Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

8 tys. ukraińskich pracowników służb mundurowych przeszło na stronę powstańców

Posted by Marucha w dniu 2015-08-14 (Piątek)

Prokurator wojskowy Anatolii Matios oświadczył, że osiem tys. ukraińskich pracowników służb mundurowych przeszło na stronę powstańców – informuje ukraińska gazeta „Dialog”.

Według niego, prokuratura dysponuje listą składającą się z 5 tys. nazwisk funkcjonariuszy organów ścigania i około 3 tys. żołnierzy, którzy „przeszli na stronę wroga”.

Matios dodał, że będą oni pociągnięci do odpowiedzialności karnej. – Ukraiński sąd wyniesie werdykt – podkreślił.

Operacja wojskowa przeciwko mieszkańcom Donbasu trwa od ponad roku. 12 lutego wynegocjowano zawieszenie broni, wycofanie ciężkiego uzbrojenia, wprowadzenie zmian do ukraińskiej konstytucji odnośnie decentralizacji władzy oraz specjalnego statusu „poszczególnych regionów w obwodach donieckim i ługańskim”. [A czegoż to papier nie zniesie… – admin]

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 do “8 tys. ukraińskich pracowników służb mundurowych przeszło na stronę powstańców”

 1. marta15 said

  i bardzo dobrze. Za kogo niby maja walczyc? za tych co im zgotowali pieklo i maja ich gleboko gdzies?
  wszyscy ci zolnierze powinni przejsc na strone powstancow

 2. Rozgarnięci przeszli said

  „Rozgarnięci” przeszli… „cioty” zostały…

 3. ojojoj said

  yankesi tez obiecali na papierze ze nie beda rozszerzac NATO jak Rosjanie pozbeda sie paru republik

 4. RomanK said

  Rozgarnieci przeszli….to tylko poczatek….zawsze najpierw spadaja ziarnaka piasku ,,zanim ruszy zawal…

 5. revers said

  skad te zrodla informacje i liczba z sufitu? z koleji strona ukrainska powoluje sie naswoje zrodla i pisze o dezerterach i zaginionych bez wieci – nawet jak przejda przez kliniki odzysku organow w Pietrodnieprowsku.

  Turczynow te 8 tys. przeliczy na ruskich agentow i zolnierzy, grozi wprowadzeniem stanu wojennego na calej ukrainie nie wykluczajac Krymu.

 6. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

 7. dezerterzy czy bohaterowie? said

  W sumie od poczatku awantury przeszlo na strone rosyjska i doniecka ponad 40 tysiecy armii i policjantow. Na samym Krymie polowa floty przeszla mna strone rosyjska.
  Wielu zolnierzy ukrainskich zlapanych do niewoli tez postanowilo nie wracac do ‚macierzy’.
  Duzo ucieklo prosto do Rosji.
  Mysle, ze nie ze strachu tylko ze zlosci na ten parszywy pucz w Kijowie i jego konsekwencje.

 8. swiat medialnie porazonych GOI SLOWIANSKICH !! zaczyna przgladac na oczy !! poprzez BOL GLOD,NIEWOBRAZALNE CIERPIENIA I …TOTALNE KLAMSTWO MEDIALNE ,UNIWERSYTECKIE ITP ZA TO ….POWINNISMY DZIEKOWAC UMILOWANYM PRZEZ PAPIEZA POLAKA STARSZYM BRACIOM W WIERZE !!! BEZ CIERPIENIA GOJE SLOWIANSKIE Z UKRAINY JUZ BY SIE DAWNO SAMI WYRZNELI ! A TAK BRACIA TALMUDYCZNI JUZ MUSZA SAMI UCIEKAC Z TERENOW WIELKIEJ SLOWIANSZCZYZNY

 9. najwiekszym cudem ! jest fakt ze w czasie bratobojczej wojnie slowianow na terenach ukrainskich zostalo zamordowanych okolo 55 tysiecy slowianskich goi! natomiast!!!!! nie doznal zadnego uszczerbku na zdrowiu czy interesach …czlowiek:) (umilowany przez papierza polaka starszy brat w wierze:) identycznie bylo w czasie rewollucji w slowianskiej Rosji …gineli niemal wylacznie rdzenni Slowianscy Rosjanie i ich koscioly a ..chorobotworza plesn talmudyczna pozostala nietknieta ! a z 14 tysiecy obiektow sakralnych -parazytow- …zostala spalona tylko jedna ! bo ogien zostal przeniesiony z pobliskiej palacej sie cerkwi prawoslawnej

 10. Czołgista said

  Ciekawe jak pociągną do odpowiedzialności karnej ludzi, którzy są uzbrojeni po zęby i potrafią odpierać skutecznie ataki wojska ukraińskiego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: