Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Władca Polski w pierwsze miejsce po mianowaniu jedzie odwiedzić dawne Inflanty

Posted by Marucha w dniu 2015-08-20 (Czwartek)

„POL Inflanty IRP COA” autor Bastian.

Poznaliśmy wstępne szczegóły z planów prezydenckich wizyt zagranicznych i od razu spotkało nas dziwne zaskoczenie, które nie do końca wiadomo jak czytać.

Otóż bowiem okazało się, że z pierwszą wizytą pan prezydent wybiera się do Estonii. To piękny kraj, wspaniali ludzie, kawał historii, w tym historii wspólnej z Polską, albowiem przez kawał czasu zdarzyło się tak, że cześć obecnej Estonii stanowiła część władzy Królów Rzeczpospolitej, nazywanej wspólną nazwą Inflanty.

Trzeba dodać, że było to terytorium w zasadzie ciągłego sporu pomiędzy Rzeczpospolitą, Rosją a Szwecją. Dzisiaj istnieją tam dwa państwa – Łotwa i właśnie Estonia.

Pan Duda wybiera się z wizytą do Tallina 23 sierpnia, jest to rocznica podpisania tzw. paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym jak wiemy dzisiaj – Niemcy hitlerowskie zrobiły wszystko co mogły, żeby uśpić czujność kierownictwa rosyjskiego, co do swoich zamiarów wobec ZSRR. Bezpośrednio jednak, te podpisy dyplomatów, chociaż dawały jeszcze wytchnienie narodom ZSRR, jak również przyniosły zjednoczenie Białorusinów i Ukraińców w ramach Białoruskiej i Ukraińskiej SSR, to dla innych narodowości bezpośrednio a dla wszystkich po nieco dłuższym czasie oznaczały to samo zniszczenie i napaść Niemiec hitlerowskich, które nie kryjąc już swoich zbrodniczych zamiarów zaatakowały niedługo potem także ZSRR.

Mamy więc miejsce interesujące z punktu widzenia historii, jak również datę bardzo delikatną, albowiem oznaczającą przesądzenie o końcu czasu przejściowego pomiędzy dwoma wielkimi wojnami światowymi.

Co chce pokazać pan prezydent udając się w taki dzień, do naszych dzisiejszych sojuszników z NATO i partnerów z Unii Europejskiej, którzy przez ostatnie 26 lat często prowadzili politykę trudną wobec rosyjskiej mniejszości narodowej? Czego symbolem ma być fakt pierwszeństwa Tallina, nad np. Berlinem? Czy to znaczy, że deklarujemy sojuszniczą pomoc naszym sojusznikom w Estonii w przypadku, gdyby byli zagrożeni, chociaż byłaby to misja samobójcza dla naszej armii (a dlaczego wystarczy popatrzeć na mapę)? Czy też chodzi o koncepcję międzymorza?

Jeżeli ktoś to potrafi wyjaśnić, to jest to wskazane, ponieważ wymowa polityczna tej wizyty, nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jest ona „śladami” tragicznie zmarłego pana Lecha Kaczyńskiego, to nadal czynienie pierwszej wizyty w kraju, który był kiedyś kresem imperium Królów Rzeczpospolitej, jest najdelikatniej mówiąc wymowne.

Jest zrozumiałym, że pan Duda z jakichś powodów mógł nie chcieć pojechać do Wilna, albowiem co tu dużo ukrywać, ale po prostu polityka władz Litwy wobec polskiej autochtonicznej mniejszości narodowej jest w pewnej części nieprzyjazna.

Podobnie ciężko było odwiedzić Kijów, albowiem nie dość że trwa tam wojna i jest raczej niebezpiecznie, ale ze względu na wymowne akty afirmacji zbrodniarzy wojennych i ludobójców przez ukraińskie władze państwowe, niezwykle trudno jest polskiemu politykowi, uznającemu się za patriotę z tymi faktami przejść do porządku dziennego – przy całym szacunku do Ukrainy i jej prawa do dowolnego formułowania polityki historycznej, jak również i wdzięczności za uszanowanie dla resztek polskiej pamięci w miejscach dla niej szczególnych.

Jest bardzo ciekawe, co pan Duda powie w Estonii, albowiem właśnie od tego będzie zależeć kształt jego prezydentury i polityka zagraniczna, jaką będzie prowadził. Możemy być bowiem pewni, że nawet jeżeli w okolicznościowym przemówieniu tam, nie padnie słowo „Rosja”, to zarówno wizyta tam, jak i wszystko co będzie powiedziane, jak również przemilczane, będzie dotyczyło Rosji, a ściślej wyobrażeń pana Prezydenta, co do relacji z Rosją w rozumieniu stosunków wschodnich Sojuszu, Unii i państw „buforowych”. Na pewno będzie to wszystko bardzo ciekawe.

Z naszej perspektywy jednak powinniśmy pamiętać, że jakiekolwiek strategiczne lub nawet taktyczne angażowanie się na obszarze krajów, po prostu niemożliwych do obrony, które przez lata źle traktowały partnerów z NATO – zmniejszając swoje wydatki na obronność poniżej zalecanych 2% PKB rocznie – jest dla nas niekorzystne.

Jeżeli do tego dodamy ich politykę wobec mniejszości narodowych, w tym w jednym z nich – polskiej, otrzymujemy zupełny brak powodów, dla których państwo polskie miałoby zdobyć się na cokolwiek wobec krajów po prostu stosujących od wielu lat politykę apartheidu. Sami sobie zasłużyli na sytuację, w której się obecnie znajdują, samodzielnie doprowadzając do obecnego stanu stosunków i relacji, z krajem z którego usiłują zrobić wroga i w końcu zrobią.

W naszym interesie jest Realpolitik, a to oznacza w przypadku państw bałtyckich – zupełny, brutalny, chłodny – pragmatyzm i realizm. Jeżeli jakiś kraj przez ponad jedno pokolenie – prawie nie zauważa, że połowa jego ludności, mówi w języku sąsiedniego termonuklearnego imperium, zezwala na hołubienie SS-manów w centrum własnej stolicy – to jest sam sobie winien, sytuacji którą wytworzył. Nam nic do tego, a na pewno już nie powinniśmy podkładać głowy za ludzi składających kwiaty pod pomnikami SS-manów, bez względu na ich lokalne konotacje.

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 25 do “Władca Polski w pierwsze miejsce po mianowaniu jedzie odwiedzić dawne Inflanty”

 1. ENKI said

  Podróż prezydenta Dudy na Łotwę może świadczyć, że kontynuuje on umacnianie osi germano-bałtyckiej (Niemcy,Szwecja, Litwa, Łotwa, Estonia, Polska) przeciw Rosji; to pod naciskiem USA. Czyli Duda kontynuuje politykę Tuska i Sikorskiego (hołd berliński: Germanio, prowadź Europę!).

 2. Kojak said

  Wladca Polski ? To jakis upiorny zart ? Jedzie zeby glupkowato wymachiwac szebelka Rosji przed nosem ! Robi to zeby tak naprawde realizowac poltyke bandytow z Usraela ktorej goracym realizatorem jest zydowstwo rzadzace Polska ! Angazuje sie po stronie dosc operetkowego panstwa prowadzacego lajdacka i bandyckla polityke jatrzaca realna rzeczywistosc. Widac ze zydowstwo z PYYSS to ta sama banda co reszta koszernego towarzystwa

 3. NyndrO said

  Dzięki za cynk.

 4. Zdravko said

  „Pan Duda wybiera się z wizytą do Tallina 23 sierpnia, jest to rocznica podpisania tzw. paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym jak wiemy dzisiaj – Niemcy hitlerowskie zrobiły wszystko co mogły, żeby uśpić czujność kierownictwa rosyjskiego, co do swoich zamiarów wobec ZSRR. Bezpośrednio jednak, te podpisy dyplomatów, chociaż dawały jeszcze wytchnienie narodom ZSRR, jak również przyniosły zjednoczenie Białorusinów i Ukraińców w ramach Białoruskiej i Ukraińskiej SSR,(…)”

  Pan Krakauer jak nie wrzuci granatu do szamba to jest chory. Wcześniej z miejsca skreślił wielowiekowe polskie dziedzictwo Rusi. Teraz w infantylny sposób próbuje usprawiedliwić agresję Sowietów na Polskę. Do tego jeszcze pierd*li o jakiś „wytchnieniu narodów ZSRR”. Wychodzi na to, że Polacy te narody gnębili. Może mam zestawić sytuację Ukraińców i Rusinów w Polsce i ZSRR. W 1933 w pierwszym kraju żyli względnie spokojnie, w drugim dosłownie zdychali z głodu.
  Jak można mówić o wyzwoleniu przez Chazarskiego Żyda?

 5. Boydar said

  Nie chory tylko biedny, z czegoś trzeba rzyć.

 6. Zdravko said

  „Jeżeli do tego dodamy ich politykę wobec mniejszości narodowych, w tym w jednym z nich – polskiej, otrzymujemy zupełny brak powodów, dla których państwo polskie miałoby zdobyć się na cokolwiek wobec krajów po prostu stosujących od wielu lat politykę apartheidu.” (…) W naszym interesie jest Realpolitik, a to oznacza w przypadku państw bałtyckich – zupełny, brutalny, chłodny – pragmatyzm i realizm. Jeżeli jakiś kraj przez ponad jedno pokolenie – prawie nie zauważa, że połowa jego ludności, mówi w języku sąsiedniego termonuklearnego imperium, zezwala na hołubienie SS-manów w centrum własnej stolicy

  Relacje Łotewsku/Estońskie z Rosjanami zostawmy im samym. Mniejszość polska na Łotwie nie podlega żadnym prześladowaniom i jest nawet w lepszej sytuacji niż na Białorusi. Jedynym największym problemem jest brak pieniędzy z Warszawy, które są niezbędne by prowadzić działalność kulturową. W naszym interesie jest realizacja maksymy „Jeden Naród ponad granicami” i wspieranie Polaków niezależnie od miejsca w którym się znajdują. Rosjanie mają własne państwo, i to nawet największe świecie. Pan krakauer proponuje psucie stosunków Polsko – Estońskie/Łotewsku, w zamian za… no właśnie – w zamian za co?

  Wrzucanie wszystkich państw bałtyckich do jednego wora jest dużym uproszczeniem geopolitycznym. Zupełnie inaczej należy podchodzić do Łotwy i Estonii, niż do Litwy.

 7. rebelian80 said

  A cóż to za bełkot przy opisywaniu czym był pak Ribbentrop-Mołotow? Nie przechodzi przez klawiaturę, że na jego mocy Niemcy i ZSRR ustaliły strefę wpływów w Europie, w tym rozbiór Polski?

 8. Miet said

  W każdym w miarę poważnym państwie, zagraniczne wizyty prezydenckie przygotowuje się na kilka miesięcy wcześniej – a co dopiero całą serię wizyt.
  W przypadku, jak by to ujął Michałkiewicz, naszego nieszczęśliwego kraju, nasz prezydent załatwi to jakby na poczekaniu, szast, prast i już jedziemy.

  Należy zadać pytanie, (może dość retoryczne), kto, kiedy “opracował” marszrutę tych wizyt?
  Czyżby odpowiednia ekipa już pracowała zanim jeszcze było wiadome, że Duda będzie prezydentem???

  W takiej sytuacji zamiast analizowania, dlaczego Duda wybrał pierwszą Estonię i w jakim celu, należy ustalić (co nie powinno być zbyt trudne), kto mu to zapodał – nakazał i wszystko się rozjaśni.

 9. Aka said

  #8 Tak zdecydowano po przegladzie Dudy przez Kneset obradujacy w Krakowie, ktory go namascil na kolejnego Prezia.

 10. mgrabas said

  „pugnus said

  2015-08-20 @ 17:23

  Jak juz o Dudzie mowa…wydaje sie ,ze pojechal on najpierw do Estonii ,zeby zademonstrowac z Estami solidarnosc w rozwijajacym sie wlasnie dyplomatycznym konflikcie z Rosja.Niedawno Rosja zaaresztowala estonskiego szpiega i w zachodnich mediach roi sie od spekulacji n.t. jak to sie twierdzi, politycznego tla tego aresztowania.,najwyrazniej w ostatniej chwili sztab Dudy ,lub Sily ,ktore nim steruja skierowaly go dlatego do Estonii.Nie ma przypadkow ,sa tylko znaki….”

  źródło: http://wirtualnapolonia.com/2015/08/20/miroslaw-kokoszkiewicz-czy-z-kazdym-warto-rozmawiac/#comment-161801

 11. Marek said

  Czy Estonia, to jakieś poważne państwo jest, tak w ogóle?
  Albo Polska? Jakie państwo, taka wizyta i prezydent. Przecież te karły þólnocne, to jakieś kundelki od szarpania nogi niedźwiedzia. Na nic więcej je nie stać.
  A mąż pierwszej chazarki Polin chyba by się zes rał z radości, gdyby kahał wysłał go z pierwszą wizytą do Telawiwu, Berlina lub Waszyngtonu.

 12. Welna said

  Ad.5

  Rzyć to bym wypiął na na wypociny p. Zdravko, bo chyba nie ma co liczyć na to że jest w stanie porównać, zbrodnie pod okupacją niemiecką z tym pod sowiecką i wyciągnąć z tego wnioski.

 13. Edward said

  Staje sie oczywiste ze ten namaszczony przez chazarow prezydent bedzie realizowal ich polityke.
  Polska nie liczy sie!!!! Jedzie machac szabelka pod nosem Rosjan co moze sprowokowac kolejny
  cud nad Wisla-ja dokladnie kiedys Pilsudski swoja wyprawa na Kijow.Ciekawe czy Pan Bog znowu
  okaze swoje milosierdzie!!!
  Lotwa I Estonia – jakis czas temu znajomy zagadnal mnie czy znam historie tych panstw.Odpowiedzialem
  ze „po lebkach”.Ma mnie pozyczyc ksiazki na temat tych panstw.Powiedzial mnie tylko ze te dwa
  panstwa sa panstwami sztucznymi stworzonymi przez Niemcy (chodzi glownie o jezyki).
  Prezydent Duda jest doktorem (nie wiem czego).Jego rodzice sa profesorami – wg.mediow sa Polakami.
  Tylko jego zona jest zydowka.A wiec-wydaje sie-ludzie bardzo swiatli podejmuja tak kretynska decyzje
  machac szabelka Rosjanom (oznacza to nic innego jak zaproszenie do wojny) tylko dlatego ze zydzi
  tak sobie zycza!!! To straszne dla Polski – mam nadzieje ze wielu Polakow dobrze rozumie co ten
  wariat zaczyna wyprawiac.

 14. IRMAN z Polonisza said

  Kochani RODACY ….. powolanie do Piekla malzonki szefa KnaSSetu na dzien przed wylotem do Krakowa nie bylo przypadkiem !
  USLYSZALEM w stanie medytacyjnym – ZLECENIE – wypowiedziane przez Egzekutora – na dostarczenie ciala (wora) DUDY .
  Glos – nie pozostawial cienia watpliwosci , ze ZDRAJCA obludny ,lbem zaplaci za kolaboracje z Lichwiarzami.
  Badzcie dobrej Wiary ………. B O G nad POLSKA sprawuje opieke i
  Jeszcze POLSKA nie zginela ,poki BOG nad nami !
  Co nam obca przemoc wziela DUCHEM odzyskamy.

 15. revers said

  Mozna i tak raz do Synagogi, raz do kosciolka, a jak meczet w poblizu nadarzy sie to i do meczetu sie pojdzie, i to Wahabickiego – co oznacza judeaizm islamski z dzihadem w meiejscu – jesze jakie panstwo jak nie judeoanistyczne to judeoislamskie sie kindzalem wytnie.

  Wody tego lata malo w Wisle ale dla wielbladow Jakuba i wystarczy.

 16. grzech said

  to nie jest delikatna data. W tym dniu przesądzono o napaści na Polskę i zbrodniczych Niemiec i zbrodniczego ZSRR. Owszem nastąpiło zjednoczenie Białorusów i Ukraińców ale w jednym zbrodniczym państwie jakim był Związek Radziecki, kosztem zniszczenia Kresów przez Sowietów.

  Kto to byli Sowieci?
  Admin

 17. Oko said

  Miejmy nadzieję,że Pan Prezydent Andrzej Duda postara się zapewnić Polsce przyjazne stosunki z naszymi sąsiadami.To na pewno nie będzie łatwe,ale jest możliwe.
  Konieczne jest przy tym likwidacja wszelkich przejawów odradzania się ideologii rezunów banderowskich

 18. JO said

  Ad. 16 . To nie jest Nasz , Polski Prezydent. Prosze nie macic. Polski NIE Ma a Polka jest to co Po niej zostalo jest niszczone a Polacy Mordowani.

  Precz z takimi wypowiedziami, ktore usypiaja Ducha.

 19. JO said

  Re 17 . Naszym Celem jest budowanie centrum Polskosci na wschodzie z Rosja by w konsekwencji, jak w Noworosji, odbic Zydomasonerii- Germanii Polske.

  Kto Ma inne nadzieje, Cele, ten w g mnie jest ” idiota ” , naiwniakiem….

 20. revers said

  ad15

  spawdz tam co czosnkowy Beck wczesniej uzgodnil z twoimi zbrodniarzami, tak jak dzisiaj czosnkowe MSZ Judeopoloni, po swietnosci judeosoviecji.

  Zbrodniarzy intelektualnych przybywa, a to oznaka ze dobre czasy dla zbrodniarzy od dzisiaj , zaczal sie.

  Inflanty juz dawno sprzedane, tylko nie przez zaglobe, a uklad oligarchiczno-magdalenkowy.

  Tylko niemieckich nazw sklepow, zakladow, nazw miejsc na pomorzu zachodnim i wschodnim przybywa – o dziwo w czasach PRL-u nie rozpisywano sie tak cyrylica ochoczo, jak dzisiaj umlautami i to pisane przez tubylcow, na pacholskich unijnych dotacjach.

 21. Marucha said

  Re 12:
  Proszę bardzo, niech Pan porówna zbrodnie niemieckie i sowieckie,
  Liczby, proszę – a nie ogólniki.
  Dla ułatwienia: dane znajdzie Pan w gajówce. Trzeba poszperać, pogooglować…

 22. Czołgista said

  @10
  Właśnie takie jest tło tej wizyty.

 23. revers said

  wladze wg. syjonistycznego nwo
  a teraz szukac, medialnych wladcow na tubylczy region, marionetek, przydupasow realnej wladzy.

 24. Welna said

  Ad.12

  Panie Gospodarzu, odnosiłem się do p. Zdravko (4) i p. Boydara (5; rzyć). Zalecane zadania wykonałem już dość dawno, pozdrawiam.

 25. revers said

  Putin: …”We wcześniejszych oświadczeniach, wskazał że oznacza to utrzymanie Assada przy władzy do końca siedmioletniego mandatu, który został mu w sposób demokratyczny przekazany.

  PRZEGRANI W TYM ROZDANIU

  Wszystko wskazuje na to, że w momencie gdy porozumienie pomiędzy Iranem a USA wejdzie w życie, to największymi przegranymi będą:

  – Naród Palestyński, którego członkowie zostaną pozbawieni należnego im „prawa do powrotu”, o które walczyły trzy pokolenia Palestyńczyków,

  – Turcja, która może zapłacić ogromną cenę za swój sen o hegemonii, za wsparcie udzielone Bractwu Muzułmańskiemu i za swoją przegraną w Syrii,

  – Francja, która przez ostatnie cztery lata walczyła o przywrócenie swojej siły w regionie z czasów kolonialnych, a teraz zostanie zredukowana do roli podrzędnej wobec Izraela i Arabii Saudyjskiej.”

  http://3droga.pl/idea/thiery-meyssan-sekretne-plany-arabii-saudyjskiej-i-izraela/

  Reszta przegranych w RP jak padnie Kaliningrad i Nowarosja, pod postacia sekretynch planow Izraela i Niemcow, Usraela..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: