Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Banderowski pomnik w Wierzbicy: zniszczony!

Posted by Marucha w dniu 2015-08-19 (Środa)

Rok temu Andrzej Kunert, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, zapowiedział zdecydowane działania zmierzające do likwidacji nielegalnych pomników upamiętniających zbrodniarzy z Ukraińskiej Powstańczej Armii. Mową tutaj między innymi o pomniku stojącym w Wierzbicy (gm. Lubycza Królewska) na którym znajduje się tablica z napisem w języku ukraińskim:

W walce za wolność Ukrainy we wsi Wierzbica i z różnych oddziałów UPA zgineło ponad sto osób. Wieczna im pamięć.


To nie żart, na terytorium Polski stoi pomnik wychwalający nie żołnierzy, a morderców z UPA,którzy dokonali ludobójstwa na Wołyniu i w polskiej Małopolsce Wschodniej. Wpisuje się to idealnie w narrację dzisiejszej ukraińskiej polityki. Podczas kiedy w lipcu w Polsce i Doniecku oddawano hołd ofiarom banderowskich rzezników, to w Przebrażu oddawano hołd tymże właśnie oprawcom!

W tym obłędzie jednak wciąż zwycięża pamięć i zdrowy rozsądek. Patrioci z grupy “Cichociemni” po raz kolejny pokazali, że w Polsce nie ma miejsca na gloryfikowanie banderowskich zbrodniarzy i tam, gdzie władza nie chce nic zrobić, tam patrioci biorą sprawy w swoje ręce.

Ps. koszty wywozu gruzu banderowskiego poza wschodnią granicę, powinny ponieść takie organizacje jak np. Otwarty Dialog, Euromajdan Warszawa, czy też im podobne grupki ludzi wielbiących wszystko co związane z “gerojami UPA”.

http://novorossia.today/

Polskę trudno będzie oczyścić z banderowskiego ścierwa, które dobrze opanowało zdolność mimikry. Należy jednak doprowadzić to tego, aby to bydło bało się wychodzić z domu – a co dopiero jawnie demonstrować swe bandyckie poglądy albo stawiać pomniki zbrodniarzom.
Admin

Komentarze 34 do “Banderowski pomnik w Wierzbicy: zniszczony!”

 1. RomanK said

  Nalezy zaproponowac wyjazd na Ukraine….skoro jest taka mozliwosc..prosze! Sprzedaj wszystko co masz i wyjazdzaj…nie pasuje ci tu ..po co prowokowac??? Lwow, Stanislawow…etc

 2. RomanK said

  Za nielojhanosc wobec Polski i narodu Polskiego, pozbawic obywatestwa i prawa pobytu w Polsce..spokojnei zgodznie z prawde dajac duzo czasu na przesiedlenie np rok…

 3. RomanK said

  I co??? Wystarczy jeden Polak, brecha , mlot i 5 minut….potrafi???? ano pokazal, ze potrafi!
  Czolem!

 4. Apolinary said

  Dzięki ci młody człowieku za to czego dokonałeś w Wierzbicy. To był szlachetny trud w imię prawdy i przeciw bezczeszczeniu pamięci polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa.

 5. Boydar said

  Mam nadzieję, że to nie jest przedstawienie, tylko autentyczny odruch wqurwienia młodych ludzi. Chociaż, na dobry początek i danie przykładu …

 6. kresowiak said

  cześć ci i chwała młody człowieku

 7. parva said

  Niech , Ci Pan Bog wynagrodzi za ludzka i prawdziwie polska postawe.

 8. Zbyszko said

  Na reszcie ktoś uratował nasz honor, honor Polaków. Wielkie brawa. Macie poparcie wszystkich Polaków. Kto tego nie popiera nie jest Polakiem.

 9. Goldfinger said

  Dobry uczynek zniszczenie jakiegos pomnika upamietniajacego jakis bandytow zwancych …..ukraincy……….A ta dzicz nie niszczyla naszych ORLAT W POLSKIM LWOWIE na cmentarzu Lyczakowskim……….Trzeba dzicz ukrainska brac sie ktora siedzi w Polskim Sejmie .

 10. iw said

  Serce rośnie…:)

 11. Boydar said

  „… A ta dzicz nie niszczyła naszych ORLĄT W POLSKIM LWOWIE na cmentarzu Łyczakowskim …”

  Jak Pan sądzi, dlaczego ?

 12. david said

  To się nazywa obywatelskie ,,branie sprawy w swoje ręce,,
  Potraficie tylko narzekac na wszystko i później wylać ta pseldo niemoc (niekiedy koslawym polskim językie), siedząc przy komputrze. Obysciesie kawka popazyli

 13. Moher49 said

  Dwóch sprawiedliwych się znalazło. Jeden wali młotem, drugi filmuje. A gdzie reszta sprawiedliwych?. A kto wydał zgodę na budowę tego pomnika i wielu innych?, a kto go poświęcił?.
  Pan Roman ma rację – mieszkasz Ukraińcu w naszym kraju, musisz szanować Polskę i nasze prawo. Nie podoba się – won za Zbrucz bo tam jest Ukraina.

 14. re1truth2 said

  2 miesiące temu…

 15. ikarek said

  No i teraz aparat „sprawiedliwości” pewnie wykaże się skutecznością, jak w przypadku tej pani, co rzuciła kawek świni do meczetu.

 16. Marcin said

  Brawo Podziemie!

 17. onet said

  Brawo BRAWO

  Mykoła Tryzub w Kijowie mieszka
  Hitlera wielbi ten nasz koleżka
  Ostrzy siekiery przez cale ranki
  I banderowskie wkuwa czytanki

  O tym, co zrobić trzeba z Ruskimi
  Kiedy w Doniecku spotka się z nimi.
  Matka nań krzyczy: Mykoł, łobuzie!
  Kiedy siekierę upycha w bluzie.

  Matka powiada: poszukaj żony,
  Lecz on w tirówki jest zapatrzony
  Miłość matczyna do niego czysta
  Bo dobry z niego młody faszysta.

  Dobre to tylko, że wieprz dubeltowy
  nie chodzi z nami do Polskiej szkoły

 18. anATOM said

  Aż serce rośnie jak się to widzi !BRAWO po stukroć.!

 19. muminek said

  A kto pozwolił na te pomniki w Polsce kto je budował co za quwa to jest pytanie.

  Kim jest dureń „RomanK” upośledzony czy jak?

 20. Yah said

  Ad 19

  Samowolka Muminek, samowolka nikt nie pozwalał.

  I wiesz co jeszcze, idź na spacer z Migotką i nie obrażaj Pana Romana nie dostąpiłeś zaszczytu wspólnego z nim wypasu …

 21. Boydar said

  @ (20) vs. (19)

  Owszem, pozwalał. Kto, oraz którędy, tego nie wiem i może lepiej na razie nie wiedzieć. Wiem natomiast, dlaczego. Właśnie po to, aby dzisiaj młodzi ludzie mieli co rozwalić. Ktoś znał kolej losu i wiedział, że nawet gów.no na środku podwórka jest Dobremu Gospodarzowi do czegoś przydatne. I znał Ponerologię.

  A Pan Roman jest rzeczywiście upośledzony, panie Muminek; wyrwano Mu Ojczyznę. Kiedy komuś wyrwą serce, to potem zawsze trochę dziwnie się zachowuje. Tylko jak można szydzić z cudzego nieszczęścia !

 22. Marucha said

  Re 19:
  Kim jest dureń Muminek, który nie rozumie po polsku?

 23. Yah said

  Ad 21

  Panie Boydar to chyba nie jest kwesta pozwoleń a wykorzystywanie pewnej luki w prawie. Większość tych pomników powstała na cmentarzach , a nikt przecież nie wnika w treść napisana na płycie nagrobnej.

 24. Boydar said

  „Nikt” to prawie jak „Nemo”, Panie Yah 🙂

 25. Yah said

  No dobrze, Nemo przymykał oczy na napisy pomimo protestów lokalnej ludności 🙂

 26. Boydar said

  Niech Pan porówna, ile zła stało się za wzniesieniem tych „pomników”, a ile dobra za zburzeniem. Dlaczego nie dopuszcza Pan myśli, że byli tacy, którzy to przewidzieli ? Tak samo jak przewidzieli konieczność zaszpuntowania odwiertów ropy i gazu na południowym wschodzie. Same, to się tylko dzieci robią, z wilgoci.

 27. Yah said

  Ad 26

  Panie Boydar szanowny – dopuszczam , dopuszczam tylko cały czas ze mnie wyłazi ta słowiańska naiwność i dobroduszność. Muszę cały czas się pilnować ….

 28. Boydar said

  Mnie też się trudno było przestawić, ale za to teraz łatwiej żyć 🙂

 29. Yah said

  Łatwiej żyć ale …. trudniej patrzeć na gangrenę dookoła ….

 30. jan said

  juz chlopaki z WSI przegladajawszystkie Chinskie centra handlowe kto kupowal czerwone trampki

 31. Re: 22 Marucha.
  Panie Gajowy, szkoda „czasu i atlasu” na „muminkow”… Wycinac bez zadnego komentarza i wogole wszystkie komentarze atakujace ad persona.
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/08/19/banderowski-pomnik-w-wierzbicy-zniszczony/ […]

 33. Ukraincy ZAATAKOWALI polskich kibiców Kijowie 20-VIII-2015 ! said

  Żydo-ukrańscy NAZIŚCI Petro Poroshenko, Arseniy Yatsenyuk i z faszystowskiego „Prawego Sektora” ZAMÓWILI w Kijowie ZATAKOWANIE polskich kibiców, którzy tam pojechali na mecz Legia Warszawa z jakąś nazistowską banderowską drużyną piłkarską.

  Ukraińcy atakowali Polaków i wznosili anty-polskie REWIZJONISTYCZNE hasła typu:

  „Odłączyć ukraińskie ziemie od Polski”

  „Lubelszczyzna, Rzeszowczyzna i Galicja Krakowska to etniczna ukraina”

  Wcześniej w styczniu 2014 roku przywódca Prawego Sektora Dmytro Yarosh na wiecu w Kijowie wznosił podobne REWIZJONISTYCZNE pod adresem Polski !!!

  Dlatego potem w 2014 roku Związek Ukrainców w Polsce w swoim tygodniku o nazwie „Nasze Słowo”(z banderowcami Włodzimierz Kujbijowicz i Stefan Rudnicki) wydawanym w Polsce o ANTY-polskiej LUDOBUJCZEJ faszystowskiej indoktrynacji BANDEROWSKIEJ w III RP otwarcie też NAWOŁYWAŁ do „ZWIĘKSZENIA narodowego państwa ukraińskiego w granicach etnicznych” gdzie wojewódzctwa Lubelskie, Rzeszowskie i Krakowskie są w granicach tej „etnicznej ukrainy” !!!

  Ta nacjonalistyczna prostacka DZICZ ukraińskie sama NIC NIE jest w stanie NICZEGO samodzielnie zrobić, a to wszystko co dostali za DARMO od ZSRR oraz Ruskich, to ci głuptasy co siebie nazywają „ukraińcami” wszystko PRZEJEDLI i PRZESRALI. Zostało im tylko 5 elektrowni atomowych, które zostały wybudowane za pieniądze WSZYSTKICH 90 narodów z byłego ZSRR.
  Sami ci tzw. „ukraincy” to stado zwykłych DURNIÓW, którzy samodzielnie NIC a NIC NIE są w stanie zrobić, więc żyją z bezczelnego PASOŻYTNICTWA lub krwawego ROZBOJU wzorując się na ludobójcach rasistach żydach.

  Od 20 lat do dzisiaj te pasożytnicze „ukry” panoszą się po Polsce i całej Europie WYŁUDZAJĄC pieniądze miliardami pod pretekstem ich udawanej „martyrologii” od ruskich co jest okrutnym wstrętnym KŁAMSTWEM.

  Ukraińcy to takie karaluchy i pluskwy Europy Wschodniej, a granice tej sztucznej nadmuchanej „ukrainy” NIGDY NIE zostały uznane przez ani nawet jedno państwo, więc społecznośc międzynarodowa Europy/Świata łącznie z ONZ NIE uznaje obecnych granic tej gównianej „ukrainy” wiec to SZTUCZNE „państwo ukraina” jest takim śmierdzącym gnijącym wrzodem na DUPIE Europy !

  Do tej pory ten SZTUCZNY twór o nazwie „ukraina” NIE MA porozumień nawet DUSTRONNYCH z jakim kolwiek państwem z nim sąsiadującym, które by uznawały granice miedzy tymi państwami !

  W ramach prawa międzynarodowego ta sztuczna tzw. „ukraina” po prostu NIE MA oficjalnie zatwierdzonych granic z kim kolwiek i w związku z tym NIGDY NIE będzie przyjęta nawet do tej rozsypującej się „unii europejskiej” gdyż faktycznie NIE wiadomo co to jest ta „ukraina” w JAKICH granicach ???

  Bardzo NIEBEZPIECZNE jest dla wszystkich polskich obywateli, że ta ukraińską nacjonalistyczną DZICZ CAŁKOWICIE zniszczyła w lutym 2014 roku ten nawet DROBNY „zaczyn” państwa „ukraińskiego” a teraz ta DZICZ ukraińska grasuje po Polsce i oni usiłują PODPALIĆ Polskę dlatego ich trzeba NISZCZYĆ !!!

 34. POLACY ! Żądajmy ZABLOKOWANIA wszelkiej pomocy dla NACJONALISTYCZNEJ ukrainy ! said

  W nazistowskim Kijowie WZRASTA ANTY-polski najonalistyczny ukrański REWIZJONIZM i agresja PRZECIW Polsce !

  PRZYKŁAD do NAŚLADOWANIA dla wszystkich Ukrainców: Zabijaka Polaków LUDOBUJCA ukraiński Stefan Bandera w mundurze galowym UKRAIŃSKIEGO SS Gilzen.

  Oto jeden 1200 pomników na cześc ukraińskiego ZABIJAKI Polaków a ukraińskiego „bohatera” LUDOBUJCY Stefana Bandery.

  DZICZ ukraińska ŚWIĘTUJE kolejne urodziny SS – mana Stafana Bandery w Kijowie w 2013 roku po przez urządzony pochód CZCI SWOJĄ „legendę idową” UPA i duchowego SWOJEGO przywódce LUDOBUJCY Polaków.
  Ukraincy są DUMNI z WYMORDOWANIA 250 tysięcy Polaków na Kresach Wschodnich i cieszą z przywłaszczenia sobie POLSKIEJ ziemi oraz majątku po zamordowanych Polakach.

  Żydo-masońska władza „waszyngtonska” wspiera nazizm ukraiński i też jest dumna z zamordowania 250 tysięcy Polaków przez UPA ludobójcy Stefana Bandery.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: