo jest pracy pod kazdym wzgledem, i wielu utrudnia te postepy. Ale charakter rosyjski dobrze znam, wiec mysle, ze jakos sie oni wywiaza stopniowo z tej biedy moralnej, materialnej i duchowej, ktora trwa tam od dluzszych casow. i wypedza swolocz, ktora jeszcze u nich pozostaje.


  Już nastawiam gębę!
  Admin 🙂

 23. Marucha said

  Re 17:
  Kolejny, dla którego każda próba oddania Rosji sprawiedliwości oznacza jej „gloryfikowanie” i uznanie za „nieskazitelną”.
  Jak mnie, kurwa, męczą takie wpisy i tacy autorzy, co z dupy wyciągają słowa, jakich nikt nie wypowiedział i potem z nimi dyskutują.

 24. Boydar said

  „… Czy to znaczy, ze są nienormalne ? …”

  Żal dupę ściska, ale … tak. Uczyniono je takimi właśnie, a my, ich rodzice, nie przeciwstawiliśmy się temu złu. I albo się do tego przyznamy i uderzymy w piersi, albo dalej będziemy tkwili w gównie po uszy. Nie znaczy to, że na pstryk i wszyscy przestawią wajchę na Rozwadów; jednak sama świadomość, że nie jest dobrze i gdzie, jest tak naprawdę najistotniejsza. Co dla człowieka nieosiągalne, dla Boga to myśl zaledwie. A skąpy przecież nie jest, dał nam świat cały.

 25. NICK said

  Nie znam faceta.
  Kto to był ten ‚Lolo’?

  Jeden z wielu obszczymurków, jacy przewinęli się przez gajówkę.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: