Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Kojak o Parura, rura, rura…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Europejski biznes poparł „Gazociąg Północny – 2”

Posted by Marucha w dniu 2015-08-13 (Czwartek)

Firmy europejskie bez względu na sankcje i sceptycyzm Brukseli kontynuują lobbowanie budowy gazociągów, biegnących z Rosji z pominięciem Ukrainy, pisze gazeta „Wzgliad”.

Mowa między innymi o drugiej nitce „Gazociągu Północnego”, która pozwoli dodatkowo dostarczać do 55 miliardów metrów sześciennych gazu bezpośrednio do Niemiec.

„To ogólnoeuropejski projekt, i liczę na to, że bez względu na utrzymujące się polityczne różnice zdań w sprawie Ukrainy, otrzyma on wsparcie Komisji Europejskiej” – powiedział szef austriackiej kompanii ropy naftowej i gazu OMV Rainer Seele, występując w Wiedniu w środę. Seele podkreślił, że Gazociąg Północny — 2 jest konieczny dla podwyższenia stabilności dostaw energetycznych. Przypomniał on, że podpisane z Gazpromem memorandum o współpracy zakłada nie tylko udział austriackiej kompanii w projekcie, ale i ewentualne wejście w eksploatację złóż urengojskich.

„Chcemy stworzyć prawdziwe partnerstwo: od wydobycia na Syberii do transportu do Unii Europejskiej” – powiedział Seele. Jest on przekonany, że irański gaz nie może być alternatywą dla gazu rosyjskiego, ponieważ brak jest odpowiedniej infrastruktury. „OMV zamierza postawić na gaz rosyjski. Jesteśmy zainteresowani tym, aby gaz dotarł do austriackiego ośrodka rozdzielającego w Baumgarten” – dodał Seele.

Gazprom podpisał w czerwcu memorandum o budowie dwóch nowych nitek gazociągu z austriackim OMV, z holendersko-brytyjską Shell i z niemiecką E.On. Pod koniec lipca Gazprom podpisał analogiczne memorandum z niemiecką BASF/Wintershall. Na początku sierpnia Reuters poinformował o tym, że w najbliższym czasie do projektu dołączy francuska kompania Engie. Wstępna wartość projektu to 9,9 miliarda euro.

Jak wiadomo, Gazprom obiecał nie przedłużać tranzytu gazu przez Ukrainę po 2019 roku. Jako warianty ominięcia niepewnego partnera tranzytowego podano „Gazociąg Północny —2” i „Potok Turecki”.

Eksperci mówią, że na budowę Gazociągu Północnego —2 zgoda Komisji Europejskiej nie jest potrzebna, wystarczy zwykłe powiadomienie jej. Ale jak i w przypadku Gazociągu Północnego – 1, potrzebna jest zgoda tych państw, przez których akwatoria przejdzie budowa: Finlandii, Szwecji, Danii i oczywiście, Niemiec.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 5 do “Europejski biznes poparł „Gazociąg Północny – 2””

 1. Nieważny said

  A Polska?

 2. RomanK said

  POlska na garnuszku Ukrainy?????

  http://pl.sputniknews.com/polska/20150813/819723.html

 3. ROBERT said

  A Polskę mają w głęboko w De

 4. revers said

  A Szwecja i jej neutralnosc? pani Cecylia Szelin-Sidegard ma juz przygotowane na wyspie Gotland rakiety ktore dosiegna Petersburg i kazda rure na baltyku, lub pod baltykiem.

  http://infox.sg/scj/cgi/out.php?member=regnum.ru&url=http://www.infox.sg/others/frame_direct/shvedskaya-chinovnica-gotland-avianosec-dlya-raketnogo-1/

 5. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: