Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Siekiera_Motyka o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bryś o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Witold o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Chyba jakieś inne Pi… o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

USA wysłały do Bułgarii czołgi i artylerię w celu „powstrzymywania Rosji”

Posted by Marucha w dniu 2015-08-18 (Wtorek)

Bułgarski pododdział Korpusu Piechoty Morskiej Marynarki Wojennej USA otrzyma na wyposażenie czołgi i artylerię w ramach Inicjatywy Zapewnienia Bezpieczeństwa w Europie (European Reassurance Initiative) – informuje periodyk Military Times.

Według słów rzecznika pododdziału piechoty morskiej USA w Europie kapitana Richarda Ulsha, do Bułgarii zostały wysłane cztery czołgi bojowe Abrams, trzy działa samobieżne oraz sześć lekko opancerzonych bojowych pojazdów terenowych.

W najbliższy weekend sprzęt trafi na poligon szkoleniowy w bułgarskim Nowo Seło, gdzie obecnie stacjonuje około 160 żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej USA w ramach sześciomiesięcznej rotacji.

„Kolejna rotacja, ogłoszona w czerwcu jako część European Reassurance Initiative (inicjatywy wzmocnienia obecności wojskowej w Europie Środkowo-Wschodniej), jest pierwszą z trzech zaplanowanych w Bułgarii rotacji amerykańskiej piechoty morskiej” — dodaje Military Times.

http://pl.sputniknews.com/swiat/20150818/842379.html

Wysłanie czołgów, artylerii i wojska przez Rosję np. na Kubę zostałoby odebrane jako napaść na miłujący pokój USRael… ale po co ja to piszę? Ci co mają w głowie mózg, nie potrzebują nachalnych komentarzy admina. Ci co go nie mają (duża większość Polactwa) i tak nie zrozumieją, o co chodzi.
Admin

Komentarzy 13 do “USA wysłały do Bułgarii czołgi i artylerię w celu „powstrzymywania Rosji””

 1. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

 2. Zdravko said

  „do Bułgarii zostały wysłane cztery czołgi bojowe Abrams, trzy działa samobieżne oraz sześć lekko opancerzonych bojowych pojazdów terenowych.”

  To posunięcie należy traktować jako dyplomatyczne pstryknięcie Rosjanom w nos. Taka „armia” co prawda wystarczy by podbić Litwę , ale bardziej służy do umacniania strefy wpływów w Europie. Takie bazy mają również silne oddziaływanie psychologiczne na rządzących tubylców. W razie czego można przemycić przez te bazy rozmaitych instruktorów, którzy zrobią majdan, jak coś nie będzie się podobać Amercукаnom

 3. zetef said

  „Wysłanie czołgów, artylerii i wojska przez Rosję np. na Kubę zostałoby odebrane jako napaść na miłujący pokój USRael…”
  Nie, nie zostałoby odebrane.
  Rosja nie ma tamtym rejonie żadnych żywotnych interesów. Mówię o Kubie.
  To tyle jeśli chodzi o komentarz Pana Gajowego.
  Wysłanie 4 czołgów, 3 działa samobieżne i kilka pojazdów opancerzonych (6) do Bułgarii to są jaja.
  No i 160 dzielnych wojaków z USA. To ma powstrzymać Rosję? Albo ją przestraszyć?
  Na mapie widać, że z tego całego Nowogo Seła bliżej do Turcji niż do Rosji.
  Ale widać Bułgarzy – podobnie jak Polacy potrzebują poczuć się potęgą militarną.
  I jestem dziwnie spokojny, że sowiecie za to zapłacą.

  Nie o to chodzi, czy Rosja ma tam interesy, czy nie ma (kiedyś miała); chodzi o przykład.
  Admin

 4. NICK said

  Rosja MA tam ŻYWOTNE interesy. Piszę o rejonie. Każdy stracony przyczółek jest stracony podwójnie.
  A Brazylia, Wenezuela – są bardzo niepewne. Nikaragua zaś, wraz z kopanym kanałem, to też region nasączony „śpiochami”, dywersantami. Co pozostaje?

 5. revers said

  licz pan 4×1 mld w letniej wyprzedarzy – aby tubylcy dlugo mogli jesc miejscowy szczaw lub arbuzy bulgarskie – melony w cieniu abramsa, jak slonce o wschodzie przygrzeje.

 6. marta15 said

  pozbyli sie zlomu. jeszcze im za to niezle pewnie zaplaca.

 7. RomanK said

  https://search.yahoo.com/yhs/search?p=rods+of+god+weapon&ei=UTF-8&hspart=mozilla&hsimp=yhs-001

 8. ojojoj said

  Tak patrze na mape i patrze i widze 3 panstwa pomiedzy Bulgaria a Rosja. Gdzie oni tymi czolgami chca sie bic?
  Rowniez zamiast na Kube, radzil bym Rosjanom wyslac kilka lodz podwodnych w okolice Chin, a nawet pozyczyc Chinczykom ze dwie. Ciekawe czy aj waj tym razem dotarlo by do brzegow naszego ukladu slonecznego?

 9. zolo du said

  A mnie tam komentarze Admina nie przeszkadzają – wręcz przeciwnie, do tego uważam, że mam mózg.
  Może się mylę.

 10. KOR said

  https://www.google.pl/search?q=images+for+abrams&client=ubuntu&hs=oco&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCP-f5dqus8cCFcP-cgodMN4K-A&biw=1855&bih=983
  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSaaMchS01uqtOU3Yxi_PBqjZzvZmnolt7IE2ZQR_8-6JEb-MUO

 11. Żydoskie rozwydżone ZABIJAKI z Waszyngtonu ZLIKWIDOWALI w USA cywilny przemysł said

  Dzisiejsza Rosja nie ma względem Bułgarii czy też Polski ŻĄDNYCH roszczeń terytorialnych. NIE istnieje w Federacji Rosyjskiej choćby marginalna grupa czy organizacja, która by takie idee głosiła !

  Przecież Bułgaria nawet NIE graniczy z Rosją, a , granica polsko-rosyjska jest NAJKRÓTSZĄ z obecnie przez Polskę posiadanych.

  Żydowscy ludobujcy z Waszyngtonu, ta banda żydo-amerykanskich PSYCHOLI dostali BIAŁEJ gorączki na psychiczną chorobę, która nazywa się RUSOFOBIA !

  Największym PSYCHOLEM w Waszyngtonie który jest opłacany przez KOMPLEKS przemysłu zbrojeniowego jest osobnik o nazwisku John McCain, stary ZWAPNIAŁY żydoski śmierdzący pierdziel z Arizony, który jest senatorem od 50 lat i zieje nienawiścią do Rosji. To panoszy się po całym Świecie i organizuje INTRYGI międzynarodowe:

  NIE wpuszczajcie tego śmiecia do Polski !!!

  Co ciekawego to tym żydowskim złodzejom rzadzacym w III RP i temu ogłupionemu MOTŁOCHOWI w Polsce nie przeszkodzą to że w niemieckiej obecnej konstytucji paragraf nr 116 NIE uznaje obecnych granic Polski ale oni optują za ścisłym „sojuszem” z Niemcami i Ukrainą, w których REWIZJONIZM względem Polski jest nadzwyczaj OTWARTY i oczywisty.
  Na przykład Zwązek Ukrainców w Polsce w swoim tygodniku o nazwie „Nasze Słowo”(z banderowcami Włodzimierz Kujbijowicz i Stefan Rudnicki) wydawanym w Polsce o ANTY-polskiej LUDOBUJCZEJ faszystowskiej indoktrynacji BANDEROWSKIEJ w III RP otwarcie NAWOŁUJĄ do „powstania narodowego państwa ukraińskiego w granicach etnicznych” gdzie wojewódzctwa Lubelskie, Rzeszowskie i Krakowskieke są w granicach tej „etnicznej ukrainy” !!!

  W ostatnim 20-u latach rządząca żydowska mafia NEKONÓW, która opanowała „Biały Dom” w Waszyngtonie oraz zrobiła z niego swoją centralną MELINĘ, za pomocą też spacyfikowanego Parlamentu w USA wydali całą masę zarządzeń za pomocą, których ZLIKWIDOWALI nieomal całkowicie cywilny przemysł i JEDYNIE pozostał przemysł ZBROJENIOWY.

  Następnie ta agresywna banda żydowskich ludobójców NEKONÓW z amerykańskim obywatelstwem za pomocą też opanowanych centralnych mediów CIĄGLE nawołują i są INSPIRATORAMI napadania na różne kraje przez US Army w celach RABUNKOWYCH tych krajów oraz celowego KONFLIKTOWANIA tych nardów, aby prowadzili ze sobą wojny.

  W związku z tym, że przemysł USA kompletnie NIC nie ma innego do zaoferowania do sprzedania, wiec banda żydów z Waszyngtony i New Yorku organizują WOJNY na całym Świecie, aby mieć zbyt na sprzedaż broni w tym też CZOŁGÓW czy czego kolwiek co służy do ZABIJANIA ludzi.

  Od ostatnich 30 latach jak żydy opanowali władzę w Waszyngtonie, a taka żydowska ADL stało się politycznym GESTAPO też w Ameryce to USA stało się najbardziej AWANTURNICZYM krajem na świecie, ciągle oskarża wszystkich na Świecie o jakiś tam „antesemityzm” i NAPADA za pomocą hodowanego awanturniczego MOTŁOCHU US Army na mniejsze kraje, wtrąca się w wewnętrzy sprawy różnych krajów.

  Rządzące żydy w Waszyngtonie ciągle organizują międzynarodowe intrygi i NAPUSZCZAJĄ różne narody na siebie aby się mędzy sobą bili … i wtedy jest ZAPOTRZEBOWANIE na JEDYNĄ obecną „amerykańską” produkcję czyli na środki do ZABIJANIA.

 12. anATOM said

  Ja uważam że jeśli to prawda to miłujący pokój szachowo rozegrali Rosję po tym ciosie mogą się nie pozbierać do kupy 🙂 bo une wsie pięknie do kupy się zebrali 🙂

 13. RAM said

  Gorączka USA: Ilu chce ujrzeć Armageddon?

  Frenesia USA: quanti vogliono l’Armageddon?
  http://www.maurizioblondet.it/frenesia-usa-quanti-vogliono-larmageddon/

  Maurizio Blondet 12 sierpień 20015

  Na pytanie co myśli na temat porozumienia Białego Domu z Iranem co do rezygnacji Iranu z bomby nuklearnej, (wypowiedź podczas wywiadu dla radia ewangelickiego – audycja „Understanding the Times” – „Rozumieć Czasy” ), Michele Bachmann, ex posłanka z Minnesoty i aktywistka Tea Party odpowiedziała: „Powinniśmy czuć się uprzywilejowani, bo to wskazuje na fakt, żę żyjemy w czasach ostatecznych”. Po czym pani Bachmann wyjaśniła, że to właśnie Obama wypełnił proroctwo Zachariasza (12.3) które mówi: „Tego dnia, kiedy wszystkie narody powstaną razem przeciwko Jerozolimie, ja uczynię z niej kamień, którego nie da się poruszyć. Wszyscy, którzy będą usiłować podnieść ten głaz, poniosą klęskę”.

  „Prorocy pragnęli ujrzeć te dni; ja i wy państwo, mamy przywilej wkrótce je zobaczyć”. Po czym pani Bachmann dodała: już wkrótce „wojska niebieskie” samego Pana Boga spowodują iż świat przestanie istnieć. Jednakże Bóg oszczędzi Stany Zjednoczone: bohaterski wysiłek republikanów w Kongresie na rzecz upadku porozumienia z Iranem spowoduje iż gniew Boży odsunie się od Ameryki. (…)

  Powyższa episod to przykład frenetyczno – apokaliptycznego podejścia do porozumienia z Teheranem, jakie panuje w amerykańskich chrześcijańsko – podobnych środowiskach, silnie uzależnionych od lobby izraelskiego. Trzeba tu wyjaśnić iż Bachmann nie jest bynajmniej Żydowką, (ma pochodzenie norweskie), wygląda na to, że również jej mąż Marcus Bachmann nie jest Żydem; są jednakże pod wpływem amerykańskiej subteologii protestanckiej o nazwie „Dominionism”, która jednoczy w sobie Chrześcijan Odbudowanych (sekta kalwinistów amerykańskich), wiernych pentekostalnych z „Kingdom Now” i tych z New Apostolic Reformation czyli galaktyki charyzmatyków w której wszyscy, co do jednego chlubią się posiadaniem objawień ze strony Chrystusa. Połączenie tych ruchów religijnych tworzy to, co nazywa się „Dominionism”, ponieważ ma zamiar wprowadzenia w czyn dominację człowieka nad światem, opisaną w Genesis 28. (…)

  Są oni definiowani także jako „chrześcijanie nacjonaliści”, ponieważ utrzymują iż mają z Biblii mandat na zajmowanie miejsc kierowniczych w instytucjach państwa, w celu ostatecznego wprowadzenia w życie w USA „Prawa Bożego”, które będzie państwem zarządzało i Ameryka w ten sposób stanie się państwem teokratycznym. Nie mniej ni więcej chodzi więc o stworzenie czegoś o identycznym programie jak ten ayatollahów, których to Ameryka chciałaby zniszczyć.

  Trzeba zauważyć, że tę psychopatyczną apokaliptyczną atmosferę podkręcił dodatkowo prezydent Obama w czasie swego wystąpienia 5 sierpnia w przedzień rocznicy ataku na Hiroshimę. Powiedział wtedy, „Jeżeli Kongres zdołałby zasabotować moje porozumienie z Teheranem, to w takiej sytuacji amerykańskiej administracji , która jest absolutnie przekonana co do konieczności uniemożliwienia Iranowi budowy bomby nuklearnej, pozostaje jedyny możliwy wybór, a jest nim nowa wojna na Bliskim Wschodzie. Ja tego nie mówię aby prowokować, ja to potwierdzam jako rzeczywistość”. Jedyne więc wyjście z sytuacji – widziane z USA – to wojna. Wojna z Iranem, państwem o populacji trzy razy większej od populacji Iraku, i czterokroć od Iraku większym jak chodzi o terytorium. Do tego z niebezpieczeństwem istniejącym dosłownie za rogiem, jakim byłby konflikt z Rosją i Chinami, a który mógłby doprowadzić do trzeciej wojny światowej. Obama wspomniał również o możliwym upadku przymierza atlantyckiego, ponieważ Europejczycy wg. niego – którzy opierają się sankcjom przeciwko Rosji – nie poszliby na wojnę z Iranem.

  W swym przemówieniu Obama bijąc na alarm zaczął mówić o pieniądzach, jakoże na ten temat senatorzy są szczególnie uwrażliwieni:
  „Musimy wykluczyć z amerykańskiego systemu finansowego takie kraje jak Chiny, Chiny ponadto, jakoże są jednym z głównych nabywców naszego długu, mogłyby spowodować poważne perturbacje dla naszej gospodarki a także postawić pod znakiem zapytania rolę dolara jako waluty światowej”.

  Jak z tego wynika, poważne sektory amerykańskiej opinii publicznej i jej leaderzy chcą ujrzeć Armageddon, czyli końcową bitwę Dobra ze Złem, u boku Izraela przeciwko wszystkim. (…)

  Wyraźnie widać, że w taki czy inny sposób próbuje się zaszczepić w duszach obywateli amerykańskich pogodzenie się na przedstawiany stan rzeczy, odpowiednie przygotowanie psychologiczne i rozbudzenie mesjanistycznej woli do walki finalnej czy też trzeciej wojny światowej a także widzenie tego jako sprawy nieodwołalnej i nieuniknionej.

  Generał John Allen, amerykański wysłannik specjalny do spraw „międzynarodowej koalicji anty ISIS” zapowiedział nadchodzącą ze strony USA i Turcji inwazję na Syrię lub na strefę „buforową” w Syrii w celu chronienia „umiarkowanych terrorystów” i wysłania tam półtoramilionowej rzeszy syryjskich uchodźców, dziś znajdujących się na terenie Turcji. Jednakże oświadczeniu generała zaprzeczył Biały Dom. Thierry Meyssan uważa, iż generał należy do ogromnej ilości osób, które starają się zasabotować porozumienie Obamy z Iranem. Nawiasem mówiąc to porozumienie zakłada również wspólne z Iranem zlikwidowanie ISIS, które okazałoby się już niepotrzebne Amerykanom.

  Mówi się również (w kołach bliskich Erdoganowi), że Putin zrobił się rozsądniejszy i jest gotów na pozostawienie Assada samemu sobie. Meyssan twierdzi jednak, że jest oczywistym fakt iż nie tylko Rosja ale i Chiny nie pozwolą na utratę Syrii i jej świeckiego reżymu. Dodaje: „Jest czystym absurdem wyobrażanie sobie, że Waszyngton zechce III wojny światowej przeciw Rosji i Chinom tylko po to by zastąpić prezydenta Bashar al Assada Braćmi Muzułmańskimi”. Brzmi to jak ostrzeżenie (i jest dowodem, że w Moskwie obserwują z niepokojem mesjanistyczny i surrealny dryf wzmagający się w Ameryce): wasze wariackie fantazje mogą stać się rzeczywistością.

  http://www.voltairenet.org/article188390.html

  Lawrow i Putin starają się w sposób nadzwyczaj śmiały o osiągnięcie porozumienia między Arabią Saudyjską i Assadem. Saudyjski następca tronu niespodziewanie złożył wizytę Putinowi. W końcu lipca zaś, zaszło coś całkiem niespodziewanego, spotkali się bowiem emir Mohammad ben Salman (vice następca tronu saudyjskiego) i i szef syryjskiej służby bezpieczeństwa generał Ali Mamluk. Rosja miałaby zaoferować uznanie Yemenu jako „saudyjskiego podwórka” i nie interesowanie się nim więcej, w zamian za odstąpienie tychże saudytów od destabilizacji Syrii. Ta perspektywa, na co się ma nadzieję w Moskwie mogłaby prowadzić do uznania Ukrainy jako „rosyjskiego podwórka”, jednakże dla osiągnięcia tego potrzebne jest obalenie neocon w Waszyngtonie i odstawienie pani Nuland na boczny tor. Jak na razie Waszyngton intensyfikuje działania wojenne na Ukrainie i zaostrza sankcje.

  http://www.lorientlejour.com/article/938206/le-train-est-sur-les-rails-mais-na-pas-encore-quitte-la-gare.html

  (…) Obecnie, mimo porozumienia z Teheranem, Obama potwierdził kontynuację rozmieszczania rakiet w pobliżu rosyjskich granic. Według rosyjskich strategów jest to jeden z elementów potrzebnych Ameryce do przeprowadzenia prewencyjnego ataku nuklearnego przeciw Rosji.
  USA wydają się nie brać pod uwagę niebezpieczeństwa, że rosyjski niedźwiedź, czujący się w ślepym zaułku w takiej sytuacji może sprowokować w swym wnętrzu „zmianę reżymu” (czego pragnąłby Waszyngton) w celu napadnięcia na Europę i jej militarnej okupacji.
  Amerykańsko-turecka destabilizacja Syrii komplikuje coraz bardziej sytuację: syryjska frakcja Al Qaedy odrzuciła nowy plan USA i Turcji mający na celu walkę z ISIS w strefie przygranicznej i wspódziała z Kalifatem, a co najmniej zawarła z nim przymierze o nieagresji. Próba USA zawarcia porozumienia z szyickim Iranem, spowoduje wybuch straszliwego piekła – powiedział wysoki urzędnik Pentagonu. (…)
  Turcja znajduje się praktycznie w sytuacji wojny domowej biorąc pod uwagę zamachy PKK, które szkodząc ważnej części jej gospodarki jaką jest turystyka i prowokują zagrożenie recesją krajowi do tej pory świetnie rozwijającemu się.

  Imperium Chaosu jest także podzielone w swym wnętrzu. Niewiadomo czy to Obama traci kontrol nad sytuacją czy też tracą ją neocon, ale jedno jest pewne, napięcie w Waszyngtonie osiąga swoje maximum. Gospodarka amerykańska, pomimo stosowania wielu sztuczek nie odradza się i być może to również potęguje próby rozwiązania tego problemu przy pomocy wojny, na wzór roku 1939… Również Izrael wydaje się być podzielony między fanatyzm „religijny”, dążący do ostatecznej bitwy i poglądy co poniektórych izraelskich generałów i zwierzchników służb specjalnych, którzy porozumienie z Iranem oceniają pozytywnie.
  Potęgi destabilizujące do których należy zaliczyć również Unię Europejską są także zarażone chaosem, który rozsiewają: Unia nie wie bowiem jak wyjść z sytuacji ukraińskiej. „Rozwiązanie” kryzysu greckiego to też nic innego jak szaleństwo w jego najgorszym stadium, które nie ma perspektyw i które powróci w jesieni… razem z jeszcze bardziej złym stanem greckiej gospodarki i bankructwem finansowym tuż za rogiem. Fale uchodźców opanowują greckie wyspy ale Ateny nie mają środków do stawienia im czoła a Buksela jest na wszystko obojętna. Władze Unii próbowały narzucić Serbii stworzenie obozu dla uchodźców o pojemności 400 tysięcy osób, ale apotkały się z odmową Belgradu.

  http://fr.sputniknews.com/international/20150811/1017472408.html

  W tej sytuacji dewaluacja przeprowadzona bez zapowiedzi przez Chiny rozkręca spiralę następnych pociągnięć tego typu, co zamrozi gospodarkę ogólnoświatową. Ekonomiści ostrzegają przed zbliżającym się jeszcze gorszym kryzysem. Ale cóż, nie trzeba być ekonomistą aby to przewidzieć: system finansowy zbudowany na ogromnej górze długów, gwarantowanych przez inne długi umiera. Co więcej nikt nie wie jak można byłoby go uzdrowić albo czym go zastąpić.

  http://ununiverso.altervista.org/blog/una-grande-crisi-finanziaria-e-imminente-lavvertimento-di-otto-esperti/#

  Niestety, wszystkie składniki potrzebne do nadejścia czasów ostatecznych gromadzą się i towarzyszą im nadzwyczajna głupota i niegodziwość. Można więc postawić pytanie czy aby nie zbliża się to, co widział Alois Irlmeier? Tak naprawdę to nie znoszę odwoływania się do przepowiedni, ale być może, że jest to sytuacja, w której należałoby to uczynić. (…)

Sorry, the comment form is closed at this time.