Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Walka elit o Polskę!

Posted by Marucha w dniu 2015-08-16 (Niedziela)

Elita – słowo i pojęcie znane i używane codziennie, szastamy pojęciem elita, elity… Ale czym naprawdę są elity i jak zostaje się ich częścią?

Platon pisał o elitach, budował modele elitarnych struktur społecznych, wielu po nim posługiwało się pojęciem elit i używało w swych pracach. Tak na serio zajął się tym zagadnieniem niespełna sto lat temu Vilfredo Pareto. Zajmowali się tym pisarze katoliccy zarówno Chesterton, jak i Belloc, Burke, jak i ojciec Pesh. Poświęcili temu jednak najwięcej czasu ezoterycy – teozofowie i masoni. Oni – zaraz po Żydach zwrócili uwagę, że praktycznie historia świata wpływa na życie mas, ale tak naprawdę zależy od niewielkich grup zwanych elitami. To od nich zależy los wielkich grup społecznych, zarówno etnicznych, religijnych, kast i narodów.

Pomijanie znaczenia tego zagadnienia, czy niewłaściwe jego rozumienie, powoduje niepowetowane szkody dla całych dużych grup społecznych, w tym narodów. Poświęćmy temu minimum uwagi i spróbujmy ten problem naświetlić na tyle, na ile pozwala nam krótka forma eseju, żeby pojąć, jaki to ma wpływ na nasze życie. Zajmiemy się tylko tzw. elitą narodową, pomijając inne elity – w szczególności te, które są dla narodowych zaciekłym wrogiem, próbujące odgrywać ich role; są tu międzynarodowe elity organizacji globalistycznych, korporacyjnych i bankowo-finansowych, religijnych i tzw. elit zakonspirowanych.

Każdy naród wydaje z siebie elitę; są to ludzie, którzy takimi się rodzą. Nie można nauczyć się bycia elitą narodu, nie można zostać wytrenowanym; owszem można zostać trenowanym i kształconym do udawania elity, bycia impostorem – ale nigdy do roli prawdziwego członka narodowej elity.

Takim przychodzi się na świat!

Dlatego też o tym, ile i jaką jest ta elita narodowa, decyduje praktycznie tylko jeden czynnik: wielkość przyrostu naturalnego danej wielkiej grupy społecznej. Przyjmuje się, że mniej więcej procentowy skład elity danej społeczności nie jest nigdy większy niż 1% do maksimum 3%….

Jeśli elity są mniejsze niż 1%, takie grupy społeczne cechuje stagnacja i procesy zachowawcze, brak progresu, a nawet w wielu okolicznościach procesy regresyjne. Dzieje się tak dlatego, że ta grupa elitarna jest za mała, żeby stać się rozrusznikiem czy transmisją zdolną do ruszenia masy społecznej w nowym kierunku, przyśpieszać działania i zbiorowy wysiłek. Jeśli ta grupa jest większa, natychmiast następuje wyraźne ożywienie całej masy społecznej i następują szybkie procesy progresywne.

Pozbawiona wpływu właściwej, własnej elity, masa społeczna zachowuje się zachowawczo i konserwatywnie. Zachowawczo, skupia się na przetrwaniu i na zabezpieczeniu i pielęgnowaniu tego, co stanowi jej spuściznę, kulturowo-cywilizacyjną odrębność, jej własną identyfikację i paradygmat cywilizacyjny. Takie zachowania cechują duże grupy społeczne poddane zewnętrznemu zagrożeniu, czy to ze strony elit obcych, elit impostorów, czy po prostu elit stanowiących elitę okupacyjną narodu. Zachowania takie obserwowaliśmy za czasów zaborów, wcześniej zachowania elit chłopskich poddanych Arendzie i Propinacji, kiedy panował tzw. Sarmatyzm. Zachowania takie obserwowaliśmy podczas każdej okupacji, zarówno hitlerowskiej, jak i niepełnej suwerenności PR, takie zachowania są zauważalne tak samo dziś i to w coraz szerszym zakresie!

Obserwacje skupisk emigracyjnych polskich pozwala na analizę i poznanie, jakie są główne elementy stanowiące o paradygmacie cywilizacyjno-kulturowym narodu polskiego. Grupy te poddane amerykanizacji przez kilka pokoleń zachowują swoją własną identyfikację, słabnącą z każdym pokoleniem, ale zachowywanym niejednokrotnie aż do siódmego pokolenia, mimo przemieszania z innymi nacjami i poddania wpływom wzorców cywilizacyjnych innych nacji.

Występuje tu też bardzo ciekawe zjawisko: wzorce paradygmatu cywilizacyjnego Polaków są silniejsze niż innych nacji rodzin mieszanych i są zachowywane o kilka pokoleń dłużej niż inne. Jest to przyznam uczciwie, fenomen.

Mimo utraty tak ważnego elementu, jakim jest język mówiony, najsilniejszym elementem, który trwa i identyfikuje ludzi polskiego pochodzenia jest wiara – credo katolickie wraz z całą otoczką rytualno-obyczajową. Ze wszystkim, co wypełnia sferę codzienności rodziny. Pacierz, który się mówi, ale nie rozumie, pieśni, które się śpiewa bez rozumienia treści, kuchnia, jadłospis i rytuał przyrządzania jedzenia, i obyczaj i obrzęd rodzinny.

Nie udało mi się nigdy spotkać żadnej polskiej rodziny innego wyznania niż katolickie, utrzymującej tradycję polską dłużej niż dwa pokolenia. Natomiast wiele rodzin innoplemiennych – słowiańskich zupełnie tak samo reagujących, jak Polacy, w tym Morawców i Czechów osiadłych od pokoleń w Teksasie.

Tak działa zachowanie prezerwujące, działa przez pokolenia. Działa mimo utraty elit własnych w zupełności i odradza się szybko na wskutek działań ożywiających, natychmiast kiedy pojawia się taka okazja w postaci młodych ludzi stymulujących zachowanie grupy, która reaguje z radością, energicznie i w pełnym zaufaniu do swojej budzącej ich elity.

Członkiem elity musi się urodzić! Cechą konieczną – bez jakiej nie można być członkiem elity, jest altruizm i głęboko uświadamiana wewnętrzna potrzeba i poczucie obowiązku służby dla dobra swojej grupy! Świadoma i dobrowolna!

Zdawano sobie z tego sprawę od pokoleń, że selekcję takich zachowań można prowadzić od bardzo młodego wieku. Praktycznie od najmłodszych lat! Obserwując dzieci od 2 do 5 lat bawiące się w grupie, zauważyć można stałe i powtarzające się zjawisko naturalnego wyłaniania się osobników o zakładanych cechach.

W grupie obserwujemy rożne zachowania dzieci, jedne bawią się same, inne razem, inne odbierają zabawki innym, co raz to inna i innemu dziecku wykazując cechy egoistyczne i agresję. Ale obserwujemy też dzieci, które mimo swojej zabawy od czasu do czasu reagują i zaczynają kontrolować zachowanie innych. Zachodzi to zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców… te dzieci ingerują, kiedy zaczyna się coś dziać, najczęściej stają w obronie maluchów, którym inne odbierają zabawkę, natychmiast takim oddają zabraną zabawkę strofując zaborcę, biorą w obronę krzywdzone i same przywracją sprawiedliwość. Organizują zabawę dzieciom, które same nie bardzo umieją się zająć sobą, pomagają czyścic nosek, sprzątać, czy jeść. Robią to jakoby mimochodem w trakcie swojej zabawy i zupełnie bez żadnej zewnętrznej motywacji.

Wokół tych dzieci natychmiast gromadzą się maluchy, które wiedzą, że mogą liczyć na tychże pomoc, dlatego bawią się zawsze w ich pobliżu, czując się bezpiecznie i z pełnym zaufaniem poddają się poleceniom swojego naturalnego lidera. Okazują mu swoje względy, oddanie i owszem donoszą, co się wokół dzieje, powierzając wszelkie tajemnice i własne odkrycia. Są to zachowania zupełnie naturalne i procesy zupełnie naturalne.

Normalne systemy edukacyjne począwszy od przedszkoli mają za zadanie wyłapywać takie odkrywające się jednostki naturalnych liderów i otaczać ich szczególną troską i opieką w procesie tzw. selekcji pozytywnej. Tylko w takim procesie grupa społeczna może liczyć na wychowanie prawidłowe swojej własnej elity, której z pełnym zaufaniem przekaże wszystko, czyli swój własny los i swoją przyszłość!

Na tym systemie selekcji bazowała wielka politea Słowian, przejęto to przez chrześcijaństwo, pomagając szlifować charaktery w przyklasztornych szkółkach, czy później w katedralnych i na uniwersytetach. Dopóki istniał przepływ międzyklasowy i możliwość społecznego awansu i istniała duża społeczność wolnych kmieci, którzy zasilali zarówno klasy duchownych, jak i poprzez służbę wojskową zdobywali nobilitacje, system ten działał prawidłowo i wywierał pozytywny wpływ na życie polityczne i społeczne narodu polskiego.

Pierwszym wstrząsem było zablokowanie wolnego przepływu poprzez przyjęcie ustaw wprowadzających dziedziczność urzędów i wprowadzających urządzenia rozwiązań prawnych, zamykające poszczególne klasy przed dopływem świeżej krwi .

Wprowadzenie pojęcia i zinstytucjonalizowanie Sarmacji – polegającej na próbie stworzenia narodu szlacheckiego złożonego z wieloetnicznych grup szlachty rozległej Rzeczypospolitej, przyjmując koncepcję opartą na micie wspólnego pochodzenia szlachty od Sarmatów.

Czyli – jako takiej nie mającej żadnych wspólnych korzeni z resztą społeczeństwa, Chłopami i Mieszczanami… Wprowadzono też jako odrębny stan mniejszość żydowską, której nadano wiele przywilejów. Posiadanie ich stanowiło, że była to jedna z najbardziej (zaraz obok szlachty) uprzywilejowanych i wolnych kast w Europie. Co ciekawe, zupełnie odmienna i kulturowo, i religijnie, i językowo od miejscowej ludności. Zależna całkowicie od ich sponsora i gwaranta jej przywilejów, czyli od szlachty, stała się jej powiernikiem i najwierniejszym sługą. Przynajmniej na pewien czas.

Kasta żydowska też miała swoją elitę i to znacznie starszą i o wiele lepiej i bardziej przebiegłą i mądrze zorganizowaną, bazującą na Kahale, na całym systemie kahałów. Praktycznie nikt nigdy nie zajmował się organizacją i funkcjonowaniem Kahałów w Polsce, które uważano za organizacje religijne, pełniące pewne funkcje społeczne i sądownicze regulujące życie Żydów.

Po wprowadzeniu w latach 1565-68 Arendy, kahały wykorzystały swoją organizację do przejęcia prawie całkowicie całej Polskiej Ekonomii we własne ręce, czyli pełną władzę ekonomiczną; jedyną realną władzę w państwie przejęła elita nie polska, ale żydowska! Praktycznie – pełnię realnej władzy przejął Żydowski Kahał … nieprzenikniony, posługujący się językiem hebrajskim, pełnym rabinów poddanych żelaznej dyscyplinie kahałów i bezwzględnie im posłusznych.

Kahały przejęły role organizatorów i bankierów, źródeł inteligencji i wywiadu. One organizowały fundusze na Arendę i ustanawiały Arendarzy, sprzedawały w procederze hazan wielkie majątki i ich właścicieli, którzy nawet nie mieli pojęcia, że powoli zamieniają się w… towar. Na skutki nie trzeba było długo czekać … wtedy powstałe przysłowie oddaje najlepiej skutki przejęcia przez obce elity ekonomii Kraju:

Jest ci Rzeczpospolita Niebem dla Szlachty, Rajem dla Żydów, Czyśćcem dla Mieszczan i Piekłem dla Chłopów!

Niebagatelną rolę odegrała w tym tzw. Reformacja, która przewaliła się przez Rzeczpospolitą – jak potężny huragan przewracając do góry nogami istniejący od trzech stuleci porządek.

Harmonijne współżycie dwóch płuc Kościoła w Rzeczpospolitej zostało naruszone przez niebywale aktywną działalność heretycką zwolenników reform Kościoła, z których najważniejszą – jak się okazało – był cnotliwy podział jego majątku.

Ludzie, którzy widzieli, jakim to jest zagrożeniem dla bytu Rzeczypospolitej, doprowadzili w końcu do tego, co nazywamy do dziś Konfederacją Warszawską… która dawała równouprawnienie szlachcie heretyckiej, ale jak pokazała historia była ona tylko dobrym złego początkiem. Był to koniec Polski Piastów i Jagiellonów, Polski wieloplemiennej wspólnoty Słowian, rządzonych i prowadzonych przez ich najlepszych synów. Synów tej Krwi i tej Ziemi!

Od tego momentu Polska-Rzeczpospolita stała się przytułkiem wszelkiej maści heretyków, wolnomyślicieli, obcych i bez ceregieli wpychających nos w polskie sprawy, za przyzwoleniem i czasami z pomocą tolerancyjnych do bólu Polaków! Konsekwentnie spychanych w cień, margines w niebyt!

Kahały zareagowały natychmiast powołując do życia instytucję haniebną! Pierwsze organizacyjnie instytucje sztadlanów, czyli jak ich dzisiaj nazywamy, lobbystów, których jedynym zadaniem jest, poprzez przekupstwo osiąganie celów korzystnych tylko dla własnej społeczności. Elita polityczna i społeczna Rzeczpospolitej stała sie sterowanym teatrzykiem kukiełek!

Nie minęło 100 lat i Wielka Rzeczypospolita zaczęła się sypać; jak każde wielkie państwo zaczęła się sypać od rubieży. Na Ukrainie wybuchło Wielkie Powstanie Kozaków, które podniosło hasło Riezat Lachiw, Jezuitiw i Zydiw i dokładnie realizowało swój plan!

Warto wspomnieć, że za Lachów uznawano tylko i wyłącznie szlachtę… Należy tu wspomnieć, że po wprowadzeniu Arendy, Arendarze Żydzi podnieśli ciężary nałożone na chłopów ukrainnych sześciokrotnie i w ciągu zaledwie paru lat, poprzez system lichwy i wiązanej sprzedaży, poprzez karczmy, włącznie z procederem obowiązku picia gorzałki pędzonej przez Arendarzy, doprowadzili wieś do takiej nędzy, że kiedy chciano odprawić nabożeństwo musiano płacić Żydowi kluczowe, po zapłaceniu którego dawał klucz do cerkwi na czas nabożeństwa. Gdyż i ta była zastawem dłużnym w posiadaniu Arendarza!

Potop i następujący po nim pomór na wskutek epidemii cholery dokonał dzieła zniszczenia: zmasakrowane ziemie, wyniszczeni chłopi (wymarło prawie 2/3 populacji Polski) poddani niemiłosiernemu wyzyskowi Kahałów pełniących rolę wyżymaczki do wyciskania wszystkich soków z Chłopa i lokowania należnych zysków poza granicami Polski, zwłaszcza w Prusach!

Swoją elitę żydzi wychowywali w systemie własnych szkół rabinackich, trudno mówić o poziomie tych szkół, ale praktycznie nauki płynące z takiego wykształcenia wystarczyły, żeby utrzymać ich uprzywilejowaną pozycję w Rzeczypospolitej.

Próby odbudowy upadłego państwa, jak i jego ekonomii poprzez reformy szkolnictwa dokonane zarówno przez Pijarów, jak i Jezuitów, okazało się były już mało wystarczające; na ziemiach Polski pojawił się Jakub Frank Dobrudzki i wśród Żydów nastąpiło wielkie poruszenie.

Przyjęcie Chrztu przez Jakuba Franka i jego wiernych i przyjęcie ich (ponad 24 tys. rodzin) do herbów poprzez wiele świetnych polskich rodów, było przysłowiowym gwoździem do trumny polskich elit!

Ludzie z kręgów frankistowskich od tego momentu przejęli inicjatywę i zaczęli nadawać ton polskim elitom. Brali oni czynny udział w przygotowywaniu wielu powstań, w których najczęściej padała pokotem najlepsza młodzież polskiej szlachty. Najlepiej oddają stan ówczesnego świata elit polskich sprawozdania Polaków biorących udział w zebraniach przed Powstaniem Styczniowym… pisząc, że brało w nich udział zatrzęsienie adwokatów bez licencji, oficerów bez patentów, lekarzy bez praktyki, wszyscy ogromnie pryncypialni i radykalni, dyszący żądza zemsty i krwi …i wszyscy bez wyjątku przechrzty-frankiści…

Zabory przyniosły wielką ulgę chłopom. Zmiany prawne i oddanie chłopów pod opiekę prawa, najprawdopodobniej uratowało polskie chłopstwo przed biologiczną zagładą. Jego stan nie był żadną konkurencją dla nowej polskiej szlachty i ich pobratymców starozakonnych. Zaborcy ograniczyli władze kahałów i to znacznie, ale nowe prądy oświeceniowe otwierały zupełnie nowe możliwości, zwłaszcza po otwarciu dla Żydów szkół w Prusach i Austrii.

Stan włościan polskich był opłakany; budzą grozę raporty wysyłane do dworów w czasie pierwszych prób przeprowadzania poboru rekruta do zaborczych armii. Urzędnicy zaborczy raportują o masowym zidioceniu i skretynieniu całych wiosek. O szalejącej jaskrze i kurzej ślepocie, o deformacjach anatomicznych, które – jak stwierdzali lekarze – są wynikiem zarówno diety pozbawionej proteiny, ale w szczególności wymuszonego pijaństwa, jak i warunków mieszkaniowych i higienicznych urągających istotom ludzkim.

Okres rozbiorów pomimo dużych dolegliwości, szczególnie odczuwanych przez dotychczasowe kasty beneficjentów systemu polskiego, przyniósł kastom upośledzonym częściową ulgę.

Zaborcze państwa po raz pierwszy od dwóch wieków objęły opieką prawa przede wszystkim chłopstwo i mieszczan.

Post Scriptum

Od wielu pokoleń zadają sobie Polacy pytanie Kiedy Polska bedzie Polska?…Wtedy i tylko wtedy, kiedy Polacy dorobią się (odrosną im) własne elity!

Polacy zostali poddani eliminacji polskich elit na przestrzeni 400 lat.

Pierwszą próbą było wprowadzenie pojęcia Sarmatyzmu… oddzielenie elity (szlachty) od narodu – chłopstwa i mieszczaństwa – i dopuszczenie (sic) w jedynym miejscu w Europie – jako niezależnej, wolnej i obłożonej przywilejami kasty żydowskiej…

Kasta ta zorganizowana w religijną dintojrę[i] kryminalno-ekonomiczną przejęła kontrolę nad ekonomią kraju legalnie i prawnie poprzez instytucje Arendy, która oddała w ich ręce najbardziej intratne przedsięwzięcia ekonomiczne i eksport, tzn. handel końmi i bydłem, handel zbożem i przetwórstwem jego nadwyżek – czyli Propinacje.

To pozwoliło na wyeliminowanie szlachty jako kasty rządzącej i odpowiedzialnej jako gospodarza i właściciela … i w sumie zaledwie 5 pokoleń doprowadziło do upadku, marginalizacji i w sumie do rozbiorów Polski…

Kahały z tzw. Waad’em Lubelskim stworzyły niezmiernie silną dintojrę, zamieniając instytucje Arendy w doskonale prosperujący aparat finansowej eksploatacji kasty chłopskiej na rachunek i odpowiedzialność szlachty, doprowadzając do prawie biologicznego jej unicestwienia…

W procesie przetrenowano nowe i niezwykle sprytne rozwiązania lichwiarsko-finansowe i bankowe wraz z całą plejadą nowych stanowisk i funkcji włącznie z zawodowymi łapówkarzami – sztadlanami, donosicielami i informatorami, zamieniając ten proceder w doskonale prosperujące przedsięwzięcie handlu informacją i szpiegostwem na zlecenia.

Tajna i doskonale smarowana sieć tajnego Kahału działała całkowicie swobodnie, ze względu na całkowitą hermetyczność i tajność.

Już wtedy pojawiające się próby denuncjacji kończyły się dla zdrajców kahałów tragicznie… gdyż mają wyłączność jurysdykcji Kahały trzymały całe społeczności żydowskie w strachu i absolutnym posłuszeństwie elicie kahalnej.

Zmiany wewnątrz społeczności żydowskiej w tym herezje (jak frankizm tzn. szabataizm, poprawnie antynomianizm) spowodował przemianę dintojry kahalnej religijnej – w jeszcze większą Dintojrę Kryminalno-Finansową, a ta dokonała wolty podczas Haskalah[ii] i zmiany na Dintojrę Finansowo-Polityczną, produkując zjawisko Socjalizmu i Komunizmu z całą filozoficzną i ekonomiczną bazą ideologiczno-intelektualną oraz nowych wykształconych elit, zezwalając im na asymilację dla kariery… i używając masy żydowskie tradycyjnie wierzące i religijne, jako barwy maskujące, liść figowy i od czasu do czasu jako kozła ofiarnego.

Nomenklatura konsekwentnie zamieniła się w Globalistyczną Dintojrę Finansową i Polityczno-Kryminalną, ewoluując w tzw. Nomenklaturę Partyjną, która stała się jego nową elitą (a jej doskonałym narzędziem tzw. Demokracja po stworzeniu PRL, czyli Judeopolonii w jej czystej postaci). Obecnie nomenklatura usiłuje udawać i zastąpić elity narodowe, które poddawane są bezlitosnej eliminacji, z fizyczną likwidacją co bardziej skutecznych jej przedstawicieli.

Stan wojenny był akcją, która w radykalny sposób przeszkodziła przejęciu odpowiedzialności za Polskę przez elity etnicznie polskie i narodowe. Od tego czasu, zmieniono trochę taktykę, znowu bazując na doświadczeniach w Polsce…

Nomenklatura bardzo usilnie stara się odgrywać elity narodowe. Konwersje, zmiana nazwisk, wżenianie się w polskie rodziny, ostentacyjny katolicyzm, kariery kościelne etc. etc. włącznie ze skrajnym nacjonalizmem i antysemityzmem :-))) co prawda działają skutecznie, ale i z coraz większą trudnością. Kolejne garnitury quasi Polaków ujawniają się i zostają skompromitowane. To powoduje strach, o nomenklaturę, czyli … Sarmato-Srul czuje się zagrożony.

Zatem należy wg starej uznanej metody i sprawdzonej w praktyce… znowu podmienić kolejny garnitur. Teraz już zszywając go z mamzerów, mehesów a nawet szabesgojów… którzy udając Polaków uwiarygadniają się gdzie się tylko da i odgrywając… antysemitów, skrajnych rusofobów, ultrakatolików z różańcem w ręce i pianą na pysku.

Po to też straszą Izraelem, żeby… za wszelką cenę Srulowi Sarmatowi nie stała się krzywda w Judeopolonii :-))))

Dlatego mamy tak wielu ultra patriotów produkujących się i w Radio Maryja, a nawet w tzw. Parawanach [iii], Nowych i starych Starych, w mediach niszowych, gdzie doskonali felietoniści odkrywają tajemnice i powiadają, że grozi nam Judeopolonia, dziwnie pomijając fakt, że tą Judeopolonię już mamy 70 lat z okładem.

I to wszystko robią zupełnie bezkarnie. Przy czym powodzi się tym oszołomom koncesjonowanym coraz lepiej… i im wszystkim innym bez wyjątku żyje się wesoło… dostają programy w mediach, pieniądze na podróże po świecie, ich wypociny kupują stacje telewizyjne, robią tam programy etc. I to wszystko w czasie, kiedy goje padają jak muchy z rąk nieznanych przyczyn, skutków i …sprawców :-)_)

Brylują w mediach głównego frontu ideologicznego, uwiarygadniani w oczach naiwniaków atakami na ich osoby autorytetów…

Powtarzają to już któryś z kolei raz, z dobrym niestety skutkiem…

Ilu Polaków …tak tych wykształconych, patriotycznych uważających się za elitę polską to widzi i umie ocenić właściwie zamierzenia i cele…???

Przypisy

[i] Din (po hebrajsku sędzia, sąd cywilny, czy wyrównanie zobowiązań) i Tora (Pięcioksiąg). Jeszcze przed II wś. było to normalne określenie na mafię. Zastąpiono dintojrę mafią i gangiem. Oto jak w praktyce wyglądała praca dintojry na szczeblu Miasta Łodzi w XIX w. i początku XX w. Podobnie było przez ok. 2 tys. lat.

[ii] Tzn. odrzuciła rabinów tzw. tzadykim jako dinów, a postawiła na tzw. haskalim oświeconych, poprzez Synagogę Reformowaną tzn. z jęz. narodowym, cywilnymi europejskimi ubraniami… i politycznym bogatym kierownictwem świeckich. Rabini stają się tylko funkcyjnymi religijnymi, synagogami dowodzą świeccy…

[iii] Parawany to mój neologizm za Nowy Ekran, czyli nowe próby ze starymi sztuczkami… Używają Ekranu jako parawanu do Szwindli Okrągłego Stołu…

Roman Kafel, wrzesień 2010, edycje i przypisy 3.10.2012

Tegoż autora w Białych krukach i plamach:

Za https://piotrbein.wordpress.com/2012/10/04/walka-elit-o-polske/

Komentarzy 56 do “Walka elit o Polskę!”

 1. wi42 said

  Dzięki za umieszczenie – materiał do kontemplacji i trochę oderwania się od kalejdoskopu codzienności

 2. Pitagoras said

  Tu lepiej będzie to zamieścić.

 3. Mordka Rosenzweig said

  Pan Mordka pszeczytal o Elity i sie zdziwil bo to nie sa szadne elity.

  Prawdziwe Elity daja pieniadze dla pani Hillary Clinton aby byla pani prezydent.

  Pan Mordka pszeczytal w swoja ulubiona gazeta Jewish Daily News, ktura zawsze czyta oprucz gazeta wyborcza i sie dowiedzial, ze elity daly juz 16 mln dollaruw dla pani Clinton.

  Pan Soros 1 mln
  Pan Spielberg 1mln
  Pan Abrams 1 mln
  Pani Saban 1 mln
  Pan Katzenberg 1 mln

  Plutocratic elite exploit electoral process to the fullest

  Hillary Clinton $1M Club Includes Katzenberg, Spielberg, Soros and Saban – Breaking News

  http://forward.com/news/breaking-news/318306/hillary-clinton-1m-club-includes-katzenberg-spielberg-soros-and-saban/

 4. revers said

  Ustawa była krótka i składała się z czterech artykułów w brzmieniu:
  Art. 1 Pamięć czynu i zasługi JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO – Wskrzesiciela Niepodległości Ojczyzny i Wychowawcy Narodu – po wsze czasy należy do skarbnicy ducha narodowego i pozostaje pod szczególną ochroną prawa.
  Art. 2 Kto uwłacza Imieniu JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, podlega karze więzienia do lat 5.
  Art. 3 Wykonanie niniejszej ustawy porucza się Ministrowi Sprawiedliwości.
  Art. 4 Ustawa niniejsza wchodzi w życie z dniem ogłoszenia[5].

  http://okres-prl.blog.onet.pl/2011/03/09/kult-marszalka-pilsudzkiego-wymuszony/

  http://prawo.money.pl/kodeks/karny/czesc-szczegolna/rozdzial-xvii-przestepstwa-przeciwko-rzeczypospolitej-polskiej/art-135

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/4453/zabici-w-walce-bratobojczej-12-14-maja-1926-r

 5. revers said

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/4453/zabici-w-walce-bratobojczej-12-14-maja-1926-r

 6. revers said

  ad3

  http://pl.blastingnews.com/ekonomia/2015/08/jak-kulczyk-w-czasie-prl-stal-sie-milionerem-podejrzana-smierc-wlasciciela-iii-rp-00497729.html

  no w polsce inaczej daje sie pieniadze na rekolekcje i rekadencje.

 7. Games of the Throne said

  3
  Mordka Rozenzweig

  Czy szanowny pan Mordka sie przypadkiem nie myli i czyta nie te zydowskie gazety co wypada czytac?
  Pani Clinton nie potrzebuje juz tych uzebranych milionow od Sorosa bo od uczelni ma wiecej; to z wlasnej fantazji i wybujalej wyobrazni sama sobie za wlasne ciezko zarobione dolary zalozyla 2 miliony wielbicieli na twitterze.

  http://investmentwatchblog.com/hillary-clinton-under-fire-for-buying-2-million-fake-twitter-followers/

  Bardzo ciezko zarobione pieniadze:

  http://taxprof.typepad.com/taxprof_blog/2015/08/hillary-clinton-releases-her-2007-2014-tax-returns.html

  A ta Fundacja Clintona to sa ciezko uciulane pieniadze, ktore trzeba strzec jak oka w glowie, zeby sobie zapewnic spokojna starosc po oplaceniu adwokatow:

  http://www.fireandreamitchell.com/2015/05/23/clinton-foundation-didnt-report-another-26-4-million-in-speaking-fees/

  Uczelnie sa zachwycone intelektem pani Clinton – gotowe ja ozlocic:
  http://www.washingtontimes.com/news/2015/aug/10/hillary-clinton-cracks-down-on-for-profit-colleges/

 8. Rokitnik said

  Wszystko co tutaj zostałom podane to (prawie) prawda.
  Jednakze poniewaz w Polsce ( i na zasranej emigracji ) NIE MA zadnego / dosłownie / Osrodka Mysli POLSKIEJ a nie ” szbejgojowskiej ” – to nikt ani nie monitoruje ani nie POROMUJE ani nie w s p i e r a pojawiających sie tu i ówdzie ELIT-arnych osobników?
  Co znamienne…szybko oriętuja sie o nadprzecietności takiego osobnika jawni i ukryci WROGOWIE naszego Narodu? Kończy sie to sterowanym „udupieniem”, osmieszeniem,ATAKAMI, pomówieniami, dyskredytacja spoleczną.
  Sam to przezyłem, nie pisze bez namysłu? Jak sie zachowuja RODACY wobec jawnej Hucpy Hebrajki?
  ODWARACAJA sie plecami, nie podejmują wysiłków odparcia „intruzów ” daja posłuch propagandze i pomówieniom albo…jawnie przyłączaja sie do O N Y C H..!
  Dałem wiec sobie ” siana” z działalnością Pro Publico Bono

 9. Joannus said

  ”Stan wojenny był akcją, która w radykalny sposób przeszkodziła przejęciu odpowiedzialności za Polskę przez elity etnicznie polskie i narodowe. ”.

  Rzeczywiście szanse były przeogromne.Tzw świat zachodni tylko czekał ze swymi inwestorami na bezinteresowną pomoc widząc wolną Polskę z elitami, ale wszystko popsuł agent ZSRR Jaruzelski utrzymując na jeszcze 8 lat państwo w niewoli sowieckiej, nie dając żadnego prawa do samostanowienia i naprawy gospodarczej drogą wymuszeń strajkami.

 10. RomanK said

  Panie Joannus…niestety myli sie pan…Pan Jaruzelski rzucil sie w obronie dobrze rozpoczetej sprzedarzy polskiej ekonomii rozpoczetej przez ekipe technokratow gierkowskich… ktrora zaklocila Solidarnosc glupimi pomyslami Polski Samorzadnej…..i Struktur Poziomych utrzymujacych gospodarke uspoleczniona narodowa….
  .Szlifowanei gospdarki przez Technokratof heheheheh bylo picowaniem przed wystawieniem na sprzedaz…im wiecej wlozyli Polacy tym wiecej otrzymal kupujacy za bezcen, czy tez za darmo. Pod koniec Gierka kosztowalo to dwa roczne budzety Polski..stad braklo wszystkiego i wydarzyla sie SOlidarnosc , ktora miala wg zalozen dokonac miekkiej pieriestrojki….I tu widzi pan …wyrwalo kierownice…. nie polskie elitaski zczely wypadac jak ulegalki z autobusu SOlidarnosc…i trzeba bylo wprowadzic Stan Wojenny…ze3by nei zostawic Nomenklatury z gola dooopa na co sie powaznie zanosilo.

  Jak pan mysli…dlaczego nigdzie indziej w demoludach nie powtorzyla sie Solidarnosc????
  N0 niech pan pomysli ??? dlaczego velvet, i kolorowe majdanki, kolorowe sekretarzobicia wiernych komunstow,…i????wszystko…byle bez zadnej zorganizowanej narodowej sily????
  Tysiac ..dokladnie `1154 osoby z Nomnenklatury PZPR w tym ze SLUZB WOJSKOWYCH przyjely ok 500mln dollarow lapowek, i kick back za dopuszczenie partnerow z zewnatrz…
  W SOlidarnosci nie bylo, ani jednego dzialacza szkolonego na Think Thank w USA…ani jednego po szkole liderow…a ci co byli wszyscy, byli tam wyslani przez komitety PZPR po wlasciwej selekcji, zeby nauczyli sie byc kapitalistami….
  Takie gadanie panie Jaoannus…dobre pod buda z piwem….dla bywalcow z zacma…..Tu jest Gajowka..o czym panu przypominam. Tu jeszcze ludzie maja mozgi….co prawda nie wszyscy ..ale maja….
  Swiat zachodni..uzywa pan eufemizmu…niech pan wyjasni- co to jest ten „swiat zachodni”…bo jak sie okazuje to zaden swiat zachodni…ale stale ta sama banda agentow Swiatowego Kahalu FInansowego….majca tylko jeden cel…OKRASC!….WSZEDZIE- KAZDEGO- ZE WSYSTKIEGO!

 11. RomanK said

  Sorry panie Pitagoras..ale dr, Hodakiewicz belkocze…i belta…smar, mydlo, powidlo…

 12. szuwaxpl said

  Panie Romanie, tak jakoś wychodzi, że pańskie postrzeganie świata jest odmienne od mego.
  Takie jest życie.

 13. aaaaaaaaaaaa said

  ……..elity ,……pieprzyć elity ……

  problemem nr 1 dzisiaj, nie tylko w Polsce jest TOTALNE SKURWIENIE ludzi …..resztek tych co jeszcze coś mogą … na rzecz tych pasożytów ,…….a przykład idzie z góry niestety ……..

  …..dopóki to się nie zmieni – to nic się zmieni

  …na drugim miejscu – świadomość – kto jest kim , bo chyba spora grupa lemingów dalej pójdzie pod nóż w imię uświęconego żyda , a jest ich wielu w tym kraju ………..

  ……

 14. Plausi said

  Potwierdzenie

  Zanim przejdziemy do kahałów, wspominaliśmy już o metamorfozie na przełomie średniowiecza i tzw. renesansu, którą jak nas szkoła od wieków uczy, cechował szczególny humanizm z przywróceniem niewolnictwa (tzw. pańszczyzna) i lichwy.

  „Kahały przejęły role organizatorów i bankierów, źródeł inteligencji i wywiadu.” i rolę autorytetów języka polskiego, nasz język jest w międzyczasie językiem kahałów dla Polaków.

  „Ludzie z kręgów frankistowskich od tego momentu przejęli inicjatywę i zaczęli nadawać ton polskim elitom.”, potwierdza to poeta żydowski.

  „Brali oni czynny udział w przygotowywaniu wielu powstań, w których najczęściej padała pokotem najlepsza młodzież polskiej szlachty.”, dobrze zorganizowana likwidacja biologiczna, elita jakoś tego nie zauważyła, elita ? przypomina to nieco strategię ostatnich lat, populacja europejska jest redukowana i zastępuje się ją imigrantami..

  „wspólnego pochodzenia szlachty od Sarmatów.
  Czyli – jako takiej nie mającej żadnych wspólnych korzeni z resztą społeczeństwa, Chłopami i Mieszczanami”, czyli naród polski to szlachta, bo kmioty i łyczki to nie bardzo pasują do szlachty.

  Szkoda, że w Polsce nie można/nie wolno uczyć historii, jak choćby tej Romana Kafla ? Z błędnych założeń możemy wyciągać błędne wnioski.

 15. RomanK said

  Panie Szuwaxpl…widzenie swiata wcale nie ma wlywu na to- jakie jest zycie….ale tylko na samopoczucie wlasciciela wizji….
  A powtarzajac za Mackiewiczem tylko prawda jest ciekawa.
  Ja nie zajmuje sie wizjami, ale opisami rzeczywistosci….poznawaniem praw Boskich, po to zeby -je szanowac i strzedz.

 16. szuwaxpl said

  Panie Romanie – odpowiem słowami Anthony’ego de Mello
  Gdy rzeczywistość napotyka na sztywne wierzenie, tym gorzej dla rzeczywistości.

  szuwaxpl = Pitagoras

 17. RomanK said

  Panie Plausi…czy nie mozna uczyc???? Prawde mowiac nie wiem, nie znam nikogo ktoby probowal. Zreszta ludzie chca znac prawdy…dlatego, ze prawda wyzwala. A sam pan wie, jak swiat traktuje wyzwolencow:-))) Dokladnie- jak psy bez obrozy i tagu wlasciciela…
  Poniewaz tak juz jest- zatem mowienie o wolnosci slowa, to taka sztuka dla sztuki….
  Sam pan widzi- ze stado wyje do obrozy….bo obroza to micha…jak jest taka jest- ale micha..przy budzie…
  POlecam panu przestudiowanie ciekawego nowotwora- jaki powolal do zycia Jaruzelski w stanie wojennym. Tzw Rada Porozumienia Narodowego czy cos w tym guscie..do ktorej nalezal I prof Giertych i wleu innych w tym wielu z tze zaufanych Rady Prymasowskiej…
  Jak tak dobrze przyjrzy sie jej dokumantom , wylazi paskudna sprawa…i cisnie sie na usta pytanie..Jak gremium „autoryteto: uchodzacyh za „patriotyczna elite narod”..moze tak aktywnie pomoc do skurwienia wlasnego narodu.
  Ma pan wiele tego przykladow….

 18. Anzelm said

  Ad. 15 – tak na pożegnanie – Ile to Pan RK ukazał nam rozpoznanych przez niego,

  a tak szukanych: „praw boskich” co by to ich jeszcze nie znano?!

  Szkod słów . . .

 19. Boydar said

  Przyjmując aktywną społeczność Gajówki za procent sto, to niestety wszystko się zgadza. Z tym co Pan Roman napisał (w artykule). Z jednej strony chciało by się rzucić nerwowo za Janem Kaczmarkiem „ja to wszystko serdecznie pier…dolę”, z drugiej zaś, „jest, jak ma być”. Dobranoc Państwu.

 20. matirani said

  Panie Romanie, kiedys byl temat elit na Ciemnogrodzie i wyszlo, ze jest ich okolo 3% naturalnie rodzacych sie w spoleczenstwie. Ale wygrzebalem kolejna ciekawostke, krzyzujac komunikaty z marketingu ( neuromarketingu konkretnie ) z badaniami cybernetyków nad charakterem. Otóz w wynikach obu zródel wychodzi, ze tylko 15% spoleczenstwa dziala niezaleznie. 85% daje sie sterowac wplywem zewnetrznym posrednim i bezposrednim.
  Uszanowania
  Macko

 21. RomanK said

  Panie Macieju…to potwierdza regule….

 22. Yah said

  Ad 10

  Smutne Panie Romanie ale prawdziwe. To , że Solidarność była ruchem masowym, ze ludzie chcieli zmian to niż nie znaczy. Bo zawsze w ruchu masowym jego kierunku decyduje …. elita, a polska elita nie miała żadnych szans by w tym ruchu się przebić ( z przyczyn, które Pan opisał w artykule) podobnie jak nie ma żadnych szans przebić się teraz. Przykład z dziećmi jak najbardziej trafiony. Co w polskiej szkole można zauważyć? O ile w pierwszych klasach podstawówki na samorządy klasowe wybierana jest właśnie elita, to już później nie widzimy elity tylko …. cwaniaczków i tak to jest kontynuowane w polityce. No cóż w „polskich” elitach trzeba się urodzić, albo w nie wżenić.

 23. Joannus said

  Ad 22 Yah
  ”To , że Solidarność była ruchem masowym, ze ludzie chcieli zmian to niż nie znaczy. Bo zawsze w ruchu masowym jego kierunku decyduje …. elita, a polska elita nie miała żadnych szans by w tym ruchu się przebić ”
  Jeżeli była w tym ruchu jakaś polska elita, to taka co szła za indoktrynacją prowodyrów z Klubu Krzywego Koła, następnie KOR-u.wykorzystujących ogniska strajkowe na bazie braków rynkowych, nie znająca prawdziwych celów.
  W przypadku drastycznego ograniczenia dostaw żywności z blokadą linii kredytowych, pojawi się jak amen w pacierzu następny masowy ruch.
  Nie on pierwszy i ostatni, weżmy tylko te z wiosny arabskiej czy bratniego banderlandu, zwane Majdanami.

 24. JO said

  Litwin=Rusin=Polak – to sa nazwy umowne JEDNEGO NARODU, nazwy regionalne, nazwy ziem, nazwy Panstw Jednego Krolestwa.

  Pana Romana K artykul nie uwzglednie INNEJ MENTALNOSCI / Formacji ludzi w Krolestwie Rzeczpospolitej tamtych czasow. Mianowicie, mentalnosc naszych przodkow miala baze nadprzyrodzonosci a nie materializmu, filozofii naturalistycznej , tak jak jest to dzis.

  Wymienione narody przez RK NIE ISTNIALY w tym slowa znaczeniu jakie uzywa autor dzis!!
  Rusinem stawal sie Mazowszanin decykdujacy mieszkac na Rusi I odwrotnie. Nikt nie mial takiego poczucia ” narodowego” jakie to nam narzucono I odczuwamy DZIS.

  Przeciwnie, tozsamosc narodowa byla utozsamiana z Krolestwem, Krolem, Ksieciem, Wiara I Dlugo potem nic a na samym koncu z rodem, jezykiem/dialektem…I tym wszystkim do podkresla I buduje definicje Narodu zydowska filozofia naturalistyczna.

  Przypominam, ze Narod to Krew oraz Dusza, czyli Duchowa Formacja poszczegolnych osob spokrewnionych ze soba. Czesto jest tak, ze choc Osoba spokrewniona duchowo jest tak rozna, ze juz nie nalezy do Narodu , jest poza nim….
  Jest tylko jedna definicja Narodu , ktora pochodzi z filozofii Nadprzyrodzonosci. Zbiorowosci oparte na Innych filozofiach to tylko Plemiona , jak wielosc plemion indian, Hindusow , Plemiona muzulmanskie…., zydowskie plemie/ Plemiona a Nigdy Narod…

 25. Yah said

  Ad 23

  Oczywiście ma Pan rację.

 26. RomanK said

  Nie ma ma ..panie Yah… Dowodem na to jest Stan Wojenny!
  W Pierwszej Polskiej Solidarnosci zarowno KOR, jak i ROPCIo, czy rzadowi doradcy…usilowali..bardzo usilowalo odegrac role nadajacych kierunek zmian…ale wlasnie to ,ze przywodztwo Zwiazku po okresie strajkowym przeszlo w rece Komisji Krajowej w zdecydowanej wiekszosci Polskiej..zablokowalo pozadany kierunek. Ani Michnik , ani Kuron..ani Gremek nie odgrywali zadnej wiekszej roli w procesie decyzyjnym, chociaz szaleli medialnie…naglasniani przez partyjne media.. stale pierwszi przed kamerami , stale wyjasniali i tlumaczykli co ten czy tamten chial powiedziec zo Solidarnosc miala na mysli,,ani prze znikogo nie upowaznienia ani tez nei ganieni..choc coraz czesciej przywolywali ich do porzadku. I Zjazd SOlidarnosci usunal wszystkich..za wyjatkiem jednego- Romaszewskiego…ale tylko dlatego ,ze jak sie okazalo- nikt z delegatow poza paroma z Mazowsza nie wiedzial, ze on jest czlonkiem KOR..Ten sam Zjazd wybral MIroslawa Krupinskiego- jako zastepce Walesy z tym, ze de facto Krupinski wygral.. i tylko rozpaczliwe apele w tym biskupow przekonaly czesc delegatow ,ktora byla zdecydowana go wyciac… Uzywano argumentow typu , ze to doprowadzi do tragedii narodowej- albo hoho jeszcze wiecej..sam Pan Bog nie wie co…..
  Walesa po tym czul sie bardzo nieswojo majac takiego stroza na codzien , do ktorego natychmiast szli wszyscy z wazniejszymi sprawami pomijajac wodza,….
  Zjazd przyjal Program Polski Samorzadnej..a to swidczylo ze Zwiazek przechodzi z fazy wymuszania zmian droga strajkow i rewindyckacji na droge reformowania i konstruktuywnej przebudowy bez ogladania sie na Partie …bez NOmenklatury oczywiscie,,to zachwialo nomenklatura i wielu zaczalo powaznie zastanawiac sie nad zmiana barw…ale nei byl witani z otwartymi ramionami….i zaczelo sie roboc nieprzyjemnie….
  Kiedy to stalo sie widoczne nie zostalo nic innego tylko zlikwidowac Solidarnosc…
  KTo poswieci czas na czytanie list internowanych wyselekcjonowanych do likwidacji ..czy to przez emigracje, czy fizyczne unicestwienie zdaje sobie sprawe z glebokosci infltracji i doskonalego rozeznania wladz partyjnych i sluzb Jaruzelskiego. Selekcja i usuniecie z Polski 20-30tys ludzi..swiadczy ze usunieto 0.1% spolecznosci… to wystrczalo do rozbicia struktur organizacyjnych ,Wtedy tez osiagnelo apogeum medialnego robienia z KORowcow tzw extremy Solidarnosci, niezlomnych wiezniow PRLu…i ojcow narodu…cierpiacych dla Polski i za Polske..wasza elita narodowa… jak cierpieli- swiadcza spisy butelek po wypitych trunkach w kryminalach gdzie byli trzymani….
  W czasie najwiekszego deportowania z Polski z paszportami w jedna strone z klauzula wbita na pierwszej stronie – bez prawa powrotu- Polakow, zeby zastraszyc i zneutralizowc pozostala wchodzaca w miejsce usuwanych elite polska,- dokonano zbrodni..Wielu zbrodni z najwieksza i najbardziej naglosniona- jaka bylo bestialskie zamordowanie kapelana Solidarnosci mazowsza Ks, Jerzego Popieluszke…. W tym czasie mordowano ludzi z tzw drugiego szeregu na terenie calej Polski. Na ludzi padl blady strach…( liczbe ofiar szacuje sie na ponad 3tys)
  Jak pan widzi , jak powiadal sw p Krupinski Miroslaw w swoim wieszczym wierszu..
  ta historie dawno pisza….teraz przy pomocy wielu w tym i tu szalejacych wciska sie ja wam sila…..
  Nie zalujac kar , sil i srodkow…zeby w was zabic pamiec…..
  TO co powtarza pan Joaanus to wlasnie wypracowana w tzw Radzie Porozumienia Narodowego przy Jaruzelskim ohydna idea..o pojednaniu na zasadzie wspolnego przyznania sie do winy.
  Cos -co jest zrodlem i powodem skurwienia wielkich grup spoleznych, ale przedewszystkim skurwieniem prawa, i sprzeniewierzeniem sie zasadom i moralnosci i etyki. TO wszystko co na tym wyrasta prowadzi i daje takie owoce ……jak wlasnie widzimy wszyscy..dzis w Polsce i tu na roznych forach.
  Otoz to gremium zasrancow z prof Giertychem nie spominam reszty..dosz a do wniosku, ze nie ma winnego, nie ma ofiary i zbrodniarza , skoro tak -a jednak musi ktos byc winny ..to wszyscy sa winni..Solidarnosc tez jest winna bo…prowokowala JUnte:-))
  No a skoro juz jest winna i nie moze sie bronic to to Quzaq jjwj mac,,,srajmy na leb….
  SKoro profesorowie katolicy i Episkapusie tak mowia, cus w tym musi byc…no to nasrajmy i my…kazdy dupek ma prawo do swych kupek….tak od kupki do kupki, i juz mozna bylo wyciagnac najwiekszego zasranca i ,,zalozyc nowy zwiazek pod ta sama nazwa:-))))
  CO prawda liczba nie siegnela nigdy 2 mln….czyli * doskonale wiedzialo co sie stalo..ale ci co nie sraja razem z nami…nie maja prawa do podzialu kupy:))))
  Nie ma- jak pan widzi -smrodu bez kupki….wystarczy tylko jeszcze przekonac, ze to zakopianskie powietrze i domagac sie, zeby glebiej je wdychac…..do czego namawia tzw LZE ELITA….
  Jest nastepna mala- ale jest szansa….Referendum 6 wrzesnia…czy zostanie wykorzystana i jak..zalezy tylko od Polakow.

 27. Bartłomiej Sienkiewicz age 54 said

  „Nie można nauczyć się bycia elitą narodu,” do Admin

  Otóż człowiek od poczęcia po późną starość nie tworzy sam siebie, i to z niczego, lecz wyrasta ze świata rodziny, grupy rówieśniczej, szkoły, miejscowości, regionu, wioski czy miasta, z narodu, słowem – ze społeczności ludzkiej. Następnie jest kształtowany, niemal cały, przez konkretną kulturę, formy życia, umysłowość, język, tradycję, historię, stosunki społeczno-ekonomiczne, obyczaje, wartości duchowe, talenty i zdolności, przez cywilizację prawno-techniczną. A wreszcie dziedziczy wiele z klimatu moralnego i religijnego. Odbija się na nim środowiskowy wizerunek dobra i zła w aspekcie moralnym, a nawet konkretna rzeczywistość religijna.

  Nie wiem, co Pan chciał powiedzieć – czy może zanegować fakt, że żadne czynniki zewnętrzne (których Pan wiele wylicza) nie są w stanie zastąpić wrodzonych predyspozycji: zdolności do matematyki, talentu sportowego, czy też bycia elitą.
  Admin

 28. parva said

  Jezeli komus cos uda sie osiagnac i to na wielka skale , nie ma zadnych szans na „” bycie „” elita , najczesciej poddany jest procesowi eliminacji ze srodowiska ,w ktorym pracuje i tworzy, a wynalazki sa zamilczane, osmieszane lub kradzione, dzieki dzialaniu niewidzialnej reka , z””gory””.
  http://www.gazetawarszawska.com/videos/1904-profesor-jan-talar-i-jego-misja

 29. revres said

  Lub upadajace kolejne klejnoty i autorytety solidarnosci

  http://sowa.quicksnake.org/judaica/ydostwo-stawia-sobie-w-Polsce-pomniki-eby-wadz-nad-Polakami-ucementowa-Hanna-Walentynowicz-PZPR-z-d-Lubczyk-corka-Iwana-i-Oeksandry-ydokomunistka-z-Ukrainy?fb_action_ids=916824398374080&fb_action_types=og.likes

  dziwna jest w tym wypdku gra liderow zarzucajacych sobie agenturalnosc, skoro z tej agentury wyrosli – Mowa o sztucznym konflikcie Walentynowicz-Walesa.

 30. NICK said

  I jeszcze Gwiazda, P. Revers. I Jankowski, zwany prałatem i … .

 31. Joannus said

  Taka była niegdyś nasza elita

 32. Prof. Iwo Pogonowski o tradycyjnej żydowskiej nienawiści do chłopstwa
  http://www.myvideo.ge/?video_id=2547203

 33. Re: 30 NICK
  Panie Nick, prosze pisac bardziej ostroznie….
  (niech Pan choc chwile pomysli…)
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. Re: 32 Rzecznik Praw Gojow…
  Nienawisc zydow do chlopstwa??? Panie Rzeczniku na Milosc Boska, czy musi Pan takie bzdury objawiac???… Nienawisc zydow nie byla do chlopstwa, ale do wszystkiego (do wszystkich) ktorzy byli wlascicielami swoich wlasnosci.. .Taki wlasnie byl owczesny zydowski trend, ktory objawia sie w calej okazalosci w XXI wieku… zydzi wrecz nie znosza, aby „goj” cokolwiek posiadal ani czymkolwiek zarzadzal…Koniec. Kropka…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Ostatnio zostalem „odciety” od sieci Internetu dzieki „takim wlasnie… pogladom”…Ale ja tym zydowsim k…rwom sie nie dam…

 35. Yah said

  Ad 26

  Pan Panie Romanie tez ma racje w Polsce nie ma planu tworzenia polskich elit ale jest plan ( i to skuteczny) ich niszczenia – co Pan opisał w swoim komentarzu. Powiedzmy, że teraz ez powstaje oddolny ruch zmian w Polsce ….. skończyło by się dokładnie tak samo i pewnie jeszcze szybciej. Ludzie są znacznie mniej skłonni do masowego buntu przez pełne półki i medialna tresurę, że tak ma być … a jak ma być skoro spośród najbliższych jedna osoba wie o czym mówię a reszta powtarza „przecież będzie lepiej”, „nie może być gorzej” …ech brak słów.

 36. JO said

  Ad. 26. Tak wlasnie bylo.Byly tez zabojstwa potencjalnych przywodcow , ludzi Polskiego pochodzenia , wyksztalconych, zajmujacych w spoleczenswie juz miejsce liderow. Zabojstwa Polakow w Sluzbach. Gineli w niby wypadkach samochodowych…etc, etc..

  Doprowadzano Polakow do choroby…., nerwicy…, w Lemkow, Rusinow.., ktorzy Po prostu byli Polakami chcacymi Polski.

  Tym bardziej dzis kazdy Kto zywy powinien wspolnie Publicznie Dzialac.

 37. Re: 35 Yah…
  Czy Pan chce tworzyc polskie elity, czy elity maja sie same publicznie utozsamiac ku uciesze i ironie pozostalym ???…
  (czytajacym i piszacym na publicznym forum)…. (tak miedzy nami: nie da sie…)
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 38. matirani said

  Re27. Panie Gajowy. Jedno to talent, drugie to charakter a trzecie to wychowanie. Charakter jest niezmienny. Talent jest wrodzony. Wychowanie jest nabyte.

  Charakteru nie zmienimy bo jest stala. Ewoluuje w czasie ale w sposób nieprzewidywalny.

  Talentu mozemy uzywac lub nie ale zawsze bedziemy go mieli bo jest skablowany na poziomie neuronalnym.

  Natomiast wychowanie podlega wplywowi zewnetrznemu, jak to pisze Bartlomiej. Zalezy od otoczenia. Jest formowane przez nas samych ale i przez czynniki zewnetrzne. Zalezy on norm jakie mamy wewnatrz a te, aby wyjasnic kazdemu, zaleza np. od tego czy ktos czyta GWno czy nie.

  Dowodzik? Prosze bardzo. Juz spiesze. 64% zydów w Israhelu to genetyczni slowianie. A eksterminuja Palestynczyków jak Niemcy Polaków. Dalej cize sami Niemcy. Genetycznie to malo u nich genów „germanskich”- Rosyjskie, polskie, anglosaksonskie, mongolskie, francuzkie, skandynawskie… et j’en passe.
  pozdrówka
  Macko

 39. Re: 38 Matiani…
  Panie Macko, czy moze Pan pominac: skad talent, charakter i wychowanie ze swojego repertuaru medialnego, gdzie „talent jest wrodzony” a wychowanie nabyte…
  I niech Pan schowa do swojej biblioteki (prywatnej) swoje ewolucyjne „objawienia” n/t zewnetrznego wychowania w/g tzw. „Bartmlomieja”…..
  Czas skonczyc iluzoryczny cyrk i zaczac pytac samego siebie….Najwyzszy czas…
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 40. RomanK said

  Panie Jasiu….. Pan Maciej ma racje i pisze panu prawde, tylko prawde i cala prawde:
  DOkladnie tak jest, sa cechy wrodzone charakteru i talenty…ktore mozna rozwinac , doskonalic przez wychowanie -edukcje….ale nauczyc charakteru, a zwlaszca talentu nie mozna. Wez pan siebie! Jako przyklad….ile talentow dal panu Stworca…????
  Widzi pan o tym wiedzieli bardzo dawno…wie dom Krolewski Anglii i Jeb..chodowca koni…nie wiedza o tym tylko ludzie…smiejacy sie z telegonii i puszczajcy corki z wiatrem, deszczem i kolorowym jarmarkiem.
  Panie Yah…niech pan patrzy na liczby…i liczy..niech pan nigdy nie liczy na masy..masy -to jak wielka kula ..trzeba ja pchnac w wlasciwym kierunku….jesli ma pan do dyspozycji 3% latwo, jesli tylko 0.1% musi pan uzyc sposobow….
  Poniewaz elita stale sie rodzi..od tego sa programy gospodarcze stale wypychajace odrosnieta elite na emigracje…i wprowada sie rozpasana antykoncepcje…
  Czym innym moze wytlumaczyc pan tak niska demografie w kraju- jak Polska, gdzie sa tak drastyczne ustwy antyaborcyje???? TYlko nadrzedna Polityka rzadu , ktory macha sztandarami antyaborcyjnymi sprzedajc bezceremonialnie -srodki antykonxcepcyjne…pornografie , zboczenia i prostytucje
  Uczyc i przekazywac informacje masom to szkoda czasu i atlasu…to trzeba ukierunkowywac..np warto rozmawiac z rzemieslnikami, rolnikami, robotnikami z branzy metalowej i budowlancami…ze studentami..to bardzo wazna grupa…uczniami szkol srednich….
  Niech pan pamieta Czlowiek jest madry….Ludzie glupsi od….. mebla…:-))_)

 41. Re: 40 RomanK
  Panie Romku, moze skupmy sie na talentach i kto je rodziela (udziela) w/g Wlasnego Uznania i kto konkretnie jest takimi obdarowany??? To po pierwsze…Po drugie, talent jest ofiara od Samego Boga dla czlowieka, ktory o takowy od Niego prosi i nie jest to kwestia w zadnej formie kwestia „wrodzona” o czym pisze Matriami w/g wlasnego „swiatopogladu” w tej delikatnej materiii..
  Musi Pan rozroznic trzy odrebne od siebie departamenty: „wiedza, madrosc i inteligencja”, i jest Pan zmuszony umiescic ofiarowana ilosc od Samego Boga talentow, ktore moga sie przekladac na wiedze (ilosc jej ponad ludzka swiadmosc, madrosc ponad ludzka rozumnasc (pojetnosc) i inteligencje ponad ludzka wyobraznie, choc te trzy niewyobrazalne dla zwyklego smiertelnika dary od Boga, Natury i Szkoly sa bardzo rzadkim wsrod ludzi (Narodu) darem, ktory (w chwili obecnej) mialby dosc sily, aby wiekszosc (w demokratyczny sposob) mogla (lub zdolala sie) z tym faktem (choc rzadkim) pogodzic majac na uwadze swoj materialny status.
  Mowiac prosciej, wiekszosc ludzi majac (posiadajac) status niezaleznosci materialnej (pieniedzy, ziemi czy innej nieruchomosci) nie jest w stanie w swej swiadomosci dopuscic fakt, ze „miec, to wcale nie oznacze byc” i w tym wlasnie punkcie napotykamy na dosc powazny mur, ktory nie uznaje w jakikolwiek sposob tych trzech kwestii o ktorych pisze powyzej…
  Tak Panie Romanie, to nic innego jak wlasnie pycha sprowadza tych, ktorzy „maja” do roli szczurow w biegu (wyscigu) do tzw., „nieomylnosci” lub „wszechwiedzy”, ktorej glowna podstawa jest „posiadanie”…i dlatego mam czelnosc cytowac panskie slowa: „Sa ludzie ktorzy mowia co wiedza i sa ci, ktorzy wiedza co mowia…”… I to czy sie to Panu podoba czy nie, to tych pierwszych jest conajmniej 92% i jest TO WRECZ PRZERAZAJACE !!!.
  ===============================
  jasiek z z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Potrzebuje informacji n/t Sendeckiego (tego co prowadzi Telewizje Narodowa) i to niezwlocznie !!!!.

 42. matirani said

  Panie Romanie, wspomnial Pan o demografii w Polsce – realizuje sie konsekwentnie plan Himmlera: https://filmyprawdy.files.wordpress.com/2012/08/zeszyty-oswiecimskie.pdf
  Oraz: https://vimeo.com/37480482

  Da sie zauwazyc, ze dalej glówna sila niszczaca Polske sa Niemcy. Spotkalem sie niedawno z tym spostrzezeniem i zaczynam ukladac sobie mozaike, aby to sprawdzic.
  Zydzi, Ukraincy, Litwini czy polscy zdrajcy.psychopaci sa tylko narzedziami.
  Jak pamietamy, Lenina wyslali do Rosji Niemcy, Bronstein pracowal dla pochodzacych z Niemiec Banksterów, Jezow byl agentem niemieckim a IG Farben, wedlug Dr,Ratha, wysylalo emisariuszy tuz za czolgami aby konfiskowali i rekwirowali kazdy zaklad chemiczny.

  Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  serdecznie
  Macko

 43. Yah said

  Ad 40

  Panie Romanie szanowny ja zdaje sobie sprawę, robię to wszystko, ale ciężko i kłody pod nogami i nawet światełka w tunelu nie widać … to tylko z Boża pomocą może się udać, a żeby się udało musi być ciężko i źle … żeby odsiać …..

  Pozdrawiam

 44. revers said

  jakie to elity? parobki, marionetki, przypomne ze Polska ostatnio wziela od Banku Swatowego pozyczke w wysokosci 1 mld $, wczesniej 25 mld. od IMF po smierci Prezesa Banku Slowika, takaa jakie bierze kazdy kraj 3 Swiata

  Co wedlug byłego głównego ekonomisty „Chas. T. Main Inc” John’a Perkins’a, jest istotnym elementem podboju kraju dluznika.

 45. Boydar said

  @ Pan Matirani (38)

  „… 64% żydów w Israhellu to genetyczni słowianie …” Ciekaw jestem, jak Pan to wydedukował.


  Jeżeli to prawda, to ja rezygnuję ze słowiańskości; jeśli zaś kłamstwo, to przypominam, że tu jest Gajówka. Nie chce mi się z rana adekwatnie bluznąć. Wygląda na to, że stare twierdzenie „kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko”, jest niepodważalne.

 46. Marucha said

  Re 38:
  Panie Maćku, oczywiście, że rola wychowania jest wielka i może, w pewnym stopniu, skompensować braki charakteru i talentu. W pewnym stopniu. Ale ich nie zastąpi.

  Co zaś się tyczy dość zdumiewającej tezy o słowiańskości mieszkańców Izraela… to gdzie oni ją nabyli? Na aukcji? Czy w znanej i reklamowanej przez barona Radziwiłła firmie Gutmajer?

 47. re1truth2 said

  Re 45
  Umie dodawać – doliczył się 64 nie ważne jakie Y-DNA

 48. Bene Nati said

  Szlachetnie urodzeni:
  Walesa i krolowa Beatrix do spolki z ER Elzbieta.
  Do elit naleza tez Illuminati :Buzek, dynastia Bushow
  W USA taka elita jest kazdorazowy prezydent i Sarah Palin.
  A z przywodcow narodu warto wspomniec Napoleona, Dodka i Bibi.
  My teraz mamy Dudka.

  A znowuz Kanada ma S. Harpera

  Elita Kanady:
  Emperor Harper:

  http://maggiethered.com/images/Emperor.htm

 49. matirani said

  Dobrze ze nikt mi nie nauragal, bo dane takie opublikowala zydowska genetyczka i zaraz potem dostala wilczy list na swoim uniwerku i uciekla do USrAela. Pojawilo sie to pare lat temu, bylo na Ciemnogrodzie obgadane i sprawdzone w tamtym momencie. Pan Roman na pewno pamieta, zreszta to on podal pierszy tego newsa. A jak ktos czytal jego Spotwarzana Przeszlosc to nawet moze wydumac skad to sie wzielo 😉

 50. matirani said

  Zauwazaja niektórzy, ze temat kontrolowania Polskiprzez Niemców jest najczesciej pomijany… prawda li to?

  – realizuje sie konsekwentnie plan Himmlera: https://filmyprawdy.files.wordpress.com/2012/08/zeszyty-oswiecimskie.pdf
  Oraz: https://vimeo.com/37480482

  Da sie zauwazyc, ze dalej glówna sila niszczaca Polske sa Niemcy. Spotkalem sie niedawno z tym spostrzezeniem i zaczynam ukladac sobie mozaike, aby to sprawdzic.

  Co Szanowni na to?
  pozdrawiam

 51. Boydar said

  Panie Maćko Szanowny …

  Co Pan za eksperymenty uskuteczniasz ?

  Ja mam tylko jedną prośbę, choć zniosę wiele – zaznaczaj Pan hucpę wyraźnie, zgodnie z przyjętymi zasadami. Bo pomylę się któregoś razu, i nie tyle Panu naurągam, co napiszę wnioski.

  Tym razem wskaże następną – „… da się zauważyć, że dalej główną siłą niszczącą Polskę są Niemcy …”. To zdanie powtórzył Pan dwukrotnie, od siebie. Jacy qurwa Niemcy, ja się pytam !?!? Jest Pan tego pewien, że to Niemcy ? Widział Pan fotografie tych Niemów ? Albo czytał życiorysy i poznał genealogie ? Ja Szkopów nie mam bronić zamiaru, zawsze nam wrogi byli. Ale czasy się zmieniły, i Niemców w starym rozumieniu po prostu NIE MA ! (i bardzo dobrze). Na pewno zaś nie ma ich tylu, aby mogli cokolwiek skutecznie uczynić w rzeczonej kwestii. Ogarnij się Pan.

 52. NICK said

  Lubelak się wziął i zawziął. MA swe racje. Co się może okazać niedługo. I, co, niektórzy, niedługo, zauważą.

  Pozostaję we zwarciu na temat, że Niemcy nic nie znaczą. Reszta? Być może.

 53. matirani said

  Boydar, napisalem:
  Co Szanowni na to?
  pozdrawiam

  Wasc jest Szanowny? No to zapraszam do wyrazenie Pana opinii, poparcia jej faktami, czyli komunikatami sprawdzonymi z paru zródel niezaleznych, i przekonania mnie czy nas, jak na prawde jest.
  Tak sie dyskutuje w powaznym, wyksztalconym i kulturalnym srodowisku.
  Nieprawdaz?

  Dominujaca sila niszczaca – ten termin jest dla nas jasny, tak?
  Widzimy, ze Polska jest niszczona, tak?
  Kto wiec, konkretnie, nasz kraj niszczy?
  Rosjanie? no nie za duzo, troche
  Czesi? HAHAHA!
  USA? Hmm.. niektóre dziedziny raczej tak.
  Francja? No tez troche sie mieszaja.
  Niemcy? No sporo wykupili, wykupuja i niszcza dalej.

  Pod wplywem mielenia sporej ilosci gromadzonej informacji zaczynam byc ciekaw, czy Niemcy, jako kraj, nie sa przypadkiem dominanta niszczaca Polske. Czy jej nie kontroluja, jak sterowali Pieskiem.

  Etnicznie, to IG Farben moze uzywac koczowników, ukrainców, litwninów czy inne powsinogie nacje nam niechetne, ale… najlepiej sie manipuluje z ukrycia. Zza parawanu. Tu grzmia ze Putin Szelomow KGBesznik, tam ze Razwiedka, ze stronnictwo zydowsko-amerykanskie… ok. Ale ja sie pytam, kto wykupil :

  banki
  massmendia
  energetyke
  transport
  ziemie

  Czyje firmy pozamykaly najwieksza ilosc polskich firm konkurencyjnych

  No i Pan moze mi pomóc w tych rozwazaniach?
  serdecznie
  Macko

 54. Boydar said

  Mogę pomóc Panie Maćko, „no pewnie, że mogę” (to p. Genowefa. Tylko, jak się okazuje, w niektórych przypadkach nawet dziewięć lat tłumaczenia nie pomaga skutecznie, nie mam startu do Pana Gajowego, i tyle cierpliwości. A On jest z dużo twardszego kamienia wykuty 🙂

 55. Marucha said

  Myśl, że Niemcy używają Żydów do swych blisko- i dalekosiężnych rozgrywek, jest w moich oczach absurdalna.
  Jest dokładnie odwrotnie.
  No… mogę pójść na pewien kompromis i zgodzić się, że Żydzi i Niemcy współpracują, kiedy jest to dla nich korzystne, a cele są podobne.

  Kochani, to Żydzi zawładnęli niemiecką polityką – a nie Niemcy polityką Izraela.
  W Niemczech są żydowskie banki i żydowskie media, a nie w Izraelu niemieckie banki i takież media.

  Żydzi nie są niczyim narzędziem. To oni są motorem niemal wszelkiego zła i plugastwa na tej ziemi. A ich tatusiem jest nie byle kto, bo książę Lucyfer.

 56. re1truth2 said

  Zaś ten koczownik finansowy, Szczurowaty…
  [Taka klasyfikacja oznacza wzrost akcyzy na wina owocowe i cydry. Producenci z branży obawiają się wysypu kontroli skarbowych i nakazów zapłaty wyższej akcyzy za pięć lat wstecz.]
  http://forsal.pl/artykuly/889220,wina-owocowe-i-cydr-z-wyzsza-akcyza-to-katastrofa-dla-branzy.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: