Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Antares o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Birton o Maski opadły
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Kim jest b. Minister Obrony III RP?

Posted by Marucha w dniu 2015-08-11 (Wtorek)

Nie tylko Siemoniak, Sycz czy Kowal mają banderowskie korzenie. – admin

Minister Obrony III RP spokrewniony z UPA!!!

Kolejny „polski” eurodeputowany, powiązany rodzinnie z hersztem band UPA na tzw. Zakierzoni.

Gdy w latach 1943-1947 UPA realizowała pomysł Zakierzonii, dowodzący rejonem UPA „Zachód” Mirosław Onyszkiewicz „Orest” (w tej rodzinie było przynajmniej trzech zajmujących się wojskiem, byli jeszcze: Mirosław Onyszkiewicz „Myron” „Hałada”, d-ca sotni UPA i Janusz Onyszkiewicz, niedawny minister III RP obecnie kandydat SLD/UW) wydał obwieszczenie by do 6 kwietnia 1944 r. wszyscy Polacy bez wyjątków opuścili opanowane przez UPA części województw: rzeszowskiego i lubelskiego, a w przyszłości miało dotyczyć to również nowosądeczczyzny w myśl haseł „Ukraina – i Zakierzonia – bude no bez Lachiw”.

Pomysł przerwała zrealizowana dopiero w miesiącach kwiecień–lipiec 1947 r. akcja wojska wymierzona w zaplecza UPA znana pod kryptonimem Akcja Wisła. Nim to nastąpiło teren zabarwiał się krwią tysięcy ofiar obywateli polskich wielu narodowości. Szczególnie bowiem krwawo obchodzono się z ludźmi narodowości ukraińskiej opierającymi się hasłom towarzyszy Onyszkiewicza.

Mimo upływu lat jednak w kołach skrajnie nacjonalistycznych Ukrainy pomysł nadal jest aktualny. Przypomina o tym rzeszowski pop. W roku 2006 w połowie października, gdy przypadała kolejna rocznica /1942r./ „powstania UPA” czyli rozpoczęcia przez nią mordów polskich obywateli Wołynia i Polesia, pop uczcił rocznicę wybierając się do podkarpackiej Pawłokomy by na mogiłach ofiar polityki Ukraińskiej Powstańczej Armii odprawić uroczyste prawosławne nabożeństwo dziękczynne. Pokazała to polska TV, wcale nie krytykując popiego pomysłu.

Obecnie dostał realne pozwolenie by zacząć odtwarzać podstawy Zakierzonii. Dzieje się tak choćby dlatego, że podczas obecności w polskim rządzie panów Onyszkiewicza i Kuronia zawieszono uchwalanie przygotowanej już ustawy potępiającej zbrodnie Ukraińskiej Powstańczej Armii i obecnie możemy straszyć więzieniem polskie dzieci za machanie w powietrzu rączkami, bo przecież są to faszyści proniemieccy, a nie możemy nic zrobić faszystom z Ukrainy za głoszone przez nich hasła, bo nie ma takiego prawa.

W tej lekcji współczesnej historii warto wspomnieć, że UPA jako twór przebywającej w latach 1941-1944 na Ukrainie armii Wehrmachtu, a głównie formacji SS takich, jak chociażby 10. dywizji pancernej SS Frundsberg /w której służył niemiecki ochotnik pisarz Gűnter Grass/, czy 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS-Galizien, została stworzona by przy boku swoich mocodawców, których była sojusznikiem, dzielnie wspierać niemieckie interesy faszyzmu na tych terenach.

Warto przypomnieć że stryj min.Onyszkiewicza to:

Mirosław Onyszkiewicz ps. Orest, Biłyj, Bohdan, Ołeh , ur. 1911 w Uhnowie koło Sokala, zm. 6 lipca 1950 – pułkownik faszystowskiej UPA dowódca VI Okręgu „Sian”, strukturach OUN członek Krajowego Prowydu i referent do spraw wojskowych.

Początkowo dowodził kureniem UPA, który dokonał mordów na polskiej ludności we wsiach m.in. Tamoszyn, Posadów i Podlodów w okolicy Tomaszowa Lubelskiego oraz Ostrów i Chlewiska w rejonie Bełżca.

Oddział znany jest też z akcji zlikwidowania oddziału AK oraz wymordowania polskich partyzantów i spadochroniarzy pod Dachnowem.

Od kwietnia 1943 szef sztabu Okręgu UPA „Buh”.

W połowie marca 1945 Mirosław Onyszkiewicz mianowany został dowódcą VI Okręgu UPA Sian (tzw. Zakierzoński Kraj). Podległe mu oddziały dokonały szeregu grabieży i mordów na terenach województw lubelskiego, rzeszowskiego i krakowskiego.

2 marca 1948 został aresztowany we Wrocławiu. Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie skazał go 2 czerwca 1950 na karę śmierci. Wyrok wykonano 6 lipca.

http://www.ivrozbiorpolski.pl

Komentarzy 12 do “Kim jest b. Minister Obrony III RP?”

 1. ALI BABA said

  ..” Wyrok wykonano 6 lipca…NO I CHWAŁA BOGU…JEDNEGO ŚCIERWA MNIEJ NA ŚWIECIE..!!

 2. Robert said

  Rodzina Janusza Onyszkiewicza pochodzi z Oleszyc, powiat Lubaczów. Dachnów to wieś w powiecie lubaczowskim.
  Ten zakątek Rzeczpospolitej jest ciekawy z jeszcze innych powodów, ale o tym przy innej okazji. Na marginesie można dodać, że zadziwiająco dużo ludzi na tamtym terenie ma skłonności do lewizny, pardon, lewicy. Nawet prawo działa tam trochę inaczej. Jak to na Wschodzie. Jeszcze dwadzieścia lat temu żyli „tamtejsi”, o których mówiono szeptem, że w czasie wojny „chodzili do lasu”. Byli to Ukraińcy nawet mający żony Polki.

 3. Dictum said

  Jakie to charakterystyczne, że takie pomioty oprawców, morderców, jednym słowem s..synów dorwało się do władzy i w PRL-u, i po PRL-u. Polacy nie mieli żadnych szans. I wygadywanie, że sami jesteśmy sobie winni – bo to czy tamto – jest pustosłowiem. Niczemu nie jesteśmy winni. Przed i po 1989 wszystkie siły tzw. opozycji skonstruowano z agentów. Nieagenci bardzo szybko zostali wyeliminowani.

 4. Carlos said

  Zgadzam sie kompletnie z Panem Dictum. Sam glosowalem na „Bolka” tak media oglupily Polakow.Wszystkie ruchy pariotyczne opanowane byly i sa przez agentow.”Macier” rozwalal wszystkie opcje ktore pokazaly sie na poczatku transformacji a takze pozniej,,,itd,itd…

 5. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

 6. Dictum said

  ad. 4.
  Pamiętam dobrze, jak w gazetkach związkowych, zakładowych czy regionalnych (dziś już wiemy, że to było pierwsze zręczne przechwycenie tych mediów przez żydostwo, mediów bardzo ważnych dla ulepiania mózgów społeczeństwa) zapluwano się z zachwytu, że ten ruch społeczny jest udany, bo robotnicy weszli w sojusz z inteligencją. Robotnicy w Stoczni Gd. nie chcieli wpuścić Geremka i Mazowieckiego, którzy mieli tam agitować za wyborem Wałęsy na przewodniczacego, a nie Gwiazdy, który od początku był przytomny i świadomy, co się święci.
  No, ale parchy mają swoje sposoby, otumaniono załogę i wszystko potem poszło im jak po maśle. Zdławiono autentyczność porywu i – jak wiemy – dalsze wypadki były ściśle według scenariusza z zewnątrz, tym razem w sojuszu żydów (i ich piesków) wewnętrznych, krajowych z żydami zewnętrznymi (Soros i inne kreatury).

  Polacy są sobie winni? No, jeśli ludzie pozbawieni środków do walki winni są, że walki nie mogą podjąć, to tak.

 7. JerzyS said

  „Wyrok wykonano 6 lipca.”, – tylko brak aktu zgonu!

 8. re1truth2 said

  Gospodarzu, Obrony.
  No, chyba że chodzi o odmianę od słowa obrobili…

 9. Joannus said

  Nie przypadkowym jest związek małżeński banderowskiego pomiotu z pomiotem Salmana Gineta, uznanego powszechnie ”wskrzesicielem” Polski.
  Dobór kadr nadzorczych ma swój jeden klucz.

 10. Edward said

  Wtedy w rzadzie byli Polacy I otrzymal ten zbrodniarz zasluzona kare.
  Dzisiaj jest inna sytuacja-wladze w Polsce totalnie ma zydostwo (to
  zydostwo chazarskie-azjatyckie) I taki onyszkiewicz otrzymalby wiele
  nagrod.Zreszta,my dzisiaj wiemy ze wszyscy mniejsi I wieksi wodzowie
  banderowcow byli zydami chazarskimi.Zydzi chazarscy jeszcze w czasie
  zaborow (Austria) uprawiali propagande antypolska.Efektem tego bylo
  (ijest) wzniecenie nienawisci w czesci ludnosci ukrainskiej do Polakow.
  Zbrodnie do jakich sie dopuscili sa porazajace!!!!!
  Pytanie jest – kiedy to zydostwo stanie przed miedzynarodowym trybunalem
  sprawiedliwosci?! Do tego Polacy powinni dazyc.

 11. Kar said

  ..w 45-tym dobrodzieje zasadzili..chachły latoś obrodziły

 12. Przestańcie się czepiać człowieka : czeka w kolejce jako kolejny Ukrainiec na stanowiska Prezydenta Polski! Komorowski, Duda .. i jak myślicie – Kto będzie następny?
  „Ukraińcy zdają sobie doskonale sprawę , że w relacjach z Warszawą mogą sobie pozwolić na wszystko, i to nawet wtedy , gdy sami walczą o przetrwanie jako państwo. Rzeczypospolita nie dała żadnego powodu by zmienić przekonanie wyrażone w latach 90. przez Jurija Szuchewycza – syna dowódcy UPA, który stwierdził, że „Polacy to naród frajerów” godzący się na absolutnie każde ustępstwo.” – Marcin Skalski

Sorry, the comment form is closed at this time.