Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Uhall o List otwarty do Prezydenta RP…
  zen o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  UZA o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Janek z St. Moritz, Larry z World Trade Center, Warta Tower i raje podatkowe

Posted by Marucha w dniu 2015-08-19 (Środa)

Niezwykle ciekawy artykuł – admin.

Dzisiaj [5 sierpnia 2015 – red.] dzień historyczny: ostatnia mowa Prezydenta Bronka i ostatnia droga Janka Kulczyka z St. Moritz.

Mało brakowało, że przegapilibyśmy to drugie, ważniejsze, wydarzenie, gdyby nie fakt, iż media zapowiadały uroczystość pogrzebową w tonie żałoby narodowej. Jak podają media, w Kościele Św. Józefa w Poznaniu, zgromadziła się całkiem niemała grupa BYŁYCH: dwóch byłych prezydentów RP, co najmniej dwóch byłych premierów RP, jeden były kanclerz Niemiec (ten spod Zamościa) i jeden szczególnie załamany były minister kultury. Był też jeden generał amerykański, ale generałowie są dożywotni.

Co ciekawe, tylko półgębkiem i zaledwie 2 razy wspomniano, że na pogrzebie „Janka wizjonera” był również inny bardzo ciekawy wizjoner, Larry z World Trade Center. Zupełnie nie rozumiem tego niegrzecznego przemilczenia: Larry Silverstein z Nowego Jorku jest, to znaczy był, wspólnikiem Doktora Jana w bardzo rozwojowym przedsięwzięciu na terenie Warszawy. W firmie Kulczyk Silverstein Properties z siedzibą przy ulicy Kruczej 24/26 (naprzeciwko kultowego Baru Bambino) .

Obaj wizjonerzy połączyli swoje siły w ten sposób, że firma Doktora Jana pod nazwą Kulczyk Real Estate Holding S.à r.l z siedzibą na 13-15 Avenue de La Liberte L – 1931 Lichtenstein (czyli u Księcia Jana Lichtensteina) zrobiła spółkę z najsłynniejszą na zachodniej półkuli firmą w dziedzinie nieruchomości – założoną w 1957 r. w Nowym Jorku przez panów Harrego (ojca) i Larry’ego (syna) firmą Silverstein Properties Inc , obecnie z siedzibą 250 Greenwich Street Nowy Jork. Być może się mylę, ale do 11 września 2001 r. siedziba firmy mieściła się z jednej z wyleasingowanej od władz – Twin Tower i pod koniec 2010 r. zarejestrowali w Warszawie firmę Kulczyk Silverstein Properties.

I wspólnie, Doktor Jan z raju podatkowego w Lichtensteinie i dynamiczny pan Larry z Bronksu – od 2010 r. rozpoczęli wdrażanie swoich marzeń na temat tego, jak ma wyglądać elegancka i ekskluzywna „Warszawa dla najbogatszych”.

Jeden z tych pomysłów polega na tym, że nowa siedziba TUiR Warta na ul. Chmielnej 85/87, powstała w 2000 r. w formie szklanego mini Pałacu Kultury i Nauki imienia Józefa, a będąca własnością Kulczyk Real Estate Holding z Lichtensteinu (a nie jak pisze docent wiki – firmy ubezpieczeniowej Warta) – jest zarządzane przez firmę Kulczyk Silverstein Properties. A firma Kulczyk Silverstein Properties „podzleciło zarządzenie” jeszcze innej „nad wyraz profesjonalnej firmie światowej” – CBRE.

Następnie zakupili od ING budynek przy Placu Trzech Krzyży i zapowiedzieli (przynajmniej na stronach internetowych Kulczyk Silverstein Properties), że są gotowi zorganizować ekskluzywnym Polakom, czyli tym, co zarabiają nie jakieś marne 6 tysięcy miesięcznie, co pani Komisarz ze Śląska uznała za warunek konieczny uznania elementarnej inteligencji człowieka, ale jakieś plus-minus – 60 tysięcy – cały trakt handlowy od Placu Trzech Krzyży w kierunku na Aleje Ujazdowskie a nie jedną czy dwie wysepki luksusu, którego żądają wręcz elity biznesowe, artystyczne i wszelkie inne.

Już się cieszę. Tzn. nie cieszę się, bo jeden z dwóch wizjonerów został właśnie pochowany w Poznaniu i możemy liczyć jedynie na geniusz „wizjonera z World Trade Center”.

W czasie, gdy ogólna koncepcja uczynienia z centrum Warszawy „Piątej Alei”, panowie zajęli się przywracaniem światu kamienicy na Placu Małachowskiego 2 tj. kamienicy hrabiego Edwarda Raczyńskiego, znanej szerzej jako Kamienica Krasińskich.

Może niektórzy pamiętają, że na działce przy Placu Małachowskiego 2 rodzina Krasińskich w połowie XIX w. zbudowała trzypiętrową kamienicę aby na początku XX w. ją rozebrać i wybudować duży obiekt z przeznaczeniem na zbiory biblioteczne i artystyczne zgromadzone przez Krasińskich. W trakcie budowy odsprzedali to hrabiemu Edwardowi Raczyńskiemu ,który przekształcił ją w luksusową kamienicę czynszową.

Warto przypomnieć, że mówimy o wysokiej rangi pracowniku Ministerstwa Spraw Zagranicznych II RP w latach 1934-1945 pełniącego funkcję ambasadora II RP w Londynie a na emigracji – w latach 1979-1986 – Prezydent RP na Uchodźtwie. Zmarł w roku 1993 czyli „za czasów III RP”.

A z kamienicą przy Placu Małachowskich 2 było tak, że we wojnę spalili ją Niemcy a po wojnie komunistyczny rząd „wziął sobie działkę” i wybudował na niej budynek Ministerstwa Poczty i Telegrafu i dobudowano nowe skrzydło od strony ulicy Traugutta. Potem była siedziba Ministerstwa Łączności i Poczty Polskiej.

No ale jak wiadomo, komu potrzebne Ministerstwo Łączności i Poczta Polska – w „nieistniejącym państwie” wedle oświadczenia jednego z ministrów. Budynek polskie władze „sprywatyzowały” tj. sprzedały za 85 mln PLN deweloperskiej firmie Dom Development pana Kiełpsza a ten szybko sprzedał to charyzmatycznej firmie Hochtief, która buduje wszystko: od bunkra Hitlera i krematoriów (część budowlana) w obozach do lotnisk i oper w III RP. Taki rozrzut.

Obecnie kamienica przy Małachowskiego 2 jest własnością Kulczyk Silverstein Properties a Hochtief na jej zamówienie – dokonał „rewitalizacji” przekształcając obiekt w biurowiec z funkcjami wystawienniczymi. Zachęta, która ma cały pałac „naprzeciwko” urządziła już w Kamienicy Raczyńskiego – wystawę tzw. sztuki współczesnej, na której nie zabrakło dzieł pani Kozyry. Pan minister, który był na pogrzebie Doktora Jana wyraźnie załamany – przyznał wówczas jakieś nagrody, tylko nie wiem, czy Doktorowi, czy Szanownej Małżonce Grażynce, mecenasce sztuk.

Firmą Kulczyk Silverstein Properties zarządza pan Edgar Rosenmayr z Wiednia, który od roku 2010 zasiadał w radzie nadzorczej Kulczyk Real Estate Holding S.a r.l.,z siedzibą w: Luxembourg, 13-15 Avenue de la Liberte L – 1931 ale też jest zarejestrowany we władzach trzech firm w rajach podatkowych na wyspie Guernsey: Polonia Property Fund i/lub FF&P Russia Fund. Zwłaszcza ta Polonia Property Fund jest ciekawa, ale trzeba trochę czasu aby pogrzebać w fajlach.

Drugą osobą zarządzającą jest pan Maciej Zajdel, który nabywał doświadczenia zawodowego w niemieckiej firmie handlu nieruchomościami- IVG Immobilien AG z siedzibą w Bonn.

Pozostaje oczywiście nieśmiałe pytanie o politykę III RP w stosunku do własności nieruchomości warszawskich – skonfiskowanych najpierw przez okupacyjne władze niemieckie a następnie – przez komunistyczne władze PRL czasem zwane „polskimi” choć nie wiem dlaczego.

Wracając do smutnego dnia dzisiejszego i mglistej przyszłości firmy Kulczyk Silvertstein Properties.
Wydaje się, że wyraźny wzrost samooceny Doktora Jana w ostatnich latach bezpośrednio wynikał z nawiązania współpracy z człowiekiem, który opanował wszelkie niuanse w zakresie wyciskania zysków z nieruchomości na pograniczu własności państwowej i biznesu prywatnego w jednym z najtrudniejszych miejsc na świecie czyli w Nowym Jorku.

Nie należy też zapominać, że pan Larry Silverstein dał się poznać w ostatnich latach jako człowiek, którego nie złamią najstraszniejsze katastrofy i który potrafi owinąć sobie wokół palca władze każdego poziomu w Nowym Jorku a być może i w USA.

Mówimy o człowieku, który na 6 (słownie: sześć) tygodni przed 11 września 2001 r. podpisał z władzami umowę leasingową na komplet World Trade Center. Do tej umowy doszedł w ciekawych okolicznościach: w lutym 2001 r. właściciel World Trade Center – Port Authority of New York and New Jersey (joint venture pomiędzy stanem Nowy Jork i New Jersey do kompleksowej obsługi transportu na terenie obu stanów a w szczególności Nowego Jorku i okolic) ogłosił zamiar przetargu na leasing World Trade Center. Przyszły dwie oferty: jedna od firm Vornado Realty Trust (podobno lepsza) i od oferty Silverstein i The Westfield Group. Najpierw władze ogłosiły, że wygrała firma Vornado Realty Trust bo dawała kwotę o 600 mln USD wyższą od Silversteina. I nagle okazało się, że problemem nie do przekroczenia jest czas leasingu, co do którego nagle zaczęły się bardzo pryncypialne dyskusje (37 lat czy 99 lat). Okazuje się, że Port Authority marzyły o leasingu na 99 lat i wzięły mniejszą kwotę do Larry’ego Silversteina.

Larry natychmiast ubezpieczył World Trade Center , ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka terroryzmu i za 6 tygodni miał taki „terroryzm” , jakiego świat nie widział.

Sprawa nie byłaby tak delikatna, bo w końcu takich wydarzeń teoretycznie nie da się przewidzieć, gdyby nie podnoszony przez wredne spiskowe media amerykańskie faktu, że w tym dniu pan Larry zerwał ze swoim obyczajem, aby każdy dzień zaczynać na dachu World Trade Center 1- wczesnym śniadaniem i podziwianiem panoramy. Nie pojechał do pracy a potem była kwestia, czy siedział w domu, czy zawiózł był ukochaną małżonkę do dermatologa, o co podobno usilnie prosiła. Również jego dwoje dzieci zatrudnione w Silvestein Properties (siedziba w World Trade Center) tego dnia nie dojechały, bo „utknęły w korkach, zupełnie niezależnie od siebie”.

Nie byłoby takiego rozgoryczenia i podejrzeń, gdyby nie fakt, iż dynamiczny pan Larry mając w ręce polisy ubezpieczeniowe na budynki nr. 1, 2, 4 i 5 na łączną kwotę 3,55 mld USD, zażądał – podwójnego odszkodowania, podnosząc, iż „dwa samoloty, to dwa ataki terrorystyczne. Czyli zażądał 7,1 mld USD. Początkowo sądy odrzucały te żądania, ale już w roku 2004 zaczęły wydawać wyroki opiewające na „dwa ataki terrorystyczne” i Larry Silverstein osiągnął „wyroki” na łączną kwotę 4, 577 mld USD.

Ponieważ jednak musiał płacić raty leasingowe za nieistniejące budynki, podjął negocjacje w władzami Port Autority o jakiś kompromis, podczas gdy dobry Kongres US podjął decyzję o wsparciu finansowym dla poszkodowanych w ataku terrorystycznym i katastrofie budowlanej w obligacjach na kwotę ok. 8 mld USD. Z tym, ze jak już kasa była dostępna, władze zaczęły ogłaszać, że żądania odszkodowawcze ofiar zamachu – będą musiały być ograniczone do jakichś kwot – bo kasa jest ograniczona.

Tymczasem dla pana Larryego wyciągnięto pomocną dłoń w ten sposób, że uzgodniono, iż planowany do wybudowania budynek WTC 1 – wraca do Port Autority a odbudowa innych budynków wyleasingowanych panu Larremu – zostanie wsparta kwotami z obligacji, które „zostaną”. I te kwoty, które były w zarządzie dobrego burmistrza miasta Michaela Bloomberga i gubernatora Pataki – zostały PRZELANE na konta Larrego Silversteina.

Dalej też nie było prosto, ale akurat historia odbudowy WTC 1,2,4 jest znacznie mniej ciekawa od losów budynku WTC7, który od początku był przedmiotem zainteresowania wszystkich autorów spiskowych teorii dziejów: budynek nie był zaatakowany przez samoloty a zawalił się (dokonała się implozja) w kilka godzin po ataku. Świadkowie zdarzenie zaczęli szybko umierać, a sam pan Larry notorycznie odpytywany przez dziennikarzy o wydarzenia 11 września 2001 miał w pewnym momencie powiedzieć, „że powiedział w rozmowie ze strażakami w kontekście budynku nr 7 nadal stojącego w cieniu zawalonych WTC 1 i 2 , że „mamy takie wielkie straty w ludziach, może bardziej logiczną rzeczą będzie „pul lit”. I się zaczęło.

Cesarz amerykańskich dziennikarzy od spiskowych teorii – Alex Jones poinformował w jednym z programów, iż w żargonie strażaków i specjalistów od wyburzania termin „pull it” oznacza – „wyburzenie z zastosowaniem środków wybuchowych”.

A za budynek WTC-7 Larry wyciągnął od ubezpieczycieli ok. 800 mln USD.

Więc podobno firmy ubezpieczeniowe mają na końcu języka słowo „fraud” , którego nie trzeba chyba tłumaczyć.

Jeśli się do tego doda fakt, iż ostatnie kilka lat Larry Silverstein nadal prezentuje w biznesie i życiu towarzyskim „styl ADHD” czyli: otwiera, przecina wstęgi, wykłada, buduje, projektuje i kręci kasę, gdy tymczasem liczba poszkodowanych w tragedii 11/9 , którzy NIE dożyli jakichkolwiek odszkodowań , które np. pomogłyby im zwalczyć raka lub inne choroby nabyte w trakcie przeszukiwań ruin i porządkowania miejsca katastrofy – sięga kilkuset a może już kilku tysięcy ludzi, że kwoty odszkodowań są niewielkie czytaj: niewystarczające dla kalek i ludzi chorych do końca życia z powodu choćby traumy, to na kłopoty wizerunkowe firmy Silverstein Properties – nie trzeba było czekać.

Do tego doszła rzecz w sumie banalna ale takie rzeczy czasem najsilniej działają na masową wyobraźnię: w nowym obiekcie budowanym przez Silvermana na Upper West Side w Nowym Jorku (10 Freedom Place) za wiedzą i zgodą inwestora czyli pana Larrego, zaplanowano osobne drzwi wejściowe (i zapewne klatkę schodową) na piętra w zamyśle przeznaczone dla mieszkańców „zwyczajnych” czyli np. nie posiadających jachtu i prywatnego samolotu. A główne wejście oczywiście – dla tych „z samolotami i jachtami”. I się porobiło: prasa zawyła, aktywiści od równości wszystkich ze wszystkimi – głośno zaczęli mówić o: nowej formie segregacji. Segregacja jest w USA nie tylko zakazana przez prawo – jest powszechnie traktowana jako coś obrzydliwego, chociaż realia bywają różne.

W tych okolicznościach przyrody, „rodzina” zarządziła, że Larry z uwagi zapewne na wiek, winien zrezygnować z aktywności zachowując formalnie stanowisko prezesa a z dalekiego Izraela ściągnięto dynamicznego człowieka, który nie dość, że 6 lat służył w armii izraelskiej, to jeszcze zna się na nieruchomościach a ponadto zajął chwilowo wakujące miejsce po pierwszym mężu pani Sylwii Silverstein – córki i członkini władz spółki i został nowym zięciem Larrego.

Młodzi muszą stawić czoło trudnościom wizerunkowym a dziadka Silversteina zesłali – do Warszawy, która obok Szanghaju jest jedynym zagranicznym miastem, w których jest widoczna aktywność biznesowa Silversteinów.

Pozostaje pytanie o przyszłość nowej firmy obu panów: Doktora Jana i Larrego Silversteina – zarejestrowanej w 2012 r. jako KSP Real Estate Investment Management (KSP REIM), na ulicy Wspólnej, która wedle oświadczeń właścicieli ma: zarządzać „…regulowanymi prawem luksemburskim funduszami zamkniętymi rynku nieruchomości..” Ciekawe, czy chodzi o to, aby podatki z tego biznesu omijały Polskę.

Pozostaje też zadumać się nad przepaścią, jaka dzieli pompatyczne mowy pogrzebowe całej tej „klienteli Doktora Jana” z realiami jego biznesów tj. faktu, że jakoś nikt go nie wychwala jako „największego indywidualnego podatnika w Ojczyźnie”, „budowniczego fabryk” tylko kolokwialnie mówiąc, zasuwa głodne kawałki o „Apollinach”, „kwadrygach”, wizjonerach”.

Bo pan Jan podobno do perfekcji dopracował metody niepłacenia podatków w Polsce, czemu służyć miała m.in. firma w Luxemburgu, o której jakoś cicho.

I zadumać się nad tym, kim są ludzie stanowiący tzw. elitę rządzącą III RP, których kilku przedstawicieli siedziało dzisiaj w kościele, którym nawet nie zaświtała myśl, że kamienica na Placu Małachowskiego 2 winna być oddana potomkom Edwarda Raczyńskiego (miał 3 córki) – na rozsądnych warunkach uwzględniających zniszczenia wojenne. Ciekawe, czy chociaż za grunt pod kamienicą zapłacili rodzinie. Bo ziemi wokół siedziby rodowej – władze III RP – nie chcą ZA NIC oddać prawowitym spadkobiercom.

Za to robią sobie „pogrzeby dla VIP-ów” i nie uważają, że w państwie demokratycznym zamykanie całych kwartałów miasta na wiele godzin „bo chowają najbogatszego faceta w mieście” – zakrawa na groteskę i ośmiesza Zmarłego.

Bo o tym, że ksiądz odprawiający Mszę św. musiał sam sobie „odpowiadać” w tych miejscach, w których winni odpowiadać obecni w kościele „katolicy” – to chyba nie warto nawet wspominać.

PinkPanther

http://www.bibula.com

Komentarzy 25 do “Janek z St. Moritz, Larry z World Trade Center, Warta Tower i raje podatkowe”

 1. Kapitalizm KOMPRADORSKI przeklętego gangstera Kulczyka ! said

  Bezkarni żydzi z polskim obywatelstwem czyli ZŁODZEJE oszuści jak:

  Jan Kulczyk,
  Janusz Lewandowski (szczególnie bezkarny ŁAPÓWKARZ kupczący Polakami do dzisiaj w Brukseli !)
  Adam Glapiński
  TW bolek wałesa
  Alek Kwąśniewski
  Tadeusz Mazowiecki
  Waldemar Pawlak

  to OJCOWIE MEGA KORUBCJI w III RP !!!

  Przeciętny polski LEMINGU, aby dogłębniej zrozumiał jakim SZKODNIKIEM w III RP oraz jakim GANGSTEREM był Jan Kulczyk i jak on uczestniczył w LIKWIDOWIDACJI polskego przemysłu i miejsca pracy w III RP to zapoznaj się z artykułem wyjaśniającym MECHANIZMY tego kryminalnego procederu Kulczyka, który MEGA – KORUMPOWAŁ III RP rozdając łapówki najwyższym urzędnikom państwowym za wydawanie lub ZABIERANIE wydawania tzw. „KONCESJI” na dzałanośc gospodarczą swojej KONKURENCJI, czyli innym przedsiębiorczym ludzom w III RP:

  „Łapówka dla Kulczyka” ze 2005 roku.

  http://www.prawica.net/arch/forum/40228

  Te bardzo WAŻNE informacje zawarte w tym tekście „Łapówka dla Kulczyka” ze 2005 roku WYJAŚNIAJĄ dobitnie jakim faktycznym ZALEGALIZOWANYM kryminalistą był gangster Jan Kulczyk czyli OJCIEC MEGA KORUBCJI w III RP, który prawdopodobnie PŁACIŁ potężne łapówki „nowaj demokratycznej władza” czyli najwyższym urzędnikom państwowym jak Adamowi Glapińskiemu, Waldemarowi Pawlakowi, TW bokowi, Kwaśniewskiemu, L.Millerowi, A.Olechowskiemu … i INNYM za wprowadzenie tzw. „prawa” które polegało na wydawaniu przez urząd państwowy tzw. „KONCESJI” zezwalającej na działnośc gospodarczą lub biznesową w III RP.

  To tzw. „prawo” na wydawanie KONCESJI wprowadził MEGA łapówkarz Adam Glapiński, który był Ministrem gospodarki przestrzennej i budownictwa, a potem Minister współpracy gospodarczej z zagranicą. Glapinski był bliskim kolegą banderowców Kaczyńskich, Tuska i innych gangsterów mafiozów III RP. Glapinski był we władzcah tzw. Partii Centrum banderowców Kaczyńskich.

  Ta wydawana „KONCESJA” na działnośc gospodarczą w powstałej III RP była tylko okresowa, czyli NALEŻAŁO dawac SYSTEMATYCZNIE łapówki finansowe urzędnikowi państwowemu wysokiego szczebla, aby PRZEDŁUŻAĆ tą „koncesję”.
  W tym to czasie wydawanie tych „KONCESJI” w wielu branżach urzędnicy musieli konsultować z Kulczykiem, który był NAJHOJNIEJSZYM rozdawaczem łapówek, którego wysokości łapówki zależeły od tego jak urzędnik wysokiego szczebla był wobec niego LOJALNY czyli informował w porę Kulczyka o pajawiającym się KONKURENCIE w branży gangstera Kulczyka.

  Tylko ten „biznesmen” prosperował ze swoim biznesem w III RP, który dawał MILONOWE łapówki urzędnikowi, a urzędników za pomocą DAWANIA łapówek kontrolował Kulczyk, który NIE pozwalał swojej konkurencji za pomocą tej metody dawania lub ODBIERANIA „KONCESJI” tym co wchodzili w drogę Kulczykowi.

  W ten oto KRYMINALNY sposób Kulczyk stał się baronem biznesowym, który współdziałał z najwyższymi urzędnikami w III RP, którzy ostatecznie ale FORMALNIE decydowali, komu KONCESJA na działnosc gospodarczą będzie wydana lub ZABRANA.

  To właśnie ci kryminaliści łapówkarze zjechali się na pochówek Kulczyka, którzy decydowali z „urzędu tej III RP skorumpowanej” kto bedzie w III RP milonerem, ale za te decyzje czerpali potężne KOŻYŚCI finansowe, czyli brali ŁAPÓWKI od takich jak Kulczyk i jemu jeszcze KILKU podobnych. W ten to sposób został ZALEGALIZOWANY kryminalny proceder dalej bezkarna MEGA-KORUBCJA w której uczestniczyli:

  1. TW bolek wałęsa
  2. aleksander kwaśniewski i jolanta kwaśniewska (DUET MEGA-złodzeji łapówkarzy)
  3. leszek miller
  4. waldemar pawlak
  5. andrzej olechowski
  6. ryszard kalisz
  7. waldemar dąbrowski były minister „kultury” ale ŻYDOWSKIEJ !
  8. stefan niesiołowski
  9. marek borowski
  10. Janusz Lewandowski – SUPER sprzedawczyk polskich obywateli
  . . . . . i jeszcze wielu innych MEGA-złodzeji z SLD, PO, PSL i PiS

  Ten proceder zalegalizowanej MEGA-KORBCJI jest nazywany „kapitalizmem KOMPRADORSKIM” gdyż o tym kto otrzyma KONCESJE na działanośc gospodarczą w III RP też decydowali MEGA oligarchowe zagraniczni z poza Polski, którzy za pomocą dawania łapówek najwyższym polskim urzędnikom państwowym jak Pawalakowi, Kwasniewskiemu czy Olechowskemu lub Kaliszowi LIKWIDOWALI cały polski przemysł.

  Za tą ZBRODNIE ZDRADY przeciwko interesom Polskiego Narodu oni MUSZĄ być sądzenia, a w POWAŻNYM państwie prokurator rząda KARY ŚMIERCI za takie przekupczenie całego Narodu !!!

  Termin „KAPITALIZM KOMPRADORSKI” był używany przez marksistów dla określenia grupy tubylców w krajach kolonialnych, którzy byli UPRZYWILIJOWANI ekonomicznymi w zamian za KOLABORACJE z metropoliami imperialnymi zagranicznymi oraz NAGRADZANI za tworzenie wąskej wyselekcjonowanej SPRZEDAJNEJ warstwy – skorumpowanej ENKLAWY w jakimś państwie, którą nazywano właśnie Kapitalizmem KOMPRADORSKIM”.

  Ten że „Kapitalizm KOMPRADORSKI” różni się on tym od zwyczajnego kapitalizmu, że w zwyczajnym kapitalizmie o DOSTĘPIE do rynku i o możliwościach funkcjonowania na rynku decydują UCZIWA konkrencja oferty, osobiste cechy człowieka, takie jak przedsiębiorczość, pracowitość, rzutkość – podczas gdy w kapitalizmie kompradorskim o tym decyduje przede wszystkim PRZYNALĘŻNOŚĆ do SITWY.

  To właśnie TW bolek, W.Pawlak, Kwaśniewski, Jan Lewandowski i inni MEGA-ŁAPÓWKAŻE skorumpowani ze zorganizowanym MIEDZYNARODOWYM światem przestępczym ONI stworzyli ustawodawstwo gospodarczo-prawne w III RP, które UTRWALA właśnie taki model, wskutek czego znaczna część społeczeństwa, a może nawet większość, WYRZUCONA jest poza główny nurt życia gospodarczego, z wielką SZKODĄ dla społeczeństwa i gospodarki, bo MARNUJE się ogromny potencjał tkwiący w POLSKIM narodzie.

  Ten zalegalizowany kryminalista Kulczyk był poważnym ŁACZNIKEM oraz ogniwem w tej zorganizowanej przestępczości gospodarczej, należąc do MEDZYNARDOWEJ sitwy o nazwie Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa i innych zagranicznych kręgów oligarhicznych, która faktycznie LIKWIDOWAŁY i dalej LIKWIDUJĄ polski przemysł(miejsca pracy w Polsce !) wspólnie z tzw. „Polska Rada Biznesu”, która jest organizacją PRZESTEPCZĄ kompradorską.

  Ta tzw. „Polska Rada Biznesu” jest przestępczą OŚMIORNICĄ czyli popychadłem globalistów NWO oraz ośrodkiem „Kapitalizmu KOMPRADORSKIEGO” w III RP której patronował właśnie REKIN Kulczyk zjadający każdego kto jemu stanoł na drodze w czym jemu pomagała SITWA anty-polskich MAFIOZÓW gangsterów PO-PiS-PSL-SLD, których należy ROZGONIĆ, prawie wszystkich powsadzc do węzienia, a najważniejszych MAFIOZÓW bez skrupułów POWIESIĆ za ich ZBRODNIE ZDRADY wobec interesów Narodu Polskiego.

  Niestety ale punkt ciężkości WŁADZY w III RP leży poza konstytucyjnymi organami państwa, a do DNA SKORUPOWANA sprzedajna władza wykonuje polecenia za ŁAPÓWKI różnych takich miliarderów . . .
  Te sprawy bardzo TRAFNIE opisał Stanisław Michalkiewicz w swoim wywiadzie „III Rzeczpospolita TO kapitalizm kompradorski”, tutaj:

  http://www.niedziela.pl/artykul/101159/nd/III-Rzeczpospolita-%E2%80%9ETo-kapitalizm

  Polacy zamieszkali w III RP kompradorskiej KONIECZNIE z pełnym uporem DOGŁEBNIE studiujcie jak Was RABIJE i NIE daje wam życ ta PRZEKLETA mafia gangsterów „okrągłostołowych” PO-PiS-PSL-SLD którą ROZGONCIE i pozabijajcie z zimną krwią BEZ skrupułów !

  „Kapitalizm kompradorski – zło, które niszczy polski naród – Stanisław Michalkiewicz” :

 2. […] 2015-08-19 (środa) @ 09:08:38 […]

 3. gość said

  https://marucha.wordpress.com/2015/08/06/dominika-kulczyk-imprezuje-po-smierci-ojca/#comment-503588

 4. Darien said

  a może?…
  „By pożegnać Jana Kulczyka (†65 l.), jego była żona Grażyna, dzieci i przyjaciele musieli polecieć do Wiednia, gdzie umarł. Zapłakana twarz jego córki Dominiki (38 l.) mówiła wszystko… Podróż była jednak konieczna: zgodnie z prawem, trumna z ciałem miliardera może opuścić Austrię tylko zapieczętowana i w Polsce NIE BĘDZIE MOŻNA JEJ JUŻ OTWIERAĆ.”

  „Nie płaczcie. Nie ma mnie tu, nie płaczcie. TU MNIE NIE MA. Zszedłem ze sceny niepokonany. Bo przecież największą klęską jest nie wyciągać wniosków ze zwycięstw. A geniusz nie polega na tym, że wie się więcej, tylko że wie się WCZEŚNIEJ (…) Nie płaczcie nad moją trumną. Nie płaczcie, tu mnie nie ma. Ale jestem w Waszych kochających mnie sercach, w Waszych tęskniących oczach, w każdym niezapomnianym wspomnieniu słońcu, które grzeje Waszą twarz przy dobrej pogodzie, która przywiozłem. W każdym pięknym budynku, w filharmonii, muzeum, w przepastnych bibliotekach, każdej świątyni świata i w tej w której modliłem się przez wiele lat, w słonikach z podniesioną trąbą. W małych restauracyjkach na Sardynii, w Toskanii i w wykwintnych lokalach stolicy. W niedzielnym obiedzie, w moim ulubionym aglio olio peperoncino, jagnęcinie, foie gras i placków babuni. W inspirujących dyskusjach o świecie, o gospodarce, w polityce i prowokacyjnych, zaczepnych sądach. W wizjonerskich planach na lepsze jutro. W dobrej, nieznoszącej sprzeciwu radzie, budującym komplemencie, przekornym uśmiechu, dobrym żarcie, w czułym, kochającym dotyku, wyrozumiałym spojrzeniu, w czystym wzruszeniu i zatroskaniu. W każdym opiekuńczym i pomocnym geście. W tych, których dotknąłem swą duszą i inspiracją, którym chciałem dodać skrzydeł. W niegasnącym świetle, wielkiej odwadze i sile, życiodajnej radości i pięknie. Nie płaczcie nad moją trumną. Nie płaczcie. Tu mnie nie ma. I uwierzcie mi potrzeba wierzyć bez końca. I kochać bezwarunkowo, bo miłość jest potężniejsza niż śmierć – Twoja, nasza” – powiedziała Dominika Kulczyk.

 5. revers said

  w wielkim bulem dolonczamy sie do „milosci do pieniedzy i szarych interesow”, do paserskich interesow pana Jana, aby imprezy z bulem w nogach i zadkach nigdy nie konczyly sie przed ranem, czy w zalobie, czy po rocznej zalobie z zasadami

 6. revers said

  https://marucha.wordpress.com/2015/08/06/dominika-kulczyk-imprezuje-po-smierci-ojca/#comment-503588

 7. zdradzony said

  Dobre jaja sob ie robia z bydelkiem czyli nami Narodem . Lecz Bog rychliwy ale sprawiedliwy –oczywiscie ten tzw. doktor od biznesu smieje sie ale przynajmniiej jego facjaty nie bedziemy ogladac a ch… z nim niech sobie zyje nawet w mozambiku taki z niego polak jak z nastepnego w kolejce biznesmena . ale co tam nawet wody juz w Wisle brak a Polacy wciaz wytrzeszczaja galy na TV spektakl – pt. „Gin narodzie, odbierzemy wam wszystko – zapomnicie co to polskosc”

  lecz na koniec zostaje to pytanie..
  Bedzie dobrze musicie zrozumiec.

 8. RomanK said

  Panie Zdradzony…Pan Bog Sprawiedliwy..daje mniej wiecej po rowno 75 lat..czy biednemu czy bogatemu…Kulczykowi troszke braklo…widac czeka go pilna nagroda…
  Ale jakos nikt nie wyrywa sie z bzydkim slowem…
  Kiedy pan Tyminski wygral wybory z Walesa i Mazowieckim…sam z wlasnej kieszeni finansujac swoja kampanie wyborcza……ci wymienieni powyzej byli w stosunku do niego cienkie Bolki..ze smieciami w kieszeniach…trzeba bylo oszustwa i falszerstwa wyborczego -zeby sie go pozbyc i poszukac lepszych kolesi..z New Yorku..zeby sie odkuc…
  Stad zbiowisko nad trumna zaplombowanom z resztom:-))) jakby na pohybel Polakom….
  patrzta psie juchy….na tyle was stac~!

 9. tmzj said

  Ludzie, zrozumcie jedną rzecz, że całe te 26 lat „wolnej” Polski i „demokratycznej”, to jest jeden wielki i kurewski przekręt, za który teraz my wszyscy Polacy płacimy. Nie ma żadnej wolności – jest kit, który wciska się nam do łepetyn, że komuna była be, a teraz mamy tylko cacy, ach i ojej! Gdyby komuna była taka be, jak wciskają to nam IPN i cały aparat propagandy III i IV RP, to żydostwo nie miałoby nas z czego okradać. Przejrzyjcie wreszcie na oczy!

  Trochę się Pan spóźnił z apelem; przejrzeliśmy na oczy jakieś 20 lat temu.
  Admin

 10. zdradzony said

  Tak Przepraszam nie chcialem urazic nikogo z obecnych i nieobecnych.

 11. Mordka Rosenzweig said

  Re 1

  Ja pan Mordka muwi do szanowny pan, sze pan powtasza bzdury za pan Michalkiewicz.

  Kaszdy kapitalizm w forma taka czy inna to jest tragedia dla gojuw.

  Pan Michalkiewicz jak zwykle „zapomnial” powiedziec, sze kaszdy kapitalizm w taka forma czy inna, to jest uszedowe popieranie lichwa.

  Ale nie moszna miec pretensja do pan Michalkiewicz bo on robi co mosze aby tylko cos powiedziec.

 12. Mordka Rosenzweig said

  re artykul,

  Ja pan Mordka nie jest pewien dlaczego pan Kulczyk umarl, ale uwasza sze jesli on myslal sze bedzie robil interesy z panem Larry, jak ruwny z ruwnym to byl po prostu glupi.

  Talenty businessowe u pan Kulczyk mosze byly bardzo dobre ale w w domu, a nie z panem Larry.

  Nawet jak nie chcial oszukac pan Larry to pan Larry nie lubi miec takie wspulniki, kture nie sa z ta sama rasa.

  Tak czy inaczej pan Larry zadecydowal, sze po wprowadzeniu do Polsza nie mial wiecej szadne koszysci od pan Kulczyk.

  Pan Kulczyk mial tylko duszy sens aby w pore umszec, a nawet jak nie umarl to pan Larry razem z Mosad znajdzie pan Kulczyk, bo wiadomo sze Mosad potrafi znalezc kaszdy czlowiek nawet po smierci.

 13. Boydar said

  Kłopocik tylko w tym, że p. Kulczyk może znaleźć p. Larry’ego nieco wcześniej, wot brabliem 🙂

  Stawiam na doktorka, miał dość inteligentną paszczę oraz nieprzeciętne poczucie humoru

 14. Jawamdam said

  Na wspaniałą wieść o zdechnięciu tego złodzieja zawołałem hej, jednej Qurwy mniej!!!

 15. ROZSZARPAĆ na kawałki złodzeja oszusta L.Balcerowicza ! said

  Międzynarodowy Fundusz Walutowi i Bank światowy NIE są faktycznie żadnymi ciałami międzynarodowymi ani też agendami ONZ.

  Te ZŁODZEJSKIE instytucje zostały utworzone ze „PUSTYCH” bez pokrycia w czym kolwiek środków finansowych NAPISANYCH za pomocą klawiatury na monitorkach komputerów PRYWATNYCH banków kierowanych przez ZALEGALIZOWANYCH żydoskich złodzeji i służą do realizacji interesów gospodarczych i politycznych swych fundatorów z poręczeniem SKORUMPOWANYCH rządów żydowskich takich jak „waszyngtoński” , brukselski czy też „warszawski”.

  Ci żydowscy PRYWACIARZE złodzieje pod PRETEKSTEM oszukańczego szyldu tzw. „stabilizacji światowego systemu finansowego” udzielają KREDYTÓW za pomocą tych napisanych cyferek na monitorach w ich komputerach, a do tych cyferek DODAJĄ dodatkowe sumy, czyli lichwiarskich procentów za pomocą których RABUJĄ dwukrotnie.

  Pierwszy raz RABUJĄ udając, że pożyczają pieniądze komuś, których fizycznie pieniędzy NIE posiadają.
  Drugi raz RABUJĄ za pomocą dodawnych sum procentów od danej „pożyczki” finansowej.

  Ta metoda RABOWANIA jest o wiele bardziej skuteczniejsza niż przy pomocy użycia czołgów czy innej broni.

  Obie te „instytucje finansowe” jedynie przeszkalają swoich agentów jaką metodologia maja szukac frajerów i oszukiwac. Szkola też swoich agentów taktyk oraz metodologii, procedur jakimi maja aktywnie oszukiwać.

  Takim właśnie przeszkolonym bezkarnym złodzejem-agentem był i jest ZŁODZEJ Balcerowicz, który to swoje złodzejstwo wspierane przez kliki partyjne rządzące III RP nazywają „włączeniem III RP do procesu „przemian ustrojowych”.

  Te „przemiany ustrojowe” odegrały rzeczywiście wielką rolę w „stabilizacji” polskiej gospodarki, które plegało na LIKWIDACJI polskiego przemysłu oraz kolosalnego DRENAŻU finansów publicznych w III RP wywiezonych za granicę Polski, co spowodowało powstałe długi czyli zalegalizowane UKRADNIECIE Polakom wypracowanych pieniędzy.
  Te powstałe długi finansowe są następnie PRZEŻUCONE przez skorumpowaną partyjniacka władze na garb wszystkich polskich obywateli w postaci podatków lub ZWIEKSZNYCH procentów od tych udzielonych PUSTYCH pożyczek.

  Polscy obywatele zostali maksymalnie OSZUKANI o brutalnie OBRABOWANI, jak jeszcze nigdy w swoich dziejach co jest nazywane zdobyciem wolności z zamianą na „zadłużenie wobec obcych”.

  Mechanizm rabunku publicznych pieniędzy czyli forsy podatnika w czasie tzw. „zdobywania wolności” po 1990 roku był i jest bardzo prosty.

  Kluczową sprawą był stały kurs US dolara, utrzymywany od 1990 roku, podczas gdy tylko w ciągu tegoż roku ceny w kraju wzrosły o 700 procent. Efekt takiego posunięcia był dwojakiego rodzaju:

  1. Polscy obywatele zostali OGRABIENI z oszczędności zgromadzonych w bankach, tradycyjnie lokowanych na kontach walutowych, jakoby ,,pewniejszych”.

  2. Sztywny kurs US dolara prawie całkowicie ZLIKWIDOWAŁ polski eksport, który stał się nieopłacalny. W krótkim czasie Polska została zalana zachodnimi towarami z importu, co załamało popyt na polskie produkty i następnie zatrzymanie produkcji w III RP.

  Następne ZABUJCZE posunięcie tych co udzielali kredytów dla Polaków to PODWYŻSZENIE wysokości oprocentowania tych danych kredytów bankowych.

  Według podstawowych zasad ekonomii, maksymalne oprocentowanie kredytów na cele inwestycyjne nie może przekraczać 15-20 procent. Droższy kredyt niszczy produkcję krajową na rzecz importu.

  Przypomnijmy: Balcerowicz pouczony przez ZŁODZEJI zagranicznych, za zgodą(za dane im łapówki) ówczesnej władzy powstałego IIII RP podwyższył chłopom i wszystkim którzy wzięli oprocentowany od wcześniej udzielonych pożyczek do 40 procent. Nie rocznie! Miesięcznie!!!

  Kolejny ZŁODZIEJSKI trick szkolonych przez Zachód finansistów w III RP:
  wysokie oprocentowanie wkładów złotówkowych, które przyciągnęło do polskich banków strumień spekulacyjnego kapitału z zagranicy. Międzynarodowi spekulanci w rodzaju Georga Sorosa wymieniają walutę na złotówki, składają ją w banku na wysoki procent, a następnie podejmują wraz z odsetkami, wymieniają z powrotem na dewizy i to wywożą z Polski za granicę.
  Tak właśnie Soros czy Kulczyk stali się miliarderami.
  Kulczyk nie trzymał wyspekulowanej forsy w Polsce lecz WSZYSTKO przetransferował za granicę !

  Waluty, potrzebnej na odsetki dla spekulantów, dostarcza na krajowy rynek dewizowy polski rząd – w ramach polityki utrzymania stałego kursu. Oczywiście, polski rząd nie może takich ilości dewiz zdobyć w żaden inny sposób – eksport jest szczątkowy – niż z pożyczek udzielanych przez międzynarodowe instytucje ZADŁUŻAJAC polskiego podatnika. Tych co rządzili w ten sposób w III RP trzeba wyłapać i POWIESIĆ za OKRADNIĘCIE Polaków.

  Jest to scenariusz ZNANY i przetestowany WCZEŚNIEJ w kilku krajach Ameryki Łacińskiej – Peru, Boliwii, Brazylii. Trochę wcześniej, niż w Polsce, międzynarodowa finansjera zrealizowała tą OSZUKANCZĄ metodologię w Argentynie.
  W ciągu kilku lat utrzymywania wysokiego oprocentowania waluty krajowej przy niskim kursie dolara wydrenowano z Argentyny 80 miliardów dolarów. W ten to sposób zagraniczni lichwiarze ZABANKRUTOWALI obywateli Argenty oraz instytucje państwa Argentyny.
  Dzisiaj finansowi SZAKALE zwietrzyli żer nad Wisłą. Czy można się dziwić, że złodzej Leszek Balcerowicz, przeforsował tą samą politykę za pomocą zorganizowania DANIA łapówek polskim najwyższym urzędnikom od „finansistów” którzy wydrenowali uciułane wcześniej pieniądze przez Polaków w Polsce.

  Za wspieranie tego przekrętu finansowego temu prostakowi TW bolek wałęsa zagraniczni lichwiarze załatwili wiele „doktoratów honorowych” na zagranicznych skorumpowanych moralnie wynajętych uniwersytetach, a Leszek Balcerowicz jest obsypywany do dzisiaj jakimiś nowymi nagrodami, odznaczeniami i tytułami …

  W tych przekrętach finansowych brał udział Jan Kulczyk, Janusz Lewandowski, Adam Glapiński, Alek Kwaśniewski, Tadeusz Mazowiecki, Waldemar Pawlak, Tusk, Komorowski, Kopacz, Cimosiewicz, banderowiec Kaczyński, Leszek Miller i … inni oszuści-złodzeje, którzy NABRALI „kredytów” faktycznie na ok. 3 bilonów złotych ale na konto do SPAŁACANIA przez wszystkich Polaków i tym to sposobem ZBANKRUTOWALI polskich obywateli identycznie jak zostali oszukani Grecy, a wcześniej Argentyńczycy.

  ŚMIERĆ złodzejom przestępczym gangom PO-PSL-PiS-SLD !

  Śmierc WSZYSTKIM najważniejszym mafiozom bez wyjątku z gangów PO-PSL-PiS-SLD za tak potężną KŻYWDĘ wyrządzoną nam zwykłym WSZYSTKIM polskim obywatelom !

  Najbardziej NIE rozumieją EMERYCI oraz RENCIŚCI w III RP jak STRASZNIE ich obrabowali PRZESTEPCZE gangi partyjne PO-PSL-PiS-SLD !

 16. Joe said

  Pan Lary to byl osiol obladowany zlotem ktorego pan Janek wprowadzil(firmowal) w bramy Warszawy…Za panem Laty murem stoi MOSAD i nie POzwolil zeby musial sluchac sie pana Janka…Jak pan Lary mial tylko jedna Polise w WT-center to MOSAD szybko zalatwil mu dwie…zeby bylo wiecej szmalu.Co to dla nich pan Janek…ktory platal sie POd nogami….i myslal ze jest Wielki.To cos takiego jak pan prezydent Lech Kaczynski…jak byl POtrzebny to sobie zyl ..a jak przestal to przestal.

 17. revers said

  jak tam co zostawil Pan Janek zlotego, jakis sygnet, monetke to na bank przyjdzie polski bandyta i wyciagnie z trumny, kto wie czy nie cala trumne lub czaszke – jak to mialo miejsce w Niemczech , gdzie ostanio ukradziono z grobowca czaszke aktora, odworcy „Wampira z Nosferatu”

 18. Najgorsze jest to ze pan Jasiu jest cały i zdrowy. … a newsy o szpitalach w Austrii i pogrzebach z zaplombowanymi trumnami, to tylko kawał dla Presley’a, Kaufman’a i jeszcze paru innych.

 19. Isreal said

  mógł se złoty kulczyk lepiej byznesowych partnerów dobierać
  dychał moze by jeszcze……….

  swoją drogą, taki smutek , a jak cieszy )) ………………………

 20. wanderer said

  Myślę, że Pan Joe udzielił najsensowniejszej odpowiedzi.
  Kulczyk przestał być potrzebny do rozgrywania, więc położyli go w ofierze. Następny będzie ktoś, kto dla niego pracował, przypuszczam że ktoś z byłych polityków. Przecież trzeba podzielić schedę po nim i ustanowić nowy układ sił zarządzających.
  Myślę, że ogólnie będą to jednak drobne korekty, bo przecież biznes sam od siebie i bez błogosławieństwa góry nie działał.

 21. NC said

  Re 4: Wystąpienie córeczki Dominiki Kulczyk to strywializowana parodia znanego wiersza pani Mary Elizabeth Frye:

  Do not stand at my grave and weep
  I am not there. I do not sleep.
  I am a thousand winds that blow.
  I am the diamond glints on snow.
  I am the sunlight on ripened grain.
  I am the gentle autumn rain.
  When you awaken in the morning’s hush
  I am the swift uplifting rush
  Of quiet birds in circled flight.
  I am the soft stars that shine at night.
  Do not stand at my grave and cry;
  I am not there. I did not die.

  Mary Elizabeth Frye

 22. TRÓJSOJUSZ=PLUTOKRACJA(kulczyk-chciwośc) + BIUROKRACJA(tuskizm-koróbcja) + LEWACTWO(zboczenia) said

  Profesor Bogusław Wolniewicz wyjaśnia mechanizm zaganiania polskich obywateli w BIEDĘ za pomocą tzw. TUSKIZMU-KOMOROWSKIEGO po przez koróbcje, złodzejo-bandytyzm, krzywoprzysiędztwo sądów, niszczenie systemu określąjacego co jest złem i dobrem po przez wyeliminowanie dekalogu chrześcijańskiego, złośliwości żydo-masonów czyli LEWACTWA.

  Profesor szkicuje „TRÓJSOJUSZ” narysowany w postaci trójkąta równobocznego na którego 3-ch końcach jest:

  1. BIUROKRACJA – urząd państwowy która cechuje żądza niczym nie ograniczonej władzy wspieranej z zewnątrz państwa ignorującej głos przeciętnych obywateli, gdzie ta biurokracja za pomocą skorumpowanych sądów uważających krzywoprzysiędztwo za normalnośc ma wszystkich w jednej dłoni biorąc łapówki od plutokracji biorąc też pod uwagę interes lewactwa czyli żydostwa.

  2. PLUTOKRACJA – bogaci złodzeje, których cechuje żądza posiadania, którzy się wzbogacili dzięki wywieraniu nacisku za pomocą łapówek na biurokracje współpracujac z lewactwem dzieki czemu ta biurokracja organizuje procesy polityczne kożystne dla okreslonych oligarchów czyli złodzeji oraz lewactwa zakamuflowanego nie formalnego żydo-masoństwa we współczesnym państwie.

  3. LEWACTWO – nurt rozwijający się od co najmniej kilkuset lat na którego czele stoją ukryte żydo-masoństwo usiłujące wprowadzić rozwięzły system prawny i moralny, gdzie interpretatorem etyki są „autorytety” moralne wyznaczone przez żydów i te loże masońskie. Oni zakulisowo rządzą oraz ustalają co złem i dobrem z kożyścią dla supremacji żydów zwalczających nacjonalizm innych ale promujących nacjonalizm-szowinzm żydowski jako jedynie dozwolony.

  Pomiędzy tymi 3-a krawędziami trójkąta jest ZMOWA-POROZUMIENIA wzajemnych przez nich zaakceptowanych kryteriów wzajemnej współpracy ZWALCZAJACYCH interes zdecydowanej większości społeczenstwa które wypełnia wnętrz tego trójkąta co według prof. Wolniewicza jest atakiem na „demokrację” za pomocą ZMOWY tych wierzchołków trójkąta.

  „Bogusław Wolniewicz 58 „TRÓJSOJUSZ” czyli ZROZUMIEĆ ZMOWĘ”

 23. Komorowski WSPIERAŁ koróbcję i ODZNACZAŁ spekulantów, ZŁODZEJI oraz OPLUWACZY Polaków said

  OJCIEC koróbcji korupcji Jan Kulczyk w III RP został odznaczony przez Komorowskiego !

  Jan Kulczyk to też AKTOR z nagrań na taśmach podczas spotkań w warszawskich restauracjach, został oznaczony przez Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  Według ujawnionych zeznań głównego oskarżonego w tzw. aferze taśmowej Marka Falenty, istnieją nagrania, na których Jan Kulczyk miał rozmawiać z szefem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim.
  Kulczyk miał w ramach zemsty na swoim bliskim współpracowniku zachęcać do postępowania karnego przeciwko niemu.

  Tymczasem ustępujący prezydent odznaczył Kulczyka nazywajac jego „biznesmenem”, który jakoby ma WYBITNE zasługi w działalności na rzecz wspierania oraz promowania polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, gdyż ten dawał jakieś „okruchy” co wcześniej WYSPEKULOWAŁ kosztem zbankrutowania Polski za pomocą dawanych łapówek urzędnikom państwowym jak Kamorowski, Kwaśniewski, TW bolkowi czy Pawalakowi z PSL … itp.

  „Biznesmen” Kulczyk otrzymał państwowe odznaczenie – Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

  B.Komorowski który WSPERAŁ KORÓBCEJE w III RP też odznaczył byłą żonę Kulczyka oraz cała plutokratyczną SITWĘ Kulczyka, którzy organizowali KORÓBCJĘ w SKORUMPOWANYM na wskroś Poznaniu i III RP:

 24. Siosrzenica Zagloby said

  RE 21 bo ona moze miec racje- jego tam nie ma jest i baluje na St. John /// wcale nie wierze ze umarl i KONIEC

 25. Ciekawa uwaga nt. zachowania Żydów na pogrzebie Kulczyka:
  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/spozniona_refleksja/2698

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: