Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Sudbina Srba o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Aleksis o Polskość czarnych Polaków na…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  Aleksis o Polskość czarnych Polaków na…
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Siekiera_Motyka o Polskość czarnych Polaków na…
  corintians o Izolacja Zełenskiego
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wojna oligarchów o wpływy na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2015-08-16 (Niedziela)

To, że na Ukrainie toczy się „dziwna wojna” jest oczywistością nie tylko dla znawców tematyki. Zginęły tysiące osób, ostrzeliwuje się od miesięcy dzielnice cywilne, dziesiątki tysięcy żołnierzy do siebie strzela, prywatne osoby (przypadkiem oligarchowie) finansują polityczne formacje zbrojne, medialnie i politycznie prowadzi się wojnę z Rosją, a gospodarczo się z nią handluje.

Jednakże gdy przyjrzy się szczegółowiej jaka grupa społeczna na Ukrainie traci na wojnie, a jaka zyskuje, to okazuje się, iż tracą wszyscy poza oligarchami (włącznie z prezydentem Petrem Poroszenką).

Oczywiście stratne na niej są także naiwne państwa, które zamiast dbać o swoje interesy (większość państw na wojnie robi interesy, zwłaszcza USA i Niemcy) angażują się po stronie oligarchów, którzy chwilowo taktycznie przywdziewają barwy nacjonalistyczne. Zresztą nacjonaliści będą na Ukrainie największym przegranym. Po ich wykorzystaniu na froncie ci, co powrócą do domów, będą tak sfrustrowani, biedni, bez perspektyw na prywatne życie a na dodatek oskarżani przez sąsiadów o biedę, do której doprowadzili wskutek walki o idee państwa narodowego, że mogą tylko odsunąć się i gdzieś zaszyć albo zasilić przestępczość zorganizowaną.

Codziennie słyszymy z mediów o embargach na żywność lub na pewne segmenty towarów, zakazy handlu, cenzurze prewencyjnej, zakazie odwiedzania Krymu itd.

Jednym z największych zwolenników takiego podejścia jest rząd polski i część polskiej opozycji. Wszystko w imię wolnej Ukrainy. Na Ukrainie przy tym funkcjonuje nadal embargo na polską wieprzowinę a obroty z tym państwem spadły o prawie 30%. Nic nie szkodzi – trzeba dobijać nadal Moskala kosztem Warszawy. Za to w tym samym czasie Kijów robi biznesy z Donieckiem za pośrednictwem Moskwy (chodzi o sprzedaż węgla przez Doniecką Republikę Ludową Ukrainie [1]). Jak można nazwać taką wojnę – asymetryczną, hybrydową?

Nie to nowy rodzaj wojny, wojny znanej z okresu wczesnego średniowiecza, wojny o wpływy dzielnicowe toczonej przez możnowładców-oligarchów, w której to lud walczył o kiesę magnatów. Do tej konfiguracji dochodzi jeszcze jeden aspekt, a mianowicie walka o redefinicję światowego układu bezpieczeństwa, który od 1945 roku się zdezawuował. To USA tak walczą z Rosją, aby w ostatecznym jej wyniku nikt nikomu nie zrobił za dużej krzywdy, bo to dla zdecydowanego zwycięzcy byłoby pyrrusowym zwycięstwem, gdzie państwa trzecie zostały by beneficjentami tej konfrontacji.

Tak więc o co toczy się ta wojna – o wpływy, w której używa się wybranych metod walki, zbliżonych do tych, które określa się wojnę asymetryczną, hybrydową czy informacyjną?

Odpowiedź jest prosta – wojna toczy się o redefinicję wpływów w Europie wschodniej i na Bliskim Wschodzie światowych mocarstw i jednocześnie oligarchów pomiędzy sobą na Ukrainie. Zawiązywane sojusze i układy odzwierciedlają tylko zbieżność interesów poszczególnych podmiotów i wykorzystywanie mocarstw dla utrwalenia pozycji oligarchów, którzy jednocześnie dopuszczają, na ile muszą, obszar interesów dla swoich promotorów.

Gdzie w tym wszystkim jest Polska? Zapewne stoi gdzieś w kolejce po jakąś montownię lub po poklepanie po ramieniu.

Mało kto zastanawia się jak długo ta wojna będzie jeszcze trwała. Padają określenia, że jest to konflikt rozłożony na lata, czasami padają liczby 10 czy też 20 lat. W odniesieniu do powrotu Krymu do Ukrainy padają pojawia się wymiar nawet 100 lat.

Gdyby te prognozy brać poważnie, to okazałoby się, że wkraczamy w nową wojnę stuletnią. Nic bardziej złudnego. Od pierwszego wystrzału w tej konfrontacji toczą się negocjacje, trwa demonstracja siły i możliwości stron. Konfrontacja odbywa się także na polu polityki, ekonomii oraz manipulacji postawami społeczeństw. Ten obszar konfrontacji (Ukraina) jest ważny, ale nie strategiczny, czyli nie tu dojdzie do ostatecznej rozgrywki. Po uzgodnieniu stref wpływów mocarstw w tym rejonie świata, po zapewnieniu nietykalności majątków oligarchów przez możnych tego świata, moim zdaniem do dwóch lat powstanie nowa forma państwa ukraińskiego jako federacji (oczywiście bez Krymu).

Obecnie trwają działania, mające na celu stworzenie i uzgodnienie drogi dojścia do tego celu, tak aby wszystkie strony względnie zachowały twarz i aby zapanować nad społeczeństwem ukraińskim w momencie uświadomienia sobie jego prawdziwej pozycji i roli we wspomnianej konfrontacji. Czas także na Warszawę, aby zrewidować swoja politykę, aby nie znaleźć się w pozycji ukraińskiego społeczeństwa, czyli nie zostać wykiwanym przez wszystkich.

Andrzej Zapałowski
http://www.geopolityka.org/

Komentarzy 10 do “Wojna oligarchów o wpływy na Ukrainie”

 1. NICK said

  Oligarchy? Same parchy.
  ‚Ukraina’? Syf lenina.
  Nowy tfór. Pełen dziur.

  Drogie dziecię. Nikt już tego nie powstrzyma.
  Gorbi wiedział co robi, chcąc Nam wcisnąć Lwów, Stanisławów i Tarnopol… .
  Szechter, nomen omen – też wiedział co robi – proces opóźniając.

 2. revers said

  http://www.fakt.pl/polityka/janusz-korwin-mikke-ukraina-to-nasz-wrog-,artykuly,566144.html

 3. z dystansu said

  Mierny artykul, to gledzenie o rzadzie polskim w Polsce i o naiwnych panstwach. Panstwa zachodnie i nowo-zachodnie to sa dzisiaj tylko w telewizji,
  tak jak i ich armie narodowe. Te panstwa global juz opanowal i staly sie latyfundiami globala.
  O utrzymanie panstwowosci walczy dzisiaj atakowana poprzez globala Rosja i ten atak odeprze, bo ma sprzymierzenca, ktory kapuje swoje wlasne zagrozenie w nastepnej kolejnosci.
  Chinczyk nie glupi a Rosjanin zaczal mu juz ziemi ustepowac, na zasadach dzierzawy wieloletniej.
  Polak nie ma co szukac dzis na Ukrainie, bo Malopolska Wschodnia stala sie po przesiedleniach Ukraina Zachodnia.
  Nie rob drugiemu, co tobie nie milo i nie badz frajerem, na wojnie robi „interes” tylko global, maluczkich nie dopuszcza do swego „interesu” a sluzbe
  w nim ma, lokalnych kacykow spoza tamtejszej wiezi narodowej, i wylacznie tak dobieranych.
  Ad1:
  Jak zes tak rozeznany w tym wciskaniu, to napisz jesze co o nim. Za friko chcial wcisnac? Dobry wujek?

 4. @3

  Hm… Zapałowski jest już postacią. Raczej wie, co mówi. Prędzej my tutaj ględzimy.

  Prawie jakby niezauważone zostało: Duda chciał coś zrobić (po rozmowie telefonicznej z Poroszenko). Chciał, by Polska dołączyła do grupy normandzkiej w negocjacjach. To było w polskim radio. Niemal natychmiast pojawiła się odpowiedź ze strony DRL: miesza nam to. Poza tym nie daliście żadnych świadectw, iż jesteście za pokojem. Zaraz potem i w prasie rosyjskiej: Polacy chcieli wejść w skład jako marionetka amerykańska.

  I Dudę można wydudać. Z dwóch stron… O czym tu w ogóle mówić? Tam w Rosji czy w DRL są sami naiwni? Kto teraz zaakceptuje polskie rozjemnictwo?

 5. NICK said

  Po pierwsze (3). Nie jesteśmy na ‚ty’. Po drugie. Nie zrozumiał Pan wpisu. Na tym etapie historii nie będę tłumaczył. Za wcześnie. Dla Pana.

 6. JO said

  To oczywiste, ze jest walka oligarchow. Nie Ma prozni w przyrodzie…. A mitem jest wladza ludu….

  Elita, jednostki aktywne rzadza a nie jakis ” Narod „…

 7. W USA w ostatnich 2 miesiacach seryjny zab≤jca/samob≤jca zamordowal kilku (byc moze kilkunastu)á lekarzy holistycznych.á Kilka tygodni wczesniej gabinety i biura tych lekarzy zostaly spladrowane przez agent≤w z FDA.á Prywatni detektywi odkryli prawdopodobna tajemnice tych morderstw.á Okazalo sie, ze wszyscy ci lekarze badali i leczyli pacjent≤w z chorobami nowotworowymi oraz z autyzmem naturalnym preparatem bialkowym GcMAF.
  Bialko to, odkryte przez japonskich badaczy, do niedawna bylo produkowane jako lek przez niewielka wloska firme farmaceutyczna.á Jest ono naturalnym skladnikiem ukladu odpornosciowego i stymuluje makrofagi do niszczenia wirus≤w oraz kom≤rek nowotworowych.á Dziala silnie antynowotworowo takze poprzez hamowanie aktywowanego przez nowotwory rozwoju naczyn krwionosnych. Wszystko wskazuje, ze kuracja tym bialkiem jest idealna, immunologiczna, bezpieczna metoda leczenia nowotwor≤w.
  GcMAF okazal sie bardzo skuteczny nie tylko w leczeniu nowotwor≤w, ale i autyzmu oraz prawdopodobnie wielu innych chor≤b neurologicznych. Bialko to powstaje z prekursorowego bialka Gc, kt≤re wiaze i transportuje witamine D.á Gc jest przeksztalcane w GcMAF przez przylaczenie grupy cukrowej.á Enzym, alpha-N-acetylgalactosaminidaza (w skr≤cie nagalaza), produkowany w duzych ilosciach przez wirusy i kom≤rki nowotworowe, usuwa grupe cukrowa z bialka GcMAF, czyniac je nieaktywnym i niezdolnym do ochrony przed nowotworami oraz do prawidlowej regulacji ukladu odpornosciowego. Wysokie stezenie nagalazy znaleziono we krwi dzieci autystycznych i u pacjent≤w z chorobami nowotworowymi, co znaczy, ze nie sa oni zdolni do produkowania ochronnego GcMAF.
  Wg. doniesien medi≤w alternatywnych, zamordowani lekarze rzekomo mieli dowody, ze negalaza jest wstrzykiwana dzieciom i doroslym w szczepieniach, co moze zaburzac uklad odpornosciowy iá przyczyniac sie do powstawania autyzmu i innych chor≤b neurologicznych, immunologicznych oraz nowotworowych.á Poniewaz nagalaza jest produkowana przez wirusy prawdopodobnie znajduje sie w wielu szczepionkach przeciwwirusowych.
  Medyczne gestapo skonfiskowalo wszystkie dawki i zapasy GcMAF znajdujace sie w USA i UE oraz zamknelo firme produkujaca to bialko. Komus widac bardzo zalezalo, by spoleczenstwa USA i Europy nie dowiedzialy sie o tych badaniach i o skutecznych, bezpiecznych, naturalnychá metodach leczeniaá nowotwor≤w i autyzmu.á Firmy farmaceutyczne zarabiaja miliardy na sprzedazy lek≤w do chemioterapii, kt≤re sa silnie toksyczne i zazwyczaj zabijaja takze pacjent≤w. Obecnosc na rynku bezpiecznego, skutecznego, naturalnego leku, kt≤rego nie mozna opatentowac, bardzo naruszylaby gigantyczne zyski tych korporacji.
  Tymczasem w Japonii (gdzie odkryto GcMAF) dobrze prosperuje kilka klinik, kt≤re oferuja pacjentom leczenie tym preparatem.á Zamozni pacjenci musza sie wiec udawac na leczenie do Japonii.
  http://www.naturalnews.com/050553_Dr_Bradstreet_GcMAF_cancer_therapy.html

 8. jak mizernie i niewinnie !! wygladaja wszelkie obecne regionalne wojenki na swiecie w ….porownaniu do obecnie trwajcego holokaustu rodzaju ludzkiego opracowanego in sfinanowanego przez glownych koszernych oligarchow z usraela. i eurosraela!!:) nad naszymi glowami zrzuca sie tysiace ton silnie trujacych chemikali jak …STRAT ,BORON ,ALUMINIUM,FORMALDECHYD ITP ITD !!!!!!!!!!! I CO NA TO NASZE DOMY OPATRZNOSCI BOZEJ …WSZELKIEJ MASCI !!!! ANO …….NIC!!!! MILCZA JAK ZAKLETE!!!! W TELAVIZJI I TALMUDYCZNYCH GLOWNYCH MEDIACH ….0000000000000 ERO WIADOMOSCI NA TEMAT TOTALNEGO TRUCIA NASZEJ MATKI ZIEMI WRAZ Z… CALYM JEJ INWENTARZEM!!.. O OBAWIAZKU WSTRZYKIWANIA TRUCIZN Z OPOZNIONYM DZILANIEM DLA DZIECI …..TEZ ZERO WIADOMOSCI !! ALE SA …DOSTEPNE TYLKO DLA …UMILOWANYCH PRZEZ PAPIERZY STARSZYCH BRACI W WIERZE!!!:) . WIEM TEZ NA PEWNO ZE ISTNIEJA ANTYDOTIA NA TE TRUCIZNY ROZPYLANE Z SAMOLOTOA !!! ALE UWAZAM ZE JEDYNA SZANSA NA TE GLOBALNA ZBRODNIE NAD NASZA ZIEMIA ..BYLOBY WYRZUCENIE Z NASZYCH DOMOW ICH GLOWNYCH SIRODKOW …..MASOWEGO RAZENIA !!!!! JAK TV ,KOMURKI A ZOSTAWIC TYLKO KOMPUTERY !! ALE…TAK SIE NIESTETY NIE STANIE !! SWIAT GOI ZOSTAL TAK SKUTECZNIE WYMOZDZONY ZE …..UWIERZY WE WSZYSTKO CO MU W TELAVIVZJI …POWIEDZA:):):)

 9. revres said

 10. Re: 1 Nick…
  Oni, zydowskie k…rwy wrecz lapami i nogami zapierali gorbaczowa, aby nasze wschodnie ziemie nie zostaly nam oddane.
  To sie w „pale nie miesci” do czego te zydowskie szumowiny byly i sa w dalszym ciagu zdolne….
  Tylko z „nimi” na „pal”…
  Innej mozliwosci osobiscie nie widze…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Ktokolwiek wejdzie w jakikolwiek kompromis z zydami, to w zupelnosci zasluguje na „pal”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: