Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ewa Kopacz twierdzi, że niedożywione dzieci w Polsce to wymysł rosyjskiej propagandy

Posted by Marucha w dniu 2015-08-13 (Czwartek)

Premier polskiego rządu z dnia na dzień przekracza kolejne granice absurdu. Wczoraj palnęła, że jeśli ktoś w debacie publicznej wypomina niewygodne fakty o głodujących i biednych dzieciach, to w rzeczywistości wpisuje się w rosyjską propagandę.

Przypomnijmy zatem pani Kopacz, że ubóstwo i niedożywienie wśród dzieci w naszym kraju, to nie żaden wymysł rosyjskiej propagandy, lecz jeden z wielu palących problemów, od których ekipa Platformy Obywatelskiej odwraca wzrok lub stara się go zabuczeć. Takie są fakty, a nie propaganda! [Czyżby redakcja portalu Niewygodne.info przeszła na ciemną stronę mocy i zaczyna lizać walonki Putinowi? – admin]

– Jak ktoś mówi, że w Polsce dzieci głodują, to dają argument naszym niekoniecznie przyjaciołom, którzy dzisiaj, w tej rosyjskiej propagandzie, wykorzystują to przeciw Polsce. Czy to jest obywatelska i patriotyczna postawa? – powiedziała wczoraj urzędująca premier polskiego rządu.

W tym kontekście powstaje pytanie – czy obywatelską postawą będzie zatem udawanie, że problemu głodujących dzieci nie ma? Albo, czy będziemy patriotami głośno bucząc na informacje o liczbie osób zmagających się z biedą i ubóstwem? To chyba ostateczny dowód na to, że Ewa Kopacz całkowicie utraciła kontakt z rzeczywistością i obecnie nie ma już bladego pojęcia co się dzieje w kraju.

Przypomnijmy zatem pani premier, że zgodnie z oficjalnymi statystykami publikowanymi przez rządowy (podkreślam: rządowy) Główny Urząd Statystyczny (GUS), głodujących dzieci w naszym kraju jest ok. 450-470 tys. (raport pt. „Warunki życia rodzin w Polce”). Rodziców tych dzieci nie stać na to, by zapewnić im codziennie trzy kompletne posiłki.

Prawie 36 proc. dzieci w Polsce rodzi się w biedzie, czyli w rodzinach, gdzie dochód netto na osobę nie przekracza 539 zł. W skrajnej nędzy (poniżej tzw. minimum egzystencji) żyje blisko 10 proc. rodzin wychowujących troje dzieci i aż 26,6 proc. mających ich czworo lub więcej.

Zatrważające dane dostępne są także w Ministerstwie Finansów. W ubiegłym roku ponad 5,1 mln osób zadeklarowało fiskusowi dochody na poziomie nieprzekraczającym 10 tys. zł w ciągu roku. To oznacza, że ich średnio-miesięczne dochody – po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne, kosztów uzyskania przychodu i innych odliczeń przewidzianych prawem – wynoszą mniej niż 834 zł!

Ponad 5 milionów osób, które na co dzień muszą walczyć z ubóstwem, wykluczeniem czy głodem, nie da się nie zauważyć lub wybuczeć. Twierdzenie, że to „rosyjska propaganda” jest najzwyczajniej w świecie chamskie. Mam nadzieję, że ta wczorajsza wypowiedź ostatecznie przypieczętuje los formacji, która przez długie 8 lat rządziła naszym krajem. [I da pole do popisu drugiej formacji, gdzie aż roi się od uciekinierów z Tworek… – admin]

Wpis z dnia 13/08/2015
http://niewygodne.info.pl

Komentarze 32 do “Ewa Kopacz twierdzi, że niedożywione dzieci w Polsce to wymysł rosyjskiej propagandy”

 1. mgrabas said

  Ewa Kopacz to Evita-Szpadel Unometrini i może czas zacząć podawać prawdziwe nazwiska wszystkich obcych?

  http://7777777blog.wordpress.com/2015/02/14/zadania-domowe-do-odrobienia/comment-page-1/#comment-54754

 2. bluke said

  Trzeba wziąć pod uwagę, że oficjalne dane, zwłaszcza dotyczące osób o najniższych dochodach, są „co nieco” zaniżone z powodu nieprzyzwoicie wysokiego opodatkowania pracy. Zwłaszcza dotyczy to osób młodych – czyli rodziców małych dzieci.
  Z drugiej strony epatowanie „ruską propagandą” w kraju, gdzie kwota wolna od PIT wynosi 3000zł – czyli poniżej jakiegokolwiek minimum egzystencji – to lekkie nieporozumienie.

 3. joasia said

  Ta durna baba (Kopaczowa a któż by?) już dawno przekroczyła wszelkie granice głupoty

 4. Mini said

  Mamy obecnie w Polsce – nieważne co mówi pani Kopacz, która już dawno temu odleciała – dzieci głodujące, biedne oraz dzieci … znikające. Pan Rafał Gawroński, Prezes Stowarzyszenia Ziemiańskiego pisze (zob. Wolna Polska), cyt.: „Nie przypuszczałem iż przyjdzie mnie pisać o tak straszliwych rzeczach jak sprzedawanie dzieci na części zamienne w Polsce (…). Drodzy Polacy Rodacy Słowianie, nastały trudne czasy skrywanej okupacji w Polsce. Wiem że wiele porwanych przez urzędników Polskich Dzieci już nie żyje. Proszę zatem przyjąć wyrazy najwyższego szacunku za krwawe ofiary wojny cywilizacyjnej z Polakami, a które nie pozostaną bezkarne”. Zainteresowanych artykułem – odsyłam na stronę internetową
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ile-jest-warte-dziecko-dla-judeo-satanistow-rafal-gawronski-2015-08

 5. Kar said

  …uwaga..uwaga..ta wyempacynowana krowa z wiechciem trawy w ustach bierze nas powaznie na rogi..(!?)

 6. Plausi said

  Przykłady „zarabiania”

  w Polsce.

  Skoro mowa o zarabianiu:

  1.. rząd w Polsce, a więc pani Kopacz też, „zarabia” tak, naturalnie przy wsparciu wspólników z PO.PiSu demokracji, w którym rolę pomocniczą pełnią SLD, PSL, SP, …. do Palikokot włącznie, które z łupu też coś „zarabiają”

  2. wyspecjalizowane organizacje przestępcze „zarabiają” tak jak Amber Gold.

  Państwo demokratyczne takie jak Wolna Polska bazuje na PPZ, przy czym wszystkie trzy filary państwa: legislatywa, egzekutywa i judy-katywa pełnią istotną rolę w organizacji PPZ. Takie państwo ma tylko jeden cel.

  Wydaje nam się, że skoro mamy do czynienia z organizacją przestępczą, to pierwszym krokiem zwalczania takiej organizacji jest stworzenie sądownictwa obywatelskiego, które byłoby w stanie ogłosić listy poszukiwanych przestępców w rodzaju choćby takich. Najpierw trzeba zdefiniować zagrożenie, jeżeli chce się społeczeństwo polskie przed niebezpieczeństwem ustrzec. Na konieczność zwalczania semantyki okupanta zwracaliśmy uwagę wielokrotnie. Możemy tylko mieć nadzieję, że czytelnicy zrozumieją, jak ważną rzeczą jest walka o semantykę.

 7. Pitagoras said

  Dziś słyszałem najlepszy trójkowy hicior premierzycy:
  „rosyjskie embargo sprzyja polskiej gospodarce”

  Lemingi w to oczywiście wierzą! 😉

 8. Plausi said

  Celowi sprzyja

  Ad Pitagoras, 6
  „trójkowy hicior premierzycy:
  „rosyjskie embargo sprzyja polskiej gospodarce” „, nie jest to dokładne choć słuszne, celowi, jaki premierzyca ma do zrealizowania, por. Plausi, 5 „jeden cel” sprzyja znakomicie. Czyż gospodarstwa rolne, które poniosły straty, a lichwę za kredyty muszą płacić bez litości, nie będą tańsze, i nie bądzie je można taniej „kupić” .

 9. marta15 said

  no fakt. w Poslce chyba raczej jeszcze nikt z glodu nie umiera.
  co nie ozacza ze nie ma mnostwa udzi niedozywionych ,kotrzy nie jedza tego co jest zdrowe ,ale to co jest TANIE.
  oczywscie Kopaczowa takich rzeczy nie pojmuje.

 10. SAP said

  Tak to jest, gdy słaby umysł – słaba dusza – podejmuje ciężkie studia medyczne. Może pęknąć jakaś żyłka. Ciekawe też, że wśród sudentów medycyny popularny jako rozrywka był spirytyzm.

 11. Robert said

  Plausi ma rację. Sadownictwo obywatelskie może mieć olbrzymią siłę rażenia mniej skomplikowanych umysłów. Jak do tego dodamy zatrzymanie obywatelskie… No, no, aż serce się raduje …

 12. parva said

  W mediach holenderskich rozpaczaja ,ze 34 tys. dzieci nie wyjechalo na wakacje ,nawet powolano specjalna fundacje dla rozwiazania tego problemu. Skala dramatu dzieci polskich i holenderskich jest porazajaco rozna .

 13. Bodzio said

  Wyładniała nam pani premier czy to tylko fotoszop?

 14. Buc Nadęty said

  Pani premier ma rację. Jak w Polsce mogą być niedożywione dzieci, skoro hodujemy takie wielkie, 7-pośladkowe ni to krowy-ni to świnie:

 15. KOR said

  https://www.google.pl/search?q=images+for+g%C5%82oduj%C4%85ce+dzieci+w+Polsce&client=ubuntu&hs=AkM&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCJK1ktr_pscCFYj0cgod0zkI6w&biw=1813&bih=961

 16. Marcin said

  Ta żydowska klempa twierdzi też,że kolejki do lekarza/szpitali są spowodowane tym,że polska służba zdrowia jest taka dobra.

 17. Mariusz said

  Pomysł ściągnięty z Ukrainy… Tam podobno teraz każdy kto „narzeka”, komu nie podobają się rosnące ceny, malejące pensje i emerytury, czy w ogóle jakieś „nieporządki” w kraju to z automatu agent Putina… W Polsce póki co próbowano tego numeru wyłącznie w stosunku do tych, którzy wspominali coś o banderowcach, wołyńskim ludobójstwie, czy bez entuzjazmu odnosili sie do polityki włażenia w d*pę Ukrainie, no ale w sumie dlaczego nie poszerzyć kręgu „ruskich agentów” o wszystkich którzy mówią o głodnych dzieciach, bezrobociu, emigracji, samobójstwach, biedzie, niskich płacach, a nawet o tych którzy narzekają na upał…

 18. krzysiek said

  Panie Marucha,a ma Pan jakieś pomysły kto ma tą władzę w Polsce przejąć ?

  Teraz?
  To zaboli… ale dla ratowania Polski powinni ją podbić Rosjanie. Podobnie, jak Ukrainę.
  W ten sposób ocalą choć trochę słowiańskości tego zmarnowanego narodu. W przeciwnym razie zginiemy.
  Polacy nie są w stanie się rządzić sami.
  Admin

 19. lwp said

  Coraz mniej jest glodujacych dzieci w Polsce bo rodziceje zabrali je z kraju i wyjechali tam gdzie dzieci (jeszcze) nie gloduja.

 20. Olenka said

  Zauwazcie ze ta Kopacz jezdzi po Polsce nie po to, zeby sie czegos nauczyc tylko zeby pouczac innych. Pomylilo sie starej kobyle ze to nie ‚parad krasot’ w ktorym bierze udzial. Do glowy jej nie przyjdzie, zeby porozmawiac z rodzicami, nauczycielami czy dziecmi z sierocinca.
  Ona wie lepiej bo jest sama matka coreczki ktora tez jest doktorka i wyszla za maz za ukrainca z Kanady – a tam wiadomo co za Ukraincy mieszkaja. No to skoro coreczka Kopacz ma sie dobrze i nie gloduje a ma na Wybrzezu zapewniona posadke to znaczy, ze nie ma glodujacych dzieci w Polsce.
  Dzieci Walesy, Tuska, Sikorskiego i Komorowskiego tez nie narzekaja na puste zoladki. Corka Dudy zamieszka w palacu.
  Bogatemu to nawet w Posce dobrze.

 21. Re: 18 Krzysiek
  Gdyby dzisiaj jakims cudem pojawil sie Jezus Chrystus, to polskie „katoliczne lemingi” wlasnymi rekami Go ukrzyzuja…

  A czy Pan wie, co to jest wladza??? (jak moze Pan rozpoznac, ze ktos ma wladze???)…
  I tutaj jest fundamentalny problem…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. Kar said

  Czarna krowa

  Czarna krowa w kropki bordo
  gryzła trawę kręcąc mordą.
  Kręcąc mordą i rogami
  gryzła trawę wraz z jaskrami.

  „Czarna krowo, nie kręć rogiem,
  bo ja pieróg jem z twarogiem:
  gdy tak srogo rogiem kręcisz,
  gryźć pieroga nie mam chęci.”

  „Jedz bez trwogi swe pierogi,
  nie są groźne krowie rogi.
  Jestem bardzo dobra krowa
  rodem z Kobylanki.

  Raz do roku w Kobylance
  pieróg z grochem dają krowie.
  Więc mi odkrój róg pieroga,
  a o krowich nie myśl rogach.

  Ja Ci również radość sprawię:
  Jaskry, które rosną w trawie,
  zręcznie ci pozrywam mordą
  czarną mordą w kropki bordo.”

 23. Glos Prawdy said

  jeszcze kiedys, nie tak dawno, my ze wschodu jezdzilismy do was po zakupy, zachwycalismy sie wszystkim co polskie, kazdym drobiazgiem, bo wtedy zachodniej produkcji az tak duzo nie bylo w Polsce. Z pewnoscia nie bylo u was tyle potrzebujacych, ludzi na marginesie, rodzin zyjacych na pozyczki i kredyty i innej biedy. To jest smutne co sie z Polska stalo, jednak uwazam, ze dawac ster jakiemus panstwu do kierowania nie trzeba, nawet jest niebespiecznie. Polacy sa intelegentnym narodem, powiniscie poradzic sobie sami, tym bardziej macie wiare w Boga wieksza od inych; powinno sie usunac z rzedow wladzy wielkiego SPRUTA, ktory nikomu nie daje oddychac, wszytkich oklamuje, trzyma gospodarke pod pieta jak zreszta cala wladze. To brzmi idealistycznie i naiwnie, jednak nawet rewolucja w tym wypadku nie zaszkodzi

 24. Czołgista said

  W takim tempie to cały PiS zostanie okrzyknięty „ruską agenturą”. Dudę już dopisali do listy. Sięganie po durne etykietki to broń obosieczna.

 25. NICK said

  Czołgisto! Czemuś Ty za PIS-dzielcami???

 26. re1truth2 said

  Bez komentarza

 27. krzysiek said

  Panie Jaśku
  A czy Pan wie, co to jest wladza??? (jak moze Pan rozpoznac, ze ktos ma wladze???)
  A Pan nie potrafi rozpoznać kto rządzi krajem ?
  Może zbyt pejoratywnie się wyraziłem.

 28. .mED said

  ad. 18 uwaga admina:
  Panu Gajowemu też jak innym, zdarza się piepdolnąć głupotę.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Jesteś pan osłem.

 30. revers said

  za ostania 3,5 milionowa, mierzona w litrach porcje mleka wylana w glebe przez francuskich rolnikow, tez odpowiada Rosja no i gospodar Wladimir.

  ad23
  tak w polsce do dzisiaj pracuja rosyjskie wietki, nie tylko franie jako pralki, tudziez niezastpiony AK 47 na stanie i jakosc daja rade mimo dziesiatkow lat pracy.

  Sam mam na wyposazeniu in uzywam do mielenia bio kawy z Brazylii rosyjski mlynek do kawy, ktory jest nie zastapiony – od czasu czasu wystarczy przesmarowac olejkiem mszynowym oski wirnika i hula jak nowy.

  Mlynek z cena w rublach wytloczona na obudowie, nie z cena amazonu lub innych wirtulanych bzdetow z opcja wielokrotnego odsylania do magazynu i przemetkowania z kodem EAN.

 31. Plausi said

  Wyrafinowany umysł Roberta, 11

  nie jest stworzony do prostych idei, te pozostawia prostym umysłom. Do prostych umysłów tak zwracał się prof. Wolniewicz:

  „piętnować zdradę narodową i sprzedawczykostwo, publicznie i imiennie”

  dzięki prostocie naszych umysłów zrozumieliśmy sens tej prostej idei.

 32. Re: 27 Krzysztof.
  Byl taki jeden, ktory posiadal wladze, ale nie rzadzil w PRL-u, a nawet zostal zamkniety w „domowym wiezieniu”…
  Czy wyrazil sie Pan perojatywnie? Obawiam sie, ze sie Pan wyrazil „multi-medialnie” nie zdajac sobie sprawy jaki odniesie tego skutek…
  I dlatego, jak od zawsze wspomina p. Roman K.: „sa ludzie ktorzy wiedza co mowia (pisza) i sa ludzie (w slusznej wiekszosci), ktorzy mowia (pisza) co wiedza…”…
  I po to jest Gajowka, aby tych, ktorzy wiedza co pisza bylo jak najwiecej…
  Milego dnia zycze.
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: