Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  misio o Izolacja Zełenskiego
  Ale dlaczego? o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na…
  revers o Wolne tematy (08 – …
  CIA o Izolacja Zełenskiego
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraińcy rozrabiają w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2015-08-12 (Środa)

Korespondent radia „Sputnik” Leonid Sigan rozmawiał z wiceprezesem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych Konradem Rękasem o problemie ukraińskich uchodźców w Polsce.

Problemem dla polskich władz staje się obecnie ukraińska emigracja. Szacuje się, że prawie pół miliona uchodźców z Ukrainy przebywa w Polsce i fala ta, z uwagi na trwającą na Ukrainie wojnę domową, nie spada. Jak temu zaradzić?

— Przede wszystkim trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki. Przecież emigracja Ukraińców do Polski jest tylko skutkiem, natomiast jej przyczyną jest oczywiście wojna domowa i konflikt sprowokowany przez siły zachodnie, Amerykę, ale niestety i przez Unię Europejską przy udziale Polski.
Właśnie to zagrożenie, o którym teraz mówimy, bardzo dokładnie i dobitnie wskazuje na całkowite bankructwo polityki polskiej wobec konfliktu ukraińskiego, przed czym niektóre środowiska i niektórzy obserwatorzy po stronie polskiej ostrzegali od samego początku. W swoich publikacjach i wystąpieniach Mateusz Piskorski, Janusz Korwin-Mikke, prof. Bronisław Łagowski, prof. Adam Wielomski bardzo wyraźnie mówili, że wzmagający się intensywny konflikt zbrojny na Ukrainie i powstające tam problemy ekonomiczne doprowadzą do emigracji.

W związku z tym Polska powinna, podobnie jak Białorusini, zaangażować się bardzo silnie w uspokojenie, pacyfikację tego konfliktu i doprowadzenia do wewnętrznego miru społeczno-ekonomicznego i geopolitycznego na Ukrainie.

Polski MSZ działał dokładnie przeciwnie, działał nie tylko wbrew interesom naszych sąsiadów ukraińskich, ale też bardzo wyraźnie i dobitnie przeciwko interesom Polski, doprowadzając do sytuacji, która jest i która będzie niestety coraz gorsza.

Obecna sytuacja na Zakarpaciu, a także na terenach Wołynia i Lwowszczyny, gdzie działania bojówkarskie Prawego Sektora są coraz silniejsze, oznacza, że na tym właśnie obszarze może pojawić się następne ognisko zapalne kolejnej wojny domowej. A to z kolei wypchnie falę uchodźców bezpośrednio na polskie granice. O ile, bowiem, w tej chwili znaczną część uciekinierów z Ukrainy absorbuje na swoim terytorium Rosja, o tyle, jeśli zacznie się to na zachodzie Ukrainy, już żadna siła nie powstrzyma tych ludzi przed przybyciem do Polski.

To jest bardzo poważny problem społeczny w Polsce, zwłaszcza że towarzyszy temu też tzw. emigracja legalna, czyli emigracja zarobkowa, emigracja studentów ukraińskich, pracowników, uczniów do Polski. Oni z kolei niestety stwarzają zamknięte enklawy, wobec nich nie ma polityki emigracyjnej, kulturowej, wychowawczej, nie ma też oddziaływania za ich pośrednictwem na sytuację na Ukrainie, co było by wskazane. Odwrotnie — są oni przyjmowani z całym „dobrodziejstwem”, a ściśle z ogromnym bagażem napięć, antypolskich nastrojów, klimatu wyniesionego wprost z atmosfery wojennej, która się obecnie na Ukrainie rozwija. To wszystko są skutki konfliktu, wobec których polskie władze są bezradne.

Ponad 20 tysięcy ukraińskich studentów studiuje na polskich uczelniach. 35% badanych Polaków oburza arogancja imigrantów a szczególnie zdjęcia studentów z flagą UPA. Kosztem wspierania obecnych władz w Kijowie oficjalna Warszawa przymyka nawet oczy na wybryki niektórych imigrantów propagujących banderyzm. Czy prezydent Duda potrafi sprzeciwić się temu?

— Sytuacja, jeśli chodzi o studentów ukraińskich, jest bulwersująca z kilku powodów. W Lublinie, jednym z największych ośrodków akademickich, zwłaszcza na wschodzie Polski, studiuje ponad 3000 studentów ukraińskich, nie licząc uczniów miejscowych szkół. I to właśnie w Lublinie, blisko granicy polsko-ukraińskiej miały miejsce szczególnie bulwersujące przypadki.

Mam na myśli przypadek z młodym Ukraińcem, który wykonywał wulgarne gesty i komentarze w obozie zagłady na Majdanku, znajdującym się koło Lublina. Akurat w tym mieście, kiedy się chodzi przez miasteczko akademickie, nazywane już w Lublinie małym Kijowem, słyszy się głównie ukraińską muzykę, ukraiński język i w tym także upowskie pieśni bojowe. Ta młodzież jest agresywna, wyalienowana, nie integruje się ze środowiskiem polskim, co więcej, na konflikt etniczny nakłada się konflikt socjalny.

Spora część tej młodzieży korzysta z wydatnej polskiej pomocy państwowej polskiej, jak również też czerpie z pieniędzy, które przychodzą z Ukrainy, bo umówmy się, nie są to dzieci z biednych, potrzebujących rodzin, z wyjątkiem nielicznej grupy potomków Polaków, mieszkających na kresach. Reszta to są dzieci obecnej współczesnej politycznej, ekonomicznej elity Ukrainy, które tutaj korzystają z wieloletniego i wieloźródłowego wsparcia, jednocześnie niczego o cywilizowanym współżyciu między narodami się nie ucząc.

Zwracało się na to uwagę kilkakrotnie. Powiernictwo Kresowe złożyło zawiadomienie do Prokuratury w sprawie owego znieważającego pomnik Ukraińca. Te środowiska kresowe prosiły między innymi władze kościoła katolickiego, aby interweniowały na temat propagandowania banderyzmu na seminarium grekokatolickim duchownym w Lublinie. Działań ze strony oddolnych czynników było dużo.

Władze zaś na to nie reagują i ignorują: ani władze akademickie, ani władze państwowe, ani władze kościelne. Czy to zmieni prezydentura Andrzeja Dudy? Andrzej Duda jest zadaniowym prezydentem, celem pierwszych miesięcy jego prezydentury ma być doprowadzenie do zwycięstwa PiSu, jego partii macierzyńskiej, w wyborach parlamentarnych. A więc determinować jego prezydenturę w tych pierwszych tygodniach i miesiącach będą sondaże i badania opinii publicznej, wykazujące, czego oczekuje społeczeństwo polskie, w tym również wobec kryzysu ukraińskiego.

Jeśli społeczeństwo polskie, a na to wszystko wskazuje, będzie wykazywało determinację w walce z promowaniem banderyzmu przez młodych Ukraińców, Duda wówczas zajmie stanowisko zgodne z interesem Polski. Natomiast czy da to efekt późniejszy, a więc czy uda się dzisiejsze deklaracje zamienić na jakieś konkretne zdania rządowe po ewentualnej zmianie rządu w Polsce, do tego można mieć wątpliwości, ponieważ cały czas obracamy się w kręgu tych samych formacji postsolidarnościowych, formacji nastawionych na politykę prozachodnią, a więc i proukraińską, antyrosyjską i politykę ignorowania polskich realnych interesów na Wschodzie.

A więc mam wątpliwości do tego, o ile prezydent Duda wiele powie, aby zyskać poparcie wyborców dla swojej partii, i czy on sam i jego partia naprawdę coś w tym kierunku zrobią.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 10 do “Ukraińcy rozrabiają w Polsce”

 1. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

 2. KOR said

  @ W związku z tym Polska powinna, podobnie jak Białorusini, zaangażować się bardzo silnie w uspokojenie, pacyfikację tego konfliktu i doprowadzenia do wewnętrznego miru społeczno-ekonomicznego i geopolitycznego na Ukrainie.

  Polska powinna, jak to było w przypadku NRD, kierować uciekinierów do Kaliningradu, lub na Białoruś, aby mogli oni dołączyć do nowo tworzonego rządu wyzwolenia Ukrainy w Federacji Rosyjskiej, lub prosić o osiedlenie na Syberii podbitej przez kozaków Jermaka.

 3. RomanK said

  Wyzwolenie Ukrainy…usuniecie puczystow i zatapienie ich radami ziazanymi z Partiami regionow..spowoduje masowy exodus Banderowcow do Polski..w liczbie min 3mln…zorganozowanych i dobrze uzbrojonych gangsterow, nienawidzaych uczciwej pracy i zfrustrowanych przegrana…i niemoznoscia powrotu na Ukraine ze strachu przed odpowiedzialnoscia.
  To nei jest zadna prognoza. To latwo przewidywalny rozwoj wydarzen na ktore ani Polacy ani rzady nei sa wcale przygotowani.

 4. KOR said

  https://www.google.pl/search?q=strogonow+danie+obiadowe&client=ubuntu&channel=fs&biw=1813&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CEcQsARqFQoTCO3eh5mBpMcCFWEpcgodHQYNrA – strogonow danie obiadowe, którego nie pokazał, jak dotąd, pan Marucha

  http://www.wikiwand.com/pl/Stroganowowie
  https://www.google.pl/search?q=images+for+podb%C3%B3j+Syberii+przez+kozak%C3%B3w+Jermaka&client=ubuntu&hs=Wov&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCJSAxov-o8cCFWNncgoduXwAlg&biw=1813&bih=961 – mages for podbój Syberii przez kozaków Jermaka
  http://warfiles.ru/show-16972-boy-na-chuvashevom-mysu.html
  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/01/19/jermak-timofiejewicz-zdobywca-syberii/

  Strogonff był.
  Admin

 5. ojojoj said

  Czy w ramach sojuszu atlantyckiego amerykanie stacjonujacy w Polsce nie powinni zabezpieczyc granice polsko-ukrainska ze wzgledu na wojne domowa i niestabilnosc tego kraju?
  Czy wogole wojska NATO nie powinne wlasnie wzdluz granicy nato-ukraina rozlokowac zolnierzy zamiast osaczac Kaliningrad ze wszystkich mozliwych stron?
  Czy dla NATO jest obojetne, gdy uzbrojone bojowki (jakiekolwiek) pochodzace z nie-natowskiego kraju penetruja granice krajow nalezacych do sojuszu?

  Bo to ze NATO mialo gleboko w dupie przeprowadzenie jakiegokolwiek sledztwa w sprawie rozbicia sie samolotu z polskim dowodztwem, a wiec takze czesciowo dowodztwem nato, to juz wiemy.

 6. KOR said

  https://www.google.pl/search?q=strogonow+danie+obiadowe&client=ubuntu&channel=fs&biw=1813&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CEcQsARqFQoTCO3eh5mBpMcCFWEpcgodHQYNrA#channel=fs&tbm=isch&q=Niby+nic%2C+a+tak+to+sie+zaczelo%2C+niby+nic%2C+zwyczajne+%22pa+pa+pa%22.+Jest+w+orkiestrach+detych+jakas+sila%2C+lecz+ich+dzisiaj+brak!+ – Niby nic, a tak to sie zaczelo, niby nic, zwyczajne „pa pa pa”. Jest w orkiestrach detych jakas sila, lecz ich dzisiaj brak!

 7. NICK said

  (5).
  A NATO, na to: goń się cwelu! Zrobimy co zechcemy!!!
  To, oczywiście nie do P. Ojojoj, którego pozdrawiam.

  Wojska NATO, penetrują granice, rozlokować, zabezpieczyć, Kaliningrad, SOJUSZ. Słowa – tagi. Tyle.

 8. NATO to płatne ZABIJAKI wynajęci przez ŻYD-bank-sterów i ludobujców z Waszyngtonu, said

  @ 7 wpisu

  Motłoch banderowsko-ukraiński zawsze był wspierany przez ŻYDOWSKĄ anty-polską sitwę, która ukrów zamieszkałych w III RP wspierała przy skoku do koryta władzy w Polsce. Ukry zamieszkali w Polsce razem z żydami ZWALCZAJĄ etnicznych Polaków w Polsce.
  Ukry z polskim obywatelstwem współdziałają w razem z żydami i innymi mniejszościami zamieszkałymi w Polsce w celowej DESTABILIZACJI instytucji Państwa Polskiego, aby ją ZLIKWIDOWAĆ oraz celowo GENERUJĄ konflikty polityczne oraz społeczne w III RP.

  Ukry razem z żydami zamieszkałymi w III RP przejęli kierownictwo nad wszystkimi sektorami siłowymi w III RP jak spraw wewnętrznych, policji, wojska, BOR … itp.

  Jest bardzo poważne podejrzenie, że to ukry dominujący w resortach siłowych w III RP podłożyli bomby w samolocie Tu-154M , który wybuchł w powietrzu i rozsypał się nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

  Ten zamach na ten samolot rządowy maił na celu totalne SKONFLIKTOWANIE polskiej zwaśnionej sceny politycznej w III RP oraz totalne PODZIELENIE, skłócenie polskiego społeczeństwa co w ogólnym zamierzeniu ma OSŁABIĆ Polskę jako instytucję.
  Prawie wszyscy komendanci policji komend wojewódzkich w III RP to polscy obywatele ale URAŃSKIEJ narodowości, którzy systematycznie ZAJADLE zwalczają każdego roku świętowanie przez etnicznych Polaków 11 listopada odzyskania Niepodległości Polski.

  https://marucha.wordpress.com/2014/11/14/ukraincy-w-polskiej-policji/

  Zobaczcie „gdzie” ta UKARIŃSKA „polska” policja świętuje swoje awanse na wyższe stopnie służbowe:

  http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/aktualnosci/31569,Swieto-Podlaskiej-Policji-2015.html

  „Anty-polski przestępczy GANG „Platforma Obywatelska” to faktycznie skrzyknięta banda aktywistów z mniejszości narodowych zamieszkałych w III RP NIE polskiej narodowości, którzy ZWALCZAJĄ etnicznych Polaków.

  Na wiosnę 2012 roku żydo-niemieckie mafiozo D.Tusk dokonał CZYSTKI w szeregach Policji III RP wg. kryterium ETNICZNEGO, usuwając wszystkich etnicznych Polaków ze stanowisk komendantów policji komend wojewódzkich oraz innych wyższych stanowisk w „polskiej” policji.
  Rządzącą ANTY-polska sitwa PO wstawiła na piedestały władzy w policji praktycznie tylko UKRAIŃCÓW lub innych policjantów deklarujących NIE polską narodowośc, którzy wcześniej zostali w EXPRESOWYM trybie awansowani na wyższe stopnie.

  Obecnie najwyższa kadra oficerska w „polskiej” policji to nie są Polacy, ale jedynie „polscy obywatele” SŁUŻCY prywatnym interesom politycznym sitwy PO.

  To UKRAIŃCY w „polskiej policji” brutalnie atakują polska młodzież na Marszach Niepodległości 11 listopada w III RP, gdyż oni biologicznie NIE nawidzą Polski i Polaków:

  Armia płatnych zabijaków ludobujców US Army absolutnie NIE reprezentuje interesu „społeczeństwa amerykańskiego” ani instytucji państwa USA, lecz wyłącznie egoistyczny interes ŻYDO-mafijnej KASTY przy korycie władzy w Waszyngtonie oraz MEGA żydo-złodzeji finansowych oraz kilkuset „właścicieli” potężnych międzynarodowych „korporacji” nazywanych w Ameryce „jednym procentem” czyli tych, którzy brutalnie złodzejską metodologią przywłaszczyli sobie 95% całego majątku USA.

  W USA jest nieunikniona 2-ga wojna domowa pomiędzy czarnym motłochem i łajdacko napuszczanym na białych pozostałych obywateli Ameryki. Ten bandycki proceder konfliktowania wielonarodowego zbankrutowanego molocha USA organizuje mafia żydowska trzęsąca tym USA jak głupim snopkiem siana.

 9. błysk said

  Moim zdaniem ,jeśli zwycięży PIS ,to zacznie się polityka antyrosyjska ,bezsensowna i tragiczna w skutkach. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na ruch Kukiza .On sam jest zbyt ograniczony w pomyślunku /zresztą jak się wydaje – w dalszym ciągu pijak i narkoman / ,ale ci którzy za nim stoją, myślą ,jak się wydaje, logicznie .Wyrazem tego jest mianowania Marii Pyż ze Lwowa , na przedstawiciela tego ruchu.

 10. NICK said

  O Kukizie ostatnio cisza. Grobowa. Niech tak zostanie. Inaczej uwiodą za nos 20 % gawiedzi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: