Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Analityk: UE wydaje miliony na propagandę z powodu nieufności obywateli

Posted by Marucha w dniu 2015-08-20 (Czwartek)

UE wydaje miliony euro na propagandę polityczną, ponieważ nieufność obywateli wobec jej struktur rośnie – oznajmił w wywiadzie dla RT Robert Oulds, przewodniczący eurosceptycznego centrum analitycznego Bruges Group.

W 2014 roku UE przeznaczyła z budżetu 664 mln euro na wydatki związane z promowaniem i komunikacjami. W perspektywie na te cele planuje się wydać 4 mld euro. [! – admin]

Według słów Ouldsa, w rzeczywistości te pieniądze przeznaczone są na wpływanie na procesy polityczne w państwach narodowych.

Wpływ wywiera się na dzieci w szkołach za pomocą literatury zaangażowanej, wykorzystywania uniwersytetów jako narzędzi propagandowych, finansowania organizacji społecznych w celu stworzenia odpowiedniego lobby i dalszego skupienia władzy w Brukseli — uważa analityk.
„Jest to nadużywanie pieniędzy podatników i ingerencja w życie społeczeństwa na wszystkich szczeblach” — podkreśla.

UE ma do czynienia z wieloma spornymi kwestiami, takimi jak ostre cięcia wydatków, szkodzące państwom Europy Południowej lub przyszłe referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie członkostwa w unii.

„Możemy być pewni, że UE wyda miliony funtów sterlingów, próbując przekonać brytyjskich wyborców do zagłosowania za pozostaniem w UE” — uważa Oulds. Według niego, podobna ingerencja w politykę państw narodowych nie jest demokratyczna.

Podobne działania Brukseli Oulds tłumaczy rosnącą nieufnością wobec UE i jego struktur politycznych. Większość mieszkańców UE nadal w pierwszej kolejności uważa siebie za obywateli własnych państw. Próba stworzenia Europejczyka jako szczególnej identyczności się nie powiodła, tak samo jak nie działa zasada jednolitej polityki, kształtowanej w Brukseli z dala od społeczeństwa — uważa polityk.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 do “Analityk: UE wydaje miliony na propagandę z powodu nieufności obywateli”

 1. maasteer said

  „Analityk: UE wydaje miliony na propagandę z powodu nieufności obywateli” – co za bzdury, UE wydaje jedynie na kampanie informacyjne. Propaganda to może być jedynie rosyjska – to chyba nie budzi żadnych wątpliwości prawda?

 2. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

 3. Joe said

  Budzi ,budzi panie „magistrze”..ale wciaz za malo wydaje sie na informacje tlumow kto stoi conajmniej od 1i 1/2 tys.lat w asyscie germanstwa i prusactwa…I to jest chyba POwazny blad.

 4. re1truth2 said

 5. revers said

  Nie tylko unia w ameryce podobnie juz w programach uczelni zwraca sie na gre „slow”, nowomowe gendrowska, a ambasady amerykanskie w UE szukaja do pracy trolli anty rosyjskich.

 6. Mini said

  Ps. do 4. Brawo!

  Ta cała Unia – jak słyszę coraz częściej – wymysł samego Adolfa wymyśla coś naprawdę kuriozalnego. Mówi o tym europoseł Michał Marusik. Ujawnia on zakulisowe informacje na temat rabunku jaki został dokonany na lokatach bankowych na Cyprze oraz o ewentualnych planach zamachu na własność europejczyków.

 7. syzyfowe prace…..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: