Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Wolne tematy (24 – …
  NyndrO o Wolne tematy (24 – …
  . o Policja interweniowała w spraw…
  sanning o Policja interweniowała w spraw…
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  Wanderer o Wolne tematy (24 – …
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  leśnik o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  leśnik o Wolne tematy (24 – …
  seler o Wolne tematy (24 – …
  Poziomka o Wolne tematy (24 – …
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  seler o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 511 obserwujących.

Na wschodzie Ukrainy znowu może nastąpić planowa eskalacja konfliktu na 24 sierpnia

Posted by Marucha w dniu 2015-08-19 (Środa)

Wedle doniesień pochodzących ze źródeł powstańczych republik na wschodzie Ukrainy, w Doniecku i Ługańsku spodziewają się kolejnych ataków ze strony sił ukraińskich. Nie wiadomo, jakie mają być cele wojskowe i polityczne władz Ukrainy, ale to Powstańcy stoją po stronie porozumień z Mińska, czego już nie można powiedzieć o rządzie w Kijowie.

Obecnie codziennie siły ukraińskie testują odporność obrony powstańczej, w kluczowych miejscach pierścienia obrony Doniecka, coś takiego jak spokój na froncie to już tylko pozory.

Władze w Kijowie już przed tygodniem mówiły o ponownym ściągnięciu ciężkiej artylerii w rejon konfliktu, co w wielu miejscach podobno już się dokonało, w każdym razie z czegoś Ukraińcy strzelają do powstańców, a sądząc po skali ponawianych ataków, są to raczej duże kalibry.

24 sierpnia będzie kolejna rocznica, jednego z następstw największego dramatu współczesnego świata, którym jak wiadomo był rozpad ZSRR. 24 sierpnia 1991 roku, ukraińscy komuniści proklamowali niepodległość, Ukraińskiej SRR, wyprowadzając ją z ZSRR.

Właśnie dzisiaj postrzegamy skutki tej dramatycznej decyzji, do jakiej dopuścił się Michaił Gorbaczow, a z której nigdy nie był nawet łaskaw się wytłumaczyć. Stan ahistorycznego podziału ZSRR na państwa, które nigdy nie istniały, w których komunistyczni sekretarze przejęli władze, wręcz tworząc swoje dynastie, często oparte na kulcie własnej osoby – to koszmar, za którego skutki do dzisiaj płaca mieszkańcy byłych Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Jeżeli z tej okazji, władze w Kijowie zdecydują się na kolejną eskalację konfliktu, żeby skutecznie zająć opinię publiczną wojną, to będzie kolejna zbrodnia stanu i zbrodnia przeciwko ludzkości, ponieważ dowodów na to, że władze Ukrainy celowo prowokują konflikt, mniej więcej wtedy, kiedy jego eskalowanie może być dla nich propagandowo i medialnie korzystne. Zdaje się 26-tego sierpnia mają się odbyć kolejne rozmowy grupy kontaktowej w Mińsku. Co nadaje podwójny kontekst ewentualnej eskalacji.

Jeżeli do tego po raz kolejny dojdzie, to państwa zachodnie muszą się na poważnie zastanowić, nad postępowaniem władz z Kijowa w tym konflikcie i ich roli w jego rozwijaniu. Być może nikt się nie zdobędzie na trybunał i sądzenie zbrodniarzy, ale wystarczy zacząć nazywać rzeczy po imieniu, w tym morderców mordercami. [Gajowy już widzi bandytów, którzy nazywają innych bandytów mordercami… – admin]

To bardzo ważne, dla poszanowania pamięci ofiar i osób, które ucierpiały na działaniach wojennych. Dodatkowo, tylko w ten sposób, można zacząć mówić o urealnieniu moralności i odczarowaniu retoryki, o której mówi się i będzie się mówić w kontekście Ukrainy. Dotychczasowe praktyki w tym zakresie doprowadziły do możliwości manipulowania światową opinią publiczną, przez te czynniki ukraińskie, które są zdolne do dowolnego eskalowania konfliktu, tak żeby w ten sposób wzmacniać swój przekaz.

Bywają różne sposoby na świętowanie dnia niepodległości, jednak żeby na ten dzień eskalować konflikt zbrojny, to rzecz niesłychana. Przecież jeżeli nawet uwzględnimy retorykę ukraińskiego mitu narodowego, tak jak życzą sobie tego oficjalne czynniki ukraińskie, to czymże jak nie totalnym zaprzeczeniem samej idei niepodległości Ukrainy jest prowadzenie wojny w ten dzień? Przecież Ukraina na naszych oczach sama się unicestwia, zaprzeczając swojej własnej idei państwowej.

Ostatnią rzeczą, do której powinny dążyć w okolicach tak symbolicznego dnia jak dzień niepodległości władze jakiegokolwiek kraju, to eskalowanie wojny domowej z własnym Narodem! Można wszystko zrozumieć, w tym kwestię propagandową, ale w tym przypadku całość relacji i następstw jest jednoznaczna.

Nie może być mowy o świętowaniu rocznicy państwowości ukraińskiej, jeżeli równolegle się tą państwowość i zarazem ukraińską tożsamość zabija w Donbasie. Nie może być państwem ukraińskim państwo, które w dzień własnej niepodległości, zabijałoby własnych obywateli. Miejmy nadzieję, że ten dramat się nie wydarzy, chociaż czy Ukraina nie potrzebuje symbolu, żeby zrzucić kajdany oligarchicznych ciemiężycieli i powstać, tak jak odważył się bronić życia, godności i honoru Donbas?

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 12 to “Na wschodzie Ukrainy znowu może nastąpić planowa eskalacja konfliktu na 24 sierpnia”

 1. Joannus said

  Żeby nie zostali dozbrojeni, siedzieli by spokojnie. Ponadto obserwatorzy z ziemi i satelit dostarczyli najpewniej materiału do opracowania programu gry wojennej.
  Podżegaczom i dozbarjaczom krainyU hańba, za wylaną krew i cierpienia tych co winą jest, że nie chcą wolności i demokracji made in usa.

 2. revers said

  No to „czarna smierc” Wehrmachtu i Banderowcow, czy tam Szpicy NATO , cwiczy z Rosjanami na zabajkallem.

 3. robo said

  Aby tym razem bracia Noworosjanie pogoili wytrzebili usmańsko-upaińsko-zydowską bandę n aman

  Ileż można !!!!

 4. revers said

  a jak nie wytrzebia ukrow, to ukry z ussmanami przez siec dronow to zrobia z rosjanami, czyli likwidacje rosjan.

  Ussmani tworza globalna siec dronow dla podludzi.

  http://www.wsj.com/articles/pentagon-to-add-drone-flights-1439768451

 5. grzech said

  bardzo dobrze że zbrodniczy kolos na glinianych nogach ZSRR padł, a autor jeśli myśli inaczej to niech sobie wyjedzie do ojczyzny

  Durnyś Pan, durny… i do tego arogancki.
  Admin

 6. Boydar said

  Oj Grzechu, Grzechu. To że dobrze, to prawda, bo tak miało być, a nie ma dzisiaj bez wczoraj, że o jutrze nie wspomnę. Tylko Ty nie z tego się cieszysz, tylko z pomoru cudzych owiec, i wstyd i grzech.

 7. revers said

  dobrze ci w ZSREu?, to rob dalej kalkalko i lody – ile dzieciakow z donbassu zamordowales? do twoja ojczyzna lbtq z kakalkiem i tecza?

  Lub 3 grupy uderzeniowe ukrow szykujace sie na nowarosja, kazda liczaca po 20-22
  bataliony, od Gralovki po Mariopol.

  http://infopolk.ru/1/Y/analytics/20150819/1014012545.html#64694f26-f34a-37c8-e16b-8dae60e81bd5

 8. revers said

  A w Grzechutni, modla sie za Polski Grzech, nie do ojca Allaha, ojca lGBTQ.

 9. markglogg said

  Na poniższym video Igor Striełkov mówi, że jeśli Rosja nie wmiesza się w sprawę Donbasu, to jest tak czy tak przegrana. Donbas padnie, a wkrótce zaczną się i wewnętrzne problemy Rosji. (Wczorajsza „odstawka” ŻELAZNEGO MINISTRA kolei żelaznych Władymira Jakunina – poznałem go osobiście na mityngach WPFDC na wyspie Rodos w 2003 i 2006 roku – to prawdopodobnie początek „przystosowawczej” przebudowy Kremla. Podejrzewam, że chodzi o prywatyzację tychże kolei żelaznych, której Jakunin się wzbraniał przeprowadzić.)

  Amerykanie już oficjalnie zapowiedzieli, że jakiekolwiek przekroczenie, przez oddziały DNR i ŁNR, linii rozejmu ustalonego w Mińsku będzie oznaczało, iż nastąpiła agresja przeciw NATO, ze wszystkimi tego aktu agresji skutkami. A więc będziemy mieli prawdopodobnie tak zwany „false flag” (jak w Gliwicach w 1939 roku) pozorowany atak DNR/ŁNR poza granice rozejmu, aby formacje wojskowo-urzędnicze NATO mogły już w pełni godności okupować terytorium Ukrainy. No i z Putina będzie dupa, co niestety od lat się kroi.

  No i jeszcze poniżej wywiad z generałem (w stanie spoczynku) Leonidem Iwaszowem, który w czerwcu 1999 w Kosowie „zdobył” strategiczne lotnisko w Pristinie przed przybyciem tam wojsk NATO. (Też go poznałem osobiście na konferencji „Żivie Ziemla!” w Moskwie w 2009 roku.) Iwaszow twierdzi, że bardziej prawdopodobnym od wojny atomowej jest prozachodnia zmiana władzy na Kremlu, dokonana przez samych „przyjaciół Putina”:

  …главы Академии геополитических проблем Леонида Ивашова. О том, что вероятнее ядерной войны с НАТО – верхушечный прозападный переворот в РФ. Причем Путина могут убрать самые ближние. Роковая ошибка президента РФ во внутренней политике:

 10. revers said

 11. revers said

  https://cdn.liveleak.com/80281E/ll_a_s/2015/Aug/21/LiveLeak-dot-com-50a_1440134473-1423456540_274324338566_69f4523a694222ff_1440136468.jpg?d5e8cc8eccfb6039332f41f6249e92b06c91b4db65f5e99818bdd3964c43dfd63ff4&ec_rate=230

 12. revers said

  Pan Siggi sugeruje ze prawie juz 100 tys armia ukrow wspomagana przez NATO, to bulka z maslem dla opoczencow – pozyjemy , zobaczymy.

Sorry, the comment form is closed at this time.