Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Ale dlaczego? o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na…
  revers o Wolne tematy (08 – …
  CIA o Izolacja Zełenskiego
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Władysław Anders i Władysław Sikorski – zdrajcy Polski

Posted by Marucha w dniu 2015-08-12 (Środa)

Czy tzw. Rząd Polski na Uchodźstwie realizował polskie interesy? Zweryfikujcie poniższe teksty i sami oceńcie.

Apel gen.Sikorskiego w sprawie ratowania żydów:

Kliknij, aby powiększyć

Oto cytat z gen.Andersa:

Polityka nasza obecna, ściśle i jak najbardziej związana z polityką angielską, musi do sprawy żydowskiej, której wpływy w świecie anglosaskim są bardzo znaczne i ważkie, ustosunkować się pozytywnie.

Wszyscy żołnierze muszą bezwarunkowo zrozumieć, że nasza racja stanu wymaga nie drażnić Żydów, gdyż antysemityzm obecnie może przynieść polskiej sprawie jak najbardziej zgubne i nieobliczalne wprost skutki. Polecam więc w odpowiedni i dyskretny sposób przedstawić nasze stanowisko podległym oddziałom i wyraźnie przestrzec zbyt gorących i krewkich, że obecnie wszelkie objawy walki z Żydami są bezwarunkowo niedopuszczalne i będą surowo karane, jako takie, które sprawie naszej wyraźnie szkodzą. (…)

Będąc już gospodarzami u siebie po wygranej kampanii, sprawę żydowską załatwimy tak, jak tego będzie wymagać suwerenność i wielkość naszej Ojczyzny oraz zwykła ludzka sprawiedliwość.

 • Opis: pismo do dowódców poszczególnych jednostek z 30 listopada 1941.
 • Źródło: Krystyna Kersten, Polacy-Żydzi-komunizm. Anatomia półprawd 1939–1968, Warszawa 1992, s. 41–42.

Teraz widzicie czym był Rząd Londyński? Banda arystokratów będąca na usługach anglosaskiego żydostwa i masonerii. Kiedy politycy z Londynu pławili się w luksusach, to Polacy w kraju musieli walczyć każdego dnia o jedzenie i przetrwanie.

[Gajowy nie widzi w tym  żadnej zdrady polskich interesów, a jedynie zagrywkę taktyczną. – admin]

Już wtedy dla nich ważniejszy był interes polski niż żydowski [a nie odwrotnie? – admin]. Niczym nie różnili się od pachołków Moskwy którzy przejęli władzę w 1944 r.

Stosunek Andersa i Sikorskiego wobec żydostwa jest dokładnie taki sam jak dzisiejszych lewicowych liberałów wobec kolorowych mniejszości na zachodzie Europy: muzułmanin może bezkarnie odciąć głowę Białemu, ale gdy biały spróbuje się zemścić na muzułmanach, to natychmiast wyciągane są wobec niego konsekwencje.

To polityka prosowiecka Sikorskiego doprowadziła po części do przejęcia władzy przez Sowiety w Polsce. To Sikorski ma pośrednio na rękach krew Polaków pomordowanych przez banderowców na Wołyniu, tylko dlatego że trzeba było pomagać odwiecznym wrogom Polski – żydom zamiast swoim rodakom. [Twierdzenie bardzo ryzykowne – admin]

Tragedia Wołyńska ma swój ponadczasowy wymiar. Tak jak wtedy, dziś Polacy będący pod brutalną żydowską okupacją mogą liczyć tylko na siebie samych i na Boga.

Dla rządu londyńskiego Polacy z Wołynia byli nic nie warci. Wołyniacy byli pozostawieni sami sobie, choć wtedy przynajmniej księża byli patriotyczni, oddani Bogu i Ojczyźnie, w przeciwieństwie do dzisiejszych czasów.

Zaczynam rozumieć, czemu niektórzy Polacy, co przetrwali banderowskie piekło, darzyli pewną sympatią Armię Czerwoną, Mimo że uczyniła ona wiele zła, to faktem jest, że jednak po części dzięki radzieckim żołnierzom rozwiązano banderowski problem. Ironią losu jest to że to Armia Czerwona więcej zrobiła dobrego dla wołyńskich Polaków niż tzw. Rząd na Uchodźstwie.

Piszę to jako osoba, która potępia terror czerwonej syjonistycznej armii gwałcicieli (szacunek jedynie mam dla tych Rosjan, którzy widzieli Polaków jako braci Słowian, a nie jako łup wojenny).

Natomiast gen. Anders po wojnie udzielał protekcji banderowcom zbiegłym z Sowietów:

Warto jest odnotować, że jedna z żon Andersa, Irena, ma ukraińskie korzenie:

Wychowana w ukraińskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Jej ojciec Mykoła Jarosewycz był księdzem greckokatolickim, kapelanem wojskowym Armii Austro-Węgier i Ukraińskiej Armii Halickiej. Matka, Ołena z Niżankiwśkich była siostrą Ostapa Niżankiwśkiego – znanego ukraińskiego kompozytora, księdza greckokatolickiego i posła na Sejm Krajowy Galicji IX kadencji i Ołeksandra Niżankiwskiego – ukraińskiego śpiewaka operowego.
(Fragment z wiki).

Więcej na temat rządu londyńskiego przeczytają państwo w książce Henryka Pająka „Retinger- mason i agent syjonizmu”.

Click to access Paj__k-H.-Retinger-mason-i-agent-syjonizmu.pdf

Patrząc na to, czyje interesy reprezentowali politycy z Londynu, coraz bardziej zaczynam rozumieć tych Polaków, którzy walczyli po stronie Hitlera [a dużo ich było? – admin]. Nie każdy był otumaniony judeofilską propagandą. Czy Polacy kolaborujący z Hitlerem są gorsi niż ci, co kolaborowali z żydo-anglo-sasami?

Kiedy Polska wreszcie odzyska prawdziwą suwerenność, obalone zostaną pomniki żydowskich sługusów różnej maści, kreowanych na wielkich bohaterów.

http://sukarno.neon24.pl

Komentarze 33 do “Władysław Anders i Władysław Sikorski – zdrajcy Polski”

 1. ojojoj said

  To w takim razie ja zaryzykuje jeszcze bardziej ryzykownym stwierdzeniem: gdyby nie anders, nie byloby izraela

 2. RomanK said

  NO coz wejdzie nanajnowsze wpisy encyklopedyczne..i zobaczycie ze Slazacy traktowani sa jako narod, slaska godka- jako jezyk slazki…widziecie analogie???? Jak sie zaczelo dzielic…to napewno sie podzieli…wszystko co sie podzielic da.
  Skleic podzielone…..to prawie wymaga zdolnosci cudotworczych….
  Niech o tym pamietaja szczegoleni dotknieci patriotycznym debilizmem o anielskim pochodzeniu:-))))

 3. ALI BABA said

  ad 2 ..gdyby nie anders, nie byloby izraela..” B. TO WĄTPLIWE…ALE PEWNE JEST, ŻE ANDERS BYŁ GOŚCIEM BERII w jego prywatnym mieszkaniu /sic!!/. Pisz o tym syn Berii w swoich wspomnieniach!! B to ciekawa informacja…ale szczegółów na ten temat brak..Proszę mi nie podpowiadać, że chodziło o gen Berlinga..na pewno nie o niego..

 4. re1truth2 said

  Table 2 : KGB Data on Arrests and Deportations from Annexed Territories, 1941 -1952

 5. re1truth2 said

  Table 3 : KGB Data on Deported Oriental Groups, 1944

 6. RomanK said

  Popatrz pan panieRe1truth2..jaka zgodnosc,,porownaj pan dzis uchodzcow co sami z wlasnej woli uciekaja z domow…i jak w pysk strzelil….
  Tak mi cus glupiego do lba przychodzi,..ze przed bolszewikami tak sami nei uciekali…jak przed nasza Armia Pokoju, Rownosci i Demokracji…gupale dzikie…

 7. Kleks said

  Z listu gen. Andersa:

  „Wszyscy żołnierze muszą bezwarunkowo zrozumieć, że nasza racja stanu wymaga nie drażnić Żydów.”

  Tez mi wiadomosc.

  Przeciez wszyscy wiedza, zeby gowna nie ruszac bo bedzie smierdziec.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Ale zakończenie było takie:
  „Będąc już gospodarzami u siebie po wygranej kampanii, sprawę żydowską załatwimy tak, jak tego będzie wymagać suwerenność i wielkość naszej Ojczyzny oraz zwykła ludzka sprawiedliwość.”

 9. Anzelm said

  Ad tylko tak:

  Gen Anders konwertował na katolicyzm, jeżeli to prawda

  to Abp Gawlina ma argumenty.

  Tylko trzeba przeczytać jego WSPOMNIENIA !

 10. wi42 said

  „Polityka nasza obecna, ściśle i jak najbardziej związana z polityką angielską, musi do sprawy żydowskiej, której wpływy w świecie anglosaskim są bardzo znaczne i ważkie, ustosunkować się pozytywnie.”
  Trzeba docenić, że pisze bez owijania w bawełnę

 11. aaaaaaaaaaaaaaaa said

  …….z filmu Poręby jasno wynika ,że Anders mógł być zdrajcą …..zresztą z tego filmu „Katastrofa….” w ogóle wynika ,że nikt nie ufał nikomu,……więc prawdę znają tylko ówcześni ……..

  jak znam życie to z komora żydy za 50 lat zrobią też super prezydenta w historii ” polski „……..piszę już Polski z małej ……bo o stepie trudno pisać inaczej ………

 12. RomanK said

  No panowie najprosciej byloby , gdyby Sikorski zmienil front….no tak szast prast! Podpisal porozumienie z Hitlerem po brzuchach Anglikow przejechal Kanal…do Polski wrocil i wymlocil dorzynajac co sie pochowalo i Niemcom ucieklo…
  Slaazcy byliby w swoim Heinemacie, Kaszuby tyz… Danzig bylby- jak zawsze…ale za to ladny kawal Morza Czarnego….z cieplymi wodami..zyzna Naddnistria…i wyzneloby sie przy okazji Bandere i Banderowcow oskarzajac ich o krypto zydowstfo….
  Jak marzyc..to mazyc:-))))rozmazujac historie na rzadkie, zolte i smierddzace….
  Ino po co bylo sie opierac….jak Manka o …..miedze????

 13. Guła said

  Sikorskiemu to w dniu wybuchu wojny Rydz – Śmigły z karku komendantkę kryminalną ściąga, ale do WP nie przyjmuje, nawet na szeregowca. Sikorski ukrywał się po kniejach i kamyszach przez kilka ładnych lat ścigany listem gończym przez policję kryminalną.
  Internowanie Rydza Śmigłego w Rumuni śmierdzi na odległość. A jednak marszałek samodzielnie ucieka Rumunom, dociera do Warszawy i trafia na niespodziankę. Zorganizowane z Rumuni przez Rydza Śmigłego Podziemie przejmuje AK Sikorskiego.
  Internowanie oficerów sanacyjnych w Irlandii w stanie wojny, nie zna precedensu w historii.

 14. re1truth2 said

  Dla przypomnienia [ Kiedy tylko Stalin pozwolił – w 1942 roku – na tworzenie się Armii Andersa na terenach ZSRR, biskup Gawlina, wbrew powszechnym obawom, wyruszył do Rosji, aby czuwać nad zwalnianymi z niewoli sowieckiej polskimi jeńcami. Był on pierwszym biskupem, któremu oficjalnie pozwolono wjechać na tę nieludzką ziemię i w dodatku, jakby na przekór panującemu tam diabelskiemu systemowi, publicznie sprawować sakramenty wobec wielkich zgromadzeń żołnierzy tułaczy! Posłuchajmy, co sam zanotował:

  „Dla naszych żołnierzy było to wstrząsające przeżycie; wszak do niedawna nie wolno im było się modlić… Teraz zaś, nawet przydzieleni do Armii Polskiej generałowie i pułkownicy NKWD, słuchali Mszy świętej – z odkrytymi głowami…”

  Niesłychany cud wydarzył się także w samej stolicy bolszewickiej Rosji:

  „Na wieść o przybyciu polskiego biskupa do Moskwy, do jedynego czynnego tam kościoła św. Ludwika, ruszyły setki ludzi, aby się wyspowiadać i przystąpić do Komunii św.”]
  Anders pod wpływem żony z luteranizmu [ad 9]

 15. błysk said

  Artykuł jest grochem z kapustą ,bez jakiegokolwiek wyczucia sytuacji wojennej. Sam bym podobnie postąpił jak Anders : co by dało jakiekolwiek wystąpienia antyżydowskie? w sytuacji mordowania żydów przez Niemców i wspierania żydostwa przez świat anglosaski ? Sadzę ,że przynajmniej kłopoty z Anglikami czyli zanegowania naszej obecności zbrojnej na frontach walki z Niemcami. Z tego co pamiętam ,to Anders był przeciwnikiem powstania warszawskiego .Proszę podać nazwisko innego męża stanu ,który by to jasno oświadczył.

  Ja też nie rozumiem tych zarzutów wobec Andersa.
  Admin

 16. NICK said

  Ładna wymiana zdań. Wiele wyniosłem. Dziękuję.

 17. AlexSailor said

  @Marucha

  Jeszcze raz wskazuję, do jakich absurdów prowadzi żydomania.
  Temat ciekawy, nawet sensowne informacje o relacjach Rząd Londyński – Wołyń, Rząd Londyński – banderowcy ale polane sosem żydomanii staje się absurdem i przekreśla wartość poznawczą artykułu.

  Przy okazji mazianie wszystkiego gównem, aż w końcu się przylepi.
  Trzeba pisać prawdę, dociekać przyczyn, mechanizmów, błędów, zdrady.
  Ale realnie a nie baśniowo.

 18. Plausi said

  Komentarz

  „Banda arystokratów będąca na usługach anglosaskiego żydostwa i masonerii.” Do tego komentarz wybitnego poety żydowskiego pochodzenia o Polsce, który zdradził nam tajemną wiedzę o strukturze naszego społeczeństwa. Obowiązuje chyba i dziś.

  Dobrze jest czasem wiedzieć kto jest kto ?

 19. Powinna być notka w nagłówku: „Artykuł sponsorowany” lub też „zawiera lokowany produkt” Dlaczego? Ano dlatego że kapitalnie wpisuje się w politykę manipulacji informacyjnej z celem destrukcji wszelkiej myśli patriotycznej. Rzucić gównem, zasiać wątpliwości, fakty prawdziwe wykorzystać do przemycenia fałszu i kłamstwa. Dobre panie gajowy! Polaczkom bohaterowie nie są potrzebni, i koniecznością wręcz jest eliminacja tych których jeszcze uważają za bohaterów. Sikorski zdrajca, Mickiewicz konfident, Kościuszko kolaborant, Rejtan zdrajca, Poniatowski sprzedawczyk. Co jest w tym paszkwilu lokowanym produktem i kto go sponsoruje pozostawiam do wytypowania myślącym. Wy też Marucho jesteście myślącym, ale inaczej.
  ==================
  Czy był Pan łaskaw zauważyć dwie rzeczy (już mnie kuρwa szczęki bolą od gadania w kółko tego samego…;
  1. Artykuł nie jest mojego autorstwa.
  2. Nigdzie nie napisałem, że się z nim zgadzam; co więcej, moich kilka uwag w tekście wyraźnie sugeruje coś odwrotnego.

  A teraz, jebany w dupę cwelu – masz jakiekolwiek dowody na „sponsorowanie” tego artykułu? Masz, kurwo męska, jakiekolwiek przesłanki, aby na mnie – prowadzącego ten blog od dziewięciu lat – rzucać jakieś kalumnie i podejrzenia?
  WON, ŚMIERDZIELU.
  Admin

 20. Arek said

  I czy to się da czytać w spokoju? Trzeba napisać nową historię dla szkół i to szybko.

  A więc jasne jest ,że dlatego nie pozwoliliśmy/ a w zasadzie osobnicy mający w d…pie Polaków/ na autostradę do Prus Wschodnich , bo my szabelką mamy bronić jako głupi goje żydów w całej Europie. A tak Hitler wziąłby Stalina i ich żydów za łby.Czy my tego nie widzimy?
  A na to przecież judeopolonia pozwolić nie mogła, więc co tam….. niech zmasakrują Polkę, prawda?
  Wyrżnęli prawie cały naród, zagrabili wszystkie majątki, złoto, cenne zabytki , zabrali Kresy, elity zakatrupili, stolicę spalili ,

  Widać wyraźnie , że my nie zasługujemy na wolną Ojczyznę. Nie było i nie ma mądrego przywódcy – np. króla, dyktatora, prezydenta itp. który nas Polaków butem i pejczem nauczyłby szacunku do siebie i do Polski.
  Wolimy się upić i tarzać w błocie , filozofować i wszystkich krytykować, Nic nas klęski i zdrady nie nauczyły.
  Jeżeli nie będziemy stanowczy i radykalni to nas zniszczą wszyscy sąsiedzi, wewnętrzni zdrajcy, agenci, k…rwy i złodzieje.

  Albo zrobimy porządek w naszym kraju albo będzie syf, mogiła i kamieni kupa.
  1. Trzeba wyrzucić wszystkich żydów,banderowców, ruskich agentów i zdrajców – jak to zrobili mądrzy królowie m.in. Francji i Hiszpanii o wiele wcześniej.Każdy obywatel za zdradę stanu – kara śmierci przez powieszenie
  2. Wprowadzić system prezydencki , a partia która wygra wybory np. ponad 40% głosów bierze obligatoryjnie 51%. Żadnych koalicji i rozmywania odpowiedzialności.
  3.Sejm 230 posłów, senat – mędrcy 12 osób i to wszystko.
  4. Sojusznicy blisko, wrogowie daleko. Zrobić z Niemcami,Skandynawią , Czechami, Słowakami, Austrią, Węgrami i Rumunią pakt gospodarczo wojskowy.
  5. Odzyskać Polskie Kresy i wybudować kanał z wałami lub murem na granicy na rzece Zbrucz, Ikwa itd na północ..Chiny wiedziały co to dzicz azjatycka więc mur powstał. Wschód zawsze nas grabił, więc zapora będzie skuteczna.
  6. Cerkiew obca nam kulturowo / prawosławna i greko-katolicka /,cyrylica i mentalność bolszewicka- tylko za tą nową granicą. My
  też nie możemy tam budować kościołów, mącić w głowach ich obywatelom jakimiś katolickimi misjami. Podział musi być wyraźny.
  7. Obudźmy się wreszcie. Nie umiemy twardo wykorzystać zwycięstw. Tak było z Krzyżakami .Grunwald to zaprzepaszczenie . jedno z wielu /Beresteczko – Chmielnicki powinien wisieć na rynku we Lwowie jako zdrajca, kto Banderę ocalił od szubienicy? ? itd. itp. Takich działań jest masa. Akcja „Wisła” też zamiast spowodować całkowitą eliminację banderowców z Polski, dała im nowe domy. Efekty mamy w postaci koła parlamentarnego UPA w sejmie. Czy my nic nie potrafimy zrobić porządnie do końca?

 21. ALI BABA said

  ad 15 ..”Ja też nie rozumiem tych zarzutów wobec Andersa.
  Admin”.. JA TEGO TEŻ NIE ROZUMIEM JAK I TEGO CO ROBIŁ ON W JEGO PRYWATNYM. /TZN BERII/ MIESZKANIU..?! O ILE SOBIE PRZYPOMINAM NIE BYŁA TO KRÓTKA KURTUAZYJNA WIZYTA…tak wynika ze wspomnień syna Berii..!!

 22. ALI BABA said

  ad 13..”Internowanie Rydza Śmigłego w Rumuni śmierdzi na odległość..” JAK RÓWNIEŻ TEN JEGO SZYBKI ZGON W WARSZAWIE..Tytułów nie pamiętam, ale między wierszami wyraźnie było powiedziane, że R. Śmigły..został prawdopodobnie otruty.!! W jednej z publikacji podano kilka niejasności dotyczące miejsca śmierci i jej okoliczności /popierając to faktami/.. Ponadto sugerowano kto mógł za tym stać..i z jakiego powodu!! Ale to zostawiam bez komentarza..

 23. Cute Kid said

  Jaki cel ma gospodarz gajowki w propagowaniu tego artykulu?

  Jak zwykle: oświetlenie pod innym kątem i wywołanie dyskusji.
  Admin

 24. ojojoj said

  Wojsko Andersa skladalo sie po czesci z zydow polskich i rosyjskich, ktorych chcial sie pozbyc Stalin kiedy niemcy napadli na ZSRR, ktorzy to po wedrowkach przez Iran i Irak zostali w Palestynie aby stworzyc panstwo izrael. Reszta wojska Andersa zostala wybita w bezsensownej walce o Mt. Cassino.

  To mi wystarczy aby miec sie na bacznosci na temat tego goscia. Pozatym Anders to niemiec, co tez duzo tlumaczy.

 25. NICK said

  Czego jeszcze się dowiem? Anders, za moją wiedzą, uczynił dużo dobrego. Był politykiem i żołnierzem.

 26. Robert said

  Kleks said
  2015-08-12 (środa) @ 19:25:02

  Z listu gen. Andersa:

  „Wszyscy żołnierze muszą bezwarunkowo zrozumieć, że nasza racja stanu wymaga nie drażnić Żydów.”

  Tez mi wiadomosc.

  Przeciez wszyscy wiedza, zeby gowna nie ruszac bo bedzie smierdziec.
  ————————————————————————————————————————————

  I tak ich nie ruszamy, a oni się sami pchają i cuchną.

  Należy aktywistom żydowskim znów p…..lić, żeby poszli byle daleko stąd.

 27. Boydar said

  „… Trzeba wyrzucić wszystkich żydów, banderowców, ruskich agentów i zdrajców …” – p. Arek (20)

  A co zrobić z prowokatorami ?

 28. Mariusz said

  Banda zdrajców, oprawców, zamachowców i bandziorów! Smierdzące tchórzliwe trepy tak wówczas jak i dziś! Gdyby, zamiast trwonić gigantyczne środki na tzw armię przed II WŚ która w większości poprostu spieprzyła z kasą lub oddała się do niewoli, uzbroić każdego Polaka w broń palną, żaden Hitler czy Stalin nawet by nie śnił o wkroczeniu. Nie byłoby również żadnych rzeźi Wołyńskich i innych! Polski Naród rozbroili zaborcy i od tej pory to tylko stado tępych baranów!

 29. aaaaaaaaa said

  @17

  „Trzeba pisać prawdę, dociekać przyczyn, mechanizmów, błędów, zdrady.
  Ale realnie a nie baśniowo.”

  ……..to jest w ogóle nierealne ……zbieranina ludzi na obcym terytorium , gdzie trzeba było tańczyć jak zagrali ……..dookoła pewnie dziesiątki agentów /obserwatorów , gdzie każdy próbował ugrać coś dla siebie ……..

  nie ma szans ,aby dowieść prawdy w tak niesprzyjających warunkach, …….stąd cały chaos pośród naszych……..

  ……z poszlak w kierunku Andersa można się domyślać „zemsty” za niewolę rosyjską i pewnie nieco łagodniejsze spoglądanie na anglosasów ,…….. a to że żydostwo już kombinowało za plecami w Anglii to już osobna sprawa o której Anders mógł mieć jedynie mgliste wyobrażenie , bądź nie mieć go w ogóle…….

  nazwisko miał jednoznacznie północno germańskie ,więc mógł grać bardziej pod kątem „Anglików „,……..jeśli owe poszlaki wypłynęły z innego rejonu to jest oczywiste, że zostanie to odebrane jako akt zdrady ……..

  problem polega na tym, czy w ogóle ktoś z polskich oficerów miał wówczas rozeznanie w co grają wrogowie – bo to wiele by wyjaśniło kto rzeczywiście działał na niekorzyść Polski

  chociaż dla mnie po obejrzeniu filmu Poręby wszystkie koty są czarne …….

 30. AlexSailor said

  Anders.
  Po pierwsze wyprowadził armię polską z ZSRR, co umożliwiło stworzenie w pełni zależnej armii Berlinga.
  Po drugie doprowadził do bezsensownego udziału Polaków w bitwie pod Monte Cassino.

  O ile w pierwszej sprawie są jakieś argumenty za wyjściem, to w drugiej nie ma żadnych okoliczności usprawiedliwiających.

 31. z sieci said

  Polska wywołała Drugą Wojnę Światową, według książki Bachanan’a …nadużywając gwarancji brytyjskich i francuskich w 1939 roku i w ten sposób jakoby spowodowała powtórne osłabienie znaczenia Zachodu na świecie, po wcześniejszym, bardzo szkodliwym dla Zachodu wydaniu wojny Niemcom w 1914 roku przez Rosję, Anglię i Francję. 
  „Pamiętamy jak Hitler traktował Brytyjczyków czasie ich panicznej ucieczki z Dunkierki z Francji w 1940 roku. Nie tylko odwołał dwie dywizje z akcji przeciwko nim, ale również nie używał lotnictwa i marynarki do topienia bezbronnych na morzu uciekinierów angielskich. Wcześniej w walce przeciwko Polakom w 1939 roku, Hitler nakazał bezlitośnie mordować polską ludność cywilną i stemplować na skrzynkach amunicyjnych słowa „nicht schparen,” czyli „nie oszczędzać.”
  http://www.pogonowski.com/?p=2813

 32. z sieci said

  Autorytet naczelnego wodza poważnie ucierpiał w dniach klęski Francji. Sikorski zawiódł na całej linii, doprowadzając do zagłady większości odbudowanych sił zbrojnych. W decydujących chwilach zniknął na kilka dni i nie było z nim kontaktu. W efekcie ewakuacja została opóźniona i z 90 tys. polskich żołnierzy do Wielkiej Brytanii przetransportowano niespełna 20 tys.
  Oświadczono mi, że jestem przysłany tutaj dlatego, że ciąży na mnie zarzut pijaństwa, karciarstwa i erotomanii. Oświadczam, że w ogóle nie piję alkoholu, w karty grać nie umiem, a co się tyczy zarzutu erotomanii, to oświadczam, że zboczenia takiego nie mam
  Próba zdymisjonowania Sikorskiego nie przyniosła rezultatu. Decydujący głos mieli Brytyjczycy, którzy zażądali utrzymania Sikorskiego na stanowisku. Niewiele zmieniło się również w otoczeniu naczelnego wodza.
  http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/873044.html//5

 33. Codreanu said

  Zgadzam się z wieloma tezami w artykule.
  Bo dlaczego Piłsudskiemu ma się za złe, że miał związki z masonerią, ale jak Sikorski tolerował Retingera, masona (i przeciwnika Piłsudskiego) który wspierał prześladowania katolików w Meksyku podczas reżimu Plutarco Ellasa Callesa to jakoś umyka to uwadze?
  To samo jeżeli chodzi o Ignacego Paderewskiego, który miał żonę żydówkę, należał do masonerii (książki H.Pająka) oraz był bardzo prozachodni.

  Już wtedy dla nich ważniejszy był interes polski niż żydowski [a nie odwrotnie? – admin].
  Jeżeli serio było odwrotnie, tak jak pisze pan Gajowy, to czy ktoś może to potwierdzić?
  Jestem człowiekiem, który szuka prawdy i nienawidzi kłamstw.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: