Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zachód budował na Ukrainie Trzecią Rzesze, a wyszła mu parodia

Posted by Marucha w dniu 2015-08-17 (Poniedziałek)

Na władzę kijowską czeka nasilenie nastrojów protestu, związanych z wojną domową i ruiną gospodarczą w kraju. Jednakże na razie nie należy oczekiwać żadnego „przewrotu pałacowego”,- uważa politolog Bogdan Bezpalko.

Blisko 28 procent Ukraińców czeka na rozruchy w kraju, przy tym około 18 procent gotowych jest do udziału w nich. Takie dane uzyskano w wyniku badań przeprowadzonych przez ukraińską fundację „Inicjatywy demokratyczne imienia Ilka Kuczeriwa” i „Centrum Razumkowa”. Przed nadejściem jesieni te wskaźniki mogą znacznie się powiększyć: ten okres tradycyjnie jest uważany za jeden z najbardziej sprzyjających organizacji wszelkiego rodzaju „majdanów”.

Przyczyną rozruchów mogą stać się działania zbrojne na wschodzie kraju czy też istotne wstrząsy natury finansowej. Ich ryzyko jest obecnie duże. Ukraina nie osiągnęła porozumienia z wierzycielami w sprawie restrukturyzacji zadłużeń, wobec tego, zdaniem analityków, może ogłosić bankructwo.

Do rozruchów ludowych na Ukrainie, niewątpliwie, dojdzie, natomiast trzeci Majdan na razie jest nie możliwy — zakłada członek Rady do spraw stosunków narodowościowych przy urzędzie prezydenta Rosji, politolog Bogdan Bezpalko:

„Jeśli pojmować „majdan” jako nasilenie nastrojów protestu i związane z tym akcje, to na Ukrainie do tego dojdzie. Z nadejściem jesieni, zimna. Zwłaszcza w związku z wynurzeniami tegoż Jaceniuka, który oznajmił, że Ukraina nie ma pieniędzy na sezon ogrzewania. Jednakże jeśli nawet pojmować Majdan jako technologię zmiany władzy, odpowiednio do tego, co stało się w 2014 roku, to na razie do tego nie dojdzie. Do tego potrzebny jest zasobny w fundusze zleceniodawca, który zapewniać będzie najróżniejsze wsparcie — finansowe, dyplomatyczne, prawne, logistyczne, i inne. Dopóki nie ma takiego klienta, żywiołowe protesty będą aktywizować się, lecz nie doprowadzą do żadnej zmiany władzy” — powiedział Bogdan Bezpalko.

Równocześnie, jak on zakłada, sponsorzy Majdanu także są niezadowoleni w coraz większej mierze:

„W zasadzie są oni niezadowoleni. Oczywiście, nie interesuje ich wcale życie codzienne szarych zjadaczy chleba na Ukrainie, narażonych obecnie na wielkie trudności. Interesuje ich Ukraina jako pewne narzędzie do destabilizowania sytuacji w Rosji. Powiedzmy, w charakterze niewielkiej „Trzeciej Rzeszy”, która może być skuteczna pod tym względem. Na razie jest to tylko parodia. Nie jest to wcale tym, o co chodziło zleceniodawcom” — podkreślił politolog.

Jego zdaniem, w dalszych posunięciach Zachodu w tej sytuacji są możliwe różne warianty:

„Mogą oni zorganizować przewrót pałacowy. Do tego zawsze można znaleźć mnóstwo graczy zapasowych. Jednakże jeśli będą ostatecznie rozczarowani, to po prostu pozostawią Ukrainę na pastwę losu. Zapewnią jej możliwość rozpadania się, degradacji. Nie będą więcej wydawać na nią pieniędzy. Lepiej otrzymać w zamian za to do dyspozycji czarnoziemne gleby, porty, jakieś rozwiązania na szczeblu geopolitycznym” — konkluduje Bogdan Bezpalko.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 7 do “Zachód budował na Ukrainie Trzecią Rzesze, a wyszła mu parodia”

 1. revres said

  wlasnie zablokowaano przejscia graniczne do Nowejrosji

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201508172250-bbqs.htm

  co moze znaczyc kolejna ofensywe.

  Z niektorych dzielnic Doniecka ewakuwano wszystkich mieszkancow, z powodu ciaglego ostrzalu artyleryjskiego i to wiekszego jak 100 mm z Minska 2 – o Minsku.

 2. revres said

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201508172250-bbqs.htm

 3. wi42 said

  Jak budowano III Rzeszę – wyśmienity, wyjątkowy materiał!

  https://wikispooks.com/wiki/Guido_Preparata about the author
  https://wikispooks.com/wiki/Conjuring_Hitler about the book –
  http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=Conjuring+Hitler bookstore

 4. wi42 said

  #1 Tłumaczenie na j. rosyjski można pobrać za darmo:
  „Читается на одном дыхании: всем советую.Качать в rtf или fb2 тут:
  http://territa.ru/load/1-1-0-4
  ГИТЛЕР, Inc. Как Британия и США создавали Третий рейх”

  Urywek tekstu:

  Moralność zachodu: Итак, Запад должен снова задуматься — действительно задуматься — о том, что существует нечто много худшее, нежели нацизм, и это нечто — высокомерие англо-американских братств, в обычае которых подстрекать к войнам иноплеменных чудовищ, а затем управлять этим адским скопищем демонов ради достижения своих имперских целей.

 5. Guła said

  Sytuacja na Ukrainie to ewidentny błąd Janukowicza któren: ” Po fali krytyki, jaka spadła na ukraińskie władze, prezydent Wiktor Janukowycz obiecał, że siła wobec pokojowych protestów nie będzie używana. Na razie słowa dotrzymuje.”
  http://www.tvp.info/13301923/juszczenko-duchem-jestem-z-majdanem

  Fala krytyki to jak wiadomo robota nasich w nasich interesie. I ten cel osiągnęli. Troska o naród ukraiński z ich strony? To jakaś kpina. Co najwyżej mogą im narzucić język angielski jak Szwedom i Polakom. Bo przecież doskonale pamiętają wiadomi co z dawna bywało a co stoi w sprzeczności z wielkim wyzwanie.
  „Unia Europejska stoi dzisiaj przez „wielkim wyzwaniem”, aby zapewnić społecznościom żydowskim ich przyszłość w Europie …”
  http://wirtualnapolonia.com/2015/08/16/koszer-news-wiceprzewodniczacy-ke-przyszlosc-zydow-najwyzsza-wartoscia-europy/

  Kolej na wywyższenie litewskich szaulisów.

 6. RomanK said

  TO ostatnioa okazja na kontruderzenie Ukropstfa…..albo albo…zeby tylkonei zatrzymali sie na Halyczynie… Amerykanie dali im zielone swiatlo oskarzajac Opolczenstwo o zlamanie rozejmu….

 7. Boydar said

  @ Pan Roman (6)

  „Tuż po rozmowie szef rosyjskiego MSZ stwierdził, że była ona cudowna.” – np. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/john-kerry-w-soczi-spotkanie-z-lawrowem-i-putinem,541701.html

  🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: