Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bogusz o List otwarty do Prezydenta RP…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Australia – obozy internowania…
  D-T o Australia – obozy internowania…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Zmierzch Angeli Merkel?

Posted by Marucha w dniu 2015-08-11 (Wtorek)

Komentator brytyjskiego dziennika „The Guardian” Neil Clark pisze: „Jak wszystkie dekoracyjne pieski Wujka Sama, [Angela Merkel] popiera sankcje wobec Rosji, choć wyraźnie szkodzą one niemieckiej gospodarce.”

Jego zdaniem obecnie antyniemieckie nastroje w Europie prawdopodobnie utrzymują się na najwyższym poziomie od 1940 roku. „Właśnie Merkel jest temu winna. Nie tylko oddaliła od siebie Greków, ale i inne narody” – pisze brytyjski dziennikarz.

Nie jest to głos odosobniony, takie same opinie słyszymy coraz częściej i na lewicy, i na prawicy.

Rozczarowanie Niemcami ma dwie przyczyny – porzucenie polityki europejskiej na rzecz anglosaskiej a właściwie amerykańskiej oraz sztywna polityka ekonomiczna realizowana przez skostniałą Komisję Europejską i Europejski Bank Centralny.

To paradoks, ale w Polsce panują od lat nastroje proniemieckie, wielu Polaków uważa Niemcy za najważniejszego sąsiada, a względna równowaga polskiej gospodarki uznawana jest za dowód słuszności jej związania z niemiecką.

W Polsce nie dostrzega się, że Niemcy są zupełnie inaczej oceniane w większości państw Unii Europejskiej. Mniej lub bardziej eksponowane nastroje germanofobii są czymś powszechnym. Czy słusznie?

Na pewno rację mają ci, którzy uważają, że Niemcy, nie wiedzieć czemu, porzuciły tzw. Ostpolitik, wypracowaną jeszcze w latach 70. przez SPD, ale i nie obcą CDU. Jednostronne zaangażowanie się Berlina na Ukrainie, u boku USA, jawne rzucanie Rosji rękawicy na terenie uznawanej przez nią za strefę jej żywotnych interesów – było jednak dużą niespodzianką. Niemcy nie miały w tym, jak wykazały dalsze wydarzenia, żadnego interesu – ale tkwią w tym błędzie z uporem lepszej sprawy.

Dlaczego? Dlaczego Merkel nie wsłuchuje się w głos niemieckiego biznesu?

Uległość Merkel wobec USA sprawia, że pojawiają się w samych Niemczech różne teorie spiskowe. Nie mniejsze zdumienie budzi tzw. europejska polityka Berlina, nastawiona na dogmatyczne trzymanie się projektu Euro, chociaż nikt poważny nie wierzy w jego powodzenie. Niemcy jakby nie zauważały, że szaleństwa Komisji Europejskiej z coraz większymi absurdami i biurokratycznymi idiotyzmami – odwróciły od idei integracji miliony ludzi.

Jest tylko jedna odpowiedź na pytanie dlaczego Niemcy tego nie widzą – bo jako jeden z niewielu krajów wyciągają z tego chorego układu wymierne korzyści.

Merkel nie ma ponoć alternatywy w swoim kraju, jest u szczytu popularności. Nie znaczy to jednak, że jej polityka jest taka wspaniała, świadczy to tylko tym, jakim krajem są współczesne Niemcy.

Jan Engelgard
Myśl Polska, nr 33-34 (16-23.08.2015)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 13 do “Zmierzch Angeli Merkel?”

 1. Dictum said

  „Jest tylko jedna odpowiedź na pytanie dlaczego Niemcy tego nie widzą – bo jako jeden z niewielu krajów wyciągają z tego chorego układu wymierne korzyści”

  W tym zdaniu autor sam sobie zaprzecza. Czyli Niemcy dobrze widzą, skoro wyciągają korzyści. Niewielkie straty gospodarcze spowodowane sankcjami wobec Rosji odkują sobie z nawiązką na nas i innych równie jak my zniewolonych.

 2. Dictum said

  PS. A zrażonych do integracji, jak i samą integrację, szwabstwo miało, ma i będzie miało, wiadomo, gdzie.

 3. gość said

  Niemiecki budżet w świetnej kondycji. Kosztem Grecji

  Im mocniej uciskana przez wierzycieli jest Grecja, tym lepsza sytuacja budżetowa w RFN. Ekonomiści z Instytutu Badania Gospodarki (IWH) w Halle nie mają wątpliwości: „Niemcy są „wielkim beneficjentem” kryzysu w Grecji”.

  Tak zrównoważonego budżetu Republika Federalna nie miała od 56 lat. W 2015 roku wpływy do państwowej kasy będą wyższe niż wydatki. W znacznej mierze jest to efekt rekordowo niskiego oprocentowania niemieckich obligacji.

  Badacze z IWH wykazali interesującą prawidłowość. Zestawiając wysokość oprocentowania papierów dłużnych z sytuacją gospodarczą Grecji i decyzjami politycznymi dotyczącymi tego kraju, zauważyli, że złe wiadomości napływające znad Akropolu wpływają korzystnie na wartość obligacji.

  „W obliczu kryzysu inwestorzy poszukują możliwości bezpiecznego ulokowania swoich pieniędzy. Niemcy skorzystały na tym stosunkowo najbardziej” – tłumaczą ekonomiści. Profity są niebagatelne – od 2010 roku budżet zaoszczędził na tym ok. 100 mld euro. Oznacza to, że na nieszczęście greckiego społeczeństwa jest za pośrednictwem rynków finansowych przekuwane w sukces niemieckiej gospodarki. Zobowiązania Aten wobec Berlina wynoszą obecnie ok. 90 mld euro. Oznacza to, że Niemcy skorzystają na greckim kryzysie nawet jeśli tamtejszy rząd nie spłaci ani centa z narzuconego długu.

  http://strajk.eu/niemiecki-budzet-w-swietnej-kondycji-kosztem-grecji/

 4. Janka said

  Autor zwykle pisze sensownie, ale tym razem popłynął.
  Zmierzch ww. pani bierze się stąd, że próbuje od jakiegoś czasu urwać się z amerykańskiej smyczy, bo przecie pełne akta STASI (no i kopie na Łubiance) kryją niejedną ciekawostkę o „złotej Anieli”.
  Szanowna pani Aniela wzięła srogi rewanż na Grecji za ‘referendum’ które przez czysty przypadek wypadało tuż po 4 lipca , kiedy giełdy amerykańskie mają tzw „early close” przez co banki amerykańskie przypuściły atak spekulacyjny na EURO, przy którym atak na rubla to przysłowiowy „mały pikuś”. W zamian za taki „numer” pani Aniela zażądała ustami swojego ministra zdeponowania prawie całej jako tako funkcjonującej jeszcze gospodarki greckiej w tym specjalnym funduszu, na którym łapę trzyma EBC i spółka. Na takie bezeceństwa USRael nie może pozwolić oczywiście i „Złota Aniela” najwyraźniej musi być wymieniona na kogoś bardziej spolegliwego bo „W(ch)uj Sam” nie lubi takich co mają własne zdanie – woli tych co mu nadskakują jak administratorzy Polin-land-u.

  Niemcy najwyraźniej zapomniały się w przysłowiowej „kolejności dziabania” a te 60 tyś US marines co stoją w dojczlandzie to bynajmniej nie po to aby „bronić” NATO przed Rosją, tylko aby stale przypominać Teutonom, o tym kto wygrał IIWW, która najwyraźniej się wcale nie skończyła.

 5. Dziad Wernyhora said

  Aniela prowadzi Rzeszę w kierunku odzyskania „Ziem Odzyskanych”, posadziła pajaca Donalda ps. Oskar na stołku „prezydenta UE”, de facto rządzi kontynentem.
  A że nienawidzą Niemiaszków ?? – no to co? Stare przysłowie: „Silnych ludzie nienawidzą, słabych depczą”. Niemcy są nienawidzeni, Polacy są pogardzani.

 6. Joe said

  Anielka to jedna z NICH…ukorzeniona i blizej jej do usraela niz gdziekolwiek indziej.Oddaje sie nie Amerykanom ale USRA -elitom…bo tak samo jak im wszystkim marzy sie jej globalizacja planety…Ale Rosja stoi na drodze.No i te Chiny ktore prawdopodobnie na dniach dokonaja aneksjiaTajwanu…To usrael dal im przyklad jak „zwyciezac „maja..

 7. u said

  Ma Merkel chyba konkurentów do urzȩdu kanclerskiego, bo ziȩć ( Niemiec i tam mieszkają), który bardzo interesuje siȩ polityką, stwierdził, że na nastepną kadencje Merkel nie ma żadnych szans,. Pierw mówił inaczej.

 8. Kar said

  ..AM swoja kariere polityczna zawdziecza Helmut Kohl, architekt/multi-kulti zjednoczonych Niemiec…

  https://timedotcom.files.wordpress.com/2014/10/angela-merkel-helmut-kohl.jpg?quality=65&strip=color&w=1100

 9. maniek said

 10. marta15 said

  a czemu niby zmierzch? toz to dopiero poczatek jej kariery.

  „..Greece’s biggest creditor Germany has made a HUGE PROFIT on the country’s debt crisis over the last 5 years as it saved through lower interest payments on funds borrowed amid investor “flights to safety.”..”

  http://www.infowars.com/germany-made-e100bn-profit-on-greek-crisis-study/

 11. marta15 said

  ciekawy artykul Vaclava Klausa na temat kryzysu greckiego i roli Uni E w tym przekrecie
  http://www.klaus.cz/clanky/3771

 12. revers said

  Merkelowka kandyduje na nastepna kadencje, i wszystko wskazuje na to ze moze przejsc, biorac pod uwage zanagazowanie jewrogermanskiej prasy w jej image, oraz jej ustepstwa na rzecz usraela, w tym sankcje na rosje ,wyslanie wojsk niemieckich na front wschodni.

  Na froncie poludniowym-greckim moze poszczycic sie zwyciestwem niemiec, czyt 10, 100 mld zyskiem dla niemieckiej finansjery i niemieckich koncernow.

  http://sputniknews.com/europe/20150811/1025606214.html#ixzz3iSb2DM2Q

  Juz teraz pod mlotek ida greckie lotniska, za tanie upadlosciowe pieniadze.

 13. NICK said

  Makrela? Najwyżej schudnie.
  „I tak Polskę wyludnię”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: