Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Boydar o Powstaje Fundacja Rodzina…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Boydar o Jak piórko na wietrze…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Marek o Powstaje Fundacja Rodzina…
  revers o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  ot co o Obrzezaniec
  Emilian58 o Judejczykowie i Putin
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Mietek o McGregor: Moskwa się nie …
  minka o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  Marucha o Obrzezaniec
  ot co o Obrzezaniec
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Kto poniesie konsekwencje zerwania eksportu do Rosji?

Posted by Marucha w dniu 2015-08-17 (Poniedziałek)

Było miło, odważnie, bohatersko, może i wesoło, panowie sobie pojeździli do naszego wschodniego sąsiada, poskakali sobie po Majdanie, postali pod banderowskimi flagami, ściskali ręce nacjonalistów, jest wolność słowa i wolność przemieszczania się.

Tak samo jak każdy mógł jechać na Ukrainę, inni mogli tam nie jechać. Niestety bardzo wielu naszych polityków nie chciało skorzystać ze swojego prawa do wolności od sprawy ukraińskiej.

Dlatego teraz ponosimy konsekwencje. Wedle różnych szacunków, w tym i tych z Rosji i tych z Polski i generalnie z Unii Europejskiej, można mówić prawdopodobnie o stratach przekraczających pół miliarda Euro w wolumenie eksportu głównie żywności. To znaczy, mniej więcej o tyle spadły nasze możliwości eksportowe na rynek rosyjski.

Generalne straty Zachodu są liczone na około 8 mld Euro. To już bardzo dużo, to można będzie przeliczyć na realne miejsca pracy i realny mnożnik gospodarczy, jak rolnicy nie będą mieli na raty kredytów, a plonami nakarmią świnie, ewentualnie plony zaorają – swego czasu oficjalne czynniki do tego zachęcały, albowiem to najtańsza i najbardziej eko-forma pozbycia się problemu nadmiaru produkcji.

W naszych mediach głównego nurtu już kilka razy były informacje o tym, jak rzekomo fantastycznie radzimy sobie z eksportem nadprodukcji na nowe rynki, jak je dzielnie zdobywamy i jakie odnosimy sukcesy. Nikt tego nie neguje, życzmy naszym producentom i pośrednikom w handlu produktami rolnymi samych sukcesów, jeżeli tylko potrafią cokolwiek sprzedać bez konieczności dopłacania do procesu, to są genialni i należy się im szacunek.

Formalnie odpowiedzialni za politykę wschodnią odeszli już ze swoich funkcji, a nawet z polityki, albowiem jednego zdymisjonowano i poproszono o rezygnację z innej funkcji, a drugi pan przegrał wybory. Jednak to się ma nijak do pół miliarda strat! Może tak, by ktoś odpowiedział – chociaż pro forma przed Trybunałem Stanu? Przecież nasz import z Federacji Rosyjskiej nie maleje, nadal kupujemy olbrzymie ilości ropy naftowej i olbrzymie ilości gazu ziemnego, jak również innych surowców.

Odpowiedzialność polityczna nie istnieje, ponieważ największa partia opozycyjna – jest silnie daleka od pragmatycznego postrzegania relacji z Federacją Rosyjską, a o takich cudach jak normalizacja relacji, czy też rozwój wymiany handlowej to raczej możemy w ich przypadku zapomnieć, tam będą liczyły się inne priorytety. W związku z tym, chociaż nastąpi zmiana polityczna, to nie ma mowy o zmianie pryncypiów polityki wobec Rosji, z tego względu nikt nie zaneguje i nie nazwie w sposób rzeczywisty stanu, do jakiego doszliśmy w wyniku solidnych starań blisko 8-iu lat koalicji PO-PSL.

W państwie na poważnie zawsze musi istnieć odpowiedzialność polityczna, karna i moralna. U nas, odpowiedzialność polityczna, zależy od polityków, tutaj wszystko płynie, nie ma żadnych trwałych odniesień do rzeczywistości. W kwestii odpowiedzialności karnej, to i owszem – króluje kazuistyka, przeważnie pochodząca z impulsu politycznego. Jeżeli zaś chodzi o moralność, to możemy sobie pogwizdać w rytm dowolnej z ulubionych piosenek, bo mniej więcej tyle ma wspólnego nasza polityka z moralnością, zwłaszcza w kontekście odpowiedzialności.

Może jednak znajdzie się jakaś partia polityczna, która podniesie sprawę wymiany handlowej z Rosją, proponując co najmniej odtworzenie stanu poprzedniego? Nie można wymagać wskazania winnych i ich np. symbolicznego ukarania – zgodnie z obowiązującym prawem, czy też, chociaż nazwania rzeczy po imieniu. Naprawdę nie można domagać się zbyt wiele, ponieważ problemu generalnie nikt nie dostrzega w kategoriach gospodarczych. Gospodarka jest przesunięta na ostatnie miejsce wśród priorytetów, a polityka nie jest realnie nasza, w tym znaczeniu, że nie da się wskazać, czyje interesy na wschodzie do tej pory realizował nasz rząd?

Jeżeli chociaż to wszystko nie jest możliwe, to może władza – jakakolwiek, i ta, co po niej nadejdzie, opracuje jakąś koncepcję uniknięcia pogorszenia sytuacji?

W ostateczności przecież w tym wszystkim chodzi o pieniądze? Pieniądze to miejsca pracy, spłacane kredyty, a zarazem w zamian za nie towar dla klientów. Przecież te procesy wymiany są takie proste i tak niesamowicie łatwo można je prowadzić! W relacjach pomiędzy najbliższymi sąsiadami – polityka nigdy nie powinna przebijać spraw związanych z relacjami międzyludzkimi, współpracą, gospodarką. Sąsiada trzeba szanować, a jak sąsiedzi się spierają – to nie znaczy, że trzeba od razu odcinać się od jednego i opowiadać się po stronie drugiego. Przynajmniej uczmy się na własnych błędach na przyszłość.

Wniosek ostateczny jest taki jak zwykle, nikt nie poniesie konsekwencji niczego, ale zapłacimy wszyscy jak będzie trzeba.

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 15 do “Kto poniesie konsekwencje zerwania eksportu do Rosji?”

 1. matirani said

  No racja. Tylko ze nie chodzi o pieniadze, tylko o prace ludzi tworzacych dobra konieczne dla innych ludzi. Pieniadze pojawiaja sie same i sluza tylko polepszaniu bytu pracujacych i jakosci produkowanch dóbr.
  😉

 2. Pitagoras said

  Każdy prezydent naszego kraju będzie miał zagwozdkę, co z handlem z Rosją!
  Po unormowaniu stosunków polityczno-gospodarczych handel zakwitnie wraz z cenami, po wzroście cen średnio o 30 % polski vox populi następny raz zagłosuje na PO, bo żyło się naprawdę lepiej.
  Vat mają podnieść do 23 % *+ 30 % podwyżek = życie większości obywateli RP poniżej godności ludzkiej, a dla chleba wybiorą ‚lepszych’
  A może o to chodzi, aby wahadło działało po hamerykancku demo-republik ??? PO – PIS w polskiej demo*kreacji

 3. Moher49 said

  Konsekwencje poniosą zwykli obywatele Polski i Rosji. Rządy jak zawsze się wyżywią, załatwią sobie gaże a Jasiek, Kasia, Iwanko i Tamara za to zapłacą.

  A jak poszedł król na wojnę,

  Grały jemu surmy zbrojne,

  Grały jemu surmy złote

  Na zwycięstwo, na ochotę…

  A jak poszedł Stach na boje,

  Zaszumiały jasne zdroje,

  Zaszumiało kłosów pole

  Na tęsknotę, na niedolę…

  A na wojnie świszczą kule,

  Lud się wali jako snopy,

  A najdzielniej biją króle,

  A najgęściej giną chłopy.

 4. RomanK said

  Panie Moher49…z geby mi pan wyjal…..ten na koncu..ten co zawsze placi za wszuystko czyli produkujacy konsument….

 5. matirani said

  Konsument placi. A jakze. Jak placi wiecej to rzad zbiera wiecej VATu. A ludzie maja mniej mocy nabywczej na ekstrasy.
  Niemcy wyniszcali Naród bieda.
  Komuna tez to przerabiala – placic tylko tyle aby wystarczylo na przetrwanie. Zaopatrzyc sklepy tylko na tyle, aby ludzie perzezyli ale tracili czas w kolejkach a pozostale zasoby finansowe na czanym rynku. I jest spokój. Malo kto ma czas i sily na luksus myslenia krytycznego, organizowania opozycji czy protestowania.

 6. anonim said

  Ad.2
  Panie Pitagoras wybory 2002 PO i PiS miały wspólną listę samorządową potem w 2005 miała być wielka koalicja PO i PiS ale wtedy razem utonęli by o wiele szybciej bo jeszcze SLD i „wykluczeni” byli silni, najpierw trzeba było oczyścić przedpole. Więc starym numerem podzielili się i już 10 lat pokazują nam jak „pięknie się różnią”.

 7. JO said

  Polski RZAD reprezentowal interesy Oligarchow w Polsce I poza Nia.
  Polski juz nie Ma w praktyce.

 8. KOR said

  Herr, mocno słodki, Krakauer nie był wyjechany na Urlaup i wygłosił wiedzę, że ” największa partia opozycyjna – jest silnie daleka od pragmatycznego postrzegania relacji z Federacją Rosyjską”, więc proponuje zaorywanie plonów i wylewanie mleka do morza, aby nie pomniejszyć zysków pośrednikom handlu produktami rolnymi. Herr Krakauer nie zauważa werbunku imigrantów muzułmańskich, którym trzeba będzie zapewnić koszary z meczetem i placem do modłów, koszerną kuchnię, mundury, kamasze, szkolenie maszerowania, jak u Dobrego Wojaka Szwejka, że trzeba ich wyposażyć w noże do kęsim ruskim sołdatom, kobietom i dziecim. Imigranci, oprócz wolności do głoszenia nauk proroka, zechcą żołdu potrzebnego na rozrywki z tirówkami itd. Żołd imigrantom nie będzie płacić EU, a obywatel Polin z zaciągniętych pożyczek w Banku Światowym.

  https://www.google.pl/search?q=images+for+dobry+wojak+szwejk&client=ubuntu&hs=XPl&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCYQsARqFQoTCOraut_YsMcCFYXzcgodCicFFw&biw=1855&bih=985 – images for dobry wojak szwejk


 9. Bronisław said

  Szanowny Panie Krakauer!

  „…nikt nie poniesie konsekwencji niczego, ale zapłacimy wszyscy jak będzie trzeba.” ?!!!
  Panie Krakauer a zaczęło się to wszystko od Bolesława Pobożnego, który w roku 1264 wydał w Swoim Księstwie „Statut Kaliski” a w którym to przybyli do Polski, jeszcze nieliczni Żydzi, zostali obdarzeni szczególnie korzystnymi przywilejami. 100. lat później przywileje te rozszerzył – na życzenie swojej konkubiny Estery – na całe Nasze Królestwo
  Król Kazimierz (przez nich nazwany) Wielki.! Po Konfederacji Warszawskiej w wyniku której uzyskali niemal pełną samorządność (ze swoim sejmem i sądami), a zwłaszcza po naiwnym oddaniu Tronu Polskiego wrogom naszym Sasom
  i na domiar tego przyjęcie na łono Kościoła w Polsce satanistycznej Sekty Frankistów w 1759 roku (wtedy tylko 24 tys.), z których wielu obdarowano herbami szlacheckimi!!! To tylko niektóre wydarzenia, które – jak jestem przekonany – uczyniły z Rzeczypospolitej „Judeopolonię”!!! Trwa to jak widzimy do dzisiaj i jak stwierdził niejaki Artur Sandauer to w czasie II wojny światowej wyniszczono gównie biedotę żydowską i Elitę Narodu Polskiego i obecnie Nasz Kraj opanowany jest, w ogromnym odsetku, przez uratowanych przez Polaków i podesłanych Nam przez Stalina Żydów oraz wysługujących się im (polskich lub ukraińskich) kolaborantów „szabesgojów”)!!!
  Głęboko jednak wierzę, że dzięki Łasce Boga w Trójcy Jedynego, Matki Bożej – Królowej Polski, a także wielkich orędowników przed Tronem Najwyższego: świętych, zwłaszcza Andrzeja Boboli, Stanisława Kostki i Kazimierza Królewicza, odzyskamy Suwerenność i NIepodległość. Czeka Nas więc ogromna organiczna.praca odtworzenia, z Bożą pomocą, Naszej Polskiej Elity. Oczekujemy jednoznacznego stanowiska Duchowieństwa Katolickiego w Polsce, zwłaszcza Episkopatu, a także należy domagać od mediów O. Rydzyka, aby nie lansowało masońskiej i antypolskiej Pis-„…skiej” partii i nie „judziło Nas na Naszych Słowiańskich Braci Rosjan!!!

  Tak Nam Dopomóż Bóg!

 10. mam said

  lecz wewnetrznego ognia i 100 lat nie wyziebi

  Spokojne wszystko pod kontorla

 11. BRONISWLAW OPISAL TE ZBRODNICZE I RAKOTWORCZE PLEMIE WPROST PRECYZYJNIE !! TO ZRACZLA LICHWIARSKA SEKTA FARYZEUSZY JUZ DAWNO NISZCZY, TRUJE I REDUKUJE MEDIALNIE PORAZONE PLEMIONA SLOWIANSKIE W CALEJ EUROPIE !

 12. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-ukraine-oddano-pod-zewnetrzny-zarzad-to-upokarza-jej-narod/kkyczc

 13. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fukrainski-dziennikarz-do-maciejczuka-zostaw-ukraine-w-spokoju#

 14. Siggi said

  Engdahl: rubel i juan podważą dolara

  Działania Rosji i Chin na rzecz stworzenia własnego rynku złota pozwolą na pokonanie angielsko-amerykańskiej zmowy polegającej na manipulacji cenami, która przeszkadza naturalnemu przepływowi żółtego metalu w gospodarce światowej – pisze ekonomista.
  Ceny na giełdach w Nowym Jorku i Londynie nie odzwierciedlają prawdziwej wartości złota jako rezerwy walutowej i standardu stabilności pieniężnej — uważa amerykański ekonomista William Engdahl. Duże zachodnie banki prywatne i centralne sztucznie utrzymują cenę, ponieważ drogie złoto zagraża dolarowi jako głównej walucie rezerwowej.
  Działania Rosji i Chin na rzecz stworzenia własnego rynku złota pozwalają na pokonanie zmowy angielsko-amerykańskiej polegającej na manipulacji cenami, która przeszkadzała naturalnemu przepływowi żółtego metalu w gospodarce światowej — pisze Engdahl.
  W maju Chiny przy udziale Szanghajskiej Giełdy Złota stworzyły największy na świecie złoty fundusz inwestycyjny w wysokości 16 mld dolarów. Inwestorami funduszu stały się dwie największe chińskie spółki wydobywające złoto, które będą inwestować środki w projekty w zakresie wydobycia metali szlachetnych wzdłuż euroazjatyckiego Szlaku Jedwabnego, w tym w Federacji Rosyjskiej.
  Przez pierwsze pięć miesięcy Rosja zwiększyła wydobycie złota sześciokrotnie. Zdaniem wielu w najbliższej perspektywie rubel będzie zabezpieczony złotem — pisze ekonomista. Jednocześnie Chiny, chcące zrobić juan światową walutą rezerwową, również są zainteresowane zabezpieczeniem go metalem.
  Chiny i Rosja zajmują pierwsze i trzecie miejsca na liście światowych producentów złota. RPA, także należąca do BRICS, w 2006 roku prowadziła w produkcji złota, a obecnie znajduje się na siódmym miejscu, podczas gdy Uzbekistan, będący członkiem Szanghajskiej Organizacji Współpracy, zajmuje ósme miejsce. Według słów analityka, wszystkie te kraje powoli, lecz zdecydowanie tworzą alternatywę dla systemu, opartego na rozdmuchanym dolarze, i za 3-5 lat staną się jedną z najszybciej rozwijającą się i największą przestrzenią gospodarczą na świecie. To zdecydowanie niepokoi Wall Street, Departament Skarbu i Rezerwę Federalną USA.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150817/837351.html#ixzz3j7CHIn53

 15. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: