Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Andrzej Duda na Grabarce

Posted by Marucha w dniu 2015-08-20 (Czwartek)

W kilku moich wypowiedziach związanych z pierwszymi dniami prezydentury Andrzeja Dudy znalazły się łyżki dziegciu, ale dzisiaj przyszedł wreszcie czas na miód.

Bardzo dobre wystąpienie Prezydenta RP na Świętej Górze Grabarce podczas uroczystości Święta Przemienienia Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Obecność polskich prezydentów na Grabarce w ten święty dzień już od lat 90. stała się dobrą i piękna tradycją, chociaż z nieznanych do dzisiaj powodów, za czasów swojej przerwanej tragicznie kadencji nigdy nie pojawił się tam prezydent Lech Kaczyński.

Dzisiaj jednak, słowa Andrzeja Dudy zabrzmiały godnie i dostojnie. W swoim wystąpieniu Prezydent zwrócił uwagę przede wszystkim na najbardziej istotny wymiar obecności ludzi na Grabarce – modlitwę. Nie folklor, nie dyplomatyczny gest lidera państwa wobec Kościoła mniejszościowego, nie kurtuazję, ale podstawowy element więzi łączącej człowieka z Bogiem, czynnik zwyczajnie warunkujący bycie osobą wierzącą.

„Dziękuję, że mogę się tu modlić razem z Wami” to ważna deklaracja, która padła z ust Andrzeja Dudy, pokazująca, iż nowy prezydent poważnie traktuje religię jako miejsce spotkania z Wszechmogącym.

Słuszne było również wskazanie przez Prezydenta na wspólne obchodzenie przez chrześcijański Wschód i Zachód Święta Przemienienia, pomimo różnicy w dacie świętowania, wynikającej z odmienności kalendarza juliańskiego i gregoriańskiego (w tym miejscu należy też wyrazić żal, w okresie posoborowych zmian w Kościele łacińskim ranga Przemienienia Pańskiego w kalendarzu liturgicznym systematycznie spada).

Z satysfakcją też należy odnotować zwrócenie przez Andrzeja Dudę uwagi na obecność na Świętej Górze od równo 15 lat wykonana na Górze Atos kopia Iwierskiej Ikony Bogurodzicy oraz pielgrzymujące obecnie po Polskie relikwie św. Spirydona z Korfu, które w 1984 roku papież Jan Paweł II zwrócił po wiekach Greckiej Cerkwi Prawosławnej.

Uwagę zwróciło również przypomnienie przez Prezydenta RP obchodzonej w bieżącym roku setnej rocznicy „Bieżeństwa” – masowego exodusu ludności prawosławnej (ale również w mniejszym wymiarze także Żydów i katolików) z zachodnich guberni Imperium Rosyjskiego na skutek ofensywy wojsk niemieckich w Królestwie Polskim wiosną i latem 1915 roku.

Oby dzisiejszy dzień był optymistyczną zapowiedzią dobrych i braterskich relacji Prezydenta RP z wyznawcami prawosławia w Polsce, którzy dzięki Opatrzności byli, są i będą trwałym elementem tożsamości Rzeczpospolitej.

Łukasz Kobeszko
http://mysl-polska.pl

Takie gesty jakże niewiele kosztują… niczym Żyda wystawienie figurki Matki Boskiej w swoim handelku i zapalenie przy niej świeczki, żeby się Polacy wzruszali.
Admin

Komentarzy 8 do “Andrzej Duda na Grabarce”

 1. maasteer said

  Z Sawą pod rączkę chodził …

 2. JKowalski999999 said

  1. http://biezenstwo.pl/fakty/
  2. http://biezenstwo.pl/2014/02/27/uchodzstwo-czy-wygnanie/

 3. Mini said

  „Prawo i Sprawiedliwość oraz posłowie pozostałych partii w sejmie świadomie i dobrowolnie złamali Konstytucję, głosując za obowiązkowym szczepionkowym holokaustem Polaków. Fakt, iż Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Twój Ruch od 8 lat precyzyjnie i metodycznie na różne sposoby realizują bezpardonową politykę holokaustu Polaków, widzi każdy średnio rozgarnięty obserwator sceny politycznej. O tym, że Prawo i Sprawiedliwość już po raz kolejny zagłosowało za następną niekonstytucyjną ustawą, mającą na celu depopulację Polaków poprzez zmuszanie obywateli do ludobójczych szczepień, wie już niestety niewielu…”

  Tak zaczyna się niezwykle ważny artykuł, do którego odsyłam, aby każdy mógł zapoznać się z całością.
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/07/25/pis-to-nwo-prawo-i-sprawiedliwosc-za-obowiazkowym-szczepionkowym-holokaustem-polakow-zobacz-imienna-liste-glosowania/

 4. Re: Artykul…
  POslowie „PiS-dzielcow” glosowali za przymusowymi szczepieniami
  na stronie:

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/07/25/pis-to-nwo-prawo-i-sprawiedliwosc-za-obowiazkowym-szczepionkowym-holokaustem-polakow-zobacz-imienna-liste-glosowania/
  ====================
  zapodal:
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. revers said

  Wczesniej z Rabinem, Wahabitami sie zwachal – a panstwo judeoislamskie jest mu blizsze, z wyzynka szczepionkowa, zdrowotna chrzescian, za pieniedze pozyczone z Banku Swiatowego.

  A Grecja stoi sprzedana, wraz z wiara i nadzieja, dla garstki „elit” takich jak w Rzymie, Madrycie, Lizbonie ktora to unijna „Elita” na codzien ma problemy co kupic do ubrania w butikach Nowego Jorku i najblizsze polaczenie lotnicze klasy Business, VIP do NY.

 6. Duda to MIĘKI uległy dupek ! said

  Duda nam Polakom NICZEGO NIE załatwi, gdyż on MĘKI jak plastelina i będzie „układac” się z byle agresywnym bandytą, który tego MIEKIEGO Dupka Dudę postawi do kąta lub kopnie w srakę.

  Prezydent musi być AGRESYWNYM graczem tak jak na przykład ta żyd-banderowska QURWA morderca Poroszenka, który tyle razy zrobił w przysłowiowego chu*ja tego anty-polskiego BYDLAKA Komorowskiego, który obciągnoł laskę mordercy Tuskowi.

  Prezydent musi być wojowniczy i NIE ustępliwy, a Duda jest USTEPLIWY delikatny DUPEK.

  On da się zakrzyczeć byle zbankrutowanemu OBSRAŃCOWI nacjonaliście ukrańcowi.

  Delikatny uległy DUPEK Duda przez żydowskimi ludobójcami z żydowskiej bandyckiej MELINY „biały dom” będzie stawał jak GŁUPIA psina na dwóch tylnych łapach oczekując na jakiś OCHŁAP od jakiegoś agresywnego byle smroda żydowskiego jak to gówno beszczelne Faxman z ADL.

  L.Kaczynski był GÓWNOZJADEM żydowskiej sraczki i też był mięki wobec żydowskich wściekłych psów, którzy to właśnie zorganizowali na niego zamach i jego ŻYDY zabili wynajmując ukrainców, którzy to zainstalowali baomby w samolocie.

  Cały BOR, polska policja, UOP i wszystkie siłowe służby w lemingowej głupkowatej III RP są opanowane przez UKRAINSKICH nacjonalistów z polskim obywatelstwem, którzy też zatłukli gen. Petelickiego i gen. Papałę.

  Ten anty-polski SQURWIEL Komorowski też jadł ukraińskie gówno prosto jemu wysrane na ryj przez byle naziola UKRAINCA z polskim obywatelstwem którzy razem z zydami jego SPONIEWIERALI jak śmiecia bo Komorowski był, jest i będzie ŚMIECIEM na którego przechodniu jak jego spotkasz to PLUJCIE na jego mordę jak gdzieś pokarze publicznie.

  Jak się gdzies pojawi publicznie to GÓWNO TW bolek wałesa to dajcie jemu kopa w srakę tak, aby się ZESRAŁ w gacie na rzadko bo on nanic więcej NIE zasługuje to sprzedajne ŚCIERWO kupione przez komuchów, syjonistów, obsrańców ukrainców i każdego żyda amerykańskiego NWO.

  Śmierdzace GÓWNO TW bolek wałesa było i jest popychadłem komuchów a potem globalistycznych żydowskich złodzji NWO kupcząc Polakami.

 7. JO said

  Duda, ja Walesa, udaje Chrzescijanina Po to by Nas Talmudycznie Oszukiwac.

 8. aaaaaaaaaaaaaa said

  Duda będzie idealną atrapą do dalszej rozbiórki stepu ..

  …może nie będzie tak gwałtowna jak Platformy olewu , ale przez to jeszcze bardziej uśpi czujność lemingów i matek różańcowych …

  ..kto będzie manipulował kościołem katolickim od wewnątrz będzie miał praktycznie 60 , 70 % społeczeństwa w kieszeni + lemingi ,które dalej będą pracować za michę ryżu w „niemieckich” fabrykach 24h/d

  ……..jak ktoś słusznie napisał w innym poście o najnowszych wizytach prezydenta ktoś „szybko” je zaplanował jeszcze przed wyborami……..

  żydostwo wciąż szuka maski doskonałej i obawiam się, że ta może być wyjątkowo udana………….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: